KONKURS! Wygraj doładowania do PlayStation Store i PS+, a do tego zdobądź szansę na zgarnięcie PS5!

Mamy dla Was konkurs, który ma Was zachęcić do udziału w oficjalnym wydarzeniu PlayStation „Obejmij tron”. Wszystkie akcje związane z trofeami trzeba wspierać, dlatego mamy nadzieję, że polska społeczność Łowców Trofeów odpowie na wyzwanie!

 

Żeby wziąć udział w konkursie musicie zrobić dwie rzeczy:

 1. Zarejestrować się w oficjalnym evencie PlayStation „Obejmij tron” – TUTAJ – Możecie zgarnąć świetne nagrody, m.in. PS5! – Uwaga, jeżeli przy próbie rejestracji wyskakuje Wam błąd/strona html, usuńcie ciasteczka w przeglądarce i spróbujcie ponownie! – W celu weryfikacji zgłoszenia prosimy o zabezpieczenie screena z potwierdzeniem rejestracji.
 2. Odpowiedzieć na pytanie i uzasadnić swoją odpowiedź – „Która z tegorocznych gier podobała Ci się najbardziej?” – Tekst wyślijcie na maila kontakt@lowcytrofeow.pl, w temacie wpisując „Tron – konkurs”.

 

Wybierzemy 3 zgłoszenia, które zostaną przez nas nagrodzone!

 1. miejsce – Doładowanie PlayStation Store 100 zł oraz roczna subskrypcja PlayStation Plus.
 2. miejsce – Roczna subskrypcja PlayStation Plus
 3. miejsce – Doładowanie PlayStation Store 100 zł

 

Kody do wykorzystania w polskim PlayStation Store.

 

Czekamy do 14.11.2021, godziny 23:59!

 

WYNIKI:

Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia!

I miejsce:

Najlepsza gra tego roku? IT TAKES TWO!
Pewnie spytacie dlaczemu… A no dlatemu, że zaskoczyła mnie strasznie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kiedy widzę logo EA, a w myślach z automatu pojawia się głos, który szepta „i ej sport, cyne gejm” przeważnie pojawia się niechęć, zażenowanie i ogólne zniechęcenie. Jednak po przeczytaniu mnóstwa opinii i obejrzeniu trailera stwierdziłam, że może warto wydać na nią „piniondz” i okazało się to strzałem w dziesiątkę!

Zacznę od tego, że usiłuję przekonać partnera do gier… Hyh.. Więc na rozgrzewkę wjechała FIFA 20 (bo uwielbia piłkę nożną of kors…), żeby zapoznał się z padem. Plan był sprytny (przynajmniej tak mi się wtedy wydawało), jednak szybko okazało się, że strzeliłam sobie w kolano. Po pewnym czasie, kiedy odpalaliśmy gry wspólnie, po 5min okazywały się dla niego „głupie” i „bez sensu”… A czemu strzał w kolano? Bo teraz muszę się dzielić konsolą z Fifamaniakiem…

Ale wracając do tematu, kupiłam w końcu „It takes two” i po parudniowych zmaganiach i tłumaczeniu, że szkoda nie zagrać, skoro już kupiona (tak, fajnie byłoby zagrać w każdą zakupioną grę – tak, nie mam czasu) – nastał ten dzień, w którym odpaliliśmy tę grę i po chwili okazało się, że możemy nareszcie pograć razem bez marudzenia! Ależ to było piękne! Fakt, kamera sprawiała mu z początku trudności, ale kiedy już w miarę ogarnął sterowanie, to przygoda się zaczęła.

