Project CARS 3

3/10
40H
x1
x3
x19
x14
31
6
1
0
1
31
6
1
0
1

 

Project CARS 3 to trzecia odsłona cyklu sztandarowej serii gier wyścigowych od Slightly Mad Studios. Cechuje ją duża przystępność dla początkujących graczy za sprawą sporej gammy ustawień preferencji. Dzięki temu przyjemnie śmigać może tu zarówno weteran, jak i niedzielny kierowca. Platyna jest prosta do ugrania i nie stanowi żadnego większego wyzwania.

 

Krok po kroku:

Minimalna liczba przejść: 200 celów kariery, 300 punktów rywali w jednym sezonie, 10 szybkich wyścigów online, 1 planowany wyścig online.

 

Project CARS 3 ma generalnie łatwy i przyjemny zestaw pucharków. W zasadzie nawet nie musimy kończyć całego trybu kariery i platyna może nam wlecieć nim w ogóle odblokujemy zawody dla najszybszych maszyn. Możemy grać na dowolnych ustawieniach, więc nawet początkujący kierowca da sobie tutaj radę. Jak zabraknie nam kasy na nowy samochód też nie ma problemu. I na to jest metoda, którą opisałem poniżej. Nie mamy tu żadnych trofeów do pominięcia. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na srebro Pokonaj rywali, by zdobywać ten pucharek na początku bieżącego miesiąca. W innym wypadku może nam się nie udać. Więcej o tym znajdziecie w opisie trofeum.

 

Sposób na kasę

W grze mamy dość nietypowy sposób gromadzenia gotówki. Nie dostajemy bowiem przelewu bezpośrednio za wygrane zawody, ale za zdobyte kolejne progi doświadczenia. Generalnie wychodzi na to, że im wyższy mamy poziom tym więcej kasy zgarniamy za nasze wyczyny. Najlepszym sposobem gromadzenia gotówki jeśli zajdzie taka potrzeba jest skorzystanie z Zawodów Niestandardowych z menu głównego gry. Możemy tam wybrać dowolny pojazd z całej gry wciskając  w menu wyboru. Osobiście śmigałem najwięcej Formułą X. Wybieramy jeden z poniższych torów. Ten który najbardziej nam odpowiada. W ustawieniach generalnie im więcej wybierzemy okrążeń tym więcej ostatecznie kasy wpadnie nam na konto. Przeciwników też warto wrzucić jak najwięcej. Z pojazdów przeciwników można też wybrać „Dowolne”. Dzięki temu część dostanie słabsze pojazdy od nas i łatwo ich wyprzedzimy. Choć może się trafić, że dostaną takie hiper Bugatti, a nim załatwią naszą Formułę X. Tym bardziej, że zbierając kasę warto ustawić poziom trudności przeciwników jak najwyżej oraz wyłączyć asysty. Na owalnym torze i tak nie będzie trudno ich załatwić. O ile właśnie nie trafi im się lepszy pojazd. Po zakończeniu takich zawodów na pierwszym miejscu na nasze konto wpada duża ilość gotówki. Im wyższy mamy poziom tym więcej.

Polecane tory:

  • Daytona International Speedway Tri-Oval
  • Indianapolis Motor Speedway Oval
  • Knockhill Tri-Oval (tu jest nieco inna taktyka jazdy, ale tor jest bardzo krótki i można szybko ogarnąć zawody)
  • Texas Motor Speedway

 

KROK I – Kariera

Na początek zaczynamy z trybem kariery. Generalnie głównym naszym zadaniem jest osiągnięcie 200 celów do pucharka zloto Celowe szaleństwo. Nie musimy się tym specjalnie przejmować, bo celów jest tu dużo więcej do zaliczenia. Każde zawody mają przydzielone trzy cele. Jeśli któryś jest irytujący to możemy go olać. Szczególnie czasówki mogą okazać się trudne do zaliczenia. Wystarczy po prostu przejechać tylko trzy w typie Pace Setter. Nie rezygnujmy też całkowicie z zawodów Demolki, bo te posiadają swoje dwa pucharki do wbicia. Za ukończenie 5 zawodów oraz za rozbicie łącznie 100 celów. Głównie warto się skupić na wyścigach, bo tam jest najłatwiej ogarniać. By odblokować kolejne zawody należy zdobyć w poprzednich określoną ilość celów lub też zapłacić. Z tego względu czasem lepiej wyłożyć kasę niż się męczyć z jakimś trudnym celem.

