Wolfenstein: Youngblood – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Wolfenstein: Youngblood rozgrywa się w latach 80′, w okupowanym przez nazistów Paryżu. Tym razem głównym bohaterem nie jest Blazkowicz, a jego córki bliźniaczki, Jessica i Sophia. Dziewczyny wspomagają paryski ruch oporu, a ich nadrzędnym celem jest odnalezienie swojego ojca.

Rozgrywka nastawiona jest na kooperację i dynamiczną grę z wykorzystaniem szerokiego arsenału broni. Solo też można zagrać, więc nie zapomniano o nas, singleplayerowcach. Walczymy przeciwko charakterystycznym dla tej serii żołnierzom, jak i robotom, nie ma tu mutantów, a widok ustawiony jest z perspektywy trzeciej osoby.

 

Informacje ogólne:

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10 (czasochłonny grind)
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox1 x5 x54
 • Liczba trofeów offline: 59
 • Liczba trofeów online: 1 (ogarnięcie jednej misji w kooperacji)
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK
 • Czas do zdobycia platyny: 60 godzin

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

       1. Ukończ fabułę i misje poboczne, skup się na znajdźkach.

Fabuła jest niestety krótka, w międzyczasie odblokujemy nowe misje poboczne. Polecam robić je na bieżąco, żeby sobie podbić poziom postaci – przyda się na dalsze misje fabularne, szczególnie te z „Braćmi”. Zalecam też odblokowywanie umiejętności potrzebnych do różnych osiągnięć, chociażby władanie dwoma pistoletami czy miażdżenie. Po tym, jak osiągniecie poziom 30, należy zakupić umiejętność widzenia lokalizacji znajdziek. Pokażą się Wam one na mapie w postaci gwiazdek.

 

       2.Bronie, umiejętności i inne.

Czeka nas kompletny grind i ewentualne dobicie brakujących trofek.  Teraz, gdy macie już spokój z fabułą i misjami pobocznymi, możecie się skupić na nabijaniu zabójstw każdą z broni. W międzyczasie zbieramy kasę ze skrzynek z zaopatrzeniem, aby wykupić wszystkie ulepszenia broni. Należy tu pamiętać, że skrzynki z zaopatrzeniem po otwarciu potrzebują doby (24 godzin) na reset, ale na szczęście można przestawić zegar na konsoli do przodu o jeden dzień. Zapewne zostanie Wam jeszcze osiągnięcie ze szarżującym super żołnierzem – osobiście polecam zrobić to w kooperacji. Jest jeszcze trofik za zabicia cichaczem super żołnierza, ale to można spokojnie ogarnąć przez powtarzanie pierwszej misji fabularnej na sterowcu.

 

Poradnik:

platyna Youngblood / Youngblood
Odblokuj wszystkie trofea. / Unlock all trophies.

Gratulacje! 🙂

 

braz Praca zespołowa / Teamwork GS: 15
Wypełnij misję, grając w kooperacji. / Complete a mission with co-op player.

Na samym początku gry będziecie musieli zalogować się do konta Bethesdy. Jeżeli takowego nie posiadacie, możecie je utworzyć. Teraz wystarczy utworzyć sesję, zaprosić znajomego i przejść obojętnie jaką misję.

 

braz Czynny opór / Resistor GS: 15
Zabij 500 przeciwników. / Kill 500 enemies.

Wpadnie naturalnie. Każdą broń musimy wylevelować do 10 poziomu, więc za bardzo nie musimy się tym pucharkiem przejmować.

 

braz Packa / Swatter GS: 10
Zabij 20 dronów. / Kill 20 drones.

Wpadnie bez starania. Prawie każda miejscówka w mieście posiada wyrzutnię dronów. Pojawią się tylko wtedy, gdy wzniesiecie alarm.

Wyrzutnia dronów, mały Berlin.

