Genshin Impact wersja 4.4 – co ciekawego zobaczymy 31 stycznia?

 

Dołącz do nowych grywalnych postaci Xianyun i Gaming w Lantern Rite i wyrusz do Chenyu Vale w północno-zachodniej części Liyue.

Witajcie, Podróżnicy! Zespół programistów Genshin Impact z radością życzy wszystkiego najlepszego w nowym roku i ogłasza naszą pierwszą aktualizację wersji w 2024 roku! Wersja 4.4 Vibrant Harriers Aloft in Spring Breeze ukaże się 31 stycznia i przeniesie nas z powrotem do Liyue! Zapraszamy do dołączenia do Xianyun i Gaming, aby świętować nowy rok w Teyvat, cieszyć się uroczystościami i zdobywać liczne nagrody, w tym 10 + 3 Splecione losy, darmową 4-gwiazdkową postać Liyue i nowy strój dla Xingqiu.

Dodatkowo, dolina Chenyu na północny zachód od Liyue, jest wreszcie otwarta do eksploracji. Odwiedź wioskę przepełnioną zapachem herbaty i tętniący życiem port łączący Fontaine i poszukaj opowieści adeptów wśród zapierających dech w piersiach gór otoczonych chmurami i mgłą.

 

Hojne nagrody i nowe stroje na nowy rok

Rytuał Latarni po raz kolejny rozświetli port Liyue, aby uczcić nowy rok w Teyvat, z nowym motywem: latawcami! Mogą one przybierać różne kształty i wzory, a nawet obejmować mechanizmy fontainowskie, które pozwalają ludziom nieść nadzieje daleko i szeroko na nadchodzący rok. Biorąc udział w minigrach wydarzenia, zdobędziesz również Świąteczną Gorączkę, która pozwoli ci zdobyć różne nagrody, w tym nowy darmowy strój Xingqiu.

 

 

 

Poza tym codzienne logowanie i e-maile noworoczne powrócą ponownie! Logując się codziennie w określonym przedziale czasu, możesz otrzymać Intertwined Fate ×10. Otrzymasz wówczas także Intertwined Fate ×3 i Fragile Resin ×2 za pośrednictwem wiadomości e-mail w grze. Ponadto Ganyu i Shenhe otrzymają nowe stroje, które będą dostępne w sklepie z ograniczoną czasowo zniżką.

 

 

 

Nowy Rok to także nowe przyjaźnie. Nasza przyjaciółka-adeptus, Cloud Retainer, w końcu objawia się w swojej ludzkiej postaci Xianyun i staje się grywalną, pięciogwiazdkową postacią Anemo, która dzierży katalizator. Używając swoich mocy adepta i wynalazków mechanicznych, może wyskoczyć w powietrze i rzucić się do przodu jeszcze dwa razy lub leczyć pobliskie postacie i zwiększać ich wysokość skoku oraz Ataki wgłębne. Gaming, pojawi się także nowy 4-gwiazdkowy posiadacz Pyro Claymore. Jest entuzjastą tańca Wushou, sztuki inspirowanej tradycyjnym tańcem lwa, który włącza ruchy tego tańca do swojego stylu walki. W wersji 4.4 Event Wishes, Xianyun i Gaming zadebiutują wraz z powtórką Nahidy w pierwszej połowie wersji, podczas gdy w drugiej połowie pojawią się powtórki Xiao i Yae Miko.

 

 

 

 

Góry są wysokie, a pod nimi jadeit

Na północny zachód od tętniącego życiem portu Liyue podróżni odkryją dolinę Chenyu, wspaniały nowy obszar z pięknymi, wysokimi górami i spokojnymi rzekami. W tym obszarze znajdziesz ważne osady ludzkie, takie jak wioska Qiaoying i Yilong Wharf, a także spowite mgłą góry, gdzie czekają opowieści o adeptach.

 

 

 

Nazwa Doliny Chenyu, oznaczająca miejsce, gdzie schodzi jadeit, pochodzi od legendy o adeptusie, który wrzucił do wody parę jadeitowych bransoletek, aby chronić mieszkańców przed powodzią. W miarę przekazywania tej pomyślnej historii z pokolenia na pokolenie, lokalna ludność i przedsiębiorstwa również rozkwitają. Imponujące nabrzeże Yilong Wharf, znane z majestatycznych wind wodnych, stanowi ważne połączenie handlowe pomiędzy Liyue i Fontaine. Inna osada ludzka, wioska Qiaoying, od dawna znana jest z produkcji herbaty, która opiera się na metodzie palenia opracowanej przez adeptów.

 

 

 

Ale większość Doliny Chenyu należy do dzikich wzgórz, dolin, wodospadów i opowieści adeptów. Rezydują tu także legendarne bestie, w tym nowy boss, Samotna Suanni. Gdy zagłębisz się w góry i kręte ścieżki, historia tej krainy odkryje się na światło dzienne.

 

 

 

Dolina stworzona dzięki nowej technologii

Będąc częścią Liyue, Chenyu Vale również inspiruje się tradycyjną estetyką orientalną. Aby oddać wzgórza, doliny i wodospady w oddali i blisko, z otaczającymi je chmurami i mgłą w stylu podobnym do malarstwa Shan Shui, wdrożyliśmy dwie nowe technologie: Global Far Fog (GFF) i Gradient Tint Rock na PlayStation i PC, jako a także uproszczona wersja na urządzenia mobilne.

Chmury i mgła są stale obecne w Chenyu Vale, a funkcja Global Far Fog (GFF) pozwala lepiej obserwować, jak przybierają różne formy wokół pagórkowatych wzgórz. Biorąc pod uwagę wysokość, ukształtowanie terenu i inne warunki, twórcy mogli pozwolić mgle wolumetrycznej na zmianę gęstości i kierunku podczas jej przechodzenia przez różne lokalizacje. Na przykład gęste chmury zbiegają się w niskich, wąskich obszarach doliny, podczas gdy lekka mgła utrzymuje się wokół przylądka gór lub obszarów otwartych.

 

 

Zainspirowana tradycyjnym stylem malarstwa shan shui i technikami zmywania atramentu, technologia Gradient Tint Rock to nowe narzędzie stworzone przez naszych artystów i programistów, aby przedstawiać różne części wyniosłych gór poprzez przejścia między trzema kolorami: cyjan, zielony i podpalany. Tworząc różne pola odległości w 3D i dostosowując je do każdej góry, można zobaczyć inny gradient kolorów w zależności od wysokości, odległości, tekstury skał i struktury każdej góry. Na przykład części liściaste, szczyt i ubyc będą miały kolor ciemnoniebieski i zielony, podczas gdy jałowe ścieżki i dolne części mogą stopniowo łączyć się w jaśniejszą, ziemistą opaleniznę, stąd nazwa techniki: Gradient Tint Rock.

 

 

„Gorąco polecamy zwiedzanie szczytu góry Lingmeng lub góry Mingyuan, skąd można podziwiać panoramiczny widok na dolinę Chenyu. Dzięki Global Far Fog i Gradient Tint Rock chcemy zaoferować jeszcze bardziej intensywne i imponujące wizualnie wrażenia podczas podróży eksploracyjnej.”

 

„Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy dołączyli do nas w naszej podróży do Teyvat. Mamy nadzieję, że spodobają wam się obchody Rytuału Latarni i nowe fascynujące przygody w Dolinie Chenyu. Życzę fantastycznego nowego roku i do zobaczenia następnym razem!”

 

źródło: playstation blog