Just Cause 3 - Mech Land Assault DLC

8 października 2018
1
3/10
2-4H
x0
x1
x1
x4
6
0
0
0
1
6
0
0
0
1

Drugi fabularny dodatek do Just Cause 3. Czego brakowało w podstawowej wersji gry? Mechy mogą być jedną z tych rzeczy. Trzeba przyznać, ze zaimplementowanie tego śmiercionośnego sprzętu wyszło w grze bardzo dobrze. Destrukcja z której znana jest gra zyskuje kolejny poziom funu. Dodatkowo pojawia się też nowy obszar, który będziemy musieli wyzwolić. Siedząc jednak za sterami jednego z bohaterów tego dodatku to będzie tylko formalność. W dodatku przyjemna.

 

Krok po kroku:

Wbicie 100% w tym dodatku nie będzie stanowiło praktycznie żadnego problemu. Nie ma tu pucharków możliwych do pominięcia, ani rzeczy na które specjalnie powinniśmy zwracać uwagę. Warto jedynie korzystać z impulsu mecha podczas wyswobadzania nowego obszaru, aby nie musieć potem jeszcze dodatkowo niszczyć pojazdów wroga. Najtrudniejszym pucharkiem jest  Pracownik roku firmy eDEN. Nie jest to jednak nic specjalnie wymagającego.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: W jądrze ciemności</span> / <span>In the Heart of Darkness

W jądrze ciemności / In the Heart of Darkness

Ukończ finałową misję dodatku "Lądowa Inwazja Mechów" i dokończ jego fabułę. / Beat the last mission of the Mech Land Assault Expansion and complete the story arc.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku głównego z dodatku.

Ikona osiągnięcia: Certyfikowany operator mecha eDEN</span> / <span>Certified eDEN Mech Operator

Certyfikowany operator mecha eDEN / Certified eDEN Mech Operator

Zdobądź przynajmniej 1 trybik we wszystkich wyzwaniach dodatku "Lądowa Inwazja Mechów". / Earn at least 1 Gear in all Challenges of the Mech Land Assault Expansion.

W dodatku są tylko dwa wyzwania: Arena Mechów – Nebio Sud oraz Arena Mechów – Nebio Nord. Wystarczy zdobyć po jednym trybiku w każdym wyzwaniu, aby odblokować pucharek.

Ikona osiągnięcia: Pracownik roku firmy eDEN</span> / <span>eDEN Employee of the Year

Pracownik roku firmy eDEN / eDEN Employee of the Year

Zdobądź 5 trybików we wszystkich wyzwaniach dodatku "Lądowa Inwazja Mechów". / Earn 5 Gears in all Challenges of the Mech Land Assault Expansion.

Trofeum podobne do powyższego. Musimy jednak się wykazać na tyle, aby zdobyć po 5 trybików w obu wyzwaniach. Nie jest to specjalnie wymagające. Warto w przypadku zdobycia mniejszej ilości sobie dokupić ulepszenia modów mecha i spróbować ponownie. Oba wyzwania polegają na walce z ośmioma falami przeciwników. Punkty dostajemy za kombinacje użytych mocy, czas i samo pokonywanie przeciwników.

Arena Mechów – Nebio Sud

W tym wyzwaniu do otrzymania 5 trybików będziemy musieli zgromadzić 40.000 punktów. Atakować nas będą zwykli żołnierze, drony, spadochroniarze oraz mech. W różnych konfiguracjach zależnie od fali. Żołnierzy, którzy podjeżdżają samochodami sprzątamy atakiem impulsu mecha . Wrogiego mecha również atakujemy w tej sposób, jednak potem wykańczamy strzelając z działka . Drony łapiemy przytrzymując i rzucamy w jakąś ścianę, czy ziemię zwalniając przycisk. Spadochroniarzy najlepiej załatwiać jeszcze zanim wyskoczą z samolotu. Zawsze przed każdą falą dostajemy informacje o oddziałach, które będą atakować. Samolot za każdym razem leci z tej samej strony. Wystarczy się ustawić i w pierwszej kolejności go ustrzelić korzystając z działka . Oszczędza to dużo czasu. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

Arena Mechów – Nebio Nord

W tym wyzwaniu do otrzymania 5 trybików będziemy musieli zgromadzić 38.000 punktów. Atakować nas będą żołnierze w pojazdach opancerzonych, śmigłowce, czołgi i mech. W różnych konfiguracjach zależnie od fali. Mecha atakujemy jak w powyższym wyzwaniu. Uderzamy impulsem i wykańczamy działkiem . A pozostałe pojazdy polecam chwytać  i ciskać w jakieś budynki zwalniając przycisk. Szczególnie helikoptery. Gracz na filmiku uderza ich impulsem, ale zauważyłem, że słabo to działa i lepiej po prostu nimi rzucać. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

Ikona osiągnięcia: Podróż za jednego mecha</span> / <span>One Mech of a Ride

Podróż za jednego mecha / One Mech of a Ride

Przejmij swojego pierwszego mecha. / Hijack your first Mech.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko zasiądziemy za pierwszym mechem zaraz na początku dodatku.

Ikona osiągnięcia: Wolny niczym ptak</span> / <span>Free Birds

Wolny niczym ptak / Free Birds

Wyzwól 3 kolonie karne. / Liberate 3 Detention Camps.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Chcąc ukończyć dodatek będziemy tak czy siak musieli całkowicie wyzwolić cały nowy obszar. Poniżej zamieszczam screen z lokalizacją wszystkich baz na wyspie. Wyzwalanie trochę potrwa, ale wyspa nie należy do wielkich.

 

Ikona osiągnięcia: To nie jest kula ognista</span> / <span>This Is Not A Fireball

To nie jest kula ognista / This Is Not A Fireball

Zniszcz 30 pojazdów wroga z wykorzystaniem impulsu mocy mecha. / Destroy 30 enemy vehicles using the Mech's Force Pulse.

Impuls mocy mecha to broń wykorzystywana na krótki dystans przeciw zarówno wrogom pieszym, jak i pojazdom. Im bardziej pancerny pojazd tym trudniej go zniszczyć korzystając z tej broni. Aktywujemy ją przytrzymując . Podczas wyzwalania wyspy polecam się za to zabrać, aby przy okazji jak najwięcej pojazdów rozwalać. Ale można to wykonywać w każdym momencie gry.