Eternights – Poradnik do trofeów

12 listopada 2023
0

 

Eternights to randkowa gra akcji, łącząca historię o miłości z napędzaną adrenaliną walką. Żyj pełnią życia w trakcie apokalipsy. Szukaj zaopatrzenia, badaj lochy… i chodź na randki!

Coś albo ktoś, zmienił ludzi w niebezpieczne potwory. Interesują ich teraz jedynie przemoc i władza. To oni stoją pomiędzy Tobą, lekiem i światem, jakiego pragniesz. A co najważniejsze? Walczysz nie tylko o własne przetrwanie. Walczysz też za tych, których kochasz.

źródło: playstation pl

 

[poll id=”286″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: ~ 20 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox7 x5 x13
 • Liczba trofeów offline: 26
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 2
 • Trofea możliwe do przeoczenia: TAK – są, sprawdź dopisek poniżej
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Jeżeli spojrzymy na listę pucharków, to można wyciągnąć jeden wniosek – to gra bardziej o randkowaniu w czasie „apokalipsy” niż action RPG. No nie mogę powiedzieć, element walki jest całkiem nieźle rozbudowany i przy pierwszym przejściu rozgrywka jest całkiem trudna. Niestety, grę musimy przejść dwa razy, przy czym drugie przejście to New Game + co sporo ułatwia i przyspiesza. Poniżej rozbiję Wam trochę przejrzyściej elementy gry i same przejścia.

 

Randkowanie i jego system:

Postacie, z którymi możemy pogadać lub gdzieś wyskoczyć to:

Chani – jest on naszym kumplem, a wyjścia mają wyraz spędzania razem czasu niż randek, możemy z nim wyjść 5 razy (może osiągnąć 5-ty poziom doświadczenia), będzie nam też pomagać z naszymi udolnościami w porozumiewaniu się. Trenujemy u niego wyrażanie się (expression), pewność siebie (confidence), akceptację (acceptance) i odwagę (courage), te umiejętności będą Wam potrzebne, żeby pogłębić Waszą znajomość z drugą osobą. Zależnie od osoby, z którą się umawiacie, będziecie musieli podnieść odpowiednią umiejętność – każda z tych cech ma 4 poziomy. Zdobywamy je też podczas normalnych rozmów z naszymi towarzyszami, ale będą one zależne od naszych wyborów dialogowych.

Yuna – to postać, którą spotkamy jako pierwszą i możliwe jest odblokowanie z nią poziomu 7-go. Żeby wszystkie nasze spotkania poszły gładko, należy z nią trenować w wolne dni  w nocy, dzień poświęcamy na randki. Trening będzie polegać na ćwiczeniu oddechu, a po każdym treningu otrzymamy serduszka. Oznaczać to będzie tyle, że nasza znajomość z nią się pogłębia. Podczas rozmów i u Chani’ego możemy zdobyć umiejętność wyrażanie się (expression), co pomoże w randkowaniu i rozmowach z tą postacią.

Mia – to kolejna postać, którą spotkamy podczas fabuły i możliwe jest odblokowanie z nią poziomu 7-go. Żeby wszystkie nasze spotkania poszły gładko, należy z nią trenować w wolne dni w nocy, dzień poświęcamy na randki. Trening będzie polegać na ćwiczeniu oddechu, a po każdym treningu otrzymamy serduszka. Oznaczać to będzie tyle, że nasza znajomość z nią się pogłębia. Podczas rozmów i u Chani’ego możemy zdobyć umiejętność pewność siebie (confidence), co pomoże w randkowaniu i rozmowach z tą postacią.

Sia – to kolejna postać, którą spotkamy podczas fabuły i możliwe jest odblokowanie z nią poziomu 7-go. Żeby wszystkie nasze spotkania poszły gładko, należy z nią trenować w wolne dni w nocy, dzień poświęcamy na randki. Trening będzie polegać na ćwiczeniu oddechu, a po każdym treningu otrzymamy serduszka. Oznaczać to będzie tyle, że nasza znajomość z nią się pogłębia. Podczas rozmów i u Chani’ego możemy zdobyć umiejętność akceptację (acceptance), co pomoże w randkowaniu i rozmowach z tą postacią.

