Hot Wheels Unleashed – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Platyna w Hot Wheels Unleashed to platyna o średnim poziomie trudności, jednak do zdobycia tylko dla prawdziwych maniaków. Jeśli chcecie mieć ją w swojej kolekcji, to przyszykujcie się na dziesiątki godzin pędzenia resorakami po szalonych torach kaskaderskich!

 

Jak oceniasz trudność platyny w Hot Wheels Unleashed?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5/10
 • Czas do zdobycia platyny: 100 godzin+ (szacowany czas)
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x6 x34
 • Liczba trofeów offline: 42
 • Liczba trofeów online: 3
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

Głównymi celami, które będą na naszym horyzoncie, to zebranie 100 tysięcy monet i 25 tysięcy zębatek. Aby to osiągnąć należy poświęcić dużo czasu na grind, pozyskać setki samochodzików, a potem rozłożyć je, żeby uzyskać wymagane materiały.

 

KROK 1: Przejście fabularne (tryb „Hot Wheels City Rumble”)

Początek przygody najlepiej zacząć od głównego trybu gry, składa się on z 52 wyścigów, 32 prób czasowych i 5 walk z bossami. Całość (w zależności od tego, jak sprawnie poradzisz sobie z czasówkami) powinna zająć około 15 godzin. Po wyczyszczeniu tego trybu (wygraniu wszystkich dostępnych wydarzeń) większość trofeów wpadnie na nasze konto.

 

KROK 2: Multiplayer

W grze są tylko trzy osiągnięcia związane z modułem wieloosobowym, dodatkowo wszystkie można wbić w prywatnym lobby w ramach ustawki. Na szczęście nie są one trudne i czasochłonne, dzięki czemu można je zdobyć przy niewielkim wysiłku w publicznym lobby. Po wygraniu pięciu wyścigów wszystkie dzbanki związane z multiplayerem wpadną, a Ty możesz przejść do następnego kroku.

 

KROK 3: Grind 100 tysięcy monet

Po przejściu kampanii fabularnej na naszym koncie będzie mniej niż 10 tysięcy, więc do platyny brakuje dużo. Powtarzaj dowolne wyścigi z City Rumble (wybierz ten najbardziej Ci pasujący, najlepiej taki, który zajmuje mniej niż 2 minuty np. „Bitwa gigantów”), za każdą wygraną otrzymasz 50 monet. Alternatywnie ścigaj się w trybie multi, który nagradza 70 monetami za wygraną. Kasę można również zdobywać sprzedając samochody z naszej kolekcji, jednak zdecydowanie odradzam ten sposób, samochody zdecydowanie lepiej rozbierać na części i pozyskiwać w ten sposób zębatki, które potrzebne są do innego trofeum.

 

KROK 4: Rozmontuj samochody i pozyskaj 25 tysięcy zębatek

Za ciężko zarobioną kasę z poprzedniego kroku kupuj skrzynie-niespodzianki i powiększaj swoją kolekcje. Gdy kolekcja będzie wystarczająco duża (wszystko zależy mocno od tego, co wylosujesz z lootboxów, im większa rzadkość pojazdu – tym większa jego wartość) to rozmontuj wszystkie swoje samochody i zgarnij 25 tysięcy zębatek. Osobiście nie polecam czyścić swojej kolekcji do zera, bo jednak to są autka, na które ciężko zarabialiśmy. W związku z tym proponuję zrobić kopie zapasową zapisu gry, następnie bez skrupułów możemy zniszczyć swoja kolekcje dla osiągnięcia. Przed całym przedsięwzięciem upewnij się (ręcznie przeglądając kolekcje), że sumaryczna wartość zębatek jaką zdobędziesz poprzez rozmontowanie samochodów przekroczy 25 tysięcy. Dodatkowo w tym miejscu warto mieć na oku trofea braz Zaawansowany i braz Ponad 9000, jeśli nie mamy ich jeszcze w posiadaniu, to ten moment jest idealny. Gdy to wpadnie, możemy przywrócić poprzedni zapis i cieszyć się z powrotem pełnym garażem.

