Shenmue III – Poradnik do trofeów

 

Shenmue III to gra skierowana przede wszystkim do fanów kultowych już dwóch pierwszych epizodów przygód Ryo Hazukiego. Jest to nostalgiczna przygoda żywcem wyjęta z epoki Dreamcasta. Co oczywiście nie wszystkim musi przypaść do gustu. Zdobycie platyny w tej grze nie jest może specjalnie trudne (zwłaszcza że możemy grać na najniższym poziomie trudności) jednak bardzo łatwo jest przegapić niektóre rzeczy, co może skutkować przechodzeniem gry raz jeszcze.

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 35-40h
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x9 x22
 • Liczba trofeów offline: 37
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: braz Wild Wild Plant Hoarder, srebro Expert Herbalist, braz Rumored Rodman, braz Rumored Fisherman,  srebro Adept Angler, zloto Capsule Hero, braz Good Karma, zloto Technique Master, srebro High-Score Master
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

KROK I – Bailu

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na wykonywaniu misji pobocznych, aby przypadkiem nie ominąć żadnej, popychając dalej fabułę (trofeum braz Good Karma). Jeśli zostało nam kilka godzin do zmroku i wyrobiliśmy się z zadaniami, to powinniśmy rozglądać się za ziołami (trofeum braz Wild Wild Plant Hoarder). Jednak pamiętajmy, że nie od początku będziemy mogli udać się we wszystkie miejsca. Warto też codziennie przeznaczyć trochę czasu na trening, aby zwiększać ilość naszego zdrowia i siłę ataków (drewniane przyrządy i sparingi). Przed udaniem się do 2 części gry, dostaniemy ostrzeżenie (kiedy gra będzie od nas chciała, abyśmy udali się na wieżę z Shenhuą). Przed udaniem się do Niaowu, koniecznie pamiętajmy, aby pobić wszystkie rekordy w salonie gier Arcade (trofeum srebro High-Score Master), łowić ryby w każdym dostępnym miejscu (trofeum braz Rumored Rodman) i zdobyć kilka odpowiednich przedmiotów na wymianę później na księgi (trofeum zloto Technique Master).

 

KROK II – Niaowu

Tak jak w Bailu, musimy skupić się na wykonywaniu misji pobocznych, aby jakiejś nie ominąć. Dalej w wolnych chwilach zbierajmy zioła (trofeum braz Wild Wild Plant Master) i wędkujmy we wszystkich dostępnych miejscach (trofeum braz Rumored Fisherman). W Niaowu znajduje się też najlepsze miejsce do szybkiego wyławiania ryb (trofeum zloto Angler Extraordinaire). Starajmy się codziennie przeznaczyć trochę czasu na łowienie tam, aby bezproblemowo zdążyć złowić przed końcem wymagane 1000 ryb (przy okazji to dobra metoda na zarabianie). Dokończmy też wbijanie wszystkich rekordów w pozostałych 2 salonach gier Arcade (trofeum srebro High-Score Master). Trenujmy do moment aż osiągniemy maksymalny poziom Kung-Fu. Wtedy warto zacząć zaliczać kolejne rundy turnieju na arenie walk w Rose Garden. Kiedy zdobędziemy już trofeum srebro City Magnate izloto King of Gamblers, możemy zacząć przeznaczać nasze pieniądze na kompletowanie zestawów zabawek z Toy Capsule (powinniśmy uzbierać 29 kompletów, więcej info przy zloto Capsule Hero) i wszystkich ksiąg (trofeum zloto Technique Master). W międzyczasie powinniśmy wbić trofeum zloto Shopkeeper? Popłynięcie łodzią do Old Castle będzie momentem, po którym nie będzie już powrotu do Niaowu. Tak na marginesie, gra kończy się porażką automatycznie 31 lipca, ale spokojnie powinniśmy zdążyć zrobić wszystko przed upływem czasu.

 

KROK III– Old Castle

Tutaj skompletować możemy ostatni zestaw zabawek z Toy Capsule do trofeum zloto Capsule Hero i dokończyć trofea związane z fabułą. Jeśli w ciągu gry nie zdążyliśmy złowić 1000 ryb do trofeum zloto Angler Extraordinaire, to możemy włączyć tryb NG+. Nie przenoszą się tam jednak postępy wykonywania zadań pobocznych. Wszystkie wykonuje się od nowa.

 

Poradnik:

platyna Shenmue Hero
Acquired all trophies.

Gratulacje!

 

braz Wild Wild Plant Hoarder
Collected all herbs in Bailu

Uwaga: Trofeum możliwe do przeoczenia jeżeli przejdziemy do Niaowu przed zebraniem wszystkich ziół!

Musimy zebrać wszystkie 191 ziół znajdujących się w pobliżu Bailu. Kiedy będziemy wystarczająco blisko, oznaczone zostaną czerwonym okręgiem. Musimy wtedy przejść w tryb pierwszoosobowy , spojrzeć na roślinę i wcisnąć . Poniżej znajdują się mapy z zaznaczonymi lokalizacjami ziół. Z góry przepraszam jeżeli coś nie jest idealnie zaznaczone w dokładnym miejscu. Mapy w grze są dosyć umowne, jednak z tak orientacyjną mapą i tak powinno być prościej. 🙂 Dosyć łatwo jest przeoczyć zioła, więc często będziemy ślimaczym tempem przeczesywać dokładnie obszary. Unikatowe dla misji pobocznych rośliny nie wliczają się do tego trofeum. Nie wszystkie obszary mapy będą dostępne od początku. Zebrane zioła można wymienić w lombardach na księgi z nowymi ciosami (potrzebne do trofeum zloto Technique Master) oraz w sklepach zielarskich/aptekach sprzedać, łącząc je w komplety.

 

braz Wild Wild Plant Master
Collected all herbs in Niaowu

Musimy zebrać wszystkie 199 ziół znajdujących się w pobliżu Niaowu. Kiedy będziemy wystarczająco blisko, oznaczone zostaną czerwonym okręgiem. Musimy wtedy przejść w tryb pierwszoosobowy , spojrzeć na roślinę i wcisnąć . Poniżej znajdują się mapy z zaznaczonymi lokalizacjami ziół. Z góry przepraszam jeżeli coś nie jest idealnie zaznaczone w dokładnym miejscu. Mapy w grze są dosyć umowne, jednak z tak orientacyjną mapą i tak powinno być prościej 🙂 Dosyć łatwo jest przeoczyć zioła, więc często będziemy ślimaczym tempem przeczesywać dokładnie obszary. Unikatowe dla misji pobocznych rośliny nie wliczają się do tego trofeum. Nie wszystkie obszary mapy będą dostępne od początku. Zebrane zioła można wymienić w lombardach na księgi z nowymi ciosami (potrzebne do trofeum zloto Technique Master) oraz w sklepach zielarskich/aptekach sprzedać, łącząc je w komplety.

