ONRUSH – Poradnik do trofeów i osiągnięć

11 grudnia 2018
6

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5/10 (3/10 jeśli macie kogoś do coopa)
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox6 x7 x19
 • Liczba trofeów offline:
 • Liczba trofeów online:
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 20 godzin

 

Krok po kroku:

Klasycznie jak w każdym poradniku, garść wskazówek, które powinny Wam pomóc, szczególnie w początkowej fazie grania:

 • Do grania i zdobywania poziomów doświadczenia potrzebujecie połączenie z internetem. Offline możecie grać całą kampanię single, ale nie zdobywacie wtedy żadnego levelu. Pucharki związane z eventami czy trikami będą wpadać, jednak te z poziomami czy modyfikacjami pojazdów oraz postaci już nie.
 • Od samego początku zwracajcie uwagę na Crashtagi (emblematy), a szczególnie Ubertagi, które wymagają zdobycia kilku bądź kilkunastu innych. Chodzi o to, żeby nie grać non-stop jedną postacią czy pojazdem tylko używać cały czas innych i wypełniać od razu kilka wymagań jednocześnie. Wszystkie wymagania do danego tagu są opisane po najechaniu na niego.
 • Wybór pojazdu nie ma znaczenia, grajcie tym czym Wam najwygodniej.
 • Podczas wyścigów zwracajcie uwagę na takie wymagania jak np. 50 Szachmatów, 100 jazd blisko ekipy, itd.
 • Granie w multi albo singlu nie ma znaczenia, ponieważ wszystkie puchary można wbić samemu, albo grając w multi. Multi jedynie jest bardziej wymagające ze względu na realnego przeciwnika, a rundy same w sobie są też dłuższe niż te w singlu (niestety nie przekłada się to aż tak na punkty doświadczenia).
 • Kończcie każdy wyścig, nawet jeśli macie przegrać. Do platyny wymagany jest poziom 84 (jeśli nie kupowaliście wcześniej osobno żadnych skórek czy strojów), także warto zbierać punkty doświadczenia gdzie tylko można.

KROK #1 – Ukończ kampanię single

„Kampania” single player składa się z kilkunastu eventów, a te są podzielone na kilka odrębnych wyścigów. Mamy tutaj pojedyncze wyścigi, weekendowe (można przeskoczyć do dowolnego w każdym momencie) oraz turnieje (przegrana resetuje cały turniej). Im dalej będziemy w kampanii tym więcej będzie się „działo” na trasie, od zmiany dnia i nocy, a na warunkach pogodowych kończąc. Nie bójcie się jednak, ponieważ nie ma to żadnego wpływu na naszą jazdę, jedynie mniej widać. Pamiętajcie, że musicie ukończyć wszystkie eventy + wszystkie wyzwania w kampanii, aby zdobyć platynę!

KROK #2 – Dokończ pozostałe trofea

Po ukończeniu kampanii powinniście mieć praktycznie większość pucharków jakie można zdobyć. Trofea zostały tak zrobione, że znacząca ilość wpada dosłownie automatycznie podczas grania. Jedynie mogą Wam zostać te związane z 50 Szachmatami czy wykonanie skoku „Latający Paw / Vomit Comet”, jeśli nie wiecie gdzie go zrobić. Trofea pozostałe do wykonania są banalnie proste, więc jest to kwestia kilku godzin maks.

 

Poradnik:

platyna ONRUSH / ONRUSH
Zdobądź wszystkie puchary w grze ONRUSH / Obtain all trophies in ONRUSH™.

Platyna wyjątkowo prosta, nie powinna sprawić nikomu większych problemów. Jedynie kilka wyzwań w trybie solo może przysporzyć Wam problemów, ponieważ są robione pod coopa i mają nieco większe wymagania niż normalne. Jeśli macie kogoś do pomocy to nie będziecie mieć z tym żadnych problemów, samemu zapewne zajmie Wam to kilka(naście) prób.

 

braz What does this button do? / What does this button do?
Użyj doładowania po raz pierwszy / Use boost for the first time.

Prawdopodobnie pierwszy puchar jaki wpadnie Wam grze. Podczas tutoriala, który odpala się automatycznie na starcie gry, zostaniecie poproszeni o wciśnięcie /, aby odpalić doładowania. Po użyciu pucharek jest na Waszym koncie.

