Island Time – Poradnik do trofeów

Robinson Crusoe jest waszym bohaterem? Zawsze chcieliście spróbować życia na bezludnej wyspie ale boicie się bezkresnego oceanu? Island Time na PSVR pozwoli wam wczuć się w rolę osamotnionego rozbitka przez godzinę, która wystarczy wam do odblokowania wszystkich trofeów w grze.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 1/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox8 x7 x4
 • Liczba trofeów offline: 20
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 20
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 30-60 minut

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1.

Wytrzymaj 20 minut na wyspie.

Trofeum za przeżycie 20 minut na wyspie (zloto Survivor) jest zdecydowanie najtrudniejszym w całej grze, lecz nie znaczy to wiele, gdyż wszystkie pucharki w Island Time są raczej łatwe do zdobycia. Szczegółowy opis jak sobie poradzić z tym pucharkiem znajdziesz w opisie poniżej. W skrócie – magazynuj jedzenie i odpędzaj wtedne mewy.

Podczas tego czasu możesz postarać się też zdobyć wszystkie trofea dodatkowe, aby urozmaicić sobie przygodę. Na przykład, aby łowić ryby będziesz potrzebować dzidy. Możesz więc przy okazji zbudować wszystkie pozostałe narzędzia niezbędne do trofeum zloto What a Tool. Najprawdopodobniej uda Ci się zjeść 100 sztuk jedzenia (zloto Hungry Hungry Castaway), w tym rozgwiadę (zloto Connoisseur) i być może 10 połówek kokosa w 10 sekund (zloto Speed Eater). Ponieważ żadne trofeum nie jest pomijalne, równie dobrze możesz się skupić na nich podczas kolejnego kroku.

Po dobiciu do 20. minuty na wyspie odblokujesz następujące trofea:

 • braz This Might Help
 • braz The First of Many
 •  Getting The Hang of It
 • zloto Tourist
 • zloto Survivor
 • braz Say Something
 •  Ding Ding Ding!
 • zloto Speed Eater
 • zloto What a Tool
 • zloto Connoisseur

 

KROK 2.

Czyszczenie!

Wspomniane wcześniej trofea niekoniecznie musisz odblokować w kroku pierwszym, gdyż głównym celem jest przetrwanie. Inne pucharki mają jeszcze większe wymagania, które mogą być bardziej ryzykowne, więc warto zostawić je sobie na później. Należą do nich:

 • braz Whoops!
 • srebro A Secret Blend of Herbs and Spices
 • srebro The Gill-Free Diet
 • srebro Burn It Down
 •  Out of the Park
 • zloto A Bunch of Full Grown Seagulls
 • zloto Bamboozled
 • zloto Hungry Hungry Castaway

 

KROK 3.

Dobij do 20 śmierci na wyspie.

Najprawdopodbniej uda Ci się zdobyć pozostałe trofea zanim umrzesz na wyspie 20 razy. Ostatni puchar będzie polegał na włączaniu gry i jak najszybszym umieraniu, aby dobić do 20 porażek. Po tym 'sukcesie’ odblokujesz pozostałe trofea:

 •  Participation Award
 • platyna Now you o-fish-ally beat the game!

 

Poradnik:

platyna Now you o-fish-ally beat the game!
Unlock all other trophies.

Super łatwa i przyjemna platyna. Z hełmem na głowie spędzicie w niej nie dłużej niż godzinę – w sam raz na odkurzenie PSVR.

 

braz This Might Help
Craft your first tool.

Patrz opis trofeum zloto What a Tool.

 

braz The First of Many
Die.

Patrz opis trofeum  Participation Award.

 

braz Whoops!
Die in under 10 seconds.

Aby jak najszybciej zginąć na wyspie musisz dosłownie włożyć ręce w ognisko. Zaraz po tym jak zaczniesz grę, podpal kawałek drewna na palenisku po lewej stornie i od razu włóż w ogień obie dłonie. Ogień bardzo szybko zbija pasek zdrowia, więc jak dobrze pójdzie uda Ci się obniżyć go do zera zanim zegarek wskaże 11. sekundę.

