Mad Max – Poradnik do trofeów

12 sierpnia 2018
8

 

Mad Max jest grą akcji w otwartym, postapokaliptycznym świecie. Niestety, nie nawiązuję do którejkolwiek filmowej odsłony, a tym bardziej do najnowszej: Mad Max: Na drodze gniewu. Opowiada całkowicie nową historię.

Gra oferuje rozgrywkę w dwóch możliwościach – na piechotę oraz zza kierownicy samochodu. W pierwszym przypadku, chodzi głównie o walkę wręcz oraz zwiedzanie i odkrywanie nowych terenów. W drugim – o wyścigi i pojedynki samochodowe. Dodatkowo mamy możliwość ulepszania naszego wozu, jak i Maxa. Oprócz wątku głównego, mamy kilkanaście, rozmaitych misji pobocznych i zadań dodatkowych, które zachęcają do eksploracji świata i poświęcenia grze znacznie większej ilości czasu niż wymaga tego fabuła.

W grze wcielamy się oczywiście w postać tytułowego Maxa, który po utracie swojego legendarnego samochodu V8 Interceptor wyrusza w podróż po rozległym, postapokaliptycznym Pustkowiu. Celem jego wędrówki jest skonstruowanie nowej maszyny, która dorówna osiągom jej legendarnemu poprzednikowi. Jest to jednak tylko wstęp do wielu przygód, czekających na drodze głównego bohatera.

 

 • Trudność zdobycia platyny: 3/10
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 60-80 godzin
 • Trofea offline: 49 (platyna 1, zloto 3, srebro 5, braz 41)
 • Trofea online: 1 (zloto Na wysokości zadania – wymagane połączenie z siecią)
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Zalecana ilość przejść: 1
 • Trofea do pominięcia: 0
 • Zabugowane trofea: 1 (zloto Na wysokości zadania – niektóre wyzwania potrafią się zbugować)
 • Aktualizacja 03.06.2015. Związku z problemami wynikające z zbugowanymi wyzwaniami m.in. znany przez wszystkich bug „190/191” zaleca się granie bez patchy! Wtedy prawdopodobnie wszystkie miejsca są bez problemowo zaliczane.

 

Jeżeli w jakiś sposób poradnik Ci pomógł to w ramach podziękowania możesz postawić mi kawkę. Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok 1.

Mad Max jest sandboxem i gdyby nie jedno trofeum – zloto Na wysokości zadania to wystarczyłoby zrobić główny wątek fabularny, misje poboczne oraz wyczyścić mapę ze wszystkich znaczków i platynka byłaby na naszym koncie. Niestety, twórcy dali nam 144 niepowtarzających się wyzwań, które trzeba wykonać, aby odblokować powyższe trofeum. Opisy wyzwań znajdziecie przy danym trofeum. Dlatego więc, naszym pierwszym krokiem powinno być przejrzenie wszystkich wyzwań.

Krok 2.
Poniżej opiszę mój własny sposób czyszczenia mapy, możecie z niego skorzystać albo wyczyścić ją po swojemu.

Głównie trzymałem się od samego początku wątku fabularnego i przyjmowałem wszystkie zadania poboczne jakie napotkałem. Do każdego nowego regionu do którego wjeżdżałem, zaczynałem od Posterunku obserwacyjnego. Po zbadaniu terenu niszczyłem wszystkie Straszaki i zabijałem wszystkich Snajperów na danym regionie – trofea: braz Nie ma co myśleć (Zniszcz wszystkie straszaki) i braz Pogromca snajperów (Zabij wszystkich snajperów Scrotusa)Obozy przejmowałem tylko te, w których znajdowały się projekty do Ekip: sprzątającejzłomiarzy i rozpoznawczej. Im wcześniej zrealizujemy dane projekty na którymś z czterech terytorium: Jeeta, Krwistobrody, Spojówki i Smażyciela to szybciej wyzwania, związane z tymi ekipami nam się zrealizują. Resztę obozów zostawiłem sobie na później. Konwoje zlikwidowałem, kiedy zrobiłem wszystkie wyzwania związane z Walką w pojazdach, a Pola minowe zniszczyłem, kiedy odkryłem wszystkie miejsca pól na wszystkich terytoriach. Robimy wtedy rundkę Łazikiem Chuma po całej mapie i wszystkie po kolei niszczymy.

Krok 3.
Po ukończeniu głównej fabuły, zabrałem się za budowanie określonych Archaniołów i wykonywanie wyzwań z nimi związanymi. Kiedy wyzwania wykonałem, budujemy resztę Archaniołów i skupiamy się na srebro Posłaniec, ponieważ skupiając się na nim wykonamy za jednym razem trzy inne pucharki związane z wyścigami: braz Dziki pędbraz Strażnikbraz Wygnaniec. Szczegóły przy trofeum: srebro Posłaniec (Ukończ wyścig śmierci w legendarnym czasie każdym z Archaniołów).

Po wykonaniu wszystkich wyzwań w Walce wręcz i w Walce w pojazdach, powinniśmy mieć tylko kilka z Pustkowi, a będą to prawdopodobnie: Wybrzeże czysteSpokojne morzeKiedy kurz opada – Zmniejsz całkowicie zagrożenie w 4 pozostałych regionach na terytorium Jeeta/Krwistobrody/Spojówki, Napis na ścianie – Zniszcz wszystkie insygnia Scrotusa – 77 oraz Miejsce na odpoczynek – Zaludnij wszystkie pozostałe obozy – 22. Po zrealizowaniu wyżej wymienionych wyzwań zdobywamy zloto Na wysokości zadania i platyna Przedsionki Valhalla.

 


platyna Przedsionki Valhalla / Halls of Valhalla
Zdobądź wszystkie trofea / Earn all Trophies


Gratulacje, razem ze swoim Magnum Opus podbiłeś Pustkowia i zdobyłeś wszystkie poniższe trofea.

 

braz Znowu wszystko stracone / Everything Lost Again
Ukończ akt 1 / Complete Act 01


Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

Trofeum wpadnie po zaliczeniu misji fabularnej – Sprawiedliwa praca.

 

braz Pustkowie możliwości / Wasteland of Opportunities
Ukończ akt 2 / Complete Act 02


Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

Trofeum wpadnie po zaliczeniu misji fabularnej – Czarna Magia.

 

braz Kopiąc coraz głębiej / Digging a Deeper Hole
Ukończ akt 3 / Complete Act 03


Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

Trofeum wpadnie po zaliczeniu misji fabularnej – Nieśmiertelny wróg.

 

braz Potęga maszyny / Power in the Machine
Ukończ akt 4 / Complete Act 04


Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

Trofeum wpadnie po zaliczeniu misji fabularnej – Wszystko stracone.

 

zloto Przebudzenie w korkociągu / Downward Spiral Reawakening
Ukończ akt 5 / Complete Act 05


Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

Trofeum wpadnie po zaliczeniu misji fabularnej – Wymaluj moje imię ich krwią.

 

braz Odwrócenie uwagi / Slight Distraction
Ukończ misję na Pustkowiach „Dinki-Di” / Complete the Dinki-Di Wasteland Mission


Misja „Dinki-Di” będzie naszą pierwszą Misją na Pustkowiu, czyli misją poboczną, którą zleci nam Chumbucket. Musimy w niej wrócić do kryjówki garbusa i odnaleźć w niej psa. Z nim wracamy do Twierdzy Jeeta i budujemy dla niego budę. Po zbudowaniu, misja się kończy i wpada pucharek. Zrealizowaliśmy w ten sposób projekt – Pies i łazik. Dzięki niemu, mamy możliwość wybrania z listy pojazdów – Łazik Chuma i razem z psem, rozbrajać pola minowe. Łazik jest dostępny w każdej twierdzy przy wyborze auta. Podchodzimy do Magnum Opus i wciskamy  i z listy pojazdów wybieramy Łazik Chuma.

 

braz Czas na podziwianie kwiatów / Stop and Smell the Roses
Ukończ wszystkie misje na Pustkowiach / Complete all Wasteland Missions


Wszystkich misji na Pustkowiu jest 17. Oto one:

 • Dinki-Di
 • Apetyt na proch
 • Z prochu w proch
 • Żelazna wiara
 • Znak bogów
 • Zabawa z ogniem
 • W siedlisku Szakali
 • Wiatr zmian
 • Chleba naszego
 • Nie ma dymu…
 • Kluczowa sprawa
 • Duchy przeszłości
 • Chrzest ogniowy
 • Exodus
 • W drobny mak
 • Strzał w ciemno
 • Oskubać Kruka

Misje nie powinny sprawić nikomu problemu. Jednak problemem może być nagroda, jaką otrzymamy w misji Wiatr zmian. Otóż dostaniemy fotografię – Strzępek historii – wskazującą miejsce położenia tajnej skrytki z oponami. Trochę się najeździłem, aby odnaleźć miejsce na fotografii, ale się udało. Lokalizacja poniżej:

 

braz Złoty chłopak / Golden Boy
Osiągnij nową rangę legendy / Reach a new legend rank


Wpadnie podczas grania i zaliczania wyzwań. Wystarczy zdobyć pierwszą nową rangę – Jaszczur dnia.

 

zloto Wojownik szos / Road Warrior
Wynieś swoją legendę do rangi wojownika szos / Reach Road Warrior legend rank


Krótko mówiąc, musimy zdobyć maksymalną rangę. Mogłoby się wydawać, że strasznie długo zejdzie nam wbicie ostatniej rangi, ale tak naprawdę w drodze do zloto Na wysokości zadania trofeum samo wpadnie. Wyzwań jest strasznie dużo i dodatkowo, co niektóre można robić kilka razy. Sami będziecie zaskoczeni, że to już. Po wbiciu rangi – Wojownik szos, będą na niej dodawane kolejne poziomy.

 

braz Szybki kierowca / The Quick Driver
Ukończ wyścig śmierci „Bomba zegarowa” / Complete a Time Bomb Death Run


Jedziemy we wskazane miejsce na mapie i wybieramy Bomba zegarowa oraz pojazd Bumbal. Musimy teraz uważać na naszych przeciwników, ponieważ będą chcieli nas staranować. Natomiast my, musimy bez zgonu dojechać do mety. Trofeum, można wykonać na samym początku, kiedy tylko dotrzemy do miejsca wyścigu albo można wykonać później, podczas wykonywania srebro Posłaniec.

 

braz Cwany kierowca / The Smart Driver
Ukończ wyścig śmierci „Jazda w rozproszeniu” / Complete a Scatter Death Run


Jedziemy we wskazane miejsce na mapie i wybieramy Jazda w rozproszeniu oraz pojazd Szperacz. Wystarczy teraz, jako pierwsi dojechać do mety. Trofeum, można wykonać na samym początku, kiedy tylko dotrzemy do miejsca wyścigu albo można wykonać później, podczas wykonywania srebro Posłaniec.

 

braz Zdolny kierowca / The Skilled Driver
Ukończ wyścig śmierci „Beczkomiazga” / Complete a Barrel Bash Death Run


Jedziemy we wskazane miejsce na mapie i wybieramy Beczkomiazga oraz pojazd Młot. Wystarczy teraz przejechać w punkcie kontrolnym przynajmniej przez jedną beczkę i jako pierwsi dojechać do mety.

Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

W pewnym momencie – w misji fabularnej – Wypalona zawodowo – będziemy zmuszeni wziąć udział w wyścigu, jadąc Archaniołem – Demonem Prędkości, będzie to wyścig Beczkomiazga, ale nic nie przeszkadza, aby wziąć udział w wyścigu na samym początku.

 

braz Dziki pęd / Running Wild
Ukończ przynajmniej jeden wyścig śmierci w każdej lokalizacji / Complete at least one race at every Death Run Location


Patrz trofeum: srebro Posłaniec.

 

braz Święty / The Saint
Ukończ wyścig śmierci w Archaniele / Complete a Death Run in an Archangel


Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia.

W pewnym momencie – w misji fabularnej – Wypalona zawodowo – będziemy zmuszeni wziąć udział w wyścigu, jadąc Archaniołem – Demonem Prędkości. Nic nie przeszkadza, jeśli z dobytych części uda nam się wybudować Archanioła i wziąć udział w wyścigu dużo wcześniej.

 

braz Strażnik / The Guardian
Ukończ pomyślnie wyścig śmierci każdym z Archaniołów / Successfully complete a Death Run with every Archangel


Patrz trofeum: srebro Posłaniec.

 

srebro Posłaniec / The Messenger
Ukończ wyścig śmierci w legendarnym czasie każdym z Archaniołów / Complete a Death Run in legendary time with every Archangel


Każdy wyścig po wygranej daje dwa odznaczenia: symbol pucharka, dostajemy za ukończenie wyścigu, a symbol żetonu Griffy, za ukończenie wyścigu w legendarnym czasie. Wszystkich Archaniołów jest 16, a wyścigów na mapie – 15. Poniżej przedstawiam listę, gdzie i jaki Archaniołem weźmiemy udział w wyścigu. Polecam zabrać się do tego trofea, po zbudowaniu wszystkich Archaniołów, aby za jednym razem ukończyć wszystkie wyścigi.

Terytorium Jeeta:

 • Czarna Topiel – Walet
 • Kolos – Trumna
 • Suchy Zefir – Szprycha
 • Arterie zachodnie – Kościokół
 • Arterie wschodnie – Złodziej Dusz


Terytorium Krwistobrody:

 • Piaskowe Kaniony – Srebrzysty Kawaler
 • Spieczona Ziemia – Kolec Prawości
 • Cuchnące Wzgórza – Maszynka do Mięsa
 • Cadavanaugh – Krwawy Anioł
 • Wapienie – Aurelian Czujny


Terytorium Spojówki:

 • Szwy – Cudowny Cień
 • Wyjący Wicher – Maniak Prędkości i Prawo Wojny
 • Wielkie Szczyty – Władca Szos
 • Wyżyny – Demon Prędkości
 • Rdza i Ropa – Tytan Cnoty


Zaliczając powyższe trofeum jednocześnie zaliczymy:

 • braz Strażnik (Ukończ pomyślnie wyścig śmierci każdym z Archaniołów), czyli wystarczy dojechać do mety, przed końcem czasu.
 • braz Dziki pęd (Ukończ przynajmniej jeden wyścig śmierci w każdej lokalizacji), w każdym wyścigu na mapie jest do wyboru Archanioł.
 • braz Wygnaniec (Pokonaj wrogi pojazd każdym z Archaniołów) tutaj musimy jedynie pamiętać, aby podczas wyścigu, każdym Archaniołem zniszczyć pojazd, polecam do tego Grzmot.

 

braz Wygnaniec / The Exiled
Pokonaj wrogi pojazd każdym z Archaniołów / Defeat an enemy vehicle with every Archangel


Patrz trofeum: srebro Posłaniec.

 

srebro Początek czegoś dobrego / Start of Something Good
Zlikwiduj wszelkie zagrożenie na terytorium Jeeta / Clear all threat in Jeet’s territory


Musimy na wszystkich pięciu regionach: Czarna TopielRównina PaleniskaKolosSuchy Zefir i Arterie przejąć wszystkie Obozy, zniszczyć wszystkie StraszakiKonwoje i Pola minowe oraz zabić wszystkich Snajperów.

 

srebro Oby tak dalej / Keep Up the Good Work
Zlikwiduj wszelkie zagrożenie na terytorium Krwistobrodego / Clear all threat in Gutgash’s territory


Musimy na wszystkich pięciu regionach: Piaskowe KanionySpieczona ZiemiaCuchnące WzgórzaCadavanaugh i Wapienie przejąć wszystkie Obozy, zniszczyć wszystkie StraszakiKonwoje i Pola minowe oraz zabić wszystkich Snajperów.

 

srebro Rozpuszczanie wici / Spreading the Word
Zlikwiduj wszelkie zagrożenie na terytorium Spojówki / Clear all threat in Pink Eye’s territory


Musimy na wszystkich pięciu regionach: SzwyWyjący WicherWielkie SzczytyWyżyny i Rdza i Ropa przejąć wszystkie Obozy, zniszczyć wszystkie StraszakiKonwoje i Pola minowe oraz zabić wszystkich Snajperów.

 

braz Rozkwit Jeeta / Jeet Thrives
Zmniejsz zagrożenie w regionie Równiny Paleniska do 0 / Reduce threat to 0 in the Balefire Flatland region around Jeet’s Stronghold


W regionie gdzie znajduje się Twierdza Jeeta, czyli Równina Paleniska, przejmujemy trzy Obozy, niszczymy wszystkie StraszakiPola minowe oraz zabijamy wszystkich Snajperów.

 

braz Rozkwit Krwistobrodego / Gutgash Thrives
Zmniejsz zagrożenie w regionie Spieczonej Ziemi do 0 / Reduce threat to 0 in the Parch Moon region around Gutgash’s Stronghold


W regionie gdzie znajduje się Twierdza Krwistobrodego, czyli Spieczona Ziemia, przejmujemy Obóz, niszczymy wszystkie StraszakiPola minowe i Konwój oraz zabijamy wszystkich Snajperów.

 

braz Rozkwit Spojówki / Pink Eye Thrives
Zmniejsz zagrożenie w regionie Szwów do 0 / Reduce threat to 0 in the Knit Sack region around Pink Eye’s Stronghold


W regionie gdzie znajduje się Twierdza Spojówki, czyli Szwy, przejmujemy dwa Obozy, niszczymy wszystkie StraszakiPola minowe i Konwój oraz zabijamy wszystkich Snajperów.

 

braz Coś ładnego dla tatusia / Daddy Wants a New Grill
Zbierz wszystkie ozdoby na maskę / Collect all hood ornaments


Wszystkich ozdób na maskę jest 13. Zdobywamy je poprzez niszczenie konwojów na całym Pustkowiu. Pamiętajcie, aby po zniszczeniu samochodu podnieść zrzuconą ozdobę. Za same konwoje, polecam się zabrać po zrealizowaniu wszystkich wyzwań związanych z walką w pojazdach. Poniżej przedstawiam listę, gdzie i jaką ozdobę można zdobyć:

 • Rowerek – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Wyżyny.
 • Taran grozy – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – południowe Arterie.
 • Zabójcze bliźnięta – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Cadavanaugh.
 • Lawrel – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Kolos.
 • Maska cnoty – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Suchy Zefir.
 • Aureola świec – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – północne Arterie.
 • Bestia w hełmie – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Cuchnące Wzgórza.
 • Gumowa dziecinka – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Spaczona Ziemia.
 • Pustynna czaszka – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Czarna Topiel.
 • Spryciarz – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – południowe Piaskowe Kaniony.
 • Szpon – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – wschodnie Piaskowe Kaniony.
 • Demoniczna lalka – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Szwy/Wyjący Wicher.
 • Misiek – zdobywamy za zniszczenie konwoju w regionie – Wielkie Szczyty.

 

braz Tysiąc słów / A Thousand Words
Zbierz wszystkie strzępki historii / Collect all History Relics


Wszystkich Strzępków historii, czyli fotografii, jakie znajdziemy w grze jest 103. Znajdziemy je w Miejscach poszukiwań, w Obozach oraz w Twierdzach. Nie będziemy mieli problemu z ich odnalezieniem, ponieważ w każdym miejscu, po wciśnięciu  mamy informację co oraz ile, znajduje się w danym miejscu. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. A gdyby ktoś miał problem w odnalezieniu Strzępków historii to przy trofeach: braz Dokładniej się nie da i braz Eksplozje to za mało znajdziecie filmiki.

 

braz Spragnionych napoić / Quench Their Thirst
Daj wodę wędrowcowi / Give water to a wanderer


Na Pustkowiu można spotkać małą grupkę wędrowców, gdzie nad jednym będzie wyświetlona kropla wody. Podchodzimy do niego i wciskamy , aby go napoić. Pamiętajcie, aby mieć pełną manierkę, ponieważ nasz wędrowiec wypiję połowę jej zawartości.

 

braz Łyk świeżego powietrza / Fresh Air
Wykonaj Magnum Opus skok na Pustkowiach / Drive the Magnum Opus off a Wasteland jump


Trofeum do zdobycia na samym początku gry. Kiedy wyjedziemy z Kryjówki Chumbucketa w celu zniszczenia Straszaków, znajdziemy niedaleko rampę do wyskoku, wystarczy dobrze się rozpędzić i wylądować na czterech kołach.

 

 

braz Powietrzne maksimum / Maximum Air
Szybuj pojazdem przez 4 lub więcej sekund i przeżyj lądowanie / Be airborne in a vehicle for 4 seconds or more and land without dying


Musimy naszym pojazdem, co najmniej 4 sekundy spędzić w powietrzu. Najlepszym i najbliższym miejscem do wyskoku jest region Cadavanaugh, na terytorium Krwistobrodego, przed wjazdem do Obozu ogara – Poligon. Dokładniejszą lokalizację przedstawię na poniższym filmiku od Dan Allena:

[video_popup url=”https://www.youtube.com/watch?v=VTMGoe88eiM” text=”FILMIK” auto=”yes”]

 

braz Przysługa dla Jeeta / Doing Jeet a Big Favor
Zrealizuj dwa projekty w twierdzy Jeeta / Build two projects in Jeet’s Stronghold


Wystarczy zrealizować 2 z 9 projektów w Twierdzy Jeeta. Części projektów odnajdziemy w Miejscach poszukiwań, jak i w Obozach. U mnie trofeum wpadło po zrealizowaniu projektu: Pies i łazik oraz Szybu naftowego. Ewentualnie, można wykonać Misję na Pustkowiu – Apetyt na proch – zlecona przez Jeeta. W nagrodę będziemy mogli zbudować Zbrojownie w jego twierdzy.

 

braz Przysługa dla Krwistobrodego / Doing Gutgash a Big Favor
Zrealizuj dwa projekty w twierdzy Krwistobrodego / Build two projects in Gutgash’s Stronghold


To samo co z braz Przysługa dla Jeeta. Tylko, że będziemy mieli łatwiej. Projekt – Pies i łazik wykonamy od razu, przy pierwszej wizycie, a drugim projektem może być Zbrojownia – będzie to nagroda za wykonanie Misji na Pustkowiu – Z prochu w proch – zlecona przez Jeeta.

 

braz Przysługa dla Spojówki / Doing Pink Eye a Big Favor
Zrealizuj dwa projekty w twierdzy Spojówki / Build two projects in Pink Eye’s Stronghold


Tutaj mamy podobnie co z braz Przysługa dla Krwistobrodego. Projekt – Pies i łazik wykonamy od razu, przy pierwszej wizycie, a drugim projektem może być Zbrojownia – będzie to nagroda za wykonanie Misji na Pustkowiu – Zabawa z ogniem – zlecona ponownie przez Jeeta.

 

braz Budowniczy / The Constructionist
Zrealizuj wszystkie projekty we wszystkich twierdzach / Build all projects in all strongholds

Mamy cztery twierdze: Jeeta, Krwistobrodego, Spojówki i Smażyciela. W każdej musimy zrealizować 10 projektów. Oto one:

 • Zbiornik na wodę – po wejściu do twierdzy, mamy odnowioną manierkę z wodą.
 • Farma czerwi – po wejściu do twierdzy, mamy uzupełnione zdrowie.
 • Zbrojownia – po wejściu do twierdzy, mamy odnowioną amunicje.
 • Szyb naftowy – po wejściu do twierdzy, mamy do pełna zatankowany samochód.
 • Ekipa sprzątająca – złom jest automatycznie zbierany ze wszystkich zniszczonych pojazdów wroga znajdujących się na terytorium twierdzy. Polecam, w miarę jak najszybciej zrealizować Ekipę sprzątającą w każdej twierdzy, ponieważ mamy wyzwanie – Czysty zysk – Zbierz 2000 szt. złomu dzięki ekipom sprzątającym.
 • Duży magazyn – będziemy musieli, w każdej twierdzy dostarczy 3 razy złom o ilościach: 500, 1000 i 1500 sztuk.
 • Ekipa złomiarzy – złom będzie automatycznie zbierany w miarę upływu czasu po wyłączeniu gry. (Wymagane połączenie z siecią). Polecam, w miarę jak najszybciej zrealizować Ekipę złomiarzy w każdej twierdzy, ponieważ mamy wyzwanie – Dywidenda – Zbierz 2000 szt. złomu dzięki ekipom złomiarzy.
 • Ekipa rozpoznawcza – wszystkie miejsca poszukiwań na terytorium kontrolowanym przez twierdzę zostały zaznaczone na mapie. Patrz trofeum: braz Dokładniej się nie da.
 • Pies i łazik – służy do lokalizowania pól minowych i min na Pustkowiu. Patrz trofeum: braz Odwrócenie uwagi.

Projekty znajdziemy w głównie w Obozach. Nie będziemy mieli problemu z ich odnalezieniem, ponieważ w każdym miejscu, po wciśnięciu  mamy informację – co oraz ile, znajduje się w danym miejscu. Wystarczy tylko, dobrze się rozejrzeć.

 

braz Sprawiedliwa nagroda / Just Rewards
Miej w ekwipunku 5000 szt. złomu / Have 5,000 scrap in your inventory


Patrz trofeum: braz Złomiarz.

 

braz Złomiarz / Scrap Collector
Miej w ekwipunku 10 000 szt. złomu / Have 10,000 scrap in your inventory


Niestety… trofeum nie kumuluje się z wydanym złomem. Także, naprawdę musimy mieć w ekwipunku 10000 szt, ale nie jest tak tragicznie. Możecie spokojnie wydać na początku do 5 tys. złomu na Maxa oraz auto, a później zbierać do wymaganej sumy. Najszybsze metody zbierania złomu to: obozy – można na terytorium Jeetapoprzejmować wszystkie obozy i dzięki temu, co kilkanaście minut, będziemy otrzymywać ok. 300 szt złomu z całego Terytorium Jeeta. Burze – można w nich zebrać tak zwane skrzynie Superłupy, gdzie w jednej jest 300 szt, a można co najmniej trzy takie zgarnąć, a dzięki zdolności Silna Wola od Griffy, można łącznie ok. 1000 szt. zgarnąć z trzech skrzyń. Dodatkowo pamiętajcie do wyzwaniu Jeden procent – Zbierz 45000 szt. złomu. Polecam do tego wyzwania, od samego początku zbierać złom z zniszczonych Straszaków oraz samochodów.

 

braz Droga donikąd / On the Road to Nowhere
Przejedź pojazdem 1300 długości samochodu / Travel 1300 car lengths in a vehicle


Będzie to nasze prawdopodobnie pierwsze trofeum jakie wpadnie, bez najmniejszego wysiłku. Wystarczy tylko jeździć samochodem i samo pojawi się na ekranie. U mnie się wskoczyło, kiedy uciekałem z Chumbucketem ze Cmentarzyska.

 

braz Kolos na glinianych nogach / The Bigger they are…
Zniszcz obóz ogara / Take down a Top Dog camp

Pierwszego ogara – Stryczka, spotkamy w Czarnej Topieli w Fabryce Paliw. Znajduje się na samym szczycie fabryki. Okładamy go pięściami. Kiedy zacznie je blokować naprowadzamy go na beczki z paliwem i kiedy się do nich zbliży, wysadzamy je. Powtarzamy tą czynność dwa razy. Po pokonaniu go zdobędziemy trofeum i pierwszy kolor karoserii – Smolista czerń.

 

braz Burzenie legendy / Razing Legend
Zniszcz wszystkie obozy Scrotusa / Take down all Scrotus camps


Wszystkich obozów jest 37. Zostały podzielone na cztery grupy:

 • Obóz wydobywczy – celem głównym jest wysadzenie pompy, za pomocą kanistra.
 • Obóz przelewowy – tutaj, musimy zniszczyć określoną ilość zbiorników z paliwem. Robimy to za pomocą: kanistrów, gromobijców lub shotguna.
 • Obóz Zgniłozęba – tego typu obozach, wystarczy pokonać określoną ilość przeciwników.
 • Obóz ogara – w tych obozach, naszym głównym celem jest pokonanie – dużego skurczybyka. Unikamy jego ciosów i staramy się, aby podczas szarży wbiegł płomienie lub czerwone beczki, które wybuchną.

Po zrealizowaniu wszystkich głównych celów we wszystkich obozach, trofeum będzie nasze.

 

braz Kucharz Pustkowi / Wasteland Chef
Zjedz posiłek z robaków / Eat a meal of maggots


Takich posiłków znajdziemy kilkanaście i w różnych miejscach, ale na pierwszy posiłek z robaków natrafiłem na Równinie Paleniska w Miejscu poszukiwań. Jeśli będziemy mieli pełne życie, bierzemy kanister z samochodu i podpalamy go przy sobie , zabierze nam trochę życia, ale będziemy mogli skosztować ten pyszny posiłek i zadowolić się pucharkiem.

 

braz W górę i w drogę / Up, Up and Away
Skorzystaj z balonu w każdym posterunku obserwacyjnym / Fly the balloon at every Vantage Outpost


Wszystkich posterunków obserwacyjnych jest 16. W każdym znajduje się balon. W niektórych posterunkach jest wymagane zatankować balon, generator albo przełączyć przełącznik. Wchodzimy do balona, wciskać  i wznosimy się za pomocą . Kiedy dotrzemy do maksymalnej wysokości, zostaje uruchomiona lornetka i za jej pomocą zaznaczamy obiekty.

 

braz Saper / Bomb Specialist
Oczyść wszystkie pola minowe / Clear all minefields


Wszystkich pól minowych jest 30. Każda posiada po 3 miny. Aby móc miny rozbrajać, potrzebujemy Łazika Chuma, odblokowujemy go po misji „Dinki-Di” – patrz trofeum: braz Odwrócenie uwagi. Kiedy dojedziemy do pola minowego, ustawiamy się tak, aby pies stanął łapami na kabinie – szczekał na wprost. Wystarczy teraz jechać powolutku i stanąć, jak pies wykryje minę. Szybka podróż łazikiem nie działa, po jej wykonaniu pojawia się Magnum Opus, dlatego polecam, odkryć wszystkie pola i za jednym zamachem wszystkie zlikwidować, jeżdżąc od pola do pola. Poniżej przedstawiam rozmieszczenie min na całym Pustkowiu:

Terytorium Jeeta
Terytorium Krwistobrodego
Terytorium Spojówki
Terytorium Smażyciela

 

braz Nie ma co myśleć / No Brainer
Zniszcz wszystkie straszaki / Destroy all scarecrows


Straszaki znajdziemy na wszystkich regionach oprócz – Wydm. Po włączeniu mapy i najechaniu na region, wyświetla się informacja o ilości straszaków w danym regionie. Niszczymy je za pomocą Harpuna lub Grzmotu. Po zniszczeniu wszystkich, trofeum pojawi się na ekranie.

 

braz Pogromca snajperów / Sniper Suppressor
Zabij wszystkich snajperów Scrotusa / Take out all Scrotus snipers


Snajperów znajdziemy na wszystkich regionach oprócz – Zewnętrzne Grobowce (terytorium Chumbucketa) oraz Wydmy. Po włączeniu mapy i najechaniu na region, wyświetla się informacja o ilości snajperów w danym regionie. Zabijamy ich za pomocą Snajperki lub Harpuna. Po zabiciu wszystkich, trofeum pojawi się na ekranie. Polecam snajperów znajdujących się na dużych wieżach likwidować Harpunem, ponieważ mamy wyzwanie – Burzyciel – Zniszcz 10 dużych wież strażniczych.

 

braz Rdza jest w modzie / Rust is the New Black
Zbierz wszystkie kolory karoserii / Collect all body colors


Do zdobycia mamy 6 kolorów. Kolory zdobywamy poprzez zabicie ogara w jego własnym obozie. Poniżej spis kolorów i w jakim regionie można go zdobyć:

 • Czysta stal – za zabicie ogara Doopo Leez w obozie Wielkie Ostrze, region Wapienie, Terytorium Krwistobrody.
 • Smolista czerń – za zabicie ogara Stryczek w obozie Fabryka Paliw, region Czarna Topiel, Terytorium Jeeta.
 • Podkład – za zabicie ogara Pętlak w obozie Poligon, region Cadavanaugh, Terytorium Krwistobrody.
 • Barwy wyścigowe – za zabicie ogara Kikut w obozie Wielki Brat, region Kolos, Terytorium Jeeta.
 • Złoto – za zabicie ogara Detonator w obozie Zrzut, region Wielkie Szczyty, Terytorium Spojówki.
 • Kamuflaż – za zabicie ogara Kwiczoł w obozie Bicz Tyrana, region Rdza i Ropa, Terytorium Spojówki.

 

braz Tuner / Blockhead
Zdobądź najlepsze silniki V6 i V8 / Own the best V6 and V8 Engines


Wszystkie części do silników V6 i V8 będziemy odblokowywać wraz z wątkiem fabularnym oraz za zmniejszenie zagrożenia, na określonym terenie. Silnik V8, odblokujemy po zaliczeniu aktu 3. Części do niego są dość drogie, ponieważ całość wyniesie 14.600 złomu, ale w późniejszym etapie gry, nie będzie problemu z zebraniem takiej ilości złomu.

 

braz Po prostu odejdź / Just Walk Away
Przebądź pieszo 650 długości samochodu / Travel 650 car lengths on foot


Kolejne trofeum, które wpadnie bez najmniejszego wysiłku. Wystarczy dużo biegać Maxem. U mnie pojawiło się podczas plądrowania pierwszego obozu na Pustkowiu.

 

braz Dokładniej się nie da / Looked Everywhere
Splądruj wszystkie miejsca poszukiwań / Loot all Scavenging Locations


Wszystkich miejsc poszukiwań jest 191. Na terytorium Jeeta, Krwistobrody i Spojówki, najlepszym rozwiązaniem będzie jak splądrujemy obozy, w których znajdziemy projekt do ekipy rozpoznawczej. Dzięki niej na danym terytorium odkryjemy od razu wszystkie Miejsca poszukiwań.

Poniżej przedstawię lokalizację Miejsc Poszukiwań oraz obozy, w których znajdziemy projekty rozpoznwcze:

 

Zewnętrzne Grobowce - terytorium, którym włada Chumbucket

Terytorium Jeeta:
obóz Krawędź – region Czarna Topiel
obóz Pustynne Sito – region Równina Paleniska
obóz Pancernik – region Suchy Zefir

Terytorium Krwistobrody:
obóz Krwawa Grań – region Cadavanaugh
obóz Palcowzgórze – region Wapienie
obóz Smukły Kanion – region Wapienie

Terytorium Spojówki:
obóz Cypel Chaosu – region Szwy
obóz Bliźniaczki – region Rdza i Ropa

Wysypisko - terytorium, którym włada Smażyciel
Wydmy

Gdyby ktoś miał problem to poniżej znajdziecie filmiki do splądrowania każdego miejsca do 100%. Filmy od VGFAQ:

[video_popup url=”https://youtu.be/gbJb1wfNUwM” text=”Zewnętrzne Grobowce” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/tyx6Ua42G1w” text=”Terytorium Jeeta – Czarna Topiel” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/pbSE5rxSeJ8″ text=”Terytorium Jeeta – Równina Paleniska” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/TTXWSdbiqWc” text=”Terytorium Jeeta – Kolos” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/XJCuEnTAJuI” text=”Terytorium Jeeta – Suchy Zefir” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/9NJvAi5gfeE” text=”Terytorium Jeeta – Arterie” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/DWPFYQLmApE” text=”Terytorium Krwistobrody – Piaskowe Kaniony” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/AldJVzIVXUk” text=”Terytorium Krwistobrody – Spieczona Ziemia” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/DRJX45kFDmE” text=”Terytorium Krwistobrody – Cuchnące Wzgórza” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/n1pkSSknEj8″ text=”Terytorium Krwistobrody – Cadavanaugh” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/dM-8erBsli4″ text=”Terytorium Krwistobrody – Wapienie” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/ZNeI1cmCihg” text=”Terytorium Spojówki – Szwy” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Ynt3-tshx18″ text=”Terytorium Spojówki – Wyjący Wicher” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/iPqJDT0x7Ko” text=”Terytorium Spojówki – Wielkie Szczyty” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/hKuI03ZlfwM” text=”Terytorium Spojówki – Wyżyny” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/NonL982gpuo” text=”Terytorium Spojówki – Rdza i Ropa” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Xq6iDB7wEpE” text=”Wysypisko” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/JnXtfVGqzfI” text=”Wydmy” auto=”yes”]

 

braz Eksplozje to za mało / Explosions Are Not Enough
Zrealizuj wszystkie cele opcjonalne we wszystkich obozach / Complete all optional objectives in all camps


Każdy obóz oprócz głównego celu, ma cele opcjonalne. Jest to określona ilość złomu, insygnia, strzępków historii lub projektów, które musimy w nim odnaleźć. Obozy są różne… małe, duże, a nawet „wielopoziomowe” i czasami trzeba dobrze się rozejrzeć, aby wszystko odnaleźć. Poniżej znajdziecie filmiki od VGFAQ , które pomogą odnaleźć brakujące przedmioty:

[video_popup url=”https://youtu.be/c9m22eP4oxU” text=”Zewnętrzne Grobowce – Nurt” auto=”yes”]

 

Terytorium Jeeta:

[video_popup url=”https://youtu.be/y9O1pnsefTs” text=”Czarna Topiel – Kościany Obóz” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/ok7PLJnUEZw” text=”Carna Topiel – Krawędź” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/wvdRqy4JeUU” text=”Czarna Topiel – Fabryka Paliw” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/0FBGPatHQPs” text=”Kolos – Rdzawy Ptak” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/WRZpEv2pEqQ” text=”Kolos – Wielki Brat” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/sZiMdJrdYxM” text=”Równina Paleniska – Twierdza Jeeta” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/dFQ6MwZiD-Y” text=”Równina Paleniska – Dziupla” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/J6OZiZwc_SE” text=”Równina Paleniska – Pustynne Sito” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/8mS7i25acxw” text=”Równina Paleniska – Wiertnia” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/KKVmDPCFncQ” text=”Suchy Zefir – Wzgórze Wraków” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/tL515yqmOMA” text=”Suchy Zefir – Pancernik” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/nvE7V6rznJs” text=”Arterie – Czarne Piaski” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/PnQhL_RLYD0″ text=”Arterie – Rurociąg” auto=”yes”]

 

Terytorium Krwistobrody:

[video_popup url=”https://youtu.be/kTOdRR2VgRw” text=”Piaskowe Kaniony – Zapluty Głaz” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/qPnj6AbEkKk” text=”Piaskowe Kaniony – Czarna Zatoka” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/C6nJNgFp_YQ” text=”Piaskowe Kaniony – Stok” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/2P8ZJqSlSgo” text=”Spieczona Ziemia – Twierdza Krwistobrody” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/55ylunnAnoY” text=”Spieczona Ziemia – Gawronie Gniazdo” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/xHtQd1jczxU” text=”Cuchnące Wzgórza – Wypalone Piaski” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Ub98qilnkRg” text=”Cuchnące Wzgórza – Schron Burzowy” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Em55z6B9e0M” text=”Cadavanaugh – Krwawa Grań” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/qLPWq5N4X2Q” text=”Cadavanaugh – Poligon” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/zKTzDC8Cmsk” text=”Wapienie – Krwawa Plaża” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/fF6s5YLvz58″ text=”Wapienie – Palcowzgórze” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Y_HNTxJT23s” text=”Wapienie – Smukły Kanion” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/TawWP4KZsNE” text=”Wapienie – Wielkie Ostrze” auto=”yes”]

 

Terytorium Spojówki:

[video_popup url=”https://youtu.be/r1FU15MPg4g” text=”Szwy – Silos Spojówki” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Um7FY5o1r1A” text=”Szwy – Cypiel Chaosu” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/WiADt_Q4Q8U” text=”Szwy – Most Grobów” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/xl846UN_Yws” text=”Wyjący Wicher – Kamienna Forteca” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/uRp0AYOXQ9I” text=”Wyjący Wicher – Piekielny Grill” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Md4OhevdGAY” text=”Wielkie Szczyty – Stara Dziura” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/vRf4nPuGsJc” text=”Wielkie Szczyty – Dławik” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/HqIkdFuzXS4″ text=”Wielkie Szczyty – Zrzut” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/4L2z2Gkl2ag” text=”Wyżyny – Smarownica” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/Dw3AmtcRiEg” text=”Wyżyny – Pagórek Czaszek” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/_mQPFq2fN2Y” text=”Rdza i Ropa – Martwy Punkt” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/h-Kjx40uJXU” text=”Rdza i Ropa – Bliźniaczki” auto=”yes”]

[video_popup url=”https://youtu.be/U8wvHgNV_S4″ text=”Rdza i Ropa – Bicz Tyrana” auto=”yes”]

 

Terytorium Smażyciela:

[video_popup url=”https://youtu.be/j_0hgKkE9X0″ text=”Wysypisko – Klasztor Smażyciela” auto=”yes”]

 

srebro Maksimum / Maximum
Maksymalnie ulepsz Maxa / Fully upgrade Max


Mamy dwie grupy statystyk związane z Maxem. Pierwsze – kupowane za złom, wciskamy na kontrolerze Options i wybieramy zakładkę – MAX. Mamy tutaj:

 • Kastet – ulepszenie kastetów, zwiększa obrażenia zadawane pięściami podczas walki.
 • Kurtka – podwyższenie jakości kurtki podnosi wytrzymałość na obrażenia.
 • Ochrona przed ramion – ulepszenie ochrony przedramion, zwiększa obrażenia zadawane przez kontry i rozbrojenia, a także zmniejsza rany odnoszone po nieudanych blokach.
 • Pas amunicyjny – ulepszenie pasa, zwiększa ilość amunicji do wszystkich rodzajów broni oraz noży, które może przenosić Max.
 • Głowa – zmienia wygląd Maxa – nie wymagane do trofea.
 • Strzelba – zwiększa ilość strzałów, które można oddać przed kolejnym przeładowaniem.
 • Umiejętności – zwiększa arsenał bojowych ruchów Maxa.
 • Narzędzia – dają korzyści i zwiększają szanse na przetrwanie na Pustkowiach.

 

Drugie statystyki są to Zdolności, które zdobywamy u Griffy. U niego wymieniamy wcześniej zdobyte Żetony, które zdobywamy za zwiększenie poziomu legendy Maxa, za osiągniecie rangi legendy w wyścigach śmierci oraz za kończenie legendarnych spotkań. Zdolności oraz ilość zdobytych Żetonów podejrzymy wciskając na kontrolerze Options i wybierając zakładkę – LEGENDA. Mamy tutaj:

 • Wytrwałość – zwiększa poziom zdrowia.
 • Metabolizm – dzięki żywności, odzyskujemy więcej zdrowia.
 • Osąd – zwiększa poziom legendy.
 • Esencja – znajdujemy więcej wody.
 • Silna wola – znajdujemy więcej złomu podczas poszukiwania łupów.
 • Adaptacja – zużywamy mniej paliwa podczas używania pojazdów.
 • Dostrojenie – zadajemy większe obrażenia bronią białą.
 • Skupienie – pozostajemy dłużej w trybie furii.
 • Amunicja – zdobywamy większą ilość amunicji podczas przeszukiwań.
 • Intuicja – używamy dłużej broni białej, zanim ulegnie zniszczeniu.

Trofeum zdobywamy prawdopodobnie, tylko za skompletowanie wszystkich statystyk w zakładce MAX. Zdolności u Griffy nie są wymagane do trofea.

 

zloto Na wysokości zadania / Up to the Task
Ukończ wszystkie jednorazowe wyzwania / Complete all non-repeating challenges


Wszystkich jednorazowych wyzwań mamy 144, które musimy zaliczyć, aby zdobyć powyższe trofeum. Wiele z nich wpadnie z postępem w grze, ale zalecam zaglądać do zakładki LEGENDA w celu przeglądania wyzwań. Kiedy nadarzy się sytuacja, to w miarę możliwości zaliczamy. Dodatkowo napiszę o paru sprawach, o których trzeba pamiętać:

 • wykonujemy tylko te wyzwania, które nie mają napisu „Ukończono x razy” pod opisem.
 • jeśli wykonamy jakieś trudniejsze wyzwania, upewnijmy się, że nie zginiemy, póki gra nie zapisze postępów. Może to spowodować powtórzenie ostatniego wyzwania.
 • niektórzy gracze napotkali problem z wyzwaniem Wielkie zbiory – Odwiedź 191 Miejsc poszukiwań. Po odwiedzeniu wszystkich miejsc, statystyki pokazywały 190/191 miejsc. Identyczny problem jest z insygniami 76/77 – Napis na ścianie – Zniszcz pozostałe 77 Insygniów Scrotusa. Ja na szczęście nie miałem takich problemów. Grałem cały czas na jednym zapisie gry. W chwili pisania poradnika, mamy możliwość pobrania patch 1.04, który mam nadzieje, że wyeliminował opisane powyżej nieprawidłowości.
 • burze są rzadkie oraz wymagane co do niektórych wyzwań. Jeśli dostaniemy komunikat o zbliżającej się burzy, jak najszybciej udajemy się do celu opisanego w wyzwaniu.

Wyzwania zostały podzielone na 3 kategorie PustkowiaWalka wręcz i Walka w pojazdach. Większość wyzwań z Pustkowi są związane z innymi trofeami i zostaną zaliczone w miarę postępów w grze, natomiast wyzwania Walki wręcz oraz w pojazdach, wymagają od nas większej koncentracji.

 

PUSTKOWIA

W gruncie rzeczy, każda aktywność w grze ma powiązane ze sobą wyzwanie. Poniżej przedstawiam pierwsze 51 wyzwań, które są powiązane dodatkowo z trofeami:

 • Łatwa zdobycz – odwiedź 5 Miejsc poszukiwań.
 • Co twoje, to moje – odwiedź 13 Miejsc poszukiwań.
 • Padlinożerstwo – odwiedź 18 Miejsc poszukiwań.
 • Wielkie zbiory – odwiedź 191 Miejsc poszukiwań.

