Minecraft Dungeons: Echo Otchłani DLC – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Minecraft Dungeons: Echo Otchłani to niestety ostatnie DLC do gry. Jedyne, co pozostało, to dotrzeć do Kresu i zakończyć historię Arcyzłosadnika. Zmierzymy się z nowymi przeciwnikami, zaopatrzymy się w unikatowe wyposażenie i poznamy trzy ciekawe miejscówki. Jak na końcówkę historii, dobrze to ubrali – świetnie się z tym tytułem bawiłem.

 

Jak oceniasz trudność zdobycia 100% w DLC Echo Otchłani?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
  • Czas do zdobycia platyny: ~8 godzin
  • Liczba trofeów: platynax0zlotox0 x3 x7
  • Liczba trofeów offline: 10
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: BRAK

Krok po kroku:

DLC jest stosunkowo łatwe i nie musicie poświęcać dużo czasu, żeby wbić wszystkie trofiki.

 

KROK 1. Zbieramy oczy otchłani i eksplorujemy twierdzę

Musimy zebrać oczy, sztuk 6, w podstawowych mapkach gry i udać się do twierdzy, żeby otworzyć portal, zdobędziemy pucharek „braz Po sam Kres!„. Zanim jednak takowy portal otworzymy, możemy na jednej z tych mapek zdobyć pucharek „braz Unik„. Gdy będziemy walczyć na końcu jednej z nich z endermanem, użyjcie bloczków otchłani do tego pucharka. Teraz, gdy udamy się do twierdzy, zaliczamy pucharek „braz Spalam się” – tylko pamiętajmy, żeby wyposażyć się w odpowiedni oręż z zaklęciem „Zaklęty ogień”. Teraz możemy zabrać się za pucharek „srebro Skarbiec„, w którym musimy odszukać sześć przycisków w twierdzy, żeby otworzyć drzwi do skarbca i zobaczyć, co jest w środku.

 

KROK 2. Zaliczamy dwie nowe mapki i tym samym kończymy z grą

Na nowych mapkach zaliczamy pucharek związany z shulkerem „braz Górska ścieżka” i fabularny pucharek za ubicie bossa „srebro Łamacz serc„.

 

KROK 3. Szukamy kwiatków

Pucharek to „braz Tytułowa kałamarnica„, i to jest niejako opcjonalny etap. Jak grałem cały czas na poziomie apokalipsy, a do tego pucharka musimy trudność ustawić na poziom domyślny. Na mapce pojawi się miejscówka „Wybrzeże kałamarnic”. Szukamy tutaj słoneczników i wciskamy przyciski w odpowiedniej kolejności, jeżeli zrobimy – to dobrze wracamy na początek lokacji i na pomoście zobaczymy kałamarnicę.

 

KROK 4. Zaliczamy resztę trofików i kończymy z tym!

To już ostatnik krok do zdobycia 100% wszystkich DLC w tej grze. Większość tego, co nam wpadnie tutaj jest łatwa. Tak naprawdę zostaje nam pucharek „srebro Muszę je wszystkie mieć” – polega on na tym, aby odblokować wszystkie łupy i nagrody z wszystkich misji z całej gry, chodzi głównie o misje główne. Jeżeli zrobiliśmy wszystkie do tej pory, czyli podstawkę i obecne DLC, teraz musimy tylko zdobyć je z tego nowego DLC. Wszystkie znaki zapytania w łupach i nagrodach muszą zniknąć. Od tego będzie zależeć, czy pójdzie nam stosunkowo szybko z tym DLC, czy trochę sobie pogrinduejmy mapki.

Świetnie się grało i życzę zdobycia 100% z wszystkiego 🙂

 

Poradnik:

braz Po sam Kres! / To the End! 10
Odbądź podróż przez Portal Kresu do Kresowej Dziczy. / Travel through the End Portal to the End Wilds.

Na samym początku, po tym, jak zakupicie sobie nowe DLC, musicie nowe mapki odblokować. Do tego będzie Wam potrzebne 6 sztuk oczu kresu, które znajdziemy w sześciu głównych lokacjach z podstawki. Na mapie będzie to widać – koło każdej lokacji będzie oko. W każdej z tych miejscówek musicie dotrzeć do miejsca, gdzie będziecie walczyć z endermanem, a jak go pokonacie, wypadnie z niego oko.

