Star Wars: Battlefront II – Poradnik do trofeów i osiągnięć

23 grudnia 2018
0

Trofea w Battlefront są nieco uporczywe, wymagają sporo grania, grindu i niestety cierpliwości. Jest tutaj kilka pucharów, które możecie zrobić bardzo szybko jeśli macie szczęście, a możecie spędzić z nimi sporą liczbę godzin. Co do samej gry to już chyba wystarczająco dużo zostało powiedziane, ja osobiście nie czerpałem z niej takiej przyjemności jakbym chciał, większość trybów online to chaos, brak balansu i masa farmerów (szczególnie w Heroes vs Villans). W każdym razie platyna nie powinna Wam sprawić aż takich problemów jeśli wystarczająco się zaangażujecie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacje ogólne:

Stopień trudności wbicia platyny: 5/10
Liczba trofeów: x1/ x2 / x15 / x23
Liczba trofeów offline:
Liczba trofeów online:
Minimalna liczba przejść: 2 (Kampania + Arcade)
Trofea możliwe do przeoczenia: Brak (wybór misji po ukończeniu kampanii)
Zglitchowane trofea: Wybierz swoją ścieżkę / Choose Your Path
Czas do zdobycia platyny: 100 godzin+

Krok po kroku:

Poradnik piszę w momencie, gdy EA wyłączyło wszelkie mikrotransakcje oraz zmniejszyło liczba wymaganych kredytów na każdego bohatera. To wciąż długa droga, ale nie taka jak początkowo. W momencie czytania poradnika mogły zajść kolejne zmiany, także miejcie to na uwadze.

Nim zaczniemy standardowo kilka słów wstępu:

 • Przede wszystkim nie kupujcie żadnych skrzynek za kredyty nim nie odblokujecie wszystkich bohaterów!Obecnie wymagana liczba na wszystkich to 65,000 kredytów, a to jest około 40 godzin grania online (nawet wliczając to wyzwania, które po drodze robicie). Także jeśli będziecie kupować skrzynki to po prostu wydłużycie sobie sami drogę do platyny.
 • Większość pucharów, pomimo że męcząca wpadnie Wam mim wszystko sama. Wiadomo, że jedne wymagają większego zaangażowania niż inne, ale koniec końców i tak będziecie musieli farmić tony XP, aby wbić poziom 50.
 • Najlepszym trybem do wbijania XP jest tryb HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY, ma on najlepszy stosunek XP/kredyty/czas. Zanim przejdziecie do pucharków związanych z tym trybem, warto zrobić wszystkie pozostałe.

 

KROK #1 – Ukończ fabułę + wyzwania z kampanii

Fabuła jest banalnie prosta i krótka, nie ma znaczenia na jakim poziomie trudności będziecie grać, po prostu trzeba ją ukończyć. Na szczęście nie trzeba szukać wszystkich znajdziek, ponieważ nie ma za to pucharu. Są jednak puchary za różnego rodzaju wyzwania, typu zabić 5 przeciwników z granatnika, porazić jednocześnie 3 przeciwników droidem, itd. Zalecam zapoznać się z opisem tych pucharów nim zaczniecie grę, żeby mieć to z głowy i nie powtarzać później niepotrzebnie poszczególnych misji.

 

KROK #2 – Ukończ scenariusze w trybie Arcade

Scenariusze wystarczy ukończyć na 1 gwiazdkę, nie trzeba się męczyć na 3 gwiazdki, przynajmniej na razie (kto wie co wymyślą w DLC). Mamy tuta 16 wyzwań, 8 dla jasnej i 8 dla ciemnej strony mocy. Są one relatywnie krótkie, szczególnie jeśli gracie na 1 gwiazdkę. Jeśli graliście już online i zdobyliście jakieś karty dla postaci to warto je założyć tutaj, ponieważ działają tak samo jak w online. Za każdy scenariusz macie dodatkowo 100 kredytów.

 

KROK #3 – Ukończ wszystkie pucharki związane z online

Tutaj zaczynają się schody i prawdziwa gra. Praktycznie z każdym trybem są powiązane pucharki, najwięcej z trybem STARFIGHTER ASSAULT / NATARCIE MYŚLIWCÓW oraz HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY. To w tym drugim trybie spędzicie najwięcej czasu, ponieważ w momencie pisania poradnika wciąż nie było jasne, czy opis jednego z pucharków jest błędny, czy gra błędnie naliczała zabicia. Chodzi o 50 zabić, gdy jesteśmy zaznaczeni, jednak całość opisałem już w opisie pucharku. Od czego zaczniecie to Wasza sprawa, początkowo i tak będziecie robić za mięso armatnie i zbierać jedynie kredyty za mecze. Wiem, że będzie Was kusić aby kupić skrzynię, ale nie róbcie tego! Koniec końców będziecie też farmić XP w trybie HvV, dlatego warto zostawić sobie pucharki z nim związane na koniec.

 

KROK #4 – Pozostałe

Jeśli zrobiliście pucharki online to najgorsze za Wami i praktycznie powinniście już mieć platynę. Może Wam zostać na koniec wbicie 50 levelu, który się wlecze. W momencie pisania poradnika najlepszym sposobem na szybki XP było granie trybu HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY. Sporo XP za stosunkowo krótkie gry.

 

Poradnik:

platyna Platynowe trofeum / Platinum Trophy
Zdobądź wszystkie trofea. / Obtain all trophies

Jak już pisałem wyżej, platyna nie jest trudna, ale frustrująca. Będą momenty, że będziecie chcieli rozwalić pada o ścianę, ale musicie zacisnąć zęby jeśli chcecie cieszyć się platynowym pucharem z tej gry. Będzie sporo grania online, sporo umierania i masa klęcia, gdy znów padniecie od strzału z przysłowiowej „dupy”.