Yohan – to ostatnia postać, którą spotkamy podczas fabuły i możliwe jest odblokowanie z nią poziomu 7-go. Żeby wszystkie nasze spotkania poszły gładko, należy z nią trenować w wolne dni w nocy, dzień poświęcamy na randki. Trening będzie polegać na ćwiczeniu oddechu, a po każdym treningu otrzymamy serduszka. Oznaczać to będzie tyle, że nasza znajomość z nią się pogłębia. Podczas rozmów i u Chani’ego możemy zdobyć umiejętność odwagę (courage), co pomoże w randkowaniu i rozmowach z tą postacią.

Dodatkowo, każda z tych postaci wniesie nową umiejętność i żywioł do Waszego arsenału ciosów podczas walki.

Przejścia:

Przejście pierwsze – to przejście polega na zaznajomieniu się z grą, a przede wszystkim z randkowaniem (no i trochę z walką). Przechodzimy grę umawiając się tylko z jedną postacią i żadną inną, resztę ignorujemy. Chani się nie liczy, bo on pomaga nam tylko ze zdolnościami potrzebnymi nam, żeby pogłębić nasze relacje z pozostałymi osobami, polecam u niego trenować cechy charakteru. Tu najlepiej wybrałbym Mię, jest ona najłatwiejsza do spotykania się. Będzie moment w grze, gdzie naszą miłość utracimy i nie będzie dostępna podczas finałowej walki. Osobiście spotykałem się z Yuna, a ona jest uzdrowicielem i tym sposobem miałem strasznie ciężką walkę z bosem i ubijaniem mobków. Poczekajcie do momentu, gdy pojawi się Mia i z nią spotykajcie się aż do końca gry i z nikim innym! Gdy będziemy się już z wybraną osobą spotykać, wieczorową porą róbcie wypady po rzeczy codziennego użytku, opcja „Scavenge”. Jest za to pucharek, więc warto zrobić to w tym przejściu, bo w drugim nie będziecie mieli na to czasu. Pamiętajcie też, że po ukończeniu gry czekamy aż przelecą napisy i dopiero wpadnie Wam złoto za randokowanie z jedną osobą.

 

Przejście drugie.

Etap 1 – po pierwszym ukończeniu gry wybieramy Nową Grę+ i będziemy mieli wszystkie nasze umiejętności walki, jak i wszystkie statusy socjalne, zakładka „Social Stat” w menu. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, żeby wszystkie osoby były na poziomie przed ostatnim wolnym dniem w kalendarzu, przed aktem 5-tym. Z rozpoczęciem aktu 4-tego powinniśmy mieć:

 • Yuna – lvl 4
 • Chani – lvl 4
 • Min – lvl 4
 • Sia – lvl 5
 • Yohan – lvl 3

Do ostatniego dnia pozostanie Wam 13 dni, więc należy je maksymalnie wykorzystać i tu też trzeba zrobić sobie zapis gry. Od tego miejsca robimy sobie każdą osobę z osobna tak, aby maksymalnie ją rozwinąć i zaliczyć dwie dodatkowe randki. Jest to nam potrzebne, żeby wpadł nam pucharek za obietnice – „promise” poziom 6 i za wszystkie sceny randkowe.

Etap 2 – Odgrywamy zapis z pierwszego dnia aktu 4-tego i lecimy razem wszystkie postacie, powinniśmy mieć wystarczająco dużo czasu, aby je maksymalnie wylevelować.