 

KROK II – Online

Z online nie ma tu dużo roboty. Zaliczenie planowanego wyścigu, czy 10 szybkich to żaden kłopot. Najbardziej męczące będzie tu trofeum srebro Pokonaj rywali. Z tego względu, iż wymaga grania w Project CARS 3 przez około kalendarzowy miesiąc każdego dnia zaliczając odświeżane zawody, by zdobyć wymaganą ilość punktów. Nie jest to trudne, ale musimy sobie ustalić, że od początku danego miesiąca sprawdzamy codziennie grę i robimy przejazd, aż do momentu zdobycia trofeum. Im lepiej nam pójdzie tym więcej punktów ugramy i szybciej będziemy mieli to z głowy.

 

KROK III – Pozostałe trofea

Na koniec zostaną nam w zasadzie już tylko jakieś ewentualne trofea, których nie zdobyliśmy podczas poprzednich kroków. Może to być kupno 25 samochodów, ulepszanie pojazdów, czy jakieś błahostki szybkie do wbicia.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Kierowca Slightly Mad</span> / <span>Slightly Mad Racer

Kierowca Slightly Mad / Slightly Mad Racer

Zdobądź wszystkie pozostałe trofea. / Earn all other trophies

Platynowe trofeum. Gratulacje!

Ikona osiągnięcia: Tu są kluczyki</span> / <span>Here's The Keys

Tu są kluczyki / Here's The Keys

Kup swój pierwszy samochód. / Purchase your first car.

Klasyczne trofeum gier wyścigowych i zarazem pierwsze jakie mamy okazje zdobyć. Wystarczy zakupić naszą pierwszą maszynę wyścigową.

Ikona osiągnięcia: Wyprawa się rozpoczyna</span> / <span>The Journey Begins

Wyprawa się rozpoczyna / The Journey Begins

Ukończ pierwszy wyścig w karierze. / Complete the first Career race.

Tu chyba nie trzeba nic wyjaśniać. Po prostu wystarczy ukończyć pierwszy wyścig w trybie kariery.

Ikona osiągnięcia: Totalne panowanie</span> / <span>Mastering the trade

Totalne panowanie / Mastering the trade

Opanuj swój pierwszy tor. / Master your first track.

Opanowanie torów to ciekawa mechanika zapewniająca dodatkowe punkty doświadczenia do naszego profilu kierowcy. Składają się na to dwa czynniki: idealny tor jazdy oraz idealnie pokonane zakręty. By opanować tor musimy w ramach danego wyścigu idealnie zaliczyć wszystkie zakręty oraz uzyskać 100% w linii przejazdu. Gra informuje nas na bieżąco o postępach i pokazuje je w lewym dolnym rogu ekranu. Pomocne w uzyskaniu tego jest włączenie wszystkich oznaczeń w przewodniku po torze w menu ustawień przed wyścigiem. Dzięki temu jadąc zgodnie ze znacznikami nie powinniśmy mieć problemów z zaliczaniem torów.

W lewym dolnym rogu przy mapie toru widzimy oznaczenia które i ile zakrętów pokonaliśmy dobrze oraz jaki mamy % idealnego przejazdu.
Ikona osiągnięcia: Trójka</span> / <span>The Treble

Trójka / The Treble

Zalicz wszystkie trzy cele kariery w jednych zawodach kariery. / Complete all 3 Career Objectives in a single Career Event.

Każdy event ma trzy cele do wykonania. By uzyskać ten pucharek musimy wykonać je wszystkie w pojedynczych zawodach. Nie muszą być wykonane przy jednym podejściu. Generalnie z pewnością nam wpadnie podczas zdobywania srebro Kolekcja trofeów, gdyż cele w mistrzostwach zakładają zwycięstwo i wystarczy tam dojechać do mety jako pierwszy.

Ikona osiągnięcia: Pojawia się nowy śmiałek</span> / <span>New Challenger Approaching

Pojawia się nowy śmiałek / New Challenger Approaching

Zalicz czas lub wynik po zakończeniu zawodów Rywali. / Post a time or score for when a Rivals Event completes.

