Far Cry: New Dawn – Poradnik do trofeów i osiągnięć

20 lutego 2019
204

 

Jedna z przyjemniejszych platyn w serii. Trochę zbierania, eliminowania przeciwników i easter egg. Jeżeli macie ochotę na szybkiego calaka – zapraszamy.

 

Jeżeli chcesz podziękować autorowi poradnika za poradnik – możesz postawić mu kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x10 x38
 • Liczba trofeów offline: 49
 • Liczba trofeów online: 1
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK (zwróć tylko uwagę na braz Honorowy zwiadowca„.
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 15-25 godzin

 

Krok po kroku:

 1. Story + zbieranie skór zwierząt + odbijanie posterunków + odbieranie informacji od zwiadowców – Ukończcie fabułę, przy okazji zabijając i skórując wszystkie zwierzęta, które spotkacie na swojej drodze. Nie ominie Cię również odbijanie wrogich posterunków (każdy należy ukończyć trzy razy, na różnych poziomach trudności). Warto zwrócić uwagę na osoby posiadające nad swoją głową zielony prostokącik z wykrzyknikiem – należy porozmawiać z 10 takimi osobami.
 2. 3 wyprawy online ze znajomym – Wyprawy znajdują się na terenie Prosperity (główna baza). Zaproś znajomego do gry (jeżeli nikogo nie masz zapraszamy do umawiania się w sekcji komentarzy na dole strony) i przejdź 3 misje na obojętnie jakim poziomie trudności.
 3. Trofea związane z zabijaniem przeciwników – Jest kilka trofeów, które wymagają zabicia przeciwników rzutem tarczą, strzałem w głowę z konkretnej amunicji i tak dalej.
 4. Znajdźki – sprawa jest tutaj o tyle prosta, że wszystkie znajdźki – fotografie, zwierzęta, skarby, odtwarzacze muzyki mają swoje mapy u kartografa, więc wszystko jest zaznaczone.
 5. Pozostałe trofea

 

Poradnik:

platyna Zdobywca / Conqueror
Zdobądź wszystkie trofea. / Earn all Trophies.

Gratulacje!

 

braz Znaczenie Prosperity / The Meaning of Prosperity GS: 20
Pomóż Carminie wrócić do swojej matki w Prosperity. Tylko host. / Help Carmina get back to her mother in Prosperity. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

srebro Prosperowanie / Prospering GS: 50
Ulepsz i zabezpiecz Prosperity. Tylko host. / Upgrade and secure Prosperity. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

srebro Powrót do Edenu / Return to Eden GS: 50
Sprowadź Ojca z powrotem do Nowego Edenu. Tylko host. / Bring the Father back to New Eden. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

srebro Remedium na kłopoty / Problem Solver GS: 50
Rozwiąż największy problem w Hope County, pokonując bliźniaczki. Tylko host. / Solve the biggest problem in Hope County by defeating the Twins. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

zloto Koniec Edenu / The End of Eden GS: 100
Zdecyduj o losie Ojca. Tylko host. / Decide the fate of the Father. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Wdzięczny powrót / A Graceful Return GS: 20
Odzyskaj prototyp broni Grace i powitaj ją z powrotem w Prosperity. Tylko host. / Recover Grace’s prototype gun and welcome her back to Prosperity for good. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Rób, co do ciebie należy / Coming Up With the Goods GS: 20
Zwróć Selene jej cenne zapasy. Tylko host. / Return Selene’s valuable stash. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Sprawy Wikibeanii / Wiki-Bean-ia in Business GS: 20
Pomóż Beanowi odzyskać biznesplan, by mógł założyć sieć wywiadowczą w Prosperity. Tylko host. / Help Bean get back his business plan so he can set up his intel network in Prosperity. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Rye’owie zjednoczeni / The Ryeunion GS: 20
Doprowadź do ponownego spotkania Nicka Rye’a z Carminą i Kim. Tylko host. / Reunite Nick Rye with Carmina and Kim. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Szybki odwrót / Expeditious Retreat GS: 10
Ukończ swoją pierwszą wyprawę, której celem jest wygnanie bandytów z twierdzy. / Complete your first Expedition to force the Highwaymen out of a stronghold.

