Predator: Hunting Grounds – Poradnik do trofeów

 

Predator: Hunting Grounds jest nastawiony wyłącznie na grę mutiplayer. Asymetryczna zabawa, w której możemy wcielić się w predatora lub grać 4 osobowym zespołem marines. Jako tytułowy Predator mamy tylko jedno zadanie: upolować i zebrać kolejne trofeum w postaci czaszki ofiary. Sprawa wygląda trochę inaczej od strony Marines. Podczas gry mamy do wykonania szereg zadań, chociażby takie jak spalić narkotyki czy wysłać dane, po czym będziemy mogli się ewakuować. Do tego dochodzi jeszcze możliwość upolowania predatora i ewentualnego zabezpieczenia jego ciała, o ile wcześniej nas nie zabije.

Ot taka fajna zabawa z przyjaciółmi, która niestety dość szybko się nudzi ze względu na całkiem sporą powtarzalność i trzy mapki. Jest tam jakiś dreszczyk emocji, ale i ten szybko się wypala. Jeżeli macie ochotę na trochę zabawy, to można w to pograć, ale najlepiej w momencie, gdy gra znacznie stanieje. Nie ma sensu, by za tak małą ilość kontentu, zapłacić stosunkowo wysoką cenę.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x10 x32
 • Liczba trofeów offline: 0
 • Liczba trofeów online: 46
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: braz Tradycjonalista / Traditionalist
 • Czas do zdobycia platyny: ~150 godzin

 

Krok po kroku:

Wszystkie pucharki w grze możecie zrobić na ustawce w grze prywatnej oprócz 100 szybkich gier. Polecam grać w nie od samego początku. Pozwoli Wam to na nabicie sobie osiągnięć kumulacyjnych. Po tym, jak Wam coś zostanie, możecie spokojnie dobić sobie resztę na prywatnych meczach. Możecie grać w ekipie lub samemu, bez różnicy.

Wspomnę tu jeszcze o tym, że są pucharki, które wpadną od razu po tym, jak spełnicie wymagania. Są też takie, które wpadną Wam z końcem gry. Miejcie to na uwadze. Jest jeden trofik, który jest lekko zabugowany, ale i na to są pewne rady. Sprawdźcie opis trofeum braz Tradycjonalista.

Poradnik pisałem głównie pod ustawkę, czyli zdobywanie trofików z ekipą na prywatnej grze. Po pierwszych godzinach spędzonych z Predator: Hunting Grounds szybko zwątpiłem, że platynka w „normalny” sposób jest czymś przyjemnym. W samych opisach pod osiągnięciami macie zaznaczone, które pucharki kim możecie zrobić. W ten sposób jest to bardziej widoczne i będzie Wam łatwiej się odnaleźć.

 

1.Marines:

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to skupić się na 100 szybkich grach. Pozwoli Wam to na nabijanie strzałów w głowę, ucieczek, zabezpieczań ciała Predatora itd.

 

2.Predator:

Grając jako predator, skupcie się na rozegraniu 50 gier oraz zabiciu 500 SI. Większy poziom doświadczenia pozwoli Wam na odblokowanie nowego ekwipunku, a tym samym zrobieniu trofików związanych z wyrzutnią siatek, pułapką na niedźwiedzie itd. Trzeba też pamiętać, żeby biegać po drzewach, a raczej po ich gałęziach, bo 100 kilometrów samo się nie wbije.

 

3. Różne:

Tu pozostanie Wam zrobienie trofeów, które możecie zaliczyć, grając zarówno predatorem, jak i marines – jest ich stosunkowo mało i są w miarę łatwe do zrobienia.

 

4. 1000 pozyskań predatorem:

To nie jest coś, co sprawi Wam przyjemność, a nawet wręcz cierpienie. Grając jako predator, będziecie musieli wbić 1000 pozyskań. Polega to na tym, że musicie marines wyrwać czaszkę z kręgosłupem – zrobić na nim finiszer. Jest to męczące i długotrwałe ze względu na to, że mamy ich tylko czterech. Grając w szybkie gry zajmie Wam to teoretycznie wieczność – nie tylko ze względu na liczbę możliwych pozyskań, ale też czas oczekiwania na grę jest strasznie długi.

Najlepiej ustawić się od razu – o ile znajdziecie ekipę, a potrzeba 4v1, żeby to jakoś stosunkowo szybko ogarnąć. Jeżeli będziecie tak to robić i ogarniecie sobie do tego stałą ekipę graczy – można zrobić 7 pozyskań na mecz, dzięki wezwaniu posiłków. Można to szybko przeliczyć i wyjdzie nam, że będziecie musieli rozegrać około 143 gier na każdą osobę. Do tego trzeba dodać czas oczekiwania na start takiego meczu i okaże się, że zostanie Wam wyrwane z życia całkiem dużo czasu.

 

UPDATE #1: Nie można teraz wejść na prywatną grę jako 2 marines, automatycznie jednego zmienia na predatora czyli tryb 1v1.

