Kona II: Brume – Poradnik do trofeów i osiągnięć

17 grudnia 2023
0

 

Kona II: Brume ma prosty zestaw pucharków. W głównej mierze opiera się na sporej liczbie znajdziek. Do każdej lokacji jednak można spokojnie powrócić. Jest co prawda też trofeum związane z poziomem trudności, ale nie stanowi ono wyzwania. W zasadzie przede wszystkim trzeba uważać na pucharek związany z unikaniem walki ze zwierzętami.

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 10-12 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x10 x26
 • Liczba trofeów offline: 40
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: srebro Animal Lover
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

W grze mamy jeden pucharek związany z poziomem trudności – zloto Je me souviens. Dlatego polecam od razu zacząć grę w trybie survival mode, by nie musieć rozkładać platyny na dwa przejścia. Sam wybrałem drogę dwóch podejść z uwagi na nagrywanie materiałów do znajdziek i z perspektywy porównawczej powiem, że gra wcale nie staje się jakoś znacząco trudniejsza. Ot czasem się trzeba będzie podleczyć po walce z widmowymi stworzeniami czy ogrzać przy ognisku.

Przede wszystkim polecam pilnować pucharka srebro Animal Lover. Można go przegapić, jeśli niepotrzebnie wdamy się w walkę z jakimś dzikim zwierzęciem. Generalnie nie ma żadnej potrzeby, by otwierać ogień do lokalnej zwierzyny. Jeśli nie będziemy włazić niedźwiedziowi na głowę czy pchać się wprost na stado wilków, to nie zostaniemy zaatakowani. Widmowe zwierzęta się do tego nie zaliczają i z nimi spokojnie możemy walczyć.

Jak wspomniałem we wstępie gra głównie znajdźkami stoi. Mamy tu naprawdę sporo rzeczy do zbierania. Materiał wideo dotyczący wszystkich przedmiotów znajduje się w opisie zloto True Detective. Warto tu dodać, że po zebraniu znajdziek dobrze zapisać sobie postępy przy ognisku, bo w wyniku jakiejś ewentualnej śmierci trudno się potem zorientować co mamy zebrane, a co się nie zapisało. W razie czego jednak spokojnie możemy powrócić do wszystkich wcześniejszych lokacji.

Warto też nadmienić, by podczas gry podnosić wszystko, co wpadnie nam w łapy – jeśli chodzi o surowce. Musimy bowiem zebrać w grze 100 sztuk części do trofeum braz Fixer oraz 40 baterii do trofeum braz Electrician. W grze jest ich więcej, ale lepiej od razu gromadzić wszystko na co natrafimy, by ewentualnie nie musieć później jeszcze przeszukiwać lokacji.

 

Poradnik:

platyna Kona II: Brume
Unlock all trophies.

Platynowe trofeum. Wpadnie, gdy wbijemy wszystkie pozostałe.

 

braz Marche! 15
Find all dogs and pilot Charlotte’s sled.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy odnajdziemy wszystkie psy do zaprzęgu w obszarze Leech Lake.

 

srebro Journal of Hamilton Estates 20
Complete all pages of Carl’s Journal that are related to the Hamilton Estates.

Trofeum związane ze znajdźkami. Musimy zdobyć wszystkie wpisy dziennika związane z lokacją Hamilton Estates. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

srebro Journal of Leech Lake 20
Complete all pages of Carl’s Journal that are related to the Leech Lake.

Trofeum związane ze znajdźkami. Musimy zdobyć wszystkie wpisy dziennika związane z lokacją Leech Lake. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

srebro Journal of HMC 20
Complete all journal pages related to the Hamilton Mining Corporation laboratory.

Trofeum związane ze znajdźkami. Musimy zdobyć wszystkie wpisy dziennika związane z lokacją HMC. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

srebro Journal of Eweewach Valley 20
Complete all journal pages related to the Eweewach Valley

Trofeum związane ze znajdźkami. Musimy zdobyć wszystkie wpisy dziennika związane z lokacją Eweewach Valley. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

zloto True Detective 100
Complete all pages of Carl’s Journal.

Trofeum związane ze znajdźkami. Musimy zdobyć wszystkie wpisy dziennika związane z każdą z czterech odwiedzanych lokacji. Wpisy w dzienniku pojawiają się automatycznie po przejściu przez konkretny obszar, czasem trzeba wejść w interakcję z jakimś obiektem, a czasem trzeba zrobić zdjęcie. Poniżej znajduje się materiał wideo dotyczący wszystkich wpisów i innych znajdziek z gry.

 

braz Inukshuk 10
Spot all Inukshuks.