Patrz trofeum „zloto W drogę„.

 

braz Honorowy zwiadowca / Honorary Scout GS: 10
Zbierz dane wywiadowcze 10 razy poprzez rozmowy ze zwiadowcami Wikibeanii. Tylko host. / Gather intel 10 times by talking to Wiki-Bean-ia scouts. Host only.

POTENCJALNIE DO PRZEOCZENIA

Zwiadowcy Wikibeanii są zaznaczeni tak jak na screenie poniżej. Spawnują się przeważnie w odbitych posterunkach, więc wystarczy używać szybkiej podróży, aż będzie dostępna misja. Tak naprawdę nie trzeba tych wyzwań kończyć, wystarczy je tylko odebrać od danego zwiadowcy.

Po wykupieniu wszystkich map od kartografa znaczniki już się nie pojawiają, więc polecam zrobić to trofeum zanim wykupicie jakąkolwiek mapkę. Jeżeli jednak już je nabyliście – po prostu zróbcie to w nowej grze.

Zwiadowcy są zaznaczeni tak ja na screenie.

 

braz Moje! / Yoink GS: 10
Zdobądź zawartość zrzutu zaopatrzenia bandytów. Ostrożnie, będą go strzegli! / Loot a Highwaymen Supply Drop. Be careful, it won’t be unguarded!

Co jakiś czas na mapie pojawiają się zrzuty zapasów, które są zaznaczone jak na screenie poniżej. Wystarczy podejść do takiej skrzynki i ją otworzyć przy pomocy  (PS) /  (XBOX).

 

braz Zielarz / Forager GS: 10
Zbierz 15 roślin rosnących w Hope County. Tylko takie apteki teraz mamy. / Gather 15 plants growing in Hope County. It’s the closest thing to a pharmacy we have nowadays.

Są trzy typy roślin, które można zebrać w Hope Country. Służą one do wytwarzania apteczek czy wskrzeszania pomocników. Trofeum to niejako jest związane z fabułą. Rośliny znajdziecie praktycznie wszędzie – w lasach i na polach, wystarczy do nich podejść i nacisnąć  (PS) /  (XBOX), aby je zerwać.

 

braz Zredukuj, zużyj, zutylizuj / Reduce, Reuse, Recycle GS: 10
Złup posterunek. Zawsze możesz go później odzyskać. Tylko host. / Scavenge an Outpost. You can always reclaim it. Host only.

Po zdobyciu dowolnego posterunku, możesz go zresetować. Najszybciej włączyć mapkę, najechać kursorem na dany posterunek i nacisnąć  / . Dostaniesz za to trochę etanolu i ponownie możesz odbić miejscówkę przeciwnikom – z tym wyjątkiem, że potyczka będzie teraz trochę cięższa.

 

braz Tam dom twój, gdzie części twoje / Home is Where the Part Is GS: 15
Ulepsz infrastrukturę Prosperity po raz pierwszy, używając właściwych części. Tylko host. / Upgrade Prosperity’s infrastructure for the first time by investing in the right parts. Host only.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Prosperity możesz ulepszyć przez upgrade’owanie znajdujących się na jego terenie elementów za pomocą etanolu, który zdobywasz głównie przez odbijanie posterunków lub łupienie ciężarówek przewożących ten związek.

 

braz Pomocnik w przyczepie / Sidecar Sidekick GS: 10
Przejedź się z Timberem przez 5 minut. Tylko nie zabieraj go do weterynarza. / Drive with Timber for a total of 5 minutes. Just don’t take him to the vet.

Psa Timbera poznajesz w misji pobocznej „Człowiek psu psem”. Następnie możesz go sobie przypisać jako towarzysza w zakładce „Lista” w menu gry. Trofeum polega po prostu na przejechaniu się z psem przez łącznie 5 minut. Musisz być w ruchu, ponieważ z tego co zauważyłam, samo siedzenie w pojeździe nie liczy się jako jazda.

 

braz Białe złoto / White Gold GS: 15
Zarekwiruj cysternę z etanolem i sprowadź ją do jednego ze swoich posterunków. / Commandeer an Ethanol tanker and bring it back to one of your outposts.

