FIFA 18 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

30 sierpnia 2018
12

 

 

Fifa 18 jak co roku toczy zażartą walkę z Pro Evolution Soccer o miano króla roku. Części sygnowane numerem „18” naprawdę idą ostatnio łeb w łeb i to nie tylko pod względem grywalności, ale i zdobywania calaka.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x9 x32
 • Liczba trofeów offline: 27
 • Liczba trofeów online: 18
 • Minimalna liczba przejść: kilkaset meczy
 • Trofea możliwe do przeoczenia Perfekcyjna współpraca W blasku fleszy
 • Zglitchowane trofea: 3 ( Od tego jestem Będzie więcej Owocna zmyłka)
 • Czas do zdobycia platyny: 50-100 godzin, w zależności od skilla

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

 • Story – przejdź tryb fabularny z Alexem Hunterem, mając na uwadze dwa trofea, jedno związane z grą Dannym Williamsem, drugie oparte na współpracy ze swoim kolegą z drużyny.
 • Wirtualne kluby i Sezony – Jak zwykle trofea w tych trybach to najwięcej babrania się z innymi graczami, szczególnie w wirtualnych klubach. Polecam umawiać się w sekcji komentarzy poniżej do wspólnej gry w tym trybie.
 • Kariera – 4 proste trofea, które można wbić w 5-10 minut. Specjalnie dla Was przygotowałam jeden filmik, który skupia wszystkie osiągnięcia w jednym miejscu.

W trofeach które robi się z komputerem można wykonać pewien myk (nie dotyczy tych z FUT offline). W ustawieniach (bodajże gry, tam gdzie można zmienić kamerę, klikamy L2 i zmieniamy opcję np. Szybkość biegu przeciwnika na 0 a swoją dajemy na 100%, tak samo poziom bronienia bramkarza, wtedy łatwo wykonać strzał obrońca za 30 metrów (trudniej jest nie trafić, niż trafić), spektakularny strzał w meczu kobiet itd. ~Aleksander Lech

 • FUT – Ten tryb albo się pokocha, albo się znienawidzi. Tym razem na szczęście nie musimy wygrać Drafta online, jak to było w poprzednich odsłonach, wszystko można zrobić grając z komputerem, jednakże dodano jedne trofeum, związane z awansowaniem do pierwszej ligi, co nie jest takie proste, jak się wydaje. Jednakże, poniżej kilka ogólnych rad do FUT.
  • Kup od razu premiowe monety, przez co będziesz zarabiać po 700-800 monet za mecz.
  • Graj sobie w Sqauad Battles, tam można zgarnąć tygodniowo ładną kasę, a z Twoim skillem, to powinnaś wbić srebro i jakieś 10K na tydzień + paczki, czyli z 15-20 tysięcy. Strzelaj jak najwięcej bramek, bo za gole są dodatkowe punkty i lepiej wygrać 5:4 niż 1:0. Na legendarnym dostaje się za mecz ok. 1900 punktów, więc by dostać się do rangi Gold 1/2/3 musisz zagrać około 6-8 meczy ma tydzień. Na niższym poziomie musisz grać 14-15 meczy na podobną rangę. Nie próbuj jednak grać na za wysokim poziomie, bo za porażkę dostaniesz niewiele, a liczba meczy jest ograniczona

  • Nie otwieraj paczek za zarobione monety, nie warto, chyba że kupisz sobie FIFA Points za prawdziwą kasę.

 

Poradnik:

platyna Fan nr 1 / No.1 Fan
Odblokuj wszystkie pozostałe trofea (poza trofeami z dodatkowej zawartości) / Unlock all other trophies (excluding additional content trophies).

Gratulacje!

 

srebro Czytasz mi w myślach / You’ve read my mind
Asystuj przy bramce precyzyjnym podaniem prostopadłym / Assist a goal using a threaded through pass.

Opis trofeum mówi jasno co trzeba zrobić, a precyzyjne podanie prostopadłe wykonasz przez jednoczesne naciśnięcie + (PS) / + (XBOX). Osiągnięcie banalne do wbicia na najniższym poziomie trudności.

