Spirit of the North: Enhanced Edition – Poradnik do trofeów

 

Spirit of the North Enhanced Edition to symulator chodzenia z prostymi zagadkami środowiskowymi, który powraca do nas na nowej generacji po zeszłorocznej premierze. Wcielamy się tu w lisa, który przemierza piękne północne tereny kontynentu i próbuję znaleźć źródło dziwnych czerwonych znaków na niebie. Gra jest pozbawiona jakiejkolwiek narracji słownej, a fabułę budują wydarzenia dziejące się w świecie gry. I w zasadzie aby niczego nie zaspoilerować tym, którzy jeszcze nie grali, to tutaj zakończę i zaproszę do zapoznania się z poradnikiem 🙂

 

Jak oceniasz trudność platyny w Spirit of the North: Enhanced Edition?

View Results

Loading ... Loading ...

 

  • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10
  • Czas do zdobycia platyny: 7-10 godzin
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox7 x9 x8
  • Liczba trofeów offline: 34
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK – możliwość powtarzania rozdziałów
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1 – Ukończ grę, chłonąc świat i skupiając się na znajdźkach. W ten sposób powinieneś uzyskać niemal komplet trofeów.

 

KROK 2 Czyszczenie – w tym kroku zajmij się trofeami, których nie zdobyłeś podczas pierwszego ukończenia gry. Najprawdopodobniej będą  to trofea związane z wykonaniem konkretnej czynności i ewentualnie związane ze znajdźkami, których nie znalazłeś za pierwszym razem.

 

Poradnik:

platyna Master of Light
Complete all other Trophies in Spirit of the North

Gratulacje!

 

braz Infused with Light
Become Infused with Pure Ancient Energy

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia.

 

braz A Guardian Forgotten
Awaken the Spirit of the North

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia.

 

srebro Spirited Away
Make it out of the Spirit World

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia.

 

zloto Northern Lights
Fill the night sky with Aurora Borealis

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia.

 

braz Awaken
Awaken 5 Shaman Spirits

Patrz opis trofeum zloto None Forgotten.

 

srebro Old Companion
Awaken 12 Shaman Spirits

Patrz opis trofeum zloto None Forgotten.

 

zloto None Forgotten
Awaken all 28 Shaman Spirits

Duchy szamanów to znajdźki, które składają się z dwóch etapów:

  1. znalezienie kosturu szamana,
  2. zaniesienie go do ciała szamana.

W całym świecie gry znajduje się 28 poległych szamanów. Jedne wykonamy niemal z automatu, bo znajdują się bezpośrednio na naszej drodze, innych będzie trzeba poszukać, a jeszcze inne będą wymagały rozwiązania zagadki środowiskowej.

UWAGA! ostatnia znajdźka w 5 rozdziale zmieniła położenie względem wersji z poprzedniej generacji. W jej znalezieniu oraz wszystkich pozostałych pomoże poniższy film:

 

zloto Kindred Spirits
Locate and greet all Spirits in the Spirit World

Trofeum możliwe jest do zdobycia w rozdziale 7. Staniesz się tam duchem i będziesz szukał czerwonego ognika, który doprowadzi Cię do końca tego rozdziału. Na mapie tego rozdziału znajdziesz też duchy Szamanów i aby trofeum wpadło, musisz znaleźć wszystkie 28. Poniżej znajdziesz film pokazujący gdzie ich szukać.

UWAGA! Niektóre duchy się przemieszczają po ustalonej ścieżce, więc jeśli nie ma ich w miejscach, gdzie zostały znalezione na filmie, poczekaj aż przyjdą w to miejsce lub zbadaj najbliższą okolicę.

 

srebro Blooms of Light
Collect 25 Spirit Bloom

Patrz opis trofeum zloto Garden of Light.

 

zloto Garden of Light
Collect 50 Spirit Bloom

Nasz bohater może zostać naładowany mocą z niebieskich kwiatów, które występują w całym świecie gry. Aby pozyskać energię należy podejść i wezwać ognika za pomocą (wyświetli się znacznik). A gdy kwiat zostanie aktywowany, należy w niego wejść. Nasz bohater zostanie oznaczony wzorami, co będzie znaczyło, że pozyskał energię. Po pozyskaniu energii 50 razy trofeum wpadnie na konto.

 

braz Eradicate
Destroy 3 Plague Tethers

Patrz opis trofeum zloto Plague Doctor.

 

srebro Uprooting Darkness
Destroy 8 Plague Tethers

Patrz opis trofeum zloto Plague Doctor.