 

srebro Expert Herbalist
Collected all available herbs

Uwaga: Trofeum możliwe do przeoczenia jeżeli przejdziemy do Niaowu przed zebraniem wszystkich ziół z Bailu!

Musimy zebrać wszystkie zioła z Bailu i Niaowu podczas jednego przejścia. Więcej info przy trofeach braz Wild Wild Plant Hoarder ibraz Wild Wild Plant Master.

 

braz Rumored Rodman
Fished in all spots in Bailu.

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia jeżeli nie wykonaliśmy zadań pobocznych Future Dream i Miracle Mushroom lub jeżeli nie wybraliśmy jako nagrody za zaliczenie tych zadań odkrycia sekretnego miejsca do łowienia.

Aby zdobyć to trofeum musimy przynajmniej raz łowić ryby w każdym dostępnym do tego miejscu we wiosce Bailu. Ryby łowimy wypożyczając wędkę w punkcie oznaczonym na mapce poniżej na czerwono. Następnie udajemy się do jednego z miejsc zaznaczonych na mapce poniżej na niebiesko. W tych miejscach nad akwenami wodnymi znajdują się drewniane tabliczki z namalowaną rybą. Wystarczy wtedy wcisnąć , aby Ryo zaczął łowić. W ciągu jednego dnia możemy łowić ryby tylko raz więc zaliczenie tego trofeum zajmie nam co najmniej 7 dni. Jak wspomniałem na początku, dwa miejsca są zablokowane. Odblokować je można wykonując misje poboczne Future Dream i Miracle Mushroom (więcej info przy trofeum braz Good Karma) i jako nagrodę wybierając “secret fishing location”.

 

braz Rumored Fisherman
Fished in all spots in Niaowu

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia jeżeli nie wykonaliśmy zadań pobocznych “Wagon Bus” oraz “Ryo plays Cupid” lub jeżeli nie wybraliśmy jako nagrody za zaliczenie tych zadań odkrycie sekretnego miejsca do łowienia.

Aby zdobyć to trofeum musimy przynajmniej raz łowić ryby w każdym dostępnym do tego miejscu w miasteczku Niaowu. Ryby łowimy wypożyczając wędkę w jednym z trzech miejsc, oznaczonych na mapce poniżej na czerwono. Następnie udajemy się do jednego z miejsc zaznaczonych na mapie poniżej na niebiesko. W tych miejscach nad akwenami wodnymi znajdują się drewniane tabliczki z namalowaną rybą. Wystarczy wtedy wcisnąć , aby Ryo zaczął łowić. W ciągu jednego dnia możemy łowić ryby 2 razy. Po jednym razie wypożyczając od obu wypożyczalni. Jak wspomniałem na początku, dwa miejsca (jedno przy magazynach w porcie i drugie przy świątyni Liu Jiao Shrine) są zablokowane. Odblokować je można wykonując misje poboczne Wagon Bus oraz Ryo plays Cupid  (więcej info przy trofeum braz Good Karma) i jako nagrodę wybierając “secret Fishing location”.

 

srebro Adept Angler
Fished in all available spots

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia!

Odblokujemy za łowienie przynajmniej raz w każdym dostępnym miejscu w Bailu i Niaowu podczas jednego przejścia gry. Więcej info przy trofeach braz Rumored Rodman ibraz Rumored Fisherman.

 

zloto Angler Extraordinaire
Caught 1,000 fish

Należy łowić ryby. Oj dużo ryb, aż was kciuki będą swędziały…z bólu. Najlepszym miejscem do łowienia jest zdecydowanie Niaowu i łowisko pośród skał koło świątyni Liu Jiao Shrine. Ryo rzuca tam spławikiem najbliżej, więc i czas potrzebny do przyciągnięcia ryby jest najkrótszy. Wypożyczamy zawszę najdroższą wędkę za 120 yuanów. Przy zbiorniku zarzucamy wędką i od razu rozpoczynamy zwijanie żyłki. Mniej więcej w połowie drogi na wędkę powinna się złowić ryba. Łowimy aż Ryo stwierdzi, że ma już dość. Wtedy idziemy do drugiej wypożyczalni wędek i rozpoczynamy połów w tym samym miejscu. Powtarzamy tak całą czynność codziennie przez kilkanaście dni. W ciągu jednego dnia powinniśmy łowić około 60 ryb. Wszystkie 1000 ryb musimy złowić na jednym zapisie. Jeżeli w trakcie przechodzenia gry nie złowiłyśmy wymaganej liczby ryb, to możemy kontynuować grę na danym zapisie, wybierając NG+(progres ilości złowionych ryb przechodzi).  Cały proces przedstawiłem na filmiku poniżej.

 

braz Fat Cat
Owned over 1,000 yuan

Powinno wpaść po drodze do zdobycia trofeum zloto Angler Extraordinaire.

 

braz Village Tycoon
Owned over 5,000 yuan

Powinno wpaść po drodze do zdobycia trofeum zloto Angler Extraordinaire.

 

srebro City Magnate
Owned over 10,000 yuan

Powinno wpaść po drodze do zdobycia trofeum zloto Angler Extraordinaire.Innym dobrym sposobem do zdobywania dużych ilości gotówki jest sprzedawanie w aptekach najdroższych zestawów ziół (lokalizacje ziół przy trofeach braz Wild Wild Plant Hoarder orazbraz Wild Wild Plant Master).

 

braz Novice Gambler
Owned over 20,000 tokens

Wpadnie po drodze do zdobycia trofeum zloto King of Gamblers.

 

srebro Experienced Gambler
Owned over 50,000 tokens

Wpadnie po drodze do zdobycia trofeum zloto King of Gamblers.