Trofeum Online

Pucharek związany z trybem gry: Rywale. Po ustaleniu czasu w danych zawodach po ich zakończeniu zależnie od typu w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca musimy odpalić grę i wtedy zaliczy nam zdobyty czas i przyzna punkty. Pucharek wpadnie podczas wbijania srebro Pokonaj rywali .

Ikona osiągnięcia: Zasłużone uznanie</span> / <span>Deserved Recognition

Zasłużone uznanie / Deserved Recognition

Zdobądź pierwsze wyróżnienie w karierze. / Earn your first Career Accolade.

Wyróżnienia są w zasadzie przyznawane za wszelką aktywność w grze. Podczas drogi do platynowego trofeum zdobędziemy niejedno. Nie ma się co tym przejmować.

Ikona osiągnięcia: Na czas</span> / <span>Right On Time

Na czas / Right On Time

Rywalizuj w zaplanowanym wyścigu online. / Compete in a scheduled online race.

Trofeum Online

Pucharek związany z trybem gry: Zawody Planowane. W tym trybie wieloosobowy co 20 minut są losowane kolejne zawody. Musimy wziąć udział w jednych z nich. Polecam sobie wycyrklować z czasem i zaczekać na konkretne najszybsze zawody. Po ich wybraniu rejestrujemy się i czekamy, aż wystartują. Jeśli jeszcze jest trochę czasu możemy poćwiczyć na danym torze nim rozpocznie się wyścig. Pozycja na mecie nie ma znaczenia. Wystarczy ukończyć takie pojedyncze zawody.

Ikona osiągnięcia: Chlapu, chlap</span> / <span>Splish Splash

Chlapu, chlap / Splish Splash

Wygraj wyścig na minimum 3 okrążenia w warunkach burzy z piorunami. / Win in a 3+ Lap race in Thunderstorm conditions.

Ten pucharek możemy spokojnie wbić w trybie zawodów niestandardowych. Wybieramy sobie jakiś lubiany pojazd oraz tor. W ustawieniach pogody w opcjach „pogoda na rozpoczęcie” oraz „pogoda na zakończenie” wybieramy: Burza z piorunami. Następnie jeszcze w ustawieniach musimy wyznaczyć minimum 3 okrążenia. Reszta ustawień nie ma znaczenia. Na niskim poziomie przeciwników nie powinno być z tym jakichkolwiek problemów.

Ikona osiągnięcia: Oblepiony</span> / <span>Stickered

Oblepiony / Stickered

Naklej kilka kalkomanii na jednym ze swoich samochodów. / Apply multiple decals to one of your cars.

Pucharek związany z customizacją pojazdów. Z menu głównego wchodzimy do garażu i wybieramy dowolny pojazd korzystając z opcji: Personalizuj. Styl własny. Wybieramy: Edytuj. Następnie korzystamy z trzeciej opcji: Kalkomanie. I naklejamy teraz loga producentów na kolejne fragmenty karoserii pojazdu do momentu otrzymania trofeum.

Ikona osiągnięcia: Pace Setter</span> / <span>Pace Setter

Pace Setter / Pace Setter

Rywalizuj w 3 różnych zawodach Pace Setter. / Compete in 3 different Pace Setter events.

Pucharek związany z konkretnym trybem czasówki. Pace Setter jest trudniejszą jej odmianą, bowiem zamiast pojedynczego okrążenia jedziemy tu aż trzy i jest wyciągany średni czas wszystkich przejazdów. Są one dość wymagające, ale do trofeum wystarczy po prostu przejechać różne trzy z nich bez znaczenia jaki uzyskamy wynik.

Ikona osiągnięcia: Łowca okazji</span> / <span>Bargain Hunter

Łowca okazji / Bargain Hunter

Kup w Salonie samochód w obniżonej cenie, w ramach „Okazji dnia”. / Purchase a car from the Showroom that's discounted in the 'Daily Deal'.

Trofeum Online

Pucharek związany z zakupem pojazdu w ramach jednej z codziennych zniżek. Każdego po przejściu z menu gry do sekcji Salon możemy dokonać zakupu pojazdu w wyjątkowo obniżonej cenie. Rodzaj samochodu i wysokość obniżki trafiają się różne. By zdobyć trofeum wystarczy kupić dowolny przeceniony samochód.

Ikona osiągnięcia: Czas na Demolkę</span> / <span>A Smashing Time

Czas na Demolkę / A Smashing Time

Rozbij 100 celów w Demolce. / Smash 100 targets in Breakout.