 

braz Nisko! / Go low! 
Strzel bramkę niskim strzałem / Score a goal using a low shot.

Do wykonania niskiego strzału musisz nacisnąć dwukrotnie  / (czyli + / + w zależności od konsoli) w krótkim odstępie czasu.

 

srebro Magik / Magician
Wykonaj 3 celne precyzyjne podania prostopadłe tym samym piłkarzem w okolicach pola karnego rywali / Perform 3 successful threaded through ball passes with the same player in the attacking third.

Podobnie jak w „Czytasz mi w myślach”, jednak tym razem nie musisz strzelić bramki, a jedynie wykonać trzy celne podania jednym zawodnikiem. Precyzyjne podanie prostopadłe wykonasz przez jednoczesne naciśnięcie + (PS) / + (XBOX). Osiągnięcie banalne do wbicia na najniższym poziomie trudności.

 

braz Wysokie loty / Lofty Finish
Strzel bramkę po wysokim dośrodkowaniu / Score a goal from a High Cross.

Proste jak bułka z masłem. Wysokie dośrodkowanie wykonasz przez jednoczesne naciśnięcie + (PS) / +  (XBOX).

 

srebro 5+ / A+
Wygraj konkurs rzutów karnych, ani razu nie pudłując / Win a penalty shoot-out without missing.

Najłatwiej zrobić to trofeum na dwa pady, albo grając ze znajomym. Wybierz zwykły mecz i doprowadź do remisu do końca regulaminowego czasu gry. Pojawi się wtedy wybór dogrywki: 30 minut, same karne lub pełna dogrywka. Wybierz karne i strzel swoją drużyną 3 bramki, nie zdobywając drugą ani jednego gola.

 

zloto Prawdziwy bramkarz! / You’re a real keeper!
Strzel bramkę z kontry rozpoczętej mocnym wyrzutem bramkarza / Score a goal from a counter attack that started with a goalkeeper driven throw.

Po raz kolejny pojawia się w zestawie trofeów podobne osiągnięcie. Mocny wyrzut bramkarza wykonasz przez jednoczesne przytrzymanie + (PS) / + (XBOX), jedyne co musisz zrobić po takim wyrzucie to zdobycie bramki (bez straty piłki!). W razie problemów pomoc wizualna.

 

braz Od tego jestem / It’s what I do
Strzel bramkę z rzutu wolnego uderzeniem zewnętrzną częścią stopy / Score by performing an outside of the foot free kick.

ZGLITCHOWANE!
Najpierw zajmijmy się samym wykonaniem wolnego z uderzeniem zewnętrzną częścią stopy. Lewonożny piłkarz musi się ustawić po lewej stronie piłki, prawonożny po prawej stronie piłki. Pozycję piłkarza oczywiście zmieniasz prawym analogiem. Gdy jesteś już prawidłowo ustawiony (np. Messi po lewej stronie piłki, ale jeżeli nie jesteś pewny, która noga zawodnika jest jego wiodącą, podczas zmiany wykonawcy rzutu wolnego – przez przytrzymanie / – widoczna jest informacja L lub P), wystarczy wykonać strzał przez jednoczesne przytrzymanie + (PS) / + (XBOX) (uważaj, żeby nie przestrzelić!).

Trofeum jest piekielnie trudne do wykonania w zwykłym meczu, dlatego poleca się użycie drugiego kontrolera, albo grę ze znajomym. Lataj góra/dół z piłką przed polem karnym, a znajomy/drugi kontroler niech Cię kosi od tyłu. Mur przesuwa się  (PS) /  (XBOX), a sterowanie bramkarzem aktywuje się przez naciśnięcie touchpada na padzie.

W razie problemów, poniżej wsparcie wizualne. 🙂

braz Rusz głową / Get your head in the game
Strzel bramkę uderzeniem głową w dół / Score a goal with a downward header.

Wybieramy dobrą drużynę, biegniemy na skrzydło, dośrodkowujemy piłkę w pole karne i gdy nasz ma możliwość strzelenia gola główką, naciśnij dwukrotnie   / (czyli + / + w zależności od konsoli).

