SBK 22 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

SBK 22 to gra studia Milestone, specjalizującego się w grach wyścigowych. W ich portfolio znajdziemy całe serie takich gier, jak MotoGP, RIDE, WRC czy ubiegłoroczne nieco luźniejsze Hot Wheels Unleashed. Warto zwrócić uwagę, że serii wyścigów motocyklowych w dorobku firmy znajdziemy najwięcej, a samo SBK 22 to powrót po 10 latach do ścigania się w klasie Superbike, czyli mocno zmodyfikowanych modeli produkowanych seryjnie. Platyna nie jest jakoś specjalnie trudna, ale problem mogą mieć początkujący gracze, którzy będą musieli nauczyć się prowadzenia tych dwukołowców. Ja takim amatorem jestem, ale 4-5h treningu pozwoliło mi na tyle ogarnąć mechanikę, by ścigać się na najniższym poziomie, co w zupełności wystarczy do zdobycia platyny.

 

Jak oceniasz trudność platyny w SBK 22?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 3-4/10
  • Czas do zdobycia platyny: 35-50 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox4 x12 x22
  • Liczba trofeów offline: 34
  • Liczba trofeów online: 4
  • Minimalna liczba przejść: 2-3 sezony w trybie kariery + min. 25 okrążeń Time Trial  + min. 15 wyścigów online
  • Trofea możliwe do przeoczenia: 1 – braz Research and Development 
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 0 – Nauka

SBK 22 ma nieco wyższy prób wejścia dla początkujących graczy, dlatego jeśli to twoja pierwsza styczność z realistycznymi wyścigami motocyklowymi, to zapraszam Cię od razu najpierw do samouczków, a później do trybu Time Trial, żeby nauczyć się tam na spokojnie panowania nad motocyklem.

Tip dla początkujących #1: nie strujcie motorem wychylając lewą gałkę tylko w lewo i prawo. Odpowiada ona również za pozycję kierowcy na motocyklu, dlatego sugeruję operować nią „po okręgu” np. gdy hamujemy przed zakrętem zaczynamy hamować z lewą gałką wychyloną do tyłu i płynnie przechodzimy do kierunku skrętu. Na wyjściu z zakrętu z kolei płynnie przychodzimy do wychylenia gałki do przodu.

Tip dla początkujących #2: nie wyłączajcie możliwości cofania czasu. Na początku najpewniej będziecie się frustrować przestrzelonym hamowaniem, a cofanie czasu jest nielimitowane i nie dość, że pomoże Wam ukończyć wyścig, to dodatkowo wspomoże Was w ustaleniu miejsca hamowania przed danym zakrętem.

 

KROK 1 – Tryb kariery

Wrzucam ten tryb na pierwszy ogień, bo jest najbardziej czasochłonny, ale podczas jego rozgrywania mogą Wam wpaść wszystkie pomniejsze trofea skupione na konkretnych działaniach czy wygrywaniu wyścigów na każdym torze. Po za tym musicie dobić do 500 000 punktów reputacji i 1 000 000 kredytów na koncie, na to może zejść Wam więcej niż jeden sezon.

 

KROK 2 – Time Trial

Tutaj macie do przejechania co najmniej 25 okrążeń, dowolnym motocyklem, na dowolnym torze. Najważniejsze to zaliczyć serię pięciu kolejnych zaliczonych, zmierzonych okrążeń.

 

KROK 3 – Multiplayer

Odhaczycie ten segment po ukończeniu 15 wyścigów z innymi graczami, a w tym przynajmniej jeden ze spersonalizowanym kaskiem.

 

KROK 4 – Czyszczenie

To etap, na którym mogły Wam zostać takie trofea, jak wygranie wyścigu na każdym torze udostępnionym w SBK 22 czy wykonanie określonej czynności.

 

Poradnik:

 

platyna SBK™22
Unlock all trophies.

Klasyczek. Wpadnie, gdy zdobędziecie wszystkie pozostałe trofea.

