Mafia II: Definitive Edition - Wendeta Jimmy'ego DLC

3/10
20-40H
x0
x0
x2
x8
10
0
0
2
1
10
0
0
2
1

 

Wendeta Jimmy’ego to drugi po Zdradzie Jimmy’ego dodatek do Mafii II. Co ciekawe jednak pierwszy, który dostał zestaw pucharków. Wszystkie są w zasadzie bardzo proste do zdobycia, ale jeden za przejechanie dystansu 1000 mil to grinderska udręka.

 

Krok po kroku:

Na szczęście dodatek ten nie zawiera żadnych możliwych do przeoczenia trofeów. Warto jednak mieć na oku pucharek braz Podróżnik, gdyż słyszałem głosy, iż niektórzy mieli z nim problemy, a jest to bardzo czasochłonny i żmudny dzbanek.

Tym razem nie ma trofeów związanych z poziomem trudności, więc spokojnie możemy przechodzić całą grę na łatwym, jeśli tak jest nam wygodniej. Zgon podczas misji nie resetuje nam statystyk. To co ugraliśmy – jest ugrane, tylko należy pamiętać, aby przed wyłączeniem gry zapisać stan w jednym z mieszkań lub poprzez odpalenie nowej misji.

Jeśli chodzi o kolejność działań – polecam najpierw po prostu skupić się na wykonywaniu kolejnych misji głównych oraz tych związanych z kradzieżą samochodów. Po zakończeniu wszystkich zadań możemy się zabrać za ogarnianie brakujących nam do kompletu trofeów.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: Pierwszy krok</span> / <span>First Step
10

Pierwszy krok / First Step

Wykonaj pierwsze zadanie w "Wendecie Jimmy'ego". / Complete your first mission in Jimmy's Vendetta.

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu pierwszej misji w grze.

Ikona osiągnięcia: Szybszy niż światło</span> / <span>Faster Than Light
10

Szybszy niż światło / Faster Than Light

Zdobądź mnożnik punktów 10x w "Wendecie Jimmy'ego". / Achieve a 10x point multiplayer in "Jimmy's Vendetta".

Pucharek związany z mechaniką. Gra przyznaje nam punkty za wykonywanie przeróżnych akcji. Wraz z ich kolejnym wykonywaniem, zwiększa się nasz mnożnik widoczny w prawym górnym rogu. Musimy zdobyć przynajmniej mnożnik 10x. Nie stanowi to większego problemu. Np. bardzo łatwo jest to osiągnąć w misjach, gdzie jest dużo wrogów jak w finale. Wystarczy szybko zastrzelić wymaganą liczbę przeciwników i wpadnie.

Pilnujemy mnożnika w prawym górnym rogu ekranu.
Ikona osiągnięcia: Podróżnik</span> / <span>Explorer
10

Podróżnik / Explorer

Przejedź w sumie 1000 mil (1609 km) w "Wendecie Jimmy'ego". / Drive a total of 1,000 miles in vehicles in "Jimmy's Vendetta".

Zglitchowane

Najbardziej irytujące trofeum – nie tylko w tym dodatku, ale i w całej grze. Generalnie po przejściu wszystkich misji i wykonaniu pozostałych trofeów wykręcimy gdzieś 200-250km, a trzeba będzie dobić do 1609km. Nie wiem, kto to wymyślił, ale nijak nie pasuje do całej gry. Poniżej opisałem dwie metody na grindowanie tegoż pucharka.

SPOSÓB I

 • Wybieramy sobie porządny samochód. Od siebie polecam Potomac Elysium z ulepszonym (na trzeci poziom) silnikiem. Mamy go dostępnego od początku w garażu, tylko za ulepszenie trzeba zapłacić u mechanika.
 • Po ulepszeniu wozu dokonajmy ręcznego zapisu w najbliższym poniższej trasy mieszkaniu.
 • Obieramy sobie widoczną na poniższym screenie trasę i zasuwamy ile fabryka dała. Oczywiście zwalniamy na zakrętach i staramy się nie rozwalić samochodu.
 • Krążymy tak długo, aż nie rozwalimy samochodu, albo nie spadniemy gdzieś przypadkowo poza drogę. Jeśli wóz się rozwali albo wypadniemy to wówczas odpalamy menu i wybieramy „WCZYTAJ OSTATNI ZAPIS”. Przeniesie nas do mieszkania, gdzie ręcznie zapiszmy grę, aby nabite km zapisały się do statystyk.
 • Ponownie wyjeżdżamy nabijać kilometry.
 • Orientacyjny czas wbijania 10-15h.
Najlepsza trasa do grindowania kilometrów.