 

braz Bombardier / Sharp Shooter
Strzel z gry bramkę z dystansu obrońcą (z co najmniej 22,9 metra) / During open play, score a long-distance goal with a defender (25 yards out).

Teoretyczna linia zza której musicie strzelić gola obrońcą zaznaczona jest na poniższym screenie. Najłatwiej zrobić to trofeum na dwa pady. Wybierz np. Real Madryt i podejdź Ramosem pod pole karne przeciwnika. Na drugim padzie przytrzymaj  (PS) /  (XBOX). co spowoduje wyjście bramkarza z bramki. Wtedy szybko Ramos wykonuje strzał zza wyznaczonej linii i trofeum pojawia się na Waszym koncie po strzeleniu gola.

 

braz Budujemy mosty / Build bridges
Miń rywala zwodem na obieg / Successfully dribble an opponent by using The Bridge.

Zwód na obieg wykonuje się przez biegnięcie na wprost przeciwnika, a krótko przed nim przytrzymanie  (PS) / (XBOX) i wychylenie prawej gałki w stronę kierunku biegu, w wyniku czego Twój zawodnik wypuści piłkę przed siebie, posyłając ją za zawodnika, a Ty miniesz rywala z drugiej strony i dobiegniesz do piłki. Wszystko pokazane na filmiku poniżej.

 

braz Kręci mi się w głowie / I’m getting dizzy
Strzel bramkę po wymianie 10 podań z rzędu pod polem karnym rywala / Score a goal after 10 consecutive passes in the opposing third of the pitch.

Proste jak drut, wykonaj dziesięć podań piłkarzami przed polem karnym, a następnie strzel gola. Dla spokoju wewnętrznego polecam wykonać 15-20 podań, w razie gdy statystyki gry spróbują nam popsuć humor. 🙂

 

braz Owocna zmyłka / Fake it Make it
Zdobądź bramkę, oszukawszy bramkarza zamarkowaniem strzału / Score a goal by tricking the keeper with a Fake Shot.

ZGLITCHOWANE!
Niestety trofeum będzie wymagało kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu prób. Zamarkowany strzał wykonuje się przez przytrzymanie /, a następnie niezwłoczne naciśnięcie / i wychylenie gałki w stronę, w którą chcemy pobiec po zamarkowaniu strzału, a następnie naszym zadaniem jest od razu zdobycie gola. Ważna informacja jest taka, że bramkarz musi się „położyć”, więc zamarkowany strzał musi być wykonany dosyć blisko przeciwnika. Cały problem polega na tym, że nawet mimo wykonania wszystkich czynności prawidłowo, trofeum potrafi nie wpaść. Trzeba próbować aż do upadłego.

 

braz Poważny sprawdzian / A solid test
Ukończ grupę wyzwań budowania składu w FIFA Ultimate Team / Complete a Squad Building Challenge Group in FIFA Ultimate Team.

Trofka dość prosta, a wykonujemy ją następująco: wchodzimy w UTLIMATE TEAM – JEDEN GRACZ – WYZWANIA BUDOWANIA SKŁADU. Następnie przechodzimy do obojętnie jakiej zakładki, najłatwiej i najszybciej będzie wykonać zakładkę PODSTAWY i tutaj mamy do zrobienia 4 zadania:

 1. Zablokowane Pola,
 2. Właściwa Pozycja,
 3. Doskonałe połączenia,
 4. Lojalność w cenie

Wymagania do zdobycia każdego z zadań mamy wypisane po prawej stronie w grze. Nie powinno Wam to sprawić problemu.

 

zloto Doskonała seria / Pristine victory
Wygraj wszystkie cztery mecze w sesji FUT Draft w FIFA Ultimate Team / Win all 4 matches in a FUT Draft session in FIFA Ultimate Team.