 

KROK 5: Ostateczny clean up

W tym miejscu powinniśmy mieć już niemalże komplet osiągnięć. Jeśli trzymaliście się poradnika i nie sprawdzaliście innych trybów gry, to do platyny pozostał kreator torów (stwórz i zatwierdź 5 tras) oraz ukończ wyścig w trybie podzielonego ekranu. Do tego drugiego konieczny jest drugi pad!

 

Poradnik:

platyna HOT WHEELS UNLEASHED™ / Hot Wheels
Odbl. wszystkie trofea. / Unlock all trophies.

Platynowe trofeum w tej grze to mieszanka umiejętności (wyzwania czasowe dają w kość) i grindu (zebranie 100 tysięcy monet). Gra osadzona jest w świecie malutkich resoraków, jednak niech Was to nie zmyli, bo gra jest prawdziwym wyzwaniem.

 

braz Pierwsza darmowa / First is free 15
Otwórz pierwszą niespodziankę. / Open your first Blind Box.

Patrz trofeum „zloto Kolekcjoner„.

 

braz Rzut kośćmi / Try your luck 15
Otwórz 10 niespodzianek. / Open a total of 10 Blind Boxes.

Patrz trofeum „zloto Kolekcjoner„.

 

srebro Dziki rozrywacz / Wild unpacker 30 
Otwórz 50 niespodzianek. / Open a total of 50 Blind Boxes.

Patrz trofeum „zloto Kolekcjoner„.

 

zloto Kolekcjoner / Box collector 90 
Otwórz 100 niespodzianek. / Open a total of 100 Blind Boxes.

W dzisiejszych czasach każda gra musi zawierać mechanikę lootboxów i tak jest też w tym przypadku. Niespodzianki to nic innego, jak paczki, z których otrzymujemy losowy pojazd do naszej kolekcji. Podczas wykonywania kampanii singlowej otrzymamy nieco ponad 30 niespodzianek, pozostałe będziemy musieli kupić za monety – każdy box kosztuje 500 monet, więc łatwo policzyć, że czeka nas wydatek rzędu 35k monet. Biorąc pod uwagę fakt, że i tak czeka nas kosmiczna ilość grindu (trofea srebro Co za luksus i srebro I co mam z tym zrobić?), to raczej nie powinieneś się tym trofeum – wpadnie prędzej czy później.

Czym byłaby gra bez lootboxów.

 

braz Początkujący / First-timer 10 
Ukończ samouczek. / Complete the tutorial.

Gra nie posiada specjalnego dedykowanego samouczka, za takowy robi pierwszy wyścig po uruchomieniu. To on wprowadza gracza w świat wyścigów przedstawiając podstawowe sterowanie, mechanikę startów (naciśnięcie w odpowiednim momencie daje nam dodatkowe doładowanie) oraz nauczy driftować w zakrętach.

 

braz Dopiero zaczynam / Just starting 10 
Ulepsz poz. rzadkości jednego pospolitego pojazdu. / Upgrade the Rarity of one Common vehicle.

Patrz trofeum „braz Zaawansowany„.

 

braz Zaawansowany / Well advanced 10 
Ulepsz poz. rzadkości 10 pospolitych pojazdów. / Upgrade the Rarity of 10 Common vehicles.

Pojazdy w naszej kolekcji możemy ulepszać z poziomu pospolitego do rzadkiego (a następnie z rzadkiego do legendarnego). Ulepszenie pospolitego samochodziku kosztuje 200 zębatek.

 

braz Nieźle / Fine work 15 
Ulepsz poz. rzadkości jednego rzadkiego poj. / Upgrade the Rarity of one Rare vehicle.

Patrz „braz Ponad 9000„.

 

braz Ponad 9000 / It’s over 9000 10 
Ulepsz poz. rzadkości 15 rzadkich pojazdów. / Upgrade the Rarity of 15 Rare vehicles.

Trofeum to kalka innego osiągnięcia, które polegało na ulepszaniu pojazdu do poziomu rzadkiego. Jednak tym razem chodzi o ulepszenie z poziomu rzadkiego do legendarnego – to ulepszenie jest droższe i kosztuje 500 zębatek. Po szybkiej matmie otrzymujemy rezultat 7500 – właśnie tyle zębatek potrzebujemy do zaliczenia tego trofeum. Więcej o zębatkach w opisie trofeum srebro I co mam z tym zrobić?.

