LEGO 2K Drive – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Wyścigówki LEGO powracają po wielu latach nieobecności. Tym razem w otwartym świecie z wieloma dodatkowymi aktywnościami. Niestety platyna w LEGO 2K Drive jest bardzo czasochłonna przez idiotyczne trofeum związane z dystansem, który jest z kosmosu…

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak oceniasz trudność platyny w LEGO 2K Drive?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5/10
 • Czas do zdobycia platyny: 50 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x12 x22
 • Trofea online: TAK
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: srebro Doświadczenie na drodze / XPerienced, braz To dopiero początek / Just the Start

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Wstępne wskazówki:

 • Na wstępie upewnijcie się, że macie połączone konto 2K w grze (pojawi się info, gdy pierwszy raz odpalicie grę). Wielu ludzi skarżyło się, że gdy grali offline to nie zapisywało im progresu.
 • Oszczędzajcie kasę i nie wydawajcie na niepotrzebne rzeczy! Jedyne co warto kupować to nowe pojazdy, aby robić progres do trofeum braz To dopiero początek / Just the Start.
 • Konstrukcja pojazdu nie ma aż takiego znaczenia, ponieważ w garażu możecie zmieniać statystki każdego z nich. Także używajcie tego co Wam się podoba, a potem możecie zmienić staty modyfikując pojazd.
 • Grajcie najpierw fabułę i róbcie wyścigi po flagi. Dzięki temu odkryjecie zestawy odrzutowe, które dadzą dostęp do wszystkich znajdziek.
 • Kilka pucharków można zrobić w trybie podzielonego ekranu, jak chociażby ten za uniknięcie 50 rakiet przeskakując nad nimi. Jest to znacznie łatwiejsze i dużo szybsze niż robienie tego normalnie.
 • Zrobienie wszystkiego (poza dystansem) zajmie Wam około 20 godzin. Niestety pozostałe godziny spędzicie robiąc dystans do trofeum srebro Przejażdżka na 6K / 6K Drive co zajmuje drugie tyle, jak nie więcej. Na szczęście jest sposób AFK, także nie trzeba siedzieć przed konsolą.
 • W trakcie gry, na bieżąco możecie kontrolować większość statystyk (w tym tych wymaganych do różnych trofeów), poprzez przejście do zakładki „Kariera / Career”. 

 

Krok po kroku:

KROK #1 – Kontynuować fabułę aż nie odkryjecie zestawów odrzutowych

Na każdej mapie (poza Turborówninami) w pewnym momencie odblokujecie dostęp do zestawów odrzutowych, dzięki którym będziecie mogli dostać się w miejsca wcześniej niedostępne. Możecie przejść do szukania reszty znajdziek i wbicia pozostałych pucharków, albo kontynuować fabułę do końca. Zestawów można używać tylko w określonych miejscach, aktywują się one po przejechaniu przez ikonkę z dopalaczem i znikają gdy dotkniecie ziemi. Ostatnie Grand Prix Podniebnego Pucharu odblokuje się, gdy zdobędziecie 24 flagi.

 

KROK #2 – Znajdźki, poboczne aktywności, czyszczenie + online

Po odblokowaniu zestawów odrzutowych lub ukończeniu gry, pora na znalezienie wszystkich znajdziek, skoszenie chwastów, zrobienie złota we wszystkich wyzwaniach i ukończenie wszelkich zadań pobocznych. Wydaje się tego dużo, ale gdy zaczniecie je robić, lecą one stosunkowo szybko, szczególnie gdy będziecie korzystać z mojego poradnika. Znalezienie wszystkich znajdziek z danej grupy daje też spory zastrzyk punktów doświadczenia oraz trochę dodatkowego hajsu. Na koniec możecie wskoczyć do trybu online, gdzie musicie rozegrać 10 wyścigów. Nie ma znaczenia w jakiej klasie i jaką pozycje zajmiecie. Po ukończeniu 10 wyścigu dostaniecie trofeum.

 

KROK #3 – Farma dystansu 

Na sam koniec zostanie Wam robienie dystansu do trofeum srebro Przejażdżka na 6K / 6K Drive. Wymagane jest tutaj prawie 10,000 km, gdzie po ukończeniu gry i zrobieniu wszystkich pozostałych pucharków miałem lekko ponad 2000 km, także nawet nie połowa… Na szczęście można robić dystans blokując kilka przycisków na padzie, po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum. Swoją drogą, osoby odpowiedzialne za takie trofea nie powinny brać udziału przy tworzeniu jakiejkolwiek gry…

 

Poradnik:

platyna Smakuje jak platyna / Tastes Like Platinum
Zdobądź wszystkie trofea w grze. / Earn all trophies in the game

O ile 95% pucharków wbija się w miarę komfortowo i szybko, tak zrobienie dystansu to katorga na dodatkowe ~30 godzin. Jeśli nie lubicie mieć włączonej konsoli w tle i marnowania prądu, to poważnie rozważcie odpalanie tej gierki.

 

braz Charyzmatyczny mentor / A Charismatic Mentor 10
Zdobądź pierwszą flagę z szachownicą w trybie fabularnym. / Receive your first Checkered Flag in Story mode

Trofeum fabularne, nie do pominięcia.

 

braz Wycieczki po Wielkim Sadku / Cruising Big Butte County 10
Przejedź po Wielkim Sadku w trybie fabularnym. / Drive around in Big Butte County in Story mode

Wpadnie chwilę po tym jak traficie do Wielkiego Sadku, czyli drugiej mapy. Przejedźcie się chwilę po nim, zgarnijcie znajdźkę lub dwie, albo ukończcie jakieś zadanie poboczne i powinno wpaść. Nie wiem czemu, ale pucharek nie wpada od razu po wjechaniu do nowej lokacji.

 

braz Wycieczki po Parowie Poszukiwaczy / Cruising Prospecto Valley 10
Przejedź po Parowie Poszukiwaczy w trybie fabularnym. / Drive around in Prospecto Valley in Story mode

Wpadnie chwilę po tym jak traficie do Parowu Poszukiwaczy, czyli trzeciej mapy. Przejedźcie się chwilę po nim, zgarnijcie znajdźkę lub dwie, albo ukończcie jakieś zadanie poboczne i powinno wpaść. Nie wiem czemu, ale pucharek nie wpada od razu po wjechaniu do nowej lokacji.

 

braz Wycieczki po Strachowicach / Cruising Hauntsborough 10
Przejedź po Strachowicach w trybie fabularnym. / Drive around in Hauntsborough in Story mode

Wpadnie chwilę po tym jak traficie do Strachowic, czyli czwartej i ostatniej mapy. Przejedźcie się chwilę po nich, zgarnijcie znajdźkę lub dwie, albo ukończcie jakieś zadanie poboczne i powinno wpaść. Nie wiem czemu, ale pucharek nie wpada od razu po wjechaniu do nowej lokacji.

 

braz Nowi rywale / New Challengers 10
Rozegraj 10 wyścigów lub minigier w trybie „Graj ze wszystkimi”. / Play 10 races or mini-games in Play With Everyone

Tryb „Graj ze wszystkimi / Play with Everyone” to tryb wieloosobowy. Będziecie musieli najpierw wybrać klasę, w której chcecie się ścigać (zalecam „A”, bo leci najszybciej) i możecie przystąpić do szukania graczy. Istanieje prawdopodobieństwo, że jeśli macie jakieś zmodyfikowane pojazdy ze zmienionymi statystykami, gra powie Wam że macie niedozwolone wyposażenie. Musicie wybrać domyślne pojazdy, które nie były wcześniej modyfikowane i powinno wskoczyć. Trzeba to zrobić dla każdego z trzech wyposażeń.

Wybierzecie tryb „Graj ze wszystkimi”, aby przejść do gry z innymi graczami.

 

braz Przejażdżka na 3K / 3K Drive 10
Przejedź 3000 mil (4828 km). / Drive 3000 miles (4828 km)

Czytaj opis trofeum: srebro Przejażdżka na 6K / 6K Drive

 

braz Bart Rampolina / Hop Upington 10
Skocz 100 razy. / Jump 100 times

Podskakujecie wciskając przycisk . Trofeum wpadnie samo, jako że bardzo często będziecie to robić w poszukiwaniu znajdziek i nie tylko.

 

braz To dopiero początek / Just the Start 10
Zbierz 50 nowych pojazdów. / Collect 50 new vehicles

UWAGA: Trofeum może Wam nie wpaść, nawet jak będziecie mieć ponad 50 pojazdów! By zdobyć trofeum, upewnijcie się, że w każdym wyścigu wygraliście pojazd, który był jako nagroda. W późniejszym etapie gry, będziecie mogli zmieniać kategorię wyścigu (wciskając llub ). Samochody lub łódki przeważnie są w kategorii „C”. U mnie nie był odblokowany Spodek Kosmiczny, w wyścigu Abduction 500 w Wielkim Sadku. Jak tylko zacząłem wyścig (nie musiałem go nawet wygrywać), trofeum wpadło.

Musicie zebrać minimum 50 pojazdów. Znaczna większość wpadnie w trakcie grania fabuły i wygrywania wyścigów, gdzie pojazdy będą w formie nagrody. Możecie również kupować nowe konstrukcje ze sklepiku Unkie Emporium, które również są liczone. Budowanie własnych konstrukcji nie zaliczało u mnie postępu, więc zapewne w grę wchodzą tylko wygrane i kupione pojazdy. Być może w którymś patchu zostanie to poprawione, jeśli tak to dajcie znać w komentarzu.

 

braz Pit stop / The Pit Crew 10
Zbierz 15 nowych kierowców. / Collect 15 new drivers

Trofeum wpadnie samo w trakcie grania fabuły i robienia wszelkich aktywności pobocznych na mapach. Nowi kierowcy będą zawsze w formie nagrody, więc robiąc inne rzeczy, będziecie również powiększać ich kolekcję. 15 postać dostaniecie stosunkowo późno, mi osobiście pucharek wpadł dopiero pod sam koniec gry.

 

braz Agresja drogowa / Road Hog 10
Zniszcz 200 pojazdów w ruchu ulicznym. / Destroy 200 traffic vehicles

Wystarczy przejeżdżać przez wszelkie samochody czy łódki, które napotkacie na Waszej drodze. W trakcie całej gry zrobicie to mnóstwo razy, więc trofeum wpadnie prędzej czy później samo. Jeśli jednak bardzo chcecie przyspieszyć jego zdobycie, to idealnym miejscem na to jest centrum mapy Wielki Sadek, gdzie po mieście porusza się spora liczba samochodzików do rozwalenia. Wystarczy jeździć po nim aż nie wpadnie osiągnięcie.

Centrum Wielkiego Sadku to dobre miejsce do nabijania rozwaleń.

 

braz Niszczycielski entuzjazm / Brick Separator 10
Zniszcz 1000 obiektów. / Destroy 1000 objects

Czytaj opis trofeum: srebro Niszczysz rzeczy! / You BREAK Stuff!

 

braz Kiedyś działał / It Used To Work 10
Rozbij się 100 razy. / Wreck 100 times

Musicie kompletnie rozwalić Wasz pojazd 100 razy, aby gra automatycznie przywróciła was do życia. Zaliczane są wszelkie formy rozwalenia naszego autka, od uderzania w ścianę, poprzez bycie zestrzelonym w trakcie wyścigów czy to „zjedzonym” podczas robienia zadań pobocznych. To właśnie ta ostatnia forma jest najszybsza i zdecydowanie zalecana do zrobienia tego pucharka. Wystarczy odpalić zadanie poboczne oznaczone ikonką z plusem – . Na każdej mapie (poza Turborówninami) jest jedno takie zadanie. Ten typ zadań polega na ratowaniu ludzików poprzez przewożenie ich do bezpiecznej strefy. Nas interesują jednak przeciwnicy, których jest tutaj bardzo dużo i bardzo szybko potrafią rozwalić nasz pojazd. Wystarczy stanąć w miejscu, poczekać aż podejdą i rozwalą nam autko. Powtarzacie cały proces aż nie wpadnie pucharek.

Filmik:

 

braz Precyzja przejeżdżania / Sidewalk Hog 10
Wjedź w 200 przechodniów, wyrzucając ich w ten sposób w powietrze. / Punt 200 pedestrians into the air

Co tu dużo pisać, po prostu wjeżdżajcie w ludzików, jak tylko ich zobaczycie. Podobnie jak w trofeum powyżej, najwięcej kręci się w centrum miasta, w Wielkim Sadku. Mimo wszystko, trofeum wpadnie i tak samo, bo będziecie bardzo często ich potrącać 🙂

 

braz Mistrzostwo Wielkiego Sadku / Big Butte Champion 10
Wygraj wyścig na arenie wielkiego klocka w Wielkim Sadku w trybie fabularnym. / Beat the Big Butte Grand Brick Arena race in Story mode

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Pierwsza Arena odblokuje się, gdy zdobędziecie 8 flag i znajduje się w Wielkim Sadku.

 

braz Mistrzostwo Parowu Poszukiwaczy / Prospecto Champion 10
Wygraj wyścig na arenie wielkiego klocka w Parowie Poszukiwaczy w trybie fabularnym. / Beat the Prospecto Valley Grand Brick Arena race in Story mode

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Druga Arena odblokuje się, gdy zdobędziecie 16 flag i znajduje się w Parowie Poszukiwaczy.

 

braz A ten przycisk co robi? / What’s This Button Do? 10
Użyj każdego typu wzmocnienia co najmniej raz. / Use every type of power-up at least once

Mamy 8 różnych typów wzmocnień, z czego 6 można uznać za podstawowe, a 2 jako bonusowe, które są bardzo rzadkie. Podstawowe wpadną Wam bardzo szybko, ponieważ są dostępne w każdym wyścigu, zadaniu pobocznym oraz w centrum Wielkiego Sadku, gdzie wystarczy podjechać i można ich używać do woli. Problemem będą bonusowe, ponieważ mogą one wypaść tylko po przejechaniu znaczka ze znakiem zapytania i to bardzo rzadko. Najlepszą metodą jest po prostu stanąć przy takim znaczku (czy to w trakcie wyścigu czy innego zadania pobocznego) i przejeżdżać przez niego aż nie wpadnie bonusowe wzmocnienie. Nie wiem czy to tylko u mnie, ale bonusowe wzmocnienie wpadało mi tylko raz na dany wyścig/zadanie poboczne! Jeśli dostaliście już jedno, to lepiej wyjść i zacząć ponownie. Poniżej zrobiłem listę ze wszystkimi typami wzmocnień.