Co jakiś czas na mapie pojawia i cysterna z entanolem, którą należy przejąć i odstawić ją na wskazane miejsce.

 

braz Znalezione niekradzione / Finders Keepers GS: 15
Ukończ 3 misje poszukiwania skarbów. Tylko host. / Complete 3 Treasure Hunt missions. Host only.

Misje poszukiwania skarbów są zaznaczone tak jak na screenie poniżej. Jest ich w sumie 10, a aktywujecie je przez rozmowę z honorowymi zwiadowcami (patrz trofeum o takiej nazwie).

 

braz Przechowywanie / Safekeeping GS: 10
Otwórz wytrychem 5 sejfów. Jako że nie ma już banków, tylko tak możesz poczuć smak gangsterki. / Picklock 5 safes. With no more banks, it’s the closest thing you’ll get to experiencing a heist.

Najpierw musimy wykupić odpowiedni talent „Otwieranie zamków”. Na całej mapie, praktycznie w każdej placówce znajduje się sejf. W ciągu gry na pewno trafisz na więcej niż 5 sejfów, więc nie ma sensu pokazywania ich lokalizacji, gdy znajdują się m.in. na posterunkach.

 

srebro Nabór zamknięty / Closed for Applications GS: 20
Zwerbuj wszystkie spluwy do wynajęcia. Tylko host. / Recruit all Guns For Hire. Host only.

Spluw do wynajęcia jest osiem, dwie przyznawane są automatycznie z biegiem fabuły, resztę trzeba odblokować przez wykonywanie misji pobocznych.

Misje:

 • Gina – Gdzie matek sześć
 • Jerome – Jerome wraca do domu
 • Timber – Człowiek psu psem
 • Horacy – Pokochać dzika
 • Hurk – Dni pomyłek
 • Nana – Pazury kruka, oczy orła

 

braz Jak to wygląda, doktorze? / How’s it Look, Doc? GS: 10
Stwórz 10 apteczek. Na pewno się przydadzą. / Craft 10 Medkits. They’ll definitely come in handy.

Apteczki tworzysz dzięki zebranym roślinom, rozsianym po całej mapie. Po wybraniu koła wyboru ekwipunku, naciśnij  / , aby wytworzyć apteczkę.

 

braz Zabij albo zabiją ciebie / Kill or Be Killed GS: 20
Zabij monstrualne zwierzę. Inaczej ono zabije ciebie, jeśli tylko dasz mu cień okazji. / Kill a Monstrous animal. It’d do the same to you given half the chance.

Monstrualne zwierzęta mają złoty pasek życia. Można je znaleźć tylko w konkretnych miejscach, a ich lokalizację uzyskasz oczywiście przez kupienie odpowiedniej mapy u kartografa. Aby zabić tego typu zwierzę, musisz posiadać w ekwipunku najlepsze bronie.

 

braz Tajemnica Paladyna / Paladin’s Secret GS: 10
Znajdź strój Sama Fishera podczas wyprawy do wraku samolotu rządowego. / Find Sam Fisher’s outfit in the Government Plane Wreck expedition

Podczas piątej wyprawy możesz odnaleźć sekretny strój Sama Fishera. Postępuj zgodnie z instrukcjami na poniższym filmiku.

 

srebro Przedtem / Before GS: 20
Znajdź wszystkie miejsca z osobistych fotografii i poznaj Hope County sprzed lat. Tylko host. / Find all the Dear Photograph locations and see Hope County as it used to be. Host only.

Ponownie znajdźki. Udaj się do kartografa w Prosperity i zakup mapy, które pokażą lokalizację fotografii. Gdy udasz się już na wskazane miejsce, stań za aparatem i przytrzymaj  na krzyżaku.

 

braz Audiofil / Audiophile GS: 20
Daj nowemu światu kilka słodkich melodii. Znajdź wszystkie ukryte odtwarzacze muzyki. Tylko host. / Rediscover some sweet tunes for the new world. Find all hidden MP3 players. Host only.

