God of War III Remastered – Poradnik do trofeów

 

God of War III Remastered to odświeżona odsłona kultowego finału trylogii God of War. Osobiście jest to zdecydowanie moja ulubiona odsłona całej serii. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wydaną w 2018 kontynuację. Nigdy nie spotkałem się jak dotąd z tak epicko poprowadzoną grą. Droga zemsty Kratosa na bogach greckich to jedna z tych historii, które możemy zapamiętać na długo. Każdy pojedynek ze znanymi mitologicznymi osobistościami jest niesamowicie klimatyczny i daje to poczucie brania udziału w czymś wielkim. Walki są naprawdę brutalne, ale każdy kto zna greckie mity wie, że nie były to wesołe opowiastki. Cała przemoc dobrze wpisuje się tu w sam styl osadzenia historii. Tym krótkim wstępem chciałbym zachęcić was do zapoznania się z kultowym tytułem biblioteki PlayStation. Zdecydowanie warto. Nawet jeśli już swego czasu zostawiliśmy Olimp w ogniu uważam, iż warto ponownie pomóc Kratosowi wywrzeć swą zemstę.

 

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x11 x18
 • Liczba trofeów offline: 36
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczeniasrebro Okulista, srebro Potęga pióra, braz Zabójca, srebro Róg obfitości, braz Robi się gorąco…, braz Kochaś, srebro Na maksa!, braz Ręce do góry!, braz Ładna opalenizna, braz Ktoś zamawiał flaczki?, braz Tresura, zloto Bezcenny, braz Co mi w duszy gra, zloto W labiryncie
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 12-15 godzin

 

Krok po kroku:

God of War III jest jedną z tych gier, w których sporo pucharków możemy pominąć jeśli nie będziemy uważni. Rzecz tyczy się między innymi znajdziek oraz zabicia konkretniej liczby wrogów danym orężem. Warto więc śledzić wymienione powyżej pucharki podczas rozgrywki, jeśli nie chcemy przechodzić gry więcej razy.

Pucharki związane z zabójstwami konkretną bronią najlepiej zacząć zbierać jak tylko dostaniemy ją z postępem fabularnym. Im szybciej się z tym uporamy, tym mniej pucharków będziemy musieli śledzić. Ze znajdźkami związanymi z ulepszaniem Kratosa – oczy gorgony, pióra feniksa, rogi minotaura – nie musimy się tak strasznie spinać, bo skrzyń jest więcej po drodze, niż to potrzebne do zdobycia pucharka. Także jak zdarzy nam się coś pominąć, nie musi to oznaczać przegapionego trofeum. Warto jednak śledzić filmik i zbierać wszystko, gdyż po zgromadzeniu wszystkich wspomnianych znajdziek w danych skrzyniach znajdziemy spore ilości czerwonych orbów pozwalających ulepszyć ekwipunek. A ten też trzeba wymaksować.

Gra wymaga też od nas przejścia gry na poziomie trudności Tytana. Jest on dostępny od razu, ale możemy skorzystać z glitcha umożliwiającego łatwe i szybkie uporanie się z tym pucharkiem po wcześniejszym przejściu gry na dowolnym poziomie i ukończeniu wyzwań. Więcej informacji znajdziecie w opisie trofeum zloto Nieludzki. Od was zależy jak chcecie się za to zabrać.  Najważniejsze jest w końcu to, abyśmy się dobrze bawili zbierając trofea.

 

Poradnik:

platyna Pan i władca / King of the Hill
Odblokuj wszystkie trofea / Unlock all trophies

Gratulacje! Siły Olimpu nie zdołały Cię powstrzymać przed zdobyciem platyny.

 

braz Przerwanie tamy / Releasing the Floodgates
Zabij Posejdona / Kill Poseidon

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Bóg mórz i oceanów jest pierwszym bossem z jakim przyjdzie nam stanąć do walki. Już w samym prologu będziemy musieli się dobrać mu do skóry. Cały pojedynek jest naprawdę epicki, a finał konkretny.