Pucharek związany z trybem gry: Demolka. W tym trybie naszym zadaniem jest przejeżdżać przez różnie punktowane przeszkody na drodze, by zgromadzić jak najwięcej punktów. Trofeum zdobędziemy po zniszczeniu 100 takich przeszkód w dowolnej ilości rozgrywek. Wpadnie nam samo jeśli nie będziemy stronić od tego typu zawodów.

Ikona osiągnięcia: Mechanik</span> / <span>Grease Monkey

Mechanik / Grease Monkey

Zastosuj ulepszenia do samochodu drogowego, aby przenieść go do kolejnej klasy aut drogowych. / Apply upgrades to a road car to take it into the next road car class.

Pucharek związany z ulepszaniem pojazdów. Przechodzimy do Garażu, wybieramy dowolny samochód drogowy i korzystamy z opcji: Ulepszenia. Mamy tu sporo mocniejszych części do zakupów. Każda nowa część na górnym pasku pokazuje ogólna przyrost osiągów pojazdu. Musimy zamatować tyle nowych części by pasek mocy przekroczył jedną z pionowych linii oznaczających następną klasę pojazdów.

Ikona osiągnięcia: Osiągaj cele</span> / <span>Achieving Those Goals

Osiągaj cele / Achieving Those Goals

Zalicz w sumie 25 celów kariery. / Complete a total of 25 Career Objectives.

Trofeum związane z celami w trybie kariery. Wpadnie po zaliczeniu ich w sumie 25. Pucharek wpadnie w ramach zdobywania srebro Kolekcja trofeów.

Ikona osiągnięcia: Początkujący mistrz toru</span> / <span>Track Master In Training

Początkujący mistrz toru / Track Master In Training

Opanuj 3 różne tory. / Master 3 different tracks.

Analogicznie jak w przypadku trofeum braz Totalne panowanie musimy opanować kolejne tory. Muszą to być jednak trzy różne trasy. Nie liczy się trzykrotne opanowanie tego samego toru.

Ikona osiągnięcia: Perfekcjonista</span> / <span>Perfectionist

Perfekcjonista / Perfectionist

Idealnie przejedź 100 zakrętów. / Perfect over 100 corners.

Przy okazji opanowania torów przyjdzie nam też idealnie ogarniać zakręty. Spokojnie ogarniemy te 100 zakrętów nim się obejrzymy, bo dużo wpada przy okazji nawet jak się nie staramy. Nie ma się co tym przejmować.

Ikona osiągnięcia: Personalizowane blachy</span> / <span>Custom Plates

Personalizowane blachy / Custom Plates

Zmień tablicę rejestracyjną na trzech lub więcej swoich pojazdach. / Alter the license plate on 3 or more of your vehicles.

Pucharek związany z customizacją pojazdów. Z menu głównego wchodzimy do garażu i wybieramy dowolny pojazd korzystając z opcji: Personalizuj. Styl nie ma znaczenia. Może być zespół, może być własny. Wybieramy: Edytuj. Następnie korzystamy z trzeciej opcji: Tablica Rejestracyjna. Kluczową rzeczą jest tu nie zmiana tekstu, ale projektu tablicy. Wciskając  możemy przełączyć na zmianę projektu. Zmieniamy w ten sposób wygląd tablicy w trzech dowolnych pojazdach.

Ikona osiągnięcia: Tylko dla zaproszonych</span> / <span>Making Contacts

Tylko dla zaproszonych / Making Contacts

Odblokuj 5 zawodów zaproszeniowych w Karierze. / Unlock 5 Career Invitational Events.

Zawody na zaproszenie odblokowują się po spełnieniu konkretnych wymogów. Są one różne. Związane z wygrywaniem konkretnych zwodów, wygrywaniem korzystając z pojazdów z danego kraju i tym podobne. W ramach zaliczania trybu kariery odblokuje się nam ich najprawdopodobniej te 5 wymaganych. A jeśli nie zawsze można zapłacić podane w grze kwoty by uzyskać do nich dostęp. Wystarczy tylko odblokować. Do trofeum nie trzeba kończyć tych zawodów.

Ikona osiągnięcia: Szybki jak błyskawica</span> / <span>Rapid Fire Racer

Szybki jak błyskawica / Rapid Fire Racer

Rywalizuj w 10 szybkich wyścigach w karierze. / Compete in 10 Multiplayer Quick Races.

