Jesień z PlayStation – relacja z eventu

Dzięki uprzejmości PlayStation Polska mieliśmy przyjemność uczestniczyć w evencie utwierdzającym nas w przekonaniu, że na naszych niebieskich przyjaciół można liczyć nawet w najgorszą jesienną pogodę.

Już na wejściu zobaczyliśmy najnowsze, dopiero co zapowiedziane DualShocki w kolorach elektryzujący fiolet, czerwony kamuflaż, tytanowy błękit oraz różowe złoto – w zestawie z najnowszym headsetem dedykowanym do naszych kochanych konsol. Miło było zobaczyć je przed premierą, ale przecież nie po to tu przyszliśmy. Po krótkiej zapowiedzi Moniki z PlayStation Polska mogliśmy zasiąść do gier, które pomogą nam wygrać z jesienną chandrą.

Na początku rzucał się w oczy plakat promujący Iron Man VR i to ten okularowy tytuł chciałem sprawdzić najbardziej. Mam nadzieję, że uda się wbić w VRową zbroję Tony’ego Starka jeszcze tej jesieni, ale premiera wciąż zapowiedziana jest na tajemniczy listopad 2019 bez potwierdzenia konkretnej daty – więc teraz o tym tylko krótko, napiszemy więcej po premierze. Lata się świetnie, strzela jeszcze świetniej, a ja mimo tolerancji na VR oscylującej raczej w tych dolnych granicach, po ograniu dema czułem się świetnie i chciałem więcej! Poza Iron Manem, na VR mogliśmy sprawdzić No Man’s Sky Beyond, który nareszcie wydaje się być tym, co było obiecane na premierę. Blood & Truth, w który gramy już od 28 maja 2019, imprezowe Angry Birds VR no i sporo „gier” stworzonych przez graczy w DREAMS, które ogranicza chyba tylko wyobraźnia twórców.

Przejdźmy do drugiego pokoju, bo tam dostaliśmy do ogrania najlepsze zapowiedzi. Na start remaster MediEvil, którego demo za chwile będzie dostępne w PlayStation Store. Ograłem jeden poziom i poczułem, że warto było czekać te 21 lat na remaster przygód Sir Daniela Fortesque. Wszystko działa tak, jak powinno i wygląda super! Nie ma co się dziwić, bo moda na remastery i remake’i trwa w najlepsze. Kolejnym tytułem, jaki sprawdziłem, było Concrete Genie, czyli gra o zaczarowanym ołówku, tylko że tutaj do dyspozycji mamy pędzel… i nie ożywiamy wszystkiego, tylko nasze malunki. Tak czy inaczej, gra wygląda przepięknie, ma wsparcie VR i co najważniejsze, zagramy w nią już 9 października. Następny! Coś dla mnie – mimo że zalegam jeszcze z pierwszą częścią, to do drugiej prawdopodobnie przysiądę bez nadrabiania – NiIh 2 (zapowiedziany na 2020), jak przystało na dobry styl soulslike, zaorał mnie, pozamiatał i wbił w ziemię, po czym uśmiechnięty zwolniłem stanowisko dla kolejnych graczy. Stanowisko z nową FIFĄ odpuściłem, bo po prostu nie jestem fanem tej serii, ale trafiłem na Ready Set Heroes. Grę, o której jest stosunkowo cicho, a która w moim mniemaniu zapowiada się świetnym kanapowym coopem, gdzie wcielimy się w waleczne zwierzaki i przystąpimy do wyścigu po lochach. Na końcu wyścigu czeka nas grupowa awantura. Czy jest coś lepszego na urozmaicanie imprezy? 😀

Podsumowując, możemy być spokojni o jesień. Zabrakło mi tylko demka Death Stranding do ogrania, ale mimo nadchodzącej premiery nie dziwi mnie, ze Sony go nie jeszcze nie ujawniło – będzie większa niespodzianka na premierę.

Dziękujemy za zaproszenie Playstation Polska! / Zdjęcia: materiały prasowe MSL Group.