 

braz No Hard Feelings / No Hard Feelings
Zapoznaj się z pojazdem sparingowym / Introduce yourself to the fodder.

Pojazdy sparingowe / fodder to nic innego jak boty, które służą nam do nabijania dopalacza. Wystarczy je lekko trącić, żeby rozwalić i dostać porcję dopalacza. Pojazdy te mają czarny kolor i są otoczone białą obwódką podczas meczy. Cały czas pojawiają się w okół nas, a podczas tutoriala będzie moment, gdzie jadą tylko i wyłącznie sparingowe, w celu pokazania nam mechaniki gry.

 

braz Stay on Target / Stay on Target
Wyeliminuj przeciwnika! / Takedown an opponent!

Graliście w Burnouta? To doskonale wiecie czym jest takedown / eliminacja. To efektowe wykończenie pojazdu przeciwnika poprzez zepchanie go na jakiś element trasy lub uderzenie z impetem w niego (zarówno z użyciem Rusha jak i bez niego). Po prawidłowej eliminacji na środku ekranu pojawi się tablica z ilością punktów dla Ciebie oraz przeciwnika. Po pierwszej udanej eliminacji pucharek należy do Was. Kolejny banalny pucharek…

 

braz Ready for the RUSH / Ready for the RUSH
Użyj efektu RUSH po raz pierwszy / Rush for the first time.

RUSH to nic innego jak super umiejętność, którą używamy po napełnieniu do 100%. Efekt RUSH napełniamy poprzez zwykłe używanie dopalacza trzymając /. Im dłużej trzymamy tym więcej punktów nabijemy. Niektóre samochody dają dodatkowe punkty, np. za jazdę blisko naszej ekipy, rozwalania pojazdów sparingowych czy wykonywanie trików w powietrzu. W każdym bądź razie, gdy tylko napełnicie wskaźnik to wystarczy wcisnąć +, aby odpalić RUSH i gotowe.

 

braz Origins / Origins
Supergwiazda – rozpocznij „Origins” / Superstar – Start 'Origins’.

Origins to pierwszy event w kampanii single player. Pucharek otrzymacie po ukończeniu pierwszego etapu.

 

braz Off the GRID / Off the GRID
Uzyskaj 5. poziom gracza / Reach player level 5.

Czytaj opis pucharku Dizzy Heights / Dizzy Heights

 

braz Ground Pound / Ground Pound
Wykonaj eliminację „MIAZGA!” / Perform a 'CRUSHED!’ Takedown.

Eliminacja MIAZGA / CRUSHED polega na rozwaleniu samochodu przeciwnika poprzez wylądowanie na nim. Okazji będziecie mieć od groma, ponieważ ilość skoczni w tej grze jest naprawdę spora. W dodatku samochody cały czas jadą w grupie, więc nie sposób na kogoś nie trafić. Wystarczy wylądować mu na dachu, żeby otrzymać pucharek. Nie ważne jakim samochodem jedziecie, a jakim przeciwnik. Wylądowanie na dachu w tej grze = MIAZGA (co wygląda nieco idotycznie kiedy lekki buggy rozwala ciężki pojazd…)

 

braz Paying your disrespects / Paying your disrespects
Zniszcz 5 nagrobków w jednym meczu / Smash 5 Tombstones in a single match.

Nagrobki zostawiamy zarówno my jak i cała reszta pojazdów podczas meczu, w tym pojazdy sparingowe (chociaż nie wiem czy one się zaliczają do pucharku). Nagrobki mają swoje własne ikonki, które można nawet zmieniać w menu. Jeśli ktoś grał kiedykolwiek w Wormsy to zapewne od razu wie o co chodzi. By zdobyć pucharek trzeba przejechać przez 5 takich nagrobków podczas meczu. Najwięcej znajdziecie w newralgicznych punktach na mapie, albo wąskich gardłach, gdzie jedzie sporo pojazdów obok siebie i co chwilę ktoś się sypie. Uważajcie tylko na migające nagrobki, ponieważ są to oślepiające pułapki. Nagrobki są również dobrym sposobem na dobijanie dopalacza podczas jazdy.

