The Elder Scrolls Online – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited to gra Massive Multiplayer Online, wydany po raz pierwszy na PC w kwietniu 2014 roku, zatytułowany po prostu The Elder Scrolls Online, wymagał miesięcznej subskrypcji, przed dodaniem Tamriel Unlimited do tytułu, usunięcie miesięcznej subskrypcji i ostatecznie przeniesiony na PlayStation 4 i Xbox One w czerwcu 2015 r. Podobnie jak poprzednie tytuły Elder Scrolls, Tamriel Unlimited jest otwartym światem i nielinearnym, pozwalającym graczom eksplorować obszary kontynentu Tamriel, znajdowanie i wykonywanie zadań, odkrywanie miast i lochów oraz udział w zajęciach grupowych. Obszar Cyrodiil to lokalizacja PvP, w której gracze z różnych sojuszy mogą ze sobą walczyć i próbować dominować, zdobywając zamki, twierdze i kradnąc zwoje. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited otrzymała stosunkowo pozytywne recenzje, ze średnią oceną 74%, krytykowaną za błędy i grafikę, ale przez wielu chwaloną za dobrą dynamiczną rozgrywkę. Wraz z rozwojem, ulepszeniem i urozmaiceniem rozgrywki, i nowymi DLC ESO znajduję się obecnie w top 3 najlepszych MMO.

 

PORADNIK GOŚCINNY!

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 8/10
 • Czas do zdobycia platyny: 300h+
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x8 x34
 • Liczba trofeów offline: 0
 • Liczba trofeów online: 46
 • Minimalna liczba przejść: MMO trudno przejść 😉
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Krok po kroku:

 • ESO to MMO – mamy tu bardzo rozbudowany świat i wiele form zabawy do odkrycia, większość trofeów „wpada” nam za samo levelowanie lub przechodzenie kolejnych krain i kończeniu questów. Najtrudniejszym osiągnięciem do zdobycia jest tytuł Emperora na Cyrodiil, bardzo czasochłonne jest złowienie wszystkich rodzajów ryb dla trofki Master Fisher.
 • Warto skupić się na zdobywaniu trofeów na jednej postaci, bo nie wszystkie osiągnięcia są przypisane do konta, tylko właśnie do konkretnej postaci. Warto wspomnieć, że w samej grze występuję masa osiągnięć do zdobycia, które po zdobyciu kilku z nich dają nam upragnione trofeum, przykład musisz łowić ryby we wszystkich krainach (nie z DLC) za który dostaniemy achievement w grze, a zdobycie wszystkich daję nam tytuł „Master Fisher”.

 

KROK #1 – Poznajemy grę, dołączamy do gildii…

To może wydawać się zbyt ogólne, ale w mmo tak już to jest. Podczas podróży po świecie gry znajdziesz szereg czarnych znaczników na mapie. Każdy znacznik kryje pod sobą coś do zrobienia, zanim zostanie uznany za „czysty” i zmieni kolor z czarnego na biały. Niektóre zmienią kolor na biały, gdy je odkryjemy (stacje rzemieślnicze, widoki), inne będą miały krótką serię zadań do wykonania (większość miast), jeszcze inne będą wymagać bossów do zabicia (świątynie, lochy), a znajdą się i takie, które będą potrzebować przejścia kontentu dla czterech lub dwunastu graczy (lochy grupowe, próby/triale). Sugerowałbym wyczyszczenie całej mapy, a gdy wszystko stanie się białe, przejść do następnej, można również korzystać z addonów (tylko na PC) lub po prostu sprawdzać mapę w grze i lokalizować brakujące miejsca. W ten sposób odblokujesz większość osiągnięć gry. Za każdym razem, gdy Twoja postać wbiję pięć poziomów, odblokowywana jest również nowa misja fabularna z wątku głównego. Rób je na bieżąco, gdy będą dostępne. Istnieje również szereg innych losowych zadań (ugryzienia wampirów/wilkołaków, nauka stylów rzemieślniczych, znajdowanie skyshardów, aresztowanie/powstrzymywanie się od aresztowania), więc sprawdź przewodnik po każdy z nich. Nie ma nic do przegapienia i nie ma określonej kolejności, aby cokolwiek zrobić. To może być przytłaczające, ale tak naprawdę chodzi o wędrówki, przygodę, interakcję z innymi graczami i zdobywaniu trofeów małymi kroczkami.