 

Poradnik:

platyna Łowca ostateczny / Ultimate Hunter
Odblokowywane po zdobyciu wszystkich innych trofeów / Unlocked after all other trophies are unlocked

Gratulacje!

 

srebro Zdobywca trofeów / Trophy Taker
Jako predator zbierz 100 pełnych trofeów z ciał drużyny (długie pozyskania) / As the Predator, gather a total of 100 full trophies from Fireteam bodies (Long Claims)

Zobacz pucharek zloto Starożytny.

 

braz Bez śladu / Leave No Trace
Jako predator uzbrój i zdetonuj z powodzeniem swój mechanizm samozniszczenia / As the Predator, Successfully Arm and Detonate your self destruct mechanism

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Gdy zostaniesz powalony, wejdziesz w tryb drugiej szansy. Gdy w Ciebie jeszcze trochę postrzelają będziesz miał możliwość uruchomienia samozniszczenia. Jeżeli przeprowadzisz tę akcję i wybuchniesz – pucharek wpadnie. Jeżeli chcesz to zrobić na szybkiej grze, jest szansa, że ktoś może do Ciebie podejść i próbować cię rozbroić. Jeżeli mu się to uda – nici z pucharka.

Spokojnie można to zrobić na ustawce w trybie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1. Nie ma możliwości wejść na prywatny mecz samemu jako Predator, zostać powalonym i uruchomić samozniszczenie.

 

braz Możemy to zabić… / We can kill it…
Będąc w drużynie współpracuj ze swoim zespołem, aby zlikwidować predatora / As a Fireteam member, work with your team to kill a Predator

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Gdy powalicie predatora, wejdzie on w stan drugiej szansy. Strzelając do niego dalej, będzie miał możliwość samozniszczenia. Walicie do niego dalej i predator umiera. Teraz otrzymacie powiadomienie, że leci po Was (i po ciało predatora) heli. Musicie odeprzeć falę przeciwników. Będzie też info w jakim stanie jest jego ciało, tym się za bardzo nie przejmujcie. Jak Wam się wszystko uda, odlecicie z ciałem.

Pucharek wpadnie Wam, jak pierwszy raz zabijecie predatora. Jeżeli to robicie w drużynie, a nie wpadnie wszystkim, zróbcie tak, że każdy po kolei zabije predatora. Najlepiej zrobić to na ustawce 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1.

 

srebro Łowca głów / Headhunter
Będąc w drużynie wykonaj 1000 strzałów w głowę na przeciwnikach SI / As a Fireteam member, get 1000 head shots on AI enemies

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

To nie jest takie straszne, na jakie wygląda. Po mapach pęta się dużo przeciwników SI, czyli botów. Na jedną grę przy dobrych wiatrach powinno Ci wpaść koło 40/60 strzałów w głowę, o ile się na tym skupiasz.

 

braz Zakrwawione / Blooded
Jako predator zdobądź 100 trofeów z członków drużyny (dowolne pozyskania) / As the Predator, claim 100 Fireteam member trophies (Any Claims)

Zobacz pucharek zloto Starożytny.

 

srebro Elita / Elite
Jako predator zdobądź 500 trofeów z członków drużyny (dowolne pozyskania) / As the Predator, claim 500 Fireteam member trophies (Any Claims)

Zobacz pucharek zloto Starożytny.

 

zloto Starożytny / Ancient
Jako predator zdobądź 1000 trofeów z członków drużyny (dowolne pozyskania) / As the Predator, claim 1000 Fireteam member trophies (Any Claims)

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Najbardziej przegięty pucharek ze wszystkich. Szczera rada, nawet nie próbujcie wbić tego bez ekipy.

Jak już się zdecydujecie na platynę – najlepiej jest mieć pełną ekipę, 4v1, i robić to na ustawce. Predatorem możecie na grę zrobić 7 pozyskań. Umawiacie się na miejscówkę, predator powala i pozyskuje 3 gości, a czwartego zostawia. Mija 50 sekund i on wtedy może wezwać przez radio posiłki. Jak już je wezwie, Predator powala i pozyskuje 4 następne trofea. W rachunku wychodzi 7 na grę. Robimy to w rotacji tak, żeby każdy to sobie zaliczał. Pucharek strasznie czasochłonny i monotonny, ale czego się nie robi dla platynki, haha. 😉

Pamiętajcie, żeby zrobić sobie pierwsze 100 długich pozyskań, jest za to pucharek.

 

braz Przebiegły sanitariusz / Sneaky Medic
Jako predator ulecz się, gdy drużyna znajduje się w promieniu 50 m od ciebie / As the Predator, heal yourself when the Fireteam is within 50m of you

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Jedną z rzeczy, którą można mieć na wyposażeniu, jest apteczka. Jest dostępna na samym początku, nie trzeba jej odblokować. Żeby się uleczyć, musisz być zraniony. Żeby wbić pucharek musisz uleczyć się, gdy jesteś nie dalej niż 50 m od marines. Musisz przeprowadzić proces leczenia do końca, inaczej nie otrzymasz trofeum. Dajcie się zranić jak najbardziej i wtedy zacznij się uleczać. Predator z końcem leczenia zawyje.