Znajdźki, których lokalizację możesz odkryć przez wykupienie map u kartografa w Prosperity.

 

braz Moja mała twierdza / My Little Fortress GS: 15
Uczyń Prosperity lepszym niż kiedykolwiek! Zbuduj wszystkie możliwe ulepszenia obiektów. Tylko host. / Make Prosperity better than ever! Build all Infrastructure upgrades available. Host only.

Do tego trofeum będzie potrzeba dużo, bardzo dużo etanolu i oczywiście ukończony główny wątek fabularny. Etanol oczywiście zdobywasz przez odbijanie posterunków, ich resetowanie i ponownie zdobywanie. W Prosperity na niebiesko zaznaczone są elementy do ulepszania np. kartograf czy garaż. Ulepsz wszystko do poziomu trzeciego i osiągnięcie jest Twoje.

 

braz Mistrz garbarski / Master Skinner GS: 15
Zbierz przynajmniej jedną skórę z każdego rodzaju zwierzęcia w Hope County. To nie jest obrzydliwe. / Collect at least one skin from every type of animal in Hope County. Not creepy at all.

Lokalizację wszystkich zwierząt można poznać dzięki zakupieniu map u kartografa, więc nie ma sensu zamieszczać zdjęć i filmików. Poniżej lista, która pomoże Was się rozeznać co już oskórowaliście, a co nie.

 1. wilk
 2. rosomak
 3. grzechotnik
 4. jeleń
 5. skunks – jeżeli nie zabiliście skunksa podczas fabuły, udajcie się na czwartą wyprawę
 6. dziki pies
 7. niedźwiedź grizzly
 8. puma
 9. niedźwiedź czarny
 10. krokodyl – misja główna, nie do pominięcia
 11. wapitia
 12. dzik
 13. monstrualny bizon
 14. monstrualny niedźwiedź
 15. monstrualny puma
 16. monstrualny dzik
 17. krowa
 18. bizon
 19. indyk (opcjonalnie)
 20. łoś
 21. byk
 22. karibu
 23. zając
 24. widłoróg
 25. bielik amerykański (opcjonalnie)
 26. rekin
 27. ryba demon

 

zloto W drogę / Hit the Road GS: 50
Ukończ 7 unikalnych wypraw rangi III. / Complete 7 unique Expeditions on the Rank III difficulty.

Tutaj będzie trochę powtarzania. Porozmawiaj z gościem kręcącym się przy miejscówce na poniższym screenie, znajdującej się w Prosperity, po każdym ukończonym zadaniu będzie Ci oferował nową wyprawę, którą możesz sobie aktywować z dziennika (menu gry). 7 wypraw należy powtórzyć trzy razy, ponieważ zaczynam od poziomu pierwszego, a musisz ukończyć każdą z nich na randze trzeciej.

 

srebro Prawdziwy ninja / Pure Ninja GS: 30
Wyzwól posterunek rangi III tak, by wrogowie cię nie wykryli. / Liberate a Rank III Outpost while staying undetected.

Klucz do zrobienia tego trofeum? Łuk i bronie z tłumikiem oraz headshoty. Do zrobienia praktycznie na wszystkich posterunkach.

 

srebro Wszystkie twoje bazy / All Your Bases GS: 30
Wyzwól choć raz wszystkie posterunki rangi III. / Liberate all Outposts at least once on Rank III.

Po odbiciu posterunku możesz je dowolnie resetować. Trzykrotne podbicie każdej z baz jest wymogiem do zdobycia tego trofeum. Z każdą kolejną próbą będzie coraz ciężej.

 

braz Wytwórca broni / Weaponsmith GS: 10
Stwórz 3 egzemplarze broni. Nie muszą dobrze wyglądać, mają tylko spełniać swoją funkcję. / Craft 3 weapons. They don’t need to look good, they just need to get the job done!

Trofeum niejako związane z fabułą, bo w Far Cry’a nie da się grać bez odpowiednich broni. Na każdym posterunku i w bazie znajdziesz stół do wyrobu ekwipunku. Do wytworzenia broni potrzebne Ci będą materiały, które najszybciej się zdobywa przez kończenie wypraw (patrz trofeum zloto W drogę).