 

braz Zacierając ślady / The Cleaner
Ukończ misję „Zacierając ślady”. / Complete the mission „The Cleaner”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Bitwa o Endor / The Battle of Endor
Ukończ misję „Bitwa o Endor”. / Complete the mission „The Battle of Endor”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Nieugięty / The Dauntless
Ukończ misję „Nieugięty”. / Complete the mission „The Dauntless”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Obserwatorium / The Observatory
Ukończ misję „Obserwatorium”. / Complete the mission „The Observatory”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Burza / The Storm
Ukończ misję „Burza”. / Complete the mission „The Storm”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Wygnańcy / Outcasts
Ukończ misję „Wygnańcy”. / Complete the mission „The Outcasts”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

srebro Arystokracja / Royalty
Ukończ misję „Arystokracja”. / Complete the mission „Royalty”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Generał w opałach / General Distress
Ukończ misję „Generał w opałach”. / Complete the mission „General Distress”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Pod mrocznym niebem / Under Covered Skies
Ukończ misję „Pod mrocznym niebem”. / Complete the mission „Under Covered Skies”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Grabież / Cache Grab
Ukończ misję „Grabież”. / Complete the mission „Cache Grab”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

braz Bitwa o Jakku / The Battle of Jakku
Ukończ misję „Bitwa o Jakku”. / Complete the mission „The Battle of Jakku”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

srebro Aż po zgliszcza / Until Ashes
Ukończ misję „Aż po zgliszcza”. / Complete the mission „Until Ashes”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

zloto Odkrycia / Discoveries
Ukończ misję „Odkrycia”. / Complete the mission „Discoveries”.

Ukończ misję fabularną, pucharek nie do pominięcia.

 

srebro Mroczne siły / Dark Forces
Podczas kampanii użyj droida, aby porazić jednocześnie trzech wrogów. / In the campaign, use the Droid to shock three enemies at once.

Musicie użyć Waszego droida, żeby zabił prądem minimum 3 przeciwników jednocześnie. Droida odpalacie poprzez wciśnięcie , gdy nacelujecie na danego przeciwnika (nad jego głową pojawi się żółty prostokąt). Miejsc, gdzie można zrobić ten puchar jest sporo, nawet w początkowej misji, gdy uciekacie z bazy można spokojnie to zrobić. Po prostu musicie patrzeć, kiedy za jakąś barierką schowa się przynajmniej 3 przeciwników i wtedy puścić tam droida.

Innym miejscem, gdzie ja osobiście zrobiłem ten puchar, była MISJA #2. Po dojściu do bazy, w jednym miejscu wyjdzie 3 przeciwników i idealnie można ich zgarnąć droidem.

Poniżej filmik jak udało mi się to zrobić właśnie w tej misji:

 

srebro Punkt równowagi / Balance Point
Podczas kampanii wyeliminuj jednocześnie pięciu wrogów za pomocą wyrzutni granatów. / In the campaign, eliminate five enemies at once using the Barrage.

Musicie zabić 5 przeciwników jednocześnie przy użyciu granatnika (Barrage). Granatnik znajdziecie tylko i wyłącznie w skrzyniach podczas misji, który musicie ręcznie podnieść. Nie ma go nigdzie indziej. Przełączacie się na niego poprzez wciśnięcie .

Jak sam opis mówi, musicie ubić 5 przeciwników z granatnika. Nie jest to takie proste jak się wydaje, ponieważ miejsc, gdzie w „kupie” jest 5 jest stosunkowo mało. Polecam zrobić to podczas MISJI #5. Gdy tylko zobaczycie skrzynkę z granatnikiem to weźcie go i kontynuujcie misję. W pewnym momencie traficie na miejsce, gdzie przeciwnicy nie atakują Was jako pierwsi, możecie się schować i podejść ich od tyłu. Jest wcześniej kamera, możecie się zorientować jak mniej więcej stoją.

Są tutaj również miejsca, gdzie spacerują grupy przeciwników, także możecie próbować również zrobić to na nich. Pamiętajcie też, że w razie niepowodzenia możecie zrestartować ostatnich punkt kontrolny i próbować ponownie aż do skutku.

Poniżej filmik, z pokazaniem miejsca gdzie udało mi się to zrobić. Przepraszam za mały chaos podczas tego filmiku. 🙂

 

srebro X-wing kontra TIE / X-wing vs. TIE Fighter
Podczas kampanii zniszcz osiem myśliwców nad Jakku. / In the campaign, destroy eight starfighters in the skies of Jakku.

Misja na Jakku to przedostatnia misja w grze, jest dość długa i łączy w sobie walkę powietrzną oraz naziemną.

Rozpoczynacie misję od razu w myśliwcu X-WING i Waszym zadaniem jest niszczyć każdy myśliwiec TIE jaki się napatoczy.
Nie lądujcie myśliwcem do momentu aż nie wpadnie Wam pucharek, albo przynajmniej do momentu aż nie zostanie Wam ostatni do zniszczenia (będąc już na ziemi będziecie musieli rozwalić jeszcze jeden z działka, część misji).

 

srebro Mistrz podstępu / Master of Deception
Podczas kampanii pokonaj szturmowca zwiadowcę za pomocą eliminacji atakiem wręcz Iden. / In the campaign, eliminate a Scout Trooper with Iden’s melee takedown.

