Serial Cleaner – Poradnik do trofeów i osiągnięć

Jako mąż i ojciec nie wstydzę się powiedzieć, że sprzątanie w domu należy w dużej części do moich obowiązków. Niestety, w przeciwieństwie do najnowszego tytułu od rodzimego iFun4all, w domu rzadko zdarza mi się sprzątać plamy krwi, nie wspominając już o martwych ciałach. W Serial Cleaner wcielamy się w rolę Boba, który jest seryjnym czyścicielem i którego zadaniem jest sprzątać bałagan, który pozostawiają po sobie bardzo niechlujni zbóje. Przez trwającą 20 misji kampanię główną będziemy wrzucać worki z ciałami do bagażnika naszego samochodu, do maszyny tnącej drewno, lub innych wynalazków, które pomogą nam pozbyć się śladów. Dodatkowo, przy użyciu podręcznego odkurzacza (oczywiście piorącego), będziemy musieli wyczyścić ślady krwi oraz dowody rzeczowe, które bez zastanowienia zostawili sprawcy. W tym wszystkim przeszkadzają nam bardziej lub mniej rozgarnięci policjanci, którzy patrolują okolicę i omiatają ją swoim wzrokiem, niczym przeciwnicy w klasycznym Commandos: Behind Enemy Lines.

To się ekipa z iFun4all popisała…

Gra utrzymana jest w bardzo komiksowym, kanciastym stylu, lecz działa to wyłącznie na jej korzyść. Dzięki temu wszystko jest w grze widoczne i od razu wiadomo, które przedmioty możemy wykorzystać przy sprzątaniu czy gdzie znajdują się ciała i dowody. Zamiatanie realistycznych trupów 3D byłoby dużo bardziej traumatyczne niż to, co oferuje Serial Cleaner. Mimo dość lekkiego podejścia do oprawy wizualnej, gra serwuje pomiędzy misjami mroczną fabułę, która popycha naszego bohater do robienia rzeczy, których bardzo nie chce robić i które mogą poważnie zagrozić jemu i jego rodzinie. Historia ta jest opowiadana poprzez rozmowy telefoniczne oraz interakcje z telewizorem i odbiornikiem radiowym, nad którymi pojawiają się dymki z treścią rozmów czy przekazów. Czułem w tych elementach inspirację Hotline Miami, lecz fabuła Serial Cleaner jest dużo bardziej ugruntowana i trzyma się logicznej całości, nie wymagając przy tym szukania potrójnego dna. Punktem wspólnym obu tytułów jest natomiast genialna muzyka. Mimo iż tutaj utrzymana jest bardziej w konwencji rocka niż elektroniki, świetnie wpisuje się w rytm wykonywanych zadań i podnosi tempo bicia serca w bardziej krytycznych sytuacjach.

Oprócz dwudziestu misji głównych, gra oferuje też 10 zablokowanych zadań, które można odkryć po znalezieniu taśm filmowych porozrzucanych po poziomach. Dodatkowe misje rzucają nas w sceny zbrodni znane z klasycznych filmów, takich jak Obcy, Gwiezdne Wojny czy Lot nad kukułczym gniazdem. Nic tak nie poprawia humoru na koniec rozgrywki jak wrzucenie ciała Ellen Ripley do szafy, w której (dość nieskutecznie) chowa się Ksenomorf. Wszystkie te poziomy możemy też rozgrywać w kostiumach, inspirowanych postaciami filmowymi. Wisienką na torcie dla najbardziej wymagających graczy jest tryb wyzwań, w którym można wyłączać wskaźnik zasięgu wzroku policjantów, usuwać miejsca do chowania, czy uruchomić próby czasowe. Jest to istotny dodatek, gdyż 30 dostępne w grze misje można ukończyć w kilka godzin.

Zabiłbym, żeby dostać bilety na ten koncert.

Serial Cleaner jest tytułem, które mogę polecić wszystkim graczom. Miks świetnej oprawy audio-wizualnej, dobrze stopniowanego poziomu trudności w poziomach i genialnej muzyki wyszedł ekipie iFun4all wyśmienicie. Być może dla niektórych będzie za łatwo i za krótko, ale dodatkowe tryby wyzwań pozwolą na podbicie stopnia trudności i zapewnią kolejne kilka godzin dobrej zabawy. W dobie 40-godzinnych gier z otwartym światem, ja jestem zawsze chętny na krótsze tytuły, którym można poświęcić kilka wieczorów i świetnie się przy nich bawić, bez powtarzalności i bez znudzenia. Serial Cleaner jest zdecydowanie jedną z takich gier.