 

KROK #2 – Łowienie ryb

Może to zabrzmieć dziwnie, że ma to swój własny krok, ale tak naprawdę jest to tak duże zadanie i nie wchodzi w zakres kroku 1, ponieważ nie ma znaczników mapy dla miejsc połowów. Zasadniczo w każdej strefie jest 12 rzadkich ryb, które można złapać losowo. Oprócz użycia odpowiedniej przynęty dla każdego rodzaju wody, nie ma sposobu, aby zwiększyć swoje szanse (po kilku patchach doczekaliśmy się kilku ułatwień, więcej w opisie trofeum „Master Fisher”). Pozostaję się nam modlić do RNGesusa i liczyć na jego łaskawość.

 

KROK #3 – Emperor

To jest to co sprawia, że platyna jest tak trudna do zdobycia dla większości śmiertelników. Zostanie „Imperatorem” w Elder Scrolls Online wymaga czasu i poświęcenia … nie wbiję się tego osiągnięcia grając tylko w wolnych chwilach. Przyda się gildia nastawiona na PvP, łatwiej wbić ten tytuł na początku kampanii, czyli trzeba dostosować swoje życie do harmonogramu tych wydarzeń w świecie gry. Wojna Sojuszów to trójstronny tryb PVP pomiędzy graczami w Cyrodiil, a tylko JEDNA osoba zostanie koronowana na „Cesarza” po zdobyciu głównych zamków przez frakcję gracza z najwyższym dorobkiem Alliance Points. Walki trwają siedem dni lub miesiąc, w zależności od kampanii. Jeśli wszystkie trzy strony są równie aktywne (lub też nie) w walce, może się to ciągnąć w nieskończoność. Zasadniczo wymaga to, abyś grał tylko w ESO przez długi czas, by znaleźć się na pierwszym miejscu z liczbą AP w swojej frakcji, lub intensywnie grać na początku nowej kampanii by być pierwszym na serwerze. Jeśli masz pracę lub rodzinę, i sypiasz czasami, już jesteś w tyle. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz osiągnięcie „Emperor!” w głównym przewodniku.

 

Poradnik:

platyna Platinum Trophy
Unlock all Trophies in Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited for this Trophy.

Zdobądź wszystkie trofea.

 

braz Soul Shriven in Coldharbour GS: 5
Complete Main Quest Chapter 1.

Jest to pierwsza misja w grze, jeśli gracz nie kupił rozszerzeń Online: Morrowind, Summerset, Elsweyr lub Greymoor. Po tym zadaniu jest dostępne „The Harborage.” Jeżeli zaczynasz grać z powyższymi rozszerzeniami, wystarczy przenieść się do startowych lokacji danej frakcji i tam zacząć robić quest dla „Hooded Figure” z głównego wątku (Daggerfall dla Covenantu, Davon’s Watch dla Pactu, lub Vulkhel Guard dla Dominion). Odblokowuje się na 1 poziomie postaci.

 

braz The Harborage GS: 5
Complete Main Quest Chapter 1.5.

Jest to druga misja w głównej linii zadań. Zadaniem Vestige jest spotkanie z Prorokiem/Prophet, który znalazł swoją bezpieczną przystań aka The Harborage, aby kontynuować swoją misję odzyskania duszy. Powitał nas w Przystani i zaprosił do wejścia do jego umysłu. Odblokowuje się na 5 poziomie.

 

braz Daughter of Giants GS: 5
Complete Main Quest Chapter 2.

Kolejna misja w Harborage, tym razem poznamy Lyris Titanborn. Odblokowuje się na 10 poziomie.

 

braz Chasing Shadows GS: 5
Complete Main Quest Chapter 2.5.

Prophet nas wzywa, aby znaleźć sposób na uratowanie Sai Sahana, Redguarda i członka Pięciu Towarzyszy. Zadanie jest takie samo dla wszystkich sojuszy. Jednak najbliższe miasto zmieni się w zależności od wybranej frakcji. Odblokowuje się na 15 poziomie.

 

braz Castle of the Worm GS: 5
Complete Main Quest Chapter 3.

Vestige wraca do The Harborage, aby znaleźć nieoczekiwanego gościa, Abnur Tharn. Twierdzi, że wie gdzie jest Sai Sahan, ale będzie rozmawiał tylko z Vestige. Składa wniosek o azyl w zamian za informacje. Odblokowuje się na 20
poziomie.

braz The Tharn Speaks GS: 5
Complete Main Quest Chapter 3.5.