Bardzo prosta sprawa, wystarczy po cichu zlikwidować snajpera, czyli poprzez zajście go od tyłu i wciśnięcie . Świetnym miejscem na to jest MISJA #5. Kontynuujecie misję do momentu aż nie traficie w miejsce, gdzie przez ulicę idzie szereg żołnierzy. Nasz cel pojawi się dokładnie naprzeciwko nas. Poczekajcie aż podejdzie do barierki i będzie tyłem do nas. Wtedy zachodzicie go, wciskacie  i pucharek jest Wasz.

Poniżej filmik:

 

srebro Dobra robota / A Job Well Done
Zdobądź 25 kamieni milowych w trybie online. / Complete 25 Multiplayer Milestones.

Kamienie Milowe to osiągnięcia w grze, za które dostajemy różne nagrody, takie jak kredyty, kryształy, materiały, a nawet skrzynie dla poszczególnych klas postaci. W przypadku tego pucharku chodzi tylko i wyłącznie o Kamienie związane z trybem online!

W grze jest bardzo dużo różnego rodzaju wyzwań, od banalnych typu zagraj 10 minut każdą klasą, poprzez zabijanie z danego typu broni, a na trudniejszych kończąc, gdzie trzeba np. określonym bohaterem używać danej umiejętności przy zabijaniu. Po każdym ukończonym meczu online możecie zmienić zakładkę w prawo i zobaczyć Wasz progres do odblokowania najbliższych wyzwań. Przeważnie są powiązane z postaciami/broniami, których najczęściej używacie oraz trybem, w którym akurat jesteście.

Wszystkie wyzwania możecie sobie sprawdzić w menu głównym w zakładce KARIERA.

 

srebro Lot wychodzący / Outbound Flight
Wygraj grę w trybie natarcia myśliwców. / Win a match of Starfighter Assault.

Wystarczy wygrać jeden z meczy w trybie STARFIGHTER ASSAULT / NATARCIE MYŚLIWCÓW. Jest to typowa gra zespołowa, więc jeśli mocno zależy Wam na jak najszybszej wygranej, to skupcie się tylko i wyłącznie na atakowaniu/bronieniu danych obiektów. Nie wdawajcie się w walkę, najważniejsze są cele misji. Do niszczenia statycznych celi polecam bombowiec i używanie umiejętności wypuszczania kilku rakiet jednocześnie.

Jednak nie zaprzątajcie sobie głowy tym pucharkiem, ponieważ podczas robienia innych wyzwań związanych z tym trybem, wygrana wpadnie Wam nie raz i nie dwa.

 

srebro Doszło do przebudzenia / There Has Been An Awakening
Awansuj do rangi 25. / Reach Rank 25.

Czytaj opis pucharu Emanuje silną Mocą / The Force is Strong With This One.

 

zloto Emanuje silną Mocą / The Force is Strong With This One
Awansuj do rangi 50. / Reach Rank 50.

Zdobycie 50 rangi w online będzie zapewne ostatnim pucharkiem przed wbiciem platyny. Nawet, gdy uda Wam się zrobić całą resztę pucharów związanych z online, możecie wciąż być poniżej 25 poziomu (mówię na bazie własnego doświadczenia). Punkty zdobywa się bardzo mozolnie, wręcz jak krew z nosa. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma szybkiego sposobu na punkty, trzeba po prostu grać, grać i jeszcze raz grać.

Na chwilę obecną, najlepszym sposobem na szybkie wbijanie punktów XP jest tryb HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY. Za każde zabicie przeciwnika dostajecie sporą liczbę XP, a mecze nie trwają długo. Czasami udawało mi się wykręcić tutaj nawet 25k XP za jeden mecz, także wg mnie i wielu innych jest to najlepszy tryb jeśli chodzi o stosunek XP/czas.

Postacie jakie zalecam przy graniu tego trybu to:

JASNA STRONA
 • Han Solo / Chewbacca – świetnie postacie na dystans, jeśli nauczycie się nimi grać, będziecie regularnie w TOP 3. Kluczem jest tutaj umiejętność uników () oraz radzenia sobie z przeciwnikami z mieczami. Han Solo ma świetny granat, który wywraca przeciwnika, zaś Chewbacca ma granat, który zatrzymuje ich w miejscu. Do tego główna umiejętność i spokojnie sobie radzicie z każdym przeciwnikiem w walce 1vs1.
 • Luke / Ray – jeśli chodzi o miecze to wg mnie ta dwójka jest najlepsza. Luke ma bardzo dobrą umiejętność CC (Crowd Control) w postaci odpychania, zaś Rey ma tzw. Mind Trick, czyli na chwilę odwraca sterowanie przeciwnikowi i można spokojnie uciec. Jeśli chodzi o samą walkę to wiadomo, naparzanie w R2 i nic poza tym 🙂
CIEMNA STRONA
 • Boba Fett – dla mnie zdecydowany lider jeśli chodzi o ten tryb. Jego jet pack () powoduje, że jesteście wręcz nieśmiertelni. W dodatku jeśli jeszcze go ulepszycie to możecie praktycznie przechodzić całe mecze bez zgonu. Na początku będziecie pewnie się trochę miotać, ale po czasie dostrzeżecie ogromną zaletę. Do tego kolejna umiejętność, czyli rakiety (). Zadają masę obrażeń i potrafią wykończyć przeciwnika, który ma co najmniej połowę HP. Radar się średnio przydaje, dlatego skupcie się na unikaniu bliskich starć oraz odpowiednim zarządzaniu paliwem w jet packu.
 • Darth Maul – w przypadku mieczy dla mnie jest on najlepszy. Szybki, agresywny i ofensywne skille. Dzięki umiejętności pod , czyli Spin Attack, jesteście w stanie dogonić każdego przeciwnika, a główny skill (+ ) potrafi każdego zatrzymać na chwilę, tak żeby reszta zdążyła dobiec. Ma co prawda najmniej HP z „mieczy”, ale tak jak mówię, nadrabia to zwinnością i szybkością ataków.

