Sable – Poradnik do trofeów i osiągnięć

6 grudnia 2023
0

 

Pomóż Sable przejść życiowy sprawdzian, wybierz się w niezwykłą podróż i poszybuj z nią nad ogromnymi pustyniami, podziwiając zapierające dech w piersi krajobrazy przyozdobione fragmentami statków kosmicznych i starożytnych budowli.

Odkrywaj pustynię na latającym motocyklu, wspinaj się po olbrzymich ruinach, spotykając innych nomadów i odkrywając prastare tajemnice, aby ostatecznie dowiedzieć się, kim jest i dlaczego ukrywa się za maską.

Poznaj niezwykły świat Sable, okrywając go we własnym tempie, podziwiając niesamowity styl graficzny gry i wsłuchując się w nastrojową ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez zespół Japanese Breakfast. Nie bój się zacząć – w świecie gry jest mnóstwo do odkrycia.

źródło: playstation pl

[poll id=”292″]

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 22 godziny
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox1 x9 x46
 • Liczba trofeów offline: 57
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: nie ma
 • Zglitchowane trofea: nie ma

Krok po kroku:

Gra posiada otwarty świat, gdy tylko opuścimy swoją pierwszą wioskę. Pucharki możecie robić jak Wam się podoba, w jakiejkolwiek kolejności. Ile mogłem, upchnąłem w poradniku. Na co sami musicie zwracać uwagę, to zbieranie Chums (jest do nich mapa na sieci) i skrzyń podczas gry.

Niestety, gra strasznie szarpie, grałem na PS5 i bardzo psuło to odbiór gry, klatki latają jak oszalałe.

 • Pucharek zloto The Gliding zostawiacie sobie na absolutnie sam koniec.
 • Rozmawiajcie z kim popadnie, nawet jak się nie wyświetla interakcja.
 • Zbierajcie motyle i ważki.
 • Róbcie zadania, nie dość że możecie otrzymać pucharek, odznaki – ale też zaprowadzą Was w nowe miejsca.
 • Jak zobaczycie na horyzoncie balony to znaczy, że możecie udać się do kartografa i kupić od niego mapę terenu.
 • Jak zobaczycie dym na horyzoncie to znaczy, że prawdopodobnie jest tam wioska.

 

Jeżeli znajdziecie jakiś błąd w poradniku lub macie jakąś poradę, dajcie znać w komentarzu, uzupełnię lub poprawię.

Poradnik:

platyna Glider
Unlock all other trophies

Gratulacje, odnalazłeś siebie.

 

srebro Just The Two of Us 50
Leave the Ewer

Pucharek związany z fabułą, wpadnie naturalnie w momencie opuszczenia swojej początkowej wioski.

 

zloto The Gliding 50
Choose your mask

Ten pucharek pozostawcie sobie na sam koniec gry, jak już zdobędziecie wszystkie inne pucharki, szczególnie te związane z maskami.

Gdy tylko uzyskacie swoją pierwszą maskę, odezwie się do Was Jadi – rozmawialiście z nią w pierwszej wiosce na początku gry. Wiadomość od niej możecie znaleźć w automacie w większości wiosek/miast – to takie kapsuły, z którymi możecie wejść w interakcję, wciskając . Jak wrócicie do wioski, po całej interakcji możecie wybrać swoją maskę, która określi przyszłość Sable. Gdy to zrobicie, gra się zakończy.

 

srebro Chum Expert 30
Complete Building a Queendom

Na terenie całej planety będziecie znajdować Chums – zostanie Wam to przedstawione na początku gry. Jak będziecie znajdować się w ich pobliżu, Wasz pad zacznie delikatnie wibrować. Podczas gry musimy zebrać 100 sztuk, w samej grze jest ich ponad 160. Warto je zbierać i zanosić do matki – miejsce na zrzucie poniżej – bo możemy otrzymać dodatkową staminę, a podczas gry jest ona bardzo przydatna.

Znajdować je będziecie podczas odwiedzania różnych miejsc na mapie i tylko tam je znajdziecie. Rzadko się zdarza, że są one gdzieś na odludziu. Jak już gdzieś będziecie, to porozglądajcie się wokoło. Pamiętajcie też o tym, że jak będziecie blisko zaczie wam pad wibrować delikatnie. Tym sposobem znalazłem wystarczającą liczbę. Jeżeli jednak będzie wam kilka brakować możecie coś w sieci znaleźć, żeby ułatwić sobie zadanie.