 

braz Ciułacz / Tiny hoard 10 
Zdobądź 10 000 monet. / Get a total of 10,000 Coins.

Patrz trofeum „srebro Co za luksus„.

 

braz Kasa płynie / Growing profit 10 
Zdobądź 50 000 monet. / Get a total of 50,000 Coins.

Patrz trofeum „srebro Co za luksus„.

 

srebro Co za luksus / Unbridled luxury 30 
Zdobądź 100 000 monet. / Get a total of 100,000 Coins.

Trofeum, które powoduje, że platyna w tej grze wymaga chorego grindu. Po ukończeniu fabuły posiadamy mniej niż 10 tysięcy, więc czeka nas powtarzanie wyścigów przez dziesiątki godzin. Polecam znaleźć na mapie trasę, w której czujecie się dobrze i którą jesteście w stanie skończyć poniżej dwóch minut i powtarzać ją do znudzenia. Pojedynczy wyścig daje nam 50 monet, więc do zebrania potrzebnej kwoty potrzebujemy prawie dwóch tysięcy wygranych. Poziom trudności nie ma znaczenia, niezależnie od wybranego – nagroda jest taka sama. Alternatywnie można próbować swoich sił w wyścigach online, gdzie co prawda nagroda jest większa (70 monet), ale poziom trudności też zdecydowanie bardziej wymagający.

Warto wspomnieć, że wartość 100k, które trzeba zdobyć, jest kumulatywna. Nie musimy posiadać całej kwoty na koncie. Dzięki temu możemy pozyskiwać monety sprzedając samochody z naszej kolekcji (cena jest zależna od rzadkości: pospolity 300, rzadki 500, legendarny 1000). Jednak używając tego sposobu nie będziemy do końca znali dokładnego progresu tego trofeum, ponieważ gra nie ma żadnych publicznych statystyk dzięki, którym liczba zdobytych już monet jest widoczna.

 

braz Więcej! / I need more! 10 
Zdobądź 2500 zębatek. / Get a total of 2,500 Gears.

Patrz trofeum „srebro I co mam z tym zrobić?.

 

braz Za mało! / Not enough! 10 
Zdobądź 10 000 zębatek. / Get a total of 10,000 Gears.

Patrz trofeum „srebro I co mam z tym zrobić?„.

 

srebro I co mam z tym zrobić? / What do I do with so many? 30 
Zdobądź 25 000 zębatek. / Get a total of 25,000 Gears.

Zębatki to rodzaj materiału, który zdobywamy w grze, dzięki któremu możemy ulepszać nasze samochody. W przeciwieństwie do monet, zębatek nie da się zdobywać powtarzając wyścigi, więc jedynym sposobem na ich pozyskanie po ukończeniu trybu fabularnego (za który dostajemy około 2k zębatek) jest rozmontowanie pojazdów z naszej kolekcji. Liczba zębatek, jakie zdobędziemy w ten sposób, zależy od rzadkości rozmontowanego pojazdu (za pospolity pojazd dostaniemy 50, za rzadki 100, a za legendarny 200 zębatek). W zależności od RNG i tego, jakie pojazdy będziemy rozkładać, to trofeum wpadnie wcześniej lub później, jednak trzeba się liczyć z tym, że czeka nas rozmontowanie kilkuset pojazdów.

Tak wyglądają opcje, jakie możemy wybrać rozkładając (lub ulepszając) pojazd.

 

braz Nie lubię cię już / Friends no more 15 
Ukończ wyścig w trybie podzielonego ekranu. / Complete a race in Split Screen mode.

Tryb podzielonego ekranu jest jednym z wyścigów dostępnych w szybkich trybach. Do uruchomienia tego wyścigu wymagane jest posiadanie drugiego pada!

 

braz Okazja / Spendthrift 10 
Dokonaj zakupu w sklepie. / Make a purchase in the Shop.

Kup w sklepie skrzynkę-niespodziankę za 500 monet lub dowolny pojazd z oferty czasowej (ich ceny zaczynają się od 500 monet). Trofeum wpadnie samo podczas grindowania dzbanka „zloto Kolekcjoner„, które polega na otworzeniu 100 niespodzianek.

 

braz Nie mów nikomu / Tell no one 15 
Spełnij wymagania sekretnej platformy. / Meet the requirements of a Secret Race Pad.

Patrz trofeum „srebro Strażnik sekretów„.

 

srebro Strażnik sekretów / Keeper of Secrets 30 
Spełnij wymagania wszystkich sekretnych platform. / Meet the requirements of all the Secret Race Pads.

Sekretne platformy to specjalne etapy, które odblokowują się po spełnieniu pewnych warunków. Poniżej znajdziesz listę sekretnych platform wraz z wymaganiami oraz zdjęcia przedstawiające lokalizację wyścigów.

Opis platformy: Wymagania do odblokowania:
Niebezp. jazda  – w roli gościa specjalnego: Bone Shaker Wygraj wyścig „Niebezpieczna jazda” samochodem Bone Shaker
Misja: Ściśle tajne Wygraj wyścig „Ściśle tajne”
Najlepszy – w roli gościa specjalnego: Buns of Steel Wygraj wyścig „Najlepszy” samochodem Buns of Steel
Wspaniali kierowcy – w roli gościa specjalnego: Motosaurus Wygraj wyścig „Wspaniali kierowcy” samochodem Motosaurus
Zakończ rządy terroru skrzydlatego potwora Wygraj wyścig „Jurajski drapieżca”
Pokonaj 4 bossów, by podjąc ostateczne wyzwanie Pokonaj czterech pozostałych bossów, aby odblokować walkę z finałowym rywalem
Legenda powiada, że dostępu do tej trasy broni duch Wygraj wyscig „Łowcy duchów”
Pokonaj tego, kto włada lodem Wygraj wyścig „Śnieżny wyga”
Wstawaj, późno już! To twój pierwszy dzień w szkole! Wygraj wyścig „Początek podróży” samochodem Hot Wheels High

 

braz Niezły start… / A good start… 15 
Osiągnij cel Unleashed jednej z platform. / Complete the Unleashed Goal of one Race Pad.

Patrz trofeum „zloto Król miasta„.

 

zloto Król miasta / King of the city 90 
Osiągnij cel Unleashed wszystkich platform. / Complete the Unleashed Goal of all the Race Pads.

Każdy z wyścigów (poza bossami) na mapie City Rumble składa się z dwóch wyzwań: ukończenia wyścigu na podium oraz zajęcia pierwszego miejsca (w przypadku ataków czasowych są to czasy do pobicia). Do odblokowywania kolejnych wyścigów wystarczy osiągnąć pierwszy cel. Drugi cel, zwany celem Unleashed, nie jest obowiązkowy fabularnie, jednak do tego trofeum musisz spełnić wszystkie warunki we wszystkich wyścigach. Uwaga: poziom trudności nie wpływa na próby czasowe, więc w ich przypadku będzie trzeba troszkę poćwiczyć, żeby osiągnąć odpowiedni rezultat. Poniżej film ze wszystkimi atakami czasowymi w grze:

 

braz 1. miejsce zajęte / Top place taken 15 
Wygraj wyśc. z bossem. / Win a Boss Race.

Patrz trofeum „zloto Nie ma już rywali„.

 

zloto Nie ma już rywali / No more rivals left 90 
Wygraj wszys. wyśc. z bossem. / Win all the Boss Races.

Wyścigi  z bossami są specjalnymi wyścigami, które różnią się od zwykłych wyścigów tym, że na planszy obecni są bossowie utrudniający wyścig. Wyścigów jest 5 i nie są one w żaden sposób trudniejsze od pozostałych, więc nie ma się tu co rozpisywać.

 

braz Pokaż się światu / Take the stage 15 
Zatwierdź trasę w trybie Track Builder. / Validate a Track in Track Builder mode.

Patrz trofeum: „braz Mistrz budowania„.

 

braz Mistrz budowania / Expert builder 15 
Zatwierdź 5 tras w trybie Track Builder. / Validate a total of 5 Tracks in Track Builder mode.

