Stwórz tanie i dobre stanowisko dla gracza z KFA2

Sami jesteśmy konsumentami i szukając czegoś naprawdę budżetowego, chcemy również, by odznaczało się dobrą jakością wykonania i funkcjonalnością. Z tego powodu tak ciężko polecić cokolwiek, jeśli cena za daną rzecz nie oscyluje wokół tak zwanego progu opłacalności, a więc stosunku jakości do ceny. A co jeśli Wam powiemy, że znaleźliśmy taką markę, której produkty odznaczają się obiema rzeczami jednocześnie? Tak, jeśli chcecie zbudować tanie i dobre stanowisko dla gracza, właśnie znaleźliście rozwiązanie – KFA2.

„KFA2? Nigdy o tym nie słyszałem!” – wcale się nie dziwimy, bo marka na polskim rynku pojawiała się wyłącznie przy okazji prezentacji kart graficznych. Firma z Hongkongu istnieje jednak od dawna i ma ambitne plany ekspansji, czego dowodem jest to, jak ochoczo weszli na polski rynek akcesoriów gamingowych. Mamy dziś bowiem myszki, klawiatury czy słuchawki z mikrofonem, a to właśnie przedmioty, które każdy szanujący się gracz powinien posiadać. Czym się charakteryzują? Cóż, sprawdźmy!

Tanie rzeczy są z reguły tanie, bo wychodzi z nich naprawdę wątpliwa jakość. Tutaj KFA2 zaskakuje, bo za niewielkie pieniądze można złożyć taki zestaw, który odznaczać będzie się również dobrą jakością. Kierując swoje produkty do segmentu budżetowego, firma zapełnia niejako lukę generowaną przez inne firmy na świecie. To znakomita wiadomość dla tych, którzy nie chcą wydawać setek złotych na myszki, czy klawiatury oraz chcą uzyskać zadowalającą jakość wykonania i funkcjonalność dopiero co zakupionego sprzętu. Jeśli znajdujesz się właśnie w tej grupie docelowej, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość.

 

Niedroga klawiatura mechaniczna? Owszem i to nie byle jaka!

Klawiatur mechanicznych dla graczy na rynku jest całe mnóstwo. Od wątpliwej jakości plastikowych zabawek, bo najbardziej wypasione, opiewające na kwoty przekraczające nawet 1000 zł monstra. Ciężko znaleźć jest coś w najniższym przedziale cenowym, bo to tutaj przeważnie wychodzi wątpliwa jakość produktu. Ktoś może powiedzieć, że za jakość się płaci i choć faktycznie tak jest, istnieją takie produkty, które mogą pochwalić znakomitym stosunkiem ceny do jakości.

Taką klawiaturą jest niewątpliwie KFA2 Stealth-03. To pełnowymiarowe urządzenie z przełącznikami Outemu Blue o żywotności 50 milionów kliknięć, które na dodatek możemy dowolnie personalizować ze względu na funkcję hot swap. Funkcja ta powoduje, że przełączniki nie są na stałe przylutowane do płytki PCB, dlatego w każdej chwili możemy pokusić się o podmianę na dowolne przełączniki Outemu – również o żywotności 50 milionów kliknięć.

Przełączniki to kwestia czysto subiektywna, ale niebieskie switche zapewniają ten nieuchwytny dla wielu, specyficzny, wyczuwalny klik, który jest tak satysfakcjonujący dla wielu użytkowników. Pisanie, czy granie na nich to czysta przyjemność, ale pamiętajcie, że może przeszkadzać innym ludziom w pokoju, czy biurze. Tak czy inaczej, Outemu Blue to świetny sprzęt, dlatego ląduje do klawiatur za 200-300 zł. KFA2 Stealth-03 natomiast to klawiatura zdecydowanie tańsza, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, jak opłacalny jest to sprzęt. Oprócz przełączników mamy też narzędzie do hot swapa oraz miękką i wygodną podpórkę pod nadgarstki, co jest domeną znacznie droższych urządzeń na rynku.

Słuchawki z mikrofonem? Tak, ale wystrzegaj się bubli!

Nie zliczymy, ile razy mieliśmy do czynienia z headsetem (połączenie słuchawek i mikrofonu), którego mikrofon był tak słabej jakości, że z góry przekreślaliśmy użyteczność tego elementu. Jeśli jesteś graczem, na pewno to znasz – wchodzi kolega lub koleżanka na Discorda, TeamSpeaka, czy jakikolwiek inny komunikator i ci brzmią jakby byli w zbiorniku wody, nad którym panuje wichura. Jakość mikrofonu ma ogromne znaczenie, dlatego tak ważny jest on w headsetach.

W KFA2 Sonar-04 na szczęście jest znakomicie, a jakość mikrofonu w słuchawkach jest lepsza niż w headsetach kosztujących znacznie więcej pieniędzy. Oprócz tego, dobre tłumienie z otoczenia, dobra jakość dźwięku i przede wszystkim łatwość w napędzeniu tych słuchawek to coś, czego powinniśmy szukać w innych tego typu urządzeniach. To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ słuchawki wyposażone są przetworniki o niskiej, 32-omowej impedancji. Te z kolei są bardzo skuteczne, bo ich czułość wynosi aż 106 dB. Oznacza to, że zagrają głośno i donośnie przy użyciu dowolnego źródła dźwięku niezależnie od tego, czy jest to komputer, smartfon, czy kontroler z konsoli.

KFA2 Slider-05 – niedroga i lekka myszka gamingowa z RGB

Gracze są wybredni i wymagający. Nie zadowoli ich żadna standardowa bryła, czy słaba jakość wykonania. KFA2 dobrze o tym wie, dlatego wydał na rynek myszkę gamingową Slider-05, która przy pomocy kadłubka z otworami w kształcie plastra miodu, skutecznie obniża jej wagę. Waga ma znaczenie, bo operując całą ręką lub samym nadgarstkiem i starając się celować w strzelance nastawionej na rywalizację, bardzo często ważące ponad 100 g urządzenia dają o sobie znać już po kilku meczach.

Slider-05 waży zaledwie 60 g, ale to nie koniec zalet. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu, myszkę możemy dowolnie personalizować i przypisywać funkcje do sześciu z siedmiu dostępnych przełączników, których żywotność ustalona została na aż 10 milionów kliknięć. Do wyboru mamy również DPI w zakresie 1000 – 10 000 oraz częstotliwość raportowania od 125 do 1000 Hz. Nie zabrakło przy tym znakomitej jakości wykonania kadłubka oraz podświetlenia RGB, które możemy personalizować w oprogramowaniu.

Niewielki budżet? Nie ma problemu!

Jak widać da się. Da się złożyć wysokiej jakości gamingowe stanowisko, które nie uszczupli naszego portfela. Dobra i lekka myszka, headset ze znakomitej jakości mikrofonem, klawiatura mechaniczna z przełącznikami Outemu. To wszystko elementy, które najzwyczajniej w świecie ze sobą współgrają. Po prostu – dobrze i tanio.

źródło: materiały prasowe