Osierocony Brooklyn – już na DVD oraz Blu-ray!

Edward Norton to nie tylko jeden z najlepszych współczesnych aktorów i zdobywca trzech nominacji do Oscara, ale również utalentowany reżyser i twórca kultowej komedii romantycznej „Zakazany owoc”. Kryminałem „Osierocony Brooklyn” Norton po blisko dwudziestoletniej przerwie powrócił za kamerę. Jego uhonorowana nominacją do Złotego Globu ekranizacja powieści Jonathana Lethema jest już możliwa do kupna na DVD i Blu-ray!

Film „Osierocony Brooklyn”, którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Lionela Essroga (Edward Norton), samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette’a. Postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny (Bruce Willis). Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety. Trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła najgroźniejszemu człowiekowi w mieście (Alec Baldwin). Wszystko po to, by uczcić pamięć przyjaciela i ocalić kobietę, która może okazać się dla niego jedynym ratunkiem.

Film „Osierocony Brooklyn” jest ekranizacją uhonorowanej nagrodą National Book Critics Circle Award powieści Jonathana Lethema pod tym samym tytułem. Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował trzykrotnie nominowany do Oscara aktor Edward Norton („Lęk pierwotny”, „Więzień nienawiści”, „Birdman”), wielki fan książki, który poświęcił blisko dwadzieścia lat życia, by doprowadzić do jej ekranizacji. Obok niego w filmie „Osierocony Brooklyn” wystąpili Gugu Mbatha-Raw („Piękna i bestia”), nominowany do Oscara Alec Baldwin („Cooler”), dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Bobby Cannavale (serial „Zakazane imperium”), czterokrotnie nominowany do Oscara Willam Dafoe („Van Gogh. U bram wieczności”) oraz laureat Złotego Globu Bruce Willis (seria „Szklana pułapka”).

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
• Making of: Proces twórczy Edwarda Nortona
• Sceny niewykorzystane
• Komentarz reżysera

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
• Making of: Proces twórczy Edwarda Nortona

 

źródło: materiały prasowe Galapagos