Wo Long: Fallen Dynasty – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Wo Long: Fallen Dynasty to w miarę prosta platyna w świecie gier soulslike. Zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika!

 

Jak oceniasz trudność platyny w Wo Long: Fallen Dynasty?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 6/10
 • Czas do zdobycia platyny: 50 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x10 x38
 • Liczba trofeów offline: 51
 • Liczba trofeów online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Recenzja znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1: UKOŃCZYĆ WSZYSTKIE MISJE GŁÓWNE ORAZ POBOCZNE. ZALICZYĆ WSZYSTKIE CHORĄGWIE, ZEBRAĆ NOTATKI, GOLDEN CICADA SHELL, DRAGON VEIN CRYSTAL, DRAGON VEIN ESSENCE I NAKARMIĆ WSZYSTKIE SHITIESHOU.

W tym jednym punkcie zawiera się większość naszych zmagań z platynowym trofeum w Wo Long. Wraz z postępami w fabule będziemy odblokowywać kolejne misje poboczne i powinniśmy je przechodzić od razu po odblokowaniu. Dzięki temu zawsze będziemy mogli odpowiednio levelować naszą postać, by poradzić sobie z kolejnymi misjami głównymi. Ponadto na każdym levelu starajmy się zebrać wszystkie dostępne znajdźki i nakarmić każdą pandę Shitieshou, żeby ograniczyć konieczność powtarzania etapów.

 

KROK 2: OSIĄGNĄĆ 80. POZIOM POSTACI, JEŚLI ZAJDZIE TAKA POTRZEBA, ZDOBYĆ TROFEA ZWIĄZANE Z KONKRETNYMI MISJAMI, ZBIERAĆ MATERIAŁY DO ULEPSZENIA MAKSYMALNIE BRONI I ZBROI.

 

Poradnik:

platyna Wo Long 80
Obtained all trophies.

Gratulacje, zdobyłeś wszystkie trofea!

 

braz At Fifteen I Joined the Army 15
Reached Level 15.

Trofeum zdobędziemy stosunkowo szybko, u mnie wpadło już w trzeciej misji głównej. Wystarczy regularnie levelować postać, korzystając ze zdobytych punktów Genuine Qi, tutejszego odpowiednika EXPa.

 

braz Only at Eighty Did I Finally Return 15
Reached Level 80.

Trofeum za zdobycie 80 poziomu postaci. Spokojnie wpadnie do czasu ukończenia gry.

 

braz Journey’s Beginning 15
Awakened from the sleep of death at the sound of the Blindfolded Boy’s voice.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie automatycznie w trakcie cutscenki po ukończeniu drugiej głównej misji „Two Chivalrous Heroes”

 

braz Vow of the Stalwart 15
Swore an oath with Zhao Yun.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu drugiej misji głównej „Two Chivalrous Heroes”. Otrzymamy wtedy naszą pierwszą Divine Beast, bestię żywiołu ziemi – Qilin.

 

braz Will of the Loyal 15
Swore an oath with Guan Yu and Zhang Fei.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu trzeciej misji głównej „The Valley of Crying Wraiths”. Otrzymamy w nagrodę drugą Divine Beast, bestię żywiołu drewna – Qinglong (fani Dragon Ball, radujcie się ;)).

 

braz Ambition of the Tiger 15
Swore an oath with Sun Jian.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu czwartej misji głównej „The Demon Fort of the Yellow Heaven”. Otrzymamy w nagrodę trzecią Divine Beast, bestię żywiołu metalu – Baihu.

 

braz Guardian of Peace 15
Swore an oath with Zuo Ci.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu piątej misji głównej „In Search of the Immortal Wizard”. Otrzymamy w nagrodę czwartą Divine Beast, bestię żywiołu wody – Baize.

 

braz Awakening of the Unscrupulous Hero 15
Swore an oath with Cao Cao.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu szóstej misji głównej „Fall of the Corrupted Eunuch”. Otrzymamy w nagrodę piątą Divine Beast, bestie żywiołu ognia – Zhuque.

 

braz Mightiest of Men 15
Repelled Lu Bu’s forces.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu siódmej misji głównej „The Battle of Hulaoguan Pass”.

 

braz Guidance of the Constellations 15
Swore an oath with Lady Zhen.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu ósmej misji głównej „Centuries of Glory Burned Away”. Otrzymamy w nagrodę szóstą Divine Beast – trującą bestię Tengshe.

 

braz Succession 15
Swore an oath with Sun Ce and Sun Quan.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu dziewiątej misji głównej „Darkness Over the Hanshui River”.

 

braz Familial Ties 15
Swore an oath with Hong Jing.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu dziesiątej misji głównej „Tyrant’s Final Banquet”.

 

braz The Steadfast Duo 15
Swore an oath with Xiahou Dun and Xiahou Yuan.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu jedenastej misji głównej „War’s Flames Blaze Fiercely”.

 

braz Fearless Warrior 15
Swore an oath with Zhang Liao.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu dwunastej misji głównej „The Way of the Warrior”.

 

braz Entrusted Legacy 15
Swore an oath with Lu Bu.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu trzynastej misji głównej „Lu Bu, Mightiest Among Men”.

 

braz Aspiration and Amity 15
Swore an oath with Liu Bei.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu czternastej misji głównej „Behold the Glaive of Righteousness”.

 

braz Dreams of Unity 15
Swore an oath with Yuan Shao.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu piętnastej misji głównej „Decisive Battle of Guandu”.