 

zloto King of Gamblers
Owned over 500,000 tokens

Jeśli nie chcemy bawić się w gry hazardowe (zapisywanie gry po zwycięstwie i wczytywanie po porażce, maksymalnie możemy jednak obstawiać tylko 1000, 1500 i 2000 w zależności od gry) to najlepszym sposobem na zdobycie tego trofeum jest po prostu kupno wymaganej liczby żetonów. Potrzebować jednak do tego będziemy aż 50 000 yuanów. Warto dlatego zaczekać ze zdobyciem tego trofeum do odblokowania zloto Angler Extraordinaire isrebro Expert Herbalist. Po drodze do złowienia 1000 ryb, powinniśmy za nie zdobyć sporą ilość gotówki (około 20 000). Drugie tyle powinniśmy zdobyć wymieniając w sklepach zielarskich/aptekach komplety ziół. Przed wymienieniem warto oczywiście zapisać grę, aby po zdobyciu trofeum wczytać zapis i odzyskać pieniądze.

 

braz Regular Shopper
Bought 10 items at a store

Wpadnie po drodze do zdobycia trofeum zloto Shopkeeper?

 

srebro Super Shopper
Bought 100 items at a store

Wpadnie po drodze do zdobycia trofeum zloto Shopkeeper?

 

zloto Shopkeeper?
Bought 1,000 items at a store

Aby zdobyć to trofeum musimy kupić w sumie 1000 przedmiotów w dowolnych sklepach. Najprostszym sposobem będzie:  przyszykowanie sobie 1000 yuanów > zapis gry > kupno na dowolnym straganie/sklepie z owocami lub warzywami 1000 sztuk najtańszych przedmiotów > wczytanie gry. W ten sposób wbijemy trofeum i nie stracimy pieniędzy. Ja kupiłem 1000 sztuk jabłek po 1 yuan, ale równie tanie są też niektóre inne owoce i warzywa.

 

braz Capsule Fan
Collected 5 series of capsule toys

Wpadnie po drodze do zdobycia trofeum zloto Capsule Hero.

 

srebro Capsule Star
Collected 15 series of capsule toys

Wpadnie po drodze do zdobycia trofeum zloto Capsule Hero.

 

zloto Capsule Hero
Collected all series of capsule toys

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia jeżeli udamy się pod koniec gry do Old Castle, nie posiadając wcześniej 29 kompletów!

Aby zdobyć to trofeum musimy skompletować wszystkie elementy, wszystkich 30 zestawów zabawek z automatów. Progres kompletowania możemy sprawdzić w menu, wciskając > zjeżdżamy do pozycji “Capsule Sets” > wciskamy > i przełączamy kolejne strony zakładki. Dany automat wypluwa tylko zabawki z danego zestawu (np. piłki). Nie mamy wpływu na to jaką zabawkę dostaniemy, wypadają one losowo. Jedne z większym prawdopodobieństwem, inne ze znacznie mniejszym (działają jak typowe lootboxy 😉 ). Jeżeli stracimy jakąś zabawkę (np. oddamy ją w misji pobocznej), to nie musimy szukać jej ponownie, dalej będzie się wliczać. Kilka automatów z zabawkami znajdziemy już w Bailu, jednak dopiero w Niaowu znajdują się wszystkie. Jeden w miejscu, z którego nie będzie już powrotu do reszty mapy. Dlatego przed udaniem się łodzią do Old Castle upewnijmy się że zebraliśmy 29 kompletów, zostawiając tylko jeden, Capsule Key Set. Poniżej znajduje się lista wszystkich kompletów i mapki z ich lokacjami

 • Tennis Set -3,4
 • Shoes Set -6
 • Fishing Set 1 -1,4
 • Heavy Machinery Set -3,8
 • Firefighter Set -2,10,19
 • Gem Set -2,9
 • Ball Set -2,5,7
 • Hat Set -6
 • Table Set -11
 • Ring Set -13
 • Jetboat Set -8
 • Radio Set -15
 • Vase Set -16
 • Gold Buddha Set -17
 • Other Buddha Set -18
 • Fishing Set 2 -9
 • Dog Set -14
 • Plate Set -16
 • Instrument Set -22
 • Game Set -22
 • Weapon Set -10
 • Car Set 1 -5
 • Mask Set -7
 • Animal Set -21
 • Capsule Key Set – w Old Castle, pod koniec gry
 • Car Set 2 -20
 • Television Set -15
 • Chair Set -20
 • Shenmue 1 Capsule Set -1,12
 • Shenmue 2 Capsule Set -8

 

braz Bailu Village
Completed key tasks in Bailu

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Niaowu
Completed key tasks in Niaowu

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Good Karma
Completed all subquests

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia!

Podczas jednego przejścia musimy wykonać wszystkie dostępne zadania poboczne. Jest do dosyć kłopotliwe, ponieważ zadania pojawiają się i znikają wraz z rozwojem fabuły. Dlatego bardzo łatwo jest coś przeoczyć. Dodatkowo kontynuowanie gry w NG+ restartuje postęp naszych zadań pobocznych. Poniżej znajduje się lista wszystkich misji wraz z momentem fabularnym kiedy stają się dostępne. Starajmy się wykonywać je zanim popchniemy fabułę dalej.

 

Bailu:

1. Capsule of Love – dostępne kiedy będziemy szukać gościa od Pail Toss który spotkał zbirów. Rozmawiamy z dzieckiem Bai Qinghao w Village Square. Najpierw każe nam zdobyć bardzo rzadki biały wabik z pobliskiego automatu z kapsułami, następnie Diamond P z automatu na Panda Market. Dajemy mu oba przedmioty, a następnie spotykamy go na drodze od Village Square do Tao-Get Shop

2. The Biggest Catch – dostępne po zabawie z dziećmi w chowanego w Sunflower Grove (zdobyciu trofeum braz Babysitter). Rozmawiamy z właścicielem wypożyczalni sprzętu wędkarskiego. Zaproponuje on nam wzięcie udziału w turnieju wędkarskim. Koniecznie zapisujemy wcześniej grę. W ciągu 3 godzin musimy złowić największą możliwą rybę. Jeśli przegramy, wczytujemy zapis. Wracamy do wypożyczalni i kończymy zadanie.