 

braz Jak ryba w wodzie / You’re a Catch GS: 10
Z powodzeniem złap jedną z każdego rodzaju ryb w Hope County. Czas uzupełnić kwasy omega 3. / Successfully catch one of every type of fish in Hope County. Get those omega-3s.

Lokalizację wszystkich ryb można poznać dzięki zakupieniu map u kartografa, więc nie ma sensu zamieszczać zdjęć i filmików. Poniżej lista, która pomoże Was się rozeznać co już złowiliście, a co nie. Potrzeba oczywiście talentu „Wędka” oraz drugiego, znacznie podnoszącego możliwości łowieckie. Odpowiednie urządzenie zostanie dodane do Twojego koła broni. Łowienie to banalna sprawa, zarzuć przynętę, trochę ją przemieść, a gdy ryba złapie – zwijaj kołowrotkiem żyłkę przy jednoczesnym kierowaniu wędką w przeciwnym kierunku niż płynie ryba. Uważaj tylko, żeby żyłka nie pękła (robi się czerwona).

 1. troć
 2. pstrąg tęczowy
 3. czawycza
 4. bass wielkogębowy
 5. wiosłonos
 6. bass małogębowy

 

braz Ocal swój boczek / Save Your Bacon GS: 10
Zrekrutuj Horacego. Nie zważaj na jego humory – czasem strasznie świńsko się zachowuje. Tylko host. / Recruit Horatio. Don’t mind his temper, he can be pig-headed sometimes. Host only.

Trofeum związane z misją poboczną „Pokochać dzika”.

Miejsce, w którym rozpoczyna się misja.

 

braz Puf, i znikam! / Poof! GS: 10
Użyj 3 granatów dymnych. / Use 3 smoke grenades.

Wraz z postępem fabuły zyskasz możliwość używania granatów dymnych. Po wejściu w koło ekwipunku, po lewej stronie masz pasek przedmiotów do rzucania. Wybierz granaty dymne, stwórz je przez naciśnięcie (PS) /  (XBOX), a następnie rzuć przy użyciu  /  .

 

braz To niezwykle skuteczne! / It’s Super Effective! GS: 15
Zabij enforcera strzałem w głowę, używając amunicji przebijającej. / Headshot an Enforcer with Piercing Ammo.

Amunicja przebijająca jest amunicją specjalną (najszybciej ją wykupić przy stole do wyrobu broni). Potrzebny nam będzie pistolet lub karabin, które są oznaczone tak jak na screenie poniżej. Gdy jesteśmy wyposażeni w takową broń, włącz koło wyboru broni (przytrzymaj  / ), najedź na potrzebną broń i przełącz pociski na zapalająca przez naciśnięcie  / . Teraz szukamy ludzkiego przeciwnika ze złotym paskiem zdrowia (najszybciej możesz go znaleźć w posterunkach wyższej rangi). Strzelamy przeciwnikowi w głowę (koniecznie nabojami przebijającymi) i tyle.

Przykładowa broń z amunicją przebijającą.

 

braz Razem raźniej / Have Buddy, Will Travel GS: 10
Ukończ 3 wyprawy z partnerem w trybie współpracy. / Complete 3 Expeditions with a co-op partner.

ONLINE

Jedyne osiągnięcie, które wymaga online, a co za tym idzie PS+ lub aktywnego Xbox Live. Zapraszamy znajomego do gry (po zapauzowaniu gry lub w menu głównym) i rozgrywamy trzy wyprawy we dwójkę, które można rozpocząć w Prosperity.

 

braz Z nożem na strzelaninę / Bring a Knife to a Gun Fight GS: 10
Zabij 25 wrogów, stosując dowolny typ eliminacji. Zrób dobry użytek z tego gwoździa kolejowego! / Kill 25 enemies using any type of takedown. Put that railroad spike to good use!

Eliminacje wykonuje się poprzez naciśnięcie  podczas bezszelestnego przemykania między przeciwnikami. Jeżeli wdasz się w otwartą walkę – od czasu do czasu pojawi się opcja eliminacji. Ewentualnie po wykupienia talentu skoku wiary możecie z powietrza zabić przeciwnika podczas strzelaniny, ale bez większego problemu powinieneś wykonać 25 cichych zabójstw walką wręcz (przy użyciu noża) podczas ogrywania fabuły.