Pojawia się nieumarły sługa Abnur Thara i chce pomówić z Visage. Odblokowuje się na 25 poziomie.

 

braz The Halls of Torment GS: 5
Complete Main Quest Chapter 4.

Visage musi pomóc uratować ostatniego członka z Pięciu Towarzyszy, Sai Sahana. Prophet i Abnur Thar dochodzą do wniosku, że jest więziony w Halls of Torment. Odblokowuje się na 30 poziomie.

 

braz The Valley of Blades GS: 5
Complete Main Quest Chapter 4.5.

Grupa tym razem udaję się do Valley of Blades, by odnaleźć przyjaciółkę Sai Sahana, Kasurę, której powierzył pierścień chroniący Amulet Królów. Odblokowuje się na 35 poziomie.

 

braz The Shadow of Sancre Tor GS: 5
Complete Main Quest Chapter 5.

Sai Sahan doszedł do zdrowia po przygodach w Halls of Torment, jest gotowy, by poprowadzić grupę do Amuletu Królów, który jest ukryty w starożytnych katakumbach Sancre Tor. Odblokowuje się na 40 poziomie.

 

braz Council of the Five Companions GS: 5
Complete Main Quest Chapter 5.5.

Kolejny szybki quest z Pięcioma Towarzyszami. Odblokowuje się na 45 poziomie.

 

srebro The God of Schemes GS: 30
Complete Main Quest Chapter 6.

Finalny quest z głównego wątku, staniemy do walki z samym Molag Balem. Odblokowuje się na 50 poziomie.

 

srebro Hero of the Aldmeri Dominion GS: 50
Complete all Aldmeri Dominion quest achievements.

Do zdobycia tego trofeum wymagane jest odblokowanie następujących osiągnięć w grze:

 • Auridon Adventurer – ukończ 37 zadań w Auridon.
 • Grahtwood Adventurer – ukończ 38 zadań w Grathwood.
 • Greenshade Adventurer –  ukończ 40 zadań w Greenshade.
 • Malabal Tor Adventurer – ukończ 40 zadań w Malabal Tor.
 • Reaper’s March – ukończ 45 zadań w Reaper’s March.

W każdej krainie jest dużo więcej questów niż te wymagana do zdobycia achievementów w grze, wystarczy odwiedzić stolicę tych krain, czyścić mapę z „czarnych lokacji” i trofeum praktycznie samo się wbiję. Otwierając mapę danej krainy mamy podgląd naszych osiągnięć.

 

srebro Hero of the Daggerfall Covenant GS: 50
Complete all Daggerfall Covenant quest achievements.

Do zdobycia tego trofeum wymagane jest odblokowanie następujących osiągnięć w grze.

 • Glenumbra Adventurer – ukończ 53 zadań w Glenumbra.
 • Stormhaven Adventurer – ukończ 60 zadań w Stormhaven.
 • Rivenspire Adventurer – ukończ 42 zadań w Rivenspire.
 • Alik’r Desert Adventurer – ukończ 42 zadań w Alik’r Desert.
 • Bangkorai Adventurer – ukończ 36 zadań w Bangkorai.

W każdej krainie jest dużo więcej questów niż te wymagana do zdobycia achievementów w grze, wystarczy odwiedzić stolicę tych krain, czyścić mapę z „czarnych lokacji” i trofeum praktycznie samo się wbiję. Otwierając mapę danej krainy mamy podgląd naszych osiągnięć.

 

srebro Hero of the Ebonheart Pact GS: 50
Complete all Ebonheart Pact quest achievements.

Do zdobycia tego trofeum wymagane jest odblokowanie następujących osiągnięć w grze.

 • Stonefalls Adventurer – ukończ 59 zadań w Stonefalls.
 • Deshaan Adventurer – ukończ 55 zadań w Deshaan.
 • Shadow Fen Adventurer – ukończ 51 zadań w Shadow Fen.
 • Eastmarch Adventurer – ukończ 43 zadań w Eastmarch.
 • The Rift Adventurer – ukończ 61 zadań w The Rift.

W każdej krainie jest dużo więcej questów niż te wymagana do zdobycia achievementów w grze, wystarczy odwiedzić stolicę tych krain, czyścić mapę z „czarnych lokacji” i trofeum praktycznie samo się wbiję. Otwierając mapę danej krainy mamy podgląd naszych osiągnięć.

 

braz Aldmeri Master Explorer GS: 20
Discover and clear all caves and locales throughout the Aldmeri Dominion Territory.