 

braz Grzanka / Burnt to a Crisp
Zdobądź Łuk Apolla / Acquire the Bow of Apollo

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Podczas pobytu w Hadesie spotkamy niejakiego Pirithousa, który poprosi nas o pomoc. Nie skończy się to dlań dobrze, ale w nasze ręce trafi Łuk Apolla. Po zdobyciu łuku możemy zacząć pracować nad trofeum braz Robi się gorąco….

 

braz Ręce do góry! / Mr. Hand
Znajdź tajną komnatę “Ręki Hadesa” / Discover the secret ‘Hades Arm’ room

Trofeum możliwe do pominięcia! Podczas dalszego przemierzania Hadesu natrafimy na zagadkę z użyciem gorącego powietrza, na którym Kratos będzie się unosił. Po rozpaleniu paleniska Łukiem Apolla, a następnie dołożeniem do ognia beczki, co jest konieczne do postępu fabularnego, dostaniemy się na wyższą platformę. Z niej będziemy mogli polecieć wyżej. Jednak nim to zrobimy możemy otworzyć drzwi do poszukiwanej komnaty. Po wejściu do środka otrzymamy trofeum. W razie czego polecam zobaczyć miejscówkę na filmiku.

 

braz Władca światłości / Shine Lord
Zabij Heliosa / Kill Helios

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Na boga słońca natkniemy się w nieco późniejszej fazie rozgrywki przemierzając miasto. Pojedynek z nim nie będzie należał do wymagających, ale mimo to jest to bardzo ciekawe starcie. Po zakończeniu pojedynku będziemy mogli pracować nad trofeum braz Ładna opalenizna.

 

braz Dostawa butów / Shoe Delivery
Zabij Hermesa i zdobądź jego buty / Kill Hermes and acquire his Boots

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Posłaniec bogów zacznie nas denerwować w późnym etapie gry. Najpierw czeka nas sekwencja gonitwy za cwaniaczkiem, a dopiero potem czeka nas walka. Nie jest to specjalnie trudny przeciwnik i skończy jak wszyscy inni stojący na drodze Kratosa, czyli marnie.

 

braz Kochaś / Ladies Man
Zabaw Afrodytę / Successfully entertain Aphrodite

Trofeum możliwe do pominięcia! Dość trudno przegapić to trofeum, ale jest to możliwe. Po wyjściu z Komnat Posejdona trafimy do komnat Afrodyty. Bogini piękności zaoferuje nam klasyczną dla cyklu zabawę QTE. Wystarczy podejść do niej, wcisnąć  i poprawnie ukończyć całą sekwencję. Jeśli się pomylimy bez problemu możemy przystąpić do zabawy po raz kolejny.

 

braz Złota rączka / Handy Man
Oderwij rękę Gai / Sever Gaia’s hand

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Nasze drugie spotkanie z Gaią pozwoli się Kratosowi odegrać na bogini tytanów. Przygada jej dokładnie tak samo, jak ona jemu w prologu i utoruje sobie dalszą drogę.

 

braz Sezamie otwórz się / Open Sesame
Otwórz Wrota Tyzyfone / Open the Gates of Tisiphone

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Aby otworzyć Wrota Tyzyfone musimy rozwiązać prostą zagadkę. Używamy łańcucha po prawej, potem tego po lewej. Układamy kamienne platformy i z pomocą harpii musimy dostać się na górę, aby użyć przełącznika.

 

braz Na ratunek / Rescue Me
Uratuj Pandorę / Save Pandora

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Uratować Pandorę będziemy mieli okazję pod koniec naszej podróży przez skomplikowany labirynt Dedala.

 

braz Trzech mędrców / Three Wise Men
Uwolnij Łańcuch z rąk Trzech Sędziów / Solve the Three Judges

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Po ponownym odwiedzeniu Trzech Sędziów przyjdzie nam zniszczyć łańcuch równowagi. Jest on przytrzymywany przez posągi sędziów, więc najpierw będziemy musieli dostać się na górę i za pomocą rękawic nemejskich zniszczyć kryształy z tyłu głowy każdego z posągów.

 

braz Zabójca / Hit Man
Wykonaj combo 1000 trafień / Perform a 1000-hit combo

Trofeum możliwe do pominięcia! Combo 1000 trafień to nie taka prosta sprawa. Każda część serii podnosiła poprzeczkę w ilości combo i doszła do tysiaka. Można tego dokonać w kilku miejscach. Podstawa to zebranie większej grupy przeciwników, wybranie broni Szponów Hadesa i spamowanie ataku + aż do uzyskania wymaganej ilości trafień. Polecam zapoznać się z filmikiem.