 

srebro Annihilator of Evil 25
Defeated Yu Ji.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu piętnastej misji głównej „Decisive Battle of Guandu”.

 

zloto Open Eyes 50
Heard the Blindfolded Boy’s decision.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu ostatniej, szesnastej misji głównej „The Crouching Dragon Roars”.

 

srebro Battle-hardened 25
Dominated 15 sub battlefields.

Trofeum zdobędziemy za ukończenie połowy dostępnych misji pobocznych. Po zaliczaniu kolejnych misji głównych, będziemy stopniowo odblokowywać nowe – dostępne w menu podróży przy dowolnej chorągwi.

 

zloto Hunting the Great Deer 50
Dominated all main and sub battlefields.

Trofeum wymaga od nas ukończenia wszystkich 16 misji głównych i 30 misji pobocznych.

 

braz Craftsmanship 15
Upgraded your first piece of equipment.

Po ukończeniu czwartej misji głównej odblokujemy dostęp do naszej bazy wypadowej wioski w Mt. Tianzhushan. Tam znajdziemy panią kowal. By ulepszać broń potrzebujemy stali w odpowiedniej randze, a żeby ulepszać zbroję, skóry w odpowiedniej randze. Oba materiały znajdziemy w trakcie naszej przygody leżące w formie znajdziek, wypadające z pokonywanych przeciwników, a także jako nagrody za kończone misje. By dokonać pierwszego ulepszenia, będziemy potrzebować 3 sztuk materiału rangi pierwszej.

 

srebro Keen-edged 25
Upgraded a weapon to its fullest capacity.

Aby zdobyć to trofeum musimy ulepszyć jedną z broni do najwyższego poziomu +9. Najlepiej jak najszybciej wybrać jedną ulubioną broń i regularnie ulepszać ją u kowala. Najwyższej jakości stal zdobędziemy  w ostatnich misjach.

 

srebro Adamantine 25
Upgraded a piece of armor to its fullest capacity.

Aby zdobyć to trofeum musimy ulepszyć jeden element ubioru do najwyższego poziomu +9. Najlepiej jak najszybciej wybrać ulubioną zbroję i regularnie ulepszać ją u kowala. Najwyższej jakości skórę zdobędziemy w ostatnich misjach.

 

braz All That Glitters 15
Embedded your first jewel at the Forge.

Jedną z możliwości dawanych nam przez kowala jest umieszczanie w elementach rynsztunku klejnotów przy pomocy opcji Embedment. Im większa ranga przedmiotu w gwiazdkach, tym więcej takich klejnotów można umieścić. Kosztować nas to będzie trochę waluty oraz nieco Jewel Fragment, czyli odłamków klejnotów. Możemy je znaleźć w trakcie gry, ale o wiele lepszą metodą jest niszczenie niepotrzebnego ekwipunku u kowala (opcja Salvage) za co również uzyskamy Jewel Fragments. Wtedy pozostaje nam tylko wybranie ulubionej broni lub ubioru z wolnym miejscem na klejnot (można też skorzystać z pomocy kowala i po prostu usunąć jeden z już obecnych) i umieścić odpowiadający nam modyfikator.

 

braz Decor Maketh the Man 15
Decorated your first item at the Forge.

Kolejna z możliwości dawanych nam przez kowala. Każdy element wyposażenia możemy zmienić, by wyglądał jak jakikolwiek z widzianych przez nas innych elementów ekwipunku. Zmiana jest jedynie kosmetyczna! Możemy więc biegać w ciężkiej zbroi, która wygląda jak lekka szata asasyna. Koszt to niewielka liczba waluty. Wystarczy użyć opcji Decorate u kowala, wybrać interesujący nas element wyposażenia, następnie wygląd docelowy i voila.

 

braz Wizardry Beginner 15
Learned your first Wizardry Spell.

Zwiększając poziom naszej postaci inwestujemy punkty w jeden z pięciu żywiołów, które zwiększają nasze statystyki (żywioł ognia to siła, ziemia to wytrzymałość itd.). Co pięć punktów zainwestowanych w statystyki uzyskamy dodatkowo punkty na naukę Wizardry Spells, po jednym dla każdego żywiołu. Wystarczy nauczyć się jednego zaklęcia, by odblokować to trofeum.

 

srebro Wizardry Master 25
Learned all Wizardry Spells.

Trofeum zdobędziemy za nauczenie się wszystkich 70 zaklęć, po 14 dla każdego żywiołu.

 

braz First Phase 15
Interacted with the Five Phases for the first time.

Trofeum wymaga od nas chociaż raz użyć mocy związanych z każdym żywiołem. Już na 5 poziomie doświadczenia uzyskamy dostęp do zaklęć z każdego z 5 żywiołów. Wystarczy choć raz użyć każdego z nich i gotowe.

 

braz Unstoppable 15
Raised Morale Rank to 20 for the first time.

Trofeum nie do pominięcia. W każdej z misji poza naszym standardowym poziomem postaci, posiadamy też Morale Rank. Wskaźnik ten charakteryzuje, jak duże możemy zadawać obrażenia, oraz jak dużą mamy odporność na zadawane nam ciosy. Zabijanie przeciwników zwiększa nasze morale, każdy zgon resetuje nasze morale i zwiększa je wrogowi, który nas pokonał! Ponadto znajdowane checkpointy, czyli tutaj Battle Flags, również zwiększają nasz początkowy próg morale. Więc im więcej zatkniętych nowych chorągwi, tym wyższe morale nam pozostanie po zgonie. Jeśli mamy problem z zachowaniem 20 poziomu morale, możemy te trofeum zdobyć już w pierwszej misji. Wystarczy wznieść wszystkie chorągwie i przejść się po poziomie, pokonując wszystkich wrogów. W razie potrzeby możemy ponownie odpocząć przy chorągwi, zrespawnować wrogów i nabijać dalej.

