MXGP 2020 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

MXGP 2020 ma bardzo standardowy zestaw pucharków na gry tego typu. Nie ma tu nic specjalnie wymagającego i w zasadzie platyna jest wyłącznie kwestią czasu. Każdy powinien spokojnie dać sobie radę.

 

Jak oceniasz trudność platyny w MXGP 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3-4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 20-25 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x9 x34
 • Liczba trofeów offline: 47
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: Sporo jazdy w różnych trybach gry
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

UWAGA! Gra w moim przypadku miała nietypowy problem błędnie opisanych niektórych pucharków na poziomie konsoli PS5. Nie wiem z czego to wynika, ale podobny problem może wystąpić i u was. W poradniku zamieszczone są te właściwe opisy i nazwy trofeów. Informuję więc, że może tu być pewna rozbieżność w nazwach póki tego nie załatają.

Generalnie w MXGP 2020 nie musimy się martwić żadnym z pucharków, bo nic nie można pominąć. Co ciekawe do platyny możemy nawet olać główny tryb kariery jeśli mamy taką chęć. Osobiście jednak polecałbym się zabrać za ten tryb właśnie jako początek. Nim wystartujemy polecam sobie odpowiednio skonfigurować poziom trudności. Najkrótszą opcją sezonu jest tu Double Race, czyli dwa wyścigi na każdej trasie. Przy okazji można też postarać się wygrać na każdej z tras oraz zgarnąć pucharek braz Holeshot Master, bo grając na pojedynczym wyścigu trudno jest to osiągnąć startując z ostatniej pozycji. A tak jeśli wygramy pierwszy wyścig, to drugi będziemy startować z dużo lepszego miejsca. Po ukończeniu kariery możemy spokojnie kolejno wbijać pucharki, które nam zostały.

Podczas gry pamiętajmy, że można dowolnie korzystać z opcji cofania czasu pod przyciskiem . Bardzo ułatwia on zabawę i pomaga nam nauczyć się sposobu sterowania bez konieczności powtarzania całych okrążeń.

 

Poradnik:

platyna Elite rider
Unlock all trophies

Platynowe trofeum. Gratulacje dla zdobywcy 🙂

 

zloto At the top
Reach Prestige level 100

Najbardziej czasochłonne trofeum w grze i zapewne ostatnie jakie zdobędziemy. By uzyskać wymagany poziom należy będzie zgromadzić ponad 10 milionów punktów doświadczenia. Sporo ugramy zdobywając pozostałe trofea. Nie unikniemy jednak grindu i to całkiem sporego.

Najszybszym sposobem zdobywania expa jest jazda w trybie Time Attack na krótkim torze. Za każde okrążenie w tym trybie dostajemy doświadczenie. Niezależnie od tego jaki wynik wykręciliśmy. Po prostu jeździmy i jeździmy. Po zakończeniu jazdy gra podliczy nam doświadczenie. Jeśli chodzi o dobór najlepszej trasy to z czasem zapewne pojawi się coś przyjemnego stworzonego przez graczy w edytorze. Jak sam grałem to jeszcze niestety nic nie było, a opublikowanie własnej trasy było zablokowane. Z tego względu jechałem na bazowych trasach. Jeśli więc nie będziecie mieli dostępu to Internetu i możliwości skorzystania z twórczości innych graczy polecam od siebie trasę: HJELLE FIELDS. Jedno okrążenie zajmowało mi tam 45-50 sekund i dość szybko można było zdobywać kolejne poziomy.

 

zloto Never enough
Achieve the podium 50 times in Grand Prix

No tutaj trochę trzeba pośmigać w trybie Grand Prix. Jeśli zdecydowaliśmy się przejechać karierę to będziemy mieli zaliczone już 17 miejsc podium pod warunkiem, że dojechaliśmy na odpowiednich pozycjach. Trochę wpadnie nam też przy okazji zdobywania innych trofeów dla konkretnych ustawień wyścigów. Ale zapewne jeszcze przyjdzie nam trochę pojeździć by zdobyć ten pucharek. Polecam wybrać sobie jakąś lubianą trasę i wygrywać na poniższych najszybszych ustawieniach.

Polecane ustawienia do grindowania:

 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Very Easy
 • Rewind – On

 

zloto Big money
Get a total of 300,000 MX Credits

Kumulacyjne trofeum związane z gromadzeniem kredytów. Wygrywając w wyścigach w różnych trybach otrzymujemy nagrody w postaci gotówki do wydania. Zgromadzenie wymaganej kwoty trochę potrwa. Warto mieć na uwadze, że w trybie Time Attack nie dostaniemy wynagrodzenia poza doświadczeniem. To muszą być wyścigi z przeciwnikami. Polecam zostawić sobie to trofeum na później po zrobieniu innych pucharków i zająć się tym jak zostanie nam tylko kasa i grindowanie doświadczenia. Jeśli nie wpadnie nam samo to wybieramy ulubioną trasę i wygrywamy jeszcze trochę wyścigów.