Żeby zostać „Master Explorerem” musimy odkryć wszystkie  „oczka”  i zabić bossa w każdej jaskini, jakie są na danej mapie, Jaskinia odznaczona jest jako „pochodnia”. Jak już w niej będziemy, warto znaleźć skyshard – przyda się do kolejnego trofeum. Każda frakcja ma po pięć krain, by nam zaliczyło trofeum wszystkie „oczka” i „pochodnie” powinny wyświetlać się na biało w oknie mapy.

 

braz Daggerfall Master Explorer GS: 20
Discover and clear all caves and locales throughout the Daggerfall Covenant Territory.

Więcej informacji patrz „braz Aldmeri Master Explorer„.

 

braz Ebonheart Master Explorer GS: 20
Discover and clear all caves and locales throughout the Ebonheart Pact Territory.

Więcej informacji patrz „braz Aldmeri Master Explorer„.

 

braz Coldharbour Master Explorer GS: 10
Discover and clear all six caves and striking locales in Coldharbour.

Tutaj wystarczy wyczyścić sześć jaskiń i odkryć siedem lokalizacji w krainie Coldharbour. Dostęp do mapy dostaniemy przy okazji robienia głównego wątku fabularnego lub pomocy członków gildii (wystarczy się na nich teleportować, jak będą na tej mapie). Więcej informacji patrz „braz Aldmeri Master Explorer„.

 

braz Cyrodiil Cave Delver GS: 10
Explore and clear all 18 caves in Cyrodiil.

Tym razem mamy do wyczyszczenia 18 jaskiń na mapie PvP, czyli Cyrodiil. To trofeum jest trudniejsze od poprzednich, ponieważ możemy paść ofiarą innych graczy, również respawn bossów ma losową mechanikę. Często jest po kilka bossów do pokonania, pojawiają się losowo, czasami uda się zabić innego kilka razy zanim pojawi się nam ten, którego brakuje do odblokowania achivementu. Podniesienie całego lootu z moba pomaga również w szybszym respawnie innych bossów. Warto przygotować postać do walki PvP, znaleźć kampanię gdzie nasza frakcja dominuję na mapie, ewentualnie wybrać godziny, gdzie jest mniej graczy na serwerze. Jak wejdziemy do jaskini, nie musimy zaglądać do każdego kąta, jeżeli wiemy gdzie jest boss, wystarczy go zabić, nie zapomnieć zebrać skysharda, by dwa razy nie biegać do tej samej lokacji i gotowe.

Podziękowania za świetne screeny jaskiń rosyjskiej stronie: http://forums.goha.ru/archive/index.php?t-971072.html

Lokalizacja jaskiń

 

Bloodmayne Cave

– Zabij Acanthia
– Zabij Ironlash
– Zabij Razorback

 

Nisin Cave

– Zabij Barasatii
– Zabij Volgo the Harrower

 

Pothole Caverns

– Zabij Serrin Vol
– Zabij Diabolist Vethisa
– Zabij Blighttooth

 

Breakneck Cave

– Zabij Hegris
– Zabij Longfang

 

Haynote Cave

– Zabij Theurgist Thelas
– Zabij Diabolist Volcatia

 

Serpent Hollow Cave

– Zabij Bruuke
– Zabij Bear Matriarch

 

Kingscrest Cavern

– Zabij Cynaceae

 

Vahtacen

– Zabij The Faceless

 

Muck Valley Cavern

– Zabij Kerks Half-Ear
– Zabij Ogre Biter
– Zabij Webmistress

 

Newt Cave

– Zabij Gravel Tooth
– Zabij Rock Wing

 

Quickwater Cave

– Zabij Athal Andas
– Zabij Steel-Tail

 

 

Cracked Wood Cave

– Zabij Mebs Runnyeye
– Zabij Regsrot Blacktongue
– Zabij Wolfbreath

 

Echo Cave

– Zabij Echo

 

Capstone Cave

– Zabij Claudette the Sharper

 

Red Ruby Cave

– Zabij Endare
– Zabij Zandur

 

Toadstool Hollow

– Zabij Lucienne Cerine
– Zabij Captain Roreles
– Zabij Captain Serniel
– Zabij General Virane
– Zabij Dreadfang

 

Lipsand Tarn

– Zabij Gaston Asham
– Zabij Marbita

 

Underpall Cave

– Zabij Raelynne Ashham
– Zabij Emelin the Returned

 

srebro Level 50 Hero GS: 30
Reach Level 50.