Trofeum związane ze znajdźkami. Inukshuk to charakterystyczny obiekt ułożony z kamieni. Są odkładnie 3 do znalezienia w grze. Po jednym na każdy obszar z otwartym terenem. Wystarczy do nich podejść, bo znalezienie zostało zaliczone. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Mary 15
Spot all Saint Mary’s statues.

Trofeum związane ze znajdźkami. Figury Maryi trafiają się w dwóch wersjach. Większe figury zewnętrzne i małe znajdowane w pomieszczeniach. Jest ich dokładnie 8 do znalezienia. Wystarczy do nich podejść, bo znalezienie zostało zaliczone. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

zloto Decontaminator 75
Find all Mistanite fragments.

Trofeum związane ze znajdźkami. Fragmenty Mistanite to charakterystyczne niebieskie kryształy. Zazwyczaj w ich pobliżu spotkamy widmowych przeciwników, którzy będą ich bronić. Jest ich dokładnie 16 do znalezienia. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

srebro Brume Neutralizer 50
Neutralize the Brume of Manastan.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy na końcu gry uruchomimy przekaźnik na antenie radia.

 

braz Paraboliques Fan 20
Find all hockey cards of the Paraboliques of Québec.

Trofeum związane ze znajdźkami. Kart Hokejowych w zasadzie nawet nie zbieramy. Trzeba tylko każdą z nich jednorazowo podnieść. Jest ich dokładnie 11 do znalezienia. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Love Cabin 10
Find Hamilton and Cynthia’s secret cabin.

Związany z tym pucharkiem domek możemy odnaleźć na małej wyspie w obszarze Leach Lake. Jego lokalizacja jest pokazana w materiale wideo z opisu zloto True Detective.

 

braz Frozen 10
Find three frozen bodies.

Zamarznięte ciała przeciwników napotkamy naturalnie idąc za materiałem wideo związanym ze znajdkami znajdującym się w opisie pucharka zloto True Detective. Trudno powiedzieć, które dokładnie ciała się do tego zaliczają, gdyż nieszczęśników, którzy marnie skończyli na mrozie spotkamy więcej.

 

srebro Parachute 40
Open all chests with parachutes.

Trofeum związane ze znajdźkami. Skrzynie z zasobami są do odnalezienia w każdym z otwartych obszarów. Jest ich dokładnie 10 do znalezienia. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Pet Detective 10
Pet all dogs in front of the sled.

Ten pucharek możemy zdobyć w każdym momencie gry po tym, jak odnajdziemy wszystkie pieski do zaprzęgu w obszarze Leach Lake. Wystarczy tylko podejść do każdego z nich i pogłaskać. Bardzo przyjemny pucharek.

 

srebro Kona Cola 40
Buy a drink in every vending machine.

Trofeum związane ze znajdźkami. Automatów z napojami znajdziemy dokładnie 7. Warto zaznaczyć, że będą nam potrzebne do nich monety, by móc zdobyć butelkę napoju. Materiał wideo dotyczący wszystkich automatów oraz potrzebnych do nich monet znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Mansion in the Snow 10
Find a snow globe of Hamilton’s mansion.

Trofeum związane ze znajdźkami. Śnieżną kulę znajdujemy po jednej na każdym z obszarów. Ten pucharek dotyczy kuli z Hamilton Estate. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Henryville in the Snow 10
Find a snow globe of Henryville.

Trofeum związane ze znajdźkami. Śnieżną kulę znajdujemy po jednej na każdym z obszarów. Ten pucharek dotyczy kuli z Leach Lake. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Mine in the Snow 10
Find a snow globe of the mine.

Trofeum związane ze znajdźkami. Śnieżną kulę znajdujemy po jednej na każdym z obszarów. Ten pucharek dotyczy kuli z HMC. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Valley in the Snow 10
Find a snow globe of the E’Weewach Valley.

Trofeum związane ze znajdźkami. Śnieżną kulę znajdujemy po jednej na każdym z obszarów. Ten pucharek dotyczy kuli z Eweewach Valley. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Day 2 10
Wake up from a restful sleep.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy nasz bohater obudzi się po ciężkiej przeprawie z początku gry.

 

braz The Mansion 10
Reach Hamilton’s mansion.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy dotrzemy do obszaru Hamilton’s mansion.

 

braz Vision 10
Wake up from a dream.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy otrząśniemy się z tajemniczej wizji.

 

braz Leech Lake 10
Reach Leech Lake.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy dotrzemy do obszaru Leach Lake.

 

braz Refuge 10
Reach the refuge.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy dotrzemy do schroniska.

 

braz Ice Climber 10
Find climbing equipment.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy znajdziemy sprzęt wspinaczkowy w Henryville.