Zapraszam do trofea braz Dokładniej się nie da. Znajdziecie tam wszystkie Miejsca poszukiwań oraz filmiki do każdego, aby splądrować w 100%. UWAGA! Wyzwanie potrafi się zbugować. Po odwiedzeniu i splądrowaniu wszystkich Miejsc poszukiwań, statystyki mogą wyświetlić 190/191.


 • Raj utracony – znajdź 3 Strzępki historii.
 • Mgliste wspomnienia – znajdź 15 Strzępków historii.

Powiązane z pucharkiem braz Tysiąc słów. Strzępki znajdziemy w Miejscach poszukiwań oraz w Obozach. W każdym miejscu po wciśnięciu  mamy podane, ile rzeczy mamy do odnalezienia. Gdyby ktoś miał problem w odnalezieniu Strzępków historii to przy trofeach: braz Dokładniej się nie da i braz Eksplozje to za mało znajdziecie filmiki.


 • Przez mgłę – odkryj 3 tereny korzystając z balonów.
 • Objawienia – odkryj 13 terenów korzystając z balonów.

Wyzwania powiązane z braz W górę i w drogę. Każdy posterunek obserwacyjny jest zaznaczony na mapie, więc nie powinniśmy mieć tutaj problemów.


 • Czyściciel – ukończ główne zadanie dla 1 obozu.
 • Człowiek nie jest stworzony do porażek – przejmij 2 obozy.
 • Jak feniks z popiołów – przejmij 12 obozów.
 • Miejsce na odpoczynek – przejmij pozostałe 22 obozy.

Powiązane z braz Burzenie legendy. Tutaj wystarczy, aby w każdym obozie zrealizować główny cel: wysadzić pompę, zniszczyć zbiorniki, pokonać określoną ilość wrogów lub pokonać ogara.


 • Znak czasów – zniszcz 8 Insygniów Scrotusa.
 • Ból i triumf – zniszcz 15 Insygniów Scrotusa.
 • Deklaracja wojny – zniszcz 30 Insygniów Scrotusa.
 • Napis na ścianie – zniszcz pozostałe 77 Insygniów Scrotusa.

Insygnia Scrotusa znajdziecie w obozach. Gdyby ktoś miał problem to zapraszam do braz Eksplozje to za małoznajdziecie tam filmiki z każdego obozu. UWAGA! Wyzwanie potrafi się zbugować. Po zniszczeniu wszystkich Insygni, statystyki mogą wyświetlić 76/77.


 • Dwie pieczenie na jednym ogniu – całkowicie przejmij 3 obozy (cele główne oraz opcjonalne).
 • Kuj żelazo póki gorące – całkowicie przejmij 10 obozów (cele główne oraz opcjonalne).
 • Mistrz wielozadaniowości – całkowicie przejmij 15 obozów (cele główne oraz opcjonalne).
 • Śmierć na wycieraczce – całkowicie przejmij pozostałe 9 obozów (cele główne oraz opcjonalne).

Całkowite przejęcie oznacza – zrealizować cel główny oraz opcjonalne. Gdyby ktoś miał problem to w braz Eksplozje to za mało znajdziecie filmiki, gdzie bez problemu odszukacie wszystkie cele opcjonalne.


 • Przepędzanie wron – zniszcz 4 straszaki.
 • Lis w kurniku – zniszcz 12 straszaki.
 • Rozsypane prochy – zniszcz 15 straszaki.
 • W proch się obrócisz – zniszcz 20 straszaki.
 • Kto pilnuje strażników – zniszcz pozostałe (28) straszaki.

Po szczegóły zapraszam tutaj: braz Nie ma co myśleć.


 • Zdobycz dnia – zabij 5 snajperów.
 • Mam cię na oku – zabij 10 snajperów.

Po szczegóły zapraszam tutaj: braz Pogromca snajperów.


 • Atak na strażnicę – zniszcz 5 dużych wież strażniczych.
 • Burzyciel – zniszcz 10 dużych wież strażniczych.

Wyzwania po części powiązane z braz Pogromca snajperów, ponieważ co niektórzy snajperzy będą się znajdować w dużych wieżach strażniczych (są też małe) i takie wieże niszczyłem Harpunem – podczepiałem pod jedną linkę podtrzymującą wieże i razem ze snajperem się zapadała. Duże wieże znajdziemy również przed Obozami.


 • Środki bezpieczeństwa – rozbrój 5 min lądowych.
 • Spokojny jak bomba – rozbrój 10 min lądowych.
 • Przetnij właściwy przewód – rozbrój 30 min lądowych.
 • Nie trzeba wzywać saperów – rozbrój pozostałe 45 min lądowych.

Szczegóły oraz lokalizacje wszystkich pól minowych znajdziecie przy braz Saper.


 • Rządzenie – całkowicie zlikwiduj zagrożenie w jednym z regionów Jeeta.
 • Wywiesili białą flagę – całkowicie zlikwiduj zagrożenie w jednym z regionów Krwistobrodego.
 • Jak Kuba Bogu – całkowicie zlikwiduj zagrożenie w jednym z regionów Spojówki.
 • Wybrzeże czyste – zmniejsz całkowicie zagrożenie w 4 pozostałych regionach na terytorium Jeeta.
 • Spokojne morze – zmniejsz całkowicie zagrożenie w 4 pozostałych regionach na terytorium Krwistobrodego.
 • Kiedy kurz opada – zmniejsz całkowicie zagrożenie w 4 pozostałych regionach na terytorium Spojówki.

Szczegóły przy trofeach: braz Rozkwit Jeetabraz Rozkwit Krwistobrodegobraz Rozkwit Spojówkisrebro Początek czegoś dobregosrebro Oby tak dalejsrebro Rozpuszczanie wici.


 • Tysiąc i jeden drobiazgów – ukończ projekt 3 kolejnych magazynów w twierdzy Jeeta.
 • Nie zamocz prochu – ukończ 5 dowolnych projektów w twierdzy Jeeta.
 • Wszystko domknięte – ukończ pozostałe projekty w twierdzy Jeeta.
 • Aż po sufit – ukończ projekt 3 kolejnych magazynów w twierdzy Krwistobrodego.
 • Wszystkie ręce na pokład – ukończ 5 dowolnych projektów w twierdzy Krwistobrodego.
 • Przestaw ten autobus – ukończ pozostałe projekty w twierdzy Krwistobrodego.
 • Zapasy na czarną godzinę – ukończ projekt 3 kolejnych magazynów w twierdzy Spojówki.
 • Tryby się kręcą – ukończ 5 dowolnych projektów w twierdzy Spojówki.
 • Uszczelnić grodzie – ukończ pozostałe projekty w twierdzy Spojówki.
 • Oliwa do ognia – ukończ projekt 3 kolejnych magazynów w twierdzy Smażyciela.
 • Żelazo w palenisku – ukończ 5 dowolnych projektów w twierdzy Smażyciela.
 • Wielkie smażenie – ukończ pozostałe projekty w twierdzy Smażyciela.

Szczegóły znajdziecie przy trofeach: braz Przysługa dla Jeetabraz Przysługa dla Krwistobrodegobraz Przysługa dla Spojówkibraz Budowniczy.


Poniższe cztery wyzwania są związane ze spotkaniami, które rozmieszczone będą na całej mapie. Spotkania będą się ukazywać wraz z wykonaniem różnego rodzaju zadania oraz poprzez obniżenie zagrożenia w danym regionie.

 • Rozmowny człowiek – wykonaj 8 spotkań na terytorium Jeeta.
 • Gadanina – wykonaj 11 spotkań na terytorium Krwistobrodego.
 • Gaduła – wykonaj 12 spotkań na terytorium Spojówki.
 • Szukanie przyjaciół w Czarnym Mieście – wykonaj 7 spotkań na terytorium Smażyciela.

Poniżej mamy 9 wyzwań związanych z określoną ilością złomu do zebrania. Najlepszymi sposobami szybkiego zebrania złomu jest poprzejmowanie Obozów, co 20-25 minut za jeden Obóz będziemy dostawać 20 szt. złomu. No i w miarę szybko na każdym terytorium starajmy się zdobyć projekty do Ekip złomiarzy oraz sprzątających, im szybciej to zaliczymy, tym lepiej. O więcej szczegółów zapraszam do trofea: braz Złomiarz.

 • Nie wydaj wszystkiego naraz – zbierz 1000 sztuk Złomu.
 • Wykrywacz metalu – zbierz 10 000 sztuk Złomu.
 • Jeden procent – zbierz 45 000 sztuk Złomu.
 • Śmieci to skarb – zbierz 500 sztuk Złomu dzięki ekipom sprzątającym.
 • Czysty zysk – zbierz 2000 sztuk Złomu dzięki ekipom sprzątającym.
 • Zaoszczędzony grosz – zbierz 500 sztuk Złomu dzięki ekipom złomiarzy.
 • Dywidenda – zbierz 2000 sztuk Złomu dzięki ekipom złomiarzy.
 • Kanarek w kopalni – zbierz 1000 sztuk Złomu dzięki przejętym obozom.
 • Siedząc na kopalni złota – zbierz 10 000 sztuk Złomu dzięki przejętym obozom.

Poniżej przedstawiam ostatnie 17 różnych wyzwań związanych z Pustkowiem. Są to proste zadania, które wpadną naturalnym progresem w grze:

 • Codziennie po trosze umieramy – zabij 60 wrogów z frakcji Scrotusa.
 • Zagrożenie to zagrożenie – zabij 60 wrogów z frakcji Padliniarzy.
 • Zatkanie pyska – zabij 30 przeciwników z frakcji Szakali.
 • Wielka rozwałka – przy pomocy shotguna zniszcz 30 opon poruszających się pojazdów. Polecam to wykonać na pierwszych konwojach, ponieważ samochody są słabo opancerzone.
 • Podłóż nam bombę – zniszcz 50 czerwonych, wybuchających beczek.
 • Ciekawskie kubki smakowe – zjedz posiłek z robaków. Związane z braz Kucharz Pustkowi.
 • Smak miesiąca – zjedz 6 puszek z jedzeniem.
 • Smakosz pustkowi – zjedz 12 puszek z jedzeniem.
 • Happy hour – daj wodę wędrowcowi. Związane z braz Spragnionych napoić.
 • Lepkie palce – otwórz za pomocą łomu 5 pojemników lub drzwi.
 • Puszka Pandory – otwórz za pomocą łomu 10 pojemników lub drzwi. Łom kupimy wchodząc w zakładkę MAX i w Narzędzia szukamy łomu.
 • Strzeżcie się latającego lisa – 30 razy skorzystaj z linek zjazdowych. W moim przypadku wyglądało to tak, że odnalazłem linę, do której ponownie dobiegnięcie nie trwało długo i na tej linie zaliczyłem wszystkie wymagane zjazdy.
 • Jak wielbłąd – napełnij manierkę 30 razy. Są dwa sposoby napełniania manierki. Pierwszy w spotkanych źródłach wody. Jeśli są bandyci, pozwalamy się trochę obić, aby zużyć wodę w manierce i ponownie ją napełnić. Drugi sposób to zrobienie w każdej twierdzy projektu Zbiornik na wodę, dzięki temu przy każdej wizycie, zbiornik automatycznie nam się zapełni.
 • Tango w tornadzie – pokonaj 3 przeciwników podczas trwania burzy. Od razu po informacji o zbliżającej się burzy, udajemy się najlepiej do Miejsca poszukiwań, tam znajdziemy na pewno wrogów. Jeśli po drodze napotkamy się na wrogie auta, to od razu Grzmotem wszystkie wysadzamy, również nam zaliczy.
 • Lepiej 2 niż 4 – zniszcz 5 wrogich pojazdów, będąc pieszo. Najlepiej wykonać to na terytorium Jeeta. Tam spotkamy nieopancerzone samochody. Celujemy w zbiorniki z paliwem.
 • Co za przypadek – zbierz 3 przedmioty ze skrzyń wyrzucanych przez burzę. Podczas burzy natrafimy na duże skrzynie, w których znajdziemy duże ilości złomu. Za pomocą Harpuna łapiemy ową skrzynie, wysiadamy z auta jednocześnie uważając aby nic w nas nie trafiło i szybko rozwalamy skrzynie oraz zbieramy łupy.
 • Archeolog-amator – przy użyciu harpuna wyciągnij pojazd z piasku. Przy tym wyzwaniu polecam podczas jazdy słuchać Chumbucketa. Jeśli przy takim wraku przejedziemy, to on nas o tym poinformuje.

 

WALKA WRĘCZ

W walce wręcz mamy ogólnie 19 wyzwań do zrobienia. Większość wpadnie sama podczas walk, ale co do niektórych trzeba się troszkę postarać, aby nam zaliczyło. Poniżej przedstawiam pierwsze osiem wyzwań, które nie powinny sprawić żadnego problemu:

 • Kładę pokotem – zabij w walce wręcz 100 przeciwników.
 • Wal i patrz, jak puchnie – pokonaj 5 przeciwników bronią białą.
 • Łamanie kości – pokonaj 10 przeciwników bronią białą.
 • Układ pokojowy – rozbrój 5 przeciwników. Wymagana umiejętność, znajdziemy ją w zakładce MAX.
 • Rozbrojony – rozbrój 10 przeciwników. Wymagana umiejętność, znajdziemy ją w zakładce MAX.
 • Prosto w brzuch – wykonaj 10 strzałów w brzuch. Podchodzimy pod wroga i bez celowania oddajemy strzał z shotgunu.
 • Wredny jak łasica – zabij 5 wrogów, nabijając ich na Gromobijec. Trzymając Gromobijec w ręce podchodzimy pod wroga i wykonujemy normalny atak.
 • Wsad! – wykonaj cios kończący w trybie furii 15 razy.

 • Powolne spalanie – napełnij wskaźnik furii w 60 lub mniej sekund.
 • Wyćwiczona dzikość – napełnij wskaźnik furii w 50 lub mniej sekund.
 • Karmienie szału – napełnij wskaźnik furii w 40 lub mniej sekund.
 • Złość na wskaźnik – napełnij wskaźnik furii w 30 lub mniej sekund.
 • Skłonność do przemocy – napełnij wskaźnik furii w 20 lub mniej sekund.
 • Szybki gniew – napełnij wskaźnik furii w 10 lub mniej sekund.

W moim przypadku nie miałem problemu z powyższymi wyzwaniami, każde po kolei się zaliczało, bez mojej interwencji. Gdyby jednak ktoś miał problem z nimi, to: koniecznie wykonujemy to na dużych grupach przeciwników. Następnie obijamy każdego wroga, aby go lekko zranić. Dzięki temu wejdziemy w tryb furii, ale uważamy, aby nikogo nie zabić – można ich jeszcze poobijać lub robić uniki. Kiedy furia minie, wykonujemy szybkie ataki, udane kontry oraz egzekucje, a dzięki temu szybko wejdziemy w kolejny tryb furii. Poniżej przedstawiam filmik, na którym zobaczycie opisany sposób:

[video_popup url=”https://youtu.be/l_OBXRCaQmk” text=”Szybki gniew” auto=”yes”]


 • Wściekłe pięści – wykonaj nieprzerwaną serię 15 uderzeń.
 • W stałym rytmie – wykonaj nieprzerwaną serię 20 uderzeń.

Przy tych też nie miałem problemu. Musimy pamiętać, jedynie, aby nie wykonywać egzekucji, a powoli uderzać przeciwników. Uważamy koniecznie na kontrataki aby nam nie przerwało serii uderzeń. Pamiętajmy o unikach. Najlepiej to zrobić na grupie słabo uzbrojoną, bez broni białej oraz tarcz.


 • Nietykalny – zabij 8 przeciwników nie odnosząc obrażeń.
 • Niezłomny – zabij 12 przeciwników nie odnosząc obrażeń.

Na powyższe dwa wyzwania są dwa sposoby, ale niestety dowiedziałem się o drugim dopiero po wykonaniu powyższych, zabijając za którymś udanym razie 12 przeciwników w Obozie Rurociąg (Arterie, Terytorium Jeeta). Drugi sposób jest taki, że można wrogów rozłożyć sobie na „raty”, czyli zabijać małe grupki 2-4 osobowe. Staramy się, aby nas nie zranili, ponieważ przerwiemy wykonywanie wyzwania i koniecznie trzeba będzie nabijać wrogów od nowa. Podczas przemieszczania się również uważamy, aby się nie zranić. Polecam udać się do Miejsc poszukiwań, tam znajdziemy małe grupki oraz wykonać to na Terytorium Jeeta, ponieważ wrogowie są tam najsłabsi.


 • Niepowstrzymany – podczas jednego trybu furii zabij 8 przeciwników.

No i ostatnie wyzwanie, które również sprawiło mi lekki problem. A wykonałem je dopiero na Terytorium Smażyciela. Koniecznie do tego wyzwania ulepszamy na maksa zdolność Skupienie u Griffy, dzięki temu pozostaniemy dłużej w trybie furii. Polecam również wykupić wszystkie umiejętności oraz powiększyć ilość noży oraz naboi. Szukamy dużej grupy, powoli każdego uderzamy i kiedy wejdziemy w tryb egzekucji, najlepiej wykonywać szybkie egzekucję i strzały w brzuch. Koniecznie uważamy, aby nikt nas nie uderzył, jeśli dostaniemy masakrycznie obniży nam się pasek furii i trzeba będzie zacząć od nowa. Poniżej znajdziecie filmik, na którym jest przedstawione zaliczenie wyzwania. Jeśli wyczyściliście wszystkie obozy, a nadal nie zaliczyliście tego wyzwania to w obozie, którego zobaczycie na filmiku doświadczymy ciągłego respawnu wrogów.