Najlepiej zrobić ten pucharek na ustawce, czyli prywatnej grze w trybie 1v1.

 

braz Skoro krwawi… / If it Bleeds…
Zrań predatora tak, aby zostawił ślady zielonej krwi / Wound a Predator so it leaves a green blood trail

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Musisz zranić predatora tak, żeby popuścił krwi. Do zrobienia w szybkiej lub prywatnej grze. Najlepiej w trybie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1.

 

braz Tradycjonalista / Traditionalist
Jako predator zlikwiduj całą drużynę, używając tylko ostrzy nadgarstkowych / As the Predator, Kill an entire Fireteam with just your wrist blades

POTENCJALNIE ZABUGOWANY

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Do wbicia zarówno w grze szybkiej, jak i prywatnej. Zdecydowanie polecam ustawić się na to w grze 4v1.

Poniżej znajdziecie kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas robienia tego pucharka. Jest duża szansa, że może nie wpaść podczas próby wbijania go bez starania.

 • drużynę musicie zabić tylko i wyłącznie za pomocą ostrzy (standardowe wyposażenie predatora),
 • najlepiej zmienić sobie na inną broń, a dopiero wtedy powtórnie wybrać ostrza,
 • podczas zabójstw nie możecie drasnąć nikogo innego z drużyny, najlepiej niech stoją stosunkowo daleko od siebie,
 • możecie dobić ostrzami powalonego marines x4,
 • możecie zrobić szybkie pozyskanie x4,
 • możecie zrobić długie pozyskanie raz lub kilka,
 • możecie je mieszać – długie i szybkie,
 • jeżeli komuś nie będzie wpadać, warto zmienić hosta.

Jeśli komuś z ekipy osiągnięcie nie wpadnie – spróbujcie na różne sposoby, raz tak, a raz tak. Sami mieliśmy z tym problem na ustawce, w końcu się udało. Nie poddawajcie się, pucharek jest zabugowany, ale powinien za którymś razem wpaść.

 

srebro Idealne zabezpieczanie / Guarded to Perfection
Zabezpiecz 25 ciał predatorów dla OWLF / Successfully secure 25 Predator bodies for the OWLF

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Gdy powalicie predatora, wejdzie on w stan drugiej szansy. Strzelając do niego dalej, będzie miał możliwość samozniszczenia. Walicie do niego dalej i predator umiera. Teraz otrzymacie powiadomienie, że leci po Was (i ciało predatora) heli. Musicie odeprzeć falę przeciwników. Będzie też info w jakim stanie jest jego ciało, tym się za bardzo nie przejmujcie. Jak wam się to uda, odlecicie z ciałem.

W szybkiej grze, gdy go powalicie, a on wejdzie w samodestrukcję, możecie do niego podejść i przerwać sekwencję poprzez wpisanie kombinacji znaków.

Dla tego pucharka musicie zabezpieczyć ciało predatora 25 razy. Można to zrobić w prywatnej grze 1v1 lub mieć szczęście w grze szybkiej.

 

braz Miłośnik błota / Mud Aficionado
Będąc w drużynie całkowicie pokryj się błotem 50 razy / As a Fireteam member, cover yourself in Mud completely 50 times

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

W grze macie możliwość pokrycia się błotem. Rozpoczynając każdy mecz pierwsze co robimy, to znajdujemy dobre miejsce, może być to nawet w miejscu gdzie lądujecie, droga, kałuża, a nawet koło rzeki, patrzymy pod nogi i powinna Wam się pokazać taka możliwość. Przytrzymujemy i nasz Marines zaczyna pokrywać się błotem. Ma to za zadanie zmniejszenie naszej wykrywalności przez Predatora. Można to robić kilkakrotnie podczas gry, zależy jak długo gramy w dają misję.

Możecie to robić podczas każdego trybu gry, nie ma to znaczenia.

 

srebro Najemnik / Mercenary
Rozegraj 100 szybkich gier będąc w drużynie / Play 100 Quick play matches as a Fireteam member

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Z głównego menu wybieramy szybką grę i ją kończymy. Jeżeli wyjdziemy w trakcie rozgrywki, statystyki nie zaliczą nam tej gry. Nie ma też znaczenia, czy zostaniecie zabici na samym początku, ewakuujecie się lub powalicie predatora – musicie tylko zostać do końca gry.

Musimy zagrać 100 razy, aby pucharek nam wpadł. Jest to jedyne trofeum, które wymaga od nas grania w szybkiej grze, całą resztę możemy ogarnąć na meczach prywatnych.