Wszystkie typy wzmocnień:

 1. Rakieta
 2. Pająk
 3. Miny
 4. EMP
 5. Duch
 6. Tęcza
 7. Kwadratowe Koła – Bonusowe
 8. Teleportacja – Bonusowe

 

braz Rakietowa wirtuozeria / Heat Seeker 10
Traf przeciwników rakietami 15 razy. / Hit opponents with missiles 15 times

Rakiety są dostępne w każdym wyścigu, więc nie sposób ich pominąć. Po zebraniu rakiety, poczekajcie aż na przeciwniku przed Wami pojawi się czerwony celownik, po czym wciśnijcie . Jeśli przeciwnik dostanie to macie trafienie, ale jeśli podskoczy nad rakietą i ta go ominie, to jest ono niezaliczone i trzeba próbować ponownie. Trofeum jest stosunkowo proste i wpadnie samo, ponieważ w trakcie fabuły będziecie jeździć dużo wyścigów. Istnieje znacznie szybsza metoda, czyli zrobienie tego w trybie podzielonego ekranu. Ustawiacie się przy jakiejś rakiecie, drugi pojazd ustawiacie nieco dalej i nabijacie w ten sposób trafienia.

 

braz Darmowe koktajle bananowe / Free Banana Smoothies 10
Odkryj wszystkie garaże w trybie fabularnym. / Discover all the Garages in the world in Story mode

W grze mamy 14 Garaży do odkrycia. Na każdej mapie znajduje się po kilka garaży (jeden na Turborówninach). Odkrywacie je zbliżając się do nich. Pierwszy garaż odblokujecie automatycznie w trakcie fabuły, resztę musicie sami odkryć. Służą one również jako punkty szybkiej podróży, więc warto to zrobić na początku, żeby móc później w miarę szybko się przenosić po danej mapie. Garaże oznaczone są ikonką . Poniżej wrzucam mapy, na których możecie zobaczyć lokację każdego garażu. Są one dostępne od razu jak tylko pojawicie się na mapie, więc możecie od razu do nich jechać.

Turborówniny / Turbo Acres – 1 Garaż

(Kliknij, aby powiększyć)

Wielki Sadek / Big Butte County – 5 Garaży

(Kliknij, aby powiększyć)

Parowie Poszukiwaczy / Prospecto Valley – 4 Garaże

(Kliknij, aby powiększyć)

 

Strachowice / Hauntsborough – 4 Garaże

(Kliknij, aby powiększyć)

 

 

braz Przeczytaj instrukcję / Read the Manual 10
Ukończ wszystkie rozdziały samouczka gokartowego w garażu. / Complete all chapters of the Go-Kart tutorial in the Garage

Przechodząc do Garażu, możecie nie tylko modyfikować czy budować własnego konstrukcje, ale również odbyć dodatkowy samouczek, który jest dość skrzętnie ukryty o dziwo. Musicie najpierw wybrać dowolny pojazd lub rozpocząć konstrukcje od nowa, aby przeniosło Was do edytora pojazdu (kiedy możecie już montować klocki, itd.). Wciskacie teraz pauzę i wybieracie zakładkę Samouczek / Tutorial. Będą tam trzy wpisy, wybieracie ten środkowy, gdzie pisze Budowa Go-Karta. Gra będzie Was teraz prowadzić krok po kroku, jak zbudować podstawowy samochodzik, pokolorować go i zapisać. Co jakiś czas będzie pytanie czy chcecie kontynuować czy zapisać, musicie zawsze kontynuować, aż do samego końca! 

Musicie wybrać samouczek budowy Go-Karta.

 

braz „Pip-pip” znaczy „pozdrawiam” / Honk Means Hello 10
Porozmawiaj ze 150 osobami. / Talk to 150 folk

W trakcie rozgrywki napotkacie masę postaci, które mają dymek lub wykrzyknik nad głową. Wystarczy wtedy zbliżyć się do takiej postaci, poczekać aż pojawi się nad nią przycisk i go wcisnąć. Pokaże się krótki dialog, a Wam zostanie zaliczona rozmowa. Trzeba rozmawiać z różnymi osobami! Powtarzanie jednej i tej samej gadki nie zalicza do trofeum, więc trochę pojeździcie. Jak tylko widzicie osoby, z którymi można rozmawiać, róbcie to!

Rozmawiajcie kiedy tylko macie taką możliwość!

 

braz Mistrzostwo Strachowic / Hauntsborough Champion 10
Wygraj wyścig na arenie wielkiego klocka w Strachowicach w trybie fabularnym. / Beat the Hauntsborough Grand Brick Arena race in Story mode

Trofeum fabularne, nie do pominięcia. Trzecia Arena odblokuje się, gdy zdobędziecie 24 flagi i znajduje się w Strachowicach. Jest to ostatnia arena w grze i po jej ukończeniu powinniście odblokować możliwość wzięcia udziału w Grand Prix Podniebnego Pucharu.