Plusy:

 • poziom łamigłówek,
 • oprawa audio-wizualna,
 • oryginalny pomysł,

Minusy:

 • dla wybrednych – za krótka,

 

 

Informacje ogólne:

Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
Ilość trofeów: x1 / x4 / x18 / x6
Ilość trofeów offline: 29
Ilość trofeów online: 0
Minimalna ilość przejść: 1 + wybieranie zadań
Trofea możliwe do przeoczenia:  Przy nieograniczonym wyborze zadań łatwo powrócić do wszystkich trofeów.
Zglitchowane trofea: BRAK
Czas do zdobycia platyny: 3-5 godzin

 

Krok po kroku:

Krok 1. Przejdź 20 misji głównych na 100% i zbieraj znajdźki

20 zadań głównych dobrze wprowadza kolejne mechaniki gry i pozwala zaznajomić się z różnymi typami przeciwników oraz strategiami niezbędnymi do wypełnienia misji. Przechodząc kampanię główną zwróć uwagę na to, aby w każdym zadaniu, gdzie to jest możliwe, posprzątać 100% krwi. Misje, w których udało Ci się to zrobić oznaczone są znakiem 100% na ekranie wyboru misji. Niestety, zadania, w których w ogóle nie ma krwi do sprzątania, nie są w żaden sposób oznaczone, więc może być mylące czy dane zadanie nie ma krwi czy nie udało Ci się w nim zebrać 100%. Jeśli jednak będziesz robić to systematycznie, nie powinien to być problem. Filmik poniżej pokazuje wyniki naszego perfekcyjnego sprzątania.

Dodatkowo, w każdym z poziomów schowana jest jedna znajdźka – kostium lub taśma filmowa. Musisz je znaleźć do zdobycia trofeów Modniś i Kolekcjoner specjalista oraz do odblokowania 10 misji dodatkowych. Lokacje znajdziek, wraz z filmem, przedstawione są w opisie trofeum Kolekcjoner specjalista.

Między misjami zwróć uwagę na miejsca do interakcji w domu sprzątacza. W każdym przerywniku porozmawiaj z mamą, obejrzyj TV, posłuchaj radia i przeczytaj gazetę. Wszystkie te miejsca oznaczone są na niebiesko po włączeniu zmysłu sprzątacza ().

Po ukończeniu 20 misji głównych odblokujesz następujące trofea:

 • Posprzątane srebro
 • Modniś srebro
 • Na wysoki połysk braz
 • Pedant zloto
 • Początkujący kolekcjoner braz
 • Kolekcjoner specjalista zloto
 • Oczytany srebro
 • Okno na świat srebro
 • Na fali  srebro
 • Synek mamusi srebro

 

Krok 2. Przejdź zadania dodatkowe

Znalezione 10 taśm filmowych w zadaniach głównych odblokuje kolejne 10 misji, których ukończenie nagrodzone jest jednym trofeum. W trakcie wykonywania tych zadań nie musisz nic zbierać i nie musisz starać się posprzątać miejsca zbrodni na 100%. Wystarczy ich ukończenie, a na Twoim koncie pojawi się trofeum:

 • Kinomaniak zloto

 

Krok 3. Sprzątanie (HA!)

Gra oferuje też kilka trofeów dodatkowych, z których większość odblokujesz po prostu grając w grę. Jeśli jednak Twój poziom skradania i czyszczenia spowoduje, że przejdziesz tytuł bez powtarzania zadań wielokrotnie, niezbędne będzie powrócenie do niektórych z nich, aby nabić pewne liczniki dotyczące liczby schowanych ciał czy odwracania uwagi policjantów. Dodatkowo, gra oferuje wyzwania, które są niezbędne do odblokowania dwóch kolejnych pucharów. Szczegółowe wymagania opisane są przy konkretnych trofeach. Po wypełnieniu ich wszystkich na Twoim koncie wylądują następujące trofea:

 • Nowe szaty Czyściciela braz
 • Pojawiasz się… srebro
 • …i znikasz srebro
 • Narodziny pretendenta! braz
 • Wielbiciel wyzwań srebro
 • BUM! Kulka w łeb! braz
 • Hej, słuchaj! srebro
 • Złap mnie, jeśli potrafisz! srebro
 • Nocny marek srebro
 • W biały dzień srebro
 • Nie poddam się braz
 • Orientacja w terenie srebro
 • Spojrzałeś! srebro
 • Łiiii! srebro
 • Z deszczu pod rynnę srebro
 • Hej, chłopaki! srebro
 • Usługi usuwania ciał zloto
 • Perfekcjonista platyna

 

 

Poradnik:

platyna Perfekcjonista / Spotless
Odblokuj wszystkie osiągnięcia w grze Serial Cleaner / Unlock all Trophies in Serial Cleaner!