Po tym, jak już będziemy mieli je wszystkie, udajemy się do Twierdzy i śmigamy na sam środek. Znajduje się tem portal, jak się zbliżycie, uaktywni się animacja i zobaczycie co Was czeka. Gdy już sobie obejrzycie filmik, gra spyta się Was, czy chcecie się przenieść do nowej lokacji – wybieracie opcję „tak” i po tym wpadnie Wam pucharek.

 

srebro Skarbiec / Treasure Trove 50
Wejdź do skarbca w Twierdzy. / Enter the Stronghold Vault.

Twierdza jest dość rozległą lokacją, zajmie Wam trochę czasu przechadzka po niej. Tu musicie odnaleźć i włączyć szcześć przycisków. Wszystkie lokacje z przyciskami znajdują się za bramami. Należy je otworzyć i potem znaleźć znajdźkę i ją włączyć. Gdy mamy to ogarnięte, możemy udać się do centralnej częśći mapki, koło portalu i teraz możemy wejść do skarbca. Żeby pucharek wpadł, musimy się trochę po nim pokręcić. Wspomnę tylko, że nie ma znaczenia kolejność uruchamiania przycisków, wystarczy je po prostu włączyć.

 

srebro Łamacz serc / Heartbreaker 50
Pokonaj Mściwe Serce Kresu. / Defeat the Vengeful Heart of Ender.

To wpadnie Wam naturalnie na drugiej mapce nowego DLC, musimy pokonać bossa. Możemy to zrobić na obojętnie jakim poziomie trudności.

 

srebro Muszę je wszystkie mieć / I Need Them All 50
Odblokuj wszystkie przedmioty w misjach w grze podstawowej i w DLC. / Unlock all mission item drops in the base game and DLCs.

Dokładnie tak, jak jest napisane w opisie, musicie odblokować wszystkie przedmioty w grze. Ja osobiście robiłem to na poziomie trudności apokalipsa. Jeżeli mieliście wszystko odblokowane z podstawki i reszty DLC, zostanie Wam tylko ogarnięcie dwóch mapek z tego DLC, nie powinno zająć Wam to dużo czasu. Zawsze można oblniżyć sobie poziom trudności „apokalipsy” dla przykładu. Mapki można w miarę szybko zaliczyć.

  • Możecie przedmioty kupić w sklepiku.
  • Możecie powtarzać daną mapke aż wydropicie co potrzeba, co jest raczej oczywiste.
Minecraft Dungeons - Łupy i nagrody

Wszystkie znaki zapytania muszą zniknąć!

 

braz Górska ścieżka / Take the High Road 20
Dotrzyj na szczyt Uszkodzonej Cytadeli, nie otrzymując trafienia od shulkera. / Reach the top of the Broken Citadel without ever getting hit by a Shulker.

Stosunkowo łatwy pucharek, którego wbijemy sobie na drugiej mapce tego DLC. Jedyne, na co musimy tutaj uważać to to, żeby pocisk shulkera nas nie trafił. W przypadku, gdy nas trafi – musimy całą mapkę zagrać od początku. Shulker to coś w rodzaju wieżyczki, która wystrzeliwuje wolno lecące, naprowadzane kulki. Są użyteczne, żeby otwierać drzwi i do tego będziemy ich też używać, jednakże większość czasu będą latać za nami. Należy na nie uważać. Można je zniszczyć, wieżyczki jak i też kulki w szczególnych okolicznościach. Najlepiej ich unikać. W lokalizacji pojawią się gdzieś tak w połowie drogi, łatwo je zniszczyc za pomocą łuku i strały.

 

braz Finałowa prosta / End Run 20
Pokonaj łącznie 1000 enderlingów (stróżów, wybuchaczy, skrzekaczy) za pomocą Obsydianowego pałasza. / Defeat a total of 1000 Enderlings (Watchling, Blastling, Snareling) with an Obsidian Claymore.

Do tego pucharka musicie wydropić z jakiegoś mobka Obsydianowego pałasza i się w niego wyposażyć. Teraz wystarczy pogrindować trochę nowe mapki i niedługo powinno wpaść.