Łatwe trofeum, doświadczenie otrzymujemy przy niemalże każdej czynności w grze – zabijaniu mobów, innych graczy, robieniu questów, czy odkrywaniu nowych lokacji – prędzej czy później wpadnie.

 

srebro Indecent Exposure GS: 30
Have stolen clothing from all your armor slots repossessed at the same time by a guard.

Często pomijane trofeum, nie jest wyjątkowe trudne do zrobienia. Musimy ukraść części zbroi, hełm, pancerz, naramienniki, pasek, rękawice i buty. O dziwo niewymagane są spodnie. Następnie zakładamy ukradzione przedmioty na siebie i dajemy się złapać strażnikom po dokonaniu przestępstwa. W oknie dialogowym płacimy karę lub dajemy się zabić, strażnicy pozbawiają nas skradzionej garderoby. Najtrudniej jest zdobyć pasek, warto przeszukiwać skrzynie, szafy, polecam miejsca blisko rzemieślników często są tam umieszczone zbroję na stołach i wieszakach.

 

braz Lycanthropy GS: 5
Become a Werewolf.

Musimy się przemienić w wilkołaka. Najłatwiej jest poprosić innych graczy, czy to z gildii, czy prosić o pomoc na lokalnym czacie. Doświadczeni gracze powinni mieć nawet kilka postaci zarażonych lykanotropią, raz na siedem dni mogą kogoś ugryźć. Trudniejszą metodą, kiedyś jedynie dostępną, jest czekanie na pełnie księżyca i patrolowanie specjalnych miejsc na mapach by mob wilkołak zaraził nas (najlepiej stać na bloku by za szybko nie zabić mobka i czekać aż wyskoczy komunikat w grze, lub sprawdzać charakterystykę postaci, czy jesteśmy już zarażeni), są to The Rift, Bangkorai, Reaper’s March. Po zarażeniu mamy krótki quest po którym dostajemy trofeum i specjalną szczotkę do sierści. Można się wyleczyć w głównym mieście ze wspomnianych wyżej lokacji. Przy robieniu questa trzeba iść do kapliczki, dużo osób leczy się zbyt szybko i nie zdobywają trofeum. Nie można być również jednocześnie wampirem i wilkołakiem, można się wyleczyć po zdobyciu trofki lub zarazić na innej postaci.

 

braz Vampirism GS: 5
Become a Vampire.

Tym razem musimy zamienić się w wampira. Podobnie jak z wilkołakiem – mamy dwie opcje (po kilku patchach można kupić przemianę w Crown Storze). Życzliwość innych graczy, którzy mogą wbić w nas swe kły przy wampirzych kapliczkach. Drugą opcją jest szukanie około północy mobów „Blood Fiend”, pojawiają się na ostatnich mapach frakcji The Rift, Bangkorai, Reaper’s March. Po zarażeniu udajemy się do kapliczki, robimy kilkuminutowy quest i już jesteśmy kuzynami Drakuli. Nie można być jednocześnie wampirem i wilkołakiem, można się wyleczyć po zdobyciu trofki lub zarazić na innej postaci.

 

braz Arch-Mage GS: 10
Complete the Mages Guild series of quests.

Do zrobienia mamy pięć misji dla Gildii Magów, będą one dostępne wraz z rozwojem postaci, zaczynamy w startowym mieście danej frakcji. Gdy zaczynamy quest w rezydencji Gildii Magów warto porozmawiać z wszystkimi NPC, przy okazji odblokujemy drzewko skilli gildii magów. Dokładny opis questów znajdziemy na wielu stronach np. tutaj na wiki.

 

braz Fighters Guild Veteran GS: 10
Complete the Fighters Guild series of quests.

Podobnie jak w Gildii Magów, mamy do zrobienia pięć questów, które będą rozgrywać się w głównych krainach naszej frakcji. Już na samym starcie warto zacząć ten ciąg tych misji, by odblokować drzewko skilli Gildii Wojowników. Szczegółowy opis questów możemy znaleźć tutaj.

 

zloto General Executioner GS: 100
Destroy all of Molag Bal’s generals that appear at the Dark Anchors.

Średnio trudne trofeum, przez to, że znowu musimy modlić się do RNGesusa. Musimy zabić generałów, którzy mają dość niską szansę na respwan, około 10%. Podobno liczba graczy, niszczenie Dark Anchorów na Cyrodill ma wpływ na zwiększenie szansy pojawienia się rzadkiego generała, ale nie są to potwierdzone informację. To trofeum można połączyć z następnym „Anchors Away”, na początku niszczymy Anchory we wszystkich krainach, po tym zabieramy się za szukanie brakujących generałów. Poniżej lista gdzie mogą się pojawić.