 

braz Sam bym lepiej nie zadriftował! / Couldn’t Have Drifted Better Myself 10
Driftuj przez 5000 metrów. / Drift 5000 meters

Drift to podstawowa mechanika w tej grze, dzięki której nabijacie przyspieszenie, a przy odpowiednim perku, również odnawiacie zdrowie. Wystarczy wcisnąć przycisk w trakcie jazdy, zacząć kręcić w dowolnym kierunku i już driftujecie! Wbicie 5000 metrów jest proste i wpadnie bardzo szybko, jako że będziecie to robić praktycznie non-stop.

 

srebro Rakietowy refleks / Missile Misser 30
Uniknij 50 rakiet, przeskakując nad nimi podczas wyścigów. / Avoid 50 missiles by jumping over them in races

W trakcie wyścigów, co jakiś czas zobaczycie, że zbliża się do Was rakieta (pojawi się duży czerwony trójkąt z odliczającymi metrami). Jak rakieta zbliży na odległość kilkunastu metrów, podskoczcie przy pomocy przycisku . Udany manewr zostanie nagrodzony kilkoma dolarami i punktami doświadczenia (jeśli nie dostaliście nagrody za unik, to znaczy że go Wam nie zaliczyło). Zrobienie tego w normalnej grze jest bardzo trudno i zajmuje wieki, dlatego też z pomocą przychodzi tryb podzielonego ekranu, ale będzie wymagał on 2 padów (ewentualnie kogoś kto pomoże przez Share Play).

W trybie podzielonego ekranu, wybieracie dowolny wyścig, gdzie jest łatwo dostępna rakieta. Polecam drugi wyścig w Wielkim Sadku (ten z bolidem na obrazku), ponieważ rakiety są dostępne zaraz za pierwszym zakrętem. Wy ustawiacie się nieco dalej, żeby mieć czas na reakcję, ale nie za daleko, co by celownik nie zniknął. Drugi pojazd ustawiacie przy rakiecie, przejeżdżacie przez nią, czekacie aż na Waszym pojeździe pokaże się czerwony celownik, odpalacie rakietę i podskakujecie od razu w pierwszym pojeździe, aby rakieta zaliczyć unik. Jak wpadniecie w rytm to jesteście w stanie to zrobić w dosłownie kilka minut.

Filmik:

 

srebro Bonusowa bonanza / All Perked Up 30
Zbierz 10 bonusów. / Collect 10 perks

Perki zaczniecie odkrywać nieco później w grze. Możecie je ustawiać w menu pauzy > Wyposażenie i wciskając . Dla każdej klasy (ABC), można ustawić po jednym perku, klasy są uzależnione od Waszego aktualnego poziomu doświadczenia. Perki zdobywacie w trakcie wygrywania głównych wyścigów po flagi, ale również za niektóre zadania poboczne. W drodze po platynę, pucharek wpadnie Wam sam, więc nie ma co sobie nim głowy zawracać.

 

srebro Odrzutowe odkrycia / Jet-Setter 30
Znajdź wszystkie zestawy odrzutowe w Wielkim Sadku w trybie fabularnym. / Find all the jetpacks in Big Butte County in Story mode

Wszystkie znajdźki związane z Wielkim Sadkiem opisane zostały w trofeum: srebro Sadkowe szperanie / Roadshow Ready

 

srebro Rotorowa robota / Rotor-Coaster 30
Znajdź wszystkie zestawy rotorowe w Parowie Poszukiwaczy w trybie fabularnym. / Find all the rotorpacks in Prospecto Valley in Story mode

Wszystkie znajdźki związane z Parowem Poszukiwaczy opisane zostały w trofeum: srebro Kanionowe kolekcjonowanie / Township Treasurer

 

srebro Nietoperzowe nowinki / Bat-Buds 50
Znajdź wszystkie zestawy nietoperzowe w Strachowicach w trybie fabularnym. / Find all the batpacks in Hauntsborough in Story mode

Wszystkie znajdźki związane ze Strachowicami opisane zostały w trofeum: srebro Straszne szukanie / Paranormal Procurer

 

srebro Sadkowe szperanie / Roadshow Ready 30
Znajdź wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w hrabstwie Wielki Sadek. / Find all the Collectables in Big Butte County

W Wielkim Sadku jest 6 typów znajdziek, które musicie podnieść na mapie. Kilka z nich będzie wymagało najpierw odkrycie zestawu odrzutowego, więc grajcie fabułę do momentu aż go nie odkryjecie. Dopiero wtedy zalecam zabrać się za znajdźki, bo będziecie mieć dostęp do wszystkich. Przypominam, że pieniądze zbierane na mapie nie są wymagane do trofeum, pomimo że są wymienione w grze na liście znajdziek! Także możecie spokojnie je omijać i się nimi nie przejmować. Każdą znajdźkę możecie podnieść w dowolnym momencie, nic nie jest pomijalne!

