Rocket League – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Każdy posiadacz PlayStation Plus miał możliwość ściągnięcia i zagrania w Rocket League. Jest to na pewno jeden z lepszych tytułów zaoferowanych przez tę usługę, szczególnie dlatego, że oferuje multum zabawy i już po rozegraniu kilku meczy pokochasz tę grę. Wsiadając za kierownicę małych samochodzików i posiadając piłkarskie umiejętnośc możesz poczuć się jak Cristiano Ronaldo, Messi, Kahn, Pele, Kubica i Colin McRae razem wzięci.

Gra oferuje 3 tryby rozgrywki: Exhibition, Sezon i grę online. Możesz się domyślić, iż gra online sprawia największą frajdę, a to za sprawą niebanalnych sytuacji, które umilą nam czas spędzony z tą grą. Niejednokrotnie będziesz chciał wyrzucić pada przez okno, ponieważ Twoi współzawodnicy strzelą nie w tę stronę co trzeba. Finezyjne przewrotki, kapitalne obrony i praca zespołowa – te trzy określenia opisują całkowicie tę grę.

To gra, w której nie zwracasz uwagi na spadki FPS, grafikę czy różnorodność trybów. Tu po prostu liczy się zabawa. Na szczęście loadingi między meczami są krótkie, wyszukiwanie przeciwników działa bardzo sprawnie, a cały online chodzi stabilnie. Ani razu nie wyrzuciło mnie z gry i znajomi mogli bez problemu dołączać do imprezy.

Jeżeli FIFA czy PES nie dostarczają Ci takiej radochy jak kiedyś – ta gra jest zdecydowanie dla Ciebie. Rocket League to powiew świeżości na rynku gier sportowych na konsole nowej generacji. Jeżeli jeszcze jej nie ściągnąłeś – musisz koniecznie to nadrobić. To co? Pady w dłoń i niech nitro będzie zawsze pełne.

Poniżej znajdziesz poradnik do gry. Trofea są proste, a wbicie platyny to sama przyjemność. Większość trofeów wpadnie podczas swobodnego przechodzenia gry.

 

Informacje ogólne:

Stopień trudności platyny: 1 / 10
Ilość trofeów x1 /   x5 /   x10 /   x20
Ilość trofeów offline: 35
Ilość trofeów online: 1
Najtrudniejsze trofeaStocked
Minimalna ilość przejść: 167 meczy
Trofea możliwe do pominięciaBRAK
Czas do zdobycia platyny: 15-20 godzin

 

Krok po kroku:

 • Tutorial – Na początek musisz uporać się z niewymagającym treningiem. Zadań jest mało, ukończenie całości nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Nie ważne jaki uzyskasz wynik, trofea wymagają tylko ukończenia tutoriala.
 • Sezon – Wybieraj najkrótszy możliwy sezon – 9 tygodni. Ustaw trudność na najniższym poziomie trudności i wygraj wszystkie mecze.
 • Online – Let the game begin! Granie online będzie czystą przyjemnością. Zacznijmy od tego, że musisz wygrać grę 1v1, 2v2, 3v3 (i opcjonalnie 4v4 – trofeum z dodatku). Polecam granie w tryb 3v3, ponieważ dostarcza on najwięcej zabawy i piłka nie lata jak głupia po całym boisku, jak to bywa w przypadku 4v4. Kilka rad co do gry online:- Nie śpiesz się, pośpiech w tej grze nie popłaca – lepiej wolniej przymierzyć i oddać celny strzał, niż w pośpiechu odbić piłkę w nieodpowiednim kierunku.- Zbieraj jak najwięcej doładowań turbo w każdym wolnym momencie (żółte punkty na nawierzchni boiska). Nitro jest ukryte pod przyciskiem  . Wybierz odpowiedni dla siebie samochód. Każdy samochód ma swój unikalny styl jazdy. Sam musisz ocenić który jest dla Ciebie najwygodniejszy.- Gdy współtowarzysze są pod samą bramką, staraj się trochę wycofać, gdyż często zdarza się tak, że piłka będzie lecieć wysoko do połowy boiska, a wtedy Ty spokojnie możesz oddać celny strzał.- W sytuacjach podbramkowych na swojej połowie podskocz raz   , a następnie naciśnij   , poszybujesz wtedy w górę i możesz szybciej wybić piłkę.

UWAGA! Wszystkie trofea można boostować ze znajomymi w prywatnej grze!

 

 

Poradnik:

platyna Wirtuoz / Virtuoso
Odblokuj wszystkie trofea / Unlock All Trophies

Gratulacje!