Trofeum Online

Pucharek związany z trybem gry: Szybki Start. Są to klasyczne, losowo generowane szybkie wyścigi online. Wystarczy ukończyć na dowolnej pozycji 10 takich zawodów i trofeum jest nasze. Można ogarnąć wszystkie na raz, a można sobie to rozbić na kilka podejść.

Ikona osiągnięcia: Łup</span> / <span>Smashed It

Łup / Smashed It

Rywalizuj w 5 różnych zawodach Demolki. / Compete in 5 different Breakout events.

Pucharek związany z trybem gry: Demolka. W tym trybie naszym zadaniem jest przejeżdżać przez różnie punktowane przeszkody na drodze, by zgromadzić jak najwięcej punktów. Trofeum zdobędziemy po ukończeniu 5 różnych zawodów tego typu.

Ikona osiągnięcia: Pod maską</span> / <span>Under The Hood

Pod maską / Under The Hood

Ukończ wyścig z konfiguracją tuningu „dużej prędkości” lub „dużej przyczepności” w aucie wyścigowym. / Complete a race using either the 'High Speed' or 'High Grip' Tuning Presets in a race car.

Ten pucharek możemy spokojnie wbić w trybie zawodów niestandardowych. Nie wszystkie pojazdy mają wspominane w opisie opcje tuningu. Ja osobiście zrobiłem to korzystając z Formuły X. Polecam wybrać jakiś owalny tor, by było wygodniej. Są one wspomniane we wstępie poradnika w akapicie o sposobie na zbieranie kasy. Po wybraniu pojazdu, toru oraz ustawień przechodzimy dalej. Następnie przed rozpoczęciem wyścigu przechodzimy do opcji Tuning i wybieramy „dużą przyczepność” lub „dużą prędkość”. Na owalny tor polecam prędkość. Potem wystarczy już ukończyć wyścig na tych ustawieniach.

Ikona osiągnięcia: Piękny puchar</span> / <span>Silverware

Piękny puchar / Silverware

Zdobądź pierwsze mistrzostwo w karierze. / Win your first Career Championship.

Mistrzostwa trafiają się jako jeden z czterech eventów w typowym segmencie kariery. Wyjątek stanową segmenty Zaproszeniowe oraz Wyzwania, które składają się z samych mistrzostw. W tych eventach mamy serię wyścigów na kilku torach. By zdobyć trofeum wystarczy wygrać pojedyncze takie zawody.

Ikona osiągnięcia: Mistrz zadań</span> / <span>Taskmaster

Mistrz zadań / Taskmaster

Zdobądź 20 wyróżnień. / Earn 20 Accolades.

Analogicznie jak z trofeum braz Zasłużone uznanie, tylko tym razem zdobywamy 20 wyróżnień. Nie ma się co tym przejmować, bo bez problemów zdobędziemy ich więcej przed ugraniem upragnionej platyny.

Ikona osiągnięcia: Doświadczony kierowca</span> / <span>Seasoned Racer

Doświadczony kierowca / Seasoned Racer

Osiągnij 2. poziom gracza. / Reach Player Level 2

Trofeum związane z poziomem gracza. Wpadnie nam po awansowaniu po raz pierwszy na wyższy poziom. Nie ma się co tym przejmować. I tak zdobędziemy wyższy level także niż ten wymagany do następnego trofeum: zloto Weteran wyścigów.

Ikona osiągnięcia: Wyzwanie przyjęte</span> / <span>Challenge Accepted

Wyzwanie przyjęte / Challenge Accepted

Zalicz 20 celów kariery w zawodach wyzwań. / Complete 20 Career Objectives in Challenge Events

Trofeum wymaga kończenia zawodów z kariery w segmencie Wyzwania. Odblokować te zawody możemy spełniając specjalne opisane tam wymagania lub też wykupując dostęp za gotówkę zgromadzoną w grze. Nie potrzebujemy tu kupować żadnych samochodów. Dostajemy je przydzielone samoistnie. Tym razem w przeciwieństwie do zawodów na zaproszenie musimy tu trochę pojeździć. Łącznie musimy tu zaliczyć 20 celów. Nie są one skomplikowane, bo składają się wyłącznie z wymagań zajmowania konkretnej pozycji w mistrzostwach. Na niskim poziome trudności bez problemu możemy ugrać te wyzwania.

