Tom Clancy’s The Division – Poradnik do trofeów i osiągięć

 

Na początku do The Division podchodziłam strasznie sceptycznie (po becie), jednak im bliżej było premiery i im więcej znajomych chciało w to grać, tliła się we mnie chęć sprawdzenia pełnej wersji gry. Nadeszła premiera, znajomi pograli, Rekin z Trophy Club splatynował i podesłał mi swój egzemplarz do napisania poradnika i opinii. No i proszę, po kilku miesiącach nareszcie udało mi się zebrać i kilka słów tu napisać.

Gra ta nie stoi fabułą, ot po prostu wykonujemy misję w środku Nowego Jorku, które polegają na odbiciu kogoś, czegoś itd. Wydawać by się mogło, że to nużące i… takie też trochę jest. Co z tego, że mam kapitalnych znajomych do grania, skoro bawić się mogę ze znajomymi nawet przy Tetrisie, a oczekuję tylko i wyłącznie wciągającej rozgrywki. Tak jak się spodziewałam, gra dla osoby, która nie ma internetu i znajomych do pogrania – mija się z celem. Ten tytuł jest stworzony do wspólnego grania i nikt mi nie powie, że te wszystkie misje, podczas grania solo, nie nudzą. Cały schemat jest powtarzalny. Na początku musimy pokonać fale wrogów, w konsekwencji czego docieramy do głównego bossa misji, który jest zawsze otoczony przez rzeszę przeciwników. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o misje główne. Gra oczywiście funduje zadania poboczne, ale one nie odbiegają od powszechnej sytuacji misji pobocznych – potyczki i zbieranie znajdziek. A tych znajdziek… Jest naprawdę sporo.

Graficznie jest bardzo równo, lepiej niż w becie. Zjawiska pogodowe i gra światłem i cieniem jest bardzo dobrze zaprojektowana. Samo miasto jest pełne detali, zwierząt poruszających się po ulicach i przechodniów, którzy już tak dobrze jak reszta nie wyglądają. Naszą postać możemy dowolnie ucharakteryzować – zmienić fryzurę, zarost, typ twarzy, ubiór, dodatki itd. Coś dla ludzi lubiących Simsy.

Bardzo fajny jest ekwipunek i system zbierania broni, które są przypisane do konkretnego levelu. Na początku z przeciwników wypadają słabe bronie, przystosowane do misji, które wykonujesz, a im dalej zachodzisz, tym lepsze uzbrojenie na Ciebie czeka. Nie chcę się też za bardzo rozpisywać, bo gra już dawno miała swoją premierę, więc większość z Was już ją ma i wyrobiła sobie o niej swoje zdanie.

Podsumowując – pograłam, splatynowałam, zapomniałam. I nie jest to coś do czego zapewne wrócę (dobra, dobra… I tak do żadnej wycalakowanej gry nigdy nie wróciłam). Jeżeli macie grupkę znajomych, z którymi możecie poszwendać się po NY – warto sięgnąć po ten tytuł, szczególnie, że teraz można go wyrwać w bardzo dobrej cenie.

Łowcy! Kooooolejna platyna do kolekcji? Dlaczego nie? Gra jest dosyć prosta, jeżeli gra się w grupie, albo z ogarniętymi randomami. Niestety twórcy chcieli zanudzić nas na śmierć i wprowadzili multum znajdziek do zebrania, które trzeba zbierać partiami, bo aż głowa boli od takiej monotonii (skrzynie w AC to pestka przy tym). Pady w dłoń i do roboty!

 

Informacje ogólne:

Stopień trudności platyny: 5/10
Ilość trofeów: x1 / x3 / x8 / x44
Ilość trofeów offline: 44
Ilość trofeów online: 12
Minimalna ilość przejść: 1
Trofea możliwe do pominięcia: BRAK
Zglitchowane trofea: 2 (Cienie przeszłości, Zgoda buduje)
Czas do zdobycia platyny: 30 – 40 godzin

 

Krok po kroku:

 • Ukończenie wszystkich misji głównych – proste jak drut.
 • Ukończenie wszystkich potyczek – w celu odblokowania lokalizacja znajdziek.
 • Misje główne na wysokim poziomie trudności – w tym momencie powinieneś pomału wykupić wszystkie ulepszenia umiejętności, zdobyć dobry sprzęt, który pomoże Ci w następnym kroku.
 • Misja główna na ambitnym – tylko niektóre misje mają ten poziom trudności, co więcej, odblokujesz go dopiero wtedy, kiedy Twoja postać rozwinie się do 30 poziomu trudności.
 • Zbieranie znajdziek – Jest naprawdę sporo do zebrania, więc najlepiej będzie, jak będziesz najpierw zbierał to co wokół Ciebie.

 

Poradnik:

platyna Platynowy agent / Platinum Agent
Odblokuj wszystkie trofea w Tom Clancy’s The Division™. / Unlocked every Trophy in Tom Clancy’s The Division™.

Gratulacje!

 

braz Aktywowany / Activated
Dotrzyj na Manhattan. / Get to Manhattan.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpada po ukończeniu samouczka.

 

braz Epidemia / Outbreak
Zabezpiecz próbkę oryginalnego szczepu wirusa. / Secure a sample of the original virus strain.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpada po ukończeniu misji „Obóz uchodźców Hudson” (Poziom 7).

 

braz Nie zniosę tego żaru! / Can’t Stand the Heat!
Wyeliminuj przywódcę Czyścicieli i ucieknij z wytwórni napalmu. / Eliminate the leader of the Cleaners and escape the Napalm Production Site.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpada po ukończeniu misji „Wytwórnia napalmu” (Poziom 10).

 

braz Zbrodnia i kara / Crime and Punishment
Wyeliminuj liderkę Rikersów i jej ochroniarzy w centrum konferencyjnym Lexington. / Eliminate the leader of the Rikers gang and her bodyguards in Lexington Event Center.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpada po ukończeniu misji „Centrum konferencyjne Lexington” (Poziom 20).

 

braz Wysokie napięcie / I’ve Got the Power
Zabezpiecz elektrownię. / Secure the Power Plant.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pomięcia. „Elektrownia WarrenGate” (Poziom 18).

 

braz Informator / Fly on the Wall
Przywróć działanie stacji przekaźnikowej JTF. / Restore the JTF comm relay.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpada po ukończeniu misji „Stacja przekaźnikowa na dachu” (Poziom 22).

 

braz Ostatni na polu walki / Last Man Standing
Wyeliminuj przywódcę Last Man Battalion i jego żołnierzy w siedzibie ONZ. / Eliminate the leader of the Last Man Battalion and his men in the U.N. Building.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu misji „Zgromadzenie ogólne” (Poziom 28).

 

braz Raz na wozie, raz pod wozem / You Win Some, You Lose Some
Odzyskaj wyniki badań Czernienki z rosyjskiego konsulatu. / Recover Tchernenko’s research data from the Russian Consulate.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu misji „Rosyjski konsulat” (Poziom 27).

 

braz Wszystko, co trzeba zrobić / What Needs To Be Done
Odzyskaj nagranie propagandowe Charlesa Blissa. / Recover Charles Bliss’ propaganda tape.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu misji „Grand Central Station” (Poziom 26).

 

braz Ostatnia kurtyna / The Final Curtain
Poznaj losy Gordona Amhersta i Aarona Keenera. / Uncover the fates of Gordon Amherst and Aaron Keener.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pomięcia. Po ukończeniu wszystkich misji głównych pojawi się misja z nieznanym sygnałem. Po ukończeniu jej trofeum wpadnie.

 

zloto Na poziomie / On the Level
Awansuj agenta do 30. poziomu. / Reach Level 30 with an Agent.