3. Heartbreak Kung Fu – dostępne po zabawie z dziećmi w chowanego w Sunflower Grove (zdobyciu trofeum braz Babysitter). Rozmawiamy z Yang Wenliang w miejscu z grami hazardowymi Joy Park niedaleko rzeki. Następnie idziemy do Sunflower Grove i gadamy do Wei Zhen. Wracamy potem do Yang Wenliang i znowu do Wei Zhen

4. Future Dream -dostępne kiedy pierwszy raz udamy się do Ternary Spring. Rozmawiamy z Zhi Mao w Panda Market. Musimy zdobyć dla niego piłkę do nogi. Wygrać ją możemy w Pail Toss przy Village Square. Wracamy do niego aby zakończyć zadanie. Uwaga: Koniecznie jako nagrodę wybierzmy sekretne miejsce do łowienia ryb aby nie zablokować trofeum braz Rumored Rodman

5. Medicine Delivery – dostępne po tym jak poznamy sekret Verdant Bridge (zdobędziemy trofeum braz Verdant Bridge’s Secret). Rozmawiamy z Elder Yeh koło Village Square. Musimy znaleźć 4 zioła. 3 z nich znajdziemy po drodze do trofeum braz Wild Wild Plant Hoarder, czwarte natomiast, Chai Hu Root, znajdziemy na drodze do Langhuishan, niedaleko znajdującego się tam bydła, gdzie wcześniej spotkaliśmy Shirina. Po znalezieniu wszystkich wracamy do Elder Yeh

6. Mr Su’s Tall Tales – dostępne po tym, jak rozpoczniemy poszukiwania Suna. Musimy udać się na Sunset Hill i porozmawiać z Mr Su. Powtarzamy czynność przez 3 kolejne dni aby zakończyć zadanie.

7. Catfish Rally – dostępne po tym jak z Shenhuą udamy się do Hermit’s Nest. Kolejne zadanie dostępne od właściciela wypożyczalni sprzętu do wędkowania. musimy złapać 4 specjalne sumy:

 • Biały – łapiemy w stawie zaraz koło punktu wypożyczeń. Musimy celować w zarośla na środku.
 • Niebieski – łapiemy w rzece, na zachód od miejsca z grami hazardowymi Joy Park. Celujemy skrajnie w lewo.
 • Zielony – łapiemy w stawie w Sunflower Grove. Celujemy w cień za kamieniem, lekko w prawo od początkowej pozycji.
 • Czerwony – łapiemy w rzece, na wschód od mostu. Celujemy skrajnie w prawo.

8. Miracle Mushroom – dostępne po pierwszym dniu ćwiczeń u Suna. Rozmawiamy z Kong Mei w Kong Mei Goods w Panda Market. Musimy znaleźć dla niej Lingzhi mushroom. Znajdziemy go w skalnym przejściu do punktu wędkarskiego na wschód od mostu. Wracamy do Kong Mei, aby wykonać zadanie. Uwaga: Koniecznie jako nagrodę wybierzmy sekretne miejsce do łowienia ryb, aby nie zablokować trofeum braz Rumored Rodman

9. Ghost Buster Request – dostępne po pierwszym dniu ćwiczeń u Suna. Rozmawiamy z dziećmi Meiling i Lihong w Sunflower Grove. Musimy udać się do Abandoned Temple po 7 wieczorem. Sun poprosi nas o znalezienie 5 Moonlight Mushrooms. Znajdują się one w okolicy świątyni, dosyć łatwo je wypatrzeć. Zanosimy je do Suna, a następnego dnia rozmawiamy ponownie z dziećmi.

10. Fabled Fabric Finder – dostępne pod sam koniec 1 części gry, kiedy z Shenhuą udajemy się do Elder Yeh. Rozmawiamy z Din Jinqinem w lombardzie na Panda Market. Udajemy się do Rainbow Basin i rozmawiamy z Ye Zijuan. Wracamy do lombardu aby zakończyć to zadanie.

 

Niaowu:

1. Wagon Bus – dostępne kiedy będziemy szukać straganu z posążkami Buddy. Rozmawiamy z chłopcem sprzedającym maski na straganie Funny Mask na Vendor Avenue. Zażyczy on sobie Wagon Busa z automatu z kapsułami niedaleko hotelu w porcie. Udajemy się ponownie do niego z zabawką i wybieramy nagrodę. Uwaga: Koniecznie jako nagrodę wybierzmy sekretne miejsce do łowienia ryb, aby nie zablokować trofeum braz Rumored Fisherman

2. A Wise Purchase – dostępne kiedy znajdziemy właściwy stragan z posążkami Buddy. Musimy porozmawiać z Xing na molo w porcie (dokładnie w miejscu gdzie przypłynęliśmy do miasta). Musimy dla niej kupić kilka przedmiotów:

 • Blue Fan – Traveler’s Goods na The Promenade niedaleko portu
 • Monk Fruit – stragan The Fruit Basket na Vendor Avenue
 • Niaowu Walker – stragan Dusty Pages na Vendor Avenue
 • Xiaolongbao – stragan Ray Buns na Vendor Avenue

3. Catch the Skipper – dostępne kiedy znajdziemy właściwy stragan z posążkami Buddy. Rozmawiamy z kobietą prowadzącą hotel w którym się zatrzymaliśmy. Niepłacącego klienta znajdziemy za magazynem w porcie. Musimy go pokonać w walce i następnie wrócić do hotelu.

4. Ren to the Rescue – dostępne kiedy spotkamy Rena (zdobędziemy trofeum braz Inseparable). Musimy z nim porozmawiać. Powinniśmy znaleźć go przechadzającego się koło straganów w porcie lub niedaleko hotelu. Czasami wybiera się też na the Promenade. Poprosi nas o Almond Mushroom, które kupimy w Tough Guy Herbs na the Promenade, zaraz przy Blossom Road. Rozmawiamy z nim jeszcze raz przy Peace of Pawn na the Promenade.

5. River Fishing Festival – dostępne kiedy uzyskamy dostęp do Senary Road. Musimy przed 11 rano porozmawiać z właścicielem straganu na którym wypożyczamy wędki na Vendor Avenue (Get Ready Fish). Weźmiemy udział w kolejnym turnieju wędkarskim. W ciągu 3 godzin musimy złapać jak najwięcej ryb. Miejsce i sposób w jaki powinniśmy łapać znajduje się na filmiku przy trofeum zloto Angler Extraordinaire

6. Vegetable Vigilance – dostępne po rozmowie z Wenem w Duck Heaven. Rozmawiamy z Shi Zirou na straganie warzywnym Village Vegetables na Vendor Avenue. Musimy przynieść  Termite Mushroom. Znajdziemy je przy Peking Duck House na Senary Road.