[video_popup url=”https://youtu.be/Kv1dJfes2Ew” text=”Niepowstrzymany” auto=”yes”]

 

WALKA W POJAZDACH

W walce w pojazdach mamy 44 wyzwania. Podobnie jak w walce wręcz jak i tu mamy takie, które wpadną same, a przy niektórych trzeba będzie się trochę postarać. Dotyczą one większości niszczenia wrogich aut – określonych typów, określonej frakcji oraz rodzaju zniszczenia. Poniżej pierwsze 14 wyzwań, które powinny same wpaść podczas grania:

 • Padliniarz – zniszcz 10 pojazdów Padliniarzy.
 • Podbijam stawkę – zniszcz 50 pojazdów Padliniarzy.
 • Szczenię wojny – zniszcz 10 pojazdów Scrotusa.
 • Pies wojny – zniszcz 50 pojazdów Scrotusa.
 • Spedytor – zniszcz 5 pojazdów Szakali.
 • Poganiacz – zniszcz 20 pojazdów Szakali.
 • Bezpieczny seks – zniszcz przez przycieranie 6 pojazdów. Do przycierania będą nam potrzebne odpowiednie felgi i najlepiej wykonać to na autach w konwojach, ponieważ cały czas jadą w jednym kierunku.
 • Strzelba przeznaczenia – zabij przy użyciu strzelby 10 kierowców. Najłatwiej będziemy mieli na Terytorium Jeeta, ponieważ auta tam nie są opancerzone. Na innych terytoriach będzie nam potrzebny harpun do oderwania drzwi, aby oddać czysty strzał.
 • Pit stop – przy pomocy harpuna oderwij 5 opon poruszających się pojazdów. Nic trudnego, jedziemy obok auta i namierzamy harpunem na oponę i strzelamy. Do tego wyzwania jest wymagane ulepszenie harpuna.
 • Wielkie bum za dolara – korzystając ze strzelby zniszcz 15 zbiorników z paliwem, zamontowanych na wrogich pojazdach. Polecam wykonać to na Terytorium Jeeta, ponieważ auta tutaj nie są opancerzone, w innych przypadkach będzie nam potrzebny harpun.
 • Oto Wielki Wódz – pokonaj 3 przeciwników, mając zamontowany silnik V8. Do wykonania dopiero po zdobyciu silnika V8. Trzy razy niszczymy auta Grzmotem i wyzwanie zaliczone.
 • Szturch, szturch – zniszcz 5 pojazdów taranując je bokiem. Jeśli będziemy mieli z tym problem, to polecam zabić kierowcę i z taranować stojące auto.
 • Grzmotobicie – zniszcz 5 pojazdów przy użyciu Grzmotu.
 • Cierń w boku – zniszcz 5 pojazdów wjeżdżając im w bok. Tutaj musimy jechać obok auta i wcisnąć , aby wjechać w jego bok.

Dodatkowa informacja co do konwojów: konwój jest zniszczony po zlikwidowaniu głównego celu, a resztę aut można niszczyć do woli. Po użyciu szybkiej podróży, wszystkie zniszczone auta się ponownie pojawią. Także polecam większość wyzwań związanymi z autami wykonać na Terenie Jeeta, gdzie mamy dostęp do słabo opancerzonych aut.


Poniżej przedstawiam 4 wyzwania, które będzie można połączyć z wyzwaniami związanym z Archaniołami. Kiedy będziemy mieli dostęp do wszystkich Archaniołów, można się za nie zabrać. Zrobimy w ten sposób dwa za jednym zamachem. Jednakże nic nie przeszkadza, aby wykonać je wcześniej.

 • Czołówka – przy użyciu dopalacza zniszcz 12 pojazdów uderzeniem czołowym. Zakładamy do tego najcięższy taran. Jeśli będziemy mieli problem to można wykonać to ponownie na nieporuszającym się aucie.
 • Przebijacz opon – przestrzel ze snajperki 2 opony poruszających się pojazdów.
 • Wyceluj i strzelaj – przestrzel ze snajperki 2 zbiorniki z paliwem poruszających się pojazdów.
 • Nieznajomy w pociągu – przycieraj bok drugiego samochodu przez przynajmniej 5 sekund.

Co do wyzwań związanych ze snajperką można wykorzystać wzniesienie na które wjedziemy naszym Magnusem i będziemy ostrzeliwać auta próbujące się do nas dostać. Drugim sposobem jest wzięcie udziału w wyścigu. Zaraz po rozpoczęciu wyciągamy snajperkę i strzelamy w auta przed nami. 


Poniżej przedstawiam kolejne 14 wyzwać, które są związane z określonymi samochodami, które trzeba wykorzystać albo zniszczyć. Polecam koniecznie kolekcjonować auta z Pustkowi. Po wejściu do auta, wyświetla nam się komunikat czy takie auto posiadamy w swojej kolekcji, jeśli nie jedziemy do najbliższej twierdzy, aby auto zapisać. Jeśli wyzwanie jest związane z określonym typem auta, które już posiadamy w swojej kolekcji to wybieramy je i opuszczamy twierdzę. Odjeżdżamy kawałek i wysiadamy, aby przywołać nasz Magnum Opus, wsiadamy do niego i niszczymy auto. Bardzo polecam ten sposób nad robimy dużo czasu, gdzie byśmy musieli szukać określonych aut. W wyścigach śmierci, również napotkamy auta wymagane do wyzwań. Jeśli nie będziemy mieli auta w swojej kolekcji to szukamy wyścigu, gdzie będziemy mogli wziąć udział szukanym przez nas autem.

 • To gra dla dwojga – prowadząc Młota zniszcz 3 dowolne pojazdy.
 • Aż polecą iskry – prowadząc Boczniaka albo Ugniatarkę zniszcz ten sam typ pojazdu.
 • Mój mały przyjaciel – prowadząc Łazik Chuma zniszcz 3 pojazdy.
 • Kebab ze Scrotusa – prowadząc Kolczatkę zniszcz 1 pojazd Scrotusa.
 • Rozjechać Szakala – prowadząc Zgniatacza zniszcz 1 pojazd Szakali.
 • Wybicie – jadąc Łazikiem Chuma 3 razy wykonaj dwusekundowy skok, nie używając skoczni. Polecam zapoznać się z pucharkiem braz Powietrzne maksimum. W tym samym miejscu wykonamy powyższe wyzwanie.
 • Wielkie grillowanie – zniszcz za pomocą rury, z której wydobywa się ogień 5 pojazdów, używając Ognistego pogromcyOgniomistrza lub Smolignata.
 • Podpisane i zapieczętowane – zniszcz 1 pojazd za pomocą min wypuszczanych przez Burzyciela.
 • Efekt Morrisona – podczas burzy zniszcz 3 pojazdy, prowadząc Magnum Opus. Koniecznie po informacji o zbliżającej się burzy udajemy do najbliższego konwoju.
 • Potrawka – mając zamontowany najlepszy taran zniszcz poprzez czołowe taranowanie 5 pojazdów typu Taranator lub Młot.
 • Zabójca robali – jadąc Bumbalem zdetonuj go i zabij 1 wroga.
 • Chyba śnisz – używając Grzmotu zniszcz 3 patrole. Patrole to pojazdy, z których zeskakują przeciwnicy. Napotkamy na nich dopiero na Terenie Krwistobrodego.
 • Mordercze drgawki – strąć z Magnum Opus 10 skoczków, bez użycia broni. Zrobimy to poprzez gwałtowne skręty lub użycie przyśpieszenia.
 • Lep na muchy – używając kolców przeciw skoczkom zabij 15 przeciwników. Po zamontowaniu kolców szukamy konwoju, który ma auto z przeciwnikami na krypie, jedziemy obok niego i pozwalamy im wskakiwać na nasze Magnum.

No i poniżej przedstawiam ostatnie 12 wyzwań, które są związane z Archaniołami:

 • Spalić pogan – prowadząc Archanioła Tytan Cnoty zniszcz 15 pojazdów Padliniarzy.
 • Spalić podłych – prowadząc Archanioła Tytan Cnoty zniszcz 15 pojazdów Scrotusa.
 • Spalić demony – prowadząc Archanioła Tytan Cnoty zniszcz 15 pojazdów Szakali.
 • Ognisty podmuch – prowadząc Archanioła Krwawy Anioł zniszcz 2 pojazdy Ognisty pogromca.
 • Prawo dnia – prowadząc Archanioła Prawo Wojny zniszcz ze snajperki 2 zbiorniki z paliwem poruszających się pojazdów.
 • Anioł bez skrzydeł – prowadząc Archanioła Władca Szos wykonaj trzysekundowy skok, nie używając skoczni. Polecam zapoznać się z pucharkiem braz Powietrzne maksimum. W tym samym miejscu wykonamy powyższe wyzwanie.
 • Stan skuteczności – prowadząc Archanioła Trumna 5 razy zniszcz 2 wrogie pojazdy w odstępie 5 sekund. Używamy do tego Grzmotu. Polecam to wykonać na konwojach na Terenie Jeeta.
 • Bądźmy wyjątkowo precyzyjni – prowadząc Archanioła Aurelian Czujny zniszcz podczas burzy 1 pojazd.
 • Święta jazda – prowadząc Archanioła Cudowny Cień zniszcz 12 pojazdów.
 • Byle czysto – prowadząc Archanioła Maszynka do Mięsa zniszczy 5 pojazdów poprzez przycieranie.
 • Butem w ząb – prowadząc Archanioła Złodziej Dusz pokonaj 1 pojazd Zgniłozęba. Odpowiednie samochody znajdziesz na terenie Smażyciela.
 • Proszę jechać szybciej – prowadząc Archanioła Kolec Prawości utrzymuj pełną prędkość przez 1,9 mili. Poniżej przedstawiam filmik pomocniczy:

[video_popup url=”https://youtu.be/r5UCv_2O5UE” text=”Proszę jechać szybciej” auto=”yes”]