 

zloto Plague Doctor
Destroy 18 Plague Tethers

Od końcówki 3 rozdziału na naszej drodze będą stawać czerwone trujące rośliny. Często będą nam blokowały drogę. Również w tym rozdziale pozyskasz umiejętność „Spirit Bark”, która pozwoli Ci się ich pozbyć, Aby to zrobić musisz być naładowany energią z kwiatu. Następnie podchodzisz do trującej rośliny i przytrzymujesz , gdy poziom naładowania będzie maksymalny – puść przycisk, a roślina powinna zostać zniszczona wyzwoloną energią. Osiemnasta zniszczona roślina da Ci trofeów. I spokojnie, w całej grze natrafisz na wiele okazji do wbicia tego osiągnięcia.

 

srebro Spirit Form
Unlock Spirit Form Ability

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia. Odblokujesz tę zdolność w 4. rozdziale.

 

srebro Spirit Dash
Unlock Spirit Dash Ability

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia. Odblokujesz tę zdolność w 5. rozdziale.

 

srebro Spirit Bark
Unlock Spirit Bark Ability

Trofeum fabularne – niemożliwe do przeoczenia. Odblokujesz tę zdolność w 3. rozdziale.

 

srebro Fox? Or Flying Squirrel?
Stay airborn for more than 8 seconds using jump-gates or geysers

W 5. rozdziale odblokujesz zdolność „Spirit Dash”. Najłatwiej zrobić trofeum w miejscu, gdzie aktywujesz wyrzutnie, które pomogą Ci dostać się na wyższe partie mapy. Twoim zadaniem będzie wskoczenie na jedną taką wyrzutnie i cofnięcie się za pomocą „Spirit Dash” ( w odpowiednim kierunku) tak, aby bez dotykania ziemi wylądować znowu na wyrzutni. Powtarzaj tę czynność do momentu aż wleci trofeum, czyli tak jak w opisie – ok. 8 sekund. W razie problemów poniżej znajdziesz film z pomocą:

 

zloto Written In Stone
Infuse 30 Standing Stones

Standing Stones to kamienie z runami, które najczęściej uruchamiają mechanizmy, odblokowujące dalszą drogę. Aby napełnić go mocą musisz ją najpierw pozyskać z niebieskich kwiatów (Spirit Bloom). Następnie podejdź do kamienia i wciśnij . Powtórz to na 30 kamieniach, a trofeum będzie Twoje.

 

srebro Match Maker
Match 12 sets of Revolving Matching Glyphs

Od 3. rozdziału na Twojej drodze staną specjalne kamienie, z obrotowym elementem oraz glifami w dolnej i górnej części. Twoim zadaniem jest dopasowanie glifu na obrotowym elemencie do tego na dole. Zazwyczaj posiadają one jakiś wspólny element (np. na dole ludzie układający kamienie, a na górze góra z ułożonymi kamieniami), ale są też takie, które działają na zasadzie skojarzeń (np. na dole trująca roślina, a na górze leżący/umarli ludzie). Ruchomym elementem obracasz szczekając na kamień przyciskiem .

 

zloto Ancient History
Find and light all 8 types of carved Ancient Murals

W świecie gry znajdziesz tablice, które po napełnieniu energią wyświetlą na niej obraz. W całej grze znajduje się ich więcej niż 8 – jednak niektóre z nich powtarzają obrazy z poprzednich tablic. Twoim zadaniem jest znalezienie i napełnienie energią 8 różnych płyt, a pomoże Ci w tym film poniżej.

 

braz Foxin’ Around
Stand still for 3 minutes

Po prostu nie ruszaj się przez 3 min. Odłóż pada i czekaj aż wleci trofeum.

 

braz Best Friends
Cause the Wisp chirp 100 times

W końcówce 2. rozdziału duch lisa, za którym podążasz, zamieni się w ognik, który będzie wskazywał Ci drogę. Za każdym razem, gdy będziesz na niego szczekał – on odwdzięczy się podobnym głosem. Zrób tak 100 razy podczas całej rozgrywki.

 

braz Fetch
Carry a Shaman Staff for 3 minutes

Gdy znajdziesz kostur szamana, chwyć go za pomocą , odłóż pada i czekaj na brązowy puchar.

 

braz Weightless
While in Spirit Form; step on a pressure plate, an unstable platform, and walk on water

Po odblokowaniu zdolności „Spirit Form” w 4. rozdziale będziesz mógł na chwilę przejść w formę ducha, która sprawi, że automatycznie będziesz chodzić po wodzie, gdyż będzie Cię ona otaczać. Zostaje już tylko w formie ducha wejść na płytę naciskową, a następnie na niestabilną platformę, a zrobisz to również w 4. rozdziale. Pamiętaj, aby Twój lis miał energię pozyskaną ze Spirit Bloom. Pod koniec 4 rozdziału ostatecznie będziesz musiał skorzystać z płyty naciskowej, która znajduje się tuż obok niestabilnej platformy. Musisz przekształcić się w Ducha i przejść po niej, a następnie wskoczyć na niestabilną platformę i również po niej przemknąć. Po wykonaniu tej czynności trofeum zostanie odblokowane.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.