 

zloto Zagracony / Stocked
Zdobądź wszystkie przedmioty / Collect 150 Items

Aby zdobyć wszystkie itemy musisz ukończyć 167 meczy. Nie ma znaczenia w jakim trybie je rozgrywasz. Dodatkowo nie ma wpływu to, czy wygrasz, czy przegrasz. Za każdy UKOŃCZONY mecz dostajesz naklejki, nowe koła itd. Ilość ukończonych rozgrywek możesz sprawdzić przez wejście w „EXTRAS”, a następnie „STATS”.

UWAGA! Do tego trofeum musisz też zdobyć auto Sweet Tooth, które odblokujesz przez wygranie meczy określonym typem samochodów: Gizmo, Octane, Road Hog, X-Devil.

Do zebrania masz:

 • 70 naklejek (po 7 na każdy samochód)
 • 25 kół
 • 36 nitro
 • 18 nakryć głowy
 • 34 anteny

 

zloto Tak daleko stąd… / Far, Far Away…
Przejedź w sumie 50 km / Drive a total of 50 km

Tak naprawdę nie musisz przejechać 500 kilometrów. Gra liczy kilometry na swój własny – nieznany sposób. Nawet ilość przejechanych kilometrów w statystykach nie oddaje prawdziwej przebytej drogi. Teoretycznie powinno wpaść samo podczas platynowania. Jednak wiele osób ma problem z wbiciem tego trofeum. Dlatego jest sposób na łatwe zdobycie tego osiągnięcia. Wystarczy nam gumka i moneta. Włączamy tryb „Exhibition” bez botów i robimy tak jak na poniższym filmiku. Samochód będzie dzięki temu jeździł w kółko. Możesz odłożyć pada i czekać na trofeum. Po regulaminowych 5 minutach zacznie się dogrywka, która może trwać w nieskończoność – o ile piłka nie wpadnie do bramki na przykład przez przypadek.

W internecie gracze polecają nie zmieniać kół w trakcie platynowania, jednak u mnie nie było najmniejszego problemu, mimo wielokrotnej zmiany opon i kołpaków.

 

zloto Superzwycięski / Super Victorious
Wygraj w sumie 30 gier w dowolnych trybach gry / Win a total of 30 games across any game mode

Po prostu trzeba wygrać 30 meczy w obojętnie jakim trybie. Jeżeli myślisz o platynie, wpadnie prędzej czy później. Polecam skupić się na online, ponieważ jest to tryb sprawiający najwięcej frajdy.

 

zloto Mistrz / Champion
Zdobądź mistrzostwo sezonu / Win the Season Championship

Musisz wygrać mistrzostwa w trybie „Season”. Najkrótszy sezon oferuje 11 meczy, aby zdobyć mistrzostwo musisz znaleźć się na pierwszym miejscu tabeli. Pamiętaj o ustawieniu poziomu na Rookie (najniższy poziom trudności), rozegraj wszystkie mecze i Voila.

 

zloto Seria / The Streak
Wygraj 10 gier z rzędu w dowolnym trybie / Win 10 games in a row across any mode

Najlepiej zrobić to w trybie „Exhibition” na najłatwiejszym poziomie trudności. Najłatwiejszym sposobem na zdobywanie bramek jest przytrzymanie  od razu po gwizdku i jak najszybsze dotarcie do piłki. Staraj się skierować ją prosto do bramki. Powtórz czynność kilka razy i możesz spokojnie kontynuować mecz.

 

srebro Duma Heleny / Helen’s Pride
Strzel 6 goli podczas jednej gry / Score 6 Goals in a single game

Włącz tryb „Exhibition”, jeden na jednego i od razu po gwizdku przytrzymaj  (aby aktywować nitro) i skieruj piłkę prosto do bramki. Powtórz czynność kilka razy i trofeum wpadnie.

 

srebro Kolekcjoner Battle-Carów / Battle-Car Collector
Odblokuj wszystkie Battle-Cary / Unlock all Battle-Cars

10 z 11 samochodów odblokuje się z tokiem kończenia 165 meczy. Jedenasty zdobędziesz w momencie wygrania pojedynczego meczu 4 samochodami, a dokładnie:

 • Gizmo,
 • Octane,
 • Road Hog,
 • X-Devil.

 

srebro Kropla w morzu / Drops in the Bucket
Zbierz 50 przedmiotów / Collect 50 Items

Patrz trofeum Stocked.

 

srebro Człowiek-rakieta / Rocketeer
Ukończ regularny sezon / Complete the regular Season

Najkrótszy sezon składa się z 11 meczy (9 właściwych i 2 play-offy). Musisz ukończyć go w całości – najlepiej jak wygrasz wszystkie mecze, co umówmy się, nie jest najtrudniejszym wyzwaniem.

