Monstrum – ceniony horror już na konsolach!

Twórcy ze studia Junkfish stworzyli wysoko oceniany, niezależny hit, który po kilku latach od premiery stał się już kultowy w kręgach miłośników horroru. Doceniany na całym świecie horror Monstrum jest już dostępny cyfrowo dla posiadaczy Nintendo Switch, PS4 i XO. Ze względu na trwającą sytuację pandemiczną wydanie pudełkowe pojawi się w późniejszym terminie.

Waszym zadaniem jest wydostanie się z rozbitego statku towarowego i przy okazji umknięcie z życiem przerażającej istocie, która wydostała się podczas katastrofy. Układ pomieszczeń podczas rozgrywki jest proceduralnie generowany, więc każde podejście do gry dostarczy odbiorcy zupełnie nowych wrażeń. Każda wizyta na statku zmrozi krew w żyłach – inteligentna bestia aktywnie szuka swoich przyszłych ofiar na pokładzie. Nigdy nie można czuć się bezpiecznym. Każdy z trzech dostępnych Monstrów zachowuje się unikatowo – obserwuj poczynania potwora, dostosuj się do sytuacji i przewiduj kolejne kroki. Użyj sprytu i skorzystaj z różnorodnych przedmiotów znajdujących się na statku, aby oszukać polującą istotę lub uzyskać dostęp do nowych miejsc.

Utknąłeś na opuszczonym transportowcu i poluje na ciebie przerażający drapieżnik o swoistych umiejętnościach i zaplanowanej strategii działania. Na całe szczęście ma też swoje słabe strony. Bądź od niego mądrzejszy i przedrzyj się na wolność przez zniszczone, proceduralnie generowane korytarze. Ale pamiętaj, że śmierć jest nieodwracalna. Gdy zginiesz, będziesz musiał zacząć od nowa.

Cechy gry:

  • Przetrwaj w zmieniającym się otoczeniu.
  • Wykorzystaj znalezione przedmioty, by przechytrzyć potwora i uciec.
  • Kryj się i uciekaj, ale uważaj, by nie wpaść w jedną z wielu czyhających pułapek.
  • Śmierć jest nieodwracalna. Jeśli zginiesz, będziesz musiał zaczynać od nowa.

 

Niedługo na naszej stronie ukaże się poradnik do calaka! Zapraszamy serdecznie!

materiały prasowe wydawcy