 

braz Merit beyond Measure 15
Received a sworn brothers’ boon for the first time.

W większości misji, będą nam towarzyszyć postaci, które będą wspierać nas w walce. Ponadto w menu chorągwi w zakładce Reinforcements znajdziemy listę spotkanych już bohaterów, które możemy wezwać do pomocy za pomocą Tiger Seal (często wypada z przeciwników, zawsze będziemy mieć ich mnóstwo). Walka ramię w ramię z towarzyszem zwiększa jego wskaźnik Oath. Maksymalny poziom naszej więzi z postacią to 10. Dodatkowo możemy zwiększyć poziom Oath z postacią wręczając jej Cup of Cordiality, przedmiot, który otrzymamy czasem w nagrodę. Do tego trofeum wystarczy wymaksować więź z jednym z 16 towarzyszy.

Osiągnięcie maksymalnego Oath z daną postacią nagradza nas jej ekwipunkiem!

 

braz Great Gatherings 15
Joined forces with all available warriors.

Trofeum otrzymamy gdy wezwiemy do pomocy wszystkich 16 dostępnych w trakcie gry towarzyszy.

Lista towarzyszy:

 1. Zhao Yun
 2. Guan Yu
 3. Zhang Fei
 4. Sun Jian
 5. Hong Jing
 6. Cao Cao
 7. Sun Ce
 8. Sun Quan
 9. Huang Gai
 10. Cheng Pu
 11. Han Dang
 12. Xiahou Yuan
 13. Xiahou Dun
 14. Xun Yu
 15. Zhang Jiao
 16. Zhang Liao

 

braz Fantastic Form 15
Equipped a full 4★ set consisting of: melee weapon, ranged weapon, accessory, and 4 armor pieces.

Ekwipunek o jakości 4★ będziemy zdobywać już od początku gry. Naszym zadaniem jest mieć jednocześnie wyekwipowany cały zestaw 4★ przedmiotów. Jedna broń biała, jedna broń dystansowa, jedno akcesorium, hełm, rękawice, zbroja i nogawice. Jeśli nie zdobędziemy wymaganej jakości ekwipunku w trakcie gry, z łatwością możemy w miarę szybko wyfarmić w ostatnich misjach.

 

srebro Pots and Potions 25
Upgraded the Dragon’s Cure Pot to its greatest capacity and effectiveness.

Naszym zadaniem jest maksymalnie wzmocnić efekt działania i liczbę użyć naszych mikstur leczniczych. Do tego potrzebujemy dwa rodzaje przedmiotów Dragon Vein Crystal do zwiększania użyć, oraz Dragon Vein Essence do ulepszania efektu.

