WipEout Omega Collection – Poradnik do trofeów

Zapraszamy Was do zapoznania się z poradnikiem do WipEout Omega Collection.

PORADNIK GOŚCINNY

Bartek „CORTARE” był tak miły, by skrobnąć dla Was kilka tipów!

 

Informacje ogólne:

  • Stopień trudności wbicia platyny: 7/10
  • Liczba trofeów: platynax1zlotox6 x6 x22
  • Liczba trofeów offline: 31
  • Liczba trofeów online: 3
  • Minimalna liczba przejść: 1 + ewentualne powtórzenia wyzwań
  • Trofea możliwe do przeoczenia: Wymagające wyznaczonej liczby punktów w kilku wyzwaniach
  • Zglitchowane trofea: BRAK
  • Czas do zdobycia platyny: 60-70 godzin

 

Krok po kroku:

KROK 1. Ukończ wszystkie wyścigi, zwracając uwagę na elitarne wyzwania.

Większość trofeów jest możliwa do zdobycia już przy pierwszym przejściu, jeśli w każdym z wyzwań będziecie zdobywać elitarny przejazd i starać się o jak najlepszy wynik. Wymóg co do elitarnego przejazdu różni się w zależności od wyzwania, więc warto przed każdym eventem sprawdzić, co musimy tak naprawdę zrobić, by go osiągnąć. Platyna nie należy jednak do prostych i każde z wyzwań na wyższym poziomie trudności wbrew pozorom może okazać się drogą przez mękę. Wszystko będzie zależeć wyłącznie od Waszych umiejętności, więc już teraz życzę Wam powodzenia!

KROK 2. Clean Up

 

Poradnik:

platyna Transcendencja / Transcendence
Zdobądź wszystkie trofea w grze / Earn all the trophies in the game.

Wymagająca i dość czasochłonna platyna, która w pełni sprawdzi Wasze WipEoutowe umiejętności.

 

zloto Elitarny kolekcjoner / Elite Completist
Zalicz ELITARNY PRZELOT we wszystkich zawodach kampanii 2048 / ELITE PASS every event in the 2048 Campaign.

Czyli nic innego jak zdobycie elitarnego przejazdu w każdym z eventów znajdujących się na głównej osi (wyzwania A+ i prototypów znajdujące się po bokach głównego ciągu wyzwań, pojawiające się wraz z postępem w grze, nie są wymagane), w trzech kampaniach (2048-2050).

Poniżej dwa wyzwania, które mogą sprawić większy problem:

Queens Mall – Kampania 2049  |  Sol – Kampania 2050

 

zloto Ranga 50 / Rank 50
Osiągnij rangę 50 w kampanii 2048 / Reach Rank 50 in the 2048 Campaign.

W tym trofeum największe znaczenie będą miały elitarne przejazdy. Za każdy z nich dostajemy 20 tysięcy doświadczenia, w czasie gdy za standardowy tylko 10. Liczyć się też będą wszystkie nasze zachowania na torze, od idealnych startów, trafień w zależności od broni, aż po wykorzystywanie poduszek przyśpieszających i wykonywanie beczek. Warto też powtarzać czasówki, by wykręcać jak najlepsze czasy. Każdy taki przejazd powinien dostarczyć nam tysiąc punktów doświadczenia, więc kilka dodatkowych przejazdów na pewno nie zaszkodzi. Jeśli po skończeniu wszystkich kampanii nie uda Ci się osiągnąć maksymalnego poziomu, będziesz musiał skorzystać z pewnej metody, którą można zastosować w karierze 2050 (zawody 2-3).  Polega ona na tym, że już na pierwszym zakręcie wjeżdżamy na dwie z trzech poduszek przyśpieszających i pozwalamy naszemu pojazdowi spaść w przepaść. Następnie pojawi się on tuż przed drugą poduszką, więc będziemy mogli powtarzać cały proces, trzymając wyłącznie . Każde przyśpieszenie daje nam 10 pkt doświadczenia, więc po godzinie-dwóch powinieneś uzyskać brakującą ilość exp, a wtedy pozostaje Ci już jedynie przejechanie drugiego okrążenia. (50 lvl = 1 790 000 EXP).

 

zloto Pokonaj Zico: 2048 / Beat Zico: 2048
Wyrównaj lub pobij czas okrążenia 32,5 sekund na torze w Centrum, w szybkim okrążeniu, w klasie A, korzystając z Szybkiego statku Feisar / Equal or beat the lap time of 32.5 seconds on Downtown circuit, Speed Lap, A class, using the Feisar Speed ship.

W porównaniu z Pokonaj Zico: HD to trofeum jest wyjątkowo proste. Wystarczy skorzystać z jak największej ilości poduszek przyśpieszających oraz jak najczęściej wykonywać beczki, by bez problemu dojechać do mety jako pierwszy.