Kolejne proste trofeum. Wchodzimy w ULTIMATE TEAM – JEDEN GRACZ – DRAFT DLA JEDNEGO GRACZA. Teraz wybieramy za co chcemy zagrać w draft – 15k coins lub 300 FIFA Points (koszt 14,65zł). Następnie przechodzimy dalej do poziomu trudności (im wyższy poziom tym lepsze otrzymamy nagrody, lecz może być problem z wygraniem 4 meczy co wiąże się z tym że nie zdobędziemy trofki, więc polecamy oczywiście grę na najniższym poziomie) następnie wybieramy formację i losujemy zawodników do naszej drużyny, bo wyborze wszystkich zawodników wystarczy wygrać 4 mecze i trofka jest nasza. Osiągnięcie można zdobyć również grając w Draft w trybie online, lecz to już jest dużo trudniejsze.

 

braz Wyzwanie? Jakie wyzwanie? / Challenge? What challenge?
Ukończ pierwsze wyzwanie budowania składu w FIFA Ultimate Team / Complete your first Squad Building Challenge in FIFA Ultimate Team.

Patrz opis trofeum braz Poważny sprawdzian.

 

braz Pierwsza wygrana bitwa… / You may have won the battle…
Wygraj mecz w trybie FIFA Ultimate Team Squad Battles / Win a game in FIFA Ultimate Team Squad Battles.

Trofeum wykonujemy w następujący sposób: Wchodzimy w ULTIMATE TEAM – JEDEN GRACZ – SQUAD BATTLES. Wystarczy, że wygramy 1 mecz w tym trybie, mając do wyboru poziomy trudności tak jak w przypadku Drafcie. Wybieramy rywala z którym chcemy zagrać (4 do wyboru ) i pokonujemy naszego przeciwnika.

 

braz Będzie więcej / More to come
Rozegraj 20 meczów w dowolnym trybie w FIFA Ultimate Team / Play 20 games in any game mode within FIFA Ultimate Team.

Jak mówi sam opis, trzeba rozegrać 20 meczów, robimy to w dowolnym trybie – jednego gracza lub online. Wyborów mamy sporo: Sezon Jednego Gracza, Draft, Squad Battles. Sezon Online, Sezony Meczów Towarzyskich, tutaj decyzja należy do Was i wybierzcie ten, w którym najlepiej się czujecie. Po rozegraniu 20 meczów trofka jest nasza.

Trofeum możemy wykonać jednocześnie z innym osiągnięciem braz Wśród najlepszych.

Czytelnik Karol informuje, że mimo rozegrania ponad 200 meczów trofeum nie wpadło, więc niestety jeżeli zdarzy się to i w Waszym przypadku, musicie grać do upadłego.

 

braz Zadanie tygodniowe wykonane / Weekly objective complete
Wykonaj zadanie tygodniowe w FIFA Ultimate Team / Complete a Weekly Objective in FIFA Ultimate Team.

Zdobycie tej trofki nie powinno Wam sprawić kłopotu, wchodzimy w: ULTIMATE TEAM – CENTRALA FUT – ZADANIA CODZIENNE – ZADANIA TYGODNIOWE. Do wyboru mamy 5 zadań. Wybierz zadanie, które będzie Ci najbardziej odpowiadać (opis zadań mamy po prawej stronie) np.: Upiorne sezony – Rozegraj w tym tygodniu pięć meczów online – po rozegraniu 5 meczów otrzymamy osiągnięcie. Zadania tygodniowe są oczywiście zmieniane co tydzień.

 

braz Wśród najlepszych / The big league
Wywalcz awans do pierwszej ligi w sezonach FIFA Ultimate Team / Win promotion to Division 1 of FIFA Ultimate Team Seasons.

Najtrudniejsze osiągnięcie w grze. Przechodzimy do SEZON JEDNEGO GRACZA lub SEZON ONLINE, następnie w sezonie jednego gracza wybieramy poziom trudności, naciskamy dalej i rozgrywamy mecze. Zaczynamy od 10 Ligi, więc musimy trochę meczy rozegrać żeby awansować do 1 Ligi. Gdy dotrzemy do 1 Ligi trofka będzie nasza.