 

srebro Mechanik / Grease Monkey
Dostosuj pola skórki, koła, dopalacza, anteny i kapelusza w jednym Battle-Carze / Customize the Skin, Wheel, Boost, Antenna and Hat slot on a single Battle-Car

W głównym menu wybierz „Garage”, a następnie w każdej zakładce wybierz po jednej rzeczy. W razie problemów – poniżej filmik.

 

srebro Weteran boisk / Pitch Veteran
Zagraj w sumie 20 gier w dowolnych trybach / Play a total of 20 games across any game mode

Patrz trofeum Super Victorious.

 

srebro Kryzys dryblerski / Rider’s Block
Wykonaj 20 obron / Make 20 Saves

Bardzo proste trofeum polegające na zabawieniu się w Ikera Casillasa czy Gianluigi’ego Buffona. Musisz 20 razy uratować swoją drużynę przez stratą gola. Podczas gry online zostań na swojej połowie. Gdy tylko piłka będzie zmierzała w stronę bramki, wybij ją – na twoim ekranie pojawi się napis „SAVE” i otrzymasz dodatkowe punkty w meczu.

 

srebro Rozbijanie bil / Break Shot
Strzel gola, uderzając przeciwnikiem o piłkę / Score a goal by hitting your opponent into the ball

Najłatwiej to zrobić w prywatnym meczu ze znajomym, bo w normalnej grze online może być ciężko o zdobycie tego trofeum, szczególnie jeżeli naprawdę chcesz je zdobyć. Prędzej wpadnie bez starania ,niż miałbyś czekać na odpowiednią okazję do strzelenia gola w taki sposób. Uderzony przez Ciebie przeciwnik musi skierować piłkę do swojej bramki. Ewentualnie możesz wybrać grę 4 na 4, ponieważ to co tam się dzieje to istny choas i takie bramki bardzo często wpadają. Spróbuj dośrodkować, a następnie w sytuacji podbramkowej wjedź w grupę przeciwników czających się na piłkę.

srebro Turbodoładowanie / Turbocharger
Korzystaj ze swojego dopalacza rakietowego przez łącznie 5 minut / Use your Rocket Boost for a total of 5 minutes

Nitro aktywujesz przez przytrzymanie  . Musisz go użyć łącznie przez 5 minut. Trofeum na pewno wpadnie bez większego starania.

 

srebro Instruktor musztry / Drill Sergeant
Ukończ wszystkie ćwiczenia treningowe (na dowolnym poziomie trudności) / Complete every Practice Drill (any difficulty)

W głównym menu wybierz „Training”, a następnie ukończ wyzwanie Goalie, Aerial i Striker. Traning jest dość prosty. Całość powinna zając maksymalnie 10 minut.

 

braz W ostatniej chwili / Minute to Win it
Wygraj w ciągu ostatnich 60 sekund grę, w której był remis lub przewaga przeciwnika / With only 60 seconds left, Win a game in which you were tied or trailing

Musisz wygrać mecz, w którym przez 4 minuty był remis (minimum 1:1, 0:0 się nie liczy!), albo przegrywałeś. Spokojnie można boostować to trofeum ze znajomym, ewentualnie możesz włączyć tryb „Exhibition” i grając samemu wbić sobie samobója, a następnie, gdy do końca meczu zostanie jedna minuta – wygrać mecz.

 

braz Demon prędkości / Speed Demon
10 razy w ciągu jednego meczu napełnij pasek dopalacza i zużyj go / Completely fill and then empty your Rocket Boost 10 times in a single match

Musisz 10 razy uzupełnić nitro do pełna i następnie je całkowicie wykorzystać przez przytrzymanie  . Na stadionie znajduje się dużo żółtych punktów, które powodują jego doładowanie. W prawym dolnym rogu ekranu umieszczony jest licznik. Musisz go uzupełnić do 100% a potem zjechać za jednym razem do 0%.

 

braz Podnieś mnie / Pick-Me Up
Zdobądź 5 przedmiotów / Collect 5 Items

Patrz trofeum Stocked.

 

braz Pająk / Wall-Crawler
Spędź łącznie 5 minut, jeżdżąc po ścianach kopuły / Drive on the dome walls for a total of 5 minutes

Czas spędzony na ścianach kumuluje się, więc nie musisz zrobić tego w jednym meczu. Trofeum polega po prostu na jeżdżeniu po bocznych ścianach stadionu przez okrągłe 5 minut.