Przejazd dający zwycięstwo możecie zobaczyć poniżej:

 

zloto Mach 1.5 / Mach 1.5
Osiągnij strefę 65 w dowolnych zawodach strefy / Reach Zone 65 in any Zone Event.

Najlepsze eventy, by tego dokonać, znajdziemy w kampanii 2048 (zawody 3-2) oraz w 2050 (zawody 6-2). W tym przypadku najważniejsze będzie pełne opanowanie hamulców powietrznych (wraz z szybkim, podwójnym wciskaniem i ) oraz bardzo szybkie reagowanie na to, co się dzieje.  Jeśli grając z asystą, to trofeum będzie sprawiać Ci kłopoty, zalecane będzie jej wyłączenie, by mieć pełną kontrolę nad pojazdem.

 

zloto Legenda kampanii elitarnej / Elite Campaign Legend
Zdobądź złoty medal za każdą komórkę w kampanii wyścigowej na poziomie elity / Obtain a gold medal for every cell in Race Campaign on Elite difficulty.

To trofeum dotyczy kampanii HD, jak i Fury. Do przejechania będzie więc mnóstwo zawodów, w tym kilka długich turniejów (4-8 wyścigów), które musimy ukończyć na pierwszym miejscu. Obok ‚Pokonaj Zico: HD’ jest to jedno z najtrudniejszych trofeów, w szczególności, jeśli nie ma się w pełni opanowanej gry i torów. Poniżej znajdziecie kilka sztuczek, które pomogą Wam w przebrnięciu przez sporą ilość czasówek znajdujących się w tych kampaniach.

 

zloto Pokonaj Zico: HD / Beat Zico: HD
Wyrównaj lub pobij czas okrążenia 30,82 sek. na torze Anulpha Pass (w przód), w szybkim okrążeniu, w klasie Venom, korzystając z Piranha / Equal or beat the lap time of 30.82 seconds on Anulpha Pass (Forward), Speed Lap, Venom, using the Piranha.

Najtrudniejsze trofeum w WipEout Omega Collection. By je zdobyć, trzeba do perfekcji opanować cały tor i wyznaczone zachowania w danym fragmencie trasy. Liczyć się tutaj będzie przede wszystkim cierpliwość i wiara w to, że kiedyś się uda. Po 200 okrążeniach powinno. Na dodatek jest to o tyle męczące trofeum, że po nieudanym przejeździe musimy wykonać jeszcze jedno okrążenie, by móc w pełni powtórzyć cały proces.

Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie przeze mnie jednego turbo tuż przed przejazdem przez metę, by chwilę potem dostać kolejne. (Patent ten warto używać w każdym możliwym szybkim okrążeniu). Ważne jest również podniesienie pojazdu (lewa gałka do tyłu) chwilę przed wybiciem w powietrze (9-12 s).

Poniżej przejazd, który daje zwycięstwo i pokazuje co i jak:

 

srebro Kolekcjoner / Completist
Zalicz wszystkie zawody w kampanii 2048 / Complete all events in the 2048 Campaign.

W tym przypadku nie trzeba nic więcej, jak zaliczyć każde z możliwych wyzwań na zieloną rangę.

 

srebro Prototyp / Prototype
Zalicz ELITARNY PRZELOT we wszystkich wyzwaniach statków prototypowych / ELITE PASS all Prototype Ship Challenges.

Jedno z prostszych trofeów, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że pojazdy, z których przyjdzie nam korzystać, mają jakieś swoje specyficzne cechy, np. ciągłe przyśpieszenie jak w trybie strefy czy karabin jako jedyna dostępna broń.

 

srebro Mania prędkości / Speed Thrills
Zalicz ELITARNY PRZELOT w dowolnym wyzwaniu klasy A+ w kampanii 2048 / ELITE PASS any A+ Class Challenge in the 2048 Campaign.

To trofeum łatwo można uzyskać w kampanii 2048 – Wyzwanie A+: Plac Jedności. Wystarczy, że będziesz trzymać się dolnej części trasy, aby uniknąć zbędnego obijania się od barierek, a bardzo szybko wyjdziesz na prowadzenie. Ważne jest również natychmiastowe wchłanianie zbędnych umiejętności, takich jak autopilot czy dowolna z podniesionych broni. W tym wyścigu liczyć będzie się przede wszystkim turbo oraz miny. Jeśli będziesz miał dobry przejazd, miny dodatkowo pomogą utrzymać Ci sekundę – dwie przewagi.

