Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection – Poradnik do trofeów i osiągnięć

by
2 września 2022
0

 

Ograłeś TNMT: Shredder’s Revenge i wciąż Ci mało przygód Wojowniczych Żółwi Ninja? Lepiej nie mogłeś trafić! Za sprawą The Cowabunga Collection masz szansę nadrobić 13 absolutnych klasyków, które przez lata dawały radość fanom marki. Do dyspozycji mamy najważniejsze tytuły z NESa, SNESa, Segi Genesis, Gameboya oraz automatów arcade. Niektóre zestarzały się lepiej, inne gorzej, ale pewne jest jedno – te tytuły po prostu wypada znać. Miłośnicy zdobywania trofeów zaś mogą zacierać ręce, gdyż gra posiada łatwego i szybkiego calaka. Zapraszam do poradnika Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection!

 

[poll id=”190″]

 

Informacje ogólne:

  • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
  • Czas do zdobycia platyny: około 15 godzin grając normalnie, 1-2 godziny używając trików
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox10 x3 x0
  • Liczba trofeów offline: 14
  • Liczba trofeów online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
  • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, w jakiej kolejności zdobędziesz pucharki. Każda gra z kolekcji posiada jedno trofeum, które odblokowuje się po jej ukończeniu. Możesz się podjąć zdobycia platyny na dwa sposoby:

A) Nie patrząc w poradnik przejdź od początku do końca każdą z gier. Do dyspozycji masz save’y oraz cofanie czasu (). Jeśli to twój pierwszy kontakt z serią, zachęcam do wybrania takiej drogi. Najkrótsze tytuły ukończysz w okolicach 30 minut, te dłuższe mogą cię zatrzymać nawet na 3 godziny. Zwróć uwagę na zloto G Tournament Champion, gdyż to trofeum wymaga niestandardowych ustawień. Całość zajmie 10-20 godzin.

B) Jeśli chcesz jak najszybciej uzyskać platynę, przeczytaj poniższy opis każdego trofeum. Opisane tu zostały najszybsze możliwe sposoby wbicia poszczególnych pucharków. Całość zajmie 1-2 godziny.

 

Poradnik:

platyna Splinter’s Favorite
Obtain all other Trophies

Gratulacje!! Shredder nie miał szans w tym starciu!

 

srebro Shredding the Shredder 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles (N)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles z symbolem pada do NESa (prostokąt z krzyżakiem i dwoma przyciskami) i 1P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 36:00 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i poczekaj kilka sekund.

 

zloto Heroes in a Half Shell 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles (Arcade)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles z symbolem automatu arcade i 4P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 51:17 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i pokonaj bossa używając .

 

srebro Pizza Party! 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game (N)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game z symbolem pada do NESa (prostokąt z krzyżakiem i dwoma przyciskami) i 2P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 1:26:11 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES, zadaj cios Shredderowi () i trofek jest twój.

 

zloto Waiting for the other Foot to Drop 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan (GB)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan z symbolem Gameboya i 1P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 18:36 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i poczekaj kilka sekund.

 

zloto Callback 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time (Arcade)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time z symbolem automatu arcade i 4P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 53:15 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES, zadaj kilka ciosów Shredderowi ().

 

zloto Back Into Action 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles II: Back from the Sewers (GB)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles II: Back from the Sewers z symbolem Gameboya i 1P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 37:30 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i poczekaj kilka sekund.

 

srebro I Have Become Turtle, Eater of Pizzas 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project (N)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project z symbolem pada do NESa (prostokąt z krzyżakiem i dwoma przyciskami) i 2P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 1:49:07 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i zadaj cios Shredderowi ().

 

zloto Totally Tubular Time Travel 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles IV: Turtles in Time (SN)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles IV: Turtles in Time z symbolem pada do SNESa (z „kółkiem” do chodzenia i 4 przyciskami na kształt krzyża) i 2P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 46:45 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i zadaj kilka ciosów Shredderowi ().

 

zloto Sewer’s Four 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles: The Hyperstone Heist (GEN)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles: The Hyperstone Heist z symbolem pada do Segi Genesis (z „kółkiem” do chodzenia i trzema przyciskami na skos) i 2P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 43:34 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES i uderz Shreddera kilka razy ().

 

zloto Gnarly Greatness 70
Finish Teenage Mutant Ninja Turtles III: Radical Rescue (GB)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles III z symbolem Gameboya i 1P (bez zatwierdzania). Wciśnij i za pomocą przewiń do 46:30 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES, idź w lewo i kliknij w drzwi. Trofeum pojawi się od razu na koncie.

 

zloto S Tournament Champion 100
Defeat Karai in Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters’ Story Battle (SN)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters z symbolem pada do SNESa (z „kółkiem” do chodzenia i 4 przyciskami na kształt krzyża) i 2P i odpal ją za pomocą . Zacznij grę na 1 gracza (STORY BATTLE). Wybierz dowolnego zawodnika i przejdź grę nie zmieniając żadnych ustawień. Osobiście grałem Leonardo. W razie gdy otrzymasz cios, użyj rewind (). Ostatni boss, Karai, pojawi się po walce ze Shredderem. W tym przypadku Watch Mode nie zadziała, gdyż nagrywający wybrał inne ustawienia, które pomijają walkę z Karai.

 

zloto G Tournament Champion 100
Defeat the real Karai in Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters’ 1 Player Mode (GEN)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters z symbolem pada do Segi Genesis (z „kółkiem” do chodzenia i trzema przyciskami na skos) i 2P. Wciśnij touchpad i zmień Playable Bosses na ON. Odpal grę za pomocą , wejdź w OPTIONS  i zmień LEVEL na 8 i ROUND na 1. Zacznij grę na 1 gracza. Wybierz dowolnego zawodnika i zwiększ mu SPEED i POWER na 8. Gdy zobaczysz przeciwnika, dołącz się za pomocą drugiego kontrolera () i wybierz tego samego zawodnika, z którym miałeś walczyć. Przykładowo, gdy walczysz z Clone Leo, drugim graczem wybierz Leonardo. Pokonaj drugiego gracza i gra w ten sposób poprowadzi cię do następnej walki. Triceratopsa i Kranga możesz pokonać tą metodą, ale ostatniego bossa, Karai, musisz rozwalić samodzielnie. Mi się to szybko udało używając Leonardo i spamując niską nogę (dół + ) oraz robiąc wyskoki z , oczywiście przewijając () w razie gdy przegrywasz. W tym przypadku Watch Mode nie zadziała, gdyż nagrywający wybrał inne ustawienia, które pomijają walkę z Karai.

 

zloto N Tournament Champion 100
Defeat Shredder in Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters’ Story Mode (N)

W menu podświetl Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters z symbolem pada do NESa (prostokąt z krzyżakiem i dwoma przyciskami) i 2P. Wciśnij i za pomocą przewiń do 14:17 i zrób stopklatkę (), następnie i SAVE GAME. Następnie wyjdź do menu kolekcji (QUIT GAME/YES) i odpal grę za pomocą . Wciśnij , wybierz LOAD GAME/YES, pokonaj bossa używając np. wyskoku + , i trofeum pojawi się po zakończeniu dialogów i wstawce z ucieczką Shreddera.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.