Deshaan/Stormhaven/Grahtwood:

 • Torturers
 • Ogrim Brothers
 • Dremora Pirate
 • Traveling Dremora

 

Shadowfen/Rivenspire/Greenshade:

 • Daedroth of Kora-Dur
 • Ever Open Eye
 • Daedroth General
 • Devourer of Souls

 

Eastmarch/Alik’r/Malabal Tor:

 • Frost Lord
 • Storm Lord
 • Xivilai Slavemasters
 • Seductive Sisters

 

The Rift/Bangkorai/Reaper’s March:

 • Vakarth Vampire
 • Crescent Dremora
 • Lich of Mournhold
 • Son of Molag Bal

 

srebro Anchors Away GS: 30
Destroy every Dark Anchor in Tamriel.

Zniszcz wszystkie Dark Anchor-y  w Tamriel. Musicie zabijać fale wrogów i bosa na końcu. Zazwyczaj są trzy w jednej krainie. Jak ikonka na mapie zmieni się na białą tzn., że „dolmen” jest zaliczony.

Tak powinna wyglądać .

 

braz Aldmeri Dominion Conqueror GS: 20
Defeat all of the Public Dungeon champions in the Aldmeri Dominion.

Public Dungeony są przedstawiane na mapach jako jaskinie.

Na każdej mapie mamy po jednym publicznym dungeonie (w DLCkach już występują po dwa, ale nie są konieczne do tego trofeum). Każda frakcja ma po pięć głównych map. Musimy tutaj zabić wszystkie „imienne bossy”, jest ich kilka w każdej lokacji, ze względu na to że dungeon jest otwarty dla większej liczby graczy, czasami będziemy musieli poczekać na respawn bossów. W każdym publiku jest sekretny boss, który da nam skill point, warto go znaleźć jak i podnieść skyshard. Wrogowie nie są wymagający można spokojnie polować na nie samemu po odpowiednim przygotowaniu buildu. Spis bossów znajdziemy w swoich osiągnięciach w grze, wchodzimy w >Journal >Achievements >Dungeons i w zakładce Public Dungeons możemy sprawdzić jakich championów nam brakuję. Tutaj jest szczegółowy opis z mapami i miejscami, gdzie się pojawiają bossy.

 

braz Daggerfall Covenant Conqueror GS: 20
Defeat all of the Public Dungeon champions in the Daggerfall Covenant.

Pełny opis patrz braz Aldmeri Dominion Conqueror.

 

braz Ebonheart Pact Conqueror GS: 20
Defeat all of the Public Dungeon champions in the Ebonheart Pact.

Pełny opis patrz braz Aldmeri Dominion Conqueror.

 

braz Vanquisher of the Covenant GS: 20
Defeat all the bosses throughout the Group Dungeons in the Daggerfall Covenant.

Tym razem mamy do pokonania bosy w Grupowych Lochach, ikona na mapie wygląda tak

Lochy zostały stworzone dla czterech graczy, optymalne zestawienie to tank, healer i dwóch DD, hardkorowcy mogą przechodzić je solo „na normalu”. Interesują nas tylko Dungeony z podstawowej wersji gry, pełen spis i opis znajdziemy tutaj. Wbudowany w grę group finder cały czas nie funkcjonuję w pełni poprawnie i jak nie chcemy czekać w nieskończoność w kolejce, warto „wykorzystać” do zdobycia tego trofeum ludzi z gildii lub dobrych znajomych, ułatwi to nam znajdowanie grupy i optymalizację pod 4-osobowy kontent. Musimy zabić wszystkich „imiennych” bossów w każdej lokacji. Przy każdej stolicy frakcji są „enklawy Undaunted” gdzie od 48lvlu dostajemy dzienne questy na dungeony. Dostęp do nowych lochów otrzymujemy wraz ze zdobywanym lvlem. Na normalu nie jest to wymagające osiągnięcie, ale warto już mieć zrobiony build, i wbite kilka Champion Pointów.

 

braz Vanquisher of the Dominion GS: 20
Defeat all the bosses throughout the Group Dungeons in the Aldmeri Dominion.

Pełny opis braz Vanquisher of the Covenant.