Najłatwiejsza drogą do trofeum jest granie sezonów w trybie dla jednego gracza. Gra posiada ułatwiający glitch, gdy przegrywamy mecz, możemy wyłączyć grę i wtedy stracimy co prawda kontakty, ale stan meczu się nie zapisze i możemy zagrać go jeszcze raz. Szczególnie przydatne w drugiej lidze, gdzie zmierzysz się z przeciwnikami na poziomie legendarnym i klasy światowej.

 

braz Zadanie wykonane / Objective complete
Wykonaj zadanie codzienne w FIFA Ultimate Team / Complete a Daily Objective in FIFA Ultimate Team.

Trofeum to również należy do prostych. Wchodzimy do ULTIMATE TEAM – CENTRALA FUT – ZADANIA CODZIENNE i wybieramy zadanie codzienne, które nam najbardziej odpowiada, opis każdego z zadań jest po prawej stronie np.: Rześki i zdrowy – Użyj karty kondycji na dowolnym zmęczonym piłkarzu w składnie.

 

braz Próba sił / A test of skill
Rozegraj cały mecz przeciwko drużynie tygodnia w trybie FIFA Ultimate Team / Challenge and complete a match against the Team of the Week in FIFA Ultimate Team.

Wybieramy JEDEN GRACZ – DRUŻYNA TYGODNIA – naciśnij OPTIONS na padzie i wybierz poziom trudności na jakim chcesz rozegrać mecz, bo zakończeniu meczu zgarniamy trofeum.

 

srebro W pięknym stylu / Going up in style
Zdobądź tytuł ligi w sezonach FIFA Ultimate Team / Win a division title in FIFA Ultimate Team Seasons.

Patrz opis trofeum braz Wśród najlepszych.

 

braz Prymus / Star pupil
Wykonaj wszystkie zadania codzienne danego dnia w FIFA Ultimate Team / Complete an entire day’s Daily Objectives in FIFA Ultimate Team.

Patrz opis trofeum braz Zadanie wykonane.

 

braz Budowniczy na sto dwa / Master builder
Ukończ 20 wyzwań budowania składu w FIFA Ultimate Team / Complete 20 Squad Building Challenges in FIFA Ultimate Team.

Przejdź do zakładki JEDEN GRACZ – WYZWANIA BUDOWANIA SKŁADU i tutaj wykonać 20 wyzwań budowania składu.  Najłatwiej można to zrobić w zakładce AKTUALIZACJE OCEN:

 1. Brązowa wymiana
 2. Srebrna wymiana
 3. Złota wymiana – Zadanie polega na wymianie 11 zawodników brązowych, srebrnych lub złotych (zawodników musimy posiadać w naszym klubie, lub musimy ich zakupić na rynku transferowym).

 

braz Wszechstronny / Handyman
Skorzystaj ze wszystkich trzech stylów gry w meczach wirtualnych klubów / In Pro Clubs, use in matches each of your 3 Play Styles.

Style gry możesz zmieniać w menu trybu „Wirtualne kluby” w zakładce MOJA GWIAZDA, w kafelku ROZW. ZAWODNIKA. Możesz rozwijać tam drzewko umiejętności piłkarza, lepszą nogę etc. Polecam pozmieniać pozycje w stylach gry i przed każdym meczem masz możliwość wyboru stylu gry. Rozegraj 3 pełne mecze, każdy z innym stylem i trofeum pojawi się na Twoim koncie.

 

braz Własna ścieżka / Your own path
Odblokuj wszystkie cechy w jednym drzewku umiejętności / Unlock all traits in one skill-tree path.

Do zdobycia w trybie „Wirtualne kluby”. Na start otrzymujesz punkty, za które możesz rozwijać swoją postać. Otrzymujesz je oczywiście również za rozgrywanie i wygrywanie meczów, ale do tego trofeum wystarczy Ci tylko startowa waluta. W menu wirtualnych klubów wybierz „ROZW. ZAWODNIKA”, wybierz obojętnie który styl gry i rozwiń całkowicie jedno drzewko umiejętności, np. fizyczne.