Edytor tras dostępny jest z poziomu menu głównego. Pierwsze odpalenie przeprowadzi nas przez samouczek, który zakończymy zatwierdzeniem swojej pierwszej trasy. Po weryfikacji wyjdź z edytora (nie ma znaczenia, czy stworzona trasa zostanie udostępniona) i następnie powtórz tworzenie trasy wraz z weryfikacja czterokrotnie, aż do wpadnięcia trofeum. Pamiętaj, że trasa musi mieć początek i koniec!

Tak wygląda kreator torów.

 

srebro Czy zachowasz Secret? / Can you keep a Secret? 30 
Odblokuj pojazd o rzadkości Secret. / Unlock a Secret Rarity vehicle.

Patrz trofeum „zloto Chcę wszystko„.

 

zloto Chcę wszystko / I want ’em all 90 
Odblokuj wszys. pojazdy o rzadkości Secret. / Unlock all Secret Rarity vehicles.

Samochody o rzadkości Sekret są nagrodami dla graczy za ukończenie całej gry. Aby je zdobyć należy ukończyć mapę główną w 100%, czyli zdobyć cele we wszystkich wyścigach, atakach czasowych, odnaleźć wszystkie sekrety i nagrody. Poniżej lista samochodów sekretnych:

 • Duck N’Roll
 • Hi-Po Hauler
 • 442
 • Ramblin’ Wrecker
 • Volkswagen Beach Bomb

Przykładowy pojazd o rzadkości Sekret.

 

braz A teraz do sieci / Now try online 15 
Wygraj szybki wyścig z wysokim poziomem SI (nie można odblokować w trybie podzielonego ekranu). / Win a Quick Race with AI Difficulty set to Hard (not unlockable in Split Screen mode).

Gra jest wymagająca, więc zdobycie tego trofeum wymaga skupienia i uwagi, gdyż jeden mały błąd oznacza restart wyścigu. Wybierz dowolny wyścig, w którym czujesz się dobrze i najszybszy samochód ze swojej kolekcji. Ustaw wysoki poziom trudności (trzeci z czterech dostępnych w grze) i ruszaj do mety. Trofeum polecam zostawić gdzieś na koniec, gdy będziemy już mieli w posiadaniu szybkie autka oraz opanujemy model jazdy do perfekcji.

 

braz Pięknie! / You’re good! 15 
Stań na podium w 10 szybkich wyścigach (nie można odblokować w trybie podzielonego ekranu). / Reach the podium in a total of 10 Quick Races (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „srebro Terror na drodze”.

 

braz Nie żartuję! / Not kidding! 15 
Stań na podium w 30 szybkich wyścigach (nie można odblokować w trybie podzielonego ekranu). / Reach the podium in a total of 30 Quick Races (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „srebro Terror na drodze„.

 

braz Postrach / The most feared 15 
Stań na podium w 50 szybkich wyścigach (nie można odblokować w trybie podzielonego ekranu). / Reach the podium in a total of 50 Quick Races (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „srebro Terror na drodze„.

 

srebro Terror na drodze / Terror of the road 30 
Stań na podium w 100 szybkich wyścigach (nie można odblokować w trybie podzielonego ekranu). / Reach the podium in a total of 100 Quick Races (not unlockable in Split Screen mode).

Połowa wygranych wpadnie podczas trybu fabularnego, pozostałe 50 siłą rzeczy uzyskacie podczas powtarzania wyścigów w ramach farmienia monet i zębatek.

 

braz Witaj w piwnicy / Welcome to the Basement 15 
Wygraj szybki wyścig na dowolnej trasie w piwnicy (nie można odbl. w trybie podzielonego ekranu). / Win a Quick Race on any track in the Basement (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „braz Poza limitem„.

 

braz Zaparkujesz za mnie? / Will you park it for me? 15 
Wygraj szybki wyścig na dow. trasie w warsztacie (nie można odbl. w trybie podzielonego ekranu). / Win a Quick Race on any track in the Garage (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „braz Poza limitem„.