SPOSÓB II

 • Wybieramy sobie porządny samochód. Od siebie polecam Potomac Elysium z ulepszonym na trzeci poziom silnikiem. Mamy go dostępnego od początku w garażu, tylko za ulepszenie trzeba zapłacić u mechanika. Co ciekawe i w przypadku tego sposobu wybór pojazdu ma znaczenie, bo różnie km się nabijają w danych pojazdach.
 • Po ulepszeniu wozu dokonajmy ręcznego zapisu w najbliższym miejsca z filmu mieszkaniu.
 • Kierujemy się we wykazane miejsce i przez sklep wypadamy w limbo poza mapę. Może to wymagać kilku prób, bo nie zawsze samochód nam wypadnie. W razie jakby się rozwalił podczas próby przejazdu podejdźmy do silnika i naprawmy go by znów mógł jechać.
 • Gdy samochód będzie spadał km same będą się nabijały. Niestety wolniej niż w przypadku powyższej metody, więc przy okazji wyjdźmy sobie na spacer z psem, obejrzyjmy Youtube, czy poczytajmy książkę.
 • Jeśli planujemy wyłączyć konsolę MUSIMY wyjść do menu i wybierać „WCZYTAJ OSTATNI ZAPIS”. Przeniesie nas do mieszkania, gdzie ręcznie zapiszmy grę, aby nabite km zapisały się do statystyk. W innym wypadku nam przepadną.
 • Orientacyjny czas wbijania 30-35h.

Ważne! Słyszałem doniesienia, że korzystanie z drugiej metody może nam nie zaliczyć pucharka. U mnie wpadł bez problemu podczas wiszenia w limbo, ale przy tak żmudnym pucharku lepiej dmuchać na zimne. Dlatego co jakiś czas odpalmy menu i statystyki. Gdy okaże się, że już jesteśmy blisko 1609km zapiszmy sobie grę i zgrajmy ten zapis na pendrive.

Ikona osiągnięcia: Pan wojny</span> / <span>Armament King
10

Pan wojny / Armament King

Zabijając wrogów w "Wendecie Jimmy'ego", użyj każdej broni dostępnej w grze. / Kill your enemies in "Jimmy's Vendetta" with every weapon available in the game.

Dość oczywiste trofeum, aczkolwiek by zdobyć wszystkie rodzaje broni przyjdzie nam odwiedzić kilka różnych przybytków. Poniżej opisałem lokalizację każdego z nich. Co ważne najlepiej odhaczać kolejne zabójstwa na gangsterach. Policjanci oraz cywile mogą się do tego nie zaliczać. Część tego uzbrojenia możemy też spokojnie podnieść po pokonanych wrogach.

 • Policja
  • Thompson M1A1 – tą broń można zdobyć tylko podnosząc ją po pokonanych gangsterach lub właśnie funkcjonariuszach policji po uprzednim zdobyciu maksymalnego poziomu pościgu.
 • Sklep Harrego
  • Thompson 1928 – 470,00 $
  • Grease Gun – 172,50 $
  • MP40 – 218,75 $
  • Magnum – 137,50 $
  • M1 Garand – 249,00 $
  • Karabin K98 – 275,00 $
  • Strzelba – 390,00 $
  • SMG .38 – 205,00 $
  • Granat MK.II – 38,50 $
  • Pistolet C96 – 105,00 $
 • Sklep z bronią
  • Rewolwer .38 – 62,99 $
  • 1911 Semi – 122,99 $
  • Magnum – 149,99 $
  • M1 Garand – 249,99 $
  • Strzelba – 399,99 $
 • Sklep Giuseppe
  • Koktajl Mołotowa – 20,00$
  • Magnum – 140,50 $
  • 1911 Special – 270,00$

 

Ikona osiągnięcia: Podpalacz</span> / <span>Firebug
10

Podpalacz / Firebug

Zniszcz 100 pojazdów w "Wendecie Jimmy'ego". / Destroy 100 vehicles in "Jimmy's Vendetta".

Kumulacyjne trofeum związane z wysadzaniem samochodów. Można się za to zabierać w dowolnym momencie i na bieżąco sprawdzać liczbę w statystykach. Najlepszym sposobem wysadzania samochodów to strzelenie im w bak z dowolnej broni. Nawet jeden strzał może spowodować eksplozję. Najlepszym miejscem do grindowania jest widoczna na poniższym screenie misja o nazwie „Zamknięte konto”. Wykonując ją przebijamy się przez zaułek pełen samochodów, które możemy wysadzać. Przy okazji też ubijemy tu trochę przeciwników do trofeum braz Masakra. Po dotarciu do końca alejki nie ma sensu gonić uciekającego nam typa i zamiast tego wybieramy „WCZYTAJ OSTATNI ZAPIS”. Powtarzamy misję do momentu otrzymania trofeum.

