Truck & Logistics Simulator

2/10
20H
x1
x5
x6
x25
36
1
1
0
1
Cover Art:Truck & Logistics Simulator – Poradnik do trofeów i osiągnieć
36
1
1
0
1

 

Truck & Logistics Simulator ma prosty zestaw pucharków, choć przyjdzie nam tu trochę pojeździć z transportem nim dorwiemy upragnioną platynkę. Jest trochę grindu, trochę specyficznych zadań i jeden pucharek online. Zebranie wszystkich trofeów jest jednak na spokojnie w zasięgu każdego gracza.

 

Krok po kroku:

Truck & Logistics Simulator nie wymaga specjalistycznie rozpisanej drogi ku planowemu dzbankowi. Większość trofeów można ogarnąć w dowolnym momencie gry po prostu czytając opis. Możliwe jest jednak częściowe przegapienie trofeum zloto Millionaire za uzbieranie miliona na koncie jeśli zaczniemy niepotrzebnie szastać pieniędzmi na prawo i lewo. Wiąże się to z faktem, że po prostu wtedy czekać nas będzie dłuższy grind tego majątku. Poniżej zaprezentuje listę priorytetów za jakie warto się zabrać, by optymalnie zgarnąć sobie wszystkie pucharki.

 

 • Tuż po kupienie pierwszego małego busa na jakiego nas będzie stać na starcie zabieramy się za zbieranie znajdziek wedle materiału umieszonego w opisie zloto Treasure Hunter. Polecam jednak pominąć jedną złotą paletę, która znajduje się na dachu budynku na terenie lotniska. By się tam dostać potrzebujemy szybkiego samochodu, a to niemały wydatek.
 • Po zebraniu pozostałych 49 złotych palet z pominięciem tej wspomnianej punkt wyżej najlepszym wyborem pojazdu do zakupu będzie ciężarówka marki Man z napędem 6×4 będąca 6 na liście tych pojazdów. Nie jest ona droga, a da nam bogate możliwości do wykonania różnych misji transportowych.
 • Teraz zaliczamy sobie przy użyciu zakupionej ciężarówki kolejne misje do momentu otrzymania trofeum zloto Millionaire. Można przy okazji zgarnąć większość pucharków związanych ze specjalnymi metodami załadunku. Potem najlepszą opcją generowania zarobku jest transport samochodów.
 • Po uzbieraniu miliona na koncie możemy dokupić najszybszy samochód osoby i zebrać ostatnią złotą paletę do zloto Treasure Hunter.
 • I na koniec celujemy na spokojnie po kolei w pucharki jakie nam jeszcze zostały.
Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Ikona osiągnięcia: </span><span>Master of Logistics

Master of Logistics

Unlock all trophies

Platynowe trofeum. Wpadnie, gdy uporamy się z pozostałymi.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Try Before Buy
20

Try Before Buy

Test drive a vehicle

W grze pierwsze co robimy to dokonujemy wyboru pojazdu do startu będąc w garażu. Część z samochodów posiada możliwość wykonania jazdy testowej, która jest prostym zleceniem. W przypadku samochodów, które mają dostępną tą opcję w menu przycisków znajduje się pod Jazda Testowa.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Make it Mine
20

Make it Mine

Customise a vehicle

By móc personalizować dany pojazd najpierw musimy go kupić. Wtedy w menu garażu pod przyciskiem możemy dokonywać zmian wizualnych.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Ready for Convoys
20

Ready for Convoys

Purchase convoy equipment for a vehicle

Część pojazdów posiada możliwe do zakupienia wyposażenie konwoju. Są to między innymi samochody osobowe, czy busy. By zakupić owe wyposażenie musimy najpierw posiadać dany pojazd. Wtedy w garażu pod przyciskiem pojawia się odpowiednia opcja.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Like new
20

Like new

Repair a vehicle

Pojazdy możemy naprawiać w specjalnych miejscach najczęściej w pobliży stacji benzynowych. Wystarczy tam podjechać i przytrzymać przycisk . Naprawa zawsze jest darmowa, więc nieraz podczas gry będziemy tam przy okazji podjeżdżać.