 

braz Niewzruszona / Immovable object GS: 10
Zabij 10 szarżujących Super Soldatów. / Kill 10 charging Supersoldaten.

Gdy już spotkamy super żołnierzy i wejdziemy z nimi w walkę, będą na nas szarżować, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy od nich daleko. Tak też możemy aktywować tę akcję. To właśnie podczas szarży musimy takowego wroga zabić.

Najlepiej ten pucharek wbić w trybie kooperacji. Nie będziecie mieli wtedy problemu z naszą siostrą, która bez zastanowienia rozwala wszystkich wrogów. Ze znajomym możemy spokojnie obniżyć poziom zdrowia takiego żołnierza, oddalić się i czekać z gotowym laserem, aż przeciwnik zacznie na nas szarżować i wtedy go po prostu odstrzelić. Dobrym miejscem jest Brat 3 – mamy tam dwóch takich i sporo miejsca na wycofanie się. Zalecam też delikatnie uprzątnąć miejscówkę przed próbą wbicia osiągnięcia. W kooperacji pojawia się problem różnicy w poziomie doświadczenia – jeżeli jest zbyt wysoki, osoba z wyższym levelem będzie miała trochę gorzej ze względu na bycie bardziej podatnym na pociski przeciwnika.

Nie polecam próbować wbijać te trofeum solo – jest to męczarnia. 🙂

 

braz Bombowa dziewczyna / Bomber GS: 10
Zabij 50 przeciwników za pomocą materiałów wybuchowych. / Kill 50 enemies using explosives.

Do Waszej dyspozycji są granaty. Należy ich często i gęsto używać. Dodatkowo możecie korzystać z beczek z paliwem, jak i samochodów. Pucharek powinien wpaść stosunkowo szybko podczas platynowania.

 

braz Najlepsza ninja / Supreme ninja GS: 10
Zabij 50 przeciwników za pomocą broni rzucanej. / Kill 50 enemies using thrown weapons.

Z początkiem gry zostanie nam zaprezentowana możliwość używania broni białej. Możemy nią rzucać w miarę z bliska za pomocą . Jeżeli chcemy rzucać z daleka, należy wziąć pod uwagę opad, czyli po prostu celujemy trochę wyżej. Nieuzbrojonych i lekko uzbrojonych przeciwników możemy zabić na jednego strzała.

 

braz Skrytobójczyni / Stealthy GS: 10
Zabij z ukrycia 50 przeciwników. / Stealthily kill 50 enemies.

Każde zabicie po cichy zalicza się do tego pucharka, o ile nie zostaniemy wykryci przez wroga. Tu można użyć noża/toporka lub pistoletu z tłumikiem. Prawdopodobnie wpadnie Wam bez najmniejszego starania.

 

braz Rozpruwaczka / Ripper GS: 10
Zabij 75 przeciwników za pomocą egzekucji. / Kill 75 enemies using take-downs.

Tutaj możemy wykonać to na twa sposoby. Pierwszym z nich jest podejście wroga od tyłu cichaczem i wykonanie akcji zabicia za pomocą . Możemy też podejść od frontu i wcisnąć w momencie, gdy przeciwnik do nas strzela. Nasza postać odbierze przeciwnikowi broń i przy jej użyciu go zabije. Tak i tak zostanie wykonana egzekucja.

 

braz Palec na spuście / Trigger happy GS: 10
Wystrzel 100 000 razy. / Fire 100,000 shots.

Po wciśnięciu , możemy wejść w statystyki i zobaczyć ile mamy już wystrzelonych pocisków. Osobiście mi ten pucharek wpadł gdzieś w okolicach 75 poziomu doświadczenie. Jest tu sporo do grindowania więc nie ma się tym pucharkiem co przejmować – nie jest trudny, po prostu czasochłonny. Jeżeli macie z tym problem, polecam korzystać z wieżyczek do nabijania strzałów/pocisków.