 1. „Two Chivalrous Heroes”. Po pokonaniu minibossa goryla trafimy do budynku, w środku znajdziemy pierwszy Dragon Vein Crystal, który zwiększy ilość naszych eliksirów do 4!
 2. „The Yellow Heaven Burns”. Pilnowany przez tygrysa będzie Dragon Vein Essence, poprawiający działanie eliksirów.
 3. „The Valley of Crying Wraiths”. Dwa tygrysy stoją na drodze do Dragon Vein Essence.
 4. „The Demon Fort of the Yellow Heaven”. Po otwarciu bramy za czwartą chorągwią w jednym z pomieszczeń znajdziemy Dragon Vein Crystal, to już 5 mikstur!
 5. „In Search of the Immortal Wizard”. Na samym końcu „etapu platformowego” w mrocznej jaskini. Trzeba przejść cały ciąg gałęzi, przeskakując z jednej na drugą, po drodze zbierając Cicada Shell i jedną z tabliczek. Finalnie natrafimy na Dragon Vein Essence.
 6. „Fall of the Corrupted Eunuch”. Stojąc tyłem do chorągwi na dole komnaty z fioletową breją, na samym końcu pomieszczenia po lewej stronie jest zamknięta cela z Dragon Vein Essence.
 7. „Fall of the Corrupted Eunuch”. Stojąc frontem do ostatniej chorągwi w tym levelu, w rogu po prawej stronie obszaru jest na widoku Dragon Vein Crystal. 6 mikstur!
 8. „The Battle of Hulaoguan Pass”. Po pokonaniu olbrzyma z toporem i aktywowaniu 3 chorągwi w centrum obozu, obok znajduje się balista wycelowana w drewnianą konstrukcję, na szczycie której możemy dojrzeć  skrzynię. Musimy strzelić w jedną ze ścian konstrukcji, dzięki czemu będziemy w stanie dostać się na górę i zdobyć Dragon Vein Essence z kufra.
 9. „Centuries of Glory Burned Away”. W rejonie, w którym przebywał smok, spacerując po dachach znajdziemy małą wnękę z drabiną prowadzącą w dół. Po pokonaniu dwóch znajdujących się tam wrogów, możemy podnieść Dragon Vein Crystal, dający nam 7 miksturę zdrowia.
 10. „Darkness over the Hanshui River” po aktywowaniu ostatniej chorągwi w tej misji, musimy przeskoczyć na balkon po drugiej stronie rzeczki. Może nas to kosztować kilka prób. Czeka tam w skrzyni Dragon Vein Essence.
 11. „Tyrant’s Final Banquet” w podziemnej komnacie gdzie walczymy z demonem krokodylem. W klatce powyżej znajdziemy Dragon Vein Essence, musimy wskoczyć na kładki pod sufitem.
 12. „Tyrant’s Final Banquet” po wyjściu z podziemi i aktywowaniu piątej chorągwi, po prawej zobaczymy świątynię, do której możemy podejść po schodach. Na górze idziemy do końca platformy i spoglądamy w rogu poniżej będzie Dragon Vein Crystal!
 13. „Fate of the Entertainer”. W bambusowym lasku, po aktywacji drugiej chorągwi. Dragon Vein Essence znajdziemy na mostku stojącym w oczku wodnym.
 14. „War’s Flames Blaze Fiercely” po spuszczeniu wody z trzeciego zbiornika wodnego, wracamy do tunelu, z którego przed chwilą wyszliśmy po drabinie. Teraz możemy przejść przez podziemny zbiornik wodny i zebrać Dragon Vein Essence po drugiej stronie.
 15. „The Uninhibitet Heart” po aktywowaniu drugiej chorągwi i zejściu na dół po drabinach, na końcu tunelu znajdziemy duże pomieszczenie z demonicznym krokodylem na dole. Po drugiej stronie zbiornika, znajdziemy przy schodach kufer z Dragon Vein Essence.
 16. „The Way of the Warrior”. Po pokonaniu olbrzymiego posągu i aktywowaniu czwartej chorągwi na tym levelu, w pomieszczeniu naprzeciw będzie skrzynia z Dragon Vein Crystal.
 17. „Lu Bu, Mightiest among Men” po spuszczeniu wody i przejściu przez parter pagody i zniszczony budynek skręcamy natychmiast w alejkę po prawej stronie i dotrzemy do Dragon Vein Essence.
 18. „Behold the Glaive of Righteousness”. Na wzniesieniu po drugiej stronie bramy przy drugiej chorągwi, znajdziemy Dragon Vein Essence. Trzeba iść ścieżką naokoło, gdyż brama jest zamknięta na początku.
 19. „Behold the Glaive of Righteousness” po piątej chorągwi dotrzemy do pomieszczenia z dwoma wielkimi terakotowymi żołnierzami, w komancie, do której wejścia pilnowali czeka wielki demon. Możemy go obejść od lewej strony, zebrać Dragon Vein Crystal z ołtarza za nim, a następnie zadać niespodziewany cios!
 20. „The Assault on Wuhuan” obok drugiej chorągwi, w pomieszczeniu z wieloma pająkami, w skrzyni znajdziemy Dragon Vein Essence.
 21. „Decisive Battle of Guandu” po drugiej stronie areny, na której walczymy z demonicznym bykiem. Dostaniemy się tam okrężną drogą, a Dragon Vein Essence znajdziemy w skrzyni w chatce.
 22. Ostatni Dragon Vein Essence znajdziemy w centralnym hubie, w Hidden Village. Po otwarciu domku i drzwi tylnych dostaniemy się na podwórze z trzema skrzyniami, a na platformie obok będzie ten interesujący nas przedmiot.

srebro Well-read 25
Collected all tablets.

W świecie gry znajdziemy łącznie 31 tabliczek z krótkimi notatkami. Naszym zadaniem jest zebrać wszystkie. Jedna z postaci w centralnym hubie poprosi nas o ich odnalezienie i wręczy nam nagrody co kilka znalezionych tabliczek.

Tabliczki nie wyróżniają się niczym szczególnym, wyglądają jak każdy przedmiot – leżące na ziemi świecidełko.