Ikona osiągnięcia: </span><span>A little hand please
20

A little hand please

Recover a vehicle

Postawienie ponownie na trasie to przydatna opcja w wypadku, gdy gdzieś utkniemy, czy spadniemy z drogi. By z niej skorzystać włączamy menu i wybieramy opcję „POSTAW POJAZD NA KOŁACH”.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Gas Guzzler
20

Gas Guzzler

Ran out of fuel

Do czego wykorzystuje się paliwo raczej tłumaczyć nie trzeba. Każdy z pojazdów zużywa je podczas jazdy. Jedne mniej, inne więcej. Należy pilnować tego zbiornika i zajeżdżać na stacje benzynowe jeśli nie chcemy dodatkowo zapłacić w przypadku kryzysu na trasie. Odnośnie tego pucharka jednak należy zużyć paliwo do samego końca. Możemy dokonać tego podczas dowolnej misji. Najlepiej od razu sobie to ogarnąć po kupieniu nowego pojazdu, gdyż te przeważnie są zatankowane tylko na minimum.

Ikona osiągnięcia: </span><span>King of the road
20

King of the road

Drive a Truck / Rigid Truck

Pucharek związany z prowadzeniem konkretnego samochodu. Wystarczy przejechać się Ciężarówką lub Ciężarówką Skrzyniową. Od siebie polecam kupić ciężarówkę marki Man z napędem 6×4 będącą 6 na liście tych pojazdów. Jest ona najtańsza z dostępnych i daje duże możliwości w wyborze transportu różnych towarów.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Gotta be on Time
25

Gotta be on Time

Reach speed of over 160km/h in a Truck

Warto pozostawić ten pucharek na później po zdobyciu zloto Millionaire, gdyż może wymagać zakupu droższego pojazdu. Poniższy materiał pokazuje najlepszą trasę na rozpędzenie się ciężarówką do prędkości 160 km/h. Z ciężarówek polecam wybrać model Scania z układem napędowym 6×4. Ewentualnie można też spróbować tym najdroższym typowo amerykańskim modelem.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Speed Demon
30

Speed Demon

Reach speed over 220km/h

Wpadnie przy okazji wbijania: srebro Lightspeed

Ikona osiągnięcia: </span><span>Lightspeed
35

Lightspeed

Reach speed over 280km/h

Warto pozostawić ten pucharek na później po zdobyciu zloto Millionaire, gdyż wymaga zakupu droższego pojazdu. Poniższy materiał pokazuje najlepszą trasę na rozpędzenie się do prędkości 280 km/h. Z samochodów polecam wybrać najdroższy model wzorowany na typowym amerykańskim muscle car.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Enjoying the view
20

Enjoying the view

Reach the highest point of the map

Ten pucharek wpadnie przy okazji wbijania zloto Treasure Hunter , gdyż jedna ze złotych palet znajduje się właśnie na szczycie wzniesienia.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Property Damage
25

Property Damage

Break 100 street lights in the environment

Dziwne trofeum wymagające lekkiego grindu. Musimy podczas gry zniszczyć 100 latarni. Najlepszą opcją jest wybór większej ciężarówki i przejażdżka przez większy obszar miejski. Tam nie brakuje latarni. Po prostu niszczymy jedną za drugą, aż pucharek wpadnie. Gdyby te nie respawnowały się po zniszczeniu za szybko wystarczy wejść do garażu i wyjść z niego ponownie.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Vacation Time
30

Vacation Time

Jumped to the cruise ship

Warto pozostawić ten pucharek na później po zdobyciu zloto Millionaire, gdyż wymaga zakupu droższego pojazdu. Poniższy materiał pokazuje najlepsze miejsce do wskoczenia na statek. Z dostępnych samochodów polecam wybrać model monster trucka z uwagi na łatwość z jaką pokonuje on barierki na drodze.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Getting Started
20