Lista znajdziek w Wielkim Sadku:

 1. Srebrne Zębatki – 15 sztuk
 2. Złote Trofea – 25 sztuk
 3. Eksperymentalne Akumulatory – 15 sztuk
 4. Tęczowe Klocki – 50 sztuk
 5. Chwasty – 20 sztuk
 6. Rakietowe zestawy – 13 sztuk

 

WIELKI SADEK - SREBRNE ZĘBATKI

WIELKI SADEK - EKSPERYMENTALNE AKUMULATORY

WIELKI SADEK - ZŁOTE TROFEA

WIELKI SADEK - TĘCZOWE KLOCKI

WIELKI SADEK - CHWASTY

WIELKI SADEK - RAKIETOWE ZESTAWY ODRZUTOWE

 

srebro Kanionowe kolekcjonowanie / Township Treasurer 30
Znajdź wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w Parowie Poszukiwaczy. / Find all the Collectables in Prospecto Valley

W Parowie Poszukiwaczy jest 7 typów znajdziek, które musicie podnieść na mapie. Kilka z nich będzie wymagało najpierw odkrycie zestawu odrzutowego, więc grajcie fabułę do momentu aż go nie odkryjecie. Dopiero wtedy zalecam zabrać się za znajdźki, bo będziecie mieć dostęp do wszystkich. Przypominam, że pieniądze zbierane na mapie nie są wymagane do trofeum, pomimo że są wymienione w grze na liście znajdziek! Także możecie spokojnie je omijać i się nimi nie przejmować. Każdą znajdźkę możecie podnieść w dowolnym momencie, nic nie jest pomijalne!

Lista znajdziek w Parowie Poszukiwaczy:

 1. Ukryte Skarby– 25 sztuk
 2. Miedziane Kotki – 15 sztuk
 3. Zaginiona Marchew – 15 sztuk
 4. Złote Nuggety – 50 sztuk
 5. Chwasty – 20 sztuk
 6. Rotorowe zestawy – 11 sztuk
PAROWIE POSZUKIWACZY - UKRYTE SKARBY

PAROWIE POSZUKIWACZY - MIEDZIANE KOTKI

PAROWIE POSZUKIWACZY - ZAGINIONA MARCHEW

PAROWIE POSZUKIWACZY - ZŁOTE NUGGETY

PAROWIE POSZUKIWACZY - CHWASTY

PAROWIE POSZUKIWACZY - ROTOROWE ZESTAWY ODRZUTOWE

 

srebro Straszne szukanie / Paranormal Procurer 30
Znajdź wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w Strachowicach. / Find all the Collectables in Hauntsborough

W Strachowicach jest 6 typów znajdziek, które musicie podnieść na mapie. Kilka z nich będzie wymagało najpierw odkrycie zestawu odrzutowego, więc grajcie fabułę do momentu aż go nie odkryjecie. Dopiero wtedy zalecam zabrać się za znajdźki, bo będziecie mieć dostęp do wszystkich. Przypominam, że pieniądze zbierane na mapie nie są wymagane do trofeum, pomimo że są wymienione w grze na liście znajdziek! Także możecie spokojnie je omijać i się nimi nie przejmować. Każdą znajdźkę możecie podnieść w dowolnym momencie, nic nie jest pomijalne!

Lista znajdziek w Strachowicach:

 1. Złote Pająki – 15 sztuk
 2. Bohaterska Podróż – 15 sztuk
 3. Śniadanie Nietoperzy – 25 sztuk
 4. Dostatek Dyń – 50 sztuk
 5. Chwasty – 18 sztuk
 6. Nietoperzowe zestawy – 11 sztuk

 

STRACHOWICE - ZŁOTE PAJĄKI

STRACHOWICE - BOHATERSKA PODRÓŻ

STRACHOWICE - ŚNIADANIE NIETOPERZY

STRACHOWICE - DOSTATEK DYŃ

STRACHOWICE - CHWASTY

STRACHOWICE - NIETOPERZOWE ZESTAWY

 

srebro Złote zakończenie / The Golden Ending 30
Zdobądź złoty medal w każdym szybkim wydarzeniu w trybie fabularnym. / Earn a Gold Medal in every On-the-Go event in the world

Szybkie wydarzenia są dostępne bezpośrednio z mapy, mają one formę niebieskich bramek, po przejechaniu których aktywuje się wydarzenie. Pojawiają się na mapie, dopiero gdy się do nich zbliżycie. Są to krótkie aktywności, gdzie przeważnie trzeba ukończyć określony tor w danym czasie lub wykonać drift odpowiedniej długości. Uprzedzam, że niektóre zadania na złoto są dość trudne, szczególnie drifty. Wyraźnie nie zostało to przetestowane, bo złoto bardzo często wymaga prawie że idealnego przejazdu. Możliwe, że gdy to czytacie czasy zostały już poprawione, ale nastawcie się na sporo restartów. Skoro o restarcie mowa, to na szczęście możecie bardzo szybko ponowić próbę wciskając przycisk .