 

srebro The Quick and the Curious 30
Complete An Ancient Race

Podczas naszych podróży po planecie znajdziemy dziwne storzkowate budowle, a koło nich 4 okręgi wystające do połowy z ziemi. Mamy ich razem sześć i wszystkie musimy aktywować poprzez przejazd naszym pojazdem przez 4 okręgi. Aktywują się i budowla wzniesie się z ziemi. Wchodzimy do niej i zabieramy podkowę.

UWAGA: na każdej budowli znajduje się chum, z którego mamy jajo, potrzebne do pucharka srebro Chum Expert, nie zapomnijcie o tym!

Gdy mamy zebrane 6 artefaktów, udajemy się to Mysterious Shrine, wejście od strony Hercules Beetle Nest. Wkładamy je w odpowiednie miejsca i rozmawiamy z tutejszym mechanikiem. On sam będzie potrzebować paru dni na rozwiązanie zagadki, wstępujemy ponownie do niego i pucharek nam wpada i możemy zebrać nagrodę.

 

srebro Amateur Historian 30
Complete Historical Reconnection

Do zdobycia tego pucharka będzie wWm potrzebne odwiedzenie 6 wraków statków i porozmawianie tam z SI. Od niej uzyskacie archiwalną rozmowę. Po tym jak uzyskacie wszystkie, udajcie się do The Whale i tu ponownie musicie z porozmawiać z SI. Po wszystkim uzyskacie pucharek i dostęp do nagrody.

Poniżej macie miejsca wszystkich mniejszych wraków z SI. Będziecie musieli dostać się do kokpitu, co nie jest jakieś trudne i porozmawiać z SI.

 

braz The Machinist Mask 30
Unlock the Machinist Mask

Tu można uzyskać 4 odznaki:

 • Pierwsza jest Wam przyznawana automatycznie podczas fabuły, gdy zbudujecie swój pierwszy pojazd, pucharek braz Simoon.
 • Drugą możecie uzyskać wykonując zadanie dla Utarii (mechanik) w Burnt Oak Station. Udajemy się do The Wind Tower i oczyszczamy wiatrak. Pucharek braz Up On High.
 • Trzecią odznakę możemy uzyskać rozmawiając z Zahara w Seven Sisters Station. Udajemy się do Crystal Plateau i wykonujemy zadanie. Pucharek braz Glider on the Storm.
 • Czwartą odznakę zdobywamy rozmawiając z Kaalan w Marrow Bone Station. Udajemy się to The Watch i wykonujemy zadanie. Pucharek braz Ceiling Of Stars.

 

braz The Beetle Mask 30
Unlock the Beetle Mask

Robimy 3 zadania aby uzyskać tę maskę.

 • Pierwsze zadanie otrzymamy of Iffa w Burnt Oak Station i udajemy się do Hercules Beetle Nest, aby je wykonać. Pucharek braz Nesting Giant.
 • Drugie zadanie otrzymamy od Afii w Seven Sisters Station i udajemy się do Carab’s Hold. Pucharek braz Squeeze One Out.
 • Trzecie zadanie otrzymamy od Offu w Marrow Bone Station i udajemy się na pólnoc od kartograferaw róg The Wash (prawy dolny róg na mapie). Przedzierając się przez las martwych drzew znajdujemy siedlisko żuków.

Mając już 3 odznaki, udajemy się do zaklinaczki masek.

 

braz The Climber Mask 30
Unlock the Climbers mask

Robimy 3 zadania, aby uzyskać tę maskę.

 • Pierwsze zadanie możemy zacząć w Five Camp Station (z jakiegoś powodu nie ma znacznika na mapie) i stamtąd udajemy się na ratunek do Thieving Magpie Well.
 • Drugie zadanie znajdziemy w Sodic Waters.

Trzecie zadanie otrzymamy zbliżając się do Kemble’s Cube, koleś zacznie do Was gadać i będziecie musieli się wspiąć na górę zniszczonego statku.