Do tego wszystkiego dodam jeszcze, że karty tutaj nie mają aż takiego znaczenia. Spokojnie kręciłem wysokie wyniki nie mając żadnych kart, albo z jakimiś śmiesznymi „jedynkami”. Także nie zwracajcie na to uwagi, zaletą tego trybu jest to, że każdy ma tutaj równe szanse.

Pamiętajcie również, żeby obserwować oficjalnego bloga oraz Twitter gry, ponieważ mogą pojawiać się weekendy z podwójnym XP, itd. W momencie pisania poradnika pojawił się dopiero event z wyborem strony mocy, jednak gdy Wy to czytacie, twórcy mogli w końcu rozwinąć skrzydła i wrzucić trochę więcej możliwości wbijania XP.

Bloghttps://www.ea.com/pl-pl/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news
Twitter: https://twitter.com/EAStarWars

 

braz Nie tak źle / Not All Miss
5 razy pokonaj 3 przeciwników w ciągu użycia umiejętności szpica w trybie online. / In multiplayer, defeat 3 enemies within one Vanguard usage 5 times.

Jeden z trudniejszych pucharków online, który zajmie Wam sporo czasu i nerwów. Jest on też mocno uzależniony od Waszych umiejętności i rzecz jasna szczęścia jeśli chodzi o ułożenie graczy z przeciwnej strony.

Głównym zadaniem jest pięciokrotne zabicie 3 przeciwników przy jednym użyciu skilla Vanguard ( + ) klasy Assault (Żołnierz Szturmowy). Przede wszystkim zróbcie sobie kartę, która nieco modyfikuje tego skilla, chodzi o KILLSTREAK VANGUARD, dzięki czemu po każdym kolejnym zabiciu wydłuża się nieco czas tej umiejętności, z czas jest tutaj kluczowy.

Musowa karta przy robieniu tego trofika!

Nie ma tutaj złotej rady, musicie po prostu liczyć na szczęście. Ja robiłem to głównie w trybie STRIKE oraz GALACTIC ASSAULTNajważniejsze to zawsze zachodźcie główne cele misji od flanki, albo nawet od tyłu, z im dalsza będziecie zachodzić tym lepiej. Chodzi po prostu o to, żeby wejść na plecy przeciwnikom. Jedne mapy są do tego lepsze, a inne gorsze. Gdy Wam się to uda i zobaczycie kilku stojących tyłem do Was to odpalacie skilla i jedziecie z koksem. Pamiętajcie, że musi paść minimum 3 przeciwników za jednym użyciem (chodzi o użycie, nie jeden strzał). Nigdy nie wpadajcie frontem do danej miejscówki bo padniecie szybciej niż zdążycie w ogóle skilla odpalić. Pucharek wymaga sporej dozy cierpliwości, czasami miałem mecze, że nie udawało mi się tego zrobić ani razu, a czasami nawet i 2 razy się udało. Używajcie również skanera (), dzięki któremu będziecie widzieć czy ktoś nadchodzić z danego miejsca i w jakiej liczbie.

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

braz Dominująca osobowość / A Dominating Presence
Wzmocnij 100 sojuszników komendą oficera w trybie online. / In multiplayer, boost 100 allies with the Officer commands.

Bardzo prosty pucharek, ale nieco czasochłonny. Waszym zadaniem jest wzmocnić 100 kompanów w tryb online główną umiejętnością Oficera, czyli tą pod  + . Najlepszym trybem jest zdecydowanie GALACTIC ASSAULT / GALAKTYCZNY SZTURM, a szczególnie początki meczów, kiedy to wszyscy są „w kupie” i można zgarnąć sporą liczbę za jednym razem. W późniejszym etapie znajdźcie tzw. Wąskie gardła, gdzie skupia się duża liczba ludzi. Dzięki takim miejscom możecie również zgarnąć sporą liczbę wzmocnień.

Pamiętajcie również, że kompani muszą stać przed Wami, żeby ich zaliczyło. Na skillu w prawym dolnym rogu ekranu będziecie mieć na niebiesko podświetlone ilu obecnie graczy możecie wzmocnić. Im więcej, tym lepiej.

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

braz Tryb strażniczy aktywny / Sentry Mode Engaged
Pokonaj 150 wrogów działkiem strażniczym ciężkiego strzelca w trybie online. / In multiplayer, defeat 150 enemies with the Heavy’s Sentry Gun.

Musimy ubić 150 przeciwników przy użyciu głównego skilla klasy HEAVY / CIĘŻKI STRZELEC. Działko odpalacie poprzez  +  i macie wtedy bardzo mocno spowolnione manewrowanie postacią. Robiłem to osobiście bez żadnych ulepszeń kartami, także nie musicie nic kupować/robić.

Najlepszym trybem do tego jest STRIKE oraz GALACTIC ASSAULT. W tym pierwszym macie zawsze 2 punkty do obrony/ataku, więc spokojnie możecie czatować z dalszej odległości i łapać na działko każdego przeciwnika. Są lepsze i gorsze mapy, jednak ogólnie trzymajcie się na dystans, ponieważ pomimo że działko jest mocne to też trzeba kilka strzałów w gościa oddać, żeby padł (możecie zrobić ulepszenie, że będą padać od razu, ale nie możecie się wtedy ruszać, Wasza decyzja).