Platyna nie odblokuje się sama ale gra bardzo dobrze uczy wszystkich mechanik gry i stopniuje poziom trudności, dzięki czemu przy odrobinie cierpliwości nawet najtrudniejsze etapy gry nie powinny sprawić Ci problemów. Wszystkie trofea dodatkowe można odblokować poprzez wybory rozdziałów, więc można do nich spokojnie podejść po ukończeniu głównej fabuły gry.

 

srebro Posprzątane / Done Cleaning
Ukończ wszystkie zlecenia fabularne / Complete all story contracts

Trofeum związane z fabułą. Ten puchar odblokujesz po ukończeniu wszystkich 20 zadań głównych. Filmik poniżej przedstawia jak nam udało się to zrobić.

 

zloto Kinomaniak / Moviegoer
Wypełnij wszystkie ukryte zlecenia filmowe / Complete all movie-themed bonus contracts

Aby odblokować to trofeum musisz najpierw znaleźć 10 taśm filmowych porozrzucanych po zadaniach głównych. Odblokuje to dodatkowe zadania, których przejście nagrodzone będzie pucharem. Lokacje taśm filmowych opisane są przy trofeum Kolekcjoner specjalista, natomiast na filmiku poniżej pokazaliśmy nasze sprzątanie planów filmowych.

 

braz Nowe szaty Czyściciela / Cleaner’s New Threads
Rozegraj zlecenie w jednym z odblokowanych kostiumów / Play a contract wearing an unlockable costume

Podczas przechodzenia zadań głównych natkniesz się na dodatkowe kostiumy, poukrywane w odległych zakątkach poziomów. Aby odblokować to trofeum musisz znaleźć przynajmniej jeden z nich a następnie założyć go w głównym menu gry. Lokacje kostiumów opisane są przy trofeum Kolekcjoner specjalista.

 

srebro Modniś / Fashion Freak
Odblokuj wszystkie kostiumy / Unlock all costumes

Patrz opis trofeum Kolekcjoner specjalista.

 

braz Na wysoki połysk / Squeaky Clean
Uprzątnij 100% krwi podczas dowolnego zlecenia / Clean 100% of blood in any contract

Patrz opis trofeum Pedant.

 

zloto Pedant / Stickler
Uprzątnij 100% krwi podczas wszystkich zleceń fabularnych / Clean 100% of blood in all story contracts

W zadaniu 3 (Horoscope Date) wprowadzona jest dodatkowa mechanika, dzięki której główny bohater może ‚odkurzać’ krew z miejsca zbrodni. Aby odblokować to trofeum musisz posprzątać 100% krwi we wszystkich poziomach, w których ona występuje (3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18). W filmiku zamieszczonym przy opisie trofeum Posprzątane zobaczysz jak ładnie posprzątaliśmy po sobie. Zwróć uwagę, że rozmieszczenie ciał nie zawsze jest takie samo, więc jeśli chcesz bezpośrednio korzystać z pomocy naszego filmiku, musisz restartować zadanie dopóki nie dostaniesz takiego samego rozdania jak nasze.

 

braz Początkujący kolekcjoner / Novice Collector
Znajdź pierwszy ukryty przedmiot / Find your first secret item

Patrz opis trofeum Kolekcjoner specjalista.

 

zloto Kolekcjoner specjalista / Expert Collector
Znajdź wszystkie ukryte przedmioty / Find all secret items

W każdym z 20 zadań głównych znajdziesz po jednym ukrytym przedmiocie. Może to być jeden z dziesięciu kostiumów lub jedna z dziesięciu taśm filmowych, które odblokowują dodatkowe zadania. Filmik poniżej pokazuje ich lokacje a opis poniżej powinien Cię naprowadzić na cel.

