God of War III Remastered

4/10
12-15H
x1
x5
x11
x18
35
0
14
0
1
35
0
14
0
1

 

God of War III Remastered to odświeżona odsłona kultowego finału trylogii God of War. Osobiście jest to zdecydowanie moja ulubiona odsłona całej serii. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wydaną w 2018 kontynuację. Nigdy nie spotkałem się jak dotąd z tak epicko poprowadzoną grą. Droga zemsty Kratosa na bogach greckich to jedna z tych historii, które możemy zapamiętać na długo. Każdy pojedynek ze znanymi mitologicznymi osobistościami jest niesamowicie klimatyczny i daje to poczucie brania udziału w czymś wielkim. Walki są naprawdę brutalne, ale każdy kto zna greckie mity wie, że nie były to wesołe opowiastki. Cała przemoc dobrze wpisuje się tu w sam styl osadzenia historii. Tym krótkim wstępem chciałbym zachęcić was do zapoznania się z kultowym tytułem biblioteki PlayStation. Zdecydowanie warto. Nawet jeśli już swego czasu zostawiliśmy Olimp w ogniu uważam, iż warto ponownie pomóc Kratosowi wywrzeć swą zemstę.

 

Krok po kroku:

God of War III jest jedną z tych gier, w których sporo pucharków możemy pominąć jeśli nie będziemy uważni. Rzecz tyczy się między innymi znajdziek oraz zabicia konkretniej liczby wrogów danym orężem. Warto więc śledzić wymienione powyżej pucharki podczas rozgrywki, jeśli nie chcemy przechodzić gry więcej razy.

Pucharki związane z zabójstwami konkretną bronią najlepiej zacząć zbierać jak tylko dostaniemy ją z postępem fabularnym. Im szybciej się z tym uporamy, tym mniej pucharków będziemy musieli śledzić. Ze znajdźkami związanymi z ulepszaniem Kratosa – oczy gorgony, pióra feniksa, rogi minotaura – nie musimy się tak strasznie spinać, bo skrzyń jest więcej po drodze, niż to potrzebne do zdobycia pucharka. Także jak zdarzy nam się coś pominąć, nie musi to oznaczać przegapionego trofeum. Warto jednak śledzić filmik i zbierać wszystko, gdyż po zgromadzeniu wszystkich wspomnianych znajdziek w danych skrzyniach znajdziemy spore ilości czerwonych orbów pozwalających ulepszyć ekwipunek. A ten też trzeba wymaksować.

Gra wymaga też od nas przejścia gry na poziomie trudności Tytana. Jest on dostępny od razu, ale możemy skorzystać z glitcha umożliwiającego łatwe i szybkie uporanie się z tym pucharkiem po wcześniejszym przejściu gry na dowolnym poziomie i ukończeniu wyzwań. Więcej informacji znajdziecie w opisie trofeum zloto Nieludzki. Od was zależy jak chcecie się za to zabrać.  Najważniejsze jest w końcu to, abyśmy się dobrze bawili zbierając trofea.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Pan i władca</span> / <span>King of the Hill

Pan i władca / King of the Hill

Odblokuj wszystkie trofea / Unlock all trophies

Gratulacje! Siły Olimpu nie zdołały Cię powstrzymać przed zdobyciem platyny.

Ikona osiągnięcia: Przerwanie tamy</span> / <span>Releasing the Floodgates

Przerwanie tamy / Releasing the Floodgates

Zabij Posejdona / Kill Poseidon

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Bóg mórz i oceanów jest pierwszym bossem z jakim przyjdzie nam stanąć do walki. Już w samym prologu będziemy musieli się dobrać mu do skóry. Cały pojedynek jest naprawdę epicki, a finał konkretny.

Ikona osiągnięcia: Grzanka</span> / <span>Burnt to a Crisp

Grzanka / Burnt to a Crisp

Zdobądź Łuk Apolla / Acquire the Bow of Apollo

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Podczas pobytu w Hadesie spotkamy niejakiego Pirithousa, który poprosi nas o pomoc. Nie skończy się to dlań dobrze, ale w nasze ręce trafi Łuk Apolla. Po zdobyciu łuku możemy zacząć pracować nad trofeum braz Robi się gorąco….