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

braz Na celowniku / Scoped
Traf w głowę 25 wrogów blasterami dalekiego zasięgu w trybie online. / In multiplayer, get 25 headshots with longblaster rifles.

Tym razem pucharek związany z klasą SPECJALISTA. Jak można się domyślić, jest to jedyna klasa która używa blasterów dalekiego zasięgu.

Zalecam robić ten pucharek w trybie GALACTIC ASSAULT, ponieważ tylko tutaj możecie ustawić się na tak daleki dystans, żeby nikt inny nie zaszedł Was od pleców. W opisie jest również mały błąd, ponieważ musicie zabić strzałem w głowę, a nie tylko trafić. Potwierdzeniem trafienia w głowę jest celownik, który zmienia na chwilę kolor na żółto po trafieniu.

Robiłem to podstawową wersją klasy, bez żadnych ulepszeń i kart, podstawową bronią. Najważniejsze to dobrze się usadowić i znać mniej więcej miejsca skąd będą wychodzić przeciwnicy. Dlatego warto również używać dodatkowego skilla, czyli lornetki (), która pokazuje Wam dokładnie gdzie są przeciwnicy. Jest to wręcz niezbędna rzecz przy robieniu tego pucharu.

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

braz Myśliwiec przechwytujący / The Interceptor
Uzyskaj 20 zabójczych serii myśliwcami przechwytującymi. / Get 20 Killstreaks with Interceptor ships.

Pierwszy pucharek związany z trybem STARFIGHTER ASSAULT / NATARCIE MYŚLIWCÓW. Celem osiągnięcia jest zdobycie 20 serii zabójstw Myśliwcem Szturmowy / Interceptor (drugi na liście). Oznaczony w ten sposób na liście:

Jest on bardzo szybki i zwrotny, jednak ma najmniej HP ze wszystkich statków. Seria zabójstw (Killstreak) zaczyna się już od drugiego zabicia w jednym życiu. Każdy kolejny jest oczywiście dodatkowo zaliczany. Za każdym razem, gdy będziecie robić serię zabójstw, na środku ekranu będzie się pojawiać odpowiedni napis przy punktacji.

Ogromną zaletą tego trybu jest to, że lata tutaj również sporo botów, które są banalne do ubicia i również zalicza je do pucharu. Boty rozpoznacie po tym, że nie mają nad sobą żadnego napisu oraz rzecz jasna poruszają się znacznie wolniej niż normalni gracze. Są tak samo odporni jak reszta, jednak przez fakt że przeważnie latają w linii prostej możecie bardzo szybko je utłuc. Dlatego jeśli ktoś ma problem z normalnym wykonaniem tego pucharu niech szuka po prostu botów na mapie.

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

braz Bombowiec / The Bomber
Pokonaj bombowcami 50 wrogów za pomocą torped protonowych. / Defeat 50 enemies using Dual Proton Torpedoes with the Bomber ship class.

Puchar musicie zrobić klasą Bombowca, a do tego tylko i wyłącznie przy użyciu skilla „Podwójne Torpedy” (). By w ogóle móc kogoś zestrzelić torpedami musicie go najpierw namierzyć, czyli ustawiacie się za nim, wciskacie  i czekacie aż celownik namierzy statek. Wciskacie ponownie , wypuszczacie torpedy i modlicie się, żeby doleciały do celu. Podwójne torpedy są w stanie zniszczyć za jednym razem zwykły Myśliwiec oraz Myśliwiec Szturmowy, pozostałe statki trzeba nieco zmiękczyć zwykłymi strzałami nim odpalicie torpedy. Pamiętajcie też, że bombowiec jest najmniej zwrotny i jest łakomym kąskiem dla przeciwnika, dlatego nie wlatujcie w gromady innych statków.

Tak samo jak wyżej, pucharek można robić również na botach, które są w trym trybie. Boty rozpoznacie po tym, że nie mają nad sobą żadnego napisu oraz rzecz jasna poruszają się znacznie wolniej niż normalni gracze. Są tak samo odporni jak reszta, jednak przez fakt że przeważnie latają w linii prostej możecie bardzo szybko je utłuc. Dlatego jeśli ktoś ma problem z normalnym wykonaniem tego pucharu niech szuka po prostu botów na mapie.

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

braz Wielozadaniowość / Multi-tasking
Pokonaj myśliwcami 25 statków bohaterów. / Defeat 25 Hero ships with Fighter ships.

Dla wielu będzie to najtrudniejszy pucharek w grze… Waszym zadaniem jest rozwalić 25 statków bohaterów zwykłym Myśliwcem. Tak jest, zwykłym myśliwcem… Możecie go sobie ulepszyć kartami, jednak nie pomogą one Wam aż tak bardzo jak byście tego chcieli. Na liście jest on pierwszy, oznaczony tą ikoną:

Kluczem do zrobienia tego pucharu jest poznanie przede wszystkim map (chociaż tutaj prawie każda wygląda tak samo). Do tego musicie wiedzieć kiedy mniej więcej zaczynają się pojawiać statki bohaterów oraz rzecz jasna jak wyglądają. Mniej więcej w połowie meczu można się zacząć spodziewać pierwszych statków, no chyba że na mapie znajdzie się jakiś mega koks, to znacznie szybciej wtedy. Możecie patrzeć na tablicę punktów podczas meczu i zobaczycie, który gracz przeciwnej drużyny może już kupić statek. Jeśli jeszcze tego mało, to statek musicie zniszczyć Wy, asysty nie są zaliczane. Po zniszczeniu powinno Wam pisać na środku ekranu, że zniszczyliście statek bohatera. Jeśli taki napis się nie pojawi to nie zaliczyło, albo ktoś Wam zgarnął killa (bardzo często się to zdarza niestety).

Polecam Wam polowanie na łatwe do ubicia statki bohaterów, przede wszystkim takie jak Luke, Poe, Yoda, Darth Maul, Kyle Ren, Darth Vader, itd. Ja robiłem to tak, że latałem dość daleko od głównego pola walki i używałem zoomu () i szukałem statków bohaterów, które się wyróżniają. Są one małe i nie mają dużo HP. Gdy już siądziecie im na ogonie to uważajcie, żeby nie przegrzewać lasera, oraz wypuszczajcie torpedy, gdy statek przed Wami wyprostuje lot (99% pewnie i tak nie trafi, ale przy manewrowaniu nigdy nie trafią). Nigdy nie polujcie na statki typu Milenium Falcon czy Slave 1, są to latające fortece, w które trzeba strzelać bez końca, gdzie prędzej ktoś Was zniszczy nim Wy w ogóle zjedziecie im HP do końca. Oczywiście są wyjątki, np. jeśli złapiecie taki statek samotnie latający to możecie próbować, ale pamiętajcie, że pogoń zajmie Wam sporo czasu. Uważajcie szczególnie na Slave 1, ponieważ wypuszcza miny, które rozwalają Was jednym uderzeniem.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam szczęścia i wytrwałości przy tym pucharze. Mi zrobienie go zajęło niecałe 3 dni grania tylko i wyłącznie tego trybu. Jeśli macie możliwość, dobrze jest grać w godzinach porannych, ponieważ w godzinach szczytu (wieczorami) gra najwięcej wymiataczy i jest wtedy nieco ciężej.

Postęp możecie śledzić w zakładce KARIERA.

 

srebro Ukończ szkolenie / Complete Your Training
Ukończ wszystkie scenariusze bitew. / Complete all unique Battle Scenarios.

W trybie ARCADE znajdziecie Scenariusze, które składają się 16 wyzwań (8 dla jasnej i 8 dla ciemnej strony). Każde wyzwanie można zrobić na 3 gwiazdki, jednak do pucharku wystarczy zrobić każde na jedną, czyli najłatwiejszą. Wyzwania są banalnie proste i sprowadzają się do tego samego, czyli ubicia danej liczby przeciwników w danym czasie, albo nim ten ubije Waszych kompanów.

Za ukończenie wyzwań dla każdej strony dostaniecie skrzynkę z kosmetycznymi rzeczami.

 

braz To nie kwestia szczęścia / There is No Such Thing As Luck
Włącz grę w trybie arcade. / Engage in an Arcade match.

Wystarczy ukończyć dowolny mecz w trybie Arcade, może to być Solo, Coop, itd. Jako, że i tak musicie ukończyć 16 Scenariuszy do pucharku powyżej, ten pucharek po prostu wpadnie Wam sam. Nic dodać, nic ująć.

 

braz Ignorowanie instynktów to fatalny błąd / Ignore Your Instincts At Your Peril
Zniszcz 25 celów w trybie natarcia myśliwców. / Destroy 25 objectives in Starfighter Assault.

Musicie zniszczyć 25 celów w trybie STARFIGHTER ASSAULT / NATARCIE MYŚLIWCÓW. Na każdej mapie, zawsze rozgrywane są 2 mecze, czyli jako atakujący i broniący. Waszym zadaniem jest rozwalenie 25 obiektów.Najprostszym sposobem jest trafienie do strony broniącej, a dlaczego to opisałem poniżej. Nie róbcie tego na głównych celach, gdy atakujecie, ponieważ to Wy musicie zniszczyć dany obiekt, a w przypadku głównych celów wymaga to sporej liczby strzelania.

Na szczęście jest prostsza metoda, gdy jesteście po stronie broniącej. Co jakiś czas przeciwnik będzie wysyłał 3 bombowce sterowane przez AI, które bardzo łatwo ubić.

Poniżej możecie zobaczyć jak są oznaczone:

Przeważnie mało osób się na nich skupia, dlatego jak tylko pojawią się na mapie to lećcie w ich kierunku. Są bardzo proste do ubicia, poruszają się wolno i jedyne na co musicie liczyć, to że Wy zgarniecie killa. Na środku ekranu musi pisać, że to wy zniszczyliście statek AI, a nie zaliczyliście tylko asystę. Bardzo często podczas jednego meczu wylatuje kilka serii takich bombowców, więc warto to pilnować. Zróbcie tak 25 razy i pucharek jest Wasz.

 

braz Cóż to była za potyczka / What a Blast
Wygraj grę w trybie potyczki. / Win a match of Blast.

BLAST jest trybem, który jest po prostu klasycznym Team Deathmatch 10vs10. Mecze odbywają się na małych wycinkach map i panuje tutaj ogólnie ogromny chaos. By zdobyć pucharek, wystarczy wygrać mecz.

 

braz Mocne uderzenie / Strike Back
Wygraj grę w trybie uderzenia. / Win a match of Strike.

Tak samo jak wyżej, tyle że musicie wygrać mecz w trybie STRIKE / NATARACIE (8vs8). Mecze odbywają się na nieco większych wycinkach map niż BLAST i są urozmaicone zadaniami typu ZNISZCZ/OBROŃ dany punkt. Wystarczy wygrać mecz i po sprawie.

 

braz Bitwa pośród gwiazd / Battle Beyond the Stars
Wygraj grę w trybie galaktycznego szturmu. / Win a match of Galactic Assault.

Tym razem trzeba wygrać mecz w trybie GALACTIC ASSAULT / GALAKTYCZNY SZTURM. Robiąc inne pucharki związane z tym trybem, pucharek wpadnie Wam sam, także nie zawracajcie sobie nim głowy.

 

braz Wybierz swoją ścieżkę / Choose Your Path
Będąc oznaczonym, pokonaj 50 wrogów w trybie bohaterów i złoczyńców. / While being marked, defeat 50 enemies in Heroes Vs Villains.

Zadanie do zrobienia w trybie HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY. Kolejny bardzo trudny pucharek, który zajmie Wam sporo czasu i nerwów. Na wstępie trzeba powiedzieć, że opis jest błędny! Na chwilę obecną nie wiadomo czy opis jest błędny, czy jest to bug w grzeBy zaliczało Wam zabicia do pucharku, musicie być Wy oznaczeni oraz to Wy musicie zabić oznaczonego przeciwnika. Jako, że każdy po kolei jest tutaj oznaczony, musicie grać dość agresywnie i czekać na swoją kolej. Będziecie wiedzieć, kiedy będziecie oznaczeni, ponieważ licznik u góry ekranu zmieni kolor na żółty i poinformuje Was, że to Wy będziecie teraz oznaczeni. Pozostaje Wam teraz czekać, kogo oznaczy u przeciwnika i ruszyć na niego. Jednak nie wpadajcie w grupę przeciwników, szczególnie gdy jesteście sami, bo jest to gwarantowana śmierć. Na dodatek to Wy musicie zabić, asysty nie są zaliczane.

Polecam poniższe postacie do tego trybu:

JASNA STRONA
 • Han Solo / Chewbacca – świetnie postacie na dystans, jeśli nauczycie się nimi grać, będziecie regularnie w TOP 3. Kluczem jest tutaj umiejętność uników () oraz radzenia sobie z przeciwnikami z mieczami. Han Solo ma świetny granat, który wywraca przeciwnika, zaś Chewbacca ma granat, który zatrzymuje ich w miejscu. Do tego główna umiejętność i spokojnie sobie radzicie z każdym przeciwnikiem w walce 1vs1.
 • Luke / Ray – jeśli chodzi o miecze to wg mnie ta dwójka jest najlepsza. Luke ma bardzo dobrą umiejętność CC (Crowd Control) w postaci odpychania, zaś Rey ma tzw. Mind Trick, czyli na chwilę odwraca sterowanie przeciwnikowi i można spokojnie uciec. Jeśli chodzi o samą walkę to wiadomo, naparzanie w R2 i nic poza tym 🙂
CIEMNA STRONA
 • Boba Fett – dla mnie zdecydowany lider jeśli chodzi o ten tryb. Jego jet pack () powoduje, że jesteście wręcz nieśmiertelni. W dodatku jeśli jeszcze go ulepszycie to możecie praktycznie przechodzić całe mecze bez zgonu. Na początku będziecie pewnie się trochę miotać, ale po czasie dostrzeżecie ogromną zaletę. Do tego kolejna umiejętność, czyli rakiety (). Zadają masę obrażeń i potrafią wykończyć przeciwnika, który ma co najmniej połowę HP. Radar się średnio przydaje, dlatego skupcie się na unikaniu bliskich starć oraz odpowiednim zarządzaniu paliwem w jet packu.
 • Darth Maul – w przypadku mieczy dla mnie jest on najlepszy. Szybki, agresywny i ofensywne skille. Dzięki umiejętności pod , czyli Spin Attack, jesteście w stanie dogonić każdego przeciwnika, a główny skill (+ ) potrafi każdego zatrzymać na chwilę, tak żeby reszta zdążyła dobiec. Ma co prawda najmniej HP z „mieczy”, ale tak jak mówię, nadrabia to zwinnością i szybkością ataków.

Końcowy wybór Waszego ulubionego bohatera zostawiam Wam. Każdy typ bohatera ma swoje plusy i minusy, każdym można spokojnie zabijać i również łatwo zostać zabitym. Jednak tak jak pisałem wyżej, musicie być agresywni i skupić się na celu, który jest oznaczony.

Na szczęście jest to najlepszy tryb do wbijania XP, a jest tutaj sporo do wbijania, więc automatycznie spędzicie w tym trybie sporo godzin. Dlatego też nie denerwujcie się nie starajcie za wszelką cenę lecieć na pałę na oznaczonego przeciwnika. Bardzo często wpadną Wam zabójstwa, gdy będziecie grać normalnie. Trzymajcie się Waszej grupy i poruszajcie się razem, ponieważ jest to tryb, który mocno premiuje grę zespołową.

Pucharek można również łatwo boostować, poprzez znalezienie 8 osób, ustawienie tego samego serwera w ustawieniach (np. Niemcy) i szukanie się do momentu aż nie traficie na siebie. Następnie, gdy już Wam się uda to gracie tak, żeby wykorzystać wszystkie punkty, czyli najlepiej najpierw jedna strona zabija aż nie zostanie im 1 zabicie, a potem druga. Po skończonym meczu nic nie robicie, ponieważ istnieje szansa, że będziecie nadal grać przeciwko sobie.

srebro Szybkie uderzenie / Quick Strike
Bądź pierwszą osobą, która pokona przeciwnika w grze online. / Be the first one to defeat an enemy in a multiplayer match.