 

braz Vanquisher of the Pact GS: 20
Defeat all the bosses throughout the Group Dungeons in the Ebonheart Pact.

Pełny opis braz Vanquisher of the Covenant.

 

zloto Emperor! GS: 100
Dominate the Alliance War battlefield and become Emperor of Tamriel. Long may you reign!

Tak jak pisałem we wstępie jest to najtrudniejsze trofeum do zdobycia, powstrzymujące wielu graczy przed zdobyciem platyny.

Do tego trofeum warto się przygotować i zaplanować jak je chcemy zdobyć. By zostać Emperorem musimy być na pierwszym miejscu z liczbą Alliance Points w naszej frakcji i nasz Alliance musi przejąc 6 zamków naokoło Imperial City. Jest kilka sposobów by to osiągnąć. Opiszę moim zdaniem najprostsze, znajdujemy gildię stricte PvP i community, które regularnie walczy na Cyrodiil. Od jej członków możemy się dużo dowiedzieć odnośnie PvP, buildów, czy strategii jakie mają na zdobyciu tej trofki, jak i gdzie planują swoją aktywność. Sprawdzamy kampanię i wybieramy siedmiodniową, z najmniejszą aktywnością, sprawdzamy kiedy się ona kończy, i planujemy nasze życie pod grę sic!, by mieć wolne kilka godzin tuż po starcie nowej siedmiodniowej kampanii. Zbieramy jak największą liczbę sojuszników, by w grupie szybko przejąć zamki i farmić AP. Warto mieć „skończone” powtarzalne questy na Cyro i oddać je wszystkie na początku kampanii, jest to dobry zastrzyk AP. Jeżeli nasza grupa jest dobrze zorganizowana można to zrobić w godzinę, brzmi prosto, ale w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ na ten tytuł ma chrapkę nie tylko kilkadziesiąt osób w naszej frakcji, ale również setki przeciwników nie śpi i będzie nam to utrudniać. Inną opcją jest nieustanne przebywanie na Cyrodiil i farmienie AP 24/7, ludzie biorą urlopy by wbić tą trofkę, nie śpią, nie jedzą, ale są na pierwszym miejscu we frakcji z kilkoma milionami AP. Kolejną opcją jest skontaktowanie się z community PvP i kupienie za golda tego tytułu, praktycznie wszystko zorganizują za nas, wystarczy mieć kilka milionów na koncie. Więcej tipów można znaleźć tutaj.

 

braz Alliance Style Master GS: 10
Learn all Alliance Racial Styles.

Uczymy się 9  krafterskich motywów podstawowych ras Tamriel, są to Redguard, Orc, Dunmer, Breton, Wood Elves, Argonian, Khajiit, Nord, i Altmer. Motyw naszej wybranej rasy mamy już nauczony, Imperial jest wyjątkiem. Wystarczy zdobyć niebieskie książki danej rasy i je przeczytać. Znajdziemy je podczas gry w szafach, skrzyniach, półkach itd., możemy je kupić od innych graczy w Guild Storach, które są w każdym większym mieście, często gildyjne banki są zapchane tymi książkami wystarczy poprosić o nie lidera gildii. Dla leniwych są dostępne do kupienia w Crown Storze za prawdziwe pieniądze (500 koron za 3 motywy).

 

braz Rare Style Master GS: 20
Learn all Rare Racial Styles.

Rzadkie rasowe motywy, są cztery: Ancient Elf, Barbaric, Primal, and Daedric, mają mniejszą szansę na drop, ale równie łatwo je zdobyć, kupując od innych graczy lub wyciągając z gildyjnego banku. Oczywiście możemy kupić je również w Clown Storze, koszt 5000 koron, nie polecam.

 

braz Tamriel Skyshard Hunter GS: 20
Find all the Skyshards located throughout Tamriel.

Skyshardy to jasnoniebieskie słupy światła rozsiane po całym Tamriel, zebranie 3 daję nam 1 punk umiejętności. W każdym Publicznym Lochu jak i delvie jest zawsze jeden skyshard, warto je zebrać przy okazji robienia Cyrodiil Cave Delver, Master Explorer, Conqueror.

Będziemy musieli znaleźć wszystkie skyshardy z podstawowej wersji gry. Na konsolach nie mamy addonów więc przyda nam się telefon lub laptop, by je szybciej znajdować. Ja korzystam ze strony dulfy.net. bardzo dobry opis ze screenami gdzie konkretnie są ukryte skyshardy.