7. Ryo Plays Cupid – dostępne kiedy będziemy szukać Liu He Hall. Rozmawiamy z Zou Leyong w sklepie muzycznym Beats of Rage na New Paradise. Następnie rozmawiamy z Hua Shengling w Cake Shop (ciastkarnia zaraz obok), po czym udajemy się do kwiaciarni Nihao Flowers przy wejściu na the Promenade z portu. Ostatnim zadaniem będzie znalezienie kwiatów niedaleko miejsca do łowienia koło straganu na którym wypożyczamy wędki na Vendor Avenue (Get Ready Fish). Wracamu do Zou Leyong oddajemy kwiaty i w nagrodę dowiadujemy się o nowym miejscu do łowienia ryb.

8. Pink Panda of Happiness – dostępne po złapaniu złodzieja torebki (zdobędziemy trofeum braz Yi). Rozmawiamy z  Lang Baodong w Lion Smart Ball na the Promenade, niedaleko Vendor Avenue. Zdobywamy dla niej różowego misia pandę w grze Lucky Hit niedaleko hotelu w porcie.

9. Guilin Roll Creation! – dostępne po tym jak Dejing powie nam o bogatej parze z hotelu. Rozmawiamy z Jiang Youqun w Sushi Heaven w the Promenade niedaleko Vendor Avenue. Musimy znaleźć 3 składniki:

 • rozmawiamy z Zhu Qinmeng w Peking Duck House na Senary Road.
 • rozmawiamy z Ooyang Ming przy straganie Fruit Basket na Vendor Avenue.
 • rozmawiamy z Fan Xiaoru w Nihao Flowers przy wejściu na the Promenade z portu.

Wracamy do Jiang Youqun

10. Niaowu Tour – dostępne kiedy dostaniemy list polecający do Golden Goose VIP. Rozmawiamy z Wu Xiuming przed Ferry Terminal w porcie (zaraz na przeciw hotelu). Musimy znaleźć 6 flag z Chobu:

 • na molo w porcie (dokładnie w miejscu gdzie przypłynęliśmy do miasta)
 • przed Prize Cafe, obok the Golden Goose w New Paradise
 • obok Liu He Hall na Blossom Road, po drodze do Hua Xiao Temple
 • obok Buddha Heaven i Village Vegetables na Vendor Avenue
 • niedaleko Peking Duck House, przed wejściem do  Liu Jiao Shrine na Senary Road
 • za drugim budynkiem Lui Jiao Shrine na Senary Road

Po odnalezieniu wszystkich, wracamy do Wu Xiuminga

11. Hidden Treasure – dostępne kiedy otrzymamy kartę VIP do Golden Goose (zdobędziemy trofeum braz VIP). Rozmawiamy z Bai Zizi na straganie z książkami  Exotic Books, przy wejściu na Vendor Avenue. Następnie rozmawiamy z Wei Demin koło Blue Skies Gallery na Vendor Avenue. Idziemy na pusty plac na Vendor Avenue (z miejsca gdzie rozmawialiśmy przechodzimy przez kamienny łuk i skręcamy w lewo). Misio znajduje się na skrzyni na wprost. Oddajemy go Bai i kończymy zadanie.

12. Makeover Girl – dostępne po tym jak zaatakujemy kryjówkę Red Snakes po raz pierwszy. Rozmawiamy z Shi Weimin w Stonehead Haircuts na the Promenade zaraz przy wejściu z portu. Następnie rozmawiamy z Myao, którą znajdziemy w New Paradise koło Golden Goose i Cinematic Photo.

13. Stolen Sutra – dostępne kiedy znajdziemy Grandmaster Bei. Rozmawiamy z Lin Shiling w Liu Jiao Shrine na Senary Road. Następnie udajem się do Golden Goose i rozmawiamy z Renem. Kolejnym krokiem będzie udanie się do First Cash Pawnshop na the Promenade, niedaleko wejścia na Vendor Avenue i rozmowa z Peng Junjie. Odkupujemy przedmiot za 200 Yuan i wracamy do Lin.

14. Troubled Drug Store – dostępne kiedy będziemy musieli pytać w sklepach Kung-Fu o rozpoznanie specjalnej techniki. Rozmawiamy z Pan Zhiyao w The Healthy Drugs przy wejściu na Vendor Avenue. Poprosi nas o 3 zioła: Huang Qin Root, Coptis Root and a Da Huang Root Stalk. Pierwsze 2 znajdziemy wykonując trofeum braz Wild Wild Plant Master. The Root Stalk znajdziemy natomiast za hotelem, na obszarze odgrodzonym bramą, za skałą. Zanosimy wszystkie 3, aby zakończyć zadanie.

15. The Greatest Fortune – dostępne kiedy kupimy księgę Bajiquan Arcane. Rozmawiamy z  Shi Jiesheng w The Lucky Number na the Promenade, niedaleko wejścia z portu. Udajemy się do Snowman Ice Cream w New Paradise i walczymy z 2 zbirami. Wracamy do The Lucky Number, aby zakończyć zadanie.

 

braz Babysitter
Completed a game of hide-and-seek

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Scenic Point
Climbed the bell tower

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Gon
Trained under Sun and learned the Body Check

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Jie
Trained under Bei and learned the Reverse Body Check

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Dan
Saved the fortune teller from a drunk in the Promenade

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Yi
Got back the bag that was snatched

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Old Castle
Cross to the other shore in Niaowu to reach the old castle

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Inseparable
Reunited with Ren Wuying

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz Verdant Bridge’s Secret
Heard an old story about Verdant Bridge

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

braz VIP
Acquired a VIP Card for the Golden Goose

Trofeum związane z fabułą. Wpadnie samo podczas przechodzenia gry.

 

zloto Technique Master
Collected all skill books

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia!

Aby zdobyć to trofeum podczas jednego przejścia musimy znaleźć wszystkie 51 wymienione poniżej księgi, które odblokowują pewne ataki. Większość z nich można zdobyć na kilka sposobów. Wymieniając w lombardzie za różne zestawy, walcząc na arenie Rose Garden lub kupując w sklepach. Wtedy w pierwszej kolejności powinniśmy wybierać zdobycie poprzez wymianę ziół i kart sklepów (które nic nie kosztują), następnie wymianę zabawek z kapsuł i z gier hazardowych, później rzeczy, które kupujemy w sklepach i dopiero na końcu, w ostateczności, kupowanie gotowych ksiąg. Kosztują one bowiem sporo pieniędzy i zdobycie ich wszystkich w ten sposób byłoby dosyć kłopotliwe.

