Jump Challenge! – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

 

Jump Challenge to gra zręcznościowa polegająca na skakaniu i uciekaniu lawie. Jeśli za czasów szkolnych na lekcjach informatyki ogrywaliście Icy Towera, to gra przypadnie Wam do gustu. No i platyna, do takich łatwych nie należy.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Jump Challenge!?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
  • Czas do zdobycia platyny: 3-5 godzin (zależy od skilla)
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox9 x4 x5
  • Liczba trofeów offline: 19
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: BRAK
  • Do zdobycia platyny będą potrzebne cztery kontrolery

 

Krok po kroku:

Gra została podzielona na pięć różnych lokacji: kopalnia, zamek, dżungla, niebo i kosmos. Naszym głównym celem jest dotarcie do kosmosu: zloto To the moon and beyond. Będzie to najtrudniejsze trofeum z całego zestawienia. Reszta pucharków związana jest ze śmiercią na różne sposoby, a dwa trofea polegają na małym grindowaniu – zbieraniu gwiazdek i zgonów w lawie. Z nimi nie powinniśmy mieć żadnego problemu.

 

Poradnik:

platyna You sir truly are the champion of champions
Get all trophies

Gratulacje, zostałeś mistrzem skakania.

 

braz Welcome to Jump Challenge!
Die for the first time.

Pierwsze trofeum jakie trzymamy, wystarczy zginąć po praz pierwszy.

 

braz The floor is lava. Literally.
Burn in lava.

Trofeum otrzymamy, kiedy po raz pierwszy wpadniemy do lawy.

 

braz Newbie
Newbie jumper Reach 100m

Musimy osiągnąć 100m. Będzie to w kopalni, kiedy doskoczymy w okolicę 60 platformy. Pucharek wpadnie w drodze do zloto To the moon and beyond.

 

srebro Parkourer
Parkourer Reach 300m

Musimy osiągnąć 300m. Będzie to w zamku, kiedy doskoczymy w okolicę 180 platformy. Pucharek wpadnie w drodze do zloto To the moon and beyond.

 

zloto S Tier Jumper
Reach 600m

Musimy osiągnąć 600m. Będzie to w dżungli, kiedy doskoczymy w okolicę 360 platformy. Pucharek wpadnie w drodze do zloto To the moon and beyond.

 

zloto Star Collector
Collect 100 stars.

Gwiazdki pojawiają się losowo i o różnych wartościach (1-3). Tak więc, jeśli widzimy jakąś na swojej drodze, próbujemy doskoczyć do niej. Są potrzebne do odblokowania skinów postaci, patrz trofeum zloto Fashion enthusiast. Na skiny potrzebujemy 60 gwiazdek. W takcie zbierania gwiazdek można już kupować skiny. Do trofeum liczą się również te gwiazdki, które wydaliśmy. W moim przypadku po zebraniu 60 gwiazdek zakupiłem wszystkie skiny i dozbierałem jeszcze 40, po czym trofeum wpadło na konto.

 

srebro Tower Champion
Win against your friends.

W menu głównym wybieramy tryb imprezowy, a następnie potyczkę. Trasę ustawiamy na krótką, podłączamy drugiego pada i startujemy. Wystarczy teraz doskoczyć do mety jako pierwsi i cieszyć się z pucharka.

 

zloto Sky is not the limit
Reach sky.

Musimy doskoczyć do nieba, które zacznie się po przekroczeniu 600m, powinno wpaść razem z zloto S Tier Jumper. Pucharek wpadnie w drodze do zloto To the moon and beyond.

 

zloto To the moon and beyond
Reach space.

Dla mnie osobiście najtrudniejszy pucharek. Musimy doskoczyć do kosmosu, czyli osiągnąć 900 metrów, a te znajdują się na 540 platformie. Na początku korzystajcie dużo ze ścian, odbicie od niej pozwala doskoczyć jeszcze wyżej. Próbujcie, nawet na krótkiej platformie wykonać rozbieg i wyskoczyć w ostatnim momencie. Zawsze to wyżej wyskoczycie i bez problemu sięgnięcie kolejnej platformy. A jak będzie brakowało niewiele to spamujcie skokiem. Zauważyłem, że postać czasami wykona podwójny skok, aby tylko doskoczyć do platformy do której niewiele brakuje.