 

braz Kapitan Odważny / Captain’s Courageous GS: 20
Zabij swojego pierwszego enforcera. To z pewnością będzie mocny przekaz dla bandytów. / Kill your first Enforcer. I’m sure this will send the Highwaymen a good message.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Enforcerzy to przeciwnicy ze złotym paskiem zdrowia, których najczęściej spotkasz podczas odbijania posterunków na wyższych poziomach.

 

braz Dobra robota, kapitanie / Good Job, Cap GS: 10
Zabij 5 wrogów, rzucając w nich tarczą. / Kill 5 enemies by throwing a shield at them.

Wielu przeciwników na wyższych poziomach trudności pojawia się z tarczą. Po zabiciu takowego człowieka, podnieś tarczę przez naciśnięcie R3, a rzut również odbywa się przez naciśnięcie prawej gałki.

Najlepsze miejsce do farmienia tego trofeum jest posterunek na wyspie. Niestety nie można tego trofeum wykonywać przez ciągłe restartowanie misji, ale jeżeli ją ukończycie i ponownie napadniecie posterunek – wtedy się będzie wszystko liczyło.

 

 

braz Talent talentowi nierówny / Stack ’em Up GS: 10
Ulepsz ten sam talent do 5. poziomu. Nigdy nie jest ich dość. / Purchase the 5th tier of a stackable perk. You can never have enough.

Niektóre talenty można kilkukrotnie ulepszać. Rozwiń jeden z nich do poziomu piątego.

Najtańszy talent

 

braz Lećcie, głupcy! / Fly, You Fools! GS: 15
Brak skrzydeł oznacza szybszy zryw, prawda? Przeleć się krótko bezskrzydłowym samolotem. / No wings means less drag, right? Take a short flight in the wingless plane.

Podczas jednej z misji fabularnych będziesz pilotował bezskrzydłowy samolot, który będzie później możliwy do przywołania w bazie Prosperity (nad rzeką). Wypłyń na wody, wyposażony w dwie laski dynamitu. Rzuć je przed siebie w minimalnym odstępie czasu i czekaj aż osiągnięcie pojawi się na Twoim koncie. 😉 Samolot musi się chociaż na chwilkę oderwać od wody, a dynamit wywoła siłę, która na to pozwoli.

 

braz Nudziarz / Buzzkill GS: 10
Zabij 10 zadymiarzy dowolną wyrzutnią pił. Ale się zdziwią. / Kill 10 brawlers with any saw launcher. They never saw it coming.

Zadymiarze to po prostu przeciwnicy z tarczą. Bierzemy jakąkolwiek wyrzutnie pił i udajemy się na posterunek na wyspie. Ta sama miejscówka co „Dobra robota, kapitanie„. 😉

 

 

srebro Legenda głosi… / Legend Has It GS: 20
Stwórz swoją pierwszą legendarną broń lub pojazd i rozpocznij tworzenie własnej legendy. / Craft your first Legendary Weapon or Vehicle and start a legend of your own.

Legendarne bronie będą możliwe do wykonywania dopiero po rozwinięciu stołu do tworzenia broni do maksymalnego (trzeciego) poziomu. Do upgrade’owania potrzebny będzie etanol, który zdobędziesz podczas odbijania posterunków, a na same tworzenie złotych broni musisz posiadać dużo materiałów rzemieślniczych, które najszybciej zdobędziesz przez kończenie wypraw. Stwórz jedną złotą broń (albo pojazd) i trofeum pojawi się na Twoim koncie.

 

braz Kłaniam się / Tip o’ the Hat GS: 15
Strąć hełm z głowy przeciwnika za pomocą potężnego ataku wręcz. / Knock an enemy’s helmet off with a charged melee attack.

Potężny atak odbywa się przez przytrzymanie / podczas ataku melee (może być np. z bejsbolem w ręku). Ja to zrobiłam podczas misji głównej, ale możecie zrobić to tak naprawdę na każdym posterunku. Liczą się też ochraniacze na twarz.