 

braz Surwiwalistka / Prepper GS: 10
Podnieś zaopatrzenie 250 razy. / Pick up 250 loot supplies.

Nasza bohaterka będzie automatycznie zbierać różnego rodzaju przedmioty po poległych przeciwnikach. Poprzez wykupienie odpowiedniej umiejętności, promień, w którym bohaterka podniesie automatycznie rzeczy, zwiększy się. Każde inne napotkane w świecie przedmioty podnosimy sami za pomocą (PS)/(XBOX).

 

braz Krwawa mgła / A red mist GS: 10
Zmasakruj 150 przeciwników. / Gore 150 enemies.

Każdy rozszarpany na kawałki wróg będzie się zaliczać do tego pucharka. W rozczłonkowywaniu pomogą wam granaty, ciężka broń, wybuchy beczek i za pomocą umiejętności miażdżenia wroga. Zapewnie wpadnie naturalnie. Dodatkowo jest też pucharek gdzie musicie ileś tam wrogów zmiażdżyć.

 

braz Rasputin / Rasputin GS: 10
25 razy ożyw swoją siostrę lub pozwól, by to ona cię ożywiła. / Revive or get revived 25 times.

Gdy nasz siostra padnie, możemy ją podnieść za pomocą /(PS)/(XBOX). Gdy my padniemy, musimy poprosić siostrę, by nas ożywiła, wciskając /. Ona do nas podejdzie i postawi nas na nogi, dodatkowo odnawiając zdrowie i zbroję.

 

braz Intruz / Intruder GS: 10
Otwórz 10 zamków zabezpieczonych kodem. / Get through 10 code locks.

Już na samym początku, podczas misji fabularnej, mamy zamek zabezpieczony kodem. W ciągu przechodzenia gry i platynowania napotkacie ich multum. Jeżeli nie możecie otworzyć jakiegoś zamka, to zapewne w pobliżu znajduje się dyskietka z kodem, którą możemy rozszyfrować za pomocą komputera. Dla przykładu, znajdziemy takie zamki przy wyrzutniach dronów lub czerwonych skrzynkach.

 

braz Partyzantka / Partisan GS: 15
Wypełnij wszystkie misje. / Complete all missions.

Mamy 6 głównych misji fabularnych i 31 misji pobocznych, daje nam to razem 37 zadań. Po ukończeniu wszystkich, wpadnie pucharek.

 

braz Uwaga, lotnik! / Airborne GS: 15
Zabij 50 przeciwników, będąc w powietrzu. / Kill 50 enemies while airborne.

Zabicie musi koniecznie odbyć się w powietrzu. Czyli wykonujemy podskok za pomocą /, możemy też wcisnąć ponownie ten przycisk, by wykonać dwuskok. Celujemy w przeciwnika (możemy go też wcześniej osłabić) i po prostu go zabijamy. Nie ma znaczenia z jakiej broni strzelamy, byleby zabić wroga, będąc w powietrzu.

 

braz Żądl jak pszczoła / Sting like a bee GS: 15
Zabij z ukrycia 10 Super Soldatów. / Stealth Kill 10 Supersoldaten.

Super żołnierzy spotkamy w różnych lokacjach. Są dwa razy więksi od zwykłych przeciwników, mocniej opancerzeni i miotają ciężką bronią. Dzielą się też na różne typy i posiadają jeden z dwóch rodzajów pancerza. Najlepiej podkraść się do takiego typa z użyciem kamuflażu optycznego. Nie każda biała broń działa – nie możemy ich zabijać za pomocą toporka. Należy w uzbrojeniu wykupić sobie nóż, podkraść się, wyłączyć kamuflaż (o ile wcześniej było on aktywny) i dopiero wtedy wciskamy . To spowoduje, że nasza postać wykona ciche zabójstwo. Możecie też sprawdzić w statystykach ile takich zabić mamy już wykonane. Wciskamy przycisk Options -> Statystyki -> Rrzeciwnicy, szukamy ciężko uzbrojonych i patrzymy, ile mamy zabójstw z ukrycia.