 

braz Obiecująca przyjaźń / You’ve got a friend in me
Ukończ sezon meczów towarzyskich online / Finish an Online Friendlies Season.

Sezon meczów towarzyskich online możesz włączyć w zakładce ONLINE w głównym menu i wybrać kafelek TOWARZYSKIE MECZE ONLINE. Do trofeum potrzebny będzie jeden znajomy, dlatego polecam umawiać się na wspólną grę w sekcji komentarzy poniżej. Sezon taki składa się teoretycznie z 5 meczów, jednak jeżeli jedna osoba wygra 3 potyczki z rzędu, sezon się zakończy.

 

braz Dopiero się rozkręcam / Just getting started
Ukończ i wygraj swój pierwszy mecz ligowy w sezonach wirtualnych klubów / Complete and win your first Pro Club Seasons league match.

Trofeum chyba nie wymaga większego opisu. Musisz dołączyć do wirtualnego klubu i wygrać z nim pierwszy mecz ligowy. Cały problem polega na tym, że zawsze ciężko znaleźć aktywny klub, w którym zawodnicy chcieliby grać w tym samym momencie co Ty, a do rozegrania meczu w tym trybie wymaganych jest przynajmniej 2 graczy.

 

srebro Przyćmić innych / Steal the show
Zdobądź tytuł ligi w sezonach online (musisz go wywalczyć, rozgrywając mecze) / Win Division Title in Online Seasons (must be obtained through game-play).

Sezon online składa się z 9-12 meczy, w których zmierzysz się z innymi graczami na całym świecie. Startujesz z poziomu 10. ligi i żeby awansować do wyższej, musisz zdobyć 9 punktów (czyli np. wygrać 3 mecze, bo wygrana to 3 punkty, remis 1), a żeby zdobyć tytuł potrzebne nam będzie 12 punktów. Po rozegraniu wymaganej liczy potyczek i wygraniu 4 meczy zdobędziesz tytuł ligi i trofeum pojawi się na Twoim koncie.

 

braz Po swojemu / Tailored
Wydaj punkt umiejętności w wirtualnych klubach / Spend a skill point in Pro Clubs.

Patrz opis trofeum braz Własna ścieżka.

 

braz Upolowany / Sniped
Podpisz w trybie kariery kontrakt z piłkarzem, o którego walczyły też inne kluby / In career mode, compete for the same player with other teams, and win the negotiation war.

W głównym menu trybu kariery znajduje się kafelek „Z OSTATNIEJ CHWILI”, to właśnie tam, w zakładce wieści transferowych otrzymasz informację, że dany klub interesuje się konkretnym piłkarzem. Twoim zadaniem będzie dodanie go do listy życzeń, a następnie złożenie mu takiej oferty, że mucha nie siada i zawodnik bez najmniejszego problemu dołączy do Twojego klubu.

 

braz Inwestor / Investor
Sprzedaj piłkarza i wynegocjuj z kupującym klubem procent od przyszłej sprzedaży / Sell a player and negotiate a sell-on clause with the buying club.

Kolejne proste trofeum, które polega na sprzedaniu piłkarza ze swojej drużyny, negocjując przy tym procent od przyszłej sprzedaży. Przechodzimy do składu zespołu i dodajemy każdego lepszego piłkarza (w moim przypadku z Realu Madryt) na listę transferową. Symulujemy dni i po pewnym czasie powinna pojawić się oferta. Bierzemy opcję negocjowania kontraktu i ustalamy najniższy procent sprzedaży, wtedy mamy pewność, że przeciwna strona nie odrzuci oferty. Zgadzamy się dalej na wszystko i trofeum powinno wpaść po symulowaniu kilku kolejnych dni, gdy przyjdzie potwierdzenie transferu.

od 4:00

 

braz Bezpośrednie podejście / Brute Force
Zapłać za piłkarza kwotę odstępnego / Buy a player by paying his release clause.