Ikona osiągnięcia: Ręce do góry!</span> / <span>Mr. Hand

Ręce do góry! / Mr. Hand

Znajdź tajną komnatę "Ręki Hadesa" / Discover the secret 'Hades Arm' room

Możliwe do przeoczenia

Podczas dalszego przemierzania Hadesu natrafimy na zagadkę z użyciem gorącego powietrza, na którym Kratos będzie się unosił. Po rozpaleniu paleniska Łukiem Apolla, a następnie dołożeniem do ognia beczki, co jest konieczne do postępu fabularnego, dostaniemy się na wyższą platformę. Z niej będziemy mogli polecieć wyżej. Jednak nim to zrobimy możemy otworzyć drzwi do poszukiwanej komnaty. Po wejściu do środka otrzymamy trofeum. W razie czego polecam zobaczyć miejscówkę na TYM filmiku.

Ikona osiągnięcia: Władca światłości</span> / <span>Shine Lord

Władca światłości / Shine Lord

Zabij Heliosa / Kill Helios

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Na boga słońca natkniemy się w nieco późniejszej fazie rozgrywki przemierzając miasto. Pojedynek z nim nie będzie należał do wymagających, ale mimo to jest to bardzo ciekawe starcie. Po zakończeniu pojedynku będziemy mogli pracować nad trofeum braz Ładna opalenizna.

Ikona osiągnięcia: Dostawa butów</span> / <span>Shoe Delivery

Dostawa butów / Shoe Delivery

Zabij Hermesa i zdobądź jego buty / Kill Hermes and acquire his Boots

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Posłaniec bogów zacznie nas denerwować w późnym etapie gry. Najpierw czeka nas sekwencja gonitwy za cwaniaczkiem, a dopiero potem czeka nas walka. Nie jest to specjalnie trudny przeciwnik i skończy jak wszyscy inni stojący na drodze Kratosa, czyli marnie.

Ikona osiągnięcia: Kochaś</span> / <span>Ladies Man

Kochaś / Ladies Man

Zabaw Afrodytę / Successfully entertain Aphrodite

Możliwe do przeoczenia

Dość trudno przegapić to trofeum, ale jest to możliwe. Po wyjściu z Komnat Posejdona trafimy do komnat Afrodyty. Bogini piękności zaoferuje nam klasyczną dla cyklu zabawę QTE. Wystarczy podejść do niej, wcisnąć  i poprawnie ukończyć całą sekwencję. Jeśli się pomylimy bez problemu możemy przystąpić do zabawy po raz kolejny.

Ikona osiągnięcia: Złota rączka</span> / <span>Handy Man

Złota rączka / Handy Man

Oderwij rękę Gai / Sever Gaia’s hand

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Nasze drugie spotkanie z Gaią pozwoli się Kratosowi odegrać na bogini tytanów. Przygada jej dokładnie tak samo, jak ona jemu w prologu i utoruje sobie dalszą drogę.

Ikona osiągnięcia: Sezamie otwórz się</span> / <span>Open Sesame

Sezamie otwórz się / Open Sesame

Otwórz Wrota Tyzyfone / Open the Gates of Tisiphone

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Aby otworzyć Wrota Tyzyfone musimy rozwiązać prostą zagadkę. Używamy łańcucha po prawej, potem tego po lewej. Układamy kamienne platformy i z pomocą harpii musimy dostać się na górę, aby użyć przełącznika.

Ikona osiągnięcia: Na ratunek</span> / <span>Rescue Me

Na ratunek / Rescue Me

Uratuj Pandorę / Save Pandora

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Uratować Pandorę będziemy mieli okazję pod koniec naszej podróży przez skomplikowany labirynt Dedala.