Aldmeri Dominion

Daggerfall Covenant
Ebonheart Pact
Cyrodiil (dla ułatwienia można wybrać kampanię, gdzie nasza frakcja dominuję, lub gdzie jest mało graczy. Można również wyposażyć się w mikstury niewidzialności, nightbade również może przemykać niezauważony, jeżeli nie czujemy się mocni w PvP).

 

braz Master Fisher GS: 20
Complete all fishing achievements.

Bardzo czasochłonne osiągnięcie, nie musimy jak przy Emperor grać nonstop, w wolnych chwilach możemy kontynuować zdobywanie tego trofeum. Ma każdej mapie mamy złowić 12 ryb, mamy cztery różne akweny, rzeki (river), jeziora (lake), oceany/morza (salt water) i nieczystoći? (foul). Używamy specjalnych przynęt by zwiększyć naszą szansę na połów. Od kliku patchy mamy dostęp do jedzenia, które zwiększa również szansę, jest to Artaeum Pickled Fish Bowl (zmniejsza ona czas jaki poświęcimy na to trofeum o prawię 1/3). Łowiąc w grupie, możemy zwiększyć sobie szanse na rzadkie ryby. Tutaj opis z eso wiki. Szaleniec który zdobył 30 Master Angler, dużo statystyk, porównań, można zobaczyć jakie skarby można wyłowić, jako ciekawostka.

 

braz Close Call Kill GS: 5
Earn a kill when below 5 percent health in the Alliance War or Battlegrounds.

Do zdobycia na Cyrodiil lub Battlegroundach, musimy kogoś zabić, jak sami mamy poniżej 5% HP. Powinno łatwo wpaść przy okazji wbijania Emperora.

 

braz Cut and Run GS: 5
Successfully escape a guard after choosing the „Flee” option in the Accost Dialogue Window.

W oknie dialogowym jakie nam się pojawi po złapaniu przez strażników, wybieramy opcję ucieczki i znikamy z pola widzenia strażników, najlepiej po za mury miasta. łatwe do zdobycia.

 

braz Alliance War Recruit GS: 5
Earn the rank of Recruit in the Alliance War.

Na PvP nasza postać zdobywa rangi, jest to jedna z pierwszych, łatwa do zdobycia, zwłaszcza jak planujemy zdobyć Platyne.

 

braz Dawn of a Champion GS: 10
Spend your first Champion Point.

Po zdobyciu 50lvlu zaczynamy otrzymywać Champion Pointy, wystarczy wbić lvl i wydać zdobyty punkt.

 

braz Support the Fight GS: 5
Help capture a Resource (Farm, Lumber Mill, or Mine), and Keep in Cyrodiil.

Na Cyrodiil jedną z opcji  rozgrywki jest zdobywanie zamków, twierdz, miast. Na około zamków są rozlokowane 3 budowle, zawsze te same, są to: młyn, kopalnia i farma. Wystarczy być w pobliżu przy przejmowaniu.

 

srebro Cyrodiil Champion GS: 50
Complete all quest achievements in Cyrodiil.

To trofeum wymaga trochę więcej czasu, musimy udać się na Cyrodiil i wykonać szereg misji wokół poniższych miast. Jest to strefa PvP, więc przygotujmy się na konfrontację z wrogimi graczami, łatwiej jest to robić na mało aktywnych kampaniach, w rannych porach dnia lub gdzie nasz sojusz zdominował całą mapę.

Lista miast i ikona na mapie. Tutaj opis wszystkich questów.

 •  Bruma
 • Cheydinhal
 • Chorrol
 • Cropsford
 • Vlastarus

 

zloto Craglorn Completist GS: 100
Eliminate the threat of the Serpent and his Scaled Court throughout all of Craglorn.

Craglorn Completist to seria questów w Craglorn, dawno temu była to najtrudniejsza strefa PvE dostępna dla graczy z wysokim „weterańskim” poziomem, po zmianach w skalowaniu graczy i mobów nie jest już tak wymagająca. Jednak zalecam zebrać kilkuosobową grupę, by nie utknąć w jakimś miejscu w miłym towarzystwie zawsze raźniej, jednak nie więcej niż 4 graczy bo będziemy musieli iść do jaskiń/delves gdzie jest własnie taki maxymalny limit osób które mogą tam wejść. Lista wymaganych questów poniżej, jest ich łącznie 8 i 2 niewymagane.

– Celestial Investigator:

– Serpents and Secrets

– Craglorn Completist

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Poradnik gościnny.