Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast – Poradnik do trofeów

 

Droga do platyny w Jedi Knight usłana jest cheatami. Ale jeśli gra na to pozwala to dlaczego nie skorzystać?

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 2/10 (korzystając z cheatów)
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x9 x22
 • Liczba trofeów offline: 37
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: Force Sight (jeśli usuniesz konkretny plików ze stanem gry)
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 5-10 godzin (korzystając z cheatów)

 

Krok po kroku:

Sposób podejścia do trofeów w Jedi Knight zależy od tego, czy chcesz korzystać z wbudowanych w grę cheatów, czy nie. Ja zdecydowanie polecam zniżyć się do poziomu wstrętnego oszusta. Gra nie należy do najprzyjemniejszych a sterowanie zdecydowanie nie zostało zremasterowane na potrzeby kontrolera. Moja nostalgia do tej gry, która bardzo podobała mi się lata temu na PC, została skutecznie tym wydaniem zniszczona. Dlatego nie miałem skrupułów, aby mniej więcej od połowy gry włączyć God Mode (mimo grania na najniższym poziomie trudności) i dokuśtykać w ten sposób do końca. Ale po kolei.

Aby włączyć menu cheatów, wejdź do zwykłego menu a następnie wstukaj następującą kombinację przycisków:

Nie jestem pewien, czy sama aktywacja tego ukrytego menu blokuje trofea, ale na pewno włączenie dowolnego z nich to robi. Dlatego najważniejsza uwaga jest następująca: w momencie, w którym miałoby odblokować się jakieś trofeum, gra musi być wczytana od nowa, z wyłączonymi cheatami. W praktyce wygląda to tak:

 • Aktywuj te cheaty, które chcesz. Ja polecam God Mode + No Target. Dzięki temu unikniesz problemów z postępami w grze, które może wywołać No clip, a jednocześnie nie będą przeszkadzać Ci żadni przeciwnicy.
 • Odkrywaj ukryte obszary, przechodź plansze, walcz z bossami, rób co chcesz aż do momentu, w którym będziesz tuż przed odblokowaniem jakiegoś trofeum.
 • Włącz menu cheatów.
 • Wyłącz wszystkie cheaty.
 • Zapisz grę.
 • Wyłącz grę.
 • Włącz grę i wczytaj stan.
 • Wykonaj czynność niezbędną do odblokowania trofeum.
 • DING!
 • Wróć do punktu pierwszego i powtórz cykl.

W ten sposób można, na przykład, dość łatwo wmówić grze, że przeszło się ją na najwyższym poziomie trudności (trofeum zloto Jedi Master).

Można też bez obaw wchodzić w ukryte obszary, niezbędne do trofeów braz What’s behind this door?, Hide and secret i zloto Force Sight. Gra policzy Ci to, że obszar został odwiedzony. Zwróć tylko uwagę, żeby wrócić do stanu bez cheatów przed odkryciem 1., 10. i ostatniego ukrytego obszaru.

Dużo trofeów odblokowywanych jest pod koniec danego poziomu, więc zwróć uwagę na puchary fabularne. Nawet jeśli skończysz dany poziom z cheatami, nie nie stoi na przeszkodzie aby załadować ostatni stan gry i naprawić swój błąd. Zwróć jednak uwagę, że PS4 ma ograniczoną liczbę slotów na zapisy gier, a Jedi Knight nie pozwala nadpisywać starych zapisów. Musisz więc albo oszczędnie korzystać z tej funkcji albo co jakiś czas wychodzić do menu konsoli i ręcznie kasować niepotrzebne zapisy.

Kilka trofeów wymaga wykonania ich w konkretnej lokacji, lecz dzięki możliwości wgrywania dowolnej z nich i przenikania przez ściany (No clip), nie można mówić o tym, żeby jakiekolwiek z nich było możliwe do pominięcia. Zwróć jednak uwagę na następujące puchary, aby oszczędzić sobie konieczności wgrywania starych poziomów:

 • braz Mr. Just a Guy – Nar Shaddaa Streets
 • braz Hot Tub – Artus Mine

 

Poradnik:

platyna May the Force Be With You, Kyle
Unlocked all Trophies

Korzystanie z cheatów to prawie jak korzystanie z Mocy, więc nie musicie czuć się źle z taką 'oszukaną’ platyną.

 

braz Mynock Hunt
While force griping an enemy, finish them off with a lightsaber throw

Zdolność duszenia Mocą odblokujesz na początku poziomu Bespin Streets ale możesz poczekać kilka poziomów (Doomgiver – Shield Array), żeby osiągnęła swój pełny potencjał. Następnie złap jakiegoś słabego przeciwnika (na przykład szturmowca) Mocą, i rzuć w niego mieczem. Jedno uderzenie powinno wystarczyć, aby przeciwnik poległ a na Twoim koncie pojawił się pucharek.

 

braz See ya!
Force push an enemy to a deadly fall

Pełną moc pchania (push) i ciągnięcia (pull) osiągniesz na początku poziomu The Cairn – Docking Bay. Możesz wtedy z łatwością manipulować nawet całymi grupkami przeciwników. Od tego miejsca w grze jest bardzo dużo opcji, żeby zepchnąć przeciwnika w głęboką przepaść, więc skorzystaj z jednej z nich i zrób to, aby odblokować to trofeum.

 

braz Birds of a feather
While airborne, force pull 4 enemies into the air

Aby odblokować to trofeum musisz pociągnąć Mocą (Force Pull) czterech przeciwników, podczas gry Kyle jest w powietrzu. Będzie do tego potrzebna w pełni rozwinięta ta Moc (poziom The Cairn – Docking Bay). W końcowej fazie gry przeciwników, szczególnie szturmowców, nie brakuje, więc ustaw ich sobie w rządku, a następnie podskocz i pociągnij do siebie.

 

braz Academy Training
Force jump into a wallrun, then flip off the wall

Ten puchar wymaga w rozwiniętej Mocy skoku (Force Jump 1 lub 2), więc możesz próbować go odblokować od poziomu Nar Shaddaa – Reelo’s Hideout. Aby wykonać ten ruch, rozbiegnij się wzdłuż dowolnej, długiej ściany, a następnie skocz na nią tak, aby Kyle zaczął po niej biec. Wykonaj wtedy znowu skok, lecz tym razem trzymając na lewej gałce kierunek od ściany, aby Kyle wykonał obrót podczas zeskoku.

 

braz These aren’t the droids you’re looking for…
Use Rank 3 Mind Trick

Pełną Moc sztuczek umysłowych Jedi Kyle rozwinie na początku poziomu Doomgiver – Communications Array. Użyj jej na dowolnym ludzkim przeciwniku, a trofeum będzie Twoje.

 

braz Kyle shot first
Defeat your first Stormtrooper

To trofeum odblokujesz na samym początku gry – szturmowiec będzie pierwszym przeciwnikiem, jakiego spotkasz.

 

srebro The bigger they are…
Defeat an AT-ST

Pierwszy łazik stanie Ci na drodze na początku poziomu Artus Topside. Udaj się windą po lewej stronie na górę i skorzystaj z działka, którym bez problemu rozwalisz AT-ST.

 

srebro Crystals
Complete Kejim base

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po przejściu poziomu Kejim Base.

 

srebro Jan!
Complete Artus Prime

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je pod koniec poziomu Artus Topside.

 

zloto An Old Friend
Meet with Luke Skywalker

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je podczas poziomu na Yavin 4, gdzie spotkasz Luke’a.

 

srebro I’m just a guy with a lightsaber
Recover your lightsaber

Trofeum związane z fabułą. Kyle odzyska swój miecz świetlny po zakończeniu prób w Świątyni Jedi w tym samym poziomie, w którym spotka Luke’a.

 

braz Getting the Band Back Together
Reunite with Lando

Trofeum związane z fabułą. Lando dołączy do Kyle’a pod koniec poziomu Nar Shaddaa Streets.

srebro Found You
Defeat Reelo Baruk & his henchmen

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je, pokonując Reelo Baruka wieżyczką strzelniczą ze statku Lando w poziomie Nar Shaddaa – Starport.

 

braz Jailbreak
Escape Nar Shadaa with Lando

Trofeum związane z fabułą. Będzie Twoje chwilę po odblokowaniu pucharu srebro Found You, gdy ukończysz tamten poziom gry.

 

srebro Where’s your master, apprentice?
Defeat Tavion

Trofeum związane z fabułą. Tavion stanie Kyle’owi na drodze pod koniec ostatniego poziomu na Bespin. Możesz próbować pokonać ją w uczciwy sposób, a możesz też zrobić to, korzystając z pomocy cheatów, podobnie jak Desanna (patrz opis trofeum zloto Overgrown Kowakian monkey-lizard).

 

braz I have a bad feeling about this…
Board the Doomgiver

Trofeum związane z fabułą. Ten puchar będzie Twój po ukończeniu poziomu The Cairn – Docking Bay.

 

braz I thought you were dead!
Reunite with Jan

Trofeum związane z fabułą. Jen jednak żyje (szok!) a Kyle odnajdzie ją w celi pod koniec poziomu Doomgiver – Detention Area.

 

zloto Your shields will fall
Defeate Galak Fyyar

Trofeum związane z fabułą. Kolejny boss gry to Galak Fyyar, z którym Kyle zmierzy się w poziomie Doomgiver – Shield Array. Jego również można pokonać trochę nieuczciwie – patrz opis trofeum zloto Overgrown Kowakian monkey-lizard.

 

srebro Escape!
Escape the Doomgiver with Jan

Trofeum związane z fabułą. To trofeum powinno się odblokować po walce z Galakiem i po ucieczce ze statku, jednak w moim przypadku stało się to jeszcze przed walką, więc zwróć na to uwagę, jeśli przechodzisz grę z aktywnymi kodami.

 

zloto Overgrown Kowakian monkey-lizard
Defeat Desann

Trofeum związane z fabułą. Jeśli przechodzisz grę bez oszukiwania czeka Cię tutaj ostra przeprawa z ostatnim bossem. Ja nie miałem już w tym momencie cierpliwości do gry i postanowiłem Desanna oszukać. Gdy zacząłem z nim walkę miałem aktywna dwa cheaty – God Mode i No Target. Mogłem dzięki temu zadać mu tyle obrażeń, ile chciałem, wiedząc że nie będzie mógł mi oddać. Zanim jednak zadałem mu ostateczny cios (wyczułem to metodą prób i błędów, wczytując stan gry sprzed walki), przywróciłem grę do stanu 'czystego’, bez żadnych kodów. Oczywiście Desann zaczął wtedy walczyć naprawdę, lecz uderzenie go raz czy dwa nie stanowi większego problemu.

 

braz Padawan
Defeat the game on Padawan Difficulty

Patrz opis trofeum zloto Jedi Master.

braz Jedi
Defeat the game on Jedi Difficulty

Patrz opis trofeum zloto Jedi Master.

srebro Jedi Knight
Defeat the game on Jedi Knight Difficulty

Patrz opis trofeum zloto Jedi Master.

zloto Jedi Master
Defeat the game on Jedi Master Difficulty

Jeśli masz ochotę męczyć się z całą grą na najtrudniejszym poziomie trudności to proszę bardzo, lecz nie zazdroszczę. Jeśli jednak chcesz szybko i bezboleśnie odblokować to trofeum to trzeba skorzystać z kodów, wykonując następujące kroki

 • Włącz nową grę na poziomie trudności Jedi Master.
 • Po załadowaniu pierwszego poziomu włącz menu gry.
 • W opcjach ustaw, aby ujęcie spowolnionej śmierci włączały się tak często, jak to tylko możliwe.
 • Aktywuj menu cheatów, wciskając .
 • Włącz God Mode i No Target.
 • Wybierz opcję warp i przenieś się do ostatniego poziomu na Yavin.
 • Dotrzyj do walki z Desannem.
 • Ponieważ masz aktywne powyższe cheaty, boss nic Ci nie zrobi a Ty możesz go spokojnie tłuc mieczem świetlnym.
 • Gdy tylko aktywuje się animacja spowolnionej śmierci Desanna, zrób pauzę.
 • Wejdź w menu cheatów i wyłącz wszystkie wspomagacze.
 • Zapisz stan gry i wyjdź z gry do menu konsoli.
 • Włącz grę i wczytaj ostatni zapis.
 • Desann polegnie, a Tobie odblokują się wszystkie trofea związane z przejściem gry.

 

braz What’s behind this door?
Discover your first secret

Patrz opis trofeum zloto Force Sight.

 

srebro Hide and secret
Discover 10 secrets

Patrz opis trofeum zloto Force Sight.

 

zloto Force Sight
Discover all secrets

W większości poziomów w grze znajdują się ukryte obszary, które najczęściej zawierają dodatkową amunicję, zdrowie, lub osłonę. Musisz znaleźć je wszystkie, aby odblokować to trofeum. Filmik poniżej pokazuje dokładnie jak się do nich dostać.

Pamiętaj, że do aktywowania sekretnych obszarów możesz skorzystać z dowolnych cheatów. Musisz się tylko upewnić, że w przed odblokowaniem trofeów, czyli po odkryciu 1., 10. i ostatniego sekretu, musisz doprowadzić grę do czystego stanu, czyli uruchomić ją na nowo bez aktywnych cheatów.

Uwaga. Gra najprawdopodobniej trzyma informacje o stanie odkrytych obszarów w specjalnym pliku 'Secrets’. Zwróć uwagę, żeby nie usunąć tego pliku podczas czyszczenia zapisów gry z pamięci systemu. W przeciwnym razie konieczne będzie ponowne aktywowanie ukrytych miejsc.

 

braz Droid Cruelty
Eliminate a non-combat droid

To trofeum możesz odblokować już podczas pierwszego poziomu gry, gdzie spotkasz kilka niebojowych robotów, które mimo to możesz rozwalić blasterem.

 

braz Mr. Just a Guy
Eliminate the Bartender

Ten puchar możesz odblokować tylko w poziomie Nar Shaddaa Streets. Na samym początku Kyle uda się do baru, w którym rozpęta się bójka. Po pokonaniu wszystkich przeciwników możesz podejść do baru, w którym schował się nieuprzejmy barman. Możesz go zaatakować i wyeliminować, a trofeum zapisze się na Twoim koncie.

 

braz Got It Before It Got You
Destroy a trip mine with a blaster shot

Pierwsze miny znajdziesz już albo na pierwszym albo drugim poziomie gry, lecz będą się potem przewijać dość często w trakcie rozgrywki. Aby odblokować to trofeum, wyceluj w taką minę blasterem i strzel w nią, doprowadzając do wybuchu.

 

braz Prepared
Hold 5 Biotech Bacta Canisters

Zbiorniki z bactą znajdujesz dość często, szczególnie jeśli odwiedzasz ukryte obszary. Maksymalnie możesz być w posiadaniu pięciu przedmiotów tego typu, co automatycznie odblokuje to trofeum.

 

braz Yes, disintegrations
Disintegrate an enemy

Aby odblokować to trofeum musisz pokonać dowolnego wroga w taki sposób, aby nic z niego nie zostało. Doskonale nadaje się do tego broń Tenloss DXR-6 Disruptor Rifle, którą po raz pierwszy znajdziesz podczas przechodzenia poziomu Nar Shaddaa Streets. Ta strzelba wyposażona jest w zoom snajperski jako alternatywny sposób strzelania. Wejdź w ten tryb i naceluj broń na jakiegoś wroga. Następnie przytrzymaj spust, ładując moc strzelby. Gdy naładujesz ją w pełni, oddaj strzał, a przeciwnik dosłownie rozpłynie się w powietrzu i trofeum będzie Twoje.

 

braz Embrace the Dark Side!
Complete a level with a cheat code enabled

Jeśli weźmiesz sobie do serca moją radę i regularnie będziesz korzystać z kodów, trofeum to wpadnie bez dodatkowych kombinacji. Uważaj tylko, żeby nie kończyć z aktywnymi kodami poziomu, pod koniec którego odblokowywane jest jakieś trofeum (patrz trofea fabularne powyżej).

 

braz Watch your step!
Fall to your death

Jeśli się dobrze postarasz może to być Twoje pierwsze trofeum w grze. Zaraz na początku pierwszego poziomu, zanim zaatakują Cię szturmowcy Imperium, możesz doprowadzić Kyle’a nad krawędź przepaści i rzucić go w nią. Jeśli dasz mu jednak pożyć na początku, okazji do śmiertelnych skoków nie zabraknie przez całą grę.

 

braz Hot Tub
Fall into lava

To trofeum możesz odblokować tylko w poziomie Artus Mines. Gdy dojdziesz do miejsca pokazanego na zrzucie poniżej, skocz do lawy i pozwól, aby wyczerpała się osłona Kyle’a, a następnie żeby jego punkty zdrowia również spadły do zera. Upewnij się, że stoisz mniej więcej na środku zbiornika z lawą, gdyż w tym miejscu znajdują się inne obszary, które skutkują automatyczną śmiercią naszego bohatera, i które nie aktywują pucharka.

 

braz Looks like a Jedi, and walks like a Jedi
Defeat the first Reborn

Z pierwszym Rebornem Kyle zmierzy się na Bespin, po dotarciu na szczyt szybu, w górę którego poniosą go podmuchy powietrza. Nie ma w tym przypadku konieczności wspierania się cheatami, szczególnie grając na niskim poziomie trudności. Spróbuj zajść go od tyłu lub od boku i atakuj go mieczem świetlnym. Gdy go pokonasz, trofeum zostanie odblokowane.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Pomysł na trofeum Jedi Master zaczerpnięty z PSNProfiles.com

Gra dostarczona przez wydawcę.