Wchodzimy na rynek transferowy i dodajemy jak największą liczbę piłkarzy do listy życzeń. Po przejściu do listy życzeń, po prawej stronie jawi się informacja o kwocie odstępnego. Niestety większość piłkarzy jej nie ma, dlatego musimy dodać jak najwięcej zawodników (najlepiej średniej klasy). Kwoty te są generowane losowo, więc nie sugerujcie się nazwiskami na filmiku poniżej. Gdy już znajdziecie jegomościa z odstępnym, oferujcie mu kontrakt i jak najlepsze płace, by dołączył do Waszego zespołu.

Od 2:06

 

braz Raz a dobrze / Always be closing
Pozyskaj nowego piłkarza za pierwszym podejściem / Secure a player on the first go.

Wpadnie przy okazji trzech wcześniejszych trofeów. Po rozpoczęciu nowej kariery od razu udajcie się na rynek transferowy i negocjujcie kontrakt, dając możliwie najwyższe pensje, premie i zgadzając się na wszystko. Po podpisaniu kontraktu, trofeum pojawi się na Twoim koncie.

 

braz Moja jedyna nadzieja / My Only Hope
Wykonaj szybką zmianę po stracie bramki / Perform a quicksub after you concede a goal.

Po stracie bramki (gdy przeciwnik fetuje strzelonego gola) w prawym dolnym rogu pojawi się przycisk /, który otwiera menu szybkiej zmiany (przytrzymaj przycisk). Wystarczy potwierdzić daną zamianę / i trofeum pojawi się na Twoim koncie.

Jeżeli nie pojawia Ci się opcja szybkiej zmiany, włącz ją w ustawieniach przed meczem.

 

braz Ma się te umiejętności / You got skills
Ukończ wieloosobową grę treningową / Complete a multiplayer skill game.

Bardzo proste trofeum, do którego wbicia potrzebny będzie drugi kontroler (pamiętaj, że ps vita również może służyć jako jeden). Jedyne co musisz zrobić to wybrać zwykły mecz, dwa kontrolery ustawić po tej samej stronie (wybrać tą samą drużynę). Tuż przed meczem włącza się tryb treningowy, który należy ukończyć (zdobyć wymaganą liczbę punktów/wykonać wymaganą liczbę czynności/czas musi się skończyć).

 

braz Zagrajmy / Let’s play a game
Zagraj mecz drużyną kobiet / Play a women’s football match.

W głównym menu masz możliwość wybrania pucharu reprezentacji kobiet lub po prostu zwykłego pojedynczego meczu. Rozegraj pełną 90-minutową rozgrywkę, aby zdobyć opisywane osiągnięcie.

 

srebro Błyskotka / Shiny
Wygraj „Puchar reprezentacji kobiet” / Win the Women’s International Cup tournament.

Puchar reprezentacji kobiet możecie symulować, na wszelki wypadek zapisując postęp po każdym meczu. Jednakże jeżeli wybierzecie jakąś mocniejszą drużynę np. Brazylię, wszystkie symulacje powinny zakończyć się zwycięskim wynikiem. Jednakże polecam wykonać wszystkie trofea związane z reprezentacją kobiet w tym trybie, czyli:

 • rozegrać mecz,
 • strzelić 5 bramek,
 • wykonać spektakularny strzał.

 

braz Jeszcze tylko jedna / Just one more
Strzel 5 bramek piłkarkami w jednym meczu / Score 5 goals in a women’s football match.

Opis trofeum mówi sam za siebie. Warto tylko wspomnieć, że wpada dopiero po zakończeniu meczu.

 

braz Sztukmistrzyni / Trick or treat?
Zdobądź bramkę spektakularnym strzałem w meczu kobiet / Score a goal with a Flair Shot in a women’s football match.

Trofeum możliwe do wykonania tylko w meczach reprezentacją kobiet. Wybierz mocną drużynę, np. Brazylię, a przeciwnika oczywiście wybieramy jak najbardziej słabego. Jedyne co musisz zrobić to strzelić gola przy użyciu + (PS) / + (XBOX), w wyniku czego, Twoja zawodniczka wykona spektakularny strzał – czyli po prostu wykonując jakąś na przykład sztuczkę.

