Mafia II: Definitive Edition – Przygody Joe – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Przygody Joe to trzeci i ostatni dodatek do Mafii II. Pozwala nam on zobaczyć co też porabiał Joe, gdy nie mieliśmy okazji go widywać na ekranie podczas historii Vito. Zestaw pucharków tutaj jest łatwy i całe szczęście nie tak czasochłonny, jak w poprzednim dodatku.

 

Jak oceniasz trudność zdobycia 100% w DLC Przygody Joe?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia 100%: 3/10
 • Czas do zdobycia 100%: 10-12 godzin
 • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x2 x8
 • Liczba trofeów offline: 10
 • Liczba trofeów online: BRAK
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: braz Skoczna bryka

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

W ramach podziękowania za poradnik, o ile się oczywiście przydał, możesz postawić mi kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Krok po kroku:

W przypadku Przygód Joe nie ma żadnej wielkiej filozofii w zdobyciu wszystkich pucharków. Podobnie jak w poprzednim dodatku, możemy zabrać się za wszystko na najłatwiejszym poziomie trudności.  Polecam sobie tylko zapamiętać, by na pierwszej misji zepchnąć świadka do wody pod braz Lodowy grobowiec. W razie czego możemy potem ponownie odpalić tę misję, ale warto od razu mieć to z głowy. Później przechodzimy sobie po kolei pojawiające się misje do końca głównego wątku. Zostaną nam już tylko zapewne te wyzwania samochodowe plus ewentualnie wykonanie 10 akcji w jednej misji. I to w zasadzie tyle.

 

Poradnik:

braz Jaki świadek? / What Witness? GS: 10
Ukończ poziom „Świadek” w „Przygodach Joe”. / Finish the Witness level in „Joe’s Adventures.”

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu pierwszej misji w dodatku.

 

braz Lodowy grobowiec / Arctic Grave GS: 20
Wepchnij głównego świadka do skutego lodem jeziora w „Przygodach Joe”. / Push the chief witness into the ice lake in „Joe’s Adventures.”

Pucharek ten możemy zdobyć podczas pierwszej misji z dodatku. W pewnym momencie przyjdzie nam ścigać świadka po oblodzonym jeziorze. Mamy do wyboru dwie opcje. Jedną z nich jest zepchnie samochodu uciekiniera do wody. Niestety trudno to wykonać bo jedziemy rzęchem, a nasz przeciwnik niechętnie daje się spychać. Drugą opcją jest zrobienie tego ręcznie tak jak na poniższym filmie. Musimy najpierw zablokować samochód typa, a potem go z niego wywlec. Będzie uciekał pieszo. Zaganiamy go w odpowiednie miejsce i wciskając możemy go pchnąć w przerębel. Jeśli będzie za daleko wywiąże się walka wręcz. Musimy wtedy szybko wyciągnąć broń, by ją anulować i podjąć próbę wepchnięcia ponownie.

 

braz Awantura w dokach / Dockyard Discord GS: 20
Ukończ poziom „Koneksje” w „Przygodach Joe”. / Finish the Connection level in „Joe’s Adventures.”

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Pierwsza większa misja, która rozgrywa się w dokach. Po jej zakończeniu otrzymamy trofeum.

 

braz Cwaniaki nie płacą / Five Finger Discount GS: 30
Ukończ poziom „Supermarket” w „Przygodach Joe”. / Finish the Supermarket level in „Joe’s Adventures.”

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Ta misja pojawi się po tym jak wykonamy parę mniejszych zadań dla różnych zleceniodawców. Będzie nas czekał napad na sklep. Po całej akcji otrzymamy trofeum.

 

srebro Uwaga na towar / Mind the Goods GS: 40
Ukończ poziom „Burdel” w „Przygodach Joe”. / Finish the Cathouse level in „Joe’s Adventures.”

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Ostatnia duża misja, która odblokuje się po kolejnym wykonaniu pomniejszych zadań. Czeka nas tu sporo strzelania, ale nie jest to nic trudnego.

 

srebro Bliższa koszula ciału / Same Shirt Different Day GS: 50
Ukończ „Przygody Joe” na dowolnym poziomie trudności. / Finish Joe’s Adventures on any difficulty.

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu całego dodatku.

 

braz Naddźwiękowy / Hypersonic GS: 20
Zdobądź jednorazowo 2000 punktów za szybką jazdę w „Przygodach Joe”. / Reach 2000 points for one velocity run in „Joe’s Adventures.”

Trofeum związane z wyczynami samochodowymi. W przypadku Przygód Joe punkty są nabijane wyłącznie podczas misji. Za jeżdżenie w otartym świecie nic nie dostaniemy. Polecam wybrać misję „Koniec interesów”, której lokalizacja na mapie jest widoczna na screenie przy opisie braz Człowiek orkiestra. Sposoby na ten pucharek są w zasadzie dwa.

SPOSÓB I – Ulepszamy na maksymalny poziom jakiś solidny samochód. Bardzo dobrze nadaje się do tego Potomac Elysium. Odpalamy misję „Koniec interesów” i kierujemy się na pokazaną niżej trasę. Rozpędzamy samochód najbardziej jak się da, ale jednocześnie uważamy na ruch drogowy oraz zakręty. Uderzenie w cokolwiek może pogrzebać próbę. Musimy nabić dokładnie 2000 punktów za ciągłą szybką jazdę. Po ewentualnie kilku próbach powinno się udać.

Trasa pod utrzymywanie wysokiej prędkości.