 

braz Triumph at Aragón 15
Win a race at Aragón in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Aragón. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Assen 15
Win a race at Assen in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Assen. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Estoril 15
Win a race at Estoril in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Estoril. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Misano 15
Win a race at Misano in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Misano. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Donington 15
Win a race at Donington in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Donington. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Most 15
Win a race at Most in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Most. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Magny-Cours 15
Win a race at Magny-Cours in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Magny-Cours. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Catalunya 15
Win a race at Catalunya in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Catalunya. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Portimão 15
Win a race at Portimão in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Portimão. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Villicum 15
Win a race at Villicum in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Villicum. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Mandalika 15
Win a race at Mandalika in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Mandalika. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Triumph at Phillip Island 15
Win a race at Phillip Island in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy wygrać jeden wyścig na torze Phillip Island. Można to zrobić w trybie rundy, mistrzostw lub podczas kariery, od której zdecydowanie polecam rozpoczynać grę.

 

braz Pole Position Genius 10
Conquer the Pole position in Round, Championship, or Career mode.

Wystarczy zdobyć jedno pole position. Może być w trybie rundy, mistrzostw lub w trakcie kariery. Pamiętajcie, by ustawić weekend na taki, aby zawierał przynajmniej jedną rundę Superpole.

 

srebro A Ride in the Park 30
Conquer the Pole position and win a race in Round, Championship, or Career mode.

Gdy już zdobyliście pole position podczas kwalifikacji, musicie wygrać wyścig występujący bezpośrednio po nich. Może być w trybie rundy, mistrzostw lub w trakcie kariery. Pamiętajcie, by ustawić weekend na taki, aby zawierał przynajmniej jedną rundę Superpole.

 

braz Long Lap 10
Serve the penalty by driving down the Long Lap Penalty lane.

Podczas wyścigu zdarza się że dostaniesz ostrzeżenie np. za ścinanie nitki toru. Po 5 takich ostrzeżeniach dostaniesz karę do „odpracowania”, która polega na przejechaniu specjalnie wyznaczoną nitką na torze. Na mapie ta nitka będzie zaznaczona na żółto. Skupcie się na bezbłędnym przejechaniu tego dodatkowego odcinka toru, a trofeum będzie Wasze.

 

srebro Carpe Diem 30
Execute a manual start without being given a warning.

Podczas dowolnego wyścigu w trybie rundy, mistrzostwa lub kariery, przed wyruszeniem na tor upewnij się, że masz ustawiony manualny start. Następnie na lini przytrzymujesz i zwalniasz przycisk po zgaśnięciu czerwonych świateł. Czas reakcji nie ma większego znaczenia i może to być trochę spóźniony start. Najważniejsze to nie ruszyć, gdy czerwone światła są nadal zapalone.

 

srebro Everybody Knows You 30
Reach a Reputation level higher than 300,000 as a rider in Career mode.

Patrz opis trofeum zloto On Top of the World.

 

srebro Experienced Specialist 30
Complete at least 1 valid lap with each development package during the Winter Tests.

Zaraz po rozpoczęciu sezonu w trybie kariery, pierwszym eventem będą testy zimowe. Podczas nich technicy udostępniają nam 3 pakiety ustawień dla naszego motocykla. Podczas tej 45-minutowej sesji, musicie na każdym z gotowych pakietów przejechać przynajmniej jedno zaliczone, zmierzone okrążenie. Jeśli nie jesteście pewni, czy udało wam się ostatnie okrążenie przejechać bezbłędnie, zerknijcie na czasy w prawym górnym narożniku. Nieprzekreślone czasy mówią o zaliczonym okrążeniu.

 

srebro Change for the Better 30
Change your Personal Manager, Chief Engineer, and Telemetrist at least once in Career mode.

Tryb kariery daje nam możliwość częściowej zmiany personelu. Aby zdobyć to trofeum musicie zmienić swojego menedżera, szefa inżynierów oraz telemetrystę. Nie można tego zrobić na początku kariery, bo raczej na tym etapie nikt nie zgłosi się do pracy, ale z kolejnymi przejechanymi wyścigami chętni zaczną się pojawiać.

 

srebro Megalomaniac 30
Complete a multiplayer race wearing your custom helmet.

Najpierw udajemy się do sekcji „Customization”, a następnie wybieramy „Helmet. Tworzymy nowy, ozdabiamy jak chcemy, zapisujemy i udostępniamy wzór („Share”). Później w lobby musimy zmienić kierowcę na naszego, czyli przechodzimy do sekcji „Factory Teams”. Później musimy już tylko przejechać wyścig.