 

 

braz Rozdarty / Torn Up
Rozerwij olimpijskiego strażnika na kawałki / Rip apart 1 Olympus Sentry

Olimpijski strażnik to najłatwiejszy z dostępnych przeciwników. Typowy chuderlawy wojownik z mieczem, jakich skosimy mnóstwo podczas rozgrywki. Aby rozerwać wroga najpierw chwytamy go wciskając , a następnie wciskamy .

 

braz Ładna opalenizna / Nice Tan
Oślep 100 przeciwników za pomocą Głowy Heliosa / Blind 100 enemies with the Head of Helios

Trofeum możliwe do pominięcia! Pucharek raczej trudno przegapić, ale jak ktoś usilnie nie używa Głowy Heliosa może to pominąć. Za ten pucharek możemy się zabierać po tym jak uporamy się z Heliosem i uzyskamy dostęp do jego głowy jako jednej z broni. Aby oślepić przeciwników wykorzystujemy kombinacje polegającą na przyrzynaniu  i . Po oślepieniu setki przeciwników trofeum jest nasze.

 

braz Tresura / Obedience School
Kopnij 50 wściekłych psów / Deliver 50 kicks to Hounds

Trofeum możliwe do pominięcia! Wściekłe psy to dość słabi przeciwnicy nie występujący jednak zbyt często, dlatego warto ogarnąć sobie ten pucharek podczas etapu z zagadką w Komnatach Posejdona, gdzie siłą rzeczy musimy sprzedawać im kopniaki. Jest tam ich nieskończoność, więc nie powinno być z tym problemu. Kopniaka wykonujemy po prostu wciskając wciskając , a Kratos automatycznie zrobi wykop w przypadku wściekłych psów. Poniżej prezentuje filmik pokazujący miejscówkę do zdobycia pucharka.

 

 

braz Robi się gorąco… / It’s getting hot in here…
Podpal 100 przeciwników za pomocą Łuku Apolla / Burn 100 enemies with the Bow of Apollo

Trofeum możliwe do pominięcia! Tutaj mamy tą samą sytuacje co z Głową Heliosa. Jeśli ktoś będzie unikał korzystania z łuku może pominąć ten pucharek. Trofeum jest proste, łuk dostajemy już na początku gry. Aby podpalić przeciwnika przytrzymujemy  i . Po tym jak sekta wrogów zajmie się ogniem otrzymamy trofeum.

 

braz Co mi w duszy gra / Souled Out
Przyzwij wszystkie dusze Szponami Hadesa / Summon every Soul with the Claws of Hades

Trofeum możliwe do pominięcia! Aby móc wbić ten pucharek musimy mieć ulepszone Szpony Hadesa na maksymalny poziom. W menu broni wciskając  możemy wybrać jaką duszę chcemy przyzywać za pomocą szponów. Następnie podczas gry wciskając  przyzywamy wcześniej wybraną kreaturę. Musimy przyzwać każdą z 9 dusz przynajmniej raz.

 

braz Krwawa jatka / Bloody Hell
Zbryzgaj Kratosa 500 wiadrami krwi przeciwników / Cover Kratos in 500 buckets of blood by killing the enemies

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Podczas gry Kratos zostanie oblany znacznie większą ilością wiader krwi. Nie musimy się tym matrwić.

 

braz Ktoś zamawiał flaczki? / No Guts, No Glory
Wypatrosz 3 generałów centaurów / Gut 3 Centaur Generals

Trofeum możliwe do pominięcia! Ten pucharek można pominąć. Centaur to znana z mitologii greckiej postać będąca pół człowiekiem, pół koniem. Podczas gry spotkamy takich generałów trzy razy. Samego spotkania nie da się pominąć. Należy jednak pamiętać, aby tych przeciwników wypatroszyć. Jeśli zabijemy któregoś z nich w inny sposób nie otrzymamy trofeum. Aby wypatroszyć centaura najpierw musimy go trochę normalnie pomęczyć. Byle nie za mocno, aby przypadkiem nie ubić. Gdy pojawi się nad nim ikonka   możemy wykonać wymaganą sekwencję eliminacji.

