WRC 10 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

WRC 10 ma dość standardowy dla serii zestaw trofeów. W głównej mierze będziemy się skupiali na trybie kariery. Jedynym problemem będzie zaliczenie nowego trybu 50-lecia ze względu, że ma duże problemy z balansem poziomu trudności i dla początkujących graczy może być zauważalną przeszkodą w drodze do platyny.

 

Jak oceniasz trudność platyny w WRC 10?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 4-5/10
 • Czas do zdobycia platyny: 25-30 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x9 x34
 • Liczba trofeów offline: 40
 • Liczba trofeów online: 6 (braz Walka z najlepszymi, braz Praca zespołowa, braz Ten drugi, braz Przywódca klanu, braz Liczy się udział oraz platyna)
 • Minimalna liczba przejść: Kilkukrotny udział w różnych trybach gry
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

W wersji gry 1.002.000 opisywany dalej problem został poprawiony. Czasy wymagane zaliczenia trybu rocznicowego zostały odpowiednio zbalansowane i nie powinny stanowić już większego problemu. W starszej wersji gry trudność platyny w grze wynikała przede wszystkim z pucharka srebro Nie do zapomnienia. Był to tryb z dużymi problemami w zakresie balansu poziomu trudności. Jako trzecie wydarzenie odblokujemy tam najtrudniejszą czasówkę w całej grze i mniej doświadczeni gracze będą mieli problem, by móc odblokować kolejne wydarzenia, które są już łatwiejsze.

 

KROK I – Założenie klubu i klubowe wyścigi

Już na starcie polecam zabrać się za zaliczanie 20 wyścigów do trofeum braz Liczy się udział związanego z aktywnością w trybie klubów. W tym trybie bowiem możemy jednocześnie należeć do 4 różnych klubów. Jednym własnym i trzech innych graczy. W każdym z nich można wziąć udział maksymalnie w jednym wyścigu na 24 godziny, który jest przygotowywany przez właściciela klubu. Dlatego najlepiej od razu sobie zaliczać udział w tych wyścigach.

 

KROK II – Tryb Kariery

W trybie kariery spędzimy najwięcej czasu. Jest tu kilka pucharków, które od razu warto sobie zaliczyć, by nie musiieć się za nimi uganiać później. Przede wszystkim proponuję zacząć startując w klasie Junior WRC w związku, że najwygodniej jest tam zdobyć część pucharków, a poza tym wtedy gra stopniowo będzie nas przyswajać do szybszych pojazdów.

Pucharki, na które należy zwrócić uwagę:

 • braz Dobra robota – cel sezonowy pojawia się dopiero w ostatniej klasie WRC i polega na zajęciu określonej pozycji w rajdach.
 • braz Bystrzak – zaliczenie 5 celów dodatkowych powinno nam wpaść bez problemu.
 • zloto Prawdziwy boss – tryb realistyczny zalecam wybrać w klasie Junior WRC, gdyż jest tam najmniej rajdów, a przy okazji będziemy mogli też łatwiej zdobyć trofeum za 30s przewagę w rajdzie.
 • zloto Mistrz świata – należy pamiętać, że w ostatniej klasie WRC musimy pod koniec znajdować się na szczycie tabeli.
 • srebro Ważny krok – podczas gry należy przynajmniej raz wygrać w każdym z dostępnych rajdów.
 • srebro Na gałęzi – trofeum związane z odpowiednim ulepszaniem naszego zespołu.
 • srebro Kolekcjoner – podczas kolejnych wydarzeń w tym trybie  gry staramy się rekrutować pracowników z kartami oznaczonymi charakterystycznymi trzema gwiazdkami.
 • braz Niezdecydowanie – podczas kariery musimy trzy razy zmienić zespół na inny.
 • braz Nostalgia – przynajmniej raz musimy wziąć udział w wydarzeniu historycznym.
 • braz Sprytne posunięcie – w jednym z rajdów musimy odpowiednio dobrać opony.
 • srebro Szybki jak błyskawica – musimy w pojedynczym rajdzie uzyskać przewagę 30 sekund.

 

KROK III – Pozostałe trofea

Na koniec zostanie nam jeszcze pogranie w pozostałych trybach gry. Zaliczyć jeden wyścig online jako pilot oraz kierowca. Zdobyć 10 złotych medali w trybie wyzwań. Ukończyć tryb sezonu i wydarzenia z trybu rocznicowego. No i zaliczyć pucharki związane z duchami oraz dynamiczną pogodą

 

Poradnik:

platyna WRC 2021 / WRC 2021 
Zdobądź wszystkie trofea w grze / Earn every trophy in the game

Platynowe trofeum. Zgarniemy je jak zdobędziemy wszystkie pozostałe 🙂

 

braz Witamy na pokładzie / Welcome Aboard 10
Rozpocznij nową karierę w WRC / Start a new career in WRC10

Klasyczne trofeum z serii WRC. Wystarczy zacząć nową karierę.

 

braz Pierwsze zwycięstwo / First Victory 15 
Wygraj 1 odcinek specjalny w trybie kariery / Win 1 Special Stage in Career mode

Pucharek wpadnie nam po wygraniu naszego pierwszego odcinka specjalnego w trybie kariery.

 

braz Zawodowy kierowca / Professional Driver 20
Wygraj 20 odcinków specjalnych w trybie kariery / Win 20 Special Stages in Career mode

Pucharek wpadnie nam po wygraniu 20 odcinków specjalnych w trybie kariery.

 

srebro Czołowy kierowca / Top Driver 30
Wygraj 50 odcinków specjalnych w trybie kariery / Win 50 Special Stages in Career mode

Pucharek wpadnie nam po wygraniu 50 odcinków specjalnych w trybie kariery. Nie ma się co tym przejmować. W drodze do platyny wygramy ich zapewne i tak nieco więcej.

 

braz Nocna jazda / Nocturnal 20
Wygraj 5 nocnych odcinków specjalnych w trybie kariery / Win 5 Night Special Stages in Career mode

Nocne odcinki trafiają nam się niezależnie od tego jaką długość rajdów sobie wybraliśmy. Wygranie wymaganej ilości nie będzie problemem i dużo więcej przyjdzie nam się ścigać po ciemku.

 

braz Dobra robota / Good Work 15 
Osiągnij cel sezonu / Complete a season objective

Cel sezonu jest dostępny tylko w ostatniej, najwyższej klasie WRC. Wiąże się on z zajęciem konkretnej pozycji w klasyfikacji generalnej każdego rajdu. Co ciekawe pucharek wpada nam już po zrealizowaniu celu w pierwszym z rajdów.

 

braz Bystrzak / Keener 30
Osiągnij 5 celów dowolnego typu w tym samym sezonie / Complete 5 objectives of any type during the same season

Osiągniecie pięciu celów w jednym sezonie nie powinno stanowić problemu. Wystarczy sobie tylko dobierać cele, które będziemy w stanie realizować. Jeśli trafi nam się coś kiepskiego możemy zmienić dany cel na inny. W trakcie pojedynczego sezonu spokojnie można zaliczyć znacznie więcej celi.

Cele są wygodnie opisane i pokazują ile nam zostało czasu do ich zrealizowania.

 

srebro Droga na szczyt / Climbing the Ranks 40
Dołącz do Mistrzostw WRC / Join the WRC Championship

Mistrzostwa WRC są ostatnim szczeblem kariery. Jeśli wygramy rajd klasy WRC 2 lub podczas trwania sezonu w tej klasie otrzymamy wyzwanie konstruktora będziemy mogli podpisać kontrakt w klasie WRC.

 

zloto Prawdziwy boss / Like a Boss 60 
Ukończ karierę w trybie Realistycznym / Finish a career in Realistic duration mode

Tryb realistyczny tyczy się wyłącznie tego jak dużo odcinków specjalnych znajdzie się w każdym z rajdów w danym sezonie. Zaczynając karierę w klasie Junior WRC polecam wybrać sobie Długość rajdu na Realistyczna. W tej klasie jest ogólnie mniej rajdów, wiec najszybciej możemy to zdobyć. Dla leniwych jest też inna opcja. Jako, że nie musimy nic wygrywać do tego pucharka spokojnie można pomijać wszelkie rajdy, a i tak dostać trofeum na zakończenie sezonu. Polecam jednak zagrać normalnie i zdobyć pucharek srebro Szybki jak błyskawica, gdyż w trybie realistycznym łatwiej jest ugrać wymaganą tam przewagę.

 

zloto Mistrz świata / World Champion 60
Zdobądź tytuł mistrza świata / Become World Rally Champion

Najpewniej nasz ostