Star Wars: Republic Commando – Poradnik do trofeów

 

Star Wars Republic Commando to gra akcji z 2005 roku. Wcielamy się w członka elitarnego oddziału Starej Republiki. Będziemy mieli do wykonania szereg misji taktycznych na terenie Geonosis, RAS Prosecutor i Kashyyyk. Gra oferuje tonę dobrej zabawy i umiejętnego wykorzystania drużyny, którą mamy do dyspozycji. Czasem dobrze wrócić do klasyków.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Star Wars Republic Commando?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4/10
 • Czas do zdobycia platyny: 20 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox5 x12 x14
 • Liczba trofeów offline: 32
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Grę można zaliczyć na jednym przejściu, o ile jesteś przygotowany na psychiczne męczarnie wynikające z tego względu, że nie zapoznałeś się z grą na niższym poziomie trudności. Tak, polecam zagrać grę na easy lub medium, zgarnąc większość trofików związanych z różnymi akcjami, a dopiero potem zaliczyć grę na hardzie. Można po zakończeniu gry wybrać sobie sekcje do powtórzenia, gdy na przykład nie wykonaliśmy czynności do konkretyncyh pucharków.

Same trofea są łatwe do zaliczenia bez zbędnych wygibasów. Jest też spora liczba osiągnięć, które wpadną Wam naturalnie.

 

KROK 1. Przejście gry na poziomie trudności: easy lub medium

To przejście pozwoli Wam na zapoznanie się z grą i z zaliczeniem większości pucharków. Gra ma swoje plusy i minusy,  dodatkowo sterowanie jest nieco inne niż w dzisiejszych grach. Poznacie też sterowanie drużyną i inne mechaniki w grze.

 

KROK 2. Przejście gry na poziomie trudności: hard

No tu pozostaje już tylko zaliczenie całej gry na wysokim poziomie trudności. Zdecydowanie lepiej i szybciej będziecie ogarniać poziomy chociażby ze względu na to, że z grą się już zapoznaliście we wcześniejszym kroku.

 

KROK 3. Ewentualne czyszczenie

Gdy już uporacie się z fabułą i pozostaną Wam jakiekolwiek trofea, teraz w tym punkcie możesz się za nie zabrać. Spokojnie można wybrać poszczególne poziomy/etapy po ukończeniu fabuły.

 

Poradnik:

platyna One of the Squad
Earn all trophies

Gratulację Komandosie!

 

braz Delta 62
Rendezvous with Delta 62

Pucharek fabularny, nie do przegapienia.

 

braz Lack of bacta
Revive a squad member

Gdy padnie nam partner z jakiegość powodu, możemy go podnieść, trzymając . Najszybciej zdarzy się to podczas gry na poziomie trudności hard lub gdy za mocno będziecie cisnąć drużynę do przodu na wroga.

 

srebro “This planet is rotten from the inside out”
Complete Geonosis

Pucharek fabularny, nie do przegapienia.

 

zloto Reinforce the Wookiees on Kashyyyk
Complete Kashyyyk

Pucharek fabularny, nie do przegapienia.

 

zloto Aspirational goals
Collect all enemy weapons

Razem do podniesienia mamy 5 broni wroga. Żadne z broni Wookie nie zaliczają się do tego pucharka. Broń, którą podnosimy, możemy użyć za pomocą .

 

Genosin:

 • Geonosian Elite Beam Weapon – jest ona upuszczana, gdy zabijemy gościa, który z niej do nas strzela, jest to taki żółty promień, a sam gość jest dość ciężki do unicestwienia.

 

RAS Prosecutor:

 • Trandoshan Shotgun – To będzie Wasza pierwsza obca broń, którą podniesiecie na tym poziomie.
 • Trandoshan Heavy Machine Gun – Ta zostanie upuszczona przez Trando Elites. Będzie cała scenka z tym gościem, raczej nie przegapicie tego. Można ją też znaleźć w dalszej części gry.
 • Trandoshan Mercenary SMG – Do znalezienia w dalszej części tej misji, przeważnie upuszczana przez najemników Trando.
 • Concussion Rifle – możecie zabić gościa jak będziecie schodzć do hangarów, dolne wejście, będzie was chciał zaskoczyć.

 

srebro Close and personal
100 melee kills

Dokładnie tak jak pisze w opisie, musimy pokonać wręcz 100 wrogów. Melee robimy za pomocą . Przeważnie wystarczy jedno uderzenie żeby położyć przeciwnika, oczywiście tego słabszego.

 

braz Maximized potential
Unlock all weapon attachments

Dodatki do broni mamy tylko dwa. Gra Wam dokładnie powie, w którym momencie należy je podnieść. Nie ma możliwości pominięcia tego pucharka, jest on cześcią fabuły.

 • DC-17M Sniper
 • DC-17M Anti Armor

Zostaniemy też pinstruowani jak należy ich użyć i za pomocą czego je wybrać.