Ikona osiągnięcia: Trzech mędrców</span> / <span>Three Wise Men

Trzech mędrców / Three Wise Men

Uwolnij Łańcuch z rąk Trzech Sędziów / Solve the Three Judges

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Po ponownym odwiedzeniu Trzech Sędziów przyjdzie nam zniszczyć łańcuch równowagi. Jest on przytrzymywany przez posągi sędziów, więc najpierw będziemy musieli dostać się na górę i za pomocą rękawic nemejskich zniszczyć kryształy z tyłu głowy każdego z posągów.

Ikona osiągnięcia: Zabójca</span> / <span>Hit Man

Zabójca / Hit Man

Wykonaj combo 1000 trafień / Perform a 1000-hit combo

Możliwe do przeoczenia

Combo 1000 trafień to nie taka prosta sprawa. Każda część serii podnosiła poprzeczkę w ilości combo i doszła do tysiaka. Można tego dokonać w kilku miejscach. Podstawa to zebranie większej grupy przeciwników, wybranie broni Szponów Hadesa i spamowanie ataku + aż do uzyskania wymaganej ilości trafień. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

Ikona osiągnięcia: Rozdarty</span> / <span>Torn Up

Rozdarty / Torn Up

Rozerwij olimpijskiego strażnika na kawałki / Rip apart 1 Olympus Sentry

Olimpijski strażnik to najłatwiejszy z dostępnych przeciwników. Typowy chuderlawy wojownik z mieczem, jakich skosimy mnóstwo podczas rozgrywki. Aby rozerwać wroga najpierw chwytamy go wciskając , a następnie wciskamy .

Ikona osiągnięcia: Ładna opalenizna</span> / <span>Nice Tan

Ładna opalenizna / Nice Tan

Oślep 100 przeciwników za pomocą Głowy Heliosa / Blind 100 enemies with the Head of Helios

Możliwe do przeoczenia

Pucharek raczej trudno przegapić, ale jak ktoś usilnie nie używa Głowy Heliosa może to pominąć. Za ten pucharek możemy się zabierać po tym jak uporamy się z Heliosem i uzyskamy dostęp do jego głowy jako jednej z broni. Aby oślepić przeciwników wykorzystujemy kombinacje polegającą na przyrzynaniu i . Po oślepieniu setki przeciwników trofeum jest nasze.

Ikona osiągnięcia: Tresura</span> / <span>Obedience School

Tresura / Obedience School

Kopnij 50 wściekłych psów / Deliver 50 kicks to Hounds

Możliwe do przeoczenia

Wściekłe psy to dość słabi przeciwnicy nie występujący jednak zbyt często, dlatego warto ogarnąć sobie ten pucharek podczas etapu z zagadką w Komnatach Posejdona, gdzie siłą rzeczy musimy sprzedawać im kopniaki. Jest tam ich nieskończoność, więc nie powinno być z tym problemu. Kopniaka wykonujemy po prostu wciskając wciskając , a Kratos automatycznie zrobi wykop w przypadku wściekłych psów. Polecam TEN materiał pokazujący miejscówkę do zdobycia pucharka.

Ikona osiągnięcia: Robi się gorąco...</span> / <span>It’s getting hot in here...

Robi się gorąco... / It’s getting hot in here...

Podpal 100 przeciwników za pomocą Łuku Apolla / Burn 100 enemies with the Bow of Apollo

Możliwe do przeoczenia

Tutaj mamy tą samą sytuacje co z Głową Heliosa. Jeśli ktoś będzie unikał korzystania z łuku może pominąć ten pucharek. Trofeum jest proste, łuk dostajemy już na początku gry. Aby podpalić przeciwnika przytrzymujemy  i . Po tym jak sekta wrogów zajmie się ogniem otrzymamy trofeum.

Ikona osiągnięcia: Co mi w duszy gra</span> / <span>Souled Out

Co mi w duszy gra / Souled Out

Przyzwij wszystkie dusze Szponami Hadesa / Summon every Soul with the Claws of Hades

Możliwe do przeoczenia

Aby móc wbić ten pucharek musimy mieć ulepszone Szpony Hadesa na maksymalny poziom. W menu broni wciskając możemy wybrać jaką duszę chcemy przyzywać za pomocą szponów. Następnie podczas gry wciskając  przyzywamy wcześniej wybraną kreaturę. Musimy przyzwać każdą z 9 dusz przynajmniej raz.