Jako pierwsi musicie zabić przeciwnika podczas meczu. Pucharek na 99,99% wpadnie Wam sam, szczególnie gdy będziecie grać sporo meczy w trybie HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY, ponieważ jest tutaj mało ludzi, można bardzo łatwo kogoś szybko ubić. Wielu graczy biega tutaj samych, także przy którejś próbie spokojnie się Wam uda zaliczyć pierwsze zabójstwo w meczu.

Oczywiście pucharek może Wam wpaść w każdym innym trybie, nie ma to znaczenia, chodzi po prostu o to, żeby zrobić to w multiplayerze.

 

srebro Ciężka ręka / Heavy is the Hand
Wygraj grę w trybie bohaterów i złoczyńców. / Win a match of Heroes vs Villains.

Wystarczy wygrać mecz w trybie HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY. Jako, że jest to najlepszy tryb do robienia XP, spędzicie tutaj masę czasu i pucharek wpadnie Wam automatycznie.

 

srebro Rób, albo nie rób, nie ma próbowania / Do. Or Do Not. There is no Try.
Zagraj każdym z bohaterów w trybie online. / Play as all heroes in Multiplayer.

Pucharek, z którym było najwięcej kontrowersji, ponieważ musimy najpierw odblokować wszystkich bohaterów, a później zagrać każdym z nich. Chodzi tylko i wyłącznie o bohaterów, ich statki nie są liczone do tego pucharku. Bohaterów odblokowujemy za pomocą kredytów, które dostajemy za różne czynności, np. ukończenie misji w kampanii, robienie wyzwań, czy kończenie meczy online. Początkowo, gdy zaczniecie grać będziecie zbierać sporo kredytów. Najważniejsza zasada to NIE KUPUJECIE ŻADNYCH SKRZYNEK DO MOMENTU AŻ NIE ODBLOKUJECIE WSZYSTKICH BOHATERÓW. Zakup każdej kolejnej skrzynki po prostu wydłuża odblokowanie kolejnych postaci.

Poniższe wskazówki mogą Wam pomóc w nieco szybszym zbieraniu kredytów:

 • Najpierw ukończcie całą kampanię i w miarę możliwości zbierajcie znajdźki (poziom trudności nie ma znaczenia).
 • Ukończcie Scenariusze w trybie Arcade (za każdy Scenariusz dostajecie 100 kredytów).
 • Wykonujecie wyzwania dodatkowe, które są premiowane kredytami (np. liczba zabójstw klasą Szturmowca, itd.).
 • Nie kupujcie skrzynek do momentu aż nie odblokujecie wszystkich bohaterów.
 • Za każdy level w grze dostajecie obecnie 1500 kredytów (w momencie czytania poradnika może to już być inna wartość).
 • Zalecam granie trybu HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY, ponieważ zdobywacie tutaj sporo XP, a kredyty będą lecieć Wam same.
 • Starajcie się grać jak najlepiej, ponieważ mimo wszystko im lepszy wynik tym nieco więcej kredytów (ale różnice nie są aż tak kolosalne).

Poniżej również lista wymaganych bohaterów do zakupu i ich ceny:

 • Darth Vader (15,000 kredytów)
 • Luke Skywalker (15,000 kredytów)
 • Palpatine (10,000 kredytów)
 • Leia Organa (10,000 kredytów)
 • Chewbacca (10,000 kredytów)
 • Iden Versio (5,000 kredytów)

Gdy już będziecie mieć wszystkich, najlepiej właśnie odpalić tryb HvV i tam po prostu wybierać każdego bohatera. Po śmierci możecie go sobie zmienić, więc w jednym meczu możecie zaliczyć całą jasną czy też ciemną stronę.

 

srebro Galaktyka spowita wojną / A Galaxy at War
Wygraj po jednej grze w każdym z trybów online. / Win one match in each Multiplayer game mode.

Należy wygrać mecze w każdym trybie online, czyli:

– GALACTIC ASSAULT / GALAKTYCZNY SZTURM
– STARFIGHTER ASSAULT / NATARCIE MYŚLIWCÓW
– HEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY
– STRIKE / NATARCIE
– BLAST

Do platyny i tak macie osobne pucharki za wygranie każdego trybu, także wpadnie Wam on automatycznie po wygraniu ostatniego trybu, którego Wam brakuje do kompletu.

 

srebro Jesteśmy pierwszą iskrą / We are the Spark
Zabij w sumie 500 wrogów jako bohater na dowolnej mapie w trybie online. / Defeat 500 enemies as a hero on any Multiplayer map.

Należy zabić 500 przeciwników jako bohater. Typ przeciwnika nie ma tutaj znaczenia i najlepiej jest to robić w trybieHEROES VS VILLAINS / BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY. Jako, że spędzicie tutaj masę czasu przy farmieniu XP, ten pucharek to tylko kwestia czasu. Nie róbcie tego w trybie GALACTIC ASSAULT / GALAKTYCZNY SZTURM, ponieważ zanim w ogóle zdobędziecie wymaganą liczbę punktów do odblokowania bohatera, to mecz może się już skończyć. HvV to najlepszy możliwy tryb do tego pucharu.

Preferowany typu bohaterów opisałem w pucharku Wybierz swoją ścieżkę / Choose Your Path.

Nawet jako średni gracze, podczas jednego meczu spokojnie zabijecie około 10 przeciwników. Plusem jest to, że każde zabicie Wam zalicza, ponieważ gracie non-stop jako bohaterowie. Pamiętajcie tylko, że zalicza tylko i wyłącznie Wasze zabicie, asysty nie są liczone. Aktualną liczbę zabitych w danym meczu sprawdzicie pod tablicą wyników przy statystyce z liczbą zabójstw.

Postęp możecie sprawdzić w zakładce KARIERA.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości EA Polska.