 

Dostępne w Bailu:

 1. Spiral Leg – do kupienia w Bailu, w sklepie zielarskim Tao-Get Store. Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Gourmet Set”.
 2. Ground Kick – do kupienia w Bailu, w sklepie zielarskim Tao-Get Store. Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Veggie Set”.
 3. Heaven Flip – wymienimy w  lombardzie, za zioła Licorice i Bellflower (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Hoarder). Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Healthcare Set”.
 4. Back Twist First – wymienimy w  lombardzie, za zioła Licorice, Bellflower, Ginger i Jujube (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Hoarder). Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Ancient Art Set”.
 5. Tiger Thigh – wymienimy w  lombardzie, za zioła Licorice, Bellflower, Ginger,  Jujube i Cinnamon (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Hoarder). Opcjonalnie wymienimy w lombardzie za Wooden Tathagata Statue (Sitting), Ceramic Arhat (Sitting) 2 (obydwa do kupienia w Bargain Buddha na Vendor Avenue), Gold Wise Man (Standing), Gold Hermit (Standing) (obydwa do kupienia w Buddha Heaven na Vendor Avenue), Copper Statue of a Military Officer (do kupienia w Soul of Buddha przy Blossom Road) i Gold Bodhisattva (Standing) (do kupienia w The Golden Buddha na the Promenade, zaraz przy wejściu z portu).
 6. Spinning Backfist – wymienimy w  lombardzie, za Block Racing Car i Clown Push Toy. Obydwa przedmioty wygrywamy u Liu Fanga w grze Lucky Hit przy  Village Square. Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Souvenir Set”.
 7. Heel Kick – wymienimy w  lombardzie, za Mini Soccer Ball (do wygrania u Xuan Shancun w grze Pail Toss przy  Village Square), Bird Carving (otrzymamy w misji pobocznej Capsule of Love), Green Glazed Vase (otrzymamy za 840 tokenów w punkcie wymiany obok lombardu). Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Chinese Food Set”.
 8. Flying Spear – wymienimy w lombardzie, za Frog Ornament (kupimy w sklepie zielarskim Tao-Get Store), Glass Bottle (kupimy w Kong Mei Goods przy Panda Market) i Digital Clock (do wygrania u Xuan Shancun w grze Pail Toss przy  Village Square). Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Dim Sum Set”.
 9. Hidden Sandstorm – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Heavy Machinery Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero). Opcjonalnie wymienimy w lombardzie w Niaowu za Blue Dragon Scimitar (do kupienia w Guan Yu Martial Arts na the Promenade), Self-Defense Tonfa (do kupienia w Muren Yard na the Promenade), Composite Bow (do kupienia w Kung Fu Tussle na Vendor Avenue), Spear (do kupienia w Shaolin Supply na Blossom Road) i Hexagonal Shuriken (Rubber) (do kupienia w Heaven’s Fist przy Senary Road).
 10. Backfist – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Firefighter Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 11. Sudden Shear – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Shenmue 1 Capsule Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).

 

Dostępne w Niaowu:

 1. Thunder Palm – otrzymamy od mnicha w Hua Xiao Temple w trakcie fabuły.
 2. Brawling Uppercut 2 – pracujemy w porcie w Niaowu jeżdżąc wózkiem widłowym, następnie po 7 wieczorem przychodzimy na molo.
 3. Tiger’s Fury – zdobędziemy za pokonanie 36 przeciwników na arenie w Rose Garden i zdobycie trofea srebro Battle Master.
 4. Lotus Cutter – wygramy na arenie w Rose Garden za pokonanie 10 przeciwnika w turnieju. Opcjonalnie wymieniamy w lombardzie za Simple Chandelier (do kupienia w Light & Brite na the Promenade, w przejściu gdzie Ryo zwalnia), White Juicer (do kupienia w Edge Electronica na the Promenade) i Drums (do kupienia w Beats of Rage, w New Paradise).
 5. Shinbone Smash – wymieniamy w lombardzie w Niaowu, za Ginger, Poria Cocos i Crow Dipper  (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Master). Opcjonalnie w Niaowu, wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Kung Fu Set”.
 6. Grievous Strike – wymieniamy w lombardzie w Niaowu, za Licorice, Belllflower, Peony, Trifoliate Orange, Ginger i Jujube  (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Master) opcjonalnie wygramy na arenie w Rose Garden za pokonanie 10 walk z 2 przeciwnikami w turnieju.
 7. Twin Palm Flurry – wymieniamy w lombardzie w Niaowu, za Licorice, Peony, Ginger, Poria Cocos, Jujube, Crow Dipper i Cinnamon (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Master).
 8. Rending Palm – wymieniamy w lombardzie w Niaowu, za Licorice, Ginger, Poria Cocos, Jujube, Crow Dipper, Dried Citrus Peel, Cang Zhu Root Stalk i Ginseng Root (lokalizacje można sprawdzić przy trofeum braz Wild Wild Plant Master).
 9. Interior Knee – wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Harbor Set”. Opcjonalnie wymienimy za Long-necked Blue Bottle(do kupienia od Jin Qixiong na straganie z porcelaną w porcie), African Plate(kupimy w sklepie Saramanda na The Promenade) , Hanging Scroll (Chicken)(kupimy od Yu Huiyou na straganie ze zwojami na The Promenade, koło rozpoczęcia Vendor Avenue) i Jingdezhen Vase (kupimy w sklepie Rare Vases na The Promenade).
 10. Charging Knee – wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Gardens Set”.
 11. Ankle Sweep – wymienimy w lombardzie za zestaw sklepowych kart “Niaowu Map Set”.
 12. Breakout – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Shenmue 2 Capsule Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 13. Mountain Crusher – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Hat Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 14. Demolishing Fist – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Dog Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero). Opcjonalnie wymieniamy w lombardzie za Dress (wymienimy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze salonu gier arcade w porcie), Teddy Bear 7 (wymienimy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze salonu gier arcade na The Promenade) i Sapphire (wymieniamy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze w New Paradise).
 15. Turbulent Thrust – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Plate Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 16. Dancing Fist – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Instrument Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 17. Engulfing Strike – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Game Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 18. Iron Palm – wymienimy w lombardzie za cały zestaw zabawek z kapsuł “Mask Set” (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 19. Searing Flame – wymienimy w lombardzie za kilka zabawek z kapsuł z różnych zestawów: Tennis Ball, Baseball, JetboatBlue + Ryo, Gold Monk Statue (Sitting), Seagull (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 20. Chained  Pit Slash – wymienimy w lombardzie za kilka zabawek z kapsuł z różnych zestawów: White Lure, Low Table, Old Radio 1, Ceramic Arhat (Sitting) 1, Halberd, Old Television 3 (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 21. Dancing Swallow – wymienimy w lombardzie za kilka zabawek z kapsuł z różnych zestawów: Emerald P, Diamond Ring, Vase 1, Yellow Bobber, Wagon Bus, Ottoman (więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero).
 22. Knee Kick – wymienimy w lombardzie za Practice Violin , Wheel Loader(Blue)(obydwa przedmioty wygrywamy u Tong Zhangping w grze Lucky Hit w Porcie), BIG Hornet-X (wygrywamy w grze Smart Ball w Smart Ball Center na The Promenade,na zachód od New Paradise). Opcjonalnie wymieniamy za Chinese Umbrella (do kupienia w Millions Served w porcie), Chinese Shoes (Blue) (do kupienia w Specialty Goods na Blossom Road), Folding Fan (White) (do kupienia w Traveler’s Goods na the Promenade zaraz przy wejściu z portu) i Chinese Lamp (do kupienia w Light & Brite na the Promenade, w przejściu gdzie Ryo zwalnia).
 23. Shower of Spears – wymieniamy w lombardzie za Red & White Ceramic (wymieniamy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze salonu gier arcade w porcie), Military Shuttle, Corundum(obydwa wymieniamy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze w New Paradise) i Mandala Picture (kupimy w Soul of Buddha na Blossom Road).
 24. Back Roundhouse Kick – wymieniamy w lombardzie za Indigo Porcelain Pot (wygrywamy u Fang Zhixue w grze Lucky Hit na The Promenade), Monk Gold Relief (kupujemy od Ji Gongleng na straganie z antykami w porcie) i Fish Vase (wygrywamy u Shui Meilan w grze Lucky Hit w Porcie).
 25. Scorpion Tail – wymieniamy w lombardzie za Blue Dragon Statue (wygrywamy u Fang Zhixue w grze Lucky Hit na The Promenade), Giant Golden Mask (kupimy w Triratna Anticques, sklep znajduje się na The Promenade,na zachód od New Paradise) i Black Hawk (pojawi się jako nagroda w salonie arcade w porcie ,w gablocie. Na gablocie będą 3 Chobu-Chan w strojach zawodników Virtua Fightera, które symbolizują na których automatach z klonem VF musimy wygrać).
 26. Charging Fist – wymieniamy w lombardzie za Stuffed Cormorant (wygrywamy u Fang Zhixue w grze Lucky Hit na The Promenade), Bronze Cauldron (do kupienia od Chang Haoyou na straganie z porcelaną na Vendor Avenue) i Peach Spider (wygrywamy w grze Smart Ball w  Smart & Lucky na The Promenade).
 27. Four-Sided Kick – wymieniamy w lombardzie za Ghost Camo (do zdobycia w minigolfie za 3 trafienia, w salonie gier arcade w porcie), Aggressor (do zdobycia w koszykówce za 3 trafienia, w salonie gier arcade w The Promenade), Power Shovel Loader(Yellow) (wymieniamy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze w New Paradise) i Hyper Crane( wygramy w grze Smart Ball w Lion Smart Ball na The Promenade).
 28. Feilian Thigh – wymienimy w lombardzie za Teddy Bear (Shiny), Teddy Bear (Elegant) (obydwa wygramy w grze Smart Ball w Lion Smart Ball na The Promenade) i BIG Space Fighter (wymienimy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze salonu gier arcade na The Promenade).
 29. Twin Lotus – wymieniamy w lombardzie za BIG Civilian Shuttle, BIG Military Shuttle i BIG Speed Racer(Blue) (wszystkie wygrywamy w grze Smart Ball w  Smart & Funny na The Promenade).
 30. Roundhouse Kick – wymienimy w lombardzie za Blue & White Ceramic (Long) (do kupienia od Chang Haoyou na straganie z porcelaną na Vendor Avenue), Blue & White Ceramic (Pot)(do kupienia od Jin Qixiong na straganie z porcelaną w porcie) i Blue & White Ceramic (Urn) (do kupienia w sklepie Lonely Potter, na samym końcu The Promenade).
 31. Interior Dorsal Kick– wymienimy w lombardzie za Pearl Neckle (do kupienia na straganie Jewelry & Ornaments w porcie), Emerald Neckle (do kupienia na straganie Beautiful Baubles na Vendor Avenue) i Ruby Errings (wymienimy za tokeny w punkcie wymiany w New Paradise).
 32. Stinging Elbow – wymienimy w lombardzie za Opera Mask (Guan Yu), Ogre Mask (Yellow) (obydwa do kupienia w The Phantom’s Mask na the Promenade) i Picture of Girl (do kupienia na straganie Blue Skies Gallery na Vendor Avenue).
 33. Lawnmower – wymienimy w lombardzie za Beret (Red)(do kupienia w Lord of the Hats w New Paradise), High Heel Sandals (Blue)(do kupienia w Niaowu Footwear na the Promenade, niedaleko wejścia z portu) i Dress (Green)(do kupienia w Chobu 1P na the Promenade, niedaleko wejścia z portu).
 34. Reverse Heel – wymienimy w lombardzie za Three Kingdoms (do kupienia w Western Bookstore na The Promenade), Historical Records, Later Han Dynasty i History of Jin(wszystkie 3 do kupienia u Tian Tianyu na straganie z książkami, na Vendor Avenue).
 35. Burrowing Full Moon – wymieniamy w lombardzie za Turtle King Statue (zdobywamy w wyścigach żółwi u Hong Gaoshao na Vendor Avenue), Ceramic Tea Urn (wymieniamy w punkcie wymiany za tokeny w Bailu na Panda Market) i Snuff Bottle (do kupienia w Rare Vases w The Promenade, zaraz za wejściem od strony portu).
 36. Breaking Wave – wymienimy w lombardzie, za Zodiac Engraving (kupimy w Triratna Anticques, sklep znajduje się na The Promenade,na zachód od New Paradise), Magnifying Glass (Uwaga: zdobędziemy tylko w punkcie wymiany tokenów w Bailu, jeżeli nie wymienimy przed popchnięciem fabuły do Niaowu, stracimy szansę na zdobycie tej księgi) i Leather Shoes (kupimy w Niaowu Footwear w The Promenade, zaraz za wejściem od strony portu).
 37. Spiral Cut – wymienimy w lombardzie za Blue Dragon Vase (zdobędziemy za ukończenie misji pobocznej Heartbreak Kungfu Uwaga: Jeżeli sprzedamy wcześniej ten przedmiot to stracimy szansę na zdobycie tej księgi), Butterfly Pendant ( w punkcie wymiany tokenów w Bailu, w Panda Market oraz do kupienia na straganie Beautiful Baubles na Vendor Avenue), Shovel Loader (wygrywamy u Tong Zhangping w grze Lucky Hit w Porcie).
 38. Maelstorm Strike – wymieniamy w lombardzie za Boots (kupimy w Niaowu Footwear w The Promenade, zaraz za wejściem od strony portu), Battle Axe ( do kupienia w Shaolin Supply Blossom Road) i Red Radio (Uwaga: zdobędziemy tylko w Kong Mei’s Goods w Bailu, jeżeli nie kupimy przed popchnięciem fabuły do Niaowu, stracimy szansę na zdobycie tej księgi).
 39. Tiger Combo – wymienimy w lombardzie za Dragon Carving (zdobędziemy za ukończenie misji pobocznej The Greatest Fortune Uwaga: Jeżeli sprzedamy wcześniej ten przedmiot to stracimy szansę na zdobycie tej księgi), Blue & White Ceramic (Gourd) (kupimy w Triratna Anticques, sklep znajduje się na The Promenade,na zachód od New Paradise), Monster Truck (wypada z automatów z kapsułami Car Set 1,więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero), Teddy Bear 8 (wymienimy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze salonu gier arcade na The Promenade).
 40. Eclipse Kick – wymieniamy w lombardzie za Speed Racer (Blue), Speed Racer (Red)(obydwa wymienimy w punkcie wymiany tokenów na 2 piętrze salonu gier arcade na The Promenade), Open-Top Car (wypada z automatów z kapsułami Car Set 1,więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero), Limousine (wypada z automatów z kapsułami Car Set 2,więcej info przy trofeum zloto Capsule Hero) i BIG Speed Racer (Red) (wygrywamy w grze Smart Ball w  Smart & Funny na The Promenade).