W miarę przechodzenia gry będziesz zdobywał coraz większy poziom zaawansowania swojego agenta, a co za tym idzie odblokuje się dostęp do nowych misji i ekwipunku. Potrzebne XP zdobywasz przez:

 • przechodzenie misji (im większy poziom misji tym więcej punktów),
 • zbieranie znajdziek,
 • zabijanie przeciwników,
 • pomaganie mieszkańcom Nowego Jorku.

Dopiero po osiągnięciu tego poziomu będziesz musiał przejść wszystkie misje główne na wysokim poziomie trudności. Wskaźnik levelu znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

 

braz Maraton / Marathon
Odkryj WSZYSTKIE kryjówki na Manhattanie. / Discover ALL of the Safe Houses in Manhattan.

Zacznijmy od tego, że w NY znajdziesz 13 kryjówek. Każdą z nich odblokujesz przez wejście do niej. Na poniższej mapce wszystkie są zaznaczone.

 

zloto Nie znam strachu / Know No Fear
Ukończ wszystkie misje na wysokim poziomie trudności agentem 30. poziomu. / Finish all of the missions at Level 30 on the Hard difficulty.

Tak jak w opisie trofeum – najpierw musisz zdobyć 30 poziom swoją postacią. Następnie Twoim zadaniem będzie ponowne przejście wszystkich misji „fabularnych”.

W sekcji komentarzy na dole strony możecie jak najbardziej umawiać się na wspólne granie.

 

braz Twardy wojownik / Hardened Combatant
Ukończ misję w trybie wyzwania. / Complete a mission in Challenge mode.

Tryb wyzwania (czyli misja na poziomie trudności AMBITNY) odblokowuje się w momencie osiągnięcia 30 levelu naszej postaci. Od razu zaznaczę, że nie wszystkie misje możemy ukończyć na tym poziomie trudności. Z wszystkich misji, które mają dostępny poziom AMBITNY zdecydowanie najłatwiejsze jest „Punkt kontrolny w Tunelu Lincolna”.

I teraz tak… Do tego trofeum najlepiej zebrać grupę czterech ogarniętych osób (możecie się umawiać w sekcji komentarzy na dole). W innym wypadku będzie to bardzo trudne. Wszystkie bronie najlepiej i ekwipunek powinny mieć topowy poziom (najlepiej złoty/zielony). Poziom ambitny nie jest wcale taki łatwy dla początkowych graczy, jak to się wszystkim wydaje.

Zacznijmy od tego, że nie można się spieszyć, najlepiej co kilka strzałów chować się za osłoną. Ważne, żeby próbować strzelać przeciwnikom w głowę, dlatego niech jedna osoba na pewno weźmie snajperkę (i to jakąś dobrą), bo się przyda. Oczywiście nie muszę wspominać, że najlepiej uzbroić się w medyczne umiejętności, które pomogą w sytuacjach kryzysowych. Granaty, wieżyczki itp. nie zdają egzaminu. Warto też zaopatrzyć się w umiejętność „Ogniwo taktyczne”, które zwiększy zadawane przez Ciebie (i Twoich wspólników) obrażenia.

Jeżeli chcesz zobaczyć czy jakaś misja jest dostępna na poziomie trudności AMBITNY – wejdź w mapę i przytrzymaj  na danej misji.

 

srebro Zgoda buduje / United We Stand
Będąc na poz. 30, wykonaj misję w tr. współpracy, w której nikt nie został powalony ani nie zginął. / At lvl 30 start and complete a Co-op Mission without anyone being Downed or Dying.

ZGLITCHOWANE!

Niestety to trofeum jest nadal zglitchowane. Otrzymują je nawet zupełnie randomowe osoby, które giną na potęgę. Dlatego musicie się uzbroić w cierpliwość. Po osiągnięciu trzydziestego poziomu postaci, ustaw poziom trudności obojętnie jakiej misji na easy (polecam „Szpital polowy w Madison) i przejdź ją bez powalenia i zginięcia. Musisz grać z przynajmniej jedną osobą w drużynie! Ani Ty, ani ona nie możecie zostać powalone.