Według mnie najlepszym miejscem do farmienia tego trofeum jest pierwsza misja fabularna. Mamy tam jednego super soldata na schodach – zaraz po tym, jak wyjdziemy przez klatkę wentylacyjną.

 

braz Pełne ręce roboty / Hard boiled GS: 15
Zabij 100 przeciwników, posługując się dwiema sztukami broni jednocześnie. / Kill 100 enemies while dual-wielding.

Pierwsze co musimy zrobić, to wykupić zdolność, która da nam możliwość obsługi dwóch broni jednocześnie. Podczas walki możemy szybko wybrać podwójne pistolety, wciskając szybko dwa razy . Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak nabić 100 zabić.

Umiejętność Podwójna Broń.

 

braz Odpowiednio dobrane argumenty / Right tool for the job GS: 15
Zabij 75 przeciwników za pomocą broni, która jest najskuteczniejsza przeciwko ich typowi osłony. / Kill 75 enemies using the weapon type that’s most effective against their shield type.

Każda broń w grze jest dopasowana do odpowiedniego opancerzenia naszego wroga. Z czasem będziemy posiadać spory arsenał broni do dyspozycji. Wystarczy, że dopasujemy broń do pancerza. Jedni przeciwnicy mają lekki pancerz, małe, białe prostokąty, a drudzy ciężki, białe kwadraciki puste w środku. Po wybraniu broni możemy zobaczyć w prawym dolnym rogu do jakiego pancerza jest ona przystosowana. Ogólnie rzecz biorąc, trofeum powinno wpaść bez starania.

 

braz Ciężka artyleria / Heavy artillery GS: 10
Schowaj broń ciężką do ekwipunku, aby użyć jej później. / Tuck a Hammer weapon away for later.

Należy wykupić umiejętność „Ekstremalna kabura” z drzewka „Mięśnie”. Możemy zrobić to dopiero na dwudziestym poziomie 20. Gdy już ją mamy i pokonamy któregokolwiek super żołnierza, upuści on swoją broń, po jej podniesieniu mamy możliwość schowania tej ciężkiej broni do kabury.

Umiejętność Ekstremalna kabura.

 

braz Amerykański futbol / American Football GS: 10
Zabij 50 przeciwników za pomocą zdolności miażdżenia. / Kill 50 enemies with your Crush ability.

Umiejętność miażdżenia musimy sobie najpierw wykupić. Gdy ją już mamy, jedyne co musimy zrobić, to wbiec w przeciwnika. Z własnego doświadczenia muszę powiedzieć, że za pucharek wziąłem się dopiero jak już miałem trzecie ulepszenie tej zdolności – i tak najpierw musiałem delikatnie osłabiać przeciwników, żeby za jednorazowym wbiegnięciem zmiażdżyć wroga. Z najsłabszymi nie miałem problemu, ale już z tymi ciężej opancerzonymi już tak łatwo (bez osłabienia) nie szło.

Umiejętność miażdżenia.

 

braz Predatorka / Predator GS: 10
50 razy zabij przeciwnika w 3 sekundy od wyłączenia kamuflażu. / Kill an enemy within 3 seconds of uncloaking 50 times

W momencie kiedy macie włączony kamuflaż, możecie się podkraść do nieprzjaciela i zabić go po cichu. Aby zdobyć te osiągnięcie przed samym zabójstwem naciskamy (kamuflaż zostaje zdeaktywowany) i wykonujemy ciche zabójstwo. Wszystko odbywa się automatycznie. Miejcie na uwadze to, że odnawianie kamuflażu trochę trwa, więc swoją ofiarę musicie odpowiednio dobrać, żeby nie zostać wykrytym przez kogoś innego w pobliżu. 50 zabójstw to stosunkowo mało jak na długi grind w grze, więc za bardzo bym się tym pucharkiem nie przejmował.

 

braz Wsparcie / Supportive GS: 10
Użyj dopingu 100 razy. / Perform 100 pep signals.

Z racji tego, że gramy siostrami, a konkretniej jedną z nich, mamy możliwość wspierania się nawzajem poprzez użycie na d-padzie. Pod . „Kciuk w górę” daje Wam +50 energii, ale możecie na przykład kupić sobie za kasę z gry „Diabelskie rogi” – tym sposobem, używając dopingu, otrzymacie +25 do pancerza. Razem wszystkich możliwości jest dziewięć. Po wykupieniu odpowiednich umiejętności, możecie wydłużyć odległość, na której to działa i czas trwania odnowienia tej umiejętności. Z racji tego, że gra posiada ostry grind, powinno wpaść Wam to naturalnie, osobiście często i gęsto tego używałem.

Tak to wygląda w praktyce.

 

braz Markowa taktyka / Tacticool GS: 10
W pełni ulepsz markę broni. / Fully upgrade a weapon brand.

Każda broń ma części, w których mamy trzy sloty do ulepszenia i mamy też trzy różne marki takowe produkujące. Należy każdy slot, każdej części wypełnić tą samą firmą. Dla przykładu, pierwsza broń to pistolet, którego części mają po trzy sloty.

 

Pistolet:

 • Ciężka komora zamkowa – 3 sloty ulepszeń dla tej części, 3 różne marki (Nadel, Tempo, Stier)
 • Celownik taktyczny – 3 sloty ulepszeń dla tej części, 3 różne marki (Nadel, Tempo, Stier)
 • Powiększony magazynek – 3 sloty ulepszeń dla tej części, 3 różne marki (Nadel, Tempo, Stier)
 • Pogrubiona lufa – 3 sloty ulepszeń dla tej części, 3 różne marki (Nadel, Tempo, Stier)
 • Chwyt radełkowany – 3 sloty ulepszeń dla tej części, 3 różne marki (Nadel, Tempo, Stier)

 

W każdej z tych części mamy trzy sloty, które ulepszamy na przykład marką Stier. Jak już wszystkie podstawowe ulepszenia tej samej marki wykupimy, pucharek nam wpadnie.

 

 

braz Sprzęt 10/10 / Kitted out GS: 10
Zdobądź 10 ulepszeń broni. / Obtain 10 weapon upgrades.

Patrz pucharek srebro Technofilka poniżej.

 

srebro Technofilka / Gear head GS: 50
Zdobądź wszystkie udoskonalenia ulepszeń broni. / Obtain all improved weapon upgrades.

Wszystkich broni w grze mamy 12 – nie licząc broni białej, ona nie posiada ulepszeń. Żeby zdobyć ten pucharek musimy wykupić wszystkie możliwe ulepszenie dla każdej z nich. Kupujemy je za zebrane monety w grze, które zbierzemy po zabitych wrogach, podniesiemy z przypadkowych miejsc czy otrzymamy je z otwieranych skrzyń, jak i za ukończone misje. Wszystkich ulepszeń mamy 294, aby je wykupić musimy zebrać około ~140 tysięcy srebrnych monet.

 

Sposób na grę solo:

Po tym jak ukończymy fabułę mamy wszystkie miejsca dostępne do eksploracji. Każde z nich posiada skrzynie z monetami i je warto zebrać. Powinno nam wpaść coś około 12.000 tysięcy. Z racji tego, że skrzynie resetują się po 24 godzinach, możemy przestawić zegar w konsoli i zrobić kolejny bieg przez wszystkie miejscówki. Tym sposobem, stosunkowo szybko możemy zebrać wystarczającą kasę na zakup wszystkich ulepszeń.

 

braz Może to jej urok… / A better you GS: 10
Zdobądź 5 zdolności. / Obtain 5 abilities.

Pucharek wpadnie po tym jak zakupimy 5 zdolności.