 

braz Uprising / Uprising
Supergwiazda – odblokuj „Uprising” / Superstar – Unlock 'Uprising’.

Należy odblokować event Uprising. By to zrobić należy zdobyć wymaganą ilość punktów. Pucharek jest nie do przeoczania, ponieważ i tak musicie ukończyć wszystkie eventy do platyny.

 

braz Which way is up? / Which way is up?
Wykonaj akcję „LATAJĄCY PAW” / Perform a 'VOMIT COMET’ action.

Prawdopodobnie jeden z ostatnich pucharków jaki zrobicie w grze i to nie dlatego, że jest taki trudny tylko ciężko go zrobić jeśli nie wiemy gdzie go wykonać. By w ogóle wykonać trik LATAJĄCY PAW / VOMIT COMET, należy wykonać w powietrzu minimum 4 beczki za jednym razem. W większości miejsc jest to wręcz nierealne do zrobienia, ale na szczęście jest jedno świetne miejsce, w którym można to zrobić praktycznie od razu. Na mapie GLORY DAM, zaraz na samym początku znajdują się rurociągi przez które można przejechać. Wystarczy odbić się od lewej wewnętrznej strony środkowego rurociągu i liczyć, że uda się obrócić 4 razy. Pamiętajcie, że musicie wylądować na kołach oraz na trasie, aby zaliczyło. Samochód polecam VORTEX, CHARGER, INTERCEPTOR albo DYNAMO. Którymkolwiek z tych spokojnie dacie rady to zrobić.

Chodzi dokładnie o ten rurociąg:

Poniżej filmik jak udało mi się to zrobić przy pomocy samochodu DYNAMO:

 

braz #Crashtag / #Crashtag
Zdobądź 10 odznak / Earn 10 Crashtags.

Crashtagi to emblematy, którymi możemy przyozdobić nasz profil. Dostajemy je za najróżniejsze rzeczy, od ukończonych eventów w kampanii, poprzez wygrywanie danym pojazdem, a na eliminowaniu przeciwników przy użyciu RUSH’a kończąc. Mówiąc krótko, dostajemy je dosłownie za wszystko i jest ich naprawdę sporo w grze, może nawet około 100. W dodatku mamy podwójne wersje każdego emblematu, statyczną oraz dynamiczną, która ma nieco większe wymagania niż statyczna. W każdym razie, zdobycie 10 crashatagów to pestka i pucharek wpadnie Wam sam. Jeśli jednak chcecie sobie sprawdzić postęp, to w menu głównym wystarczy przejść do opcji CRASHTAGI i podejrzeć sobie co łatwo zrobić w najbliższym czasie.

 

braz Fashion Victim / Fashion Victim
Spersonalizuj każdą z 12 postaci / Personalise all 12 Characters.

W grze mamy 12 postaci, niestety są one nudne i zrobione dosłownie na kolanie. Jednak nie to jest tutaj ważne… Każdą z tych postaci można modyfikować poprzez zakładanie innych strojów, wybieranie nowych „cieszynek”, czyli tańców na koniec wyścigu, trików podczas skoków na motorze, itd. Do pucharku należy zdobyć przynajmniej po jednym stroju dla każdej postaci i go założyć (chociaż nie wiem czy założone jest wymagane). Jeśli bardzo Wam zależy to możecie zakupić pojedynczy najtańszy strój, który kosztuje 3000 punktów (3000 x 12 = 36000, gdzie na koniec gry przy wbiciu platyny miałem około 50000), jednak zdecydowanie odradzam taki zabieg!

Za każdy level dostajemy lootboxa, z którego otrzymujemy 3 losowe przedmioty. W drodze po platynę musicie i tak wbić minimum 84 poziom (jeśli nic nie kupiliście wcześniej), więc na 99% dostaniecie większość strojów dla postaci. Nawet jeśli nie zdobędziecie wszystkich to na pewno większość, a pozostałe możecie zakupić „ręcznie”, albo po prostu grać dalej i liczyć, że w końcu wypadną.

 

braz Classy / Classy
Spersonalizuj każdą z 8 klas / Personalise all 8 Classes.