Jednak tak jak pisałam wcześniej – ukończenie misji bez zginięcia i powalenia nie daje gwarancji wpadnięcia trofeum. Trzeba grać do skutku.

 

braz Cienie przeszłości / Shadows of the Past
Aktywuj 63 sceny ECHO. / Activate 63 ECHO scenes.

Trofeum polega na zebraniu wszystkich znajdziek, z gatunku ECHO, które są zaznaczone na mapie . Od razu polecam ukończyć wszystkie potyczki i misje na całej mapie, ponieważ wtedy lokalizacja wszystkich znajdziek zostanie odblokowana.

Z ECHO występuje jednak taki problem, że nawet jeżeli je aktywujecie za pomocą  to ono i tak nie zniknie z mapy, a powinno. Jeżeli w takim razie podejdziecie do takiej znajdźki i nie będziecie mieli opcji aktywacji, możecie spokojnie iść dalej.

Często się też zdarza, że mimo ukończenia wszystkich misji na danym terenie – znajdźki nie pokazują się. Wtedy polecam skorzystanie z YT i znalezienie zaległych rzeczy.

 

braz Dron w garści / Droning on…
Zbierz 16 zdjęć lotniczych z rozbitych dronów. / Extract 16 aerial photos from crashed drones.

Tym razem musisz zebrać wszystkie drony, które są oznaczone na mapie . Od razu polecam ukończyć wszystkie potyczki i misje na całej mapie, ponieważ wtedy lokalizacja wszystkich znajdziek zostanie odblokowana.

Drony przeważnie są zawieszone na budynkach, lampach itd, więc trzeba je najpierw zestrzelić, a dopiero później zebrać.

 

braz Mistrz przetrwania / Survivalist
Zbierz 24 strony z Poradnika Przetrwania. / Recover 24 Survival Handbook pages.

Kolejne trofeum ze znajdźkami, które są oznaczone . Od razu polecam ukończyć wszystkie potyczki i misje na całej mapie, ponieważ wtedy lokalizacja wszystkich znajdziek zostanie odblokowana.

 

braz Kroniki Agentów / Agent Diaries
Zbierz 130 nagrań z telefonów w Manhattanie. / Extract 130 phone recordings from phones found in Manhattan.

Iiii następne trofeum, na które trzeba poświęcić trochę czasu. Telefony zaznaczone są na mapie . Od razu polecam ukończyć wszystkie potyczki i misje na całej mapie, ponieważ wtedy lokalizacja wszystkich znajdziek zostanie odblokowana.

 

braz Poszukiwacz / The Finder
Zbierz 20 profili zaginionych agentów Pierwszej Fali. / Retrieve 20 missing First Wave Division Agent profiles.

Profile zaznaczone są na mapie . Od razu polecam ukończyć wszystkie potyczki i misje na całej mapie, ponieważ wtedy lokalizacja wszystkich znajdziek zostanie odblokowana.

 

braz Raporty o wydarzeniach / Incident Reports
Zbierz 40 raportów z zajścia ze wszystkich laptopów JTF. / Extract 40 audio incident reports from JTF laptops.

I ostatnie trofeum związane ze znjdźkami, zaznaczonymi na mapie . Od razu polecam ukończyć wszystkie potyczki i misje na całej mapie, ponieważ wtedy lokalizacja wszystkich znajdziek zostanie odblokowana.

 

braz Zdobyć przyczółek / Gain a Foothold
Dokonaj przegrupowania z Faye Lau w bazie operacyjnej. / Regroup with Faye Lau in the Base of Operations.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Inżynier / The Engineer
Uratuj Paula Rhodesa. / Rescue Paul Rhodes.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Doktor / The Doctor
Uratuj i ewakuuj dr Jessikę Kandel. / Rescue and extract Dr. Jessica Kandel.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

braz Kapitan / The Captain
Uratuj kapitana Roya Beniteza. / Rescue Captain Roy Benitez.

Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

zloto Wprost wspaniale / State of the Art
Maksymalnie ulepsz wszystkie skrzydła bazy operacyjnej. / Fully Upgrade the Base of Operations.

Żeby ulepszyć skrzydła musisz wykonywać misje główne i potyczki (zielone, niebieskie, żółte trójkąty w kole). W grze mamy trzy skrzydła bazy operacyjnej: ochrony (po prawej), medyczne (po lewej) i techniczne (na piętrze). Każde ze skrzydeł posiada laptopa z ulepszeniami, które możemy wykupić. Poniżej znajdziecie listę wszystkich rozwinięć i zdjęcie laptopa.
Skrzydło ochrony:

 • Sztab
 • Zbrojownia
 • Koszary
 • Działania w Strefie Mroku
 • Linia zaopatrzeniowa
 • Rusznikarz
 • Zespół zaopatrzeniowy
 • Posterunki
 • Strzelnica
 • Zespół psów tropiących.

Skrzydło techniczne:

 • Dyspozytornia
 • Łączność
 • Tech. Division
 • Generatory
 • Stacja uzdatniania
 • Zespół naprawczy
 • System ogrzewania
 • Łączność satelitarna
 • Rekalibracja
 • Stacja ładowania

Skrzydło medyczne:

 • Klinika
 • Lab. wirusologiczne
 • Pomoc humanitarna
 • Kwarantanna
 • OIOM
 • Dział materiałów niebezpiecznych
 • Strefa odkażania
 • Apteka
 • Pomoc psychologiczna
 • Pediatria

 

braz Umiejętności / Skillz
Wyposaż 10 różnych modyfikacji umiejętności. / Equip 10 different skill mods.

Modyfikacje umiejętności są związane z rozbudowywaniem skrzydeł. W miarę rozrastania się bazy operacyjnej otrzymasz modyfikacje umiejętności (OPTIONS na padzie, następnie zdolności, zakładka umiejętności i tutaj , na rozwiniętej umiejętności. Przeważnie są trzy modyfikacje zwykłe i jedna mistrzowska. Wystarczy 10 razy przełączyć się między różnymi modyfikacjami (zatwierdzić je ) i trofeum będzie Twoje.

Tutaj przełącz się między różnymi modyfikacjami.

 

 

braz Umiejętne zabójstwo / Skill Kill
Wykończ 50 przeciwników za pomocą umiejętności. / Finish off 50 enemies using Skills.

Najprościej zabijać przeciwników: granatami, bombami przylepnymi, wieżyczką (polecam szczególnie). Wpadnie w miarę przechodzenia gry.

 

braz Opiekun / The Humanitarian
Stwórz sekcje: Pediatryczną i Zespołu psów tropiących w ramach rozbudowy bazy operacyjnej. / Purchase the Canine Unit and Pediatric Care Base of Operations Upgrade.

Patrz trofeum „Wprost wspaniale„.

 

braz Kluczowe posunięcie / Those Signature Moves
Wykorzystaj kluczowe umiejętności 100 razy. / Activate any of the Signature Skills 100 times.

Kluczowe umiejętności znajdują się w menu „Zdolności” na samym dole i akt  + , czyli:

 • Ogniwo regeneracyjne – leczy użytkownika oraz pobliskich sojuszników.
 • Ogniwo taktyczne – zwiększa obrażenia i szansę na trafienie krytyczne użytkownika i wszystkich pobliskich sojuszników.
 • Ogniwo ratunkowe – zwiększa odporność na obrażenia, a także szybkość użytkownika oraz otaczających go sojuszników.