 

braz Więcej wszystkiego / Extra everything GS: 15
Zdobądź 15 zdolności. / Obtain 15 abilities.

Pucharek wpadnie po tym jak zakupimy 15 zdolności.

 

srebro Bardziej ludzka niż ludzie / More human than human GS: 50
Zdobądź wszystkie zdolności. / Obtain all abilities.

Żeby wykupić wszystkie umiejętności będziecie musieli dobić do poziomu 80. Mamy trzy kategorie ulepszeń – umysł, mięśnie i moc, a razem jest to 48 rzeczy do odblokowania.

 

braz Skórki warte wyprawki / See my vest GS: 10
Zdobądź 5 skórek pancerza wspomaganego. / Obtain 5 power armor skins.

Żeby pucharek wpadł, musimy wykupić 5 skórek pancerza i pięć hełmów. Wydacie na to coś koło 4000 srebrnych monet.

 

srebro Brat 1 / Brother 1 GS: 50
Pokonaj Übergarde’a w Bracie 1. / Defeat the Übergarde in Brother 1.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

srebro Brat 2 / Brother 2 GS: 50
Pokonaj Übergarde’a w Bracie 2. / Defeat the Übergarde in Brother 2.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

srebro Brat 3 / Brother 3 GS: 50
Pokonaj Übergarde’a w Bracie 3. / Defeat the Übergarde in Brother 3.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

braz Boski klucz / God Key GS: 10
Zdobądź boski klucz. / Obtain the God Key.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

braz Na widoku / Plain sight GS: 10
Wejdź do Laboratorium X. / Enter the Lab X.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

braz Najlepszy tata na świecie / World’s best Dad GS: 10
Spotkaj się ze swoim ojcem. / Meet up with your father.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

braz W gronie przyjaciół / Among friends GS: 10
Dołącz do ruchu oporu. / Link up with the resistance.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

braz Zestrzelony Orzeł / Airship down GS: 10
Pokonaj Winklera. / Defeat Winkler.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

braz Odkrywczyni / Explorer GS: 10
Otwórz 200 skrzyń z zaopatrzeniem. / Open 200 supply crates.

W grze nie ma aż tylu skrzyń, ale nie ma się co przejmować. Grind jest taki ostry, że nie raz będziecie przelatywać lokacje chociażby po to, żeby nazbierać kasę na ulepszenia broni czy nabić zabicia bronią. W momencie zakupu umiejętności pokazywania znajdziek, wszystkie takie skrzynie pokażą się na mapie. Należy mieć na uwadze to, że resetują się one co 24 godziny. Wystarczy zmienić czas w konsoli, wyłączyć grę, i można otwierać je od nowa. Przy skrzyniach należy wcisnąć (PS)/(XBOX), aby je opróżnić.

 

braz Zawodowa odkrywczyni / Expert explorer GS: 50
Otwórz wszystkie czerwone skrzynie z zaopatrzeniem. / Open all red supply crates.

Tu mamy dokładnie taką samą sytuację, jak powyżej, z wyjątkiem tego, że w skrzyniach znajdują się arty, są częścią znajdziek, otwiera się je za pomocą kodu i na mapie zaznaczone są gwiazdką. Żeby poznać kod, który je otwiera, musimy znaleźć dyskietkę i ją odszyfrować za pomocą komputera. Dyskietka powinna znajdować się gdzieś w pobliżu.

 

braz Hołd / Tribute GS: 10
Zdobądź pamiątkę z Dunwall. / Obtain the souvenir from Dunwall.

Udajemy się na plac zwycięstwa (północna część). Wychodzimy z metra i udajemy się prosto w stronę sklepu „Megatone”, ciut za nim wchodzimy do korytarza. Wewnątrz mamy klatkę schodową po lewej. Udajemy się na górę i wchodzimy do mieszkania. Po lewej stronie ujrzymy metalowe drzwi – żeby je otworzyć musimy użyć Dieselkraftwerk. Pamiątkę znajdziemy na ołtarzyku a po lewej mamy dodatkowo czerwoną skrzynię.

