Serial Cleaners – Poradnik do trofeów i osiągnięć

30 września 2022
1

 

Platyna w Serial Cleaners nie jest trudna, ale musisz bardzo uważać na pomijalne trofea. Bez możliwości wybierania poziomów przegapienie jednego z nich może oznaczać przechodzenie gry od samego początku.

 

[poll id=”203″]

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
  • Czas do zdobycia platyny: 6-8 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox8 x8 x2
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: zloto The Germophobes, srebro Blood Capade, srebro The Wing and the Thigh, Bee Squat, Hackathon
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Serial Cleaners nie daje za dużo opcji, jeśli chodzi o planowanie podejścia do trofeów. W menu znajdziemy tylko opcje rozpoczęcia nowej gry lub kontynuowania starej. Nie ma możliwości wyboru misji i nie ma żadnych informacji o tym, co w poprzednich misjach udało się, lub nie, osiągnąć. Jest to szczególnie problematyczne w kontekście trofeum zloto The Germophobes, które wymaga całkowitego wyczyszczenia wszystkich lokacji. Zwróć uwagę, żeby skupić się na tym pucharku już od samego początku gry, żeby nie musieć przechodzić gry od początku. Pozostałe pomijalne trofea nie są aż tak straszne, ale warto odbębnić je tak szybko jak się da, żeby oszczędzić sobie niepokoju.

Poza tymi pucharami duża część odblokowuje się przechodząc kolejne rozdziały gry. Każdy z nich składa się z czterech misji – po jednej dla każdej postaci – które możesz przechodzić w dowolnej kolejności. Ja przechodziłem je zawsze w kolejności Bob – Vip3r – Psycho – Lati, lecz wydaje mi się, że kolejność nie ma znaczenia. Weź to jednak pod uwagę, jeśli któreś trofea fabularne odblokują się w trochę innej kolejności.

 

Poradnik:

platyna Serial CleanerS
Obtain all other trophies

Pod względem poziomu trudności nie powinno być z platyną żadnego problemu. Uważaj tylko na pomijlane trofea.

 

braz Clean Conscience 25
Finish party preparations

Trofeum fabularne. Odblokujesz je na koniec pierwszej sceny w domu po rozmowie przy szafie grającej.

 

zloto Off to a Good Start 75
Complete the first chapter

Trofeum fabularne. Będzie Twoje po skończeniu pierwszego rozdziału.

 

zloto Pride and Joy 75
Complete the second chapter

Trofeum fabularne. Odblokujesz je po skończeniu drugiego rozdziału.

 

zloto Eyes Yet To Open 75
Complete the third chapter

Trofeum fabularne. Będzie Twoje po skończeniu trzeciego rozdziału.

 

zloto Something Rotten 75
Complete the fourth chapter

Trofeum fabularne. Trafi na Twoje konto po skończeniu czwartego rozdziału.

 

zloto Witness Protection 75
Complete the fifth chapter

Trofeum fabularne. Będzie Twoje po skończeniu ostatniego rozdziału.

 

srebro A New Broom Sweeps Clean 35
Complete one mission without getting busted

Aby odblokować to trofeum musisz skończyć jedną z misji, nie dając się złapać przez policjantów. Mogą Cię zauważyć, ale o ile uda Ci się schować i przed nimi uciec trofeum się nie zablokuje. Zdecydowanie najlepiej się za to zabrać w pierwszej misji jako Bob. Patroluje ją tylko dwóch policjantów, z czego jednego można zamknąć kluczem w łazience, a drugiego bardzo łatwo po prostu unikać. Jeśli nie uda Ci się to za pierwszym razem, do czasu jak dojdziesz do końca gry wszystkie mechaniki powinny być Ci znane na tyle dobrze, że możesz zacząć grę od nowa i szybko załatwić to trofeum na pierwszej misji.

 

srebro Business as usual 50
Clean up 15 dead bodies

Trofeum fabularne. Ten puchar odblokujesz w trakcie przechodzenia misji po pozbyciu się 15 ciał.

 

braz So it goes 25
Get busted at least once

Istnieje duża szansa, że przynajmniej raz w ciągu gry powinie Ci się noga i złapią Cię policjanci. Jeśli nie to w dowolnej misji stań na widoku i poczekaj aż jeden ze stróży prawa do Ciebie podbiegnie i cofnie Cię do ostatniego zapisu gry.

