Dying Light: The Following DLC – Poradnik do trofeów i osiągnięć

23 sierpnia 2018
0

Jeżeli chodzi o Dying Light: The Following to należą się wielkie brawa dla Techlandu, za stworzenie dodatku, który starcza na 10 godzin i mógłby być samodzielnym tytułem. Gdyby wszystkie DLC były robione z taką zawziętością i pomysłem branża growa byłaby w erze rozkwitu. Inne studia powinny uczyć się od polskich firm. Główną nowością jest dodanie pojazdu w celu sprawniejszego poruszania się po wiosce – nowej lokacji. Przy pomocy buggy nie tylko możesz szybciej zwiedzać okolicę, ale i rozjeżdżać zombiaki i modyfikować swoje auto rodem z Mad Maxa. Najbardziej przeszkadzają jednak katastrofalne spadki FPS, których doświadczymy grając co-op. Mam też trochę zastrzeżenia do budowy mapy, ponieważ jeżeli rozgrywka jest skupiona na jeździe autem, to większość mapy powinna być do tego modelu przystosowana. Niestety w „The Following” znajduje się dużo zalesionych terenów, w których drzewa ulokowane są na tyle blisko, że nie da się przejechać i często musimy resetować nasze auto.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia 100%: 2/10
 • Liczba osiągnięć: platynax0zlotox0 x2 x8
 • Liczba osiągnięć offline: 10
 • Liczba osiagnięć online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Osiągnięcia możliwe do przeoczenia To nie było takie trudne, prawda?
 • Zglitchowane osiągnięcia: BRAK
 • Czas do zdobycia 100%: 10 godzin

 

Poradnik:

braz Boisz się zmoknąć? / Afraid to get wet?
Skocz na wieś. / Reach the end of the cliff.

Osiągnięcie związane z misją fabularną. Nie do pominięcia.

 

braz Lubiłeś go, nie? / And you liked him, didn’t you?
Spotkaj ponownie starego dobrego znajomego. / Meet your old friend again.

Osiągnięcie związane z misją fabularną. Nie do pominięcia.

 

srebro Tak długo na ciebie czekałam / I was waiting for you for so long
Zasil szeregi Bezlicych. / Reach the inner circle.

Osiągnięcie związane z misją fabularną. Nie do pominięcia.

 

braz Spocone dłonie? / Sweaty palms?
Zabij mutanta samochodem. / Kill a Demolisher with a vehicle.

Mutanty to takie duże zombie, które rzucają w Ciebie skałami i wyglądają jak żołnierze (zdjęcie poniżej). Na poniższym screenie możesz zobaczyć jak one dokładnie wyglądają. Mutanty spotkasz podczas misji fabularnych (np. „Vanitas” – 7 misja fabularna) oraz w czasie swobodnego przemieszczania się po wiosce. Jeżeli jesteś już po ukończeniu fabuły i questów pobocznych po prostu przemieszczaj się po mapie, wzdłuż dróg. Kilka kilometrów i na pewno na niego natrafisz. Jeżeli chodzi o sam sposób zabicia mutanta to najlepiej to robić we dwójkę – jedna osoba rozprasza przeciwnika i zwraca jego uwagę, a Ty po prostu walisz w niego na pełnym gazie. Jeżeli grasz sam to najlepiej najpierw wbić 12. poziom kierowcy i wybierz ulepszenia samochodu – klatka elektryczna i płomień, następnie osłab wroga jakąś mocną bronią i po tym wsiądź do buggy i wykończ przeciwnika.

 

braz To nie było takie trudne, prawda? / It wasn’t that hard, was it?
Wygraj wyścig Bilala. / Win Bilal’s race.

OSIĄGNIĘCIE MOŻLIWE DO POMINIĘCIA. Jeżeli grasz w trybie co-op z innym graczem tylko jednemu z Was wpadnie trofik. Dlatego zaleca się robienie tej misji w pojedynkę. Bilal to mechanik, który stacjonuje na stacji benzynowej. Aby mieć możliwość wyścigów musisz najpierw ukończyć misję poboczną „Mechanik”, a następnie odebrać zlecenia następnych misji dodatkowych, które wiszą na tablicy obok kwatermistrza. Trofeum jest ściśle związane z misją „Palenie gumy”, która polega na jak najszybszym pokonaniu 23 punktów kontrolnych w czasie krótszym niż 3 minuty 20 sekund. W przypadku dłuższego rajdu nie ma możliwości powtórzenia go, więc pamiętaj też o zrobieniu zapasowego save’a!

 

srebro A gdyby tak wybrać inaczej? / What If You Picked The Other One?
Dokonaj wyboru. / Make the call.

Osiągnięcie związane z misją fabularną. Nie do pominięcia.

 

braz Poczułem twoją obecność / I Felt Your Presence
Bądź świadkiem spotkania kultu Posłusznych. / Witness the cult’s meeting.

Osiągnięcie związane z misją fabularną. Nie do pominięcia.

 

braz Ale wiesz, że to tylko punkty, prawda? / You realize it’s only points, do you?
Osiągnij dwunasty poziom kierowcy. / Reach Driver Rank 12.

Poziom kierowcy to nowe drzewko umiejętności, które możemy rozwijać. XP zdobywasz przez wykonywanie różnych questów i przede wszystkim zabijanie zombie przy pomocy buggy. Poniżej prezentuję listę, która opisuje za co konkretnie otrzymujemy punkty.

 • Zabijanie zombie – w zależności od liczby graczy, z którą gramy dostajemy od 75 do 250 XP.
 • Maksymalna prędkość – od 16 do 100 XP.
 • Wykonywanie skoków – od 16 do 100 XP.
 • Wyzwania – pojawiają się u góry ekranu i aby je aktywować musisz po prostu nacisnąć touchpada – 500 XP za każde wyzwanie.

 

braz Boisz się strachów na wróble? Ciekawe… / Formidophobic? Interesting…
Zniszcz 50 strachów na wróble. / Destroy 50 scarecrows.

Na poniższym zdjęciu znajduje się stracha na wróble, który zlokalizowany jest zawsze na polach pełnych zombie. Na szczęście odnawia się on dosyć szybko i wystarczy odjechać na kilkadziesiąt metrów, aby pojawił się ponownie. Możesz spokojnie podczas fabuły rozwalać napotkanie kukły, ale jeżeli chcesz to szybko zrobić to na poniższym filmiku pokazuję najlepszą lokalizację do grindowania tego trofka.

 

braz Nie aprobuję bezmyślnej zabawy / I don’t approve of mindless fun
Zabij 500 zombie swoim łazikiem. / Kill 500 zombies with your vehicle.

The Following wprowadza nowy element do gry – samochód typu buggy, który możemy dowolnie ulepszać i co najważniejsze – rozjeżdżać zombie! Aby zdobyć to trofeum trzeba po prostu zabić autem (przez przejechanie) 500 wrogów. Pamiętaj, że każde „walki” z zombie psują Twoje części do auta, które musisz systematycznie wymieniać lub naprawiać!

 

Poradnik napisany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.