UWAGA: Internet donosi, że trofeum niektórym nie wpadło, gdy to oni byli hostem.

 

srebro Indomitable 30
Beat the time threshold with both bikes during the Mid-Season Tests.

W połowie sezonu (po 6 wyścigu) odbywa się wydarzenie, które nazywa się Official Test. Dostajemy w nim dwa modele motocykla do przetestowania, a naszym zadaniem do tego pucharka jest pobicie wyznaczonego czasu na obu tych motocyklach.

 

braz Perfect Race 10
Complete 5 consecutive valid laps in Time Trial mode.

Tryb Time Trial jest nieco bardziej restrykcyjny pod względem ograniczeń toru i nawet najmniejsze wyjechanie poza linię skutkuje niezaliczonym okrążeniem – nawet cofanie czasu nie naprawi naszego błędu, dlatego należy bardzo uważać. Czas nie jest ważny, najważniejsze to nie wyjechać poza linię na 5 kolejnych okrążeniach. To czy gra zaliczyła Wam okrążenie sprawdzicie w prawym górnym rogu ekranu.

SBK 22 - time trial

 

srebro Fully Tested 30
Complete all Development Tests during a weekend as a rider in Career mode.

W trybie kariery podczas weekendów wyścigowych Wasz zespół daje Wam listę kilku dodatkowych zadań do wykonania (Development test). Raz jest ich mniej, raz więcej. Czasami jest to zrobienie określonego czasu, czasami przejechanie treningu bez upadku lub zrobienie najlepszego czasu we właściwym wyścigu. Waszym zadaniem jest wypełnienie całej listy podczas jednego takiego weekendu.

SBK 22 - develpment tests

 

srebro Negotiation Wizard 30
Ensure that a Team accepts your counteroffer during a negotiation in Career mode.

W trybie kariery, pod koniec sezonu zaczną pojawiać się oferty kontraktów na kolejny sezon. Dla tego trofeum w odpowiedzi musimy wybrać negocjacje i zmienić parametry umowy. Najlepiej nie szarżować za bardzo z liczbami, aby mieć większą szansę na zaakceptowanie negocjacji przez zespół. Tydzień później powinniśmy otrzymać odpowiedź, a jeśli zespół się zgadza na nowe warunki, to trofeum wyląduje na naszym koncie.

 

zloto The King of Profit 90
Earn 1,000,000 Credits in Career mode.

W SBK 22 po każdym weekendzie wyścigowym w trybie kariery na wasze konto wpadają pieniądze. Trofeum wpadnie, gdy zarobicie milion Cr. W jednym sezonie jest to raczej niewykonalne, ale z każdym kolejnym możemy sobie wynegocjować lepsze warunki. Pieniądze się kumulują, więc nie musicie ich odkładać.

 

zloto On Top of the World 90
Reach a Reputation level higher than 500,000 as a rider in Career mode.

Po każdym weekendzie wyścigowym w trybie kariery w SBK 22 rośnie Wasza reputacja/liczba fanów. Trofeum wpadnie, gdy wskaźnik pokaże ponad 500 000 tysięcy. W jednym sezonie jest to raczej niewykonalne, ale wraz z naszymi postępami i wynikami, w kolejnych sezonach liczba zdobywanych punktów podczas jednego weekendu będzie rosła.

 

braz Until the End 10
Complete 10 races with wear and consumption active in Round, Championship, or Career mode.

Warunkiem dla tego trofeum jest ustawienie jazdy z zużyciem opon oraz spalaniem paliwa. Powinno to być domyślne ustawienie gry. Trofeum wydaje się mieć nieprecyzyjny opis lub jest zbugowane, ale na korzyść gracza. Mi wpadło po drugim weekendzie wyścigowym, czyli po 4 wyścigach (lub 6-8 jeśli liczą się kwalifikacje i sprint), a jeździć zacząłem od razu w trybie kariery.

 

braz Research and Development 10
Complete the bike development in Career mode.

Możliwe do przeoczenia.