Ikona osiągnięcia: Realizujemy cele</span> / <span>Goal Orientated

Realizujemy cele / Goal Orientated

Zalicz 50 celów kariery. / Complete 50 Career Objectives.

Trofeum związane z celami w trybie kariery. Wpadnie po zaliczeniu ich w sumie 50. Pucharek wpadnie w ramach zdobywania srebro Kolekcja trofeów.

Ikona osiągnięcia: Tylko to, co potrzebne</span> / <span>Stripped To The Bone

Tylko to, co potrzebne / Stripped To The Bone

Ulepsz samochód drogowy do specyfikacji wyścigowej, używając „przekształcenia w wyścigowy”. / Upgrade a Road spec car to Race Spec with a 'Race Conversion'.

Pucharek związany z ulepszaniem pojazdów. Przechodzimy do Garażu, wybieramy samochód drogowy i korzystamy z opcji: Ulepszenia. Mamy tu sporo mocniejszych części do zakupów. Na samym końcu paska z częściami jest opcja: Przekształć w wyścigowy. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy pojazd takową posiada. Ja osobiście ulepszyłem widocznego na screenie poniżej Forda Mustanga 2+2 Fastback. Po dokonaniu ulepszenia warto od razu sobie ogarnąć też trofeum srebro Maksymalizacja potencjału.

Część pojazdów posiada jako ostatnie ulepszenie wymagane do tego trofeum przekształcenie w wyścigowy.
Ikona osiągnięcia: Robimy sobie wrogów</span> / <span>Making Adversaries

Robimy sobie wrogów / Making Adversaries

Zalicz czas lub wynik w 10 różnych zawodach Rywali. / Post a time or score in 10 unique Rivals Events.

Trofeum Online

Pucharek związany z trybem gry: Rywale. Po ustaleniu czasu w danych zawodach po ich zakończeniu zależnie od typu w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca musimy odpalić grę i wtedy zaliczy nam zdobyty czas i przyzna punkty. Trofeum wpadnie po zaliczeniu 10 takich czasów. Pucharek wpadnie podczas wbijania srebro Pokonaj rywali.

Ikona osiągnięcia: Maksymalizacja potencjału</span> / <span>Maximising Potential

Maksymalizacja potencjału / Maximising Potential

Ulepsz samochód wyścigowy do najwyższego możliwego Indeksu Osiągów (PIR). / Upgrade a race car to its highest possible Performance Index Rating (PIR).

Po zdobyciu trofeum srebro Tylko to, co potrzebne danym samochodem nie przestajemy go ulepszać. Kolejno kupujemy najlepsze ulepszenia dla każdej z części. Trofeum wpadnie nam po maksymalnym rozwinięciu danego pojazdu. Tak, że już więcej nie da się z niego wycisnąć.

Ikona osiągnięcia: Nazywają mnie mistrzem toru</span> / <span>They Call Me The Track Master

Nazywają mnie mistrzem toru / They Call Me The Track Master

Opanuj 15 różnych torów. / Master 15 different tracks.

Analogicznie jak w przypadku trofeum braz Totalne panowanie musimy opanować kolejne tory. Podczas naszej drogi pod platynę trafi nam się znacznie więcej niż te 15 torów do opanowania, wiec nie ma się co przejmować. Nie jest to specjalnie wymagające. Wystarczy korzystać z podpowiedzi gry w postaci znaczników i nie przesadzać z prędkością. W razie czego wspomaganie hamowania może nam bardzo ułatwić ten proces. Jedynie w ciasnych nawrotach się nie sprawdza, ale w pozostałych może pomóc jeśli nie bardzo nam wychodzi.

Ikona osiągnięcia: Celowe działanie</span> / <span>Objectively Brilliant

Celowe działanie / Objectively Brilliant

Zalicz 100 celów kariery. / Complete 100 Career Objectives.

Trofeum związane z celami w trybie kariery. Wpadnie po zaliczeniu ich w sumie 100. Pucharek wpadnie w ramach zdobywania srebro Kolekcja trofeów.

Ikona osiągnięcia: Kolekcjoner aut</span> / <span>Car Collector

Kolekcjoner aut / Car Collector

Kup 25 unikatowych samochodów. / Purchase 25 unique cars.