 

srebro Small-time Finder 50
Collect 20 pieces of evidence

Trofeum fabularne. Podobnie jak w przypadku ciał, zbieranie dowodów jest wymaganiem do przejścia misji, więc to trofeum odblokujesz automatycznie.

 

zloto Total Recall 75
Live through all six memories

Trofeum fabularne. To trofeum odblokujesz równocześnie z pucharem zloto Something Rotten po ukończeniu czwartego rozdziału.

 

zloto All the Stories 100
Finish all main missions

Trofeum fabularne. Odblokujesz je na sam koniec gry, po pozbyciu się ciała Boba i odbyciu krótkiej konwersacji.

 

srebro Mr. Hygeni 25
Do the perfect cleaning on one map

Patrz opis trofeum zloto The Germophobes.

 

zloto The Germophobes 100
Do the perfect cleaning on every single map

Trofeum bardzo pomijalne!

To trofeum może zaważyć o tym, czy będzie trzeba przechodzić grę jeszcze raz od początku. Niestety gra nie oferuje wybierania misji, ani nawet sprawdzania statusu już ukończonych poziomów, więc musisz bardzo uważać i mieć nadzieję, że wszystko się uda. Celem pucharka jest całkowite wyczyszczenie wszystkich śladów ze scen zbrodni w każdej z misji. Aby móc ukończyć misję musisz 'odkurzyć’ tylko część krwi, lecz do odblokowania tego trofeum potrzebujesz wyzerować czerwony wskaźnik w lewym górnym rogu. Żeby wiedzieć na jakim etapie sprzątania jesteś polecam zostawić sobie przynajmniej jedno ciało lub dowód do zebrania – w przeciwnym wypadku wskaźnik zniknie i pojawi się tylko informacja o tym, że masz uciec z miejsca zbrodni. W każdym momencie możesz przytrzymać , żeby podświetlić miejsca, w których zostało jeszcze coś do posprzątania. Kieruj się tymi wskazówkami, a nie faktyczną krwią, którą widać bez podświetlania – łatwo w przeciwnym wypadku pominąć mniejsze ślady. W momencie, gdy posprzątasz całą krew, na dole ekranu w środku pojawi się na kilka chwil obrazek z postacią, którą sterujesz, dając Ci do zrozumienie, że cel został wykonany.

 

srebro Blood Capade 35
Do a single blood slide for 5 seconds as Bob

Trofeum możliwe do przeoczenia!

Opis trofeum jest trochę niedokładny. Ślizg nie musi być jeden i nieprzerwany. Na gifie poniżej pokazuję jak mi udało się odblokować to trofeum, kręcąc się na jednej dużej kałuży.

 

srebro The Wing and the Thigh 35
Dismember 10 corpses as Psycho

Trofeum możliwe do przeoczenia!

Do odblokowania tego trofeum potrzebujesz skorzystać ze zdolności specjalnej Psycho, którą jest rozwalanie ciał na kawałki piłą łańcuchową. Przytrzymaj  przy martwym delikwencie, aby skutecznie go rozczłonkować. Zrób to 10 razy w ciągu całej gry, a puchar będzie Twój. Możesz tę czynność wykonać na jednym ciele, dając się złapać po każdorazowym cięciu.

 

srebro Bee Squat 35
Leave 10 spray tags as Lati

Trofeum możliwe do przeoczenia!

W przypadku tego pucharka musisz skorzystać z puszek ze sprayem Lati (przytrzymaj ) 10 razy w ciągu całej gry. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz korzystać z tej zdolności, możesz to trofeum odblokować szybko podczas pierwszej misji Lati. Poczekaj na przybycie policji, namaluj trzy tagi i daj się złapać. Powtórz tę czynność kilkakrotnie, a trofeum będzie Twoje.

 

srebro Hackathon 35
Tamper with 10 objects through hacking console as Vip3r

Trofeum możliwe do przeoczenia!

Specjalną umiejętnością Vip3r jest hakowanie urządzeń (). Jest to przydatne choćby do odwracania uwagi patrolujących policjantów. Aby zdobyć to trofeum musisz aktywować hakowanie 10 razy w ciągu całej gry. Możesz w kółko hakować jedno urządzenie, więc warto odblokować to trofeum szybko i mieć je z głowy.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.