 

srebro All aboard
Complete RAS Prosecutor

Pucharek fabularny, nie do przegapienia.

 

braz “We need a slicer. A good slicer…”
Slice your first console

Wpadnie wam to naturalnie jako część fabuły. W pierwszej misji będziecie musieli podejść do konsoli i ją zhakować.

 

braz Squeaky-clean
Visor cleaned 10 times

Gdy zabijecie kogoś wręcz, dużym prawdopodobiweństwem jest to, że ubrudzi się wam wizjer. Nastąpi animacja, gdzie przez ekran przejedzie laser i wyczyści wszelaki brud. Gdy wizjer wyczyści się tak 10 razy, wpadnie Wam pucharek.

 

srebro “He’s holding a thermal detonator”
Hit 5 enemies with a single thermal detonator

Żeby zaliczyć ten pucharek podczas gry, będziecie mieli sporo okazji. Wystarczy poczekać na odpowiedni moment i cisnąć w grupę granatem termicznym. Pierwszą dobrą okazję będziecie mieli na Geonosis, Destroy First Power Conduit. Pomieszczenie gdzie opo obu stronach macie droidy. Gdyby coś poszło nie tak, skorzystajcie z ostatniego zapisu.

 

braz “I really hate those Scavs”
Fend off a scavenger droid

Droidy Scav występują w misjach RAS Prosecutor i Kashyyyk. To małe latające droidy, które będą Was atakować promieniem elektrycznym. Gdy będą bardzo blisko, rzucą się na Was i wtedy musicie wciskać , żeby się ich pozbyć.

 

braz Was it red-red-green or red-green-red
Blow 10 demolition charges

Na swojej drodze, znajdziecie pełno miesc gdzie musimy podłożyć ładunki wybuchowe. Nie ma tu znaczenia, czy zrobicie to sami, czy każecie zrobić to Waszemu partnerowi. Po tym jak wysadzicie dziesiąty, pucharek Wam wpadnie.

 

braz “Hold onto your guts while I rip out theirs”
Request a revive

Gdy zdarzy wam się padnąć podczas misji, wybierzcie z listy opcję “Recall and Revive”.

 

braz Cadet
Beat the game on Easy

Zobacz pucharek zloto Marshal Commander

 

srebro Lieutenant
Beat the game on Medium

Zobacz pucharek zloto Marshal Commander

 

braz Take offensive formation
Get a kill while piloting a Walker

Ten pucharek możecie zdobyć już z końcem rozdziału RAS Prosecutor. W trzecim hangarze, z tyłu w dalszym rogu znajduje się konsola. Wejdźcie w nią w interakcję, a uruchomicie windę z Walkerem. Gdy już się wynurzy, podejdźcie do drabinki i wejdziecie do środka. Teraz możecie z jego pomocą oczyścić teren i tym samym zdobyć pucharek.

 

zloto Marshal Commander
Beat the game on Hard

Zanim rozpoczniesz grę, zmień sobie w ustawieniach poziom trudności gry na Hard. Gra nie jest super trudna, ale trzeba się najpierw przyzwyczaić do sterowania. Misje przeważnie zwiększają trudność pod koniec.

 • Graj powoli i używaj schronień/ochrony.
 • Wykorzystuj drużynę, nie są aż tak beznadziejni i pomogą ci w pewnych sytuacjach.
 • Pewne obszary gry będą wymagały od was przebicia się przez niekończący napływ przeciwników, wykorzystajcie drużynę
 • na touch padzie macie szybki zapis, tylko wykorzystujcie go mądrze.
 • Dość często macie dostęp do stacji leczenia, zawsze z nich korzystajcie, nawet jak musicie się cofnąć trochę żeby się podleczyć.
 • Ustawiaj drużynę w taktycznych miejscach, na przykład osłona-snajper, osłona-granatnik.
 • W pewnych okolicznościach warto jest przeć na siłę do przodu żeby zająć lepszą pozysję, na przykład w hangarach.

 

braz Delta squad forming up
Issue all squad commands at least once

Gdy trzymamy wciśnięty , pojawi się zestaw komend, które możemy wydać naszej drużynie. Należy użyć każdej z nich, żeby zaliczyć ten pucharek.

 • + : Zabezpiecz strefę
 • + : Zrezygnuj z rozkazu
 • + : Szukaj i Zniszcz
 • + : Do mnie

 

srebro Turret-ial Assault
Eliminate 10 enemies with a gunship turret

Podczas rozdziału Advance to the Core Ship na Geonosis, natkniecie się na zniszczonego gunshipa. Możecie tu skorzystać z jego wciąż działającego działka. Zróbcie tak i rozwalcie z niego 10 wrogów.

 

zloto We got a nest here
Destroy all eggs before they hatch

W rozdziale, Infiltrate The Droid Facility na Geonosis natkniecie się na jaja, takie pod sufitem i takie które będą przypominały te z filmu Obcego. Po tym jak zjedziecie windą i załatwicie gości na moście, wydajcie rozkaz waszej drużycie żeby zabezpieczyli obszar. Możecie zrobić sobie też tu zapis gry, w razie czego. Gdy zejdziecie w dół korytarzem, znajdziecie się w dużym pomieszczeniu z jajami. Musicie je systematycznie niszczyć, ale nie podchodźcie za blisko, bo się wyklują. Posuwajcie się do przodu i czyśćcie pomieszczenie. Powinniście dotrzeć do kolejnego pomieszczenia, gdzie musicie zniszczyć zagłuszacz. Tu też znajdziecie jaja, będą po prawej i lewej od urządzenia z polem siłowym. Wszystko możecie na spokojnie zobaczyć na filmiku.

 

srebro “Sir, please make up your mind”
Issue and cancel a command too quickly

Tutaj musimy wydać komendę i szybko ją odwołać. Najlepiej zrobić to, gdy mamy jakiś ładunek do podłożenia lub wbicie się przez zamknięte drzwi. Wystarczy skierować kursor na cel i wcisnąć dość szybko dwa razy, co będzie odpowiednikiem wydania i odwołaia rozkazu.

 

zloto “Times have changed”
Find the hidden lightsaber (in Rescue the Squad)

Gdy będziecie przemierzać bezkresne korytarze w misji Rescue the Squad na RAS Prosecutor, dojdziecie do miejsca gdzie musicie podłożyć ładunek. Zanim to jednak zrobicie, zauważcie, że z prawej strony jest luk wentylacyjny. Wejdźcie do niego i skierujcie się na prawo, na ziemi znajdziecie miecz laserowy. Wystarczy do niego podejść.

 

srebro Friendliest fire
Blow yourself up

Możecie to zgarnąć już z samym początkiem gry. Możemy tu wykorzystać granaty, które rzucamy sobie pod nogi lub ewentualnie wybuchową beczkę. Możemy zrobić to też do pucharka srebro “Can you die later, sir? It just isn’t a good time now”, gdzie musimy podczas jednej misji zginąć 10 razy.

 

braz Consistently explosive
Blow 10 explosive barrels

Beczki znajdziecie porozrzucane po rozdziałach, wyglądają jak szklane pojemniki z metalową ramką wypełnione ciemno-żółtym płynem. Strzelanie w nie pomoże Wam w utylizacji przeciwników i gdy rozwalicie dziesiątą wybuchową beczkę wpadnie Wam pucharek.

 

braz Never saw it coming
Snipe down the ship on Geonosis

To wpadnie Wam naturalnie na Geonosis. Dojdziecie do momentu, kiedy gościu będzie chciał uciec statkiem. Wydacie polecenie partnerowi, żeby przyjął pozycję snajpera. Po chwili statek zostanie zestrzelony, a Wam wpadnie pucharek.

 

srebro Shoot the big red spot
Defeat the dwarf spider droid

To wpadnie Wam naturalnie na Geonosis. Podczas jednego z rozdziałów będziecie musieli rozwalić robota pająka. Pamiętajcie, żeby celować w jego czerwony punk między przednimi nogami.

 

srebro Guerilla warfare
Drop a droid dispenser on 4 enemies

Ten pucharek możecie zrobić w poziomie Core Ship na Geonosis. Spotkacie tam Seva który ostrzeże was przed droidami i sam jednego rozwali. Po tym jak uporacie się z pozostałymi dwoma, pójdziecie do końca korytarza. Zwróćcie uwagę na przemieszczające się pody na droidy pod sufitem, tak, możecie do nich strzelić a one spadną. Wykorzystajcie tu okazję i zrzućcie taki na droidy, które wychodzą z prawej strony. Jeżeli nie uda się za pierwszym razem, odegrajcie auto zapis.

 

braz Watch your head
Knock a droids head off with your melee attack

Gdy będziesz walczyć z droidami, podbiegij do jedego, wyceluj w jego głowę i wciśnij . Powinna odpaść mu głowa, a Wam wpadnie pucharek.

 

srebro That model is a death trap
Find the speeder bike

Ten pucharek odblokujecie podczas misji na RAS Prosecutor/Save the Ship, dokładnie w hangarze C. Gdy wejdziecie do niego, zeskoczcie na dół, powinniście znaleść za plecami w rogu Speedera. Należy do niego podejść a pucharek wpadnie.

 

srebro “Can you die later, sir? It just isn’t a good time now.”
Go down 10 times in one mission

Możecie to zgarnąć już z samym początkiem gry. Możemy tu wykorzystać granaty, które rzucamy sobie pod nogi. Pozwalamy się podnieść i powtarzamy to take długo aż wpadnie pucharek. Jeżeli zabraknie name granatów, zapewne znajdzie się wybuchowa beczka.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!