Tryb kariery dostarcza nam również możliwość rozwoju maszyny, którą się ścigamy. Aby to robić musimy przejść do menu rozwoju i tam do kolejnych badań przypisać grupę techników. Potrzebne są również zasoby, które zdobywamy albo wypełniając zadania podczas weekendu wyścigowego, albo poprzez przypisanie techników do ich pozyskiwania (polecam pierwszą opcję, bo wtedy technicy mogą pracować nad ulepszeniami). Trofeum wpadnie, gdy wypełniły całe drzewko rozwoju co zajmie nam najpewniej więcej niż jeden sezon, dlatego koniecznie w takim wypadku musimy przedłużyć kontrakt z obecnym zespołem.

SBK 22 - Bike deelopment

 

srebro Zealous 30
Complete 25 valid laps in Time Trial mode.

W trybie time trial musimy ukończyć 25 zaliczonych okrążeń. Tryb ten jest nieco bardziej restrykcyjny pod względem ograniczeń toru i nawet najmniejsze wyjechanie poza linię skutkuje niezaliczonym okrążeniem – nawet cofanie czasu nie naprawi naszego błędu, dlatego należy bardzo uważać. Jeśli jednak zależy nam tylko na pucharku to najlepiej zostawić pobijanie rekordów na chwilę na boku i skupić się na bezbłędnym kończeniu kolejnych okrążeń.

SBK 22 - time trial

 

braz Stopwatch Artist 10
Reach your Qualification objective 15 times in Career Mode.

Podpisanie kontraktu z zespołem wiąże się z obowiązkami. Tutaj mamy je rozdzielone na dwa obszary:

1) Wyniki kwalifikacji;

2) Wyniki wyścigu.

W tym trofeum interesuje nas pierwsza opcja. Wymagania nie zmieniają się w trakcie sezonu i zazwyczaj dotyczą zakwalifikowania się w odpowiednim rzędzie lub zdobycia Pole position. Potrzebujemy spełnić 15 razy takie wymagania, co w najlepszym wypadku zajmie nam 1 sezon + 3 dodatkowe weekendy wyścigowe.

 

braz A Promise Kept 10
Reach your Race objective 15 times in Career Mode.

Podpisanie kontraktu z zespołem wiąże się z obowiązkami. Tutaj mamy je rozdzielone na dwa obszary:

1) Wyniki kwalifikacji;

2) Wyniki wyścigu.

W tym trofeum interesuje nas druga opcja. Wymagania nie zmieniają się w trakcie sezonu i zazwyczaj dotyczą kończenia weekendu w wybranej topce. Potrzebujemy spełnić 15 razy takie wymagania, co w najlepszym wypadku zajmie nam 1 sezon + 3 dodatkowe weekendy wyścigowe.

 

srebro Time to Show Off 30
Complete 10 multiplayer races.

Patrz opis trofeum zloto Competition’s in Your Blood.

 

zloto World Champion 90
Win the Championship as a rider in Career mode.

W trybie kariery musimy przynajmniej raz zdobyć mistrzostwo. Kluczem jest oczywiście wygrywanie wyścigów. Polecam rozgrywanie pełnych weekendów dlatego, aby na treningu poznać trasę i wypracować sobie skilla na kwalifikacje i właściwe wyścigi. Gdy uznacie, że jesteście gotowi, po prostu skipujcie sesje treningowe. Jeśli wygrywamy wszystkie wyścigi puchar może wpaść nawet przez zakończeniem sezonu, gdy tylko zapewnimy sobie mistrzostwo.

 

zloto Competition’s in Your Blood 90
Complete 15 multiplayer races.

W SBK 22 możemy wziąć udział również w multiplayerowych rozgrywkach. Musimy ukończyć 15 wyścigów w tym trybie. Nie musimy dojeżdżać do mety aby gra nam wyścig zaliczyła.

 

braz Newbie 10
Complete 5 multiplayer races.

Patrz opis trofeum zloto Competition’s in Your Blood.

 

braz The Road to Fame 10
Reach a Reputation level higher than 185,000 as a rider in Career mode.

Patrz opis trofeum zloto On Top of the World.

 

srebro Entrepreneur 30
Earn 500,000 Credits in Career mode.

Patrz opis trofeum zloto The King of Profit.

 

braz Student 10
Earn 200,000 Credits in Career mode.

Patrz opis trofeum zloto The King of Profit.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.