Po uzyskaniu 3 odznak, udajcie się do zaklinaczki mask.

 

braz The Entertainer Mask 30
Unlock the Entertainer mask

Aby uzyskać tę maskę musimy wykonać 3 zadania.

Pierwsze i drugie zadanie mamy do wykonania w Eccaria. Spotykamy grupkę dzieci i się z nimi bawimy w chowanego. Alejka po lewej, jak wchodzimy do miasta przez bramę. Nad wodą spotykamy dzieciaka i wykonujemy dla niego zadanie związane z kwiatem oazy.

Trzecie zadanie otrzymamy rozmawiając z kapłanem w Eccaria i idziemy szukać osoby w Sodic Waste. Teleportujcie się do kartografa i stamtąd przelećcie na platformę z filarami. Teraz skacząc na skały i wykorzystując wyżłobienia, udajemy się w kierunku dwóch klęczących gości z łukami. Znajdziemy tam wejście do jaskini, a w niej osobę, z którą musimy porozmawiać. Będzie zadawać nam pytania, ale odpowiedzi nie mają wpływu na cokolwiek. Po tej rozmowie udajemy się z powrotem do kapłana w Eccaria.

Po uzyskaniu 3 odznak udajemy się po maskę do zaklinaczki.

 

braz The Guard Mask 30
Unlock the Guard mask

Żeby uzyskać odznaki do tej maski, musicie zrobić trzy zadania. Razem wszystkich odznak możecie zebrać 4, ale 3 potrzebujecie do maski.

Pierwszą odznakę możecie uzyskać tak:

– zdobywamy pucharek braz Power to the Peoplebraz Take That! – szukajcie opisów pucharków poniżej w poradniku.

Drugą i trzecią zdobywamy tak:

– rozmawiamy z Eliisabet w Burnt Oak Station i potem spotykamy ją na Bridge of the Betrayed. Potem możemy ją spotkać ponownie w Marrow Bone Station i robimy dla niej zadanie, jest ono związane z puchakiem braz Fragile Goods.

Czwartą odznakę możecie uzyskać spotykając Eliisabet w Seven Sisters Station i wykonując dla niej zadanie.

Gdy już mamy 3 odznaki, udajemy się do zaklinaczki masek, aby odebrać maskę strażnika.

 

braz The Scrapper Mask 30
Unlock the Scrapper mask

Fragmenty metalu możecie zbierać we wszystkich miejscówkach ze starym sprzętem. Podczas gry będziecie musieli, dla trofików, odwiedzać miejsca z rozbitymi statkami, tam też te fragmenty znajdziecie. Gdy już będziecie mieli ich dosyć sporo, możecie je zabrać do Burnt Oak Station, żeby wymienić je na kasę. Podczas wymiany uzyskacie nie tylko kasę, ale też odznaki. Gdy będziecie mieli ich 3, możecie udać się do zaklinaczki masek i ją uzyskać.

Poniżej macie przykładową miejscówkę, gdzie możecie znaleźć fragmenty metalu, związana jest też z pucharkiem.

 

braz The Merchant Mask 30
Unlock the Merchants mask

Maskę handlowca najszybciej można uzyskać w mieście Eccaria, udając się do Iri. Na drodze będzie brama ze strażnikiem, musicie go przekupić, aby Wam ją otworzył. Gdy to zrobi, udajcie się na górę pogadać z Irią. Od niej możesz kupić 3 odznaki kupca za 100 każda. Teraz możesz udać się do zaklinaczki masek i uzyskać maskę handlowca.

 

braz The Cartographer Mask 30
Unlock the Cartographers mask

Odznaki do maski możemy kupić odwiedzając każdego kartografera, ma je na sprzedaż. Gdy będziemy mieli 3, możemy udać się do zaklinaczki masek i ją uzyskać.

Poniżej macie przykładową miejscówkę z kartograferem, to zaraz jak opuścicie swoją wioskę.

 

srebro Many Different Faces 30
Collect 5 masks

Pucharek wpadnie wam naturalnie, podczas gry zdobędziecie więcej niż 5 masek.

 

braz Chum Novice 10
Deliver your first Chum egg

Patrz pucharek srebro Chum Expert na początku poradnika.