 

srebro Halfway
Reach Prestige level 50

Kumulacyjne trofeum związane ze zbieraniem doświadczenia w grze. Wpadnie, gdy zdobędziemy 50 poziom. Polecam zapoznać się z opisem: zloto At the top.

 

srebro Almost there
Reach Prestige level 75

Kumulacyjne trofeum związane ze zbieraniem doświadczenia w grze. Wpadnie, gdy zdobędziemy 75 poziom. Polecam zapoznać się z opisem: zloto At the top.

 

srebro Big winnings
Get a total of 200,000 MX Credits

Kumulacyjne trofeum związane ze zbieraniem gotówki w grze. Wpadnie, gdy zdobędziemy 200 000 kredytów. Polecam zapoznać się z opisem: zloto Big money.

 

srebro The weekend is here
Reach the first position in all sessions in a race set to a Full weekend

Pucharek wymagający specyficznych ustawień gry. Wybieramy z menu głównego Quick Modes i następnie Grand Prix. Dobieramy sobie naszą ulubioną trasę i dowolną konfiguracje kierowcy. Opcje wyścigu polecam ustawić wedle poniższych propozycji. Czeka nas tam cały weekend wyścigowy, czyli dwie sesje kwalifikacji oraz dwa wyścigi. Za każdym razem musimy zająć pierwsze miejsce, by dostać pucharek.

Polecane ustawienia:

 • Race Sessions – Full Weekend
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Very Easy
 • Rewind – On

 

srebro Expert rider
Win a race with physics level set to Advanced

Pucharek wymagający specyficznych ustawień gry. Wybieramy z menu głównego Quick Modes i następnie Grand Prix. Dobieramy sobie naszą ulubioną trasę i dowolną konfiguracje kierowcy. Opcje wyścigu polecam ustawić wedle poniższych propozycji. Musimy wygrać wyścig z ustawieniem zaawansowanej fizyki.

Polecane ustawienia:

 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Very Easy
 • Physics simulation – Advanced
 • Rewind – On

 

braz MXGP of Great Britain
Win a Grand Prix at Matterley Basin in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Matterley Basin w Wielkiej Brytanii w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of The Netherlands
Win a Grand Prix at Valkenswaard in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Valkenswaard w Holandii w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Russia
Win a Grand Prix at Orlyonok in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Orlyonok w Rosji w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Latvia
Win a Grand Prix at Kegums in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Kegums w Łotwie w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Trentino
Win a Grand Prix at Pietramurata in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Pietramurata we Włoszech w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Czech Republic
Win a Grand Prix at Loket in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Loket w Czechach w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Germany
Win a Grand Prix at Teutschenthal in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Teutschenthal w Niemczech w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Sweden
Win a Grand Prix at Uddevalla in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Uddevalla w Szwecji w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Turkey
Win a Grand Prix at Afyonkarahisar in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Afyonkarahisar w Turcji w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of China
Win a Grand Prix at Shanghai in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Shanghai w Chinach w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Emilia Romagna
Win a Grand Prix at Imola in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Imola we Włoszech w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Portugal
Win a Grand Prix at Agueda in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Agueda w Portugalii w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz MXGP of Patagonia Argentina
Win a Grand Prix at Neuquen in any game mode

Pucharek związany z wygraniem zawodów na torze Neuquen w Argentynie w dowolnym trybie gry. Można ogarnąć to podczas zaliczania trybu kariery albo w pojedynczym wyścigu z Quick Modes. Pamiętajmy, że musimy tu wygrać. Inne miejsce jak pierwsze się nie liczy.

 

braz Holeshot Master
Get 10 Holeshots in any game mode

Holeshot może zdobyć tylko jeden kierowca podczas pojedynczego wyścigu na trasie. Jest to specyficzna linia znajdująca się blisko startu. Holeshota zdobywa ten, kto ją pierwszy przekroczy. By zdobyć ten pucharek przydałoby się jechać podczas zawodów przynajmniej z ustawieniami Double Race. To z uwagi, że w przypadku Only Race zawsze startujemy z ostatniej pozycji, a z tej jest trudno dojechać do linii jako pierwszy. Z jednej z pierwszych pozycji dużo łatwiej to ugrać. Musimy zaliczyć 10 takich przejazdów podczas dowolnego trybu gry. W menu głównym możemy sprawdzić nasze statystyki, gdzie widnieje informacja o Holeshotach.