W kopalni uważajcie, kiedy będziecie zbliżać się do 90 i 120 platformy. Zawsze przy nich znajduje się kwas i jeśli wykonamy wysoki skok, nie wiedząc gdzie się znajdują to możemy natrafić na nie i od razu zginąć. W zamku uważajcie jedynie na armaty, najlepiej skakać po przeciwległej stronie lufy. Dżungla jest najtrudniejsza, platformy są już mniejsze i pełno kaktusów oraz szpikulców wystających z nich. Tutaj wykonujemy mniejsze skoki, aby przypadkiem nie natrafić na nie. Wyżej pojawia się plująca roślina, która cały czas celuje w nas. Na tym etapie musimy być szybcy, bo roślina nawet w locie może nas zdjąć. Kiedy doskoczymy do nieba to uważamy na znikające chmurki, zawsze zaplanujcie sobie, gdzie wykonacie następny skok. I tyle, powodzenia. Poniżej znajdziecie filmik, z całą moją drogą do kosmosu.

 

zloto Fashion enthusiast
Own all original skins.

Wszystkich skinów jest osiem, dwa na starcie mamy odblokowane. Następne kupimy za gwiazdki, które znajdziemy losowo w grze. Cały koszt wszystkich skinów to 60 gwiazdek. W każdej chwili możemy wydawać gwiazdki na skiny, nie koliguje to ze zebraniem 100 gwiazdek.

 

braz Be wary of acid
Dissolve in acid.

Kwas natrafimy w kopalni i zawsze znajdziemy go w okolicach 90 i 120 platformy. Wystarczy skoczyć na niego i tyle.

 

zloto Storm Chaser
Get struck by lightning.

Aby zostać trafionym przez błyskawicę musimy doskoczyć do nieba. Tam znajdziemy chmurki z piorunami i wystarczy skoczyć na taką.

 

braz Party on
Play as a 4 player group.

Do tego trofeum będą nam potrzebne cztery kontrolery! W menu głównym wybieramy tryb imprezowy, a następnie potyczkę. Ustawienia możemy zostawić takie jakie są i podłączamy po kolei trzy kolejne kontrolery. Po dodaniu czwartego pada, trofeum wskoczy na konto. Nie ma tutaj trybu online, jedynie lokalnie możemy pucharek otrzymać.

 

zloto Hardened
Die once to all possible death causes.

W grze możemy zginąć od: lawy, kwasu, armaty, kaktusa, plującej roślinki i chmurki z piorunami. Każda z tych przyczyn śmierci ma osobne trofeum. Dodatkowo umrzeć możemy od szpikulców na platformach, które znajdziemy w każdej lokacji. Do tego w zamku możemy znaleźć świece, a na niebie latającego ptaka.

Nie jestem pewny, czy te dodatkowe liczą się do trofeum, ale miejcie je pod uwagę. Ostatnim możliwym sposobem zginąłem od błyskawicy, a te dodatkowe miałem wcześniej odhaczone.

 

srebro Very angry flower
Die due to very angry flower.

Kwiatek znajdziemy pod koniec dżungli. Wystają ze ścian i plują w naszą stronę. Wystarczy dostać taką kulką i mamy pucharek.

 

srebro Hold that for a second
Get hit by a cannon ball.

Armatę znajdziemy w zamku. Wystarczy znaleźć się na linii ognia i wpadnie nam trofeum.

 

zloto Spikey boy
Jump on cacti.

Kaktusy znajdziemy na samym początku dżungli, skaczemy na niego i mamy trofeum na koncie.

 

zloto Obsidian Bones
Burn in lava 100 times.

Tak jak w opisie, musimy 100 razy spalić się w lawie. W moim przypadku musiałem to boostować. Kiedy doskoczyłem do kosmosu to miałem może z 20 spaleń w lawie. Wystarczy zaraz po starcie podskoczyć i lawa ruszy w naszą stronę. Powtarzamy tak, aż do momentu otrzymania pucharka.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.