 

srebro Niszczyciel kostek / Ankle Buster
Jako predator złap członka drużyny w pułapkę na niedźwiedzie 50 razy / As the Predator, Trap 50 Fireteam members in bear traps

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Gdy już osiągniecie  34. poziom doświadczenia, odblokujecie pułapkę na niedźwiedzie. Jeżeli się w nią wyposażycie, będziecie mieli ich tylko 3. Tutaj można zapodać sobie w menu dostosowywania atut „Duża torba”, co pozwoli Wam nosić cztery pułapki.

Możecie je stosować w szybkiej grze, mając nadzieję, że ktoś się w nie złapie. Najlepiej ustawić się na ten pucharek w grze prywatnej, chociażby 1v1.

 

braz Zbawiciel / Savior
Grając w drużynie reanimuj jej członków 100 razy / As a Fireteam member, Revive teammates 100 times

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

To trofeum jest raczej oczywiste, wystarczy przeczytać jego opis. Można to robić w szybkiej grze, jak i grze prywatnej. Łączymy to z innymi pucharkami, które musimy zrobić. Często się zdarza, że nasz partner padnie i trzeba go podnieść. W grze prywatnej możemy zostać powaleni przez predatora lub SI. Trzeba pamiętać, że do gry prywatnej możemy wejść jako dwóch Marines.

 

braz Precyzyjne naskoki / Precision Leaper
Jako predator traf wszystkich 4 członków drużyny jednym atakiem w naskoku / As the Predator, leap and hit all 4 Fireteam members with a single leap attack

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Do tego pucharka musicie mieć pełną drużynę, czyli 4v1. Można to zrobić w szybkiej grze, ludzie dość często trzymają się razem z przerażenia, że dopadnie ich predator, wystarczy poczekać na odpowiedni moment. Naskok robimy za pomocą i jak już jesteśmy w locie, wciskamy . Siła uderzenia z naskoku z grzmotnięciem jest dość duża.

Jednak najlepiej się na to ustawić w prywatnym meczu. Umówcie się gdzieś na mapce, niech marine stoją blisko siebie i wtedy wystarczy zrobić naskok z grzmotnięciem.

Można też to połączyć z pucharkiem poniżej – braz Osłabienie.

 

braz Osłabienie / Vulnerable
Jako predator powal członka drużyny, gdy jesteś w stanie przeciążenia energetycznego / As the Predator, knock down a Fireteam member while your energy is overloaded

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Stan przeciążenia energetycznego następuje w momencie wyczerpania energii. Dzieję się tak, kiedy używacie różnego rodzaju zdolności. Możecie zobaczyć jak Wam się pasek energui zmniejsza. Gdy nastąpi taki stan, zobaczycie informację na ekranie i będzie on trwał około 10 sekund. Gdy już to nastąpi, wystarczy powalić przeciwnika, w tym wypadku marines.

Najszybszą metodą na ten pucharek jest użycie naskoku z grzmotnięciem na przeciwniku. Zalecam trochę przeciwnika zmiękczyć, żeby mieć pewność, że jak na niego naskoczymy, zostanie powalony.

Jest to wykonalne w szybkim grze lub grze prywatnej. Oczywiście na ustawce najlepiej. Tryby to 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1. Spokojnie można to zrobić z pucharkiem powyżej – braz Precyzyjne naskoki.

 

zloto Misja zakończona / Mission Accomplished
Będąc w drużynie ukończ 100 misji z udaną ewakuacją / As a Fireteam member, complete 100 missions with successful Exfils

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Po rozpoczęciu gry, otrzymacie pakiet trzech zadań do wykonania. Jeżeli uda Wam się je ukończyć, na ekranie pojawi się informacja, że możecie udać się do punktu ewakuacji. Gdy tam dotrzecie, zapalicie flarę i tym samym wezwiecie heli, żeby was zabrał. Będziecie musieli na niego poczekać około minuty. Gdy już przybędzie, zrzuci liny i tym sposobem możecie się ewakuować.

Udana ewakuacja jest wtedy, gdy podczepicie się pod linę i odlecicie. Na końcowym ekranie pojawi się informacja, że uciekliście i będzie widać małą ikonkę śmigłowca.

Dobrą wiadomością jest to, że możecie to sobie nabijać w prywatnej grze. Jeszcze lepszą, że możecie to robić zupełnie samemu. Zanim to jednak zrobicie, poczekajcie aż wpadnie Wam pucharek za 100 szybkich gier.  Zapewne podczas takiej rozgrywki wpadną Wam jakieś ucieczki i tym samym będziecie mieli miej do nabijania, grając samemu.

 

braz JAZDA DO ŚMIGŁOWCA / GET TO THE CHOPPA
Grając w drużynie ukończ misję, a następnie przeprowadź udaną ewakuację pełnej drużyny / As a Fireteam member, successfully Exfil with the entire team alive after completing a mission

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Musicie ukończyć wszystkie etapy misji, przywołać heli i pełną drużyną się ewakuować. Na ekranie końcowym powinna pokazać się mała ikonka śmigłowca z linką i napis ucieczka. Pucharek wpadnie całej ekipie po udanej, pełnej ewakuacji.

