Predator – wydanie Blu-ray – Opinia

9 lutego 2019
0

Predator powraca w zupełnie nowym wydaniu, który trafił na półki sklepów w zeszłym miesiącu. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą opinią na temat dodatków, jak i samego filmu. Jest o czym pisać, ponieważ produkcja ma dosyć duży rozstrzał w ocenach.

 

FILM:

Nie ma chyba osoby, która nie oglądała kultowego „Predatora” z Arnoldem Schwarzeneggerem z 1987 roku. Pamiętacie może Hawkinsa, który rzucał niebanalnymi żartami na lewo i prawo? W jego postać wcielał się Shane Black, który reżyseruje najnowszą odsłonę filmu, a co więcej, wraz z Fredem Dekkerem, stworzył scenariusz. Słowem wstępu – to nie jest dobry film, ale po drugim obejrzeniu stwierdzam, że aż tak zły (jaki wydawał mi się po pierwszym seansie) też nie jest.

Quinn McKenna – jeden z najlepszych amerykańskich snajperów – podczas swojego dnia pracy napotyka niebywałe znalezisko. Bliskie spotkanie z obcym diametralnie zmienia jego życie i zabija jego wojskowy oddział. Rząd prowadzi wyspecjalizowane  badania nad ciałem Predatora i gdy wychodzi na jaw fakt, iż łowcy ulegają modyfikacji genetycznej, wzbogacającej swój organizm o DNA innych gatunów, życie ludzkości jest zawieszone na włosku. Oddział byłych żołnierzy, wraz z panią naukowiec, muszą ocalić nie tylko swoje życie, ale i całą planetę przed predatorskim niebezpieczeństwem

Na pierwszym planie oprócz tytułowego potwora plasują się postaci odgrywane przez Olivię Munn, którą możecie znać z takich produkcji jak „X-Men: Apocalypse” czy „Zbaw nas ode złego”, oraz Boyd Holbrook, grającego m.in. w „Narcos” oraz „Logan: Wolverine”. Tych dwóch bohaterów zdecydowanie ciągnie ten film, a uzupełniani są oni grupą byłych żołnierzy, którzy wprowadzają elementy komediowe do tego tytułu.  Najbardziej irytujący jest natomiast Jacob Tremblay, który wciela się w syna głównego bohatera. Chłopak z filmu na film coraz bardziej szarżuje, w złego tego słowa znaczeniu.

Gdy zobaczyłam, że wydanie nie ma lektora i do wyboru są tylko napisy lub dubbing – trochę się tego przestraszyłam. Jednak było to niepotrzebne zmartwienie, ponieważ osoby podkładające głos stanęły na wysokości zadania. Co prawda sam scenariusz został trochę złagodzony (nawet nie trochę) pod względem wulgaryzmów – co jest dla mnie trochę niezrozumiałe, ponieważ krew leje się na ekranie litrami, a same kwestie wydają się być pisane jakby pod młodszą widownie.

Po pierwszym kinowym seansie byłam załamana, ale bardzo się cieszę, że dałam filmowi drugą szansę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to niezły średniak. Może nie ma już tego poczucia grozy, które dręczyło widza w pierwszej odsłonie, a sam humor został bardzo mocno spłycony do kiepskich żartów – niemniej jest to idealny film na „wyłączenie się” wieczorową porą w swoim zaciszu domowym. Dajcie tej produkcji szansę, nie wyłączajcie jej po pierwszych trzydziestu minutach – dotrwajcie do końca i dajcie nam znać o swoich odczuciach.

 

WYDANIE PUDEŁKOWE:

Specjalnie oddzielona kreską dodatkowa informacja o rodzaju nośnika niestety widnieje na froncie okładki. Oprócz tego mankamentu znajdziemy tutaj angielski tytuł produkcji, Predatora z grafiki promocyjnej oraz krótkie zdanie opisujące sam film. Na boku dosyć mocno pogrubioną czcionką został napisany tytuł produkcji, a poniżej znajdziemy prostokąt z postacią. Tył natomiast jest bardzo schludny, z dwoma kadrami oraz tłem, na którym widnieje tytułowy bohater. Standardowo znajdziemy tutaj materiały dodatkowe, opis oraz specyfikację. Płyta utrzymana jest w kolorze bieli, bez zbędnych grafik.

Nostalgiczne dodatki to strzał w dziesiątkę. Twórcy postanowili wrzucić aż dziesięć minut najlepszych i kultowych scen z poprzednich części. Co więcej, dwudziestominutowy materiał o tworzeniu kostiumów i armora to ogromnie dopieszczony film. Oczywiście nie mogło zabraknąć także usuniętych scen, które w sumie szkoda, że nie znalazły się w finalnej wersji filmu. Dodatki posiadają polskie napisy, jednakże całe menu jest utrzymane w języku angielskim.

 

SPECYFIKACJA WYDANIA:

Czas trwania: 107 minut / 01:46:56
Obraz: 1080 High Definition ; 16:9 ; 2:39:1
Dźwięk: DTS-HD-MA 7.1: angielski

DD 5.1: czeski, hindi, hiszpański, islandzkie polski dubbing, portugalski, tajski, turecki, węgierski

Napisy: angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, greckie, hebrajskie, hindi, indonezyjskie, islandzkie, kantońskie, koreańskie, malezyjskie,  mandaryńskie, polskie,  rumuńskie, serbskie, słowackie, słoweńskie, tajskie, tureckie,  węgierskie
Menu: j. angielski
EAN: 5903570074103
Dystrybucja: Imperial CinePix

 

 

LISTA DODATKÓW:

 • Usunięte sceny / Deleted scenes – 00:06:55 – 4 wycięte sceny. Pierwsza z pojmania głównego bohatera, druga z zakupów, kolejna z podglądania domu McKeena i ostatnia z Nettlesem
  • Traeger spotyka McKennę / Traeger meet McKenna
  • Lynch idzie na zakupy / Lynch goes shopping
  • Obserwacja domu / Surveying the house
  • Odrzucone sceny Nettlesa / Nettles’ outtakes
 • A touch of black -00:10:28 – Aktor, który występował w pierwowzorze, usiadł wreszcie na stołku reżyserskim filmu, o którym marzył.
 • Ewolucja Predatora / Predator Evolution – 00:20:11 – Praca z gliną nad rzeźbami kostiumowymi Predatora, odlewy i cały proces tworzenia stroju tytułowego potwora, armora oraz broni.
 • The takedown team – 00:16:14 – Siła tkwi w ekipie, wypowiedzi aktorów o pracy nad filmem i swoich postaciach.
 • Predator catch-up – 00:09:07 – Skrót najlepszych scen z poprzednich części.
 • Galeria / Gallery – 00:01:50 – 21 fotek
 • Zwiastun / Theatrical trailer – 00:06:06 – 3 różne zwiastuny
  • Teaser trailer
  • Official trailer
  • Final trailer