Lista szybkich wydarzeń:

 • Turborówniny – 2 wydarzenia
 • Wielki Sadek – 26 wydarzeń
 • Parowie Poszukiwaczy – 25 wydarzeń
 • Strachowice – 25 wydarzeń

 

 

srebro Przejażdżka na 6K / 6K Drive 30
Przejedź 6000 mil (9656 km). / Drive 6000 miles (9656 km)

Wbicie dystansu 6000 mil (9656 km) będzie ostatnią rzeczą, jaka Wam zostanie do platyny. Po ukończeniu wszystkiego innego, wyczyszczeniu map na 100% miałem lekko ponad 2000 km, więc zostało znacznie więcej do przejechania. Jest kilka metod, dzięki którym to trofeum stanie się trochę łatwiejsze, ale wciąż zmarnujecie wiele godzin. Przejechany dystans możecie regularnie sprawdzać przechodząc do menu pauzy > Kariera / Career i zjeżdżając w dół, gdzie będzie info odnośnie dystansu (podawanego w metrach). Poniżej opiszę 2 metody, dzięki którym będziecie nabijać kilometry, jedna to Metoda AFK, gdzie nie musicie nawet grać, tylko wystarczy zablokować pada i jest ona rekomendowana, a druga to Szybka Metoda, ale niestety trzeba grać, ale dystans leci znacznie szybciej.

Metody nabijania kilometrów:

 1. Metoda AFK (rekomendowana) – przechodzicie do dowolnego garażu, następnie wybieracie jakąkolwiek łódkę (może być nawet podstawowa), klikacie na niej i przechodzicie do Jazdy Próbnej / Test Drive. Przeniesie Was teraz na tor testowy, gdzie spokojnie możecie nabijać dystans. Znajdźcie w miarę pustą powierzchnię i zacznijcie się kręcić w kółko, wciskając przyciski + + gałka w prawo/lewo. Następnie zablokujcie przyciski oraz gałkę (najlepiej przy pomocy gumek recepturek) i zostawcie tak grę, aby leciała w tle. Pamiętajcie, żeby podłączyć pada do ładowania, co by się nie rozładował w trakcie nabijania.
 2. Szybka Metoda – podobnie jak wyżej, przechodzicie do garażu i wybieracie swoje najszybsze autko (McLaren F1 jest dobry i wygrywa się go w miarę szybko w trakcie fabuły). Przechodzicie do Jazdy Próbnej / Test Drive, po czym przeniesie Was na tor testowy dla samochodów ulicznych. Na środku mapy zobaczycie zielone place, na których rosną kwiatki. Jeżdżąc po nich, będziecie cały czas nabijać przyspieszenie, dzięki czemu nie będzie się ono kończyć i można tak jeździć w nieskończoność. Także ładujecie turbo do maxa, wciskacie podwójnie , aby je odpalić i utrzymujecie się na zielonych polach, aby się nie wyczerpało. Kilometry lecą tutaj znacznie szybciej, ale niestety trzeba grać.

Filmik z Metodą AFK:

 

srebro Niszczysz rzeczy! / You BREAK Stuff! 30
Zniszcz 15 000 obiektów. / Destroy 15000 objects

Wpadnie samo w trakcie normalnego grania i drogi po platynę. Na swojej drodze napotkacie masę przedmiotów, które można rozwalać. Praktycznie wszystkie mniejsze obiekty są zniszczalne, jedynie budynki oraz elementy mapy pozostają stałe. W trakcie wyścigów i innych zadań pobocznych, będziecie przejeżdżać przez masę rzeczy, także nie przejmujcie się tym trofeum, wpadnie ono samo.

 

srebro Doświadczenie na drodze / XPerienced 30
Osiągnij poziom 30 w trybie fabularnym. / Get to Level 30 in Story mode

UWAGA: Wiele osób donosi, że nie dostali tego trofeum pomimo wbicia 30 poziomu. Dzieje się tak zarówno w wersji PS4/PS5 jak i na Xboxie (na temat PC nie mam danych). Nie znaleziono póki co rozwiązania i trzeba czekać na patcha. Moją jedyną wskazówką jest zrobienie kopii zapisu przed wbicie 30 poziomu i próbować aż do skutku (można spróbować w trybie online jak i offline). Jeśli sposób z kopią zapisu nie pomoże, to pozostaje jedynie czekać na patch.