Pamiątkę znajdziemy na ołtarzyku.

 

braz Audiofilka / Audiophile GS: 10
Znajdź wszystkie kasety. / Find all Cassette Tapes.

Podsumowanie wszystkich znajdziek. Po tym, jak osiągniemy 30 poziom doświadczenia, będziemy mogli wykupić umiejętność „Kolekcjonerka sekretów”. Dzięki temu wszystko czego szukacie, pokaże się Wam na mini-mapce jako ikonka gwiazdki. Wskaże Wam to też czy takowa znajdźka znajduje się poniżej aktualnego poziomu, czy powyżej. Polecam zbierać je przy okazji ogrywania fabuły, zaczynając od samego początku, ale nie szukajcie ich specjalnie. Gdy już będziecie mieli wykupioną tę umiejętność, będziecie jeszcze musieli zdobyć bronie , które pozwolą Wam otwierać dedykowane właściwej broni drzwi (laser, wyrzutnik granatów i broń elektryczna).

Umiejętność Kolekcjonerka sekretów.

Samych znajdziek w grze jest 277, podzielonych na 6 kategorii. Dodatkowo możecie konkretnie sprawdzić w jakiej strefie macie braki. Wystarczy na przykład przenieść się do małego Berlina, wejść w kolekcję i sprawdzić każdą kategorię i już będzie wiedzieć ile czego Wam brakuje. Dostęp do wszystkich znajdziek będzie też zależny od tego, czy posiadacie 3 rodzaje broni, Laser (Laserkraftwerk), Granatnik (Dieselkraftwerk) i Prądnik (Electrokraftwerk).

Wiem, że w jednej miejscówce, jakimś mieszkaniu, znajdźka jest za szafą. Jest tam pomieszczenie i żeby się do niego dostać, musicie znaleźć dyskietkę, po odszyfrowaniu jej w komputerze okaże się, że musicie nacisnąć zegar z kukułką nad łóżkiem (w sąsiednim pomieszczeniu).

 

braz Bibliotekarka / Librarian GS: 10
Znajdź wszystkie teksty. / Find all Readables.

Patrz trofeum braz Audiofilka powyżej.

 

braz Hakerka / Hacker GS: 10
Znajdź wszystkie dyskietki. / Find all Floppy Disks.

Patrz trofeum braz Audiofilka powyżej.

 

braz 3D / 3-D GS: 10
Znajdź wszystkie okulary 3D. / Find all 3D glasses.

Patrz trofeum braz Audiofilka powyżej.

 

braz Finansistka / Banker GS: 10
Znajdź 60 000 srebrnych monet. / Find 60,000 coins.

Ten pucharek wpadnie Wam podczas grindowania monet do wykupienia wszystkich ulepszeń broni. Wpadnie naturalnie.

 

braz Mroczne dni / Dark Days GS: 10
Wejdź do wszystkich podziemi. / Enter all Undergrounds.

Podczas gdy będziemy robić misje fabularne, jak i poboczne, mimowolnie odwiedzimy wszystkie podziemia. Wpadnie naturalnie.

 

braz Amatorka kina / Cinephile GS: 10
Znajdź wszystkie okładki UVK. / Find all UVK Covers.

Patrz trofeum braz Audiofilka powyżej.

 

braz Jednoosobowa armia / One woman army GS: 50
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się każdym rodzajem broni. / Achieve mastery level 10 with all weapons.

Podsumowanie arsenału – Waszym zadaniem jest osiągnięcie poziomu 10 każdą bronią.