 1. Yellow Turban Bandit’s Note – Pt.1. W pierwszej misji głównej „Village of Calamity” tuż przy pierwszej chorągwi.
 2. Great Sage Mentor’s Note. W czwartej misji głównej „The Demon Fort of the Yellow Heaven” na samym końcu poziomu, przed samym głównym bossem przy schodach prowadzących do bramy.
 3. Despairing Taoist’s Note. W piątej misji głównej „In Search of the Immortal Wizard” po trzeciej chorągwi musimy przejść kawałek przez bambusowy lasek i wspiąć się po najbliższej gałęzi i występach skalnych, aż dotrzemy do znajdźki.
 4. Prisoner’s Last Words. W szóstej misji głównej „Fall of the Corrupted Eunuch” na dole komnaty z celami, na wypełnionym fioletową mazią parterze. Stojąc tyłem do chorągwi idziemy do jednej z cel na lewo. To ta pilnowana przez dużego jeża.
 5. Magnate’s Note. W szóstej misji głównej „Fall of the Corrupted Eunuch” po pokonaniu wężowego minibossa trafimy do biblioteczki. Tam za jednym z regałów znajdziemy ukryte pomieszczenie z drabiną prowadzącą w dół. Musimy zniszczyć kilka skrzynek, by dostrzec przedmiot.
 6. Sun Juan Soldier’s Letter. W siódmej misji głównej „The Battle of Hulaoguan Pass” w obozie z olbrzymim przeciwnikiem z toporem, w pierwszym namiocie po lewej stronie. Okolice drugiej chorągwi.
 7. Coalition General’s Diary. W siódmej misji głównej „The Battle of Hulaougan Pass” po pokonaniu minibossa na polu bitwy przed ogromnymi wrotami, znajdźka jest naprzeciw chorągwi.
 8. Luoyang Townswoman’s Last Words. W ósmej misji głównej „Centuries of Glory Burned Away” tuż obok drugiej chorągwi. Uwaga na czyhającego jeża!
 9. Colorfully Shinig Well Writings. W ósmej misji głównej „Centuries of Glory Burned Away”, po ubiciu demona z włócznią i aktywowaniu trzeciej chorągwi, obok mostku.
 10. Civil Officer’s Last Words. W ósmej misji głównej „Centuries of Glory Burned Away”, przed przekroczeniem bramy by zmierzyć się z bossem, na dziedzińcu znajdziemy zamknięty budynek, do środka dostaniemy się wskakując przez dziurę w dachu.
 11. Brocade Sail Pirate’s Scribblings. W dziewiątej misji głównej „Darkness over the Hanshui River” po zejściu z wraków na stały ląd idziemy do końca nabrzeża i idziemy pomostem na ostatnią dostępną łódkę. Pod pokładem znajdziemy kufer z tą notatką.
 12. Xiangyang Townswoman’s Diary. W dziewiątej misji głównej „Darkness over the Hanshui River” po aktywowaniu ostatniej chorągwi, w jednej z pierwszych otwartych chatek. Otoczone porcelaną.
 13. Meiwu Fort Guard’s Note. W dziesiątej misji głównej „Tyrant’s Final Banquet” po zaliczeniu drugiej chorągwi naprzeciw niej znajdziemy dachy, po których możemy dostać się do chatki w rogu. Za nią, w alejce znajdziemy notatkę.
 14. Meiwu Fort Jailer’s Note. W dziesiątej misji głównej „Tyrant’s Final Banquet”, po zaliczeniu trzech chorągwi, w podziemiach natrafimy na ukrytego za rogiem, demonicznego wojownika z dwiema włóczniami. Pilnowana przez niego komnata kryje tę notkę.
 15. Entertainer’s Diary. W dziesiątej misji głównej „Tyrant’s Final Banquet” po wyjściu z podziemi i zaliczeniu piątej chorągwi po prawej zobaczymy wysoki mur ze świątynią na górze. Znajdźka będzie od razu przed nami na murze.
 16. Entertainer’s Scribblings-Pt. 1. W misji pobocznej „Fate of the Entertainer” po aktywowaniu drugiej chorągwi znajdziemy się w bambusowym lasku ze świątynią. Notka będzie przed drzwiami świątyni, po wejściu po schodach na lewo od checkpointu.
 17. Entertainer’s Scribblings-Pt.2. W misji pobocznej „Fate of the Entertainer” na drodze do bossa tego etapu, zaraz za finałową chorągwią.
 18. Indulgent Military Advisor’s Diary. W misji pobocznej „Uninhibitet Heart” tuż obok drugiej chorągwi.
 19. Cao Cao Soldier’s Note. W czternastej misji głównej „Behold the Glaive of Righteousness” druga chorągiew jest aktywowana przed dużą, zamkniętą bramą, idąc dalej prowadzącą nas ścieżką dotrzemy na drugą stronę bramy i będziemy mogli ją otworzyć. Możemy też wejść nad bramę i tam właśnie znajdziemy tę notatkę.
 20. Yan Liang’s Note. W czternastej misji głównej „Behold the Glaive of Righteousness” przy trzeciej chorągwi na wzniesieniu.
 21. Tomb Robber’s Letter. W czternastej misji głównej „Behold the Glaive of Righteousness” po aktywowaniu piątej chorągwi wchodzimy po schodach pokonując terakotowych żołnierzy i oficera z włóczniami w kolejnym pomieszczeniu. Idąc tunelem na wprost (po lewej od czerwonych kryształów), dotrzemy do tej notatki.
 22. Disheartened Yuan Soldier’s Note. W piętnastej misji głównej „Decisive Battle of Guandu” pierwszy przedmiot na jaki natrafimy po zejściu ze wzgórza z pierwszą chorągwią.
 23. Yuan Shao Assassin’s Note. W piętnastej misji głównej „Decisive Battle of Guandu” w trakcie wędrówki po czerwonych, kryształowych pnączach trafimy do zrujnowanego domu, gdzie zaatakuje nas znienacka demoniczny tygrys.
 24. Cao Cao Army Prisoner’s Note. W piętnastej misji głównej „Decisive Battle of Guandu” tuż przed trzecią chorągwią, na szczycie obozu wojskowego.
 25. Blindfolded Boy’s Note 1-2. W szesnastej misji głównej „The Crouching Dragon Roars” w chatce, w której zaczynamy, znajdziemy te dwie znajdźki.
 26. Frightened Merchant’s Note. W szesnastej misji głównej „The Crouching Dragon Roars” idziemy przez opuszczoną wioskę, i ta znajdźka po krótkim spacerze będzie na naszej drodze.
 27. Villager’s Note. W szesnastej misji głównej „The Crouching Dragon Roars” w pewnym momencie trafimy na schody, w połowie wspinaczki po prawej ujrzymy okrągłe wzniesienia. Idziemy w tamtym kierunku i za ostatnim wzniesieniem będzie ta notatka.
 28. Yellow Turban Bandit’s Note Pt2. W szesnastej misji głównej „The Crouching Dragon Roars” na szczycie schodów, przed samą chorągwią znajdziemy tę notatkę na widoku.
 29. Pining Woman’s Note. W Hidden Village, centralnym hubie gry, po lewej od chorągwi, za chatką.
 30. Golden-Cicada-Obsessed Hermit’s Scribblings. W Hidden Village, centralnym hubie gry, na najwyższej wieży w wiosce kryje się pustelnik, dla którego musimy przynieść 20 Golden Cicada Shell. Gdy to zrobimy otrzymamy nagrodę, a gdy wrócimy ponownie na wieży znajdziemy tę notatkę.

braz Best Flag Forward 15
Raised your first Battle Flag.