 

srebro Participation Award
Die 20 times.

Korzystając z metody opisanej przy okazji trofeum braz Whoops! uda Ci się dobić do tej liczby dość szybko.

 

srebro Getting The Hang of It
Survive 5 minutes.

Patrz opis trofeum zloto Survivor.

 

zloto Tourist
Survive 10 minutes.

Patrz opis trofeum zloto Survivor.

 

zloto Survivor
Survive 20 minutes.

Aby przetrwać 20 minut musisz odpowiednio dawkować i magazynować pożywienie. Zacznij od zbudowania dzidy (połącz kij z kamieniem) i korzystaj z niej do łapania ryb – zarówno tych w wodzie, jak i tych skaczących. Używaj dzidy również do odpędzania mew, które regularnie będą Cię atakować i próbować zabrać Ci jedzenie i przedmioty. Twój przyjaciel krab będzie Cię na bieżąco informował o tym, że ptak zbiera się do ataku, więc zachowaj czujność i zacznij machać rękami gdy mewa zacznie pikować w Twoim kierunku.

Pamiętaj, aby zawsze jeść tylko tyle, ile potrzeba. Jedzenie się nie psuje, więc każdą rybę, nawet upieczoną, możesz odłożyć na bok i zjeść dopiero wtedy, gdy pasek zdrowia zacznie spadać. Rób podobnie z kokosami – zrywaj je i odkładaj na bok. Rób sobie z nich przekąski lub zostawiaj na czarną godzinę, jeśli nie uda Ci się złowić ryb.

Zwróć uwagę, że jedna z ryb jest trująca – ma ona inne zabarwienie niż pozostałe. Możesz od razu wyrzucić ją do morza, żeby nie wprowadzała zamieszania.

Aby upiec dowolną liczbę ryb potrzebujesz zawsze tylko jednego kawałka drewna – nie pal więcej niż jest to niezbędne. Pozostałe kawałki odkładaj na później – nigdy nie wiadomo czy w kolejnej skrzyni dostaniesz akurat drewno. To samo tyczy się kamieni. Jeśli znajdziesz kamień w skrzyni, odłóż go na bok – nie wiadomo czy nie przyda się do rozpalenia ognia, jeśli mewa ukradnie Ci dzidę.

Aby dotrwać do 20. minuty nie musisz tworzyć żadnych innych narzędzi. Możesz jednak połączyć kij z okularem, aby mieć stałe źródło ognia, w przypadku gdy zgubisz lub wykorzystasz kamienie. Korzystając z promieni słonecznych możesz w ten sposób wzniecić ogień lub nawet upiec rybę, jeśli nie masz drewna.

 

braz Say Something
Destroy the Boombox.

Aby rozwalić boombox możesz użyć kija lub dowolnego narzędzia, zbudowanego z kijem – po prostu walnij ten przedmiot kilka razy, a przestanie odtwarzać muzykę a trofeum będzie Twoje.

 

srebro A Secret Blend of Herbs and Spices
Cook a seagull.

Nie jestem pewien jak dokładnie zmusić mewę, aby wpadła w ogień, lecz udawało mi się to zrobić regularnie, więc nie może być to bardzo skomplikowane. Zwróć uwagę, aby rozpalić ogień przed atakiem ptaka. Ustaw jakąś przynętę obok ogniska – na przykład rybę. Gdy mewa zacznie po nią pikować, lecz nie za wcześnie, walnij ją narzędziem tak, aby wpadła do ogniska. Nie dość, że pozbędziesz się tymczasowo zagrożenia, dostaniesz w nagrodę posiłek o konkretnym rozmiarze.

 

srebro The Gill-Free Diet
Go 3 minutes without eating any fish.

Opis trofeum mówi samo za siebie. Nie jest to jednak prosta sprawa, gdyż upieczone ryby są podstawą wyżywienia na wyspie. Przy ich braku musisz posiłkować się kokosami i, jeśli się uda, podpieczonymi mewami lub rozgwiazdami. Próbuj wytrzymać bez ryb na tyle długo, aby odblokować to trofeum.