Do zrobienia w prywatnej grze (o ile nie zabijecie predatora) lub szybkim meczu (tu nie trzeba mieć predatora). Tylko i wyłącznie, gdy macie pełną ekipę 4v1 w szybkiej grze lub 4 marines, grając w prywatnym meczu.

 

braz Niewiele brakowało… / That was close…
Będąc w drużynie skutecznie rozbrój mechanizm samozniszczenia martwego predatora / As a Fireteam member, successfully defuse a dead Predator’s self destruct mechanism

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Grając Marines, czy to w prywatnej grze, czy szybki meczu, możecie powalić predatora. Gdy go powalicie, on może wejść w tryb samozniszczenia wciskając i przytrzymując . Gdy predator jest w trybie zniszczenia, możecie go „dobić” – gdy to się stanie podchodzicie do niego i wciskacie . W ten sposób wchodzicie w tryb rozbrajania. Polega to na tym, żeby dopasować do siebie kształty, znaki predatora. Są cztery okienka, dopasowujemy znak za pomocą strzałek na d-pad góra/dół i zatwierdzamy , teraz przechodzimy do kolejnego okienka i powtarzamy tę samą operację. Jeżeli uda nam się dopasować wszystkie 4 znaki w 4 okienkach, samodestrukcja zostanie dezaktywowana i tym samym wpadnie pucharek. Jeżeli się Wam tonie uda, to zginiecie.

Najlepiej zrobić to na ustawce, gra prywatna, grając w trybie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1.

 

braz W sieci zagrożenia / Safety Net
Grając w drużynie uwolnij jej członka z sieci predatora / As a Fireteam member, free a teammate from a Predator’s net

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Polega to tylko na tym, żeby kolega z drużyny za pomocą noża uwolnił nas z sieci zarzuconej na nas przez predatora. Można spokojnie zrobić to na prywatnym meczy w trybie 4v1, 3v1 lub 2v1.

Ten pucharek możecie połączyć trofikiem braz Atak sieciowy.

 

braz Atak sieciowy / Wrap Artist
Jako predator złap członka drużyny za pomocą wyrzutni sieci 50 razy / As a Predator, trap 50 Fireteam members with the Net Gun

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Wyrzutnię sieci odblokujesz na 15. poziomie. Samych sieci w wyrzutni mamy 15. Najlepiej wbić na grze prywatnej w trybie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1. Osoba, która jest opleciona siatką, może się z niej sama uwolnić wciskając . Wbicie tego pucharka zajmie co najmniej 4 pełne gry.

 

braz Zemsta Blaine’a / Blaine’s Revenge
Będąc w drużynie siej zniszczenie minigunem aż do całkowitego wyczerpania amunicji / As a Fireteam member, unleash Mini Gun mayhem until completely depleting ammunition

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Minigun odblokujecie na poziomie 68. Wystarczy wejść w jakikolwiek meczyk – priv lub szybki. Jak już odpalisz grę, zmień sobie ekwipunek na minigun. Teraz wystarczy trzymać wciśnięty spust, aż wyczerpiemy cała amunicję, 600, 2×300. Uczulam, żeby przypadkiem nie puścić spustu, gdy wyczerpie nam się pierwszy magazynek, trzymamy aż do końca, marines sam zmieni nam magazynek!

 

braz Precyzja / Precision
Jako predator traf członka drużyny telewłócznią z odległości ponad 100 metrów / As the Predator, hit a Fireteam member with a combistick throw over 100m

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Polecam te trofeum zrobić tylko i wyłącznie na ustawce, może być w trybie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1. Telewłócznię odblokujemy na poziomie 42. Odległość między sobą, czyli predatorem a Marines, możemy sprawdzić. Marines może zaznaczyć punkt, który wskaże jak daleko od niego jesteśmy. Na tej podstawie możesz się ustawić w stosownym miejscu. Grając jako Predator, najlepiej wcisnąć – będziemy mieli wtedy specjalną wizję i zdecydowanie lepiej będziemy widzieć nasz cel. Ja to robiłem tak, że celowałem w przeciwnika i podnosiłem wskaźnik do góry aż odległość między nogami a półokrągłym paskiem na środku ekranu była około 1 centymetra. Tylko muszę napisać, że była to specyficzna lokacja. Kilka prób i powinno wejść spokojnie. Oczywiście musicie tą telewłócznią marinsa trafić.

 

braz Nauka podstaw / Learning the Ropes
Ukończ samouczek / Complete the tutorial level

Tak, jest tu samouczek, który musimy ukończyć, żeby ten pucharek wpadł. Jest bardzo prosty i skupia się na grze predatorem.

 

srebro Doświadczony łowca / Experienced Hunter
Rozegraj 50 meczów jako predator / Play 50 matches as the Predator

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Tutaj sprawa wydaje się dość prosta – jako Predator ukończ 50 gier. Szybciej idzie jeżeli boostujemy to w grupie, na przykład finiszery, wtedy gra się szybko kończy, a nie musimy czekać 15 minut, jeżeli chcemy zrobić to samemu.

 

srebro Mistrz predkouru / Predkour Master
Jako predator pokonaj łącznie 100 km poruszając się po drzewach / As the Predator, Travel a total of 100 KM in the trees

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Predator ma możliwość biegania po drzewach, co wydaje się oczywiste. Najlepszym sposobem i nie tak całkiem szybkim, bo jednak trzeba przebiec te 100 kilometrów, jest gra prywatna. Odpalamy meczyk samemu i przez 15 minut biegamy po drzewach. Zajmie to około 12 pełnych gier. Jeżeli boostujemy ze znajomymi i na przykład jest nasza kolej, żeby być predatorem, nie zapomnijmy po nich biegać, trochę nabijcie kilometrów przy okazji.

 

braz Sól na rany / Salt in the Wound
Jako predator wykonaj cios kończący na rannym członku drużyny / As the Predator, perform a finisher on a wounded fireteam member

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Gdy powalicie przeciwnika, „gracza”, możecie zrobić na nim finiszera. Gdy będzie leżał, wyświetli się informacja o takiej możliwości. Wciskając szybko , robicie zwykłego finiszera, predator wyrywa kręgosłup z czaszką. Wciskając i przytrzymując , robicie finiszera z animacją – będzie bardziej filmowo. Możecie trofik zdobyć w szybkiej grze lub na meczu prywatnym. Tylko w trybie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1 możecie to zrobić.

 

braz Archiwa / The Archives
Będąc w drużynie znajdź taśmę OWLF / As a Fireteam member, find an OWLF tape

Pucharek możecie zdobyć jako Marines lub Predator.

Taśmę OWLF znajdziecie w randomowych miejscach podczas misji. Wygląda jakby czerwony, dosyć spory tablet, który możecie podnieść. Najlepiej podczas gry przeszukiwać budynki w środku, jak i na zewnątrz. Wszystkich taśm jest 20 i możecie je odsłuchać w głównym menu. Do tego trofea wystarczy znaleźć jedną taką taśmę.

 

braz 30–50 dzikich świń / 30-50 Feral Hogs
Zabij 50 dzików / Kill 50 wild boars

Pucharek możecie zdobyć jako Marines lub Predator.

Dziki są jedynym gatunkiem zwierzęcia, które napotkacie w dżungli. Do tego wszystkiego są zdecydowanie ciężkie do zauważenia. Najlepszą metodą na wbicie tego pucharka jest po prostu stanie w miejscu, one powinny pojawić się niedaleko Was. Może ich być nawet 7, jeżeli pobiegacie trochę po mapce, powinny się ponownie pojawić. Można to robić na różnych mapkach, nie ma to znaczenia. Nie ma też znaczenia, czy zrobicie to na grze prywatnej, czy w szybkiej grze. Trofik wpadnie Wam dopiero po ukończeniu meczu.

Tak wygląda dzika świnia w grze.

 

braz Niszczyciel / Destroyer
Będąc w drużynie zlikwiduj samodzielnie ciężkozbrojnego żołnierza najemników / As a Fireteam member, take down a PMC heavy soldier by yourself

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Pucharek możecie zdobyć zarówno grając szybką grę, jak i grę prywatną. Ciężkozbrojny najczęściej pojawia się podczas alarmów, ale też może być nim jeden z gości do likwidacji w niektórych misjach. Nie jest on ciężki do zabicia i zapewne wpadnie Wam to naturalnie.

Tak wygląda ciężkozbrojny żołnierz najemników.

 

braz Bum / Boom
Zniszcz 250 wybuchowych beczek / Destroy 250 Explosive Barrels

Pucharek możecie zdobyć jako Marines lub Predator.

Na każdej mapce znajdziecie różnego rodzaju pojemniki/zbiorniki koloru czerwonego. Są to beczki, karnistry lub butle na gaz. Musimy po prostu pamiętać o tym, żeby je rozwalać. Możemy to robić zarówno na szybkiej grze, jak i w grze prywatnej, pucharek kumulacyjny.

 

braz Krytyczna chwila / Clutch
Będąc w drużynie uzupełnij w trakcie meczu całą swoją drużynę posiłkami / As a Fireteam member, Reinforce your entire team back into the match

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

To możecie zrobić zarówno w szybkiej grze, jak i meczu prywatnym. W momencie, gdy jeden lub kilku członków Twojej drużyny zostanie powalony, otrzymacie komunikat, że możecie wezwać posiłki. Można to zrobić tylko raz na grę. U poległych pokaże się czas, który odlicza sekundy do wezwania przez Was posiłków. Zawsze jest to około 50 sekund. Gdy już ten czas dobiegnie końca, pokaże Wam się niebieska ikonka na ekranie. Lecicie do niej, jest to punkt z radiem. Gdy już do niej dotrzecie, wchodzicie w interakcję z radiem i tym sposobem wzywacie posiłki. Trzeba pamiętać o tym, żeby przy niej stać, jeżeli się za bardzo oddalicie lub zginiecie, posiłki nie przybędą.