Pucharek związany z kolekcjonowaniem pojazdów. Musimy mieć w garażu łącznie przynajmniej 25 różnych wozów. Będzie to wymagało zebrania trochę gotówki. W ramach zaliczania kariery siłą rzeczy kupimy trochę pojazdów pod poszczególne klasy pojazdów. Polecam zostawić sobie to na koniec i zwyczajnie kupować brakujące nam pojazdy z klas Drogowe E oraz Drogowe D.

Ikona osiągnięcia: Kolekcja trofeów</span> / <span>Silverware Collection

Kolekcja trofeów / Silverware Collection

Wygraj 5 różnych mistrzostw w karierze. / Win 5 different Championships in Career.

Analogicznie jak w przypadku trofeum srebro Piękny puchar musimy wygrać łącznie 5 mistrzostw. Kończąc karierę spokojnie ogarniemy więcej. Tym bardziej, że w ramach pucharka srebro Wyzwanie przyjęte będziemy tam zgarniać cele, które są związane właśnie z wygrywaniem mistrzostw.

Ikona osiągnięcia: Pokonaj rywali</span> / <span>Overcome Your Rivals

Pokonaj rywali / Overcome Your Rivals

Zdobądź 300 punktów rywali w jednym sezonie. / Earn 300 Rival Points in a single season

Trofeum Online
Możliwe do przeoczenia

Pucharek związany z trybem gry: Rywale. Zdecydowanie najbardziej czasochłonny pucharek, który przyjdzie nam wbijać na przestrzeni realnego miesiąca. Sezonem jest właśnie dany miesiąc w którym odpalamy grę. Tryb rywali oferuje w danym sezonie jedne zawody miesiąca oraz zależne od jego długości odpowiednią ilość zawodów dnia i tygodnia. Za ukończenie danych pojedynczych zawodów zgarniamy minimum 10 punktów. Łącznie musimy zgromadzić ich przynajmniej 300 przed zakończeniem sezonu. Dlatego też warto startować wraz z nowym miesiącem, aby mieć jak najwięcej zawodów na gromadzenie punktów. Oczywiście im lepsze wyniki osiągniemy tym więcej punktów dostaniemy, więc może nie być konieczne ogarnianie dokładnie 30 zawodów jeśli idzie nam dobrze, bo wymaganą ilość punktów zgarniemy szybciej. Generalnie jednak nie jest to problemem, bo w każdym miesiącu znajdzie się dostateczna ilość zawodów, by uciułać 300 punktów nawet jeśli będziemy mieli słabe czasy. Byle tylko pamiętać o codziennym odpaleniu gry i przejechaniu nowych zawodów.

W prawym górnym rogu widzimy naszą dotychczasową zgromadzoną punktację.
Ikona osiągnięcia: Celowe szaleństwo</span> / <span>Objectively Mad

Celowe szaleństwo / Objectively Mad

Zalicz 200 celów kariery. / Complete 200 Career Objectives.

Finalne trofeum związane z celami w trybie kariery. W zasadzie pewnie ostatni pucharek związany z trybem kariery, który nam wpadnie. Trzeba przyznać, że nie jest to wymagające, bo gra oferuje znacznie więcej celów do ukończenia niż te wymagane 200. Dlatego co bardziej irytujące możemy spokojnie olewać i zaliczać takie jakie nam przypasują. Osobiście zrezygnowałem całkowicie z czasówek, bo niespecjalnie mnie one bawiły. Dokuczliwe były też te związane z jazdą w śladzie konkretny czas i wyprzedzeniem, bo nie pokazywało dokładnie kiedy należy wyprzedzać. Polecam skupić się przede wszystkim na wyścigach i mistrzostwach. Tam można łatwo ugrać prawie wszystkie cele. A kolejne zawody można odblokowywać za gotówkę, więc nie ma potrzeby się męczyć jak coś nam nie idzie.

Cele są łatwo widoczne i czytelne.
Ikona osiągnięcia: Weteran wyścigów</span> / <span>Veteran Racer

Weteran wyścigów / Veteran Racer

Osiągnij 3. poziom gracza. / Reach Player Level 3

Trofeum związane z poziomem gracza. Doświadczenie zgarniamy tu za każde ukończone zawody w każdym z trybów gry. Avans na kolejne poziomy nie stanowi problemu, bo exp leci dość szybko. Dodam, że ja tuż przed platyną miałem ugrany 15 poziom, wiec grubo ponad ten wymagany 3.