Chodzi tutaj rzecz jasna o klasy pojazdów. Mamy ich tutaj 8 i jedyna opcja personalizacji to zakładanie skórek. Podobnie jak w przypadku postaci, skórki wypadają nam z lootboxów po wbiciu każdego poziomu doświadczenia, albo możemy zakupić je indywidualnie dla każdego pojazdu. Jak już pisałem wcześniej, do platyny potrzebujecie co najmniej 84 poziom, więc po drodze na pewno wpadnie Wam większość.

 

braz Stampede! / Stampede!
Rozegraj 10 meczów OVERDRIVE / Play 10 OVERDRIVE Matches.

Overdrive to jeden z czterech trybów gry, który polega na ciągłym używaniu dopalacza, aby nabijać punkty dla drużyny. Im dłużej używamy dopalacza tym lepiej. Po drodze można rozwalić pojazdy przeciwnika, aby powiększyć szansę na wygraną. Do pucharku wystarczy ukończyć 10 meczy, nie trzeba ich wygrywać, wystarczy ukończyć. Po 10 pucharek jest Wasz.

 

braz Another Consonant Please / Another Consonant Please
Rozegraj 10 meczów COUNTDOWN / Play 10 COUNTDOWN Matches.

Countdown polega na przejeżdżaniu przez bramki w celu dodawania cennych sekund do uciekającego czasu. Drużyna, u której czas dojdzie do 0 przegrywa. Warto eliminować przeciwników, aby mieli mniej samochodów, które przejeżdżają przez bramki oraz samemu skupić się na zaliczeniu jak największej ilości bramek. Tak jak poprzednio, wystarczy ukończyć 10 tego typu meczy i po sprawie.

 

braz Not now chief, I’m in the Zone / Not now chief, I’m in the Zone
Rozegraj 10 meczy LOCKDOWN / Play 10 LOCKDOWN Matches.

Lockdown mocno przypomina dominację z innych gier. Tryb polega na jechaniu w pojawiającym się przed nami polu i przejęciu go. Przejęcie następuje w momencie, gdy będziemy w nim sami bądź większością naszej drużyny. Tak samo jak podczas przejmowania flagi i tutaj trzeba być w większości. Jeśli w tym momencie wjadą pojazdy przeciwnika to przejmowanie się zresetuje i trzeba po prostu mieć większą ilość naszych pojazdów w polu. Idealnie się tutaj sprawdzają ciężkie pojazdy, którymi można eliminować niechciane wozy. Po przejechaniu 10 meczu pucharek jest Wasz.

 

braz We’re DRINKING, Karen! / We’re DRINKING, Karen!
Rozegraj 10 meczów SWITCH / Play 10 SWITCH Matches.

Switch to coś w rodzaju „gungame” z innych gier. Mamy tutaj 3 życia i zaczynamy od motocykli. Gdy tylko stracimy życie to przenosimy się do kolejnego pojazdu (motocykl > buggy > samochód). Gdy stracimy 3 życia to jesteśmy już jako wyeliminowani, ale możemy wciąć uczestniczyć w meczu jako najcięższe wozy i eliminować tych, którym życia jeszcze zostały. Wygrywa rzecz jasna ekipa, która jako pierwsza wyeliminuje wszystkie życia przeciwnika. Tak samo jak wyżej, 10 meczy i pucharek wpada.

 

braz Regeneration / Regeneration
Supergwiazda – odblokuj „Regeneration” / Superstar – Unlock 'Regeneration’.

Kolejny pucharek, który wpadnie sam w drodze po platynę. Wystarczy odblokować event Regeneration, poprzez zdobycie odpowiedniej ilości punktów i po sprawie.

 

braz Geared Up / Geared Up
Zbierz co najmniej 250 sztuk sprzętu / Collect 250 or more Gear Items.

