The Chant - The Gloom Below DLC

Zobacz recenzję
3/10
2-4H
x0
x0
x3
x5
8
0
2
0
1
8
0
2
0
1

 

The Gloom Below to darmowy dodatek dla posiadaczy podstawki The Chant. Przenosimy się do nowego obszaru w innym wymiarze i musimy znaleźć drogę ucieczki. Trofea nie są wymagające z uwagi na brak wymogu gry na konkretnym poziomie trudności. Trzeba tylko uważać, by nie przegapić dwóch pucharków.

 

Krok po kroku:

The Gloom Below charakteryzuje się nieco innym podejściem niż podstawowa wersja gry. Główne mechaniki są takie same, acz śmierć w pewien sposób resetuje nasze postępy. Szczególnie w kwestii trofeum srebro Persona oświecona. Dlatego też im niższy poziom trudności tym mniej czeka nas ewentualnego powtarzania. A w przeciwieństwie do podstawki, tutaj nie ma pucharka związanego z graniem na konkretnym poziomie trudności.

Polecam od razu ogarniać sobie znajdźki związane z trofeum srebro Inwentaryzatorka. Generalnie do każdego miejsca można wrócić nim dostaniemy się do finałowego starcia, więc wielkiego problemu z tym niema. Ale zwyczajnie wygodnej jest od razu zebrać wszystkie notatki. Tym bardziej, że nie ma ich wiele.

Kolejną różnicą względem podstawki jest tu podejście do starć. Większość spotykanych po drodze wrogów możemy spokojnie mijać, gdyż starcia nie są wymagane. Czasem jednak będą konieczne. Niekiedy natrafimy na znane z podstawowej gry mandalordzenie, które blokują nam dalszą drogę. Wcześniej mogliśmy po prostu zabrać się za ich atakowanie, a wrogów olewać, bo znikali po zniszczeniu mandalordzenia. W tym dodatku jednak mandalordzeń jest nietykalny do momentu, aż nie zlikwidujemy wszystkich wrogów w pobliżu. Warto mieć to na uwadze.

Jednym ze sposobów ulepszania naszej postaci są specjalne modyfikatory do zdolności pryzmatu. Po jednym do każdej z 6 zdolności znajdziemy w ramach fabularnego poszukiwania kultystów. Kolejne 6 zdobędziemy od uwięzionego w laboratorium przywódcy. Są one związane z trofeum srebro Persona oświecona. Warto jednak zaznaczyć, że zdolność Roju jest najlepszym możliwym wyborem. Warto sobie to właśnie ją wymaksować. Finalna walka praktycznie przejdzie się sama, gdy będziemy z tego korzystać.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: Prowizoryczna obrona</span> / <span>DIY Defense
10

Prowizoryczna obrona / DIY Defense

Stwórz opalizujący nóż i bombę plazmową / Craft the Iridescent Blade and Throwing Plasma

Trofeum związane z craftingiem. Opalizujący nóż oraz bomba plazmowa to nowe, bardzo przydatne do walki przedmioty. Wystarczy przynajmniej raz stworzyć każde z nich w pojedynczej rozgrywce. Nie powinno być z tym problemu, bo surowców napotkamy sporo.

Wspomniane nowe przedmioty mają też dedykowane im trofea:

  • Opalizujący nóż – braz Supernowa
  • Bomba plazmowa – braz Piorunochron
Ikona osiągnięcia: Inwentaryzatorka</span> / <span>Cataloger
50

Inwentaryzatorka / Cataloger

Znajdź 11 wpisów zawierających wiedzę w The Gloom Below / Find 11 Lore pickups in The Gloom Below

Możliwe do przeoczenia

Szansa na pominiecie jest niewielka, bo praktycznie do samego końca gry mamy dostęp do wszystkich lokacji, ale istnieje taka możliwość.  Jeśli coś przegapimy i odpalimy finalną walkę trzeba będzie wybrać opcję kontynuowania rozgrywki i zbierać raz jeszcze. Poniżej znajduje się materiał wideo z lokalizacją wszystkich wpisów.

Ikona osiągnięcia: Przeładowanie</span> / <span>Overcharged
25

Przeładowanie / Overcharged

Naładuj wszystkie 6 pryzmatów / Charge all 6 Prisms

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po znalezieniu wszystkich 6 kultystów i ulepszenia pryzmatów, które są z nimi związane.

Ikona osiągnięcia: Leczenie kanałowe</span> / <span>Root Canal
25

Leczenie kanałowe / Root Canal

Zniszcz wszystkie paszcze / Destroy all Maws

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po otwarciu wszystkich przejść do zamkniętych części regionów. Będzie to wymagało wykonania określonych mikstur zgodnie z schematem na tablicy w laboratorium.