Getting Started

Earned 50,000 in missions

Trofeum związane z zarabianiem pieniędzy. Wpadnie, gdy zgarniemy 50,000 kredytów. Więcej informacji znajduje się w opisie: zloto Millionaire.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Business is booming
25

Business is booming

Earned 250,000 in missions

Trofeum związane z zarabianiem pieniędzy. Wpadnie, gdy zgarniemy 250,000 kredytów. Więcej informacji znajduje się w opisie: zloto Millionaire.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Best in the Business
30

Best in the Business

Earned 1 million in missions

Trofeum związane z zarabianiem pieniędzy. Wpadnie, gdy zgarniemy 1,000,000 kredytów. Więcej informacji znajduje się w opisie: zloto Millionaire.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Millionaire
35

Millionaire

Have 1 million in the bank account

Możliwe do przeoczenia

Trofeum związane z zarabianiem pieniędzy. Wpadnie, gdy zgromadzimy 1,000,000 kredytów na koncie, ale w JEDNYM momencie. Znaczy to, że najlepiej jest nie wydawać za dużo pieniędzy przed zdobyciem tego pucharka, gdyż w innym wypadku czekać nas będzie później grind tego miliona.

Najlepsza droga do zarabiania:

 • Zbieramy złote palety związane z trofeum zloto Treasure Hunter. Każda z nich daje zastrzyk gotówki i im więcej ich zbierzemy tym więcej nam wleci na konto. Jest jednak jedna na lotnisku, która wymaga szybkiego wozu, by wskoczyć na dach. Tą pojedynczą zalecam zostawić sobie na koniec już po zgromadzeniu miliona, gdyż szybki samochód kosztuje sporo kasy.
 • Następnie kupujemy sobie Mana będącego 6 na liście w zakładce Ciężarówka. Pozwoli on nam zrealizować wszelkie misje z różnym typem załadunku do innych pucharków.
 • Najbardziej dochodowymi misjami są te związane z transportem samochodów. I to na nich najlepiej się skupić podczas zbierania pieniędzy. Znajdują się w zakładach oznaczonych niebieskim okręgiem. Polecam brać te dłuższe trasy gwarantujące przynajmniej 10,000 za ukończenie.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Getting familiar
15

Getting familiar

Travelled 25km in missions

Trofeum związane z przejechanym podczas misji dystansem. Wpadnie, gdy przejedziemy 25 km. Nie musimy się tym przejmować, bo nabijemy więcej podczas drogi do platyny.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Knowing your way around
20

Knowing your way around

Travelled 100km in missions

Trofeum związane z przejechanym podczas misji dystansem. Wpadnie, gdy przejedziemy 100 km. Nie musimy się tym przejmować, bo nabijemy więcej podczas drogi do platyny.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Don’t need GPS anymore
25

Don’t need GPS anymore

Travelled 500km in missions

Trofeum związane z przejechanym podczas misji dystansem. Wpadnie, gdy przejedziemy 500 km. Nie musimy się tym przejmować, bo nabijemy więcej podczas drogi do platyny.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Slow and Steady
30

Slow and Steady

Load cargo using a Forklift

Trofeum związane z wykonaniem załadunku przy użyciu konkretnego sprzętu. Przed transportem mamy w grze dostępne zadanie załadunku, które musimy wykonać. W tym wypadku wymaga ono użycia wózka widłowego. Tak oznaczone są misje z tym związane:

Ikona osiągnięcia: </span><span>Precision is key
30

Precision is key

Load cargo using a Skid steer loader

Trofeum związane z wykonaniem załadunku przy użyciu konkretnego sprzętu. Przed transportem mamy w grze dostępne zadanie załadunku, które musimy wykonać. W tym wypadku wymaga ono użycia ładowarki burtowej. Tak oznaczone są misje z tym związane:

Ikona osiągnięcia: </span><span>One bucket at a time
30

One bucket at a time

Load cargo using a Wheel loader

Trofeum związane z wykonaniem załadunku przy użyciu konkretnego sprzętu. Przed transportem mamy w grze dostępne zadanie załadunku, które musimy wykonać. W tym wypadku wymaga ono użycia ładowarki kołowej. Tak oznaczone są misje z tym związane:

Ikona osiągnięcia: </span><span>Not too high
30

Not too high

Load cargo using a Telescopic Handler

Trofeum związane z wykonaniem załadunku przy użyciu konkretnego sprzętu. Przed transportem mamy w grze dostępne zadanie załadunku, które musimy wykonać. W tym wypadku wymaga ono użycia uchwytu teleskopowego. Tak oznaczone są misje z tym związane:

Ikona osiągnięcia: </span><span>One by one
30

One by one

Drive a car onto a Car Transporter Trailer

Trofeum związane z wykonaniem załadunku przy użyciu konkretnego sprzętu. Przed transportem mamy w grze dostępne zadanie załadunku, które musimy wykonać. W tym wypadku wymaga ono użycia naczepy do transportu pojazdów. Tak oznaczone są misje z tym związane:

Ikona osiągnięcia: </span><span>Clean drive
40

Clean drive

Completed a mission with 0% damage

Trofeum związane z poziomem uszkodzeń dostarczanego ładunku. Do tego pucharka musimy dostarczyć dany ładunek bez jakichkolwiek uszkodzeń. Nie powinno to stanowić większego problemu. W razie czego możemy wziąć sobie krótką trasę.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Just a scratch
25

Just a scratch

Completed a mission with damage between 50% - 100%

Trofeum związane z poziomem uszkodzeń dostarczanego ładunku. Do tego pucharka musimy dostarczyć dany ładunek z uszkodzeniami między 50%-100%. Najpewniej do tego trofeum będziemy musieli celowo się postarać, by dany ładunek ucierpiał. Warto wybrać misję oznaczoną dodatkowym symbolem pękniętego kieliszka, gdyż oznacza ono delikatny ładunek tak jak tutaj:

Poziom uszkodzeń jest pokazywany pod zegarem prędkościomierza dokładnie jak na poniższym screenie. Trudno dostatecznie stwierdzić jednak % poziom uszkodzeń, więc warto zadbać o solidniejsze uszkodzenie niż połowa paska.

W prawym dolnym rogu mamy oznaczony stan ładunku.

Sposób na uszkadzanie:

 • Odbieramy normalnie ładunek z firmy i jedziemy jak zawsze pod drugi zakład. Zatrzymujemy się jednak gdzieś w pobliży miejsca rozładunku.
 • Podjeżdżamy gdzieś bokiem pod ścianę budynku i wciskając odłączamy przyczepę.
 • Bierzemy rozpęd i porządnie kilkukrotnie taranujemy naszą przyczepę, aż do uzyskania odpowiedniego poziomu uszkodzeń.
 • Dostarczamy ładunek.
Ikona osiągnięcia: </span><span>Complete waste
15

Complete waste

Completed a mission with 100% damage

Trofeum związane z poziomem uszkodzeń dostarczanego ładunku. Do tego pucharka musimy dostarczyć dany ładunek z uszkodzeniami na poziomie 100%. Stosujemy się do metody z opisu braz Just a scratch, ale dużo solidniej obijamy naszą przyczepę. Nawet, gdy pasek zniszczenia zapełni się cały na czerwono warto jeszcze dla pewności kilka razy doprawić uderzeniem.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Endurance driver
20

Endurance driver

Completed a mission that's longer than 9km

Trofeum związane z dystansem pojedynczej misji. Znalezienie misji wymagającej przejechania więcej niż 9 km nie będzie żadnym problemem. Szczególnie przy transporcie samochodów, który jest najbardziej opłacalny pod kątem zarobków.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Follow me
20