 • Zlecenie 1. Kostium ukryty jest przy wielkich zbiornikach po lewej stronie poziomu.
 • Zlecenie 2. Kostium leży na ławce na prawo od ringu.
 • Zlecenie 3. Taśma leży na kocu, tuż obok obracającego się policjanta.
 • Zlecenie 4. Kostium leży na biurku tuż pod napisem ‚The Deadly Telegraph’.
 • Zlecenie 5. Kostium znajduje się między skrzyniami a betonową ścianą, na zewnątrz muru w lewej dolnej części poziomu.
 • Zlecenie 6. Taśma ukruta jest na statku, który najpierw trzeba poruszyć przełącznikiem z prawej strony poziomu.
 • Zlecenie 7. Kostium znajdziesz na samym początku poziomu, gdy udasz się wzdłuż drewnianych bali, przy prawej krawędzi ekranu.
 • Zlecenie 8. Taśma ukryta jest za trzcinami na górze poziomu, na wysokości samochodu Boba.
 • Zlecenie 9. Kostium znajdziesz w toalecie po lewej stronie dyskoteki.
 • Zlecenie 10. Taśma znajduje się w salonie fryzjerskim, na biurku, nad napisem ‚BARBER’.
 • Zlecenie 11. Kostium leży na górnej platformie, na lewo od billboardu z hamburgerem, na skraju poziomu.
 • Zlecenie 12. Taśma leży pod drzewem w prawym górnym roku poziomu.
 • Zlecenie 13. Kostium znajduje się za murkiem po prawej stronie poziomu. Aby się do niego dostać musisz przejść pomiędzy pokojami motelowymi.
 • Zlecenie 14. Taśmę znajdziesz w prawym górnym rogu planszy, za pudłami.
 • Zlecenie 15. Kostium leży na szafce nocnej przy biurku w ostatnim pokoju w budynku po lewej stronie.
 • Zlecenie 16. Taśma leży po prawej stronie poziomu, nad radiowozem, na prawo od basenu z materacem.
 • Zlecenie 17. Taśma znajduje się w budynku oznaczonym napisem ‚Lawe Office’. Widać ją przez szybę w prawej części pomieszczenia.
 • Zlecenie 18. Taśma leży w dolnej części środkowej sekcji poziomu obok budynku z napisem ‚Justyna’.
 • Zlecenie 19. Taśmę znajdziesz na półce w pokoju po lewej stronie od miejsca, w którym uwięzione są mamy.
 • Zlecenie 20. Taśma znajduje się na biurku w ostatnim pomieszczeniu po lewej stronie na dole poziomu.

 

srebro Pojawiasz się… / Now You See Me…
Uniknij złapania pięć razy podczas jednego zlecenia / Escape capture five times in any single contract

Patrz opis trofeum …i znikasz.

 

srebro …i znikasz / …Now You Don’t
Ukryj się, będąc w zasięgu wzroku wroga, pięć razy podczas jednego zlecenia / Hide while in view of an enemy five times during any single contract.

Większość policjantów, patrolujących tereny zadań, zacznie gonić sprzątacza jeśli ten wejdzie w ich pole widzenia. Korzystając z elementów środowiska, takich jak wysokie donice czy kosze na śmieci możesz schować się pościgowi. Po kilku chwilach rożek widzenia policjanta zmieni się z czerwonego na pomarańczowy, co oznacza, że policjant przestał Cię szukać. Powtórz tę czynność pięć razy w jednym zadaniu, aby odblokować to trofeum. Upewnij się, że jesteś w polu widzenia policjanta, gdy chowasz się w wyznaczonych miejscach.

 

braz Narodziny pretendenta! / Here Comes A New Challenger!
Wypróbuj jeden z trybów wyzwań / Check out any Challenge mode

Patrz opis trofeum Wielbiciel wyzwań.

 

srebro Wielbiciel wyzwań / Challenge Seeker
Wypróbuj wszystkie tryby wyzwań / Play all Challenge modes

Aby odblokować to trofeum, musisz zacząć dowolne zadanie przy użyciu wszystkich trybów wyzwań. Aby to zrobić, na ekranie wyboru zadania wciśnij . Następnie wybierz jeden z trybów i uruchom misję. Od razu po załadowaniu, wyjdź do menu głównego i powtórz tę czynność dla pozostałych trybów, zarówno dziennych jak i nocnych. Nie musisz ukończyć zadania w trybie wyzwania.

 

braz BUM! Kulka w łeb! / BOOM! Headshot!
Zgiń z ręki strzelca / Get killed by a Shooter for the first time

Pierwszy strzelający policjant pojawia się w zadaniu 17 (Mafia Manslaughter) i patroluje chłodnię, w której wiszą świnie. W przeciwieństwie do innych policjantów, strzelacz nie będzie Cię gonił tylko od razu wypali do Ciebie z pistoletu. Gdy zrobi to po raz pierwszy, odblokujesz to trofeum.