 

srebro Stylówa / Stylist
Zmień wygląd Aleksa Huntera w „Drodze do sławy” / In the journey, add a cosmetic item to Alex Hunter.

Prawdopodobnie pierwsze trofeum, które zdobędziecie w trybie z Alexem Hunterem. Wystarczy zmienić jedną część jego wyglądu: tatuaż, zarost, włosy, cokolwiek, aby zdobyć opisywane osiągnięcie.

 

srebro Perfekcyjna współpraca / In Perfect Harmony
Osiągnij 10 punktów oceny współpracy ze swoim partnerem w ataku / Achieve a 10 partnership rating with your striker partner.

MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!
Na początku rozdziału 5, będziesz musiał wybrać swojego partnera gry. Dostępne opcje to:

 • Thomas Müller
 • Antoine Griezman
 • Dele Alli

Każdy z Panów oferuje różne „zadania”, które należy wykonać podczas meczu. Osobiście wybrałam Alli’ego, którego celem w każdym meczu jest asystowanie przy bramce Huntera. Po prostu strzelałam hattricka Hunterem z podań Alli’ego i krótko przed końcem gry, trofeum pojawiło się na moim koncie.

 

srebro W błysku fleszy / Should’ve brought my sunglasses
Wygraj puchar EFL w „Drodze do sławy” / Win the EFL Cup in The Journey.

MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!
Trofeum związane z wygraniem pucharu EFL Dannym Williamsem, czyli głównym kolegą Alexa Huntera. Gra sama pytać się będzie, czy chcesz uratować karierę Danny’ego, jeżeli wybierz odpowiedź przeczącą – pozbawisz się możliwości zdobycia tego trofeum i będziesz musiał grać od początku, aż do rozdziału 5, bo właśnie w nim dostajesz możliwość prowadzenia Williamsa do piłkarskiego szczytu. Należy wygrać puchar, więc pamiętam, że nie możesz przegrać ani jednego meczu w fazie finałowej.

 

zloto Co za powrót / What a comeback
Dotrzyj do końca „Drogi do sławy” / Finish The Journey.

Trofeum pada po całkowitym ukończeniu wszystkich 6 rozdziałów drogi do sławy Alexa Huntera. Polecam grać na optymalnym dla Twoich umiejętności poziomie trudności, jednocześnie próbując w każdym meczu zaliczyć hat-tricka. Całość powinna zająć Ci 6-8 godzin. Każdy z chapterów ma po trzy cele do wykonania, za które dostaniesz karty wypożyczenia w trybie FUT oraz m.in. kartę Huntera.

 

Cele:

Rozdział 1

 1. Uzyskaj ocenę min. 8,0 w meczu treningowym 11 na 11.
 2. Oddaj co najmniej 10 strzałów podczas turnieju przedsezonowego.
 3. Wygraj turniej przedsezonowy.

 

Rozdział 2

 1. Strzel bramkę w pierwszym meczu nowego sezonu Premier League.
 2. Osiągnij wartość transferową 10 000 000 funtów.
 3. Zdobądź min. 6 pkt. w pierwszych trzech meczach Premier League.

 

Rozdział 3

 1. Zremisuj lub wygraj mecz kobiecej reprezentacji USA (jako Kim).
 2. Nowy wygląd – Rozegraj spotkanie w nowej fryzurze.
 3. Wprowadź LA Galaxy do playoffów pucharu MLS.

 

Rozdział 4

 1. Weź udział we wszystkich treningach (nie korzystaj z symulacji).
 2. Strzel 4 bramek.
 3. Zdobądź puchar MLS.

 

Rozdział 5

 1. Przebij się do wyjściowej jedenastki meczu Premier League (jako Danny).
 2. Strzel bramkę z podania Dele’ego.
 3. Wygraj Puchar Carabao (Dannym).

 

Rozdział 6

 1. Osiągnij maksymalną ocenę współpracy ze swoim partnerem w ataku.
 2. Strzel 6 bramek z podań Dele’ego.
 3. Uratuj posadę Dino zdobyciem trofeum (wygraj ligę lub puchar).

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości Electronic Arts Polska.