Umiejętności te odblokują się dopiero w momencie wykupienia najdroższego rozbudowania w konkretnych skrzydłach (te po 1000 jednostek).
Po odblokowaniu jedyne co pozostaje, to użyć umiejętność 100 razy, gdy tylko się ona odnowi – używaj jej od razu.

 

braz Wrodzony talent / Natural Talent
Zalicz zabójstwo, mając aktywny talent. / Be attributed with a kill whilst having a Talent active.

Menu talentów znajduje się po naciśnięciu OPTIONS na padzie, wejściu w zdolności i naciśnięciu . To trofeum powinno wpaść zaraz na początku gry, ponieważ otrzymasz pierwsze talenty, z których będziesz korzystać i trofeum na pewno wpadnie.

 

srebro Jeden już, jeszcze dwa! / One Down, Two to Go!
Rozbuduj do końca dowolne skrzydło bazy operacyjnej. / Completely upgrade any one wing of the Base of Operations.

Patrz trofeum „Wprost wspaniale„.

 

srebro Złota rączka / Fixer Upper
Rozbuduj do końca dwa dowolne skrzydła bazy operacyjnej. / Completely upgrade any two wings of the Base of Operations.

Patrz trofeum „Wprost wspaniale„.

 

srebro Bling! Bling! / Bling! Bling!
Wyposaż wszystkie sloty wyposażenia w przedmioty wyśmienite lub topowe. / Equip all Equipment slots with Superior or High end Items.

Po naciśnięciu OPTIONS na padzie i wejściu w ekwipunek wyświetli Ci się menu wyboru uzbrojenia i używanego sprzętu. Przedmioty wyśmienite lub topowe to te, które mają kolor fioletowy, złoty, zielony. W miarę kończenia misji na trudnym poziomie trudności, przedmioty takie powinny zacząć wypadać z przeciwników. Możecie spróbować szczęści w Strefie Mroku, jednak jest to bardzo trudne, zwłaszcza w pojedynkę, ponieważ jeżeli ktoś może zbierać takie przedmioty, to znaczy, że jest lepiej uzbrojony niż Ty. Oczywiście przedmioty wyśmienite/topowe możesz wytwarzać w punkcie montażowym, dzięki zebranym narzędziom, tkaninom itd.

Ekwipunek musi być pełen złotych, fioletowych lub zielonych przedmiotów.

 

braz Sprawny manualnie / Good With My Hands
Wytwórz 10 przedmiotów. / Craft 10 items.

W bazie operacyjnej znajdziesz punkt montażowy, w którym możesz wytwarzać przedmioty dla swojego ekwipunku. Potrzebne Ci będą do tego narzędzia, tkaniny, elektronika itd, które znajdziesz w skrzynia, torbach rozsianych po NY.

Podstawowe przedmioty nie wymagają dużej ilości przedmiotów, więc trofeum wpadnie bardzo szybko.

 

srebro Mistrz rzemiosła / Master Craftsman
Wytwórz topowy przedmiot. / Craft a high-end item.

Za to trofeum polecam brać się mniej więcej po ukończeniu wszystkich misji na trudnym poziomie trudności. Topowy przedmiot to taki, którego tło ma kolor fioletowy, złoty, zielony. W bazie operacyjnej znajdziesz punkt montażowy, w którym będziesz mógł wytwarzać różne przedmioty, do Twojego ekwipunku. Potrzebne Ci będą do tego: narzędzia, tkaniny itd., które znajdziesz w skrzyniach rozsianych po NY czy torbach. Wytwórz jeden taki przedmiot i trofeum będzie Twoje.

W takim punkcie możesz montować ekwipunek.

 

braz Krytyka dekonstruktywna / Deconstructive Criticism
Rozmontuj 100 przedmiotów. / Deconstruct 100 items.

Zacznijmy od tego, że przedmioty rozmontujemy w ekwipunku. Wystarczy, że wybierzesz jakiś przedmiot np. broń i przytrzymasz lewy analog. W ten sposób otrzymasz tkaniny lub elektronikę. Jak w opisie trofeum, po prostu musisz rozmontować 100 obojętnie jakich przedmiotów.