 

braz O której jest test? / What time is the test? 15 
Wygraj szybki wyścig na dowolnej trasie w kampusie (nie można odbl. w trybie podzielonego ekranu). / Win a Quick Race on any track in the College Campus (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „braz Poza limitem„.

 

braz Co za widok! / Awesome view! 15 
Wygraj szybki wyścig na dowolnej trasie w wieżowcu (nie można odbl. w trybie podzielonego ekranu). / Win a Quick Race on any track in the Skyscraper (not unlockable in Split Screen mode).

Patrz trofeum „braz Poza limitem„.

 

braz Poza limitem / Go beyond limits 15 
Wygraj szybki wyścig na dowolnej trasie w skateparku (nie można odbl. w trybie podzielonego ekranu). / Win a Quick Race on any track in the Skatepark (not unlockable in Split Screen mode).

Wszystkie wyścigi w grze dzieją się w 5 lokacjach: piwnica, warsztat, kampus, wieżowiec oraz skatepark. Aby zdobyć to trofeum wygraj dowolny wyścig w każdej z tej lokacji (platyna i tak wymaga wygrania wszystkich wyścigów, wiec ten dzbanek prędzej czy później pojawi się na Twoim koncie).

 

braz Gaz do dechy / Full speed 10 
Korzystaj z boosta przez 10 minut (sumarycznie). / Use the Boost for a total of 10 minutes.

Patrz trofeum: „braz Szybciej niż światło„.

 

braz Niczym błyskawica / Like lightning 15 
Korzystaj z boosta przez 30 minut (sumarycznie). / Use the Boost for a total of 30 minutes.

Patrz trofeum: „braz Szybciej niż światło„.

 

braz Szybciej niż światło / Faster than light 15 
Korzystaj z boosta przez 60 minut (sumarycznie). / Use the Boost for a total of 60 minutes.

Aby użyć dopalacza wciśnij . Istnieją dwa rodzaje dopalaczy (jeden składa się z kilkusekundowych ładunków, a drugi to zwykły 'pasek’, którego możemy wykorzystać tyle, ile akurat potrzebujemy), nitro dostajemy na starcie w zależności od tego, jak dobrze uda nam się ruszyć, a następnie ładujemy je, pokonując zakręty driftem. Godzina sumarycznego dopalacza pozornie wydaje się dużym wyzwaniem, jednak biorąc pod uwagę jak często używamy boosta, to jest to tylko kwestia czasu.

Ilość dostępnego boosta widzimy w prawym dolnym rogu.

 

braz Przeciw wszystkim / One against all 15 
Ukończ szybki wyścig w trybie gry wieloosobowej. / Complete a Quick Race in Multiplayer mode.

Patrz trofeum „braz Jak burza„.

 

braz Masz talent / You have what it takes 15 
Stań na podium w 3 szybkich wyścigach w trybie gry wieloosobowej. / Reach the podium in a total of 3 Quick Races in Multiplayer mode.

Patrz trofeum „braz Jak burza„.

 

braz Jak burza / Unstoppable 15 
Stań na podium w 5 szybkich wyścigach w trybie gry wieloos. / Win a total of 5 Quick Races in Multiplayer mode.

Przetłumaczony opis osiągnięcia wprowadza w błąd, gdyż należy pięciokrotnie wygrać wyścig, a nie tylko stanąć na podium. Są dwie możliwości wbicia tego dzbanka – szybka rozgrywka lub prywatne lobby. W pierwszym ścigamy się z losowymi graczami na mapach, które wybieramy w ramach głosowania. Drugi zaś polega na stworzeniu własnej poczekalni ze znajomymi (wystarczą dwie osoby) i rozegranie wyścigów w takiej ustawce.

Ekran wyboru trybu wieloosobowego.

 

braz Mistrz driftu / Master of drift 15 
Driftuj na dystansie 500 000 cm = 196 850 cali (sumarycznie). / Drift for a total of 500,000 centimeters (196,850 inches).

Aby wejść w drift należy nacisnąć hamulec () podczas pokonywania zakrętu. Ta mechanika jest przedstawiana już w samouczku i bez niej walka o podium czy najlepsze czasy, jest niemożliwa.

Naciśnij hamulec podczas zakrętu, by zacząć ślizg.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.