SPOSÓB II – Tu samochód nie jest tak istotny, acz polecam mimo wszystko wybrać jakąś porządną maszynę. Kierujemy się we wskazane na filmie miejsce i skaczemy rozbijamy barierkę na autostradzie. Wpadniemy w limbo, gdzie spokojnie naliczy nam więcej niż wymagane 2000 punktów. Przy okazji wpadnie nam też braz Skoczna bryka.

 

braz Skoczna bryka / Jacked Jumper GS: 20
Zdobądź 200 punktów za jeden skok w „Przygodach Joe”. / Reach 200 points for one Jump in „Joe’s Adventures.”

Kolejne trofeum związane z wyczynami samochodowymi. W przypadku Przygód Joe punkty są nabijane wyłącznie podczas misji. Za jeżdżenie w otartym świecie nic nie dostaniemy. Polecam wybrać misję „Koniec interesów”, której lokalizacja na mapie jest widoczna na screenie przy opisie braz Człowiek orkiestra.

Z tym pucharkiem jest problem, bo często nie wpada, nawet jeśli osiągnęliśmy wymagany próg punktowy. Miejscówki w jakich możemy próbować tego dokonać to widoczny na poniższym screenie wyjazd z tunelu, czy teren fabryki, na który kierujemy się w ramach misji „Koniec interesów”. Jeśli nijak nie chce wpaść możemy spróbować drugiego sposobu z opisu braz Naddźwiękowy. Wystarczy spaść pod mapę i tam naliczy nam skok na 250 punktów.

Po wyjeździe z tunelu jest dobre miejsce na skok.

 

braz Król asfaltu / Driftin’ Daddy-O GS: 20
Zdobądź 200 punktów za jeden drifting w „Przygodach Joe”. / Reach 200 points for one Drift in „Joe’s Adventures.”

Ostatnie trofeum związane z wyczynami samochodowymi. W przypadku Przygód Joe punkty są nabijane wyłącznie podczas misji. Za jeżdżenie w otartym świecie nic nie dostaniemy. Polecam wybrać misję „Koniec interesów”, której lokalizacja na mapie jest widoczna na screenie przy opisie braz Człowiek orkiestra.

Najlepszym miejscem do wykonania wymaganego driftu jest pokazany na poniższym filmie park miejski. Wystarczy dobrać jakiś lepszy samochód i gwałtownie skręcić  wprowadzając wóz w poślizg i ostrożnie dawkując gazem kręcimy to w jedną, to w drugą stronę. Po paru próbach osiągniemy wymagany wynik.

 

braz Człowiek orkiestra / Jack of all Trades GS: 20
Wykonaj 10 różnych punktowanych akcji w jednej misji w „Przygodach Joe”. / Reach 10 different score actions in one mission in „Joe’s Adventures.”

Pucharek związany z wykonaniem punktowanych akcji. W przypadku Przygód Joe punkty są nabijane wyłącznie podczas misji. Za jeżdżenie w otartym świecie nic nie dostaniemy. Polecam wybrać misję „Koniec interesów”, której lokalizacja na mapie jest widoczna na screenie poniżej.

Musimy wykonać przynajmniej 10 różnych akcji. By tego dokonać przed przystąpieniem do misji polecam zakupić sobie granaty oraz koktajle Mołotowa. Odpalamy misję „Koniec interesów” i wsiadamy do szybkiego samochodu. Po drodze wykonujemy akcje Wysoka Prędkość, Skok oraz Drift. Dojeżdżając na miejsce przejeżdżamy jednego z przeciwników, by dostać Zabójstwo samochodem. Wysiadamy i zabijamy jednego wroga Strzałem w głowę, a drugiego strzałem w klatkę piersiową dla Zabójstwo. Jeśli jest jeszcze jeden przeciwnik to pokonajmy go w Walce na pięści. Jeśli nie to pamiętajmy o tym, jak przyjdą kolejni. Wysadzamy wskazane samochody zdobywając Demolka. Zlecą się kolejni wrogowie. Musimy zabić jednego granatem dla Zabójstwo eksplozją oraz jednego koktajlem dla Płonące zabójstwo. W ten sposób mamy już 10 różnych akcji. Należy tylko pamiętać, że aby dostać trofeum trzeba ukończyć daną misję.

 • Akcje związane z samochodem:
  • Wysoka prędkość – rozpędzenie się ponad 70 Mph.
  • Zawrotna prędkość – rozpędzenie się ponad 120 Mph.
  • Skok – oderwanie się samochodu od ziemi.
  • Drift – poślizg samochodem.
  • Demolka – wysadzenie samochodu.
  • Zabójstwo samochodem – przejechanie przeciwnika.
 • Akcje związane z walką:
  • Zabójstwo – zastrzelenie poprzez trafienie w klatkę piersiową lub rękę, czy nogę.
  • Strzał w głowę – zastrzelenie przez headshota.
  • Zabójstwo eksplozją – zabicie przeciwnika granatem lub eksplodującym samochodem.
  • Płonące zabójstwo – zabicie przeciwnika koktajlem Mołotowa.
  • Zabójstwo pięściami – zabójstwo przeciwnika w walce wręcz.
  • Zabójstwo pięściami z wykończeniem – zabójstwo przeciwnika w walce wręcz stosując wykończenie. Gdy przeciwnik słania się na nogach chwytamy go i dobijamy wciskając 3x.
  • Ciche zabójstwo – skradamy się za plecy przeciwnika i wciskamy .

Lokalizacja misji.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!