 

braz Szukam grupy / Looking for Group
Dołącz do grupy lub ją stwórz. / Join or create a group.

Chyba nie ma prostszego trofeum niż założenie grupy do gry ze znajomymi, randomami, albo po prostu dołączenia do już istniejącego teamu. Po naciśnięciu touchpada naciśnij , aby wyszukać możliwej gry do dołączenia, lub po prostu zaproś znajomego do gry.

 

braz Lekarza! / Medic!
Zreanimuj kolegę z drużyny 20 razy w trybie współpracy. / Revive a teammate 20 times in co-op.

Tak jak w opisie, musisz zreanimować gracza, który jest w Twojej drużynie. Jeżeli gracie w grupie lub randomami to trofeum wpadnie bez starania, ponieważ często zdarza się, że współtowarzysze tracą życie. Gdy zdarzy się taka sytuacja po prostu podejdź do gracza i naciśnij .

 

braz Oprzyj się na mnie / Lean On Me
Wylecz lub daj doładowanie sojusznikom 100 razy, gdy jesteś w grupie. / Heal or buff 100 times whilst in a group.

Jak mówi opis – trzeba pomóc sojusznikowi sto razy, będąc z nim w grupie. Licznik sumuje się zarówno w Strefie Mroku jak i podczas swobodnej rozgrywki. Do uleczenia stosuje się dwa zdolności „Pierwsza pomoc” lub „Punkt medyczny”. Zdecydowanie polecam używać tej drugiej, ponieważ oferuje ona pomoc na odległość.

 

braz Zsieciowani / Networking
Ukończ 20 misji, będąc członkiem grupy. / Complete 20 Missions as part of a group.

Trofeum polega ukończeniu 20 misji będąc z kimś w grupie, czyli po prostu grając z np. znajomym. Oczywiście możesz udostępnić swoją grę randomom, jednak musisz z każdym włączeniem gry ustawić dostępność sesji dla wszystkich graczy. Musisz nacisnąć panel dotykowy, następnie Zarządzanie grupą i kolejno , aby zmienić prywatność sesji. Najkrótszą misją jest ta w szpitalu, więc jeżeli chcesz szybko zrobić to trofeum, polecam ją cały czas powtarzać.

 

braz Zamknij te drzwi! / Shut That Door
Zamknij drzwi samochodu, kryjąc się za nim. / Close a car door whilst in cover.

Jedyne co musisz zrobić to zamknąć drzwi samochodu. Tak, dokładnie. Przemierzając ulice NY, zauważysz sporo otwartych samochodów. Stojąc przy samochodzie naciśnij , a Twoja postać przyklei się do auta.

 

braz Pełny arsenał / Raid the Arsenal
Zabij przynajmniej po 1 wrogu z broni wszystkich 6 klas. / Kill 1 enemy with each of the 6 Gun classes.

Gra oferuje 6 różnych klas broni:

 1. Pistolet
 2. Pistolet maszynowy
 3. Lekki karabin maszynowy
 4. Karabin szturmowy
 5. Snajperka
 6. Strzelba

Musisz zabić przynajmniej jednego przeciwnika z każdego rodzaju broni. W miarę zbierania ekwipunku i przechodzenia gry na pewno trafisz na multum broni, dlatego to trofeum powinno wpaść bez starania.

 

braz Warto było czekać / Worth the Wait
Wykonaj podjęcie przedmiotu ze Strefy Mroku. / Successfully Extract a contaminated item from the Dark Zone.

Patrz trofeum „Wydobycie”.

 

braz Wydobycie / Mass Extraction
Wydostań po przedmiocie ze wszystkich stref ewakuacji z SM 01-06. / Extract an item from all Extraction zones in DZ01-06.