 

braz Underground 10
Enter the secret laboratory.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy wejdziemy do sekretnego laboratorium.

 

braz Backup Power 20
Find five batteries to power the laboratory.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy podłączymy wszystkie 5 baterii w HMC. W razie czego lokalizacja wszystkich baterii jest pokazana na materiale wideo z opisu zloto True Detective.

 

braz Phaser 20
Acquire the Mistanite Phaser.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie, gdy otrzymamy nową, nietypową broń.

 

srebro La Belle Province 75
Complete the game.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu gry.

 

zloto Je me souviens 100
Complete the game in survival mode.

Trofeum związane z poziomem trudności. Musimy ukończyć grę w trybie survival mode. Nie jest to specjalnie duże wyzwanie. Wystarczy ostrożniej podchodzić do starć z widmowymi przeciwnikami i co jakiś czas ogrzewać się przy ogniu. Gra dobrze pokazuje stan zdrowia oraz poziom ciepła. Warto też jak najlepiej unikać zwierząt, jeśli zdobywamy jednocześnie trofeum srebro Animal Lover. Na najwyższym poziomie bowiem niedźwiedź, łoś czy stado wilków może nas zaatakować, jeśli za nadto się zbliżymy.

 

braz Fixer 15
Collect 100 spare parts.

Trofeum związane z surowcami. W grze natrafimy na więcej części niż wymagane do trofeum 100 sztuk. Warto jednak po drodze podnosić wszystko, co się napatoczy, by nie musieć potem specjalnie przeszukiwać obszarów.

 

braz Electrician 15
Collect 40 batteries.

Trofeum związane z surowcami. W grze natrafimy na baterii niż wymagane do trofeum 40 sztuk. Warto jednak po drodze podnosić wszystko, co się napatoczy, by nie musieć potem specjalnie przeszukiwać obszarów.

 

braz Herbivore 15
Collect 20 herbs.

Trofeum związane ze znajdźkami/surowcami. Na roślinki natrafiamy w otwartych terenach. Gdy przejdziemy blisko ich lokacja zapisze się nam na mapie charakterystyczną białą kropką. W grze znaleźć możemy więcej niż wymagane do trofeum 20 sztuk. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective. Jeśli jednak brakuje nam akurat tylko tych roślinek, to poniżej znajduje się też materiał wideo dotyczący lokalizacji tylko ich.

 

srebro Armed to the Teeth 40
Find all weapons.

Trofeum związane ze znajdźkami. Broni jest kilka i zazwyczaj możemy znaleźć poszczególne egzemplarze w różnych lokacjach. W razie czego jednak lokalizacje wszystkich z broni są pokazane w materiale wideo z opisu zloto True Detective.

Lista broni:

 • Rewolwer
 • Hatchet
 • Karabin
 • Strzelba
 • Mistanite Phaser

 

srebro Animal Lover 75
Complete the game without killing any animal (except for Brume animals).

Trofeum możliwe do przeoczenia!

Pucharek, którego należy pilnować przede wszystkim, bo jako jedyny jest możliwy do przegapienia. Można go przegapić jeśli niepotrzebnie wdamy się w walkę z jakimś dzikim zwierzęciem. Generalnie nie ma żadnej potrzeby, by otwierać ogień do lokalnej zwierzyny. Jeśli nie będziemy włazić niedźwiedziowi na głowę, czy pchać się wprost na stado wilków, to nie zostaniemy zaatakowani. Widmowe zwierzęta się do tego nie zaliczają i z nimi spokojnie możemy walczyć.

 

braz Cymbals 15
Find all jolly chimps.

Trofeum związane ze znajdźkami. Małpki znajdujemy po jednej na każdym z obszarów, więc są ich dokładnie 4 sztuki. Materiał wideo dotyczący wszystkich znajdziek znajduje się w opisie zloto True Detective.

 

braz Pinto 10
Break the song.

Pucharek ten możemy zdobyć podczas wizyty w sklepie w miasteczku Henryville podczas przemierzania obszaru Leach Lake. Wystarczy włączyć muzykę i zniszczyć potem odtwarzacz. W razie czego poniżej znajduje się materiał wideo z momentu uzyskania tego trofeum.

 

braz Not Very Effective 15
Shoot 10 bullets at the wendigo.

Pucharek ten możemy zdobyć w drodze do schroniska podczas przemierzania obszaru Leach Lake. Wtedy zostaniemy zaatakowani przez potwora. Strzelamy w przeciwnika do momentu otrzymania pucharka. Jeśli przegapimy ten moment, to więcej okazji pojawi się jeszcze w samym finale gry. W razie czego poniżej znajduje się materiał wideo z momentu uzyskania tego trofeum.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.