Trofeum zdobędziemy w pierwszej misji, po zatknięciu pierwszej chorągwi. Służą one jako checkpointy.

 

srebro Fly It High 25
Raised all Battle Flags.

Trofeum zdobędziemy po zatknięciu każdej chorągwi dostępnej w grze. W prawym górnym rogu ekranu, w każdej misji widoczny mamy licznik, ile chorągwi znajduje się w danym etapie. Wszystkie chorągwie znajdują się bezpośrednio na naszej drodze, bardzo ciężko jest je przegapić.

 

braz How Cute! 15
Fed your first Shitieshou.

Shitieshou to mała, słodka panda, którą znajdziemy po raz pierwszy w trzeciej misji głównej „The Valley of Crying Wraiths”. Naszym zadaniem jest nakarmienie jej dowolnym elementem ekwipunku. Musimy stanąć tuż obok, w ekwipunku znaleźć niepotrzebny nam przedmiot i użyć opcji Drop. Panda podniesie wyrzucony przez nas przedmiot, podaruje nam w zamian jakiś inny podobnej jakości i pójdzie spać.

 

srebro How Precious! 25
Fed all of the Shitieshou.

 1. „The Valley of Crying Wraiths”. Będzie wprost na naszej drodze, chwilę przed terenem pilnowanym przez dwa tygrysy.
 2. „The Demon Fort of the Yellow Heaven”. Po konfrontacji z trzema wilkami, w chatce pełnej skrzynek po lewej stronie będzie skryta panda.
 3. „The Flying Swallow of Heishan”. Przed zamkniętą bramą, udajmy się na prawo, w okolice drewnianych konstrukcji. Przebywa tam ukrywająca się panda.
 4. „In Search of the Immortal Wizard”. Po konfrontacji w strumyku pełnym syren, na schodach, ciężko przegapić.
 5. „Shadow of the Sacred Mountain”. Po drugiej z aktywowanych chorągwi napotkamy po raz pierwszy pająki. Zaraz obok w chatce siedzi panda.
 6. „Fall of the Corrupted Eunuch”. Na końcu etapu, w rejonie z ostatnią chorągwią znajdziemy rusztowanie po którym możemy się dostać na daszek, którym musimy przejść do końca i przeskoczyć przez dość duży otwór w kierunku ukrytej pandy.
 7. „Escape from the Capital”. Na piętrze biblioteczki.
 8. „The Battle of Hulaoguan Pass” na szczycie muru, w budynku po lewej stronie konstrukcji.
 9. „Centuries of Glory Burned Away”. Po aktywowaniu drugiej chorągwi idziemy kawałek za nią, skręcamy w lewo w alejkę, w jednym z rogów siedzi panda.
 10. „The Lost Sacred Artifact”. Pod mostem w wodzie, pilnowany przez syreny.
 11. „Darkness over the Hanshui River”. Po aktywowaniu piątej chorągwi pilnowanej przez demona z włócznią, pandę znajdziemy w chatce obok.
 12. „Tyrant’s Final Banquet” w grotach, w komnacie, gdzie walczymy z ogromnym demonem krokodylem, siedzi na środku pomieszczenia.
 13. „Fate of the Entertainer”. Po aktywowaniu drugiej chorągwi dotrzemy do bambusowego lasku. Panda siedzi wśród zieleni naprzeciwko wejścia.
 14. „War’s Flames Blaze Fiercely” po aktywowaniu trzeciej chorągwi, pandę zobaczymy w towarzystwie żołnierza po lewej stronie, za rogiem.
 15. „The Uninhibitet Heart” po zejściu do podziemi przeskakujemy po kolumnach i platformach, aż dotrzemy do długiej drabiny. Na górze znajdziemy wygłodniałe stworzenie.
 16. „The Way of the Warrior” po aktywowaniu trzeciej chorągwi przy drewnianym mostku, panda ukrywa się obok na wzniesieniu.
 17. „Lu Bu, Mightiest among Men”. W pewnym momencie trafimy do dużej pagody, gdzie zawali się pod nami podłoga. Naszym zadaniem jest wspiąć się na górę, tam przyjdzie nam walczyć z uzbrojonym w topór przeciwnikiem. Stąd jesteśmy w stanie przeskoczyć na platformę z pandą.
 18. „Behold the Glaive of Righteousness” nad bramą przy drugiej chorągwi znajdziemy rusztowanie, po którym można się dostać na dach. Tam przez dziurę w możemy dostać się do pomieszczenia i przeskakiwać po fragmentach zniszczonej podłogi do ukrywającej się na końcu pandy.
 19. „The Assault on Wuchao” w pomieszczeniu z olbrzymim demonem, w rogu obok drzwi.
 20. „Let’s Make Our Armor Shine” od drugiej chorągwi idziemy ścieżką po lewej stronie aż dotrzemy do dużej łodzi. Na szczycie w kajucie siedzi ukryta panda.
 21. „Decisive Battle of Guandu” po pokonaniu minibossa i aktywowaniu ostatniej na tym poziomie chorągwi, zaraz za nią znajdziemy ukrytą kryształową gałąź, po której możemy zejść odrobinę niżej i znaleźć ukrytą pandę!
 22. „Heirloom Seal of the Realm” po rozpoczęciu poziomu kierujemy się na lewo. Panda jest w alejce po lewej stronie, by się do niej dostać musimy przejść uliczkę do końca, aż dotrzemy do dwóch demonicznych oficerów pilnujących pomniejszej chorągwi. Tam możemy przejść przez jeden z budynków i wyjść w alejce z ukrywającym się zwierzem.
 23. „Let’s Make Our Halberds Shine!” po ominięciu drugiej chorągwi trafimy do wioski. Na końcu wioski znajdziemy pandę otoczoną przez trzy wilki.

braz Sharp Reflexes 15
Successfully deflected 10 critical blows.