 

srebro Unstoppable!
Cover a total of 500 km – 310.69 mi

Kumulacyjne trofeum związane z przejechanym dystansem. Nie ma się w ogóle co tym przejmować. Wymagane 500 km wpadnie nam spokojnie przy okazji wbijania pozostałych trofeów.

 

braz Running in
Cover a total of 250 km – 155.34 mi

Kumulacyjne trofeum związane z przejechanym dystansem. Nie ma się w ogóle co tym przejmować. Wymagane 250 km wpadnie nam dość szybko przy okazji wbijania pozostałych trofeów.

 

braz Time to collect
Get a total of 100,000 MX Credits

Kumulacyjne trofeum związane ze zbieraniem gotówki w grze. Wpadnie, gdy zdobędziemy 100 000 kredytów. Polecam zapoznać się z opisem: zloto Big money.

 

braz First steps
Reach Prestige level 25

Kumulacyjne trofeum związane ze zbieraniem doświadczenia w grze. Wpadnie, gdy zdobędziemy 25 poziom. Polecam zapoznać się z opisem: zloto At the top.

 

braz Hero of the day
Win a championship in Championship mode

Pucharek wymagający specyficznych ustawień gry. Wybieramy z menu głównego Quick Modes i następnie Championship. Minimalna ilość tras w tym trybie to cztery. Jeśli chcemy to możemy i ustawić 20, ale mniej jak 4 się nie da. Mogą być wszystkie takie same. Pozostałe ustawienia mistrzostw są dowolne, acz standardowo polecam sobie dobrać poniższe ustawienia.

Polecane ustawienia:

 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Very Easy
 • Rewind – On

 

srebro Hard work
Complete a race with race length set to Realistic

Pucharek wymagający specyficznych ustawień gry. Wybieramy z menu głównego Quick Modes i następnie Grand Prix. Dobieramy sobie naszą ulubioną trasę i dowolną konfiguracje kierowcy. Opcje wyścigu polecam ustawić wedle poniższych propozycji. Realistyczna długość wyścigu zajmie nam 30 minut plus dwa okrążenia. Nie musimy w tym wypadku wygrywać. Wystarczy ukończyć dowolne zawody o takich ustawieniach.

Polecane ustawienia:

 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Realistic
 • Rewind – On

 

braz Eat my dust
Win a race with AI Difficulty level set to Realistic

Pucharek wymagający specyficznych ustawień gry. Wybieramy z menu głównego Quick Modes i następnie Grand Prix. Tu już jest nieco trudniej od pozostałych pucharków. Szczególnie polecam korzystanie z opcji cofania czasu jak tylko coś pójdzie nam źle. Wybór trasy ma znaczenie, gdyż na jednych komputerowi przeciwnicy sobie radzą lepiej, na innych gorzej. Osobiście polecam trasę KEGUMS. Na niej jakoś najmocniej zostawiałem ich z tyłu i nawet na tym poziomie trudności nie dawali się we znaki.

Polecane ustawienia:

 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Realistic
 • Rewind – On

 

braz Newbie
Cover a total of 100 Km – 62,14 mi

Kumulacyjne trofeum związane z przejechanym dystansem. Nie ma się w ogóle co tym przejmować. Wymagane 100 km wpadnie nam szybciutko przy okazji wbijania pozostałych trofeów.

 

srebro One with nature
Cover 45 Km – 31,07 mi in Free Roaming in the Playground

Pucharek związany z trybem Playground. Jest to otwarta lokacja, po której możemy swobodnie sobie jeździć i zwiedzać cały obszar lub brać udział w dostępnych tam zawodach. Trofeum dotyczy wyłącznie pokonanego tam dystansu. Wystarczy sobie krążyć po lesie. Nie musimy robić nic innego. Gdy przejedziemy 45 km otrzymamy pucharek.

 

braz A new world
Cover 15 Km – 6,21 mi in Free Roaming in the Playground

Pucharek związany z trybem Playground. Wpadnie po przejechaniu w nim 15 km. Zobacz opis srebro One with nature.

 

braz You’re learning
Complete a lap without falling on any track and in any game mode

Ten pucharek najpewniej wpadnie wam samoistnie podczas gry. Wystarczy ukończyć pojedyncze okrążenie nie spadając z motoru ani razu. Nawet jeśli początkowo idzie mam słabo z czasem na pewno wyjdzie. Jest też bardziej skomplikowana wersja takiego wyczynu przy srebro Master of precision.

 

braz Hello sweetheart!
Purchase any bike for the first time

Nowy motor możemy sobie zakupić przechodząc z menu głównego do Customisation. Tam wybieramy istniejący preset lub tworzymy nowy. Przy wyborze motoru mamy opcje edytowania obecnej maszyny oraz zakupu nowej. Wystarczy kupić dowolny model i otrzymamy trofeum.