 

srebro As turniejowy / Tournament Ace
Wygraj wszystkie wyścigi ośmioetapowego turnieju pola wyścigowego na poziomie utalentowanym lub elity / Win every race of an 8 stage Racebox tournament on Skilled or Elite difficulty.

Przy tym trofeum musimy skorzystać z pola wyścigowego i utworzyć własny turniej. Nie trzeba wybierać ośmiu różnych tras, więc najprostszą opcją będzie wybranie takiego toru, który mamy najbardziej opanowany. W moim przypadku był to ‚Ubermall’, gdzie łatwo można użyć trik z turbo gwarantujący spokojne dojechanie do mety.

 

srebro Połączenie 2 / Connected 2
Wygraj 10 wyścigów sieciowych / Win 10 online races.

Nawet jeśli trafi się na prawdziwych wyjadaczy, to trofeum jest jak najbardziej do zrealizowania. W wyścigach online często wybierane jest najwolniejsze tempo gry, więc wystarczy odrobina szczęścia (spora ilość otrzymanego turbo), by ukończyć wyścig na pierwszym miejscu (2 i 3 uznawane jest w staty.

 

srebro Legenda kampanii / Campaign Legend
Zdobądź złoty medal za każdą komórkę w kampaniach HD i Fury / Obtain a gold medal for every cell in the HD and Fury Campaigns.

Tak jak w opisie trofeum, nic więcej nie trzeba dodawać.

 

braz Czempion 2048 / 2048 Champion
Ukończ sezon 2048 / Complete the 2048 Season.

Do zdobycia tego trofeum wystarczy zwycięstwo w ostatnim wyścigu kariery.

 

braz Czempion 2049 / 2049 Champion
Ukończ sezon 2049 / Complete the 2049 Season.

Tak jak w braz Czempion 2048.

 

braz Czempion 2050 / 2050 Champion
Ukończ sezon 2050 / Complete the 2050 Season.

Tak jak w braz Czempion 2048.

 

braz Impact / Impact
Zdobądź medal za każdą komórkę w Impact / Obtain a medal for every cell in Impact.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Impact’.

 

braz Warped / Warped
Zdobądź medal za każdą komórkę w Warped / Obtain a medal for every cell in Warped.

Wystarczy zdobyć dowolny metal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Warped’.

 

braz Turbulence / Turbulence
Zdobądź medal za każdą komórkę w Turbulence / Obtain a medal for every cell in Turbulence.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Turbulence’.

 

braz Vertigo / Vertigo
Zdobądź medal za każdą komórkę w Vertigo / Obtain a medal for every cell in Vertigo.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Vertigo’.

 

braz Corruption / Corruption
Zdobądź medal za każdą komórkę w Corruption / Obtain a medal for every cell in Corruption.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Corruption’.

 

braz Speed Freak / Speed Freak
Zdobądź medal za każdą komórkę w Speed Freak / Obtain a medal for every cell in Speed Freak.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Speed Freak’.

 

braz Aftermath / Aftermath
Zdobądź medal za każdą komórkę w Aftermath / Obtain a medal for every cell in Aftermath.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Aftermath’.

 

braz Meltdown / Meltdown
Zdobądź medal za każdą komórkę w Meltdown / Obtain a medal for every cell in Meltdown.

Wystarczy zdobyć dowolny medal w każdym wyzwaniu zawodów ‚Meltdown’.

 

braz Połączenie 1 / Connected 1
Ukończ 10 wyścigów sieciowych / Finish 10 online races.

Do zdobycia tego trofeum nie są wymagane zwycięstwa.

 

braz Zabójczy impet / Deadly Momentum
Zalicz eliminację w wyścigu na poziomie nowicjusza / Get eliminated in a race on Novice difficulty.

Najprostszą drogą do zdobycia tego trofeum będzie wybranie trasy Sebenco Climb. Już od początku wyścigu należy wykonywać beczki zabierające sporą ilość życia oraz odbijać się od ścian, nie tracąc jednak z oczu przeciwników. Gdy nasze życie znajdzie się na poziomie 15%, wystarczy wjechać pomiędzy oponentów i czekać na ich strzał. Nie ma jednak gwarancji, że trofeum wpadnie już za pierwszym podejściem.

 

braz 50 likwidacji / 50 Kills
Zniszcz 50 statków w sieciowych zawodach eliminatora lub walki / Destroy 50 ships in Online Eliminator or Combat Events.

Może brzmieć to dość wymagająco, tym bardziej że mówimy tutaj o zawodach online, ale nic bardziej mylnego. Nie trzeba jakoś wyjątkowo się starać, by po dwóch lub trzech godzinach nabić odpowiednią ilość eliminacji. Wystarczy często naśladować zachowania przeciwników, by przyśpieszyć cały proces, np. czekać, aż wszyscy przejadą dodatkowe okrążenie i dopiero jak będą się zbliżać, uderzyć w nich czymś mocnym, czy też szybko odwracać się za pomocą , by uderzyć serią rakiet prosto w zderzak goniącego nas przeciwnika (często kończy się eliminacją).