 

srebro Hej, słuchaj! / Hey, Listen!
Spraw, by co najmniej czterech przeciwników zatrzymało się z powodu obiektu generującego hałas / Get at least four enemies to investigate a sound decoy

W poziomie 9 (Disco Fever) gra wprowadza przedmioty, które dźwiękiem mogą przywołać do siebie policjantów w ich zasięgu. Mogą to być ekspresy do kawy, radia, głośniki, itp. Są one zaznaczone w poziomach kolorem fioletowym. Aby odblokować to trofeum, uruchom taki przedmiot, aby przywołać do niego przynajmniej czterech policjantów. Możesz to zrobić od razu w misji numer 9.

 

srebro Złap mnie, jeśli potrafisz! / Catch Me If You Can
Przez pięć sekund uciekaj przed goniącym cię przeciwnikiem / Be pursued by an enemy for five seconds

Aby odblokować to trofeum musisz uciekać przez pięć sekund przed policjantem, który ma Cię w zasięgu wzroku. Trofeum wydaje się działać najlepiej jeśli uciekasz przed policjantem w linii prostej. Bardzo łatwo jest to zrobić w misji #2. Wejdź do sali treningowej po prawej stronie od miejsca startowego i zwab do siebie policjanta patrolującego budynek. Następnie uciekaj przed nim w lewo wzdłuż dolnej krawędzi ekranu, dopóki nie odblokujesz pucharu.

 

srebro Nocny marek / Nocturnal
Wypełnij 20 zleceń nocą / Complete any night-time contract 20 times

Niektóre zadania główne będą miały miejsce nocą. Dodatkowo, możesz włączyć tryb nocy w menu wyzwań (wciśnij  przy wyborze misji). Aby odblokować to trofeum, musisz ukończyć 20 zadań w nocy. Po wypełnieniu wszystkich zadań głównych, wybierz ponownie misję numer 1 i dowolne nocne wyzwanie. Ukończenie pierwszej misji powinno Ci zająć około 30 sekund. Powtarzaj ją tak długo, aż nie odblokujesz tego pucharu.

 

srebro W biały dzień / I Can See Clearly Now
Wypełnij 20 zleceń za dnia / Complete any daytime contract 20 times

Patrz opis trofeum Nocny marek. Zrób to samo, co w przypadku tamtego trofeum, lecz z menu wyzwań wybierz dowolne wyzwanie dzienne (np. próba czasowa).

 

braz Nie poddam się / I Will Survive
Ponieś pięć razy porażkę podczas tego samego przejścia misji / Fail a contract five times during a single playthrough

O ile nie jesteś bogiem cierpliwości i skradania, to trofeum powinno wpaść naturalnie. Nie jest problemem dać się złapać pięciokrotnie w trakcie jednego zadania, szczególnie w późniejszych misjach. Jeśli jednak pod koniec głównej kampanii ciągle nie będziesz mieć tego pucharu, uruchom dowolne zadanie główne i wejdź w drogę dowolnym policjantom pięć razy.

 

srebro Orientacja w terenie / Well Oriented
Użyj Zmysłu Czyściciela przez łącznie 10 minut / Use Cleaner Vision for a total of at least 10 minutes

Przytrzymując  główny bohater uruchamia wizję sprzątacza, dzięki której widzi miejsca do chowania się, wszystkie ciała, dowody i inne pomocne elementy środowiska. Jest to bardzo pomocne narzędzie i jest duża szansa, że w trakcie wykonywania zadań głównych użyjesz go przez 10 minut lub więcej. Jeśli jednak tak się nie stanie, uruchom dowolną misję główną i trzymaj  dopóki nie pojawi się notyfikacja o trofeum.

 

srebro Spojrzałeś! / Made You Look
Spraw, by przeciwnicy 100 razy zareagowali na zniknięcie dowodu lub ciała / Make an enemy react to a missing item or body bag 100 times

To trofeum również powinno odblokować się w trakcie przechodzenia głównej kampanii. Za każdym razem, gdy policjant zobaczy, że z wyznaczonego miejsca zniknął dowód lub ciało, zboczy ze ścieżki patrolu, aby bliżej się mu przyjrzeć. Podobne zachowanie wywoła worek z ciałem. Możesz go przesunąć o małą odległość, aby zmusić policjanta do zbadania przedmiotu. Jeśli nie odblokujesz trofeum po ukończeniu 20 zadań głównych, uruchom jedno z późniejszych zadań, gdzie znajduje się dużo przedmiotów i policjantów i baw się z nimi w kotka i myszkę, przenosząc ciało z miejsca na miejsce, powodując ich konsternację.