Zostanie nam pucharek „True Player” – za umówienie się z wszystkimi osobami, musimy zrobić to oczywiście w tym / jednym przejściu, wpadnie po napisach końcowych. Musimy też pamiętać, żeby wszystkie osoby, z którymi się spotykamy pocałowały nas lub my je, zależnie od sytuacji – dopiero wtedy wpadnie nam ten pucharek. Powinniście już wiedzieć jakie linie dialogowe wybierać, a raczej jakie odpowiedzi Jak wszystko pójdzie gładko, to ostatniego dnia wszystkie postacie powinny być na maksymalnym poziomie.

I to w sumie tyle, jeżeli chodzi przejścia gry, jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, to piszcie w komentarzu.

Trofea do pominięcia: 

Ze względu na to, jak gra jest zbudowana – tak, są trofea do pominięcia, ale dlatego przejście gry rozpisałem tak, aby je wszystkie zaliczyć. Jeżeli nie będziecie czegoś pewni, zawsze róbcie sobie zapis gry.

Tip:

Podczas zwiedzania Kafka Lab, będąc z Sią, potrzebne Wam będą kody. Pierwszy to 3345 a drugi to 6128. Ostatnia zagadka to pomieszczenie z zieloną strzałką, idziecie w prostej lini do przedostatniego i skręcacie w prawo raz, powinny otworzyć się drzwi.

 

Poradnik:

platyna Time Lord
Earn all trophies.

Gratulacje, zostałeś randkowym casanową w apokaliptycznym świecie.

 

braz Shelter Escape
Escaped the shelter.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz The First Bond
The start of a peculiar bond.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz Novice scavenger
You explored the city for the first time.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz Master craftsman
You got creative with your hand.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz First wall
You helped Yuna destroy the first wall.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz Piggyback Expert
Now you know how to give proper piggyback rides.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz Second wall
You helped Min break through the second wall.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

braz Stone Retriever
You retrieved the Stone

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Flawless
You are a social butterfly.

Pucharek najlepiej zdobyć podczas drugiego przejścia. Grając nową grę+, statystyki nam się przeniosą, więc łatwo resztę dobić. Jak widać na załączonym obrazku, wszystkie 4 statystyki musimy maksymalnie podnieść do 4 poziomu. Robimy to rozmawiając i będzie to zależało od naszych odpowiedzi, która z tych cech nam wpadnie. Możemy je też trenować u Chani’ego, wybierając odpowiednią opcję.

 

braz New arm
You awakened your new arm.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Bond Lord
Reach all the relationship scenes with all your confidants.

Pucharek wpadnie Wam wraz z zaliczeniem pucharków związanych z zaliczeniem wszystkich randek z wszystkimi postaciami.

 

zloto Their Rock
Reach max rank with a Confidant.

Musisz conajmniej jedną postać maksymalnie wylevelować – maksymalny poziom to 7.

 

zloto Expert Scavenger
You scavenged 10 city items.

Z każdą postacią możemy wyskoczyć na miasto, aby zdobyć przedmioty codziennego użytku, ale i nie tylko. Pucharek wpadnie, gdy zbierzemy przedmioty 10 razy. Możemy odwiedzić 3 miejsca – biobliotekę (Library), magazyn (Warehouse) i sklep (Convince Store). Każda postać będzie wymagała innej rzeczy i gdzie indziej je znajdziemy. Poniżej lista przedmiotów, które znajdziemy w danym miejscu.

 

Biblioteka:

 • Candles
 • Picture frame
 • Headphone
 • Dirty magazines
 • Bear clock
 • Book „history of calligraphy”
 • Book „Human electrical currents”
 • Nail clipper
 • Board game
 • Tea bags
 • Cactus
 • Sleeping mask
 • Mug
 • Brush

Magazyn:

 • Contact lenses
 • Kettlebell
 • Pillow
 • Whip
 • Thick blanket
 • Ball
 • Keyboard
 • Batteries
 • Shoes
 • Two bear plushies
 • Safety gloves
 • Underwear
 • Towels
 • Gamerboy

Sklep:

 • Baby wipes
 • Snacks
 • Pain relief patches
 • Toothbrush
 • Flamethrower
 • Chocolate
 • Pads
 • Cleansing foam
 • Coffee Beans

 

braz Yuna’s Promise
You made a promise with Yuna

Obietnicę składasz wraz z osiągnięciem poziomu doświadczenia 6.