 

braz Gracz zespołowy / Team Player
Zagraj z każdą drużyną w ciągu sezonu / Play against every team in a Season

W tym trybie jest 10 drużyn. Wystarczy zagrać z każdym z dziewięciu teamów i trofeum wpadnie. Pamiętaj, aby wygrać wszystkie mecze, co automatycznie spowoduje otrzymanie trofka Champion.

 

braz SARPBC jest wieczna / SARPBC Forever
Zagraj oboma klasycznymi Battle-Carami / Play with both classic Battle-Cars (Octane and Backfire)

Samochód o nazwie Octane będzie Twoim podstawowym samochodem. Trofeum wymaga wybrania w menu „Garage”, a następnie samochodu o nazwie Backfire i ukończeniu tymże samochodem meczu.

 

braz Powtórka z rozrywki / Feather in Your Recap
Obejrzyj plik zapisany w trybie powtórki / Watch a save file in Replay mode

Po ukończeniu meczu masz możliwość zapisu powtórki. Możesz obejrzeć ją od razu lub później z poziomu menu wybrać „EXTRAS”, a następnie „REPLAYS”. Od razu po uruchomieniu filmiku trofeum wpadnie.

 

braz Zwycięzca / Winner
Wygraj w sumie 5 gier w dowolnych trybach / Win a total of 5 games across any mode

Patrz trofeum Super Victorious.

 

braz Czyste konto / Clean Sheet
Wygraj grę, nie tracąc ani jednej bramki / Win a game without giving up a single Goal

Musisz wygrać mecz, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Bardzo łatwo wbić to trofeum w trybie „Exhibition”. Ustaw „No bots”, aby nie było przeciwników, strzel bramkę i odczekaj 5 minut do zakończenia meczu.

 

braz Potrójne zagrożenie / Triple Threat
Wygraj grę 3v3 / Win a 3v3 game

Musisz wygrać grę trzech na trzech w obojętnie jakim trybie.

 

braz Razy dwa / Double Up
Wygraj grę 2v2 / Win a 2v2 game

Musisz wygrać grę dwa na dwa w obojętnie jakim trybie.

 

braz Klub dla singli / Singles Club
Wygraj grę 1v1 / Win a 1v1 game

Musisz wygrać grę jeden na jeden w obojętnie jakim trybie.

 

braz Idealny początek / Perfect Start
Wygraj swoją pierwszą grę sezonu / Win your first game of the Season

Musisz wygrać swój pierwszy mecz w trybie „Season”.

 

braz Niezły szpaner / Still A Show-Off
Strzel gola, cofając / Score a goal while reversing

Trofeum polega na wbiciu gola, jadąc na wstecznym. Jeżeli nie wpadnie samoistnie radzę włączyć tryb „Exhibition”, wybrać „No bots”, a następnie spokojnie wbić gola jadąc tyłem. W razie problemów poniżej znajdziesz filmik.

 

braz Znasz zasady / Know the Drill
Ukończ ćwiczenie treningowe / Complete a Practice Drill

Patrz trofeum Drill Sergeant.

 

braz Podróżnik / Traveler
Zagraj na każdym stadionie dostępnym w Rocket League® / Play in every Rocket League® stadium

W podstawowej grze są tylko cztery stadiony. Zmieniają się tylko warunki atmosferyczne, więc możesz mieć wrażenie, że jest ich więcej. Nic bardziej mylnego. W miarę zabawy z Rocket League powinno wpaść samoistnie.

 • DFH Stadium
 • Urban Central
 • Mannfield
 • Beckwith Park

 

braz Majsterkowicz / Tinkerer
Zmień jeden przedmiot w jednym Battle-Carze. / Customize one slot on a single Battle-Car

Zobacz trofeum Grease Monkey.

 

braz Pierwszy raz / First-Timer
Strzel pierwszego gola / Score your first Goal

Co tu dużo pisać. Trofeum wpada w momencie zdobycia swojego pierwszego gola.

 

braz Barra Bravas / Barras Bravas
Zagraj w sieci ze znajomym / Play an Online game with a Friend

Jedyne trofeum, które wymaga online. W głównym menu naciśnij   , aby stworzyć imprezę i zaproś do niej znajomego. Następnie rozegraj mecz prywatny lub z innymi przeciwnikami.

 

braz Przyjazne usposobienie / Friendly
Zagraj mecz towarzyski / Play an Exhibition match

W głównym menu wybierz „Exhibition” i po prostu rozegraj jeden mecz z dowolnymi ustawieniami.

 

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa – kanał na YT „Łowczyni Trofeów”.