Ikona osiągnięcia: Wielka ucieczka</span> / <span>The Great Escape
50

Wielka ucieczka / The Great Escape

Ucieknij z wymiaru mroku / Escape the Gloom Dimension

Fabularne

Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu dodatku.

Ikona osiągnięcia: Piorunochron</span> / <span>Lightning Rod
20

Piorunochron / Lightning Rod

Traf piorunami z bomby plazmowej 4 wrogów naraz / Hit 4 enemies simultaneously with Throwing Plasma bolts

Trofeum związane z nowymi przedmiotami. Bomba plazmowa to mocny przedmiot miotany. Możemy znaleźć już wykonaną bombę oraz składniki do jej wytworzenia. Przynajmniej jedną sztukę musimy i tak wytworzyć do pucharka braz Prowizoryczna obrona. Kluczową rzeczą przy tym trofeum jest zgromadzenie przynajmniej 4 przeciwników blisko siebie. Na dobrą sprawę możemy tego dokonać już na początku gry po zniszczeniu pierwszego mandalordzenia w niebieskim regionie. Po zebraniu grupki wybieramy z menu kołowego bombę plazmową przytrzymując i rzucamy ją w centrum grupki wciskając . W razie czego poniżej znajduje się materiał wideo pokazujący użycie bomby.

Ikona osiągnięcia: Supernowa</span> / <span>Supernova
20

Supernowa / Supernova

Zabij przynajmniej 2 wrogów wybuchem z jednego opalizującego noża / Kill 2 or more enemies with one Iridescent Blade Explosion

Trofeum związane z nowymi przedmiotami. Opalizujący nóż to broń do walki w zwarciu. Możemy znaleźć już wykonany nóż oraz składniki do jego wytworzenia. Przynajmniej jedną sztukę musimy i tak wytworzyć do pucharka braz Prowizoryczna obrona. Sprawa jest tu jednak dość irytująca. Atakując tą bronią wciskając ładujemy nóż. Zaczyna on zauważalnie świecić. Musimy przy tym unikać trafień przeciwników, gdyż wystarczy jedno, by wyzerować naładowanie broni. Ten „wybuch” z opisu trofeum to mocno wyolbrzymiony efekt. Jest to po prostu nieznaczny rozbłysk, by ostatnim ciosie na rannym przeciwniku. Sęk w tym, że do trofeum jednocześnie musi zostać ubite dwóch wrogów. Musimy więc naładować ostrze atakując nim, zostawiając przy tym dwóch przeciwników z mocno obniżonym paskiem zdrowia i zaatakować, gdy oboje będą blisko siebie. Może to wymagać kilku prób. Polecam do tego właśnie w opcjach w zakładce GRA ustawić widoczne paski zdrowia wrogów. Będzie to pomocne.

Będziemy musieli trochę z tym nożem się pomęczyć do trofeum
Ikona osiągnięcia: Persona oświecona</span> / <span>Enlightened
50

Persona oświecona / Enlightened

Ulepsz zdolności pryzmatu 12 razy, nie ginąc / Upgrade prism abilities 12 times in one life

Możliwe do przeoczenia

Ulepszenia zdolności pryzmatu to modyfikatory, które zdobywamy wysysając moce z uwięzionych kultystów. Jest to związane z głównym wątkiem fabularnym. W każdym z 6 obszarów zdobędziemy jedno ulepszenie. Pozostałe 6 możemy wyssać z przywódcy kultu w laboratorium. Sęk w tym, że musimy dokonać tego bez umierania. Innymi słowy trzeba przejść praktycznie cały dodatek bez ani jednego zgonu. Na poziomie Neofita nie powinno być to wielkim problemem. W przypadku zgonu jednak nie musimy się, aż tak martwić. Czeka nas powtórka części gry, ale nie jest ona wielka.

W przypadku śmierci podczas gry po prostu gramy dalej. Po jej ukończeniu wybieramy z menu dodatku opcję KONTYNUUJ. Wrzuci nas do laboratorium z otwartymi wszystkimi przejściami, ale całkowicie bez ulepszeń pryzmatów. Wystarczy najszybszą drogą odnaleźć każdego z 6 kultystów do zdobycia ulepszeń, a następnie skorzystać z wyssania mocy przywódcy w laboratorium. Pucharek może wpaść z opóźnieniem. Mi pojawił się dopiero jak odblokowałem przejście do finału gry. Dlatego jak się nie pojawi warto kontynuować rozgrywkę.