W prywatnym meczu/szybkim meczu musicie to zrobić jeżeli jest was 4v1, 3v1 lub 2v1.

 

braz Ostatni ocalały / Last Man Standing
Będąc w drużynie ucieknij jako ostatni ocalały / As a Fireteam member, escape as the sole survivor

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Możecie to zdobyć zarówno w szybkiej grze, jak i w meczu prywatnym samemu. Należy ukończyć misję i jako ostatni członek drużyny odlecieć heli, jeżeli gramy szybki mecz. W prywatnym meczu, po prostu odpalamy grę, kończymy wszystkie jej etapy i odlatujemy śmigłowcem.

 

braz Praktyka czyni mistrza / Practice Makes Perfect
Jako predator zlikwiduj 500 żołnierzy SI / As the Predator, kill 500 AI Soldiers

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Jeżeli gracie 4v1, 3v1 lub 2v1, jest możliwe w prywatnym meczu zdobycie przez predatora od 40 do 60 zabić SI. Należy też pamiętać, że jeżeli chcemy mu pomóc, pozwalajmy włączać alarmy. Dosyć sporo likwidacja można wbić tą metodą na mapce „Ustronie”.

 

srebro Elitarny najemnik / Elite Mercenary
Osiągnij 25 poziom gracza / Reach Player Level 25

Zobacz pucharek srebro Mistrz terenów łowieckich.

 

braz Wyjątkowy łowca / Distinguished Hunter
Osiągnij 50 poziom gracza / Reach Player level 50

Zobacz pucharek srebro Mistrz terenów łowieckich.

 

srebro Mistrz terenów łowieckich / Hunting Grounds Master
Osiągnij 100 poziom gracza / Reach Player level 100

Pucharek możecie zdobyć jako Marines lub Predator.

Jest to pucharek kumulacyjny, więc nie ma znaczenia, którą stroną gracie. Chodzi o to, że nie ma osobnego paska doświadczenia dla Marines i Predatora. Doświadczenie zdobywacie po prostu robiąc misję, zabijając przeciwnika itd. Możecie je też zdobywać w szybkich meczach lub prywatnych, nie ma to znaczenie, kumuluje się jako całość. Jeżeli już zależy Wam na zdobyciu większego XP, możecie zapodać sobie do tego atut w menu dostosowywania.

Szczerze to nawet nie musicie się nad tym pucharkiem skupiać, spokojnie wpadnie Wam przed ukończeniem dużo bardziej czasochłonnych trofików.

 

zloto Obrażenia rozpryskowe / Splash Damage
Zlikwiduj 5 żołnierzy SI jedną eksplozją / Kill 5 AI with a single explosion

Pucharek możecie zdobyć jako Marines lub Predator.

Do zrobienia na szybkich meczach, choć teraz, gdy gra już jest trochę ograna przez ludzi, może być ciężko. Najlepiej zrobić to w prywatnym meczu, w ekipie 4v1, 3v1, 2v1, 1v1 lub samemu.

Marinsem możemy wbić to podczas jednego z etapów misji. W jakiejś bazie nie dajmy się zabić i pozwólmy włączyć alarm. Powinno być teraz wystarczająco dużo przeciwników, żeby sobie z tym pucharkiem poradzić. Można też wbić do jakiegoś budynku i pozwolić im się nagromadzić. Do tego najlepiej wyposażyć się w dodatkowe apteczki i oczywiście granaty. Pamiętajmy, że granat można ugotować i dopiero wtedy go rzucić.

Predatorem sprawa wydawać może się prosta – grając szyki mecz, możecie się dać powalić w jakiejkolwiek bazie – czy to przez SI, czy Marines – i po prostu wysadzić się. Mając nadzieję, że powalimy wystarczająco dużo SI. Można też to samemu zrobić na meczu prywatnym.

 

braz Przegrana pozycja / Against All Odds
Jako predator zlikwiduj całą drużynę po zniszczeniu przez nią twojej maski / As the Predator, have your mask destroyed by the Fireteam, but still kill them all

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Do zrobienia na szybkich meczach, choć teraz, gdy gra już jest trochę ograna przez ludzi, może być ciężko. Najlepiej zrobić to w prywatnym meczu, w ekipie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1.

Tutaj musimy pozwolić zrzucić sobie maskę z głowy, następnie musimy wyeliminować całą drużynę. Zabicia predatorem możemy wykonać w dowolny sposób. Miejcie tylko na uwadze to, żeby nikogo wcześniej nie zabić z drużyny, tylko dopiero po tym, jak zostanie Wam zrzucona maska.

Ten pucharek możecie połączyć z braz Co za paskudny skurczybyk…, o ile gracie w grupie na prywatnym meczu.