Kiedy wróg zamierza użyć critical blow sygnalizuje to otaczająca go czerwona poświata. Naszym zadaniem jest użycie najważniejszej zdolności w grze – parowania. To kluczowa mechanika w grze, musimy ją opanować, by sobie poradzić, więc 10 parad wpadnie nam bardzo szybko. 🙂

 

braz Vulnerable Moments 15
Landed 50 Fatal Strikes.

Kolejne trofeum nagradzające nas za korzystanie z kluczowej mechaniki. Fatal Strike to cios krytyczny, który możemy zadać wrogowi na kilka różnych sposobów.

 1. Po sparowaniu sygnalizowanego czerwoną poświatą ciosu krytycznego wybijamy wroga z rytmu i staje się on wrażliwy na nasz Fatal Strike (nasz celownik stanie się czerwony i wystarczy użyć silnego ataku)
 2. Zachodzimy niczego niespodziewającego się wroga od tyłu, aż celownik zmieni kolor na czerwony i używamy silnego ataku.
 3. Zeskakujemy z góry na przeciwnika znajdującego się niżej i w locie używamy silnego ataku.

 

braz Side by Side 15
Dominated 10 battlefields with a companion.

Trofeum niemożliwe do pominięcia. Wystarczy ukończyć 10 misji z towarzyszem, a w większości misji głównych dostajemy towarzysza narzuconego z góry.

 

braz Eye for an Eye 15
Fended off invaders 10 times.

Czasem naszą rozgrywkę może nawiedzić inny gracz online, pojawi się wtedy w świecie gry jako najeźdźca, naszym zadaniem jest go pokonać. Teoretycznie brzmi jak trofeum online, jednak z trakcie przechodzenia fabuły, będą najeżdżać nas też postacie niezależne, więc można z łatwością je zdobyć bez połączenia z internetem.

 

braz Righteous Judgment 15
Exacted vengeance 10 times.

Czasem w świecie gry natrafimy na fioletowe flagi. Oznaczają one miejsce śmierci innego gracza, który poległ w walce z silniejszym wrogiem. Naszym zadaniem jest pomścić śmierć 10 poległych. Trofeum wpadnie bardzo szybko, przy niektórych wrogach znajdziemy kilka takich flag, więc często pokonując jednego przeciwnika mścimy śmierć kilku poległych naraz. Dodatkowo nasze zadanie ułatwia fakt, że możemy z każdą flagą wejść w interakcję, poświęcić jedno użycie misktury zdrowia, by na chwilę wzmocnić nasze morale, a co za tym idzie, nasze zdolności bojowe.

 

braz Call to Arms 15
Used 10 Tiger Seals.

Trofeum wpadnie po użyciu 10 Tiger Seals, przedmiotów koniecznych do przyzywania towarzyszy.

 

braz Heroes Will Rise 15
Repelled Xielong in „Centuries of Glory Burned Away.”

Po aktywowaniu dwóch chorągwi naszym oczom ukaże się przebywający na dachach smok. Jeśli pójdziemy alejkami w jego kierunku, będziemy musieli mocno się napocić unikając jego błyskawic. Taktyka wygląda następująco: biegniemy co sił alejką, unikając błyskawic aż dotrzemy do kolejnej chorągwi do aktywowania. Tam przypisujemy sobie najmocniejsze zaklęcia dystansowe, wracamy kawałeczek aż znajdziemy się pod drewnianą kładką. Tutaj powinniśmy być stosunkowo bezpieczni, a poza tym mamy stąd świetną pozycję do ostrzału. Jak bestia straci 3/4 zdrowia, odleci, a trofeum jest nasze!

 

braz Staunching Heresy 15
Defeated all Warlocks performing the ritual in „The Valley of Crying Wraiths.”

Musimy pokonać wszystkich 6 czarowników, którzy wzmacniają innych przeciwników w misji głównej „The Valley of Crying Wraiths”.

 

braz Dogged Justice 15
Saved the captured Hermits in „Fall of the Corrupted Eunuch.”

Opis trofeum wprowadza w błąd. Musimy uwolnić tylko jednego pustelnika. Zaraz przy pierwszej chorągwi, schodząc po schodach w dół znajdziemy korytarz wiodący wzdłuż zamkniętych cel, w jednej z nich siedzi zamknięty NPC. Klucz otwierający wszystkie cele znajdziemy na samym dole pomieszczenia, na parterze zalanym fioletową breją. Stojąc przodem do chorągwi znajdującej się we wspomnianej brei, klucz jest w celi w rogu po lewej.

 

braz Strung Bow 15
Defeated 5 foes with a ballista in „The Battle of Hulaoguan Pass.”