 • Pistole – 400 zabić
 • Maschinenpistole – 400 zabić
 • Blitzgewehr – 600 zabić
 • Kugelgewehr – 600 zabić
 • Dieselkraftwerk – 400 zabić
 • Electrokraftwerk – 600 zabić
 • Laserkraftwerk – 600 zabić
 • Kugelhammer – 600 zabić
 • Laserhammer – 400 zabić
 • Dieselhamer – 400 zabić
 • Uberhammer – 50 zabić
 • Broń biała – 200

Liczbę wykonanych zabić możecie sprawdzić w menu uzbrojenia. Pierwsze siedem broni większość czasu nabijałem na pierwszej misji fabularnej (gdy już mamy otwarty obszar gry). Większość to słabi przeciwnicy i szybko się nabija. Z pozostałymi czterema jest taki problem, że stosunkowo ciężko zdobyć do nich amunicję. Tu polecam bieg przez Labolatorium X, gdzie mamy w pierwszym pomieszczeniu 4 skrzynie z amunicją, następnie Brat 1, 2 i 3. Znajdują się tam super żołnierze i dosyć spora liczba przeciwników. Dodatkowo skrzynie z ciężką amunicją znajdziemy w różnych miejscach. Najgorsze do nabijania zabić są Laserhammer i  Dieselhamer – mało amunicji, szybko się zużywają i ciężko je znaleźć. Wieżyczki, które znajdziemy w różnych miejscach, też będą zaliczać nam nabicia, są to Kugelhammer i Laserhammer, osobiście nie polecam – chyba, że zajmiemy je z użyciem kamuflażu.

 

braz Rewolwerowiec / Gunslinger GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Pistolem. / Achieve mastery level 10 with the Pistole.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Trata-ta-ta-ta / Chopper GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Sturmgewehrem. / Achieve mastery level 10 with the Sturmgewehr.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Grad ołowiu / A cloud of lead GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Kugelgewehrem. / Achieve mastery level 10 with the Kugelgewehr.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Elektryczny dreszcz / Electric feel GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Elektrokraftwerkiem. / Achieve mastery level 10 with the Elektrokraftwerk.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz I w proch się obrócisz / Dust to dust GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Laserkraftwerkiem. / Achieve mastery level 10 with the Laserkraftwerk.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Specjalistka od wyburzeń / Demolition woman GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Dieselkraftwerkiem. / Achieve mastery level 10 with the Dieselkraftwerk.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz To się wyklepie / Hammer time GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się bronią typu Hammer. / Achieve mastery level 10 with a Hammer weapon.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Strzelam mniej więcej w twoim kierunku! / Spray and pray GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Blitzgewehrem. / Achieve mastery level 10 with the Blitzgewehr.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Maszynowe rozwiązanie / Get the strap GS: 10
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się Maschinenpistolem. / Achieve mastery level 10 with the Maschinenpistole.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Cięcie i rąbanie / Chop and slice GS: 0
Osiągnij 10. poziom mistrzostwa w posługiwaniu się bronią białą. / Achieve mastery level 10 with a melee weapon.

Patrz opis trofeumbraz Jednoosobowa armia.

 

braz Tryb boga / God mode GS: 10
Zabij 50 wrogów za pomocą ich własnych pocisków. / Kill 50 enemies with their own bullets.

Po tym, jak zdobędziecie God Key (Klucz Boga), będziecie mogli za pomocą wybrać nową moc. W starciu w przeciwnikiem wciskamy / – tym samym blokujemy nadlatujące naboje i trzymamy przycisk tak długo, aż napełni się pasek –  będą zbierane jednocześnie pociski w naszej lewej dłoni. Gdy pasek w dolnym prawym rogu się napełni, kierując w przeciwnika, zwalniamy /. Wszystkie zebrane naboje zostaną rzucone z siłą w przeciwnika. Musimy w ten sposób zabić 50 wrogów.

 

zloto Vive la révolution! / Vive la révolution! GS: 90
Zabij Lothara. / Kill Lothar.

Trofeum związane z fabułą. Nie do przeoczenia.

 

Poradnik napisany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca - Bethesda Polska.