 

srebro Honorary Chum 50
Deliver 60 Chum eggs

Patrz pucharek srebro Chum Expert na początku poradnika.

 

braz The Dunboyne 10
Open the door in the Dunboyne

Patrz pucharek srebro Amateur Historian po miejscówkę i opis.

 

braz Trellick’s Pillar 10
Open the door in Trellick’s Pillar

Patrz pucharek srebro Amateur Historian po miejscówkę i opis.

 

braz Shadow Of Neave 10
Open the door in Shadow Of Neave

Patrz pucharek srebro Amateur Historian po miejscówkę i opis.

 

braz Rowleys Way 10
Open the door in Rowleys Way

Patrz pucharek srebro Amateur Historian po miejscówkę i opis.

 

braz Centre Of Brunswick 10
Open the door in Centre of Brunswick

Patrz pucharek srebro Amateur Historian po miejscówkę i opis.

 

braz Balfron Connection 10
Open the door in Balfron Connection

Patrz pucharek srebro Amateur Historian po miejscówkę i opis.

 

braz Thread The Needle 10
Reveal a Hicaric arch monument

Patrz pucharek srebro The Quick and the Curious.

 

srebro Gastric Bypass 30
Traverse a hidden cavern

Udajemy się do The Wyrn i wbijamy się na samą górę. Tutaj wciskamy koło dziwnych butelek i wypadnie coś, co musimy podnieść i wrzucić do zbiornika. Jak drzwi się otworzą, wskakujemy i „idziemy” tak długo, aż znajdziemy kapliczkę. Sprawdzamy ją za pomocą .

 

braz Fragile Goods 10
Destroy a Nimoor plant

Po tym, jak spotkamy się na moście z Eliisabet, spotkamy się z nią w Marrow Bone Station. Tu otrzymamy od niej kolejne zadanie. Musimy dla niej znaleźć roślinę Nimoor. Udajemy się na północ od kartografa w The Wash do martwego lasu nocą. Poczekajcie na zmrok, a pojemniki się otworzą i zaczną się świecić. Musicie złapać to coś i rzucić o ziemię. Jak się rozbije – wylecą motyle, złapcie je, bo będą Wam potrzebne do pucharka z wiwarium. Poniżej możecie zobaczyć gdzie one się znajdują, a ostatni zrzut pokazuje jak wyglądają w stanie zamkniętym, to ten po prawej stronie postaci, wygląda jak brązowy pojemnik.

 

braz Ceiling Of Stars 10
Complete the puzzle in the Watch

The Watch znagdziecie w The Wash w prawym dolnym rogu mapy. Musicie tam rozwiązać zagadkę. Samo zadanie otrzymacie w Marrow Bone Station od Kaalan, mechanik.

Samą zagadkę musicie aktywować, wchodząc na guzik w podłodze na trzecim piętrze. Teraz lecicie dookoła i aktywujecie 3 inne mechanizmy tak, aby zapaliły się na niebiesko. Stojąc na górze, tam gdzie uruchomiliśmy zagadkę, pierwszy jest po prawej, drugi po lewej, a trzeci na środku. Jak już mamy 3 aktywowane, poniżej guzika uaktywni się świecąca kula, jak mini słońce. Musimy poczekać na rano, wziąć kulę piedestału i dopasować do symbolu, który zaświeci się przez nami na zegarze słonecznym.

 

braz Up On High 10
Unblock the wind tower

Pierwsze co musicie zrobić, jak już opuścicie swoją wioskę, to udać się do wiatraka i go odblokować. Musicie się wspiąć na samą górę i usunąć kamień. Wpadnie Wam wtedy pucharek. Teraz udajcie się do Burnt Oak Station i porozmawiajcie z mechanikiem Utarii. Tym sposobem zaoszczędzicie trochę czasu.

 

braz Power to the People 10
Return power to Eccria

Jak tylko znajdziecie się w Eccria, wyświetli się animacja i dowiecie się, że miasto jest bez prądu i ludzie są niezadowoleni. Podejdzie do Ciebie strażnik i będziecie musieli przywrócić zasilanie. Jest to bardzo proste zadanie i nie trzeba tu tyle wyjaśniać. Na początek musicie naprawić żródło zasilania u mechanika, potem będziecie musieli iść wzdłuż grubego kabla lub rury aż dotrzecie do stacji. W środku musicie zainstalować zasilanie i to tyle.

 

braz Take That! 10
Point the finger at a suspect

To zadanie też w Eccria, strażnik poprosi Was o to, żeby przeprowadzić małe śledztwo i popytać ludzi, kto mógłby ukraść żródło zasilania. Możecie z nim od razu pogadać i oskarżyć jakąkolwiek osobę z listy. Nie ma to żadnego wpływu na dalsze interakcje z osobami z listy.

 

braz Glider on the Storm 10
Harvest a lightning crystal

Rozmawiamy z Zahara w Seven Sisters Station. Udajemy się do Crystal Plateau i wykonujemy zadanie. Stąd musimy wspiąć się na samą górę, gdzie widzimy duże, kamienne postacie. To tam na filarach uderzanych przez pioruny z chmury, będą się pokazywać kryształy. Będą one znikać po określonym czasie i musimy chwilkę poczekać, żeby piorun znowu uderzył i się pokazały.

 

 

braz Smoked Out 10
Collect a Hakoan glowworm

Zadanie otrzymamy od Eccaria, gdy będziemy chcieli zobaczyć, co to za wąż leży w jednej z loż w markecie. Wyskoczy nagle dziewczyna i zaoferuje Wam zadanie zdobycia świecących robaków, przysmak węża. Będziecie musieli udać sie do jaskini Glow Worm Cave. Trzeba przepłynąć zbiornik do wodospadu i się wspiąć z jego prawej strony i za wodospad. Jak już będziecie w środku, podniście kamień i wrzuście go do „wody”, będzie się dymić i robaki będą spadać. Polecam umiejscowić kamień tak, aby znajdował się dokładnie pod robakami.

 

braz Nesting Giant 10
Get into the Hercules Beetle Nest

Zadanie otrzymamy of Iffa w Burnt Oak Station i udajemy się do Hercules Beetle Nest, aby je wykonać. Tutaj znajdziemy gniazdo dużych żuków, do którego musimy się dostać po materiał. Niestety drogę blokuje nam duży żuk – jak się do niego zbliżymy, wpadnie pucharek. Jak chcecie go usunąć z Waszej drogi, w ruinach na górze znajduje się specjalny owoc, za pomocą którego możecie go wywabić. Owoc musicie trzymać w rękach, nie rzucajcie go na ziemię, bo to nic nie da.

 

braz Got Your Nose 10
Collect an elephant beetle

Pucharek związany z fabułą. Wpadnie Wam robiąc zadanie dla dzieciaka na samym początku gry w pierwszej wiosce. Jak już je znajdziecie, to rzucajcie im owoce z drzew i tym sposobem możecie je złapać.

 

braz Squeeze One Out 10
Collect a slicer beetle poo

Patrz pucharek braz The Beetle Mask. Znajdziecie tu dokładną miejscówkę i z kim gadać.

W jaskimi znajdziecie duże żuki, z filarów zbierzcie osoce i im rzućcie, gdy się nimi będą zajadać, skaczcie na nie, żeby wycisnąć z nich kupę. Musicie ją zebrać i dostarczyć do sklepikarza.

 

braz A Hard Place 10
Collect a orange ringed beetle

Patrz pucharek braz The Beetle Mask. Znajdziecie tu miejscówkę i z kim gadać.

Gdy już je znajdziecie, musicie je złapać, ale tylko gdy znajdą się na kamieniu, inaczej się zakopią.

 

braz Bike Collector 10
Collect 10 bike parts

Patrz pucharek braz Bike Collector poniżej.

 

braz Bike Aficionado 20
Collect 20 bike parts

Części do Waszego pojazdu możecie kupić u sklepikarzy, a czasem mogą być nagrodą za ukończenie zadań. Sześć powinniście uzyskać za zdobycie pucharków srebro The Quick and the Curious i srebro Amateur Historian jako nagrody.

 

braz Badge Hobbyist 10
Collect 5 badges

Wpadnie automatycznie, jest do uzyskania więcej niż 5 odznak.