Lokalizacja misji.
Ikona osiągnięcia: Strzelec wyborowy</span> / <span>Sharpshooter
10

Strzelec wyborowy / Sharpshooter

Zabij 100 przeciwników strzałami w głowę w "Wendecie Jimmy'ego". / Kill 100 enemies by headshots in "Jimmy's Vendetta".

Tego trofeum raczej nie trzeba tłumaczyć. Najpewniej wpadnie nam jeszcze przed zakończeniem głównego wątku. Wystarczy celować w głowę napotkanym przeciwnikom i spokojnie nabijemy tę setkę.

Ikona osiągnięcia: Pan Samochodzik</span> / <span>Carnapper
50

Pan Samochodzik / Carnapper

Wykonaj wszystkie misje "Salon samochodowy" w "Wendecie Jimmy'ego". / Finish all car dealer missions in "Jimmy's Vendetta".

Salon samochodowy to specyficzny rodzaj misji, widniejący na mapie pod postacią ikonki z samochodem, gdzie musimy dostarczyć poszukiwany samochód. Nie ma wiele takich zadań i w zasadzie nie stanowią żadnego problemu, a są niezłym zastrzykiem gotówki. Otrzymamy trofeum, jak przynajmniej raz wykonamy każdą z tych misji.

Ikona osiągnięcia: Pomszczony</span> / <span>Revenged
100

Pomszczony / Revenged

Ukończ "Wendetę Jimmy'ego" na dowolnym poziomie trudności. / Finish "Jimmy's Vendetta" on any difficulty level.

Fabularne

Trofeum związane z ukończeniem dodatku. Wpadnie po zaliczeniu finałowej misji.

Ikona osiągnięcia: Milioner</span> / <span>Millionaire
20

Milioner / Millionaire

Zdobądź 1 000 000 punktów w "Wendecie Jimmy'ego". / Earn 1,000,000 points in "Jimmy's Vendetta".

I znowu wyglądające srogo grindowanie. Na szczęście nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Sposoby na ten pucharek są w zasadzie dwa. Wynikają one z faktu, że punkty zbieramy zarówno osobno w misjach, jak i osobno w trybie eksploracji miasta.

SPOSÓB I – Wybieramy misję z dużą liczbą wrogów i staramy się strzelać headshoty, utrzymując wysoki mnożnik serii. Jeśli gramy na hardzie, to dodatkowo jeszcze zgarniemy więcej punktów. Sposób ten jest jednak nieco wymagający i może zająć kilka prób.

SPOSÓB II – milion punktów zdobędziemy spokojnie przy okazji wbijania braz Podróżnik z użyciem glitcha spadającego samochodu w limbo. Tylko w tym wypadku nie możemy wczytywać punku kontrolnego przed zdobyciem wymaganej liczby, gdyż punkty przepadają. Także czeka nas tu trochę ponad 3h takiego grindu. Nudny, ale pewny sposób.

Ikona osiągnięcia: Masakra</span> / <span>Massacre
20

Masakra / Massacre

Zabij 1000 przeciwników w "Wendecie Jimmy'ego". / Kill 1,000 enemies in "Jimmy's Vendetta".

Zglitchowane

I jeszcze jedno kumulacyjne trofeum. Jest o tyle dobrze, że w grze nie brakuje strzelania i po zakończeniu wszystkich misji możemy dobić tak gdzieś do połowy wymaganej liczby. Warto zaznaczyć, że do wymaganego 1000 nie liczą się cywile, ani policja. Muszą to być gangsterzy.

Na początek polecam obrać misję „Zamknięte konto”, by przy okazji ogarniać braz Podpalacz. Oprócz wozów do wysadzenia ustrzelimy tam też całkiem sporo przeciwników. Po zdobyciu tego trofeum możemy się przenieść w inne miejsce. Ja osobiście wsiadłem w doby wóz i podjechałem na brzeg mapy pod misję „Tom w opałach” widoczną na poniższym screenie. Po odpaleniu misji jechałem na miejsce ubijałem wszystkich przeciwników na drodze, aż do momentu, gdy wchodziło się na tory. Tam już było mało wrogów, wiec dawałem się zastrzelić i ponownie odpalałem misje, aż do momentu otrzymania trofeum.

Lokalizacja misji.

Ważne! Słyszałem doniesienia, że licznik może się nam zglitchować. U mnie pucharek wpadł bez problemu, ale lepiej dmuchać na zimne. Dlatego co jakiś warto sobie zgrać zapis na pendrive, by w przypadku problemu nie musieć zaczynać od nowa.