Ikona osiągnięcia: Krwawa jatka</span> / <span>Bloody Hell

Krwawa jatka / Bloody Hell

Zbryzgaj Kratosa 500 wiadrami krwi przeciwników / Cover Kratos in 500 buckets of blood by killing the enemies

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Podczas gry Kratos zostanie oblany znacznie większą ilością wiader krwi. Nie musimy się tym martwić.

Ikona osiągnięcia: Ktoś zamawiał flaczki?</span> / <span>No Guts, No Glory

Ktoś zamawiał flaczki? / No Guts, No Glory

Wypatrosz 3 generałów centaurów / Gut 3 Centaur Generals

Możliwe do przeoczenia

Ten pucharek można pominąć. Centaur to znana z mitologii greckiej postać będąca pół człowiekiem, pół koniem. Podczas gry spotkamy takich generałów trzy razy. Samego spotkania nie da się pominąć. Należy jednak pamiętać, aby tych przeciwników wypatroszyć. Jeśli zabijemy któregoś z nich w inny sposób nie otrzymamy trofeum. Aby wypatroszyć centaura najpierw musimy go trochę normalnie pomęczyć. Byle nie za mocno, aby przypadkiem nie ubić. Gdy pojawi się nad nim ikonka  możemy wykonać wymaganą sekwencję eliminacji. Polecam TEN film do śledzenia miejscówek z dostępnym tym przeciwnikiem.

Miejsca, gdzie napotkamy generałów centaurów:

 • Początek gry w grobowcu Aresa przed uporaniem się z Posejdonem
 • W mieście Olimia podczas podążania za rydwanem Heliosa
 • Przed Wrotami Tyzyfone
Ikona osiągnięcia: Rozwój to podstawa</span> / <span>Hitting Your Stride

Rozwój to podstawa / Hitting Your Stride

Zmodyfikuj dowolną broń na następny poziom / Upgrade any weapon to the next level

Szybko będziemy mogli ulepszyć jedną z borni na następny poziom. I tak będziemy musieli ulepszyć wszystkie bronie na maksa, by zdobyć trofeum srebro Na maksa! / Maxed Out!

Ikona osiągnięcia: Rywalizacja rodzeństwa</span> / <span>Sibling Rivalry

Rywalizacja rodzeństwa / Sibling Rivalry

Zabij Herkulesa / Kill Hercules

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Bratobójczy pojedynek z Herkulesem nie powinien stanowić większego wyzwania. Nie jest długi, ale za to finał ma dość widowiskowy. Po jego ukończeniu otrzymamy bardzo dobrą broń – Nemejskie Rękawice.

Ikona osiągnięcia: Zabójca Tytanów</span> / <span>Titan Slayer

Zabójca Tytanów / Titan Slayer

Zabij Kronosa / Kill Cronos

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Jest to kolejny niezwykle widowiskowy pojedynek. Tytan Kronos znacznie przewyższa Kratosa rozmiarami, ale mimo to możemy go załatwić. Cała walka w głównej mierze polega na poruszaniu się po wielkim cielsku przeciwnika i walkach z grupkami wrogów.

Ikona osiągnięcia: Zemsta</span> / <span>Retribution

Zemsta / Retribution

Zabij Zeusa / Kill Zeus

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Bóg bogów i główny obiekt zemsty Kratosa będzie czekał na nas oczywiście w finale gry. To jest prawdziwie epickie starcie. Walka składa się z aż czterech faz i na wysokim poziomie trudności może na trochę przyhamować.