 

braz Badge Collector 20
Collect 10 badges

Wpadnie automatycznie, jest do uzyskania więcej niż 10 odznak.

 

braz Simoon 10
Build your hoverbike

Pucharek związany z fabułą, wpadnie automatycznie.

 

braz Under The Hood 10
Customise your hoverbike with a Machinist

Podczas rozmowy z jakimkolwiek mechanikiem, wybierzcie opcję „Customize your bike”. Zmieńcie na przykład kolor Waszego pojazdu i pucharek wpadnie. Mechanika znajdziecie w każdej stacji/wiosce.

 

braz The Gift of Gab 10
Talk to 15 NPCs

Patrz pucharek poniżej braz Silver-Tongued Sable

 

braz Silver-Tongued Sable 20
Talk to 30 NPCs

Gdziekolwiek będziecie, rozmawiajcie z NPC. Jeżeli nie będzie interakcji w postaci wciskajcie przycisk mimo to.

 

braz Sticky Paws 20
Climb 500m in total

Powinno wpaść naturalnie podczas gry, o ile nie lubicie się wspinać. Niestety wspinanie się jest częścią gry i dostanie się gdziekolwiek, będzie wymagać od Was tego. Pucharek kumulatywny.

 

braz More Than A Box Of Sand 10
Open 20 chests

Patrz pucharek braz Treasure Tracker poniżej.

 

braz Treasure Tracker 20
Open 40 chests

Gdziekolwiek będziecie, miejscówki, miasta, wioski, stacje czy jaskinie, wszędzie rozglądajcie się za skrzyniami w postaci skrzyń, lewitujących jajowatych pojemników czy koszy z przykrywką.

 

srebro Bikes Don’t Fly 20
Get 5 seconds of air time on the hoverbike

Calkiem możliwe, że wpadnie Wam naturalnie, bez starania się. Możecie też kupić części do Speedstera w Eccria u kupca przed mistem, tam gdzie się teleportujecie z prawej strony poniżej. Uprzedzam że są drogie. Podczas podróży wykorzystujcie prędkość jak i wydmy do tego, żeby to zaliczyć. Mi wpadło to jak okrążałem Glow Worm Cave, wleciałem pomiędzy jakąś szczelinę i mnie tam zawiesiło. Możecie sami tam spróbować, miałem podstawowy podstawowy pojazd gy mi to zaliczyło.

 

braz Dune Rider 10
Travel 50km on the bike

Praktycznie cały czas będziemy korzystać z naszego pojazdu do podróżowania. Uzyskanie kumulatywnie 50 kilometrów zaowocuje pucharkiem.

 

braz Bubble Up 20
Hover for 1500m using the Perpetual

W początkowej wiosce uzyskacie zdolność szybowania, poprzez wciskanie i trzymanie . Podczas gry dość często będziemy wykorzystywać tę zdolność. Uzyskanie kumulatywnie 1500 metrów zaowocuje pucharkiem.

 

braz Not That Kind Of Gliding 20
Fall from a great height

Będąc u jakiegokolwiek kartografa poza początkową wioską, po prostu skoczcie z góry i nie dotykajcie żadnych guzików.

 

braz Wrapping Up 10
Collect 6 items of clothing

Patrz pucharek braz Playing Dress Up poniżej.

 

braz Playing Dress Up 20
Collect 12 items of clothing

Te ubrania możecie kupić lub znaleźć w skrzyniach podczas Waszych podróży i zadań.

 

braz Big Spender 10
Spend 1000 cuts

Musicie wydać więcej niż 100o kasy. Zapewne będziecie wydawać na nowe części do Waszego pojazdu, odznaki od kartografa, jak i handlarza czy chociażby na ubrania. Wszystkie te rzeczy potrzebne są do stosownych pucharków.

 

braz The Angler Mask 30
Unlock the Angler Mask

Udając się do wędkarza uzyskacie dostęp do jego zadań, będę 3 po koleii i w każdym z nich mucicie złowić 3 różne ryby z innych regionów. Po tym, jak wykonacie wszystkie trzy zadania, będziecie mieli wystarczająco odznak, żeby udać się do zaklinaczki masek i zdobyć ten pucharek.

Patrz też pucharek srebro Vivacious Vivarium po miejscówki z rybami.