Follow me

Start a convoy escort mission

Misje eskortowania konwoju są dostępne tylko dla samochodów z tym wymaganym wyposażeniem. I jest też kwestia, że w danych miejscach wymagany jest konkretny model pojazdu. Przy dojechaniu do danego zleceniodawcy możemy przełączać opcje z ofert związanych Wybranego Pojazdu na Wszystkie Pojazdy i tam przejrzeć, czy jest opcja rozpoczęcia misji konwoju samochodem, który posiadamy.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Convoy driver
20

Convoy driver

Join a mission invite in multiplayer

Trofeum Online

Jedyne trofeum związane z trybem sieciowym. Dołączenie do misji wieloosobowej nie jest jednak oczywiste, gdyż nie można ot tak wysłać zaproszenia. Warto się tu umówić ze znajomym do tego pucharka. Tworzymy sesję i czekamy, aż pomocna osoba do nas dołączy. Następnie oboje musimy dojechać do jednego punktu na mapie związanego ze zleceniami tak jak w trybie dla pojedynczego gracza. Osoba, która potrzebuje trofeum czeka obok, a inny gracz podjeżdża, by włączyć dowolną misję. Zaproszenie zostanie automatycznie do nas wysłane jeśli stoimy dostatecznie blisko i otrzymamy wtedy trofeum. Nie trzeba kończyć misji.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Heavy Duty
30

Heavy Duty

Deliver cargo that's heavier than 20 tonnes

Trofeum związane z wagą ładunku. Każdy transport ma ściśle określoną wagę. Znalezienie misji wymagającej ładunku cięższego niż 20 ton nie będzie żadnym problemem. Szczególnie przy transporcie samochodów, który jest najbardziej opłacalny pod kątem zarobków.

Ikona osiągnięcia: </span><span>Just let me drive
20

Just let me drive

Skipped Loading in a mission

Trofeum związane z pominięciem załadunku na początku misji. Przed transportem mamy w grze dostępne zadanie załadunku, które musimy wykonać lub pominąć. Do tego pucharku należy wybrać opcję pominięcia. By tego dokonać po starcie misji włączamy pauzę i wybieramy opcję „POMIŃ ŁADOWANIE”. Dzięki temu od razu możemy podjechać do załadowanej już przyczepy. Warto jednak podkreślić, że wiąże się to z mniejszym zarobkiem po ukończeniu misji.

Ikona osiągnięcia: </span><span>What could this be?
30

What could this be?

Collect 1 golden pallet

Trofeum związane ze znajdźkami. Wpadnie po zalezieniu 1 złotej palety. Więcej informacji znajduje się w opisie: zloto Treasure Hunter .

Ikona osiągnięcia: </span><span>Treasure Hunt Continues
55

Treasure Hunt Continues

Collect 25 golden pallets

Trofeum związane ze znajdźkami. Wpadnie po zalezieniu 25 złotych palet. Więcej informacji znajduje się w opisie: zloto Treasure Hunter .

Ikona osiągnięcia: </span><span>Treasure Hunter
100

Treasure Hunter

Collect all golden pallets

Trofeum związane ze znajdźkami. Wpadnie po zalezieniu wszystkich 50 złotych palet. Są one dość solidnie ukryte na całym obszarze gry. Polecam zabrać się za ich zbieranie w pierwszej kolejności, gdyż dadzą one spory zastrzyk gotówki na start i umożliwią kupno dobrej ciężarówki generującej potem sensowny zysk z misji. Jednak jest jedna dość upierdliwa paleta umieszczona na dachu jednego z budynków przy lotnisku. Dostanie się tam wymaga szybkiego samochodu, który sporo kosztuje. Dlatego tą pojedynczą paletę polecam sobie zostawić na później, gdy już zdobędziemy pucharek zloto Millionaire. Przyspieszy to nam ogólny czas do platynki zmniejszając ilość grindu pieniędzy. Do zebrania wszystkich palet polecam TEN materiał. Sam z niego korzystałem i jestem zadowolony.