Pokaz multimedialny w Warszawie z okazji premiery PlayStation 5!

Sony Interactive Entertainment Polska przygotowało wczoraj ogromny pokaz multimedialny, który odbył się w Warszawie na budynku Widok Towers, uświetniając tym samym polską premierę konsoli PlayStation 5.

Warszawskie wydarzenie, to część międzynarodowego projektu Sony Interactive Entertainment świętującego początek nowej ery gier, poprzez rozświetlanie charakterystycznych budynków w dobrze znanych miejscach z 25 regionów na całym świecie. Na całość wizualizacji składają się różnorodne grafiki związane z konsolą PS5, kontrolerem bezprzewodowym DualSense i samą marką PlayStation. Miasta takie jak Tokio, Nowy Jork, Auckland, Toronto, Seul i Meksyk już są ozdobione, a właśnie w tym gronie pojawiła się Warszawa.

To wielki dzień dla miłośników gier, ponieważ Sony Interactive Entertainment (SIE) wypuszcza na europejski rynek konsolę PlayStation 5. 12 listopada dostęp do najnowszej generacji otrzymali gracze w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii i Korei Południowej. Teraz przyszła pora na kolejne rynki.

PS5 to naprawdę konsola nowej generacji, a jej premiera stanowi początek nowej ery gier. Już dzisiaj gracze mogą przemierzać nowe, niewiarygodne światy, a tytuły, które będą powiększać kolekcję na PS5, na pewno jeszcze bardziej wzbogacą rozgrywkę na naszej konsoli. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że możemy współpracować z tak utalentowanymi twórcami gier. Ich kreatywność sprawia, że przyszłość rozgrywki na PS5 nie ma żadnych granic – powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment.

Niezwykle bogata kolekcja gier na PlayStation 5 to najlepszy zestaw w historii konsoli PlayStation, do którego należą premierowe tytuły SIE Worldwide Studios, takie jak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: Wielka Przygoda i Astro’s Playroom.

W najbliższym czasie posiadacze PS5 będą mogli grać w ponad trzydzieści nowych tytułów, między innymi wyczekiwane gry od partnerów SIE, w tym Call of Duty®: Black Ops Cold War (Activision), Fortnite (Epic Games), FIFA 21 (EA), NBA 2K21 (2K), Godfall (Gearbox Publishing), Watch Dogs®: Legion, Assassin’s Creed® Valhalla (Ubisoft) i wiele innych. Różnorodną kolekcję gier na PS5 poszerzą również tytuły od producentów niezależnych, takie jak Bugsnax (Young Horses) czy The Pathless (Giant Squid / Annapurna Interactive).

 

Ten spektakularny pokaz można obejrzeć za pośrednictwem Facebooka na stronie PlayStation Polska.

źródło: materiał prasowy MSL.