 

Wszystkie księgi oprócz Eclipse Kick, Brawling Uppercut 2, Tiger’s Fury, Thunder Palm  i tych gdzie na czerwono zaznaczyłem uwagi, można też kupić w jednym (lub kilku) ze sklepów z Kung-Fu w Niaowu. Są one jednak w miarę drogie i najlepiej będzie zdobyć je w wyżej opisane sposoby. Najwyżej zostawiając sobie kilka bardziej uciążliwych do zdobycia do kupna. Sklepy, gdzie je znajdziemy, to:

 • Guan Yu Martial Arts – Promenade niedaleko portu
 • Muren Yard – Promenade niedaleko salonu gier Arcade
 • Shaolin Supply – Blossom Road, wschodnia część mapy
 • Heaven’s Fist – Senary Road
 • Kung Fu Tussle – Vendor Avenue

Dodatkowo poniżej znajduje się filmik pokazujący gdzie znaleźć wszystkie Chobu-Chan, a w konsekwencji zdobyć wszystkie karty sklepów.

 

srebro Battle Master
Won against 36 people in the arena

Aby zdobyć to trofeum musimy wygrać z 36 osobami na arenie w Rose Garden w Niaowu. Wejście na arenę znajduje się w południowej części The Promenade, blisko portu. Znajdujemy bramę z neonem jak na zdjęciu poniżej i idziemy długim i krętym korytarzem do samego końca. Aby rozpocząć walki rozmawiamy ze sporym jegomościem na środku ringu. Każda walka kosztuje nas pewną liczbę tokenów, jednak po wygranej walce odzyskujemy je z nawiązką. Możemy przerwać turniej po każdej walce i wznowić go w dowolnym momencie (nawet innego dnia). Jeśli nasze zdrowie spadnie poniżej połowy otrzymamy również możliwość uleczenia się bez konieczności przerywania turnieju. Warto wcześniej poćwiczyć trochę nasze kung-fu, aby zadawać oponentom większe obrażenia i mieć więcej zdrowia. Zdrowie zwiększamy ćwicząc przy przyrządach (Wooden Dummy, One-Inch Punch i Rooster Steps) a siłę ataku podczas sparingów.

 

srebro High-Score Master
Got the high score in all minigames

Uwaga, trofeum możliwe do pominięcia jeśli nie pobijemy rekordy w Bailu, przed udaniem się do Niaowu!

Opis trofea nie jest do końca precyzyjny. Musimy podczas jednego przejścia gry ustanowić rekord na każdym automacie w salonach arcade, w grach, w których da się ustanawiać rekordy. Są to Wacky Mole, QTE Title 2 i Excite QTE 3. W grze znajdziemy 3 salony z grami Arcade (1 w Bailu i 2 w Niaowu):

 • Hi-Tech Land Panda w Bailu. Ustanowić musimy 4 rekordy. Na każdym z dwóch “Wacky Mole” oraz na obecnych tam “QTE Title 2” i “Excite QTE 3”.
 • Salon Gier w Porcie. Ustanowić musimy 7 rekordów.  3 dla “Wacky Mole” i po 2 dla “QTE Title 2” i “Excite QTE 3”.
 • Salon Gier na The Promenade (niedaleko New Paradise). Ustanowić musimy 9 rekordów. 5 dla “Wacky Mole” i po 2 dla “QTE Title 2” i “Excite QTE 3”.

 

srebro Chopping Master
Split 1,000 logs of wood

Zapewne to trofeum wbijemy w miarę wcześnie, ponieważ rąbanie drewna w początkowych partiach gry jest dobrym sposobem na zarabianie, a wymagana liczba  1000 porąbanych klocków nie jest aż tak duża, na jaką może się wydawać. Osoby zlecające nam w Bailu rąbanie to:

 • Tao Guanzhong w Tao-Get Store
 • Qin Cibai  na Sunset Hill

 

Natomiast w Niaowu:

 • Yan Xuezhong koło hotelu w porcie
 • Wu Shuhui obok Blossom Direct na Blossom Road

Minigierka polega na wciskaniu , kiedy siekiera wycelowana jest w kawałek drewna. Jeżeli dojdziemy do wprawy to podczas jednego podejścia rąbać będziemy ponad 100 kloców.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.