 

braz Quite The Catch 30
Catch your first fish

Pucharek wpadnie Wam naturalnie podczas pierwszego zadania dla wędkarza lub robienia zadania dla osoby z Vivarium. Pucharek braz The Angler Mask powyżej lub pucharek srebro Vivacious Vivarium poniżej. Z obydwu miejsc uzyskacie wędkę.

 

srebro Vivacious Vivarium 50
Complete the collection in the Vivarium

W lokacji przedstawionej poniżej znajdziecie NPC imieniem Casii. Poprosi Was o pomoc w uzupełnieniu wiwarium. Będziecie musieli dla niej zebrać motyle, ryby i ważki. Poniżej znajdziecie miejsca, gdzie co można zebrać.

Motyle i ważki:

W każdym diomie, znajdziecie je koło roślin – po prostu zwracajcie na to uwagę. Poniżej znajdziecie listę ile i jak się nazywają.

 • Crystal Butterfly – na terenie Hakoa, w pobliżu Lightning Crystals, jak i Seven Sisters Station koło kryształów.
 • Shaded Leaf Butterfly  – do znalezienia na terenie Redsee (lewa górna strona na mapie, w okolicach Thieving Magpie Well)
 • Sunshine Butterfly – w czasie dnia na terenie Sunsee, jak i w pierwszej wiosce, w której zaczynacie grę (górny, środkowy teren na mapie).
 • Salt Butterfly – do znalezienia w Sodic Waste (prawy górny róg na mapie).
 • Chalk Butterfly – do znalezienia w The Wash (na mapie prawy dolny teren).
 • Nimoor Butterfly – północ od kartografera w The Wash, jest z tym związane zadanie i pucharek.
 • Oasis Dragonfly – pólnocna strona Eccria, oaza.
 • Stepwell Dragonfly – Thieving Magpie Well na zachód od Eccria.

 

Ryby:

Region Sansee

 • Pebble Eye – do złowienia w całym regionie w nocy lub w cieniu.
 • Bellow Guppy – do złowienia w całym regionie.
 • Dopey Dart – do złowienia w całym regionie.
 • Pill Fish – do złowienia koło wiatraku, w „lesie” kaktusów u ich bazy. Zaznaczone zielonym kolorem na mapie.

 

Region Badlands

 • Scabby Fish – do złowienia na terenie całego regionu.
 • Flutter Thrust – do złowienia pod filarami w centralnej części regionu. Zaznaczone niebieskim znacznikiem na mapie.
 • Light Koi – do złowienia w zielonych zaroślach, dosłownie. Zaznaczone na mapie oboma znacznikami.

 

Region The Wash

 • Bloated Eye Clam – do złowienia na terenie skamieniałych drzew na północ od balonu kartografa. Zaznaczone żółtym znacznikiem na mapie.
 • Ghost Soul – do złowienia na południowy zachów od Center of Brunswick, na terenie zaległym kośćmi, celujcie pod nie wędką. Zaznaczone na mapie niebieskim znacznikiem.
 • Little Kicker – do złowienia na terenie całego regionu.
 • Trifle Jelly – do złowienia pod białymi wydmami, calujcie gdzieć pod linię wydmy. Zaznaczone czerwonym znacznikiem na mapie.

 

Region Redsee

 • Sand Ray – do złowienia na zachód od Eccria, zaznaczone na mapie żółtym znacznikiem.
 • Sucker Fish – do złowienia pod dużymi kamienistymi łukami – celujcie gdzieś pod ich ściany, zaznaczone na mapie niebieskim znacznikiem.
 • Storm Fish – gdziekolwiek w całym rejonie.
 • Hummer – ta jest do złowienia na terenie lasu koło drzew, zaznaczone na mapie czerwonym znacznikiem.

 

Region Hakoa

 • Teacup Angler – do złowienia w dymiących ujściach – jest ich dosyć sporo w tym regionie. Zaznaczone na mapie niebieskim znacznikiem, koło jaskini ze świecącymi robakami.

 

Region Sodic Waste

 • Shelled Cup – do złowienia koło wież z gejzerem, na czarnym piasku. Zaznaczone niebieskim znacznikiem, jasny teren na mapie.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!