Rozbudowany świat, przeróżne misje do wykonania, dosłowna zabawa światem, zabawne dialogi, a to wszystko przeplatane przez piękną, a zarazem smutną historię rodziny, która się od siebie oddala. Majstersztyk! A mini gry? Bomba! Każda inna, nawiązująca do różnych gatunków gier. Dla mnie zabawa, dla niego poznawanie świata gier z innej strony, w jednym miejscu. Pierwsza nasza dłuższa, WSPÓLNA GRA zajęła ponad 2h, co było wcześniej nieosiągalne. Fakt, nie dobrnęliśmy jeszcze do końca, ale na pewno ją dokończymy razem. W tym tkwi cały sens mojego, przesadnie długiego, wstępu do odpowiedzi.

Dużo gier sprawia mi radość, ale nie zawsze mogę to dzielić z partnerem, który tego tak do końca nie pojmuje, więc bez wahania wybrałam właśnie ten tytuł. Jestem wręcz wdzięczna twórcom, że stworzyli grę, którą mogę się nacieszyć z osobą mi najbliższą. I gdybym miała ponownie wybór „kupić – nie kupić”, nie zawahałabym się nawet przez chwilkę 🙂 Było warto na 100%.

 

II miejsce:

Zapewne nie możecie się już odkopać z ilości maili, w których najbardziej graczom w tym roku podobał się Returnal…albo Marvel’s Guardians of the Galaxy…albo GTA III Remastered (a nie, czekaj… :P)
To u mnie będzie z nieco innej beczki, a w zasadzie fiolki, gdyż mnie do gustu bardzo przypadła gra Potion Craft (w sumie to jeszcze nie wydana, bo to wczesny dostęp, ale kupić i zagrać już można ;]), gdzie podtytuł w zasadzie tłumaczy wszystko: Symulator Alchemika. No może nie wszystko, ale dużo – przejmujemy w spadku pracownię alchemiczną i po krótkim samouczku sami decydujemy, jakiego rodzaju przepisy będziemy chcieli wytwarzać (a może raczej, na jakie będzie nas stać z posiadanych składników, bo to często determinuje za nas). Albo musieli – w końcu nie warzymy ich dla siebie, ale dla klientów, a często trzeba się domyślać czego im trzeba, bo opis jest niejednoznaczny. I tylko od nas zależy, czy będziemy chciwym alchemikiem, targującym się z każdym, czy przyjacielem społeczeństwa sprzedając po cenach narzuconych odgórnie, ale przez to zwiększając reputację sklepu – ta sprawia, że wieść o naszym niedużym zakładzie rozciąga się po okolicy, a potem coraz dalej i dalej…
W międzyczasie zbieramy składniki z zaczarowanego ogrodu, możemy kupować nowe i egzotyczne składniki od wędrownych kupców, eksperymentować z miksturami (uzyskiwać np. kilka efektów na raz), a docelowo – naprawić wielką maszynę alchemiczną, która znajduje się w piwnicy, niestety w ruinie.
W grze urzekła mnie przede wszystkim ręcznie rysowana grafika, przypominająca średniowieczne ryciny, odpowiednio dobrana nastrojowa muzyka i system progresji – jest bardzo satysfakcjonujący i zachęca do szukania własnej ścieżki. A także wszelkie smaczki w postaci np. klienta do złudzenia przypominającego Geralta, czy innego jegomościa, który ma problem z pewnym okularnikiem z blizną na czole 😀
Cierpliwie czekam na dodanie nowej zawartości, która jest w planach – wszak wciąż to wczesny dostęp, a premiera oficjalna jest zapowiedziana na rok 2023, ale już teraz jest co robić, można się dobrze bawić, więc polecam, jeżeli nie mieliście okazji spróbować 🙂

 

III miejsce:

Bardzo często jest tak, że gdy ktoś mnie zapyta o najlepszą grę danego roku przed jego zakończeniem to staram się gryźć w język. Nigdy nie wiadomo co tam jeszcze wyjdzie z zaskoczenia w ostatniej chwili albo czego jeszcze nie ograłem z danego roku. Być może gdzieś tam chowa się niesamowita perełka wśród gier o której zapomniałem albo nie miałem wcześniej na nią czasu. Jednak w tym roku już w trakcie ogrywania danej gry wiedziałem doskonale, że to będzie moje GOTY. I nic tego nie będzie w stanie zmienić. Nieczęsto bowiem ma miejsce taka sytuacja, że grając w nową grę czuje się tak jakbym cofnął się w czasie do najlepszych lat ery PlayStation 2. Kiedy to gry miały ogrom nietuzinkowych pomysłów, a każdy kolejny poziom gry dawał nam jasno do zrozumienia, że nic tutaj nie zostało zrobione na kolanie na ostatnią chwilę. W czasach PlayStation 2 czuć było ogromną pasję w grach, którymi jeszcze nie zawładnęło korpomyślenie, a oryginalność danej pozycji tylko tak naprawdę zwiększała jej szanse na sukces nie tylko wśród opinii graczy ale także finansowy. Każda z postaci w grze miała wtedy swój unikatowy charakter oraz byliśmy w stanie chociaż trochę nakreślić jej osobowość, którą chcieli nam przekazać twórcy gry. Muzyka w grze idealnie współgrała z wydarzeniami na ekranie i nie była tylko dodatkiem do całości ale scalonym z nią spoiwem pomiędzy światem gry, a nami siedzącymi na podłodze. Samo ukończenie gry pozostawiało nas z uczuciem pustki oraz tego, że właśnie zakończyliśmy pewien wspaniały etap i nieważne ile razy jeszcze będziemy przechodzić daną produkcję to już ani razu nie przeżyjemy tej historii po raz pierwszy. Te wszystkie cechy doskonale wpasowują się w Psychonauts 2 do którego podchodziłem z pewnym dystansem (nie grałem nigdy wcześniej w pierwszą część), a przez 2 tygodnie będąc w pracy myślałem sporo o tym jak zasiądę wieczorem przed konsolą po ogarnięciu wszystkiego czego wymaga ode mnie bycie dorosłym (niestety nie da się przenieść wszystkiego z czasów PlayStation 2 do chwili obecnej).

 

Regulamin:

 1. Konkurs organizowany jest przez www.lowcytrofeow.pl.
 2. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, która spełni wymagania do udziału w konkursie.
 3. Konkurs trwa od 6.11.2021 do dnia 14.11.2021 godziny 23:59.
 4. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się w oficjalnym evencie PlayStation „Obejmij tron” – TUTAJ (Uwaga, jeżeli przy próbie rejestracji wyskakuje Wam błąd/strona html – usuńcie ciasteczka w przeglądarce i spróbujcie ponownie!) oraz odpowiedz na pytanie i uzasadnij swoją odpowiedź – Która z tegorocznych gier podobała Ci się najbardziej? Zgłoszenie tekstowe należy przesłać na maila kontakt@lowcytrofeow.pl
 5. Ogłoszenie wyników nastąpi do tygodnia od zakończenia konkursu.
 6. Nagrodami w konkursie są:
  1. I miejsce –  doładowanie PSS za 100 zł + roczna subskrypcja PS+
  2. II miejsce – roczna subskrypcja PS+
  3. III miejsce – doładowanie PSS za 100 zł
 7. W celu weryfikacji zwycięzkiego zgłoszenia prosimy o zabezpieczenie screena z potwierdzeniem rejestracji w oficjalnym evencie PlayStation „Obejmij tron”.
 8. Celem potwierdzenia woli przyjęcia nagrody, powiadomiony Zdobywca powinien odpowiedzieć pocztą elektroniczną na adres wskazany przez Organizatora w terminie 3 (trzech) dni od dnia wysłania powiadomienia, pod rygorem utraty prawa do nagrody.
 9. Organizatorzy konkursu nie będą gromadzić danych uczestników po zakończeniu konkursu.
 10. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu Art. 2 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992r. (Dz. U. 04.4.27 z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w w/w Ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej Ustawy.
 11. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, postanowień jego Regulaminu i interpretacji rozstrzyga Organizator.

Powodzenia 🙂