Minecraft Dungeons - Obsydianowy pałasz

Taki właśnie pałasz musicie wydropić, żeby zdobyć ten pucharek.

 

braz Unik / Avoidable 20
Przetrwaj pomimo otrzymania Dotknięcia Otchłani 999 razy. / Survive being afflicted by Voided x999.

Pucharek najszybciej możecie zdobyć podczas pierwszej misji z podstawki. Będziecie szukać na samym początku oka kresu, żeby otworzyć portal w twierdzy. W każdej z podstawowych misji walczymy z „Endermanem”, żeby takie oko upuścił – jest ich sześć. W miejscu walki z nim znajdują się bloczki otchłani, takie fioletowe. Należy w takowy wejść i czekać aż nabije mnożnik – róbcie tak aż osiągniecie x999, nie zapomnijcie przy okazji się leczyć. Jak już go osiągniecie, musicie poczekać 99 sekund aż dotknięcie otchłani z Was zejdzie, oczyścicie się. Drugą rzeczą jest też to, żeby nie dać się zabić, strefę należy wyczyścić z mobków, o ile takie się w pobliżu znajdują. Po tym, jak minie czas, pucharek wpadnie.

 

braz Nurkowy tuzin / Diver’s Dozen 10
Używając elytr, zaatakuj w locie nurkowym 12 wrogów naraz. / Using the Elytra, dive attack 12 enemies at once.

W pierwszej misji tego DLC znajdziecie „skrzydła” i będziecie mogli używać fajerwerków do przemieszczania się w powietrzu. Ten pucharek robimy w drugiej misji opisywanego DLC. Na samym początku powinny być dwa miejsca do odpalenia, jedno zaraz jak zaczynamy misję i drugie całkiem niedaleko. Trzeba też zwrócić uwagę, żeby potworki były typu podobnego do endermana, to te co się teleportują i mają na ciele różowe kropki. Jak trafi Wam się taki układ mapki, to powinniście ten pucharek tu zrobić. Zbieramy grupę mobków i podprowadzamy je pod fajerwerki, skaczemy i je opalamy. Teraz zamiast lecieć dalej, zakręcamy i pikujemy w mobki, żeby je rozwalić. Jak nam się uda, to i pucharek wpadnie. Wszystko macie pokazane na filmiku.

 

braz Spalam się / Burning Up 10
Po spożyciu Płonącego naparu pokonaj moba, używając broni z zaklęciem Zaklęty ogień. / After consuming a Burning Brew, defeat a Mob using a weapon with the Fire Aspect enchantment.

Pucharek możemy zrobić na jednej z trzech nowych mapek. Gdy ubijamy mobków, może randomowo wypaść z nich płonący napar, buteleczka z napojem. Spożywając go, będziemy podpalać mobki, które są blisko nas. Pamiętajmy, że musimy wyposażyć się w sprzęt, który ma zaklęcie Zaklęty ogień, którakolwiek broń.

Samo zrobienie trofika jest już łatwe, wbijamy na mapkę i łupiemy mobki aż wypadnie z nich napój. Teraz go zażywamy i siekamy pobliskich wrogów. Jak wszystko pójdzie dobrze, wpadnie pucharek. Można zrobić na dowolnym poziomie trudności, ale polecam taki umiarkowany.

 

braz Tytułowa kałamarnica / The Eponymous Squid 10
To było dziwne… / That was strange…

Do tego pucharka musicie obniżyć poziom trudności na najniższy „domyślny”, a gdy to zrobicie, na mapie ukaże się Wam pierwsza plansza z tutorialem „Wybrzeże kałamarnic”. W misji będziecie musieli znaleźć cztery miejsca z kwiatami, gdy takowe miejsce znajdziecie, stańcie w kwiatkach aż ukaże się niedaleko przycisk. Te przyciski musicie w odpowiedniej kolejności wcisnąć. Gdy dobrze to zrobicie, wracacie na sam początek planszy i skaczecie na wysepkę, znajdziecie tam pomost i tytułową kałamarnicę. Wszystko macie dokładnie pokazane na filmiku.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!