 

srebro Burn It Down
Burn the entire island.

Aby spalić całą wyspę dobrze jest wyposażyć się w kilka kawałków drewna i pochodnię, którą możesz stowrzyć łącząc kij ze zjedzoną połówką kokosa. Porozkładaj kawałki drewna równomiernie na roślinach dookoła siebie, a następnie zacznij je podpalać. Możesz to robić pocierając dwa kamyki o siebie, lub przenosząc ogień pochodnią z już aktywnego źródła – na przykład z paleniska. Spal wszystko, co tylko możliwe, a trofeum będzie Twoje.

 

srebro Ding Ding Ding!
Cook 3 fish at the exact same time.

Trofeum to powinno wpaść bez większych problemów podczas próby przeżycia 20 minut na wyspie. Po złapaniu trzech (lub więcej) ryb, wrzuć je wszystkie na ogień za jednym zamachem.

 

zloto Speed Eater
Eat 10 coconut halves in 10 seconds.

Trofeum to możesz odblokować po tym, jak zerwiesz przynajmniej 5 kokosów z drzewa. Jeśli będziesz je magazynować podczas próby zdobycia trofeum zloto Survivor, nie powinno to być dużym problemem. Następnie rozłup je wszystkie i, korzystając z dwóch rąk, podnoś je do ust jeden za drugim. Zjedzenie 10 połówek w 10 sekund powinno udać się bez przeszkód.

 

zloto What a Tool
Craft all tools.

Aby stworzyć narzędzie musisz przytrzymać dwa przedmioty przy sobie. Jeśli są one w stanie się połączyć poczujesz wibracje w kontrolerach. Wszystkie możliwe połączenia wylistowane są poniżej:

 • Kij + kamień
 • Kij + połówka kokosa
 • Kij + cały kokos
 • Kij + kawałek drewna
 • Kij + ręka kraba
 • Kij + czaszka
 • Kij + okular

Dwa ostatnie przedmioty znajdziesz losowo w skrzyniach, które regularnie podpływają do wyspy.

 

srebro Out of the Park
Scare a seagull away by throwing a rock at it.

Aby odblokować to trofeum musisz trafić kamieniem w mewę, w momencie gdy siedzi ona na skałach i szykuje się do ataku na Ciebie. Rzut musi być dość precyzyjny, więc polecam nie próbować tego robić, jeśli nie masz odpowiedniej liczby kamieni w zapasie (możesz je potrzebować do utworzenia dzidy i do rozpalenia ognia).

 

zloto A Bunch of Full Grown Seagulls
Scare a seagull away by throwing a rubber duck at it.

Aby zdobyć ten puchar musisz zrobić to samo, co w przypadku trofeum srebro Out of the Park, lecz tym razem musisz rzucić w mewę gumową kaczką. Znajdziesz je losowo w skrzyniach, które co jakiś czas podpływają do wyspy.

 

zloto Bamboozled
Trick a seagull into stealing a poison fish.

Trująca ryba różni się od tych pożywnych zabarwieniem – jest trochę bardziej różowa. W normalnych okolicznościach polecam wyrzucać takie ryby do morza, aby ich przez przypadek nie zjeść. W przypadku tego trofeum, możesz postawić ją jako jedyną rybę, która może zainteresować mewę. Połóż ją na przykład obok paleniska i pozwól mewie ją porwać podczas ataku, a trofeum będzie Twoje.

 

zloto Connoisseur
Eat a starfish.

Rozgwiazdy pojawiaja się losowo w skrzyniach, które regularnie dopływają do wyspy. Aby odblokować to trofeum, wystarczy że zjesz jedną z nich.

 

zloto Hungry Hungry Castaway
Eat 100 food items.

Trofeum to powinno odblokować się podczas próby wytrzymania 20 minut na wyspie. Jeśli tak się jednak nie stanie, możesz to robić podczas dobijania do 20 śmierci, jedząc za każdym razem kilka ryb i kokosów.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Grę do materiału udostępnił The Flight School Team.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!