Just Cause 3 – Mech Land Asssault DLC – Poradnik do trofeów

Drugi fabularny dodatek do Just Cause 3. Czego brakowało w podstawowej wersji gry? Mechy mogą być jedną z tych rzeczy. Trzeba przyznać, ze zaimplementowanie tego śmiercionośnego sprzętu wyszło w grze bardzo dobrze. Destrukcja z której znana jest gra zyskuje kolejny poziom funu. Dodatkowo pojawia się też nowy obszar, który będziemy musieli wyzwolić. Siedząc jednak za sterami jednego z bohaterów tego dodatku to będzie tylko formalność. W dodatku przyjemna.

 

Informacje ogólne:

  • Stopień trudności wbicia 100%: 3/10
  • Czas do zdobycia 100%: 2-4 godziny
  • Liczba trofeów: zlotox1 x1 x4
  • Liczba trofeów offline: 6
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

Wbicie 100% w tym dodatku nie będzie stanowiło praktycznie żadnego problemu. Nie ma tu pucharków możliwych do pominięcia, ani rzeczy na które specjalnie powinniśmy zwracać uwagę. Warto jedynie korzystać z impulsu mecha podczas wyswobadzania nowego obszaru, aby nie musieć potem jeszcze dodatkowo niszczyć pojazdów wroga. Najtrudniejszym pucharkiem jest  Pracownik roku firmy eDEN. Nie jest to jednak nic specjalnie wymagającego.

 

Poradnik:

srebro W jądrze ciemności / In the Heart of Darkness
Ukończ finałową misję dodatku „Lądowa Inwazja Mechów” i dokończ jego fabułę. / Beat the last mission of the Mech Land Assault Expansion and complete the story arc.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu wątku głównego z dodatku.

 

braz Certyfikowany operator mecha eDEN / Certified eDEN Mech Operator
Zdobądź przynajmniej 1 trybik we wszystkich wyzwaniach dodatku „Lądowa Inwazja Mechów”. / Earn at least 1 Gear in all Challenges of the Mech Land Assault Expansion.

W dodatku są tylko dwa wyzwania: Arena Mechów – Nebio Sud oraz Arena Mechów – Nebio Nord. Wystarczy zdobyć po jednym trybiku w każdym wyzwaniu, aby odblokować pucharek.

 

zloto Pracownik roku firmy eDEN / eDEN Employee of the Year
Zdobądź 5 trybików we wszystkich wyzwaniach dodatku „Lądowa Inwazja Mechów”. / Earn 5 Gears in all Challenges of the Mech Land Assault Expansion.

Trofeum podobne do powyższego. Musimy jednak się wykazać na tyle, aby zdobyć po 5 trybików w obu wyzwaniach. Nie jest to specjalnie wymagające. Warto w przypadku zdobycia mniejszej ilości sobie dokupić ulepszenia modów mecha i spróbować ponownie. Oba wyzwania polegają na walce z ośmioma falami przeciwników. Punkty dostajemy za kombinacje użytych mocy, czas i samo pokonywanie przeciwników.

Arena Mechów – Nebio Sud

W tym wyzwaniu do otrzymania 5 trybików będziemy musieli zgromadzić 40.000 punktów. Atakować nas będą zwykli żołnierze, drony, spadochroniarze oraz mech. W różnych konfiguracjach zależnie od fali. Żołnierzy, którzy podjeżdżają samochodami sprzątamy atakiem impulsu mecha . Wrogiego mecha również atakujemy w tej sposób, jednak potem wykańczamy strzelając z działka . Drony łapiemy przytrzymując i rzucamy w jakąś ścianę, czy ziemię zwalniając przycisk. Spadochroniarzy najlepiej załatwiać jeszcze zanim wyskoczą z samolotu. Zawsze przed każdą falą dostajemy informacje o oddziałach, które będą atakować. Samolot za każdym razem leci z tej samej strony. Wystarczy się ustawić i w pierwszej kolejności go ustrzelić korzystając z działka . Oszczędza to dużo czasu. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

Arena Mechów – Nebio Nord

W tym wyzwaniu do otrzymania 5 trybików będziemy musieli zgromadzić 38.000 punktów. Atakować nas będą żołnierze w pojazdach opancerzonych, śmigłowce, czołgi i mech. W różnych konfiguracjach zależnie od fali. Mecha atakujemy jak w powyższym wyzwaniu. Uderzamy impulsem i wykańczamy działkiem . A pozostałe pojazdy polecam chwytać i ciskać w jakieś budynki zwalniając przycisk. Szczególnie helikoptery. Gracz na filmiku uderza ich impulsem, ale zauważyłem, że słabo to działa i lepiej po prostu nimi rzucać. W razie czego polecam TEN materiał wideo.

 

braz Podróż za jednego mecha / One Mech of a Ride
Przejmij swojego pierwszego mecha. / Hijack your first Mech.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko zasiądziemy za pierwszym mechem zaraz na początku dodatku.

 

braz Wolny niczym ptak / Free Birds
Wyzwól 3 kolonie karne. / Liberate 3 Detention Camps.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Chcąc ukończyć dodatek będziemy tak czy siak musieli całkowicie wyzwolić cały nowy obszar. Poniżej zamieszczam screen z lokalizacją wszystkich baz na wyspie. Wyzwalanie trochę potrwa, ale wyspa nie należy do wielkich.

 

braz To nie jest kula ognista / This Is Not A Fireball
Zniszcz 30 pojazdów wroga z wykorzystaniem impulsu mocy mecha. / Destroy 30 enemy vehicles using the Mech’s Force Pulse.

Impuls mocy mecha to broń wykorzystywana na krótki dystans przeciw zarówno wrogom pieszym, jak i pojazdom. Im bardziej pancerny pojazd tym trudniej go zniszczyć korzystając z tej broni. Aktywujemy ją przytrzymując . Podczas wyzwalania wyspy polecam się za to zabrać, aby przy okazji jak najwięcej pojazdów rozwalać. Ale można to wykonywać w każdym momencie gry.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!