 

braz Nagroda żółtodzioba / Rookie Reward
Wygraj dowolny wyścig z włączoną asystą pilota / Win any race with Pilot Assist on.

Asystę pilota włącza się po wciśnięciu pauzy, pod opcją ‚kontynuuj’. By mieć pewność, że asysta została włączona, po zmianie tego ustawienia należy zresetować wyścig.

 

braz Najemnik / Mercenary
Zdobądź co najmniej 500 pkt. lojalności dla każdego zespołu (nie licząc Van-Über) / Get at least 500 loyalty points for each team (excluding Van-Über team).

Dotyczy to HD, jak i Fury. Jeśli w trakcie wyścigów kompletnie nie sprawdza się jakaś drużyna, wystarczy ją wybrać w trybie strefy czy detonatora, by już po dwóch zawodach mieć w nich powyżej 500 pkt.

 

braz Nie strzelać! / Hold Your Fire
Osiągnij etap 10 bez jednego wystrzału, na dowolnej trasie, w dowolnych zawodach detonatora / Reach stage 10 without firing on any track, in any Detonator event.

Sam wybrałem tutaj Detonatora z początku kariery Fury, by trafić na coś łatwiejszego. Jest to o tyle wymagające trofeum, że musimy szybko reagować na miny czające się zaraz za zakrętem czy też brak możliwości  używania EMP czyszczącego znaczną część toru. Trofeum należy więc do grupy ‚do zrobienia metodą prób i błędów’.

 

braz Lotnik równinny / Flatland Flyer
Wykonaj udaną beczkę i wyląduj na Moa Therma / Execute and land a successful barrel roll on Moa Therma.

Wchodzimy w pole wyścigowe, wybieramy szybkie okrążenie, klasę szybkości Phantom oraz wymaganą trasę i działamy. Na ostatnim zakręcie możemy z łatwością wybić się w powietrze za pomocą posiadanego turbo. Jeśli nam się to uda, wystarczy jeszcze tylko odpowiednio wylądować, by uzyskać trofeum. Nie jest to ciężka trofka, ale najprawdopodobniej będzie wymagać kilku powtórzeń.

 

braz Ja tylko przelatuję / Just Passing Through
Pokonaj 15 barier strefy w dowolnych zawodach bitwy strefowej / Pass through 15 Zone Barriers in any Zone Battle event.

Ponownie odpalamy pole wyścigowe, wybieramy trasę Anulpha Pass, ustawiamy liczbę stref na 55, poziom trudności na elitę i możemy zaczynać. Naszym zadaniem w tym przypadku jest przelot przez pozostawiane przez przeciwników okrągłe, ‚szklane’ bariery. Zamiast zwiększać naszą szybkość, naszym celem jest ciągłe wchłanianie ich za pomocą absorpcji (dającej nam tarczę) poprzez przejeżdżanie przez nie. Jeśli uda nam się wchłonąć 15 barier, trofeum jest nasze.

 

braz Unik zen / Zen Evasion
Wygraj dowolne zawody bitwy strefowej jednoosobowej z minimalnym celem 25 bez absorpcji / Win any single player Zone Battle event with a minimum target of 25 without absorbing.

Trofeum, które właściwie powinno wpaść samo z siebie. W trakcie bitew strefowych ani razu nie skorzystałem z absorpcji, bo po prostu nigdy nie było to potrzebne. Jedynym wymogiem jest więc wybranie takiego wyścigu, którego cel to dotarcie do 25 strefy lub wyższej.

 

braz Czysta czwórka / The Pure Four
Zdobądź 50 tysięcy punktów na każdej z następujących tras w trybie strefy – Pro Tozo, Mallavol, Corridon 12 i Syncopia / Obtain 50,000 points on each of the following tracks in Zone Mode – Pro Tozo, Mallavol, Corridon 12 and Syncopia.

Powinno wpaść wraz z postępem grze, ale warto nadzorować swoje wyniki.

 

braz Podwójna likwidacja / Double Kill
Wyeliminuj co najmniej dwóch rywali w dowolnym wyścigu / Eliminate at least two opponents in any race.

Ciężko tutaj coś podpowiedzieć. Zamiast gnać przed siebie, warto trzymać się z tyłu stawki i ciągle atakować tych samych przeciwników. W moim przypadku trofeum wpadło całkiem przypadkowo, gdy 2 razy z rzędu dostałem plazmę i każdą z nich zdjąłem jednego oponenta.

 

Poradnik napisany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!