 

srebro Łiiii! / Wheeee!
Ślizgaj się na krwi przez łącznie 45 sekund podczas jednego zlecenia / Slide on blood for a total of 45 seconds in any single contract

Poruszając się po kałużach krwi, czyściciel zwiększa swoją prędkość. Można to wykorzystać, uciekając od policjantów. Można też to wykorzystać do zabawy. Aby odblokować to trofeum ślizgaj się na krwi w dowolnym zadaniu głównych przez przynajmniej 45 sekund. Nie wymaga to dodatkowych przycisków, wystarczy wejść postacią na kałużę i przemieszczać się z jednego jej końca na drugi.

 

srebro Z deszczu pod rynnę / Out of the Frying Pan and into the Fire
Ucieknij przeciwnikowi, korzystając ze skrótu, a następnie daj się złapać po drugiej stronie / Use a shortcut to escape an enemy and then get caught by an enemy at the other side

Dobrym miejscem na odblokowanie tego trofeum jest zadanie 17 (Mafia Manslaughter). Jeden ze skrótów prowadzi od policjanta z gwizdkiem na dole ekranu na samą górę ekranu, gdzie patrol ma jeden ze zwykłych mundurowych. Aby odblokować puchar, przemknij się dołem ekranu obok gwizdkowego, a następnie idź wzdłuż lewej ściany budynku za niebieskim mundurowym. Gdy dojdziesz w okolice górnego skrótu, stań na nim i poczekaj, dopóki policjant Cię nie zauważy. Wtedy przeskocz przez skrót prosto na policjanta z gwizdkiem i daj się złapać.

 

srebro Hej, chłopaki! / Hello Boys!
Pozwól, by jednocześnie ścigało cię trzech przeciwników / Be pursued by at least three enemies simultaneously

Do odblokowania tego trofeum polecam zadanie 3 (Horoscope Date). Znajdziesz tam dwóch policjantów patrolujących górną część poziomu i jednego stacjonarnego mundurowego między kamperami w dolnej części. Zwróć uwagę dwóch ‚górnych’ przeciwników i, ślizgając się na kałużach krwi, ucieknij w dolną część mapy, wabiąc trzeciego pościgowego. Trofeum odblokuje się chwilę po tym, jak trzeci policjant przyłączy się do obławy.

 

srebro Oczytany / Well Informed
Przeczytaj gazetę 15 razy / Read a newspaper 15 times

Patrz opis trofeum Synek mamusi.

 

srebro Okno na świat / TV and Chill
Obejrzyj telewizję 15 razy / Watch TV 15 times

Patrz opis trofeum Synek mamusi.

 

srebro Na fali / Tuned In
Posłuchaj radia 15 razy / Listen to the radio 15 times

Patrz opis trofeum Synek mamusi.

 

srebro Synek mamusi / Mommy’s Little Boy
Porozmawiaj z mamą w domu 15 razy / Talk to Mom 15 times

Pomiędzy misjami główny bohater znajduje się w swoim domu. Po wciśnięciu  i aktywowaniu wizji czyściciela zobaczysz kilka obiektów, z którymi możesz wejść w interakcję – telewizor, radio, gazetę i … mamę głównego bohatera. Przed każda misją podejdź w wyznaczone miejsca i wciskając  wykonaj przypisaną im czynność a odblokujesz trofeum po zrobieniu tego 15 razy. Jeśli pominiesz którąś z czynności pomiędzy misjami, zawsze możesz wrócić do dowolnej misji głównej i ją zrobić. Nie muszą być to ‚unikalne’ czynności, to znaczy nie musisz przesłuchać 15 unikalnych audycji w radio ani przeprowadzić 15 unikalnych dialogów z mamą.

 

zloto Usługi usuwania ciał / Body Removal Service
Sprzątnij 150 ciał / Dispose of 150 bodies

Trofeum to powinno odblokować się samoczynnie w trakcie przechodzenia głównej kampanii gry. Wszystkie posprzątane ciała liczą się do tej liczby, nawet jeśli bohater zostanie złapany przed ukończeniem zadania. Jeśli po ukończeniu 20 zadań głównych pucharek nie będzie Twój, powtarzaj dowolne z zadań, dopóki nie uzbierasz 150 ciał.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości iFun4all.