Możliwe, że będzie to jeden z ostatnich pucharków jaki otrzymacie. Sprzęt możecie kupować za zdobyte punkty doświadczenia oraz poprzez otwieranie lootboxów, które otrzymujecie przy każdym awansie na wyższy level. Jeśli chcecie zdobyć pucharek bez wydawania ani jednego punktu to trzeba wbić co najmniej 84 poziom, ponieważ z każdego lootboxa lecą 3 przedmioty (czyli 84 * 3 = 252), a w międzyczasie mogą trafić się jakieś duplikaty (ale bardzo rzadko). Po wygraniu wszystkich eventów w singlu miałem 82 poziom (w tym czasie pograłem trochę online), także trzeba było rozegrać dodatkowo kilka meczy. Na level potrzeba około 3 – 4 ukończonych meczy, także matematykę pozostawiam już Wam. Na szczęście mecze są w miarę szybkie i poziom również leci szybko, także dobicie tego pucharku po ukończeniu kampanii to kwestia kilku godzin, jak nie mniej.

 

srebro In the Spotlight / In the Spotlight
Zdobądź 10 wyróżnień dla gracza / Feature in the player spotlight 10 times.

Po każdym meczu wyróżnianych jest 5 postaci (1 MVP + po 2 z każdej ekipy). To właśnie wtedy pokazane są nasze postaci i ich tańce. Wyróżnienia wymagają brylowania w różnych kategoriach, np. ilości eliminacji, zdobytych punktów podczas meczu, czasu przetrwania bez skuchy, itd. Kategorii jest sporo i są losowe dobierane po każdym meczu, jednak grając solo bez problemu będziecie najlepszymi graczami. Problem jest jednak taki, że do pucharku nie są zaliczane zwycięstwa jako MVP. Musicie znaleźć się na ekranie końcowym, ale nie jako MVP.

Podczas meczu można wcisnąć , aby podejrzeć aktualny status. Im wyżej jesteśmy tym lepiej, a najlepiej trzymać się drugiego miejsca, ewentualnie pierwszego jeśli Wasza drużyna przegrywa, ponieważ status MVP dostaje tylko i wyłącznie gracz ze zwycięskiej ekipy. Dlatego jeśli przegracie, a mimo to będziecie na pierwszym miejscu w Waszej ekipie to macie wręcz gwarantowane pojawienie się na końcu poza MVP.

 

srebro Burnt Out / Burnt Out
Zdobądź 50 medali „ŁOWCA” / Earn 50 'HUNTER’ Medals.

Medal „ŁOWCA / HUNTER” jest prawdopodobnie najprostszym medalem do zdobycia podczas każdego meczu. Dostajemy go po prostu za eliminacje przeciwników bądź pojazdów sparingowych, a te pojawią się w nieskończoność. Do brązowego medalu wystarczy rozwalić raptem 2 bądź 3 pojazdy. Za kolejne eliminacje otrzymamy srebrny oraz złoty medal. Każdy medal jest liczony osobno, więc podczas jednego meczu możecie zdobyć nawet 3 medale.

 

srebro Starpower / Starpower
Supergwiazda – odblokuj „Starpower” / Superstar – Unlock 'Starpower’.

Starpower to kolejny event, który odblokujecie poprzez wygrywanie kolejnych meczy. Nie do pominięcia w drodze po platynę.

 

srebro Formula 15 / Formula 15
Uzyskaj 15. poziom gracza / Reach player level 15.

Czytaj opis pucharku Dizzy Heights / Dizzy Heights

 

srebro Tag Evolution / Tag Evolution
Zdobądź 5 superodznak / Earn 5 Ubertags.

Ubertagi/superodznaki to emblematy, które dostajemy za ściśle określone wymagania. Są one najtrudniejsze do zdobycia i przeważnie wymagają zdobycia kilkudziesięciu innych emblematów z innych kategorii, aby dostać jedną superodznakę. Przykładowo jeden Ubertag dostaniecie za otrzymanie emblematów dla każdej postaci, a taki emblemat dostajemy za 15 wygranych eventów ową postacią. Poniżej zamieszczam Wam dokładny spis Superodznak oraz ich wymagań:

 • SUPERSTAR – zdobądź 6 odznak Superstar – dostajemy je za kończenie kolejnych eventów w singlu. Należy ukończyć wszystkie wyzwania oraz wygrać wszystkie eventy, za większość z nich są osobne odznaki.
 • TRYBY GRY – zdobądź 5 odznak z różnych trybów gry – chodzi o odznaki związane tylko i wyłącznie z danym trybem, czyli np. zdobycie najwyższego wyniku w trybie Overdrive 40 razy, albo wygrać eventy Overdrive 75 razy, itd.
 • GRACZ – zdobądź 5 odznak z sekcji Gracz – chodzi tylko i wyłącznie o nasz poziom doświadczenia. Za konkretne poziomy otrzymujemy odznakę, a żeby zdobyć ubertaga potrzebujemy 5 takich odznak.
 • SOCJALNE – zdobądź 5 odznak socjalnych – odznaki z tej sekcji polegają np. na wykonaniu 50 akcji „Near Miss” oraz 100 „Sojusznik Tuż-Tuż”. Są tutaj również odznaki za czas spędzony w grz (np. za 5 godzin, a potem 15). Zdecydowana większość wpadnie podczas normalnego grania.
 • POJAZD – zdobądź 5 odznak z sekcji Pojazdy – sekcja ta skupia się głównie na używaniu umiejętności danego pojazdu oraz wygrywaniu eventów przy pomocy danego samochodu czy motocykla.
 • POSTAĆ – zdobądź 10 odznak z sekcji Postać – głównie należy wygrywać eventy przy użyciu jednej z 12 postaci. Przeważnie trzeba wygrać 15 razy daną postacią, aby odblokować odznakę.
 • KLASY – zdobądź 20 odznak z sekcji Klasy – chodzi o klasy pojazdów i związane z nimi odznaki. Głównie chodzi o zdobywanie medali przy użyciu umiejętności RUSH, ale również zwykłe eliminacje pojazdów sparingowych. Każda klasa pojazdów ma swoje własne medale, gdy rozwalimy daną ilość przeciwników. Jak tylko zobaczycie złoto na danym pojeździe to warto zmienić na inny tam robić od razu kolejny medal.

 

srebro Driving Club / Driving Club
Wykonaj 1000 akcji „SOJUSZNIK TUŻ-TUŻ” / Perform 1000 'NEAR ALLY’ actions.

Wszelkie wykonywane akcje podczas meczów są odznaczane na dole ekranu. Służą one tylko i wyłącznie do szybszego nabijania dopalacza. Do zdobycia pucharku musicie wykonać 100 akcji „Sojusznik Tuż-Tuż / Near Ally”, czyli jak sama nazwa mówi, należy jechać bardzo blisko jednego z naszych kompanów i czekać aż na dole ekranu pojawi się odpowiedni tekst. Im dłużej będziecie trzymać się pojazdów z naszej ekipy tym więcej akcji wykonacie, możecie nawet jechać cały czas obok tego samego pojazdu i co jakiś czas będzie wpadać nowa akcja.

Co by nie było to pucharek jest banalnie prosty i na 99% wpadnie sam podczas robienia całej reszty.

 

srebro Snowbound / Snowbound
Supergwiazda – odblokuj „Zaśnieżony” / Superstar – Unlock 'Snowbound’.

Jest to przedostatni event w kampanii single. Wystarczy go odblokować i pucharek jest Wasz.

 

zloto Superstars / Superstars
Supergwiazda – odblokuj „Superstars” / Superstar – Unlock 'Superstars’.

Superstars to ostatni event w grze, nie różni się niczym od poprzednich, także tak samo jak wcześniej, wystarczy go odblokować, aby zdobyć ten trofik.

 

zloto Founder / Founder
Supergwiazda – wygraj w Pucharze Założyciela / Superstar – Win the Founders’ Trophy.

Puchar Założyciela / Founder’s Trophy to ostatni turniej w ostatnim evencie „Superstars”. Składa się on z 5 meczy i należy wygrać każdy z nich. Jeśli przegracie chociaż jeden to cały turniej jest resetowany. Dlatego mocno zalecam restartowanie meczu, w momencie gdy widzicie, że nie da się go już wygrać. Nie czekajcie do ostatniej sekundy, ponieważ podczas eliminacji nie da się wcisnąć pauzy i zrestartować eventu, a podczas czekania może się dużo rzeczy wydarzyć. Także bacznie obserwujcie przebieg całego meczu, szczególnie jeśli jest bardzo wyrównany.