 

braz Where’s the popcorn?
Start replay at the end of a race in any game mode

Po ukończeniu dowolnych zawodów gdy pojawia się tablica wyników mamy możliwość obejrzenia powtórki naszej rozgrywki wciskając . Jak tylko odpali się powtórka otrzymamy trofeum.

 

srebro Master of precision
Win a race without falling and without using Rewind

Do tego pucharka trzeba podejść ostrożnie i na spokojnie. W grze stosunkowo łatwo jest zaliczyć glebę. Szczególnie na początku. Jeśli nie wpadnie nam to trofeum przypadkiem podczas gry zalecam poniższe ustawienia. Warto dobrać sobie do tego trasę na której się najlepiej czujemy. Wyłączmy też opcje cofania czasu, by z czystego przyzwyczajenia z niej nie skorzystać.

Polecane ustawienia:

 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Very Easy
 • Rewind – Off

 

braz Double win
Get a Holeshot and finish first in the same race

Ten pucharek wpadnie najpewniej podczas wbijania innych trofeów. A na pewno podczas zaliczania 10 holeshotów. Jak już walniemy holeshota to zapewne utrzymamy pozycję do samego końca. Tym bardziej jeśli korzystamy z opcji cofania czasu.

 

braz It’s shopping time!
Make a purchase on the Rider Customisation page for the first time

Podobnie jak w przypadku motoru tak i sprzęt dla kierowcy możemy sobie zakupić przechodząc z menu głównego do Customisation. Tam wybieramy istniejący preset lub tworzymy nowy. Wybierając kierowcę możemy zmienić jego outfit. Wystarczy kupić dowolny z element z listy.

 

braz You forgot your umbrella
Finish first in a race with the weather set to Rain in any game mode

Ten pucharek wpadnie na 100% jeśli zabierzemy się za tryb kariery. Można jednak też go bez problemu zdobyć w Quick Modes. Wystarczy w opcjach wyścigu w Weather Conditions wybrać parametr Rainy. Potem należy tylko wygrać wyścig w deszczu.

Polecane ustawienia:

 • Weather Conditions – Rainy
 • Race Sessions – Only Race
 • Race Length – Quick
 • AI Difficulty – Very Easy
 • Rewind – On

 

braz Photographer for a day
Access Photo Mode for the first time in any game mode

Trofeum związane z trybem fotograficznym możemy zdobyć w każdym momencie gry podczas jazdy. Wystarczy włączyć pauzę i następnie odpalić Photo Mode. To wszystko. Pucharek jest nasz.

 

braz Set up
Save your bike’s setup for the first time

Banalne trofeum. Po zatwierdzeniu dowolnego wyścigu przed przed przystąpieniem do jazdy w menu opcji mamy do wyboru między innymi Bike Setup. Wchodzimy do tego menu. Nie musimy tu nawet nic zmieniać. Wystarczy wybrać ostatnią opcję o nazwie Bike Setup Management i zapisać obecne ustawienia motoru przytrzymując .

 

braz Nature lover
Cover 30 km – 18.64 mi in Free Roaming in the Playground

Pucharek związany z trybem Playground. Wpadnie po przejechaniu w nim 30 km. Zobacz opis srebro One with nature.

 

braz Aerial control
Perform a Scrub in any game mode

Scrub to widoczna na ikonce pucharka akrobacja często spotykana w tym sporcie. Można ją wykonać po większym wyskoku. Okazji znajdzie się naprawdę wiele, choć nie zawsze się uda. By wykonać akrobacje musimy będąc w powietrzu wychylić jednocześnie obie gałki oraz do siebie lub od siebie, a następnie jeszcze dobrze wylądować. Może to wymagać kilku prób. W razie czego można sobie pomóc opcją cofania czasu.

 

braz Tiger effect
Use Rewind for the first time in any game mode

Rewind to niezwykle przydatna opcja cofania czasu dostępna pod przyciskiem . Podczas gry uratuje nas wiele razy od przykrych wypadków na torze. Pucharek wpadnie po pierwszym jej użyciu.

 

braz New record
Complete a valid lap in Time Attack

Pucharek związany z konkretnym trybem gry. Wybieramy z menu głównego Quick Modes i następnie Time Attack. Trasa i jakiekolwiek ustawienia nie mają znaczenia. Musimy tylko ustanowić czas jednego okrążenia i możemy opuścić ten tryb. Z pewnością jednak spędzimy w nim więcej czasu, gdyż jest on najlepszym sposobem na grindowanie doświadczenia.

 

braz Alea iacta est
Complete a race without using Rewind

Ten pucharek otrzymamy automatycznie przy wbiciu srebro Master of precision, gdyż jest to tylko mniej skomplikowana wersja tego trofeum.

Grę udostępnił wydawca.