 

braz Panowanie nad gniewem / Anger Management GS: 15
Wyeliminuj 10 wrogów w czasie trwania jednej aktywacji Gniewu. / Eliminate 10 enemies within a single activation of Wrath.

Potrzebujemy tutaj talentów „Gniew” i „Dotyk edenu” oraz wszystkie trzy rozszerzenia cichego zabójstwa. Polecam wykonywać ten trofik po ukończeniu fabuły. Jest to zdecydowanie najtrudniejsze osiągnięcie, ale mam nadzieję, że sprawię, iż będzie ono banalne.

Koniecznie potrzebujemy spluwy do wynajęcia, a konkretnie psa Timbera, który po wysłaniu w teren zaznacza wszystkich napotkanych wrogów. W ten sposób nawet w ciemnościach i dymie będziecie widzieć wrogów. Sam gniew aktywujemy przez krótkie przytrzymanie , po wypełnieniu żółtego paska gniewu, który znajduje się w prawym dolnym rogu. Każde zabicie przeciwnika będzie dodawało trochę gniewu do paska.

Udajemy się więc na posterunek „Punkt sygnałowy”. Wyślij Timbera, żeby zbadał teren () i gdy już zaznaczy wrogów, wespnij się po skarpie pokazanej na filmiku poniżej i po prostu zabijaj przeciwników przy pomocy .

 

Czytelnik Pablo podesłał jeszcze prostszy sposób na wbicie tego trofeum: KLIKNIJ TUTAJ

 

braz Hej tato, patrz na to / Hey Father, Watch This GS: 15
Wykonaj eliminację z powietrza tuż po Skoku wiary. / Perform an Aerial Takedown after using Leap of Faith.

Do tego osiągnięcia potrzebujemy oczywiście talentu „Skok wiary”. Gdy go posiadamy, po prostu skacz po różnych rzeczach i opadając naciśnij , zabijając przeciwnika z powietrza. Można to zrobić w walce lub po cichu.

 

braz Utalentowany / Perk-olate GS: 10
Odblokuj pierwszy poziom wszystkich talentów. / Unlock the first level for all Perks.

Drzewko talentów znajdziecie w menu gry, pomiędzy listą i wyzwaniami. Punkty zdobywamy przez praktycznie wszystkie czynności w grze, które są skupione pod nazwą „wyzwania”. Jeżeli więc brakuje Wam punktów, zajrzyjcie do tej zakładki.

 

srebro Ekspert łucznictwa / Archery Expert GS: 20
Zabij wroga zwykłą strzałą z odległości ponad 100 metrów. / Kill an enemy more than 100m away with a basic arrow.

Bardzo prosta sprawa. Oznaczamy lornetką wroga i sprawdzamy sobie odległość przez oznaczenie miejsca, w którym stoi – . Kupujemy najlepszy łuk (bloczkowy „szczęśliwy strzał) i udajemy się w miejsce zaznaczone na filmiku.

 

srebro Do sedna / Get to the Point GS: 40
Zadaj enforcerowi śmiertelny cios bagnetem. / Finish off an Enforcer with a bayonet.

Enforcerzy to przeciwnicy o złotym pasku zdrowia. Broń z bagnetem więc powinna też być na najwyższym poziomie. Zjedź przeciwnikowi z paska życia i zadaj ostatni śmiertelny cios przez użycie bagnetu . Najszybciej możesz znaleźć wrogów w posterunkach, ja to zrobiłam podczas jednej z wypraw, filmik poniżej.

 

braz Trampolina / Springboard GS: 20
Przeżyj upadek z 30 metrów, niwelując obrażenia jedynie Skokiem wiary. / Survive a 30m fall using only Leap of Faith to nullify the impact.

Potrzebny będzie do tego talent „Skok wiary”. Po ukończeniu fabuły wykonaj desant powietrzny (szybka podróż) do jakiegoś posterunku, spadaj swobodnie, a gdy będziesz już blisko ziemi naciśnij  /  .

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości Ubisoft Polska.