 

braz Min’s Promise
You made a promise with Min

Obietnicę składasz wraz z osiągnięciem poziomu doświadczenia 6.

 

braz Yohan’s Promise
You made a promise with Yohan

Obietnicę składasz wraz z osiągnięciem poziomu doświadczenia 6.

 

braz Sia’s promise
You made a promise with Sia

Obietnicę składasz wraz z osiągnięciem poziomu doświadczenia 6.

 

zloto Find myself
Reached max rank with yourself.

Pucharek fabularny, nie do pominięcia.

 

zloto Romantic
Going out with 1 person only til the end

Ten pucharek zdobywamy podczas pierwszego przejścia i polega on na tym, żeby umawiać się tylko z jedną postacią przez całą grę. Z resztą postaci możemy trenować i zbierać przedmioty (scavenge). Zobaczymy go po ukończeniu gry, po końcowych napisah.

 

zloto True Player
Date every dateable character.

Pucharek wpadnie wraz końcem drugiego przejścia i etapu drugiego, po zaliczeniu wszystkich randek z wszystkimi postaciami i z końcem napisów po ukończeniu gry.

 

srebro Plushyboy
You went on all of Min’s dates.

Musimy zaliczyć wszystkie randki z Yohan, jest ich 9. Za każdym razem kiedy udajemy się na udaną randkę, wpada nam też poziom, tym sposobem dobijamy do 7 poziomu doświadczenia i teraz poza tym, mamy jeszcze dwie dodatkowe randki – pod warunkiem, że wcześniej się pocałowaliśmy. Dwie dodatkowe randki możemy wybrać rozmawiając z nią. Gdy wszystko pójdzie dobrze, pucharek wpadnie nam podczas drugiej, dodatkowej randki.

 

srebro Dreamboat
You went on all of Yohan’s dates.

Musimy zaliczyć wszystkie randki z Yohan, jest ich 9. Za każdym razem kiedy udajemy się na udaną randkę, wpada nam też poziom, tym sposobem dobijamy do 7 poziomu doświadczenia i teraz poza tym, mamy jeszcze dwie dodatkowe randki – pod warunkiem, że wcześniej się pocałowaliśmy. Dwie dodatkowe randki możemy wybrać rozmawiając z nim. Gdy wszystko pójdzie dobrze, pucharek wpadnie nam podczas drugiej, dodatkowej randki.

 

srebro Truebro
You went on all of Chani’s dates.

Postać ma tylko 5 poziomów, a co za tym idzie, pięć razy z nim się spotykamy.

 

srebro TentacleMAN
You went on all of Yuna’s dates.

Musimy zaliczyć wszystkie randki z Yuna, jest ich 9. Za każdym razem kiedy udajemy się na udaną randkę, wpada nam też poziom, tym sposobem dobijamy do 7 poziomu doświadczenia i teraz poza tym, mamy jeszcze dwie dodatkowe randki – pod warunkiem, że wcześniej się pocałowaliśmy. Dwie dodatkowe randki możemy wybrać rozmawiając z nią. Gdy wszystko pójdzie dobrze, pucharek wpadnie nam podczas drugiej, dodatkowej randki.

 

srebro LOVEassistant
You went on all of Sia’s dates.

Musimy zaliczyć wszystkie randki z Sia, jest ich 9. Za każdym razem kiedy udajemy się na udaną randkę, wpada nam też poziom, tym sposobem dobijamy do 7 poziomu doświadczenia i teraz poza tym, mamy jeszcze dwie dodatkowe randki – pod warunkiem, że wcześniej się pocałowaliśmy. Dwie dodatkowe randki możemy wybrać rozmawiając z nią. Gdy wszystko pójdzie dobrze, pucharek wpadnie nam podczas drugiej, dodatkowej randki.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!