 • Etap I – walka 2D w stylu bijatyk. Dobrze sprawdzają się tu Nemejskie Rękawice. Warto pamiętać o blokowaniu.
 • Etap II – typowa walka na arenie. Warto korzystać z uników. W sumie możemy tu w ogóle nie atakować i czekać, aż pojawi się Gaia.
 • Etap III – walka wewnątrz Gai. Należy uważać na klony Zeusa. Dobrze sprawują się tu klasyczne ostrza. Nie dajmy Zeusowi się regenerować przy sercu.
 • Etap IV – ostateczny pojedynek. Atakujemy z widokiem pierwszoosobowym. Jest to dość krótka sekwencja. Po niej nawalamy  tak długo, aż ekran zrobi się czerwony.
Ikona osiągnięcia: Podziemna otchłań</span> / <span>Depths Below

Podziemna otchłań / Depths Below

Zabij Hadesa / Kill Hades

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Z bogiem umarłych rozprawimy się dość wcześnie. Walka jest ciekawie pomyślana, ale szybko można ją rozgryźć. Przede wszystkim należy pamiętać aby unikać wystrzeliwujących z ziemi łańcuchów, gdyż te mogą nas od razu zabić.

Ikona osiągnięcia: Odmrażacz</span> / <span>Freezer Burn

Odmrażacz / Freezer Burn

Zdobądź Burzę Lodową Boreasza / Acquire the Boreas Icestorm

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Lodową Burzę Boreasza zdobywamy podczas składania labiryntu Dedala. Jej zdobycie znacznie utrudni nam przerośnięty skorpion. Wbrew pozorom jest to jeden z najtrudniejszych przeciwników w grze, jeśli przechodzimy ją na poziomie trudności Tytana. Konieczne jest tu używanie Nemejskich Rękawic, aby niszczyć pancerz skorpiona. Likwidując małe skorpiony możemy trochę się podleczyć.

Ikona osiągnięcia: Inna perspektywa</span> / <span>Seeing things from a different perspective

Inna perspektywa / Seeing things from a different perspective

Przejdź Ogrody Hery / Solve Hera's Gardens

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Ogrody Hery są jedną z większych zagadek w grze, ale nie stanowią dużej przeszkody. Mamy tu do czynienia z niewielkim labiryntem, jednak droga jest dość korytarzowa i oczywista. Musimy tak ustawić perspektywę, aby ułożyć drogę do wyjścia.

Ikona osiągnięcia: Okulista</span> / <span>Eye Candy

Okulista / Eye Candy

Zbierz wszystkie Oczy Gorgony / Collect all of the Gorgon Eyes

Możliwe do przeoczenia

Oczy Gorgony to jedne ze znajdziek w grze. Każde zebrane trzy sztuki na stałe zwiększają o kawałek pasek zdrowia Kratosa. Do maksymalnego zwiększenia zdrowia oraz zdobycia pucharka musimy zebrać 12 sztuk oczu. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie trofeum zloto Bezcenny / Priceless.

Ikona osiągnięcia: Potęga pióra</span> / <span>Feather Plucker

Potęga pióra / Feather Plucker

Zbierz wszystkie Pióra Feniksa / Collect all of the Phoenix Feathers

Możliwe do przeoczenia

Pióra Feniksa to kolejne ze znajdziek w grze. Każde zebrane trzy sztuki na stałe zwiększają o kawałek pasek magii Kratosa. Do maksymalnego zwiększenia punktów magii oraz zdobycia pucharka musimy zebrać 12 sztuk piór. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie trofeum zloto Bezcenny / Priceless.

Ikona osiągnięcia: Róg obfitości</span> / <span>Horn of Plenty

Róg obfitości / Horn of Plenty

Zbierz wszystkie Rogi Minotaura / Collect all of the Minotaur Horns

Możliwe do przeoczenia

Rogi Minotaura to to ostatnie ze znajdziek w grze ulepszające Kratosa. Każde zebrane trzy sztuki na stałe zwiększają o kawałek pasek szału Kratosa. Do maksymalnego zwiększenia szału oraz zdobycia pucharka musimy zebrać 12 sztuk rogów. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie trofeum zloto Bezcenny / Priceless.

Ikona osiągnięcia: Na maksa!</span> / <span>Maxed Out!

Na maksa! / Maxed Out!

Całkowicie zmodyfikuj całe uzbrojenie / Completely upgrade all weapons

Możliwe do przeoczenia

Pucharek ten możemy pominąć jeśli olewaliśmy cześć przeciwników, czy też pomijaliśmy skrzynie z czerwonymi orbami. Warto zawsze zaglądać w różne zakamarki, gdyż często pochowane są tam właśnie owe skrzynie. Dużo orbów też otrzymamy ze skrzyń w których znajdowałyby się znajdźki – oczy gorgony, póra feniksa, rogi minotaura – jeśli już zdobyliśmy wymagane 12 sztuk do maksymalnego ulepszenia. Aby otrzymać ten pucharek musimy maksymalnie ulepszyć Ostrza Wygnania, Szpony Hadesa, Nemejskie Rękawice i Bicz Nemezis. Będziemy musieli do tego uzbierać sporą sumkę czerwonych orbów. Pucharek może jednak wymagać ulepszenia też pozostałych elementów ekwipunku – Butów Hermesa, Głowy Heliosa oraz Łuku Apolla. Informacje tego dotyczące są sprzeczne, ale nic nie zaszkodzi, aby ulepszyć wszystkie przedmioty. Jeśli sumiennie zbieraliśmy orby nie powinno być problemu ze zgromadzeniem wystarczającej ilości.

Ikona osiągnięcia: Zemsta dokonana</span> / <span>Vengeance Complete

Zemsta dokonana / Vengeance Complete

Przejdź grę / Beat the game

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy za przejście gry na dowolnym poziomie trudności.

Ikona osiągnięcia: Pokonać wyzwanie</span> / <span>Up to the Challenge

Pokonać wyzwanie / Up to the Challenge

Ukończ Wyzwanie Olimpu / Beat the Challenge of Olympus

No to mamy przed sobą dość irytujące trofeum polegające na ukończeniu serii wyzwań na czas. Trzeba tu znajdować dobre sposoby, aby się z tym uporać. Ogólnie jednak z perspektywy innych części przyznam, że wyzwania w GoW III nie są aż takie ciężkie. Potrafią zdenerwować, ale da się przez to przebrnąć.

 • Wyzwanie I – KONTROLA POPULACJI

Naszym zadaniem jest nie dopuszczenie do tego, aby na arenie znajdowało się więcej jak 50 przeciwników.

Zdecydowanie najlepszą taktyką jest tu podnoszenie jednego wroga i  taranowanie innych tak aby spychać jak najwięcej przeciwników w przepaść. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

 • Wyzwanie II – GOŁE RĘCE

Naszym zadaniem jest zabicie wszystkich przeciwników nie posiadając broni.

Tu mamy tylko jedną słuszną taktykę. Podnosimy małego  wroga i taranujemy większych. Nie używajmy finiszerów, gdy nad którymś pojawi się . Zajmują za dużo czasu. Najpierw skupmy się na cyklopie. Jest duży i łatwo możemy w niego wbiegać. Aby rozwalić kamiennych musimy się w ogół nich kręcić taranując ich. Uważajmy na atak kulą cyklopa. Może nas wywalić za arenę. Po pozbyciu się dużych wrogów małych możemy łapać i następnie rozrywać . Zmieszczenie się w czasie będzie wymagało trochę prób i dozy szczęścia. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

 • Wyzwanie III – UKAMIENIOWANY

Naszym zadaniem jest dać się zamienić w kamień 1o razy i nie zginąć przy tym.

To wyzwanie bardzo mocno opiera się na naszym szczęściu. Przede wszystkim nie czekajmy, aż gorgona sama się pofatyguje, aby zamienić nas w kamień. Jeśli ją złapiemy i zepsujemy QTE z automatu zostaniemy zamienieni w kamień. Wciskamy i od razu machamy gałką , aby powrócić do żywej formy. Nie zawsze warto dać się od razu zamieniać w kamień. Należy uważać na innych przeciwników, którzy ochoczo nas rozwalą w kamiennej formie. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

 • Wyzwanie IV – EL MATADOR OLE

Naszym zadaniem jest nie dać się złapać przeciwnikom.

Wyzwanie składa się z pieciu części:

 • Fala 1: Minotaur,
 • Fala 2: 4 Olimpijskich Strażników,
 • Fala 3: 2 Minotaury,
 • Fala 4: 16 Olimpijskich Strażników,
 • Fala 5: 6 Olimpijskich Strażników + 3 Minotaury.

Podczas walki dobrze spisują się kombinacje + oraz ,,. Na ostatniej fali można skorzystać z Gniewu Sparty +. To wyzwanie akurat należy do łatwiejszych i nie powinno być z nim większych problemów. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

 • Wyzwanie V – NOKAUT

Naszym zadaniem jest zdobycie 1000 punktów zrzucając wrogów z areny.

Jest to najprostsze wyzwanie jakie wykonamy. Pierwsze co robimy to atakujemy cyklopa. Gdy pojawi się nad nim wykonujemy atak i przejmujemy nad nim kontrolę. Teraz wystarczy tylko spamować . Powinno bez problemu się udać. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

 • Wyzwanie VI – DZIECI HADESA

Naszym zadaniem jest zabijanie cyklopów tak długo, aby na arenie pojawiło się ich 5.

Opis wyzwania jest dość prosty. Musimy eliminować kolejne cyklopy, aż ukończymy wyzwanie. Najlepszym zestawem ciosów jest tutaj ,,. Uważajmy też oczywiście na ich ataki. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

 • Wyzwanie VII – ZWYKŁE NISZCZENIE

Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich wyrobów garncarskich przed upływem czasu.

Tu mamy do wyboru dwie opcje. Korzystamy z ataku + , lub  ,,. Obie metody są godne polecenia. Sami możecie wybrać która wam bardziej odpowiada. Pomocny materiał wideo – TUTAJ.

Ikona osiągnięcia: Nieludzki</span> / <span>Unhuman

Nieludzki / Unhuman

Przejdź grę w trybie Tytana / Beat Titan Mode

Przejście gry na poziomie trudności Tytana do najprostszych nie należy, aczkolwiek weterani serii nie powinni mieć z tym wielkich problemów. Dla zwykłych ludzie nie wychowanych w spartańskim trudnym społeczeństwie jest jednak pewna metoda ułatwiająca zdobycie tegoż pucharka.

Trik na Tytana:

 • Kończymy grę na dowolnym poziomie trudności. Może być łatwy, lub normalny.
 • Kończymy wszystkie wyzwania związane z trofeum zloto Pokonać wyzwanie / Up to the Challenge
 • Wybieramy z menu głównego Arenę Walki.
 • Ustawiamy wszystko na NIESKOŃCZONY, poziom trudności na TYTAN.
 • Z przeciwników wybieramy tylko jeden slot GORGONA i ustawiamy, aby były trzy.
 • Odpalamy arenę. Generalnie musimy dać się teraz zabijać. Najlepiej dużo skakać, aby gorgony zamieniły nas w kamień, gdy będziemy w powietrzu. Wtedy zaliczy nam zgon. Restartujemy wyzwanie około 5-6 razy, aż gra nas zapyta czy zmniejszyć poziom trudności. Wybieramy NIE.
 • Pojawi się początkowe menu gry. Wybieramy Nowa Gra i poziom trudności: Tytan.
 • W ten sposób dysponujemy całym arsenałem broni od początku gry i mamy nieskończone życie. O ile nie zniszczy nas ktoś po zamianie w kamień. W ten sposób każdy może sobie poradzić z przejściem gry.

A jeśli i tego wam mało po dokonaniu powyższych ustawień możemy sobie skrócić grę z uwagi na fakt posiadania już całego rynsztunku. Rozpoczynamy grę, pokonujemy Posejdona i lądujemy w Hadesie. Możemy olać zdobywanie Łuku Apolla i od razu udać się w kierunku trzech sędziów. Przechodzimy ich trzy próby i zapisujemy sobie grę. Najlepiej dwa razy, tak na wszelki wypadek. Korzystamy z Nemejskich Rękawic i niszczymy posągi sędziów, a następnie łańcuch równowagi. Przeniesie nas to wtedy od razu do walki z Zeusem. Może się jednak zdarzyć, że gra nam się wysypie. W końcu korzystamy tu z błędu gry. W razie czego polecam TEN materiał wideo. Warto kierować się dokładnie tą samą drogą przy korzystaniu z tego sposobu.

Ikona osiągnięcia: Bezcenny</span> / <span>Priceless

Bezcenny / Priceless

Zbierz cały "boski dobytek" / Collect all of the ‘Godly Possessions’

Możliwe do przeoczenia

Ostatni rodzaj znajdziek, które musimy wyzbierać. Sztuk „boskiego dobytku” jest dokładnie 10 i każdy przedmiot jest dość sprytnie ukryty. Dużo trudniej je odnaleźć niż pozostałe znajdźki. Poniżej znajduje się filmik dotyczący wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich które będziemy musieli wyzbierać. Znaleziony „boski dobytek” podczas kolejnego przejścia gry daje rozmaite bonusy. Nie warto jednak z niego korzystać ze względu iż blokuje możliwość zdobywania trofeów.

Warto zaznaczyć, że na poniższym materiale dotyczącym skrzyni może się zdarzyć, iż akurat u nas nie wypadnie konkretnie ten przedmiot. Nie ma cos się jednak tym stresować, gdyż skrzyni jest w grze nieco więcej niż potrzeba do maksymalnych ulepszeń. I w po prostu może nam wypaść to co trzeba nieco później. Generalnie warto też otwierać wszystkie skrzynie do samego końca ze względu, że wypadać może z nich sporo czerwonych orbów do ulepszeń sprzętu. TUTAJ znajduje się polecany materiał wideo z lokalizacją wszystkich znajdziek.

Lista „boskiego dobytku” wraz z lokalizacją:

 • Orzeł Zeusa (Zeus’ Eagle) – Serce Gai
 • Hełm Hadesa (Hades’ Helm) – Sala Tronowa Hadesa
 • Tarcza Heliosa (Helios’ Shield) – Miasto Olimpia
 • Moneta Hermesa (Hermes’ Coin) – Olimpijska Cytadela
 • Naramiennik Herkulesa (Hercules’ Shoulder Guard) – Forum
 • Muszla Posejdona (Poseidon’s Conch Shell) – Komnata Posejdona
 • Podwiązka Afrodyty (Aphrodite’s Garter) – Komnata Afrodyty
 • Pierścień Hefajstosa (Hephaestus’ Ring) – Kuźnia
 • Plany Dedala (Daedelus’ Schematics) – Pracownia Dedala
 • Kielich Hery (Hera’s Chalice) – Ogród Olimpu
Ikona osiągnięcia: W labiryncie</span> / <span>aMAZEd

W labiryncie / aMAZEd

Przejdź Labirynt nie ginąc i nie spadając / Beat the Labyrinth without dying or failing

Możliwe do przeoczenia

Pucharek wymaga od nas przejścia całego labiryntu Dedala nie ginąc. Jest to dość długi etap i zaleca się zdobywanie tego pucharka na łatwym poziomie trudności. Aczkolwiek na Tytanie też można to ogarnąć. Trofeum wbijamy zaraz po pokonaniu wielkiego skorpiona. Od tej pory musimy się mieć na baczności. Szczególnie niebezpieczne jest pomieszczenie z kolcami. W przypadku nieuwagi łatwo można zginąć. Nie możemy też dopuścić do śmierci Pandory.

Warto sobie zapisać grę przed samym podjęciem się zadania. W przypadku śmierci nie możemy wybierać opcji „kontynuuj”! Musimy zamiast tego wyjść z gry, a potem wczytać nasz zapis z menu głównego. W ten sposób gra nie zaliczy nam zgonu i będziemy mogli zdobyć to trofeum. Pucharek zdobywamy po dostaniu się na szczyt labiryntu, po scence z Dedalem.

Jeśli zginęliśmy istnieje też inne ułatwienie zasugerowane przez użytkownika seil. Jeśli zdarzy nam się zginąć w labiryncie nie musimy wczytywać zapisu z samego początku. Wystarczy wyjść do menu głównego i stamtąd wczytujemy ostatni autozapis, a pucharek i tak wpada.