Poziom doświadczenia otrzymujecie w formie białych ampułek, które będziecie dostawać za wszelkie aktywności, typu zbieranie znajdziek, kończenie zadań pobocznych czy głównych wyścigów po flagi. To właśnie te ostatnie dają największy zastrzyk doświadczenia. Fabuła jest tak skonstruowana, że wbijecie 30 poziom jeszcze przed ukończeniem finalnego wyścigu. Nawet jeśli jakimś cudem nie wbijecie 30 poziomu z końcem fabuły, to wbijecie go w trakcie zbierania znajdziek na mapie i robienia wszelkich zadań pobocznych. Nie ma tutaj szybkiego sposobu na doświadczenie, jak po prostu granie i czyszczenie mapy.

 

zloto Mistrzostwo Podniebnego Pucharu / Sky Cup Champion 100
Wygraj Grand Prix Podniebnego Pucharu w trybie fabularnym. / Beat the Sky Cup Grand Prix race in Story mode

Jest to ostatni wyścig w grze, który odblokujecie dopiero po zdobyciu 24 flag. Przez całą grę będziecie kierowani, jakie wyścigi macie wygrywać, aby zdobywać flagi, więc niczego nie da się tutaj pominąć. W razie wątpliwości, wystarczy najechać na mapę i poszukać wyścigu, którego jeszcze nie ukończyliście. Pamiętajcie, że za jeden wyścig możecie dostać tylko jedną flagę, wygrywanie tego samego w wyższej klasie nie da już flagi, tylko inne nagrody. Podniebne GP rozpoczniecie na Turborówninach, gdzie przeniesie Was na tor. Jest to tylko jeden wyścig, więc po wygraniu zobaczycie napisy końcowe oraz dostaniecie zasłużone trofeum.

 

zloto Wysoka orbita / Higher Orbit 100
Wykonaj w powietrzu obrót o 1080 stopni, nie używając zestawu odrzutowego. / Spin 1080 degrees in the air without using a jetpack

Dość trudne trofeum do zrobienia normalnymi pojazdami, praktycznie niemożliwe, nawet z najwyższej góry czy skoczni. Na szczęście z pomocą przychodzą pojazdy z dodatkowymi perkiem Siła CoriolisaW całej podstawowej grze zdobędziecie 2 takie pojazdy, jedna terenówka oraz łódkę. Dostaniecie je dopiero pod sam koniec gry, terenówkę Samolorówka, dopiero po wygraniu wyścigu po 24 flagę. Pojazdy z tym perkiem kręcą się znacznie szybciej w powietrzu, wystarczy wcisnąć + lewo/prawo i będziecie się kręcić wokół własnej osi. 1080 stopni to 3 pełne obroty, więc musicie mieć dużo miejsca. Polecam zrobić to na Parowie Poszukiwaczy, jest tam dużo wysokich gór oraz skocznie, na których powinno się Wam udać.

Terenówka, dzięki której zrobicie to trofeum bez problemu.

 

Filmik:

 

zloto Krystaliczna czystość / Crystal Clear 100
Skoś wszystkie chwasty w trybie fabularnym. / Mow down all weed patches in the world in Story mode

Na każdej mapie napotkacie pola chwastów, które trzeba skosić przy pomocy kosiarki. By ją odblokować, trzeba najpierw zrobić zadanie poboczne w Wielkim Sadku (poniżej zdjęcie lokacji zadania). Jeśli jeszcze go tam nie ma, to znaczy że musicie zapewne wygrać więcej flag w głównych wyścigach. Po zrobieniu tego zadania, otrzymacie kosiarkę, którą musicie ustawić jako samochód terenowy w wyposażeniu. Po skoszeniu całego pola, chwasty znikną i zamienią się w kryształki, które będą dawać turbo, gdy po nich przejedziecie. Warto to zrobić przed niektórymi wyścigami/zadaniami, ponieważ jest to dodatkowy sposób na turbo, które bardzo się przydaje (szczególnie gdy robicie szybkie wyzwanie na złoto).

Tutaj odblokujecie kosiarkę.

 

Miejscówki wszystkich chwastów:

TURBORÓWNINY - CHWASTY

WIELKI SADEK - CHWASTY

PAROWIE POSZUKIWACZY - CHWASTY

STRACHOWICE - CHWASTY

 

zloto Nadzieja ludu / Folk Hero 100
Ukończ wszystkie zadania w trybie fabularnym. / Complete all quests in the world in Story mode

W sumie jest 20 zadań pobocznych wymaganych do trofeum. Zadania poboczne oznaczone są zieloną ikonką . Część z nich będzie pojawiać, gdy się do nich zbliżycie, a część dopiero po zdobyciu odpowiedniej liczby flag za główne wyścigi. Zadania te nie znikają z mapy, więc możecie je zrobić kiedy tylko chcecie. Na Turborówninach nie ma zadań pobocznych, więc nie marnujcie czasu na jeżdżenie tam.

Lista zadań pobocznych:

 • Turborówniny – 0 zadań
 • Wielki Sadek – 8 zadań
 • Parowie Poszukiwaczy – 6 zadań
 • Strachowice – 6 zadań

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.