 

braz Ranny ptaszek / Early Bird
Jako predator zlikwiduj całą drużynę, zanim ta zakończy główną misję / As the Predator, kill the entire Fireteam before they complete their main mission

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Do zrobienia na szybkich meczach, choć teraz, gdy gra już jest trochę ograna przez ludzi, może być ciężko. Najlepiej zrobić to w prywatnym meczu, w ekipie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1.

Drużynę możesz zlikwidować w jakikolwiek sposób, najlepiej powalić i zabrać czaszkę. Jedyne o czym musisz pamiętać to to, żeby zabić ją przed ukończeniem przez ekipę misji.

 

braz Co za paskudny skurczybyk… / One Ugly Mother…
Będąc w drużynie zrzuć predatorowi hełm / As a Fireteam member, knock off the Predator’s Helmet

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Do zrobienia na szybkich meczach, choć teraz, gdy gra już jest trochę ograna przez ludzi, może być ciężko. Najlepiej zrobić to w prywatnym meczu, w ekipie 4v1, 3v1, 2v1 lub 1v1.

Należy oczywiście celować predatorowi w głowę, żeby zrzucić mu maskę. W momencie, gdy Wam się to uda, pucharek powinien automatycznie wpaść.

Ten pucharek możecie połączyć z braz Przegrana pozycja, o ile gracie w grupie na prywatnym meczu.

 

braz Dwie pieczenie / Two Birds, One Stone
Jako predator traf przynajmniej dwóch członków drużyny jednym rzutem dysku kontrolowanego / As the Predator, hit more than 1 Fireteam Member in a single smart disc throw

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Do zrobienia na szybkich meczach, choć teraz, gdy gra już jest trochę ograna przez ludzi, może być ciężko. Najlepiej zrobić to w prywatnym meczu, w ekipie 4v1, 3v1 lub 2v1.

Gdy osiągniecie poziom 27, będziecie mogli wyposażyć Predatora w Dysk Kontrolowany. Teraz, gdy macie go na wyposażeniu, możecie poprosić osoby, z którymi boostujecie, żeby ustawili się jeden za drugim. Jako Predator, celujecie w marines i po celnym strzale czekacie aż wpadnie Wam pucharek.

Sprawa wygląda inaczej, jeżeli próbujecie zrobić ten pucharek w szybkiej grze. Jeżeli macie taki zamiar, to musicie być stosunkowo blisko przeciwników, bo niestety ma on krótki zasięg. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze spora dawka szczęścia.

 

braz Przycinanie / Pruning
Będąc w drużynie zestrzel 100 gałęzi osłaniających / As a Fireteam member, shoot down 100 Tree cover branches

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Marines.

Polega to zwyczajnie na strzelaniu do gałęzi, końcówek z liśćmi, po których może przemieszczać się Predator. Kolejna metoda, to gotowanie granatu, o ile macie takowy w ekwipunku. Celujcie nim gdzieś stosunkowo wysoko i możecie podziwiać gałązkowe przedstawienie.

Można to zdobyć w szybkich lub meczach prywatnych, nawet jeśli ten mecz odpalicie samemu, bez predatora. Wystarczy kilka solidnych gier, jeżeli wam się spieszy z pucharkiem. Nie zapomnijcie oczywiście ukończyć rozgrywki, żeby Wam zapisało ile tych gałęzi rozwaliliście. Pucharek wpadnie po ukończeniu na scence animacji o ile zniszczyliście kumulacyjnie 100 gałęzi.

 

braz Tak blisko, a tak daleko… / So Close, Yet so far…
Jako predator zlikwiduj całą drużynę, gdy ta czeka na śmigłowiec ewakuacyjny / As the Predator, kill the entire Fireteam while they are waiting for the exfiltration chopper

Pucharek możecie tylko i wyłącznie zdobyć jako Predator.

Do zrobienia na szybkich meczach, choć teraz, gdy gra już jest trochę ograna przez ludzi, może być ciężko. Najlepiej zrobić to w prywatnym meczu o ile macie pełną ekipę, czyli 4 marines plus predatora. Kilka razy próbowaliśmy zrobić to marines/predator czyli 1v1, ale nie wpada.

Gdy rozpocznie się misja, musicie ukończyć wszystkie jej etapy. Na sam koniec lecicie do miejsca ewakuacji. Gdy tam dotrzecie, odpalicie flarę i czekacie na heli – coś koło minuty. Predator teraz musi zabić wszystkich członków zespołu, najlepiej powalić i wyrwać na szybko kręgosłup z czaszką. Gra jest niestety trochę zabugowana i tak dla pewności lepiej jest każdego zabić.

Musicie też pamiętać o tym, żeby była pełna drużyna. Jeżeli zdarzy Wam się, że ktoś po drodze zginął, poczekajcie aż będziecie mogli wezwać posiłki.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

 

Chciałbym też podziękować ekipie, dzięki której miałem możliwość zdobywać trofea i dobrze się bawić na imprezie:

grey8319, danydevito91, Sylwek aka DamianoKS i Plejrum

Grę dostarczył wydawca.