 

zloto Eat DiRT / Eat DiRT
Zdobądź 50 medali „SZACH-MAT!” / Earn 50 'CHECKMATE!’ Medals.

Jeden z trudniejszych pucharków, ale również nic strasznego. Chodzi o eliminacje przeciwników w taki sposób, aby otrzymać przynajmniej brązowy medal „Szach-mat / Checkmate”. Eliminacja ta polega na zepchnięciu przeciwnika na jakąkolwiek przeszkodę, aby się na niej rozwalił. Możecie go przydusić do barierek, zepchnąć na drzewo, skałę czy jakikolwiek inny element. Najlepiej sprawdzają się do tego ciężkie pojazdy czyli Titan oraz Enforcer. Jeśli dobrze wykonacie atak, to na środku ekranu powinna się pojawić plansza z napisame „Wymeldowany / Checked-out”. Potrzeba minimum 2 eliminacji w ten sposób, aby otrzymać pucharek. Pamiętajcie, że sreberne i złote medale są liczone osobno, więc jeśli macie szczęście to można ustrzelić 3 medale w jeden mecz.

Dobrze wykonana eliminacja oraz medal Szachmat wygląda w ten sposób:

 

zloto Dizzy Heights / Dizzy Heights
Uzyskaj 30. poziom gracza / Reach player Level 30.

Poziomy gracza lecą bardzo szybko i 30 będziecie mieć oka mgnieniu. Platynę wbiłem mając poziom 84 i taki jest w sumie wymagany do 100% jeśli nie kupowaliście przedmiotów bezpośrednio z menu. Podczas jednego meczu możecie wyrwać od około 3000 do 5000 punktów. Mniej więcej trzeba wygrać od 2 do 4 eventów, aby wbić level. Doświadczenie do poziomu dostajecie za dosłownie wszystko, czyli ataki, triki, wykonywanie zadań danego trybu, itd.

 

zloto It’s not an addiction, it’s a lifestyle / It’s not an addiction, it’s a lifestyle
Zdobądź 100 złotych medali „CZAS GRY” / Earn 100 Gold 'GAME TIME’ Medals.

Medale „Game Time” / „Czasy gry” zdobywamy za nic innego jak spędzenie danej ilości czasu w danym meczu. Grając solo nie jesteście w stanie nie dostać złotego medalu na mecz, ponieważ na złoty medal wystarczy spędzić w jednym meczu około 75% jego czasu. Domyślam się, że medal ten jest skierowany na graczy online, gdzie możemy dołączyć w trakcie meczu i nie dostać nic. Jednak jak pisałem wyżej, grając solo wystarczy ukończyć mniej więcej 34 eventy, ponieważ na jeden event dostajecie 3 medale (brąz, srebro, złoto) i są one liczone osobno.

Status medali można podejrzeć w menu odznak.

 

zloto ENTER YOUR INITIALS / ENTER YOUR INITIALS
Supergwiazda – zdobądź najwyższą pozycję w Klasyfikacji supergwiazd / Superstar – Max out your Superstar Rating.

Najtrudniejszy pucharek w grze, który wymaga od Was ukończenia WSZYSTKICH wyzwań w kampanii single, łącznie z tymi które można ukończyć w coopie. Jest to o tyle trudne, ponieważ sporo wyzwań jest nastawionych na grę w coopie przez co wymagania są nieco większe dla gracza solo (co jest okropną głupotą wg mnie). Schody zaczynają się mniej więcej pod sam koniec przedostatniego eventu „Snowbound / Zaśnieżony”, gdzie trzeba przy użyciu Enforcera wykonać 5 shutdownów.

Jeśli obok wyzwania widnieje ikonka z kilkoma postaciami, to znaczy że to wyzwanie można robić razem w coopie i progres jest wspólny. Dodatkowo jeśli obok wyzwania jest ikona pucharu, to trzeba wtedy wygrać event, aby w ogóle go zaliczyło.

Jak pisałem na samym wstępie poradnika, warto tutaj przyprowadzić sobie jakiegoś kompana, ponieważ te wszystkie wyzwania coopowe stają się banalnie proste (jeśli druga osoba rzecz jasna ogarnia grę).

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę do materiału udostępnił wydawca – Techland Wydawnictwo.