Na poniższej mapce zaznaczyłam wszystkie obszary podjęcia w Strefie Mroku. Twoje zadanie polega po prostu na zebraniu kilku rzeczy i wysłanie ich helikopterem do „normalnej gry”. Na początku może to nie wydawać się wcale takie proste, ponieważ w SM jest dużo graczy, którzy zabijają Cię, żeby zabrać Twoje rzeczy. Po podłączeniu przedmiotów do helikoptera postaraj się ukryć.

Obszary podjęcia w Strefie Mroku.

 

braz Łupieżca! / Plundered!
Wykonaj podjęcie skażonego wyśmienitego lub topowego przedmiotu ze Strefy Mroku. / Extract a Superior or High end Item from the Dark Zone.

Trofeum możliwe do zdobycia tylko w Strefie Mroku. Podjęcie polega na zebraniu i wysłaniu przedmiotu do „normalnej gry” w miejscach do tego wyznaczonych. Po prostu trzeba „wysłać” helikopterem przedmiot fioletowy lub złoty.

 

braz Łowca głów / Headhunter
Zabij słynnego elitarnego przeciwnika w Strefie Mroku. / Kill a named Elite in the Dark Zone.

Patrz trofeum „Właśnie trafiłeś na listę…„.

 

braz Właśnie trafiłeś na listę… / You Just Made the List…
Zabij 10 słynnych przeciwników w Strefie Mroku. / Kill 10 Named Enemies in the Dark Zone.

Słynny przeciwnik w Strefie Mroku to taki, którego pasek życia ma kolor żółty i koniecznie nazwę nad nim. Ważne również, aby ostatni zabijający strzał był Twój, bo jeżeli w czasie walki dojdzie jakiś randomowy gracz i to on odda decydujący strzał to niestety nie zaliczy Ci go jako zabitego przeciwnika. Poniżej zaznaczyłam obszary, w których respawnują się i najszybciej można to zrobić.

Przemieszczaj się miedzy tymi punktami, aby znaleźć takich przeciwników.

 

braz Za sprawiedliwość! / For Justice!
Zabij gracza, który został zbuntowanym agentem. / Kill a player who has Gone Rogue.

Patrz trofeum „Prawo to JA!„.

 

braz Prawo to JA! / I am the LAW!
Zabij 20 zbuntowanych agentów. / Kill 20 Rogue Agents.

Trofeum możliwe do wbicia tylko w Strefie Mroku. Zbuntowany agent to po prostu ktoś, kto otworzy ogień w Twoją stronę lub innego użytkownika a co za tym idzie nad jego nazwą ukaże się czerwona czaszka. Szczerze mówiąc w pojedynkę ciężko zdobyć to trofeum, ponieważ często tacy zbuntowani agenci chodzą w grupach i są bardzo dobrze wyposażeni. Na szczęście jest łatwy sposób na wbicie tego osiągnięcia. Wystarczy, że znajdziesz jednego znajomego, który Ci pomoże. Następnie oboje wchodzicie do Strefy Mroku (ale nie możecie być w jednej grupie) i przyjaciel oddaje w Twoją stronę kilka strzałów. Gdy nad jego głową ukaże się czerwona czaszka szybko go zabij, zanim zrobi to inny gracz. Polecam wykonywać to wszystko przy wejściu do Strefy, ponieważ po każdym zabiciu znajomy będzie musiał się odrodzić w bazie. Jeżeli szukasz osób do wbicia tego trofeum – daj znać w komentarzu poniżej, a na pewno ktoś się zgłosi. Warto zrobić to trofeum jako jedne z ostatnich i jeżeli zależy komuś na XP to niech stworzy nową postać, ponieważ każdorazowe zginięcie, jako tak zwany Rogue, spowoduje odjęcie punktów doświadczenia.

 

 

Poradnik napisany na bazie własnych doświadczeń z grą, pisany z pamięci, więc jeżeli są błędy – proszę o wskazanie ich.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Dzięki dla Rekina za udostępnienie gry.