Natychmiast przy pierwszej chorągwi w siódmej misji głównej „The Battle of Hulaoguan Pass” znajdziemy ustawioną na podwyższeniu balistę. Poniżej walczy kilku żołnierzy. Naszym zadaniem jest zastrzelić z balisty 5 wrogów. Banalna sprawa, biorąc pod uwagę, że w każdej chwili można skorzystać z chorągwi, by zrespawnować wszystkich wrogów.

 

srebro Ascension 25
Gave a certain someone the maximum amount of Golden Cicada Shells.

W naszej wiosce będącej centralnym hubem gry, na szczycie wieży spotkamy samotnego NPC, który poprosi nas o dostarczenie Golden Cicada Shells.

 1. „Two Chivalrous Heroes”. Po walce z minibossem gorylem, po przejściu przez budynek musimy dostać się na dachy, znajdźka będzie na jednej z kładek po lewej stronie.
 2. „The Battle of Crying Wraiths”. Mijamy chorągiew, przy której starliśmy się z tygrysem. Natrafimy na maga. Znajdźkę zdobędziemy zeskakując z kładki.
 3. „The Demon Fort of the Yellow Heaven”. W wiosce na dachu, blisko drabinki służącej jako skrót.
 4. „In Search of the Immortal Wizard”. W mrocznej jaskini, musimy się wspiąć po gałęzi, by się dostać do znajdźki.
 5. „Fall of the Corrupted Eunuch”. Kiedy dotrzemy do oświetlonego mostu nad wypełnioną fioletową breją komnatą, schodzimy schodami kawałek w dół, gdzie czają się dwa jeże. Tam w celi znajdziemy poszukiwany przedmiot.
 6. „Fall of the Corrupted Eunuch”. Pod koniec etapu trafimy na dziedziniec z kałużami fioletowej mazi. Znajdźka będzie na dachu.
 7. „The Battle of Hulaoguan Pass”. Druga z odwiedzonych przez nas chorągwi powinna być w okolicy dużego pola bitwy otoczonego długim okopem. Na końcu okopu, po walce z tygrysem powinniśmy dostrzec nad nami czającego się tygrysa, a w samym rogu okopu poszukiwany przedmiot!|
 8. „Centuries of Glory Burned Away”. Po aktywowaniu drugiej chorągwi idziemy kawałek za nią i skręcamy w lewo w alejkę. Za płomieniami znajdziemy interesujący nas przedmiot.
 9. „Centuries of Glory Burned Away”. W lokacji ze zniszczonym mostem, na dole w wodzie znajdziemy wnękę z demonicznym pająkiem strzegącym znajdźki.
 10. „Darkness over the Hanshui River” na prawo od pierwszej chorągwi dotrzemy do zniszczonego wraku na mieliźnie. Znajdźka jest na wystającej z kadłuba kładce.
 11. „Tyrant’s Final Banquet”. Na dziedzińcu z trzecią chorągwią, chronioną przez wielkiego topornika musimy po dachach dostać się na mały daszek nad bramą, przez którą tu weszliśmy.
 12. „Tyrant’s Final Banquet”. Na samym końcu etapu, po prawej stronie od finałowej chorągwi znajdziemy pomieszczenie z kilkoma tygrysami. Item będzie na samym szczycie znajdującej się tu świątyni.
 13. „War’s Flames Blaze Fiercely” kiedy dotrzemy do kolejnego czerwonego mostu, po aktywacji trzeciej chorągwi, po prawej stronie przed mostem ujrzymy skrzynię pilnowaną przez żołnierza.
 14. „War’s Flames Blaze Fiercely” po spuszczeniu wody z drugiego zbiornika i wejściu do tunelu, trafimy w pewnym momencie do pomieszczenia, gdzie na platformie przed nami dwóch terakotowych rycerzy będzie pilnowało skrzyni, w niej znajduje się cenna znajdźka.
 15. „The Way of the Warrior” od razu po minięciu pierwszej chorągwi zeskakujemy na dół po lewej stronie. Natrafimy na czyhającego w błocie demonicznego krokodyla, a przy drzewie znajdziemy interesujący nas przedmiot.
 16. „Lu Bu, Mightiest among Men” po dotarciu na dziedziniec świątyni, w której będziemy widzieć ostatnią chorągwię do aktywowania, przed wejściem skręcamy w lewo i okrążamy budynek, by znaleźć się po jego lewej stronie. Tutaj zobaczymy rusztowanie, po którym możemy się dostać do alternatywnego wejścia, a za rusztowaniem kryje się ten ważny item!
 17. „Behold the Glaive of Righteousness” po drugiej stronie bramy przy drugiej chorągwi, w rejonie gdzie walczymy z władającym elektrycznością demonicznym ptakiem, wchodzimy na wieżę, a z niej na gałąź obok.
 18. „Behold the Glaive of Righteousness” po piątej chorągwi, w katakumbach. Dotrzemy do pomieszczenia z dwoma wielkimi terakotowymi żołnierzami, po platformach możemy się dostać poziom wyżej, gdzie przyjdzie nam walczyć z jeżem przy czerwonym krysztale, za kryształem znajdziemy tę znajdźkę.
 19. „Decisive Battle of Guandu” na dziedzińcu z wielkimi terakotowymi żołnierzami, ukryta na półce skalnej poniżej.
 20. „Decisive Battle of Guandu” po pokonaniu minibossa i aktywowaniu ostatniej chorągwi na tym poziomie, zaraz za nią znajdziemy gałąź, po której można zejść odrobinę niżej. Tam tuż obok pandy, znajdziemy ten item.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.