 

Miejsca, gdzie napotkamy generałów centaurów:

 • Początek gry w grobowcu Aresa przed uporaniem się z Posejdonem
 • W mieście Olimia podczas podążania za rydwanem Heliosa
 • Przed Wrotami Tyzyfone

 

 

srebro Rozwój to podstawa / Hitting Your Stride
Zmodyfikuj dowolną broń na następny poziom / Upgrade any weapon to the next level

Szybko będziemy mogli ulepszyć jedną z borni na następny poziom. I tak będziemy musieli ulepszyć wszystkie bronie na maksa, by zdobyć trofeum srebro Na maksa! / Maxed Out!

 

srebro Rywalizacja rodzeństwa / Sibling Rivalry
Zabij Herkulesa / Kill Hercules

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Bratobójczy pojedynek z Herkulesem nie powinien stanowić większego wyzwania. Nie jest długi, ale za to finał ma dość widowiskowy. Po jego ukończeniu otrzymamy bardzo dobrą broń – Nemejskie Rękawice.

 

srebro Zabójca Tytanów / Titan Slayer
Zabij Kronosa / Kill Cronos

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Jest to kolejny niezwykle widowiskowy pojedynek. Tytan Kronos znacznie przewyższa Kratosa rozmiarami, ale mimo to możemy go załatwić. Cała walka w głównej mierze polega na poruszaniu się po wielkim cielsku przeciwnika i walkach z grupkami wrogów.

 

srebro Zemsta / Retribution
Zabij Zeusa / Kill Zeus

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Bóg bogów i główny obiekt zemsty Kratosa będzie czekał na nas oczywiście w finale gry. To jest prawdziwie epickie starcie. Walka składa się z aż czterech faz i na wysokim poziomie trudności może na trochę przyhamować.

 • Etap I – walka 2D w stylu bijatyk. Dobrze sprawdzają się tu Nemejskie Rękawice. Warto pamiętać o blokowaniu.
 • Etap II – typowa walka na arenie. Warto korzystać z uników. W sumie możemy tu w ogóle nie atakować i czekać, aż pojawi się Gaia.
 • Etap III – walka wewnątrz Gai. Należy uważać na klony Zeusa. Dobrze sprawują się tu klasyczne ostrza. Nie dajmy Zeusowi się regenerować przy sercu.
 • Etap IV – ostateczny pojedynek. Atakujemy z widokiem pierwszoosobowym. Jest to dość krótka sekwencja. Po niej nawalamy  tak długo, aż ekran zrobi się czerwony.

 

srebro Podziemna otchłań / Depths Below
Zabij Hadesa / Kill Hades

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Z bogiem umarłych rozprawimy się dość wcześnie. Walka jest ciekawie pomyślana, ale szybko można ją rozgryźć. Przede wszystkim należy pamiętać aby unikać wystrzeliwujących z ziemi łańcuchów, gdyż te mogą nas od razu zabić.

 

srebro Odmrażacz / Freezer Burn
Zdobądź Burzę Lodową Boreasza / Acquire the Boreas Icestorm

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Lodową Burzę Boreasza zdobywamy podczas składania labiryntu Dedala. Jej zdobycie znacznie utrudni nam przerośnięty skorpion. Wbrew pozorom jest to jeden z najtrudniejszych przeciwników w grze, jeśli przechodzimy ją na poziomie trudności Tytana. Konieczne jest tu używanie Nemejskich Rękawic, aby niszczyć pancerz skorpiona. Likwidując małe skorpiony możemy trochę się podleczyć.

 

srebro Inna perspektywa / Seeing things from a different perspective
Przejdź Ogrody Hery / Solve Hera’s Gardens

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Ogrody Hery są jedną z większych zagadek w grze, ale nie stanowią dużej przeszkody. Mamy tu do czynienia z niewielkim labiryntem, jednak droga jest dość korytarzowa i oczywista. Musimy tak ustawić perspektywę, aby ułożyć drogę do wyjścia.

 

srebro Okulista / Eye Candy
Zbierz wszystkie Oczy Gorgony / Collect all of the Gorgon Eyes

Trofeum możliwe do pominięcia! Oczy Gorgony to jedne ze znajdziek w grze. Każde zebrane trzy sztuki na stałe zwiększają o kawałek pasek zdrowia Kratosa. Do maksymalnego zwiększenia zdrowia oraz zdobycia pucharka musimy zebrać 12 sztuk oczu. Filmik dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie trofeum zloto Bezcenny / Priceless.

 

srebro Potęga pióra / Feather Plucker
Zbierz wszystkie Pióra Feniksa / Collect all of the Phoenix Feathers

Trofeum możliwe do pominięcia! Pióra Feniksa to kolejne ze znajdziek w grze. Każde zebrane trzy sztuki na stałe zwiększają o kawałek pasek magii Kratosa. Do maksymalnego zwiększenia punktów magii oraz zdobycia pucharka musimy zebrać 12 sztuk piór. Filmik dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie trofeum zloto Bezcenny / Priceless.

 

srebro Róg obfitości / Horn of Plenty
Zbierz wszystkie Rogi Minotaura / Collect all of the Minotaur Horns

Trofeum możliwe do pominięcia! Rogi Minotaura to to ostatnie ze znajdziek w grze ulepszające Kratosa. Każde zebrane trzy sztuki na stałe zwiększają o kawałek pasek szału Kratosa. Do maksymalnego zwiększenia szału oraz zdobycia pucharka musimy zebrać 12 sztuk rogów. Filmik dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie trofeum zloto Bezcenny / Priceless.

 

srebro Na maksa! / Maxed Out!
Całkowicie zmodyfikuj całe uzbrojenie / Completely upgrade all weapons

Trofeum możliwe do pominięcia! Pucharek ten możemy pominąć jeśli olewaliśmy cześć przeciwników, czy też pomijaliśmy skrzynie z czerwonymi orbami. Warto zawsze zaglądać w różne zakamarki, gdyż często pochowane są tam właśnie owe skrzynie. Dużo orbów też otrzymamy ze skrzyń w których znajdowałyby się znajdźki – oczy gorgony, póra feniksa, rogi minotaura – jeśli już zdobyliśmy wymagane 12 sztuk do maksymalnego ulepszenia. Aby otrzymać ten pucharek musimy maksymalnie ulepszyć Ostrza Wygnania, Szpony Hadesa, Nemejskie Rękawice i Bicz Nemezis. Będziemy musieli do tego uzbierać sporą sumkę czerwonych orbów. Pucharek może jednak wymagać ulepszenia też pozostałych elementów ekwipunku. Informacje tego dotyczące są sprzeczne, ale nic nie zaszkodzi, aby ulepszyć wszystkie przedmioty. Jeśli sumiennie zbieraliśmy orby nie powinno być problemu ze zgromadzeniem wystarczającej ilości.

 

zloto Zemsta dokonana / Vengeance Complete
Przejdź grę / Beat the game

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Otrzymamy za przejście gry na dowolnym poziomie trudności.

 

zloto Pokonać wyzwanie / Up to the Challenge
Ukończ Wyzwanie Olimpu / Beat the Challenge of Olympus

No to mamy przed sobą dość irytujące trofeum polegające na ukończeniu serii wyzwań na czas. Trzeba tu znajdować dobre sposoby, aby się z tym uporać. Ogólnie jednak z perspektywy innych części przyznam, że wyzwania w GoW III nie są aż takie ciężkie. Potrafią zdenerwować, ale da się przez to przebrnąć.

 • Wyzwanie I – KONTROLA POPULACJI

Naszym zadaniem jest nie dopuszczenie do tego, aby na arenie znajdowało się więcej jak 50 przeciwników.

Zdecydowanie najlepszą taktyką jest tu podnoszenie jednego wroga  i  taranowanie innych tak aby spychać jak najwięcej przeciwników w przepaść.

 

 • Wyzwanie II – GOŁE RĘCE

Naszym zadaniem jest zabicie wszystkich przeciwników nie posiadając broni.

Tu mamy tylko jedną słuszną taktykę. Podnosimy małego  wroga  i  taranujemy większych. Nie używajmy finiszerów, gdy nad którymś pojawi się . Zajmują za dużo czasu. Najpierw skupmy się na cyklopie. Jest duży i łatwo możemy w niego wbiegać. Aby rozwalić kamiennych musimy się w ogół nich kręcić taranując ich. Uważajmy na atak kulą cyklopa. Może nas wywalić za arenę. Po pozbyciu się dużych wrogów małych możemy łapać   i następnie rozrywać . Zmieszczenie się w czasie będzie wymagało trochę prób i dozy szczęścia.

 

 • Wyzwanie III – UKAMIENIOWANY

Naszym zadaniem jest dać się zamienić w kamień 1o razy i nie zginąć przy tym.

To wyzwanie bardzo mocno opiera się na naszym szczęściu. Przede wszystkim nie czekajmy, aż gorgona sama się pofatyguje, aby zamienić nas w kamień. Jeśli ją złapiemy  i zepsujemy QTE z automatu zostaniemy zamienieni w kamień. Wciskamy  i od razu machamy gałką , aby powrócić do żywej formy. Nie zawsze warto dać się od razu zamieniać w kamień. Należy uważać na innych przeciwników, którzy ochoczo nas rozwalą w kamiennej formie.

 

 • Wyzwanie IV – EL MATADOR OLE

Naszym zadaniem jest nie dać się złapać przeciwnikom.

Wyzwanie składa się z pieciu części:

 • Fala 1: Minotaur,
 • Fala 2: 4 Olimpijskich Strażników,
 • Fala 3: 2 Minotaury,
 • Fala 4: 16 Olimpijskich Strażników,
 • Fala 5: 6 Olimpijskich Strażników + 3 Minotaury.

Podczas walki dobrze spisują się kombinacje   +  oraz ,,. Na ostatniej fali można skorzystać z Gniewu Sparty +. To wyzwanie akurat należy do łatwiejszych i nie powinno być z nim większych problemów.

 

 • Wyzwanie V – NOKAUT

Naszym zadaniem jest zdobycie 1000 punktów zrzucając wrogów z areny.

Jest to najprostsze wyzwanie jakie wykonamy. Pierwsze co robimy to atakujemy cyklopa. Gdy pojawi się nad nim  wykonujemy atak i przejmujemy nad nim kontrolę. Teraz wystarczy tylko spamować . Powinno bez problemu się udać.

 

 • Wyzwanie VI – DZIECI HADESA

Naszym zadaniem jest zabijanie cyklopów tak długo, aby na arenie pojawiło się ich 5.

Opis wyzwania jest dość prosty. Musimy eliminować kolejne cyklopy, aż ukończymy wyzwanie. Najlepszym zestawem ciosów jest tutaj ,,. Uważajmy też oczywiście na ich ataki.

 

 • Wyzwanie VII – ZWYKŁE NISZCZENIE

Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich wyrobów garncarskich przed upływem czasu.

Tu mamy do wyboru dwie opcje. Korzystamy z ataku   + , lub  ,,. Obie metody są godne polecenia. Sami możecie wybrać która wam bardziej odpowiada.

 

zloto Nieludzki / Unhuman
Przejdź grę w trybie Tytana / Beat Titan Mode

Przejście gry na poziomie trudności Tytana do najprostszych nie należy, aczkolwiek weterani serii nie powinni mieć z tym wielkich problemów. Dla zwykłych ludzie nie wychowanych w spartańskim trudnym społeczeństwie jest jednak pewna metoda ułatwiająca zdobycie tegoż pucharka.

Trik na Tytana:

 • Kończymy grę na dowolnym poziomie trudności. Może być łatwy, lub normalny.
 • Kończymy wszystkie wyzwania związane z trofeum zloto Pokonać wyzwanie / Up to the Challenge
 • Wybieramy z menu głównego Arenę Walki.
 • Ustawiamy wszystko na NIESKOŃCZONY, poziom trudności na TYTAN.
 • Z przeciwników wybieramy tylko jeden slot GORGONA i ustawiamy, aby były trzy.
 • Odpalamy arenę. Generalnie musimy dać się teraz zabijać. Najlepiej dużo skakać, aby gorgony zamieniły nas w kamień, gdy będziemy w powietrzu. Wtedy zaliczy nam zgon. Restartujemy wyzwanie około 5-6 razy, aż gra nas zapyta czy zmniejszyć poziom trudności. Wybieramy NIE.
 • Pojawi się początkowe menu gry. Wybieramy Nowa Gra i poziom trudności: Tytan.
 • W ten sposób dysponujemy całym arsenałem broni od początku gry i mamy nieskończone życie. O ile nie zniszczy nas ktoś po zamianie w kamień. W ten sposób każdy może sobie poradzić z przejściem gry.

A jeśli i tego wam mało po dokonaniu powyższych ustawień możemy sobie skrócić grę z uwagi na fakt posiadania już całego rynsztunku. Rozpoczynamy grę, pokonujemy Posejdona i lądujemy w Hadesie. Możemy olać zdobywanie Łuku Apolla i od razu udać się w kierunku trzech sędziów. Przechodzimy ich trzy próby i zapisujemy sobie grę. Najlepiej dwa razy, tak na wszelki wypadek. Korzystamy z Nemejskich Rękawic i niszczymy posągi sędziów, a następnie łańcuch równowagi. Przeniesie nas to wtedy od razu do walki z Zeusem. Może się jednak zdarzyć, że gra nam się wysypie. W końcu korzystamy tu z błędu gry. W razie czego poniżej jest filmik i warto kierować się dokładnie tą samą drogą przy korzystaniu z tego sposobu.

 

 

zloto Bezcenny / Priceless
Zbierz cały “boski dobytek” / Collect all of the ‘Godly Possessions’

Trofeum możliwe do pominięcia! Ostatni rodzaj znajdziek, które musimy wyzbierać. Sztuk “boskiego dobytku” jest dokładnie 10 i każdy przedmiot jest dość sprytnie ukryty. Dużo trudniej je odnaleźć niż pozostałe znajdźki. Poniżej znajduje się filmik dotyczący wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich które będziemy musieli wyzbierać. Znaleziony “boski dobytek” podczas kolejnego przejścia gry daje rozmaite bonusy. Nie warto jednak z niego korzystać ze względu iż blokuje możliwość zdobywania trofeów.

 

Lista “boskiego dobytku” wraz z lokalizacją:

 • Orzeł Zeusa (Zeus’ Eagle) – Serce Gai
 • Hełm Hadesa (Hades’ Helm) – Sala Tronowa Hadesa
 • Tarcza Heliosa (Helios’ Shield) – Miasto Olimpia
 • Moneta Hermesa (Hermes’ Coin) – Olimpijska Cytadela
 • Naramiennik Herkulesa (Hercules’ Shoulder Guard) – Forum
 • Muszla Posejdona (Poseidon’s Conch Shell) – Komnata Posejdona
 • Podwiązka Afrodyty (Aphrodite’s Garter) – Komnata Afrodyty
 • Pierścień Hefajstosa (Hephaestus’ Ring) – Kuźnia
 • Plany Dedala (Daedelus’ Schematics) – Pracownia Dedala
 • Kielich Hery (Hera’s Chalice) – Ogród Olimpu

 

 

zloto W labiryncie / aMAZEd
Przejdź Labirynt nie ginąc i nie spadając / Beat the Labyrinth without dying or failing

Trofeum możliwe do pominięcia! Pucharek wymaga od nas przejścia całego labiryntu Dedala nie ginąc. Jest to dość długi etap i zaleca się zdobywanie tego pucharka na łatwym poziomie trudności. Aczkolwiek na Tytanie też można to ogarnąć. Trofeum wbijamy zaraz po pokonaniu wielkiego skorpiona. Od tej pory musimy się mieć na baczności. Szczególnie niebezpieczne jest pomieszczenie z kolcami. W przypadku nieuwagi łatwo można zginąć. Nie możemy też dopuścić do śmierci Pandory.

Warto sobie zapisać grę przed samym podjęciem się zadania. W przypadku śmierci nie możemy wybierać opcji “kontynuuj”! Musimy zamiast tego wyjść z gry, a potem wczytać nasz zapis z menu głównego. W ten sposób gra nie zaliczy nam zgonu i będziemy mogli zdobyć to trofeum. Pucharek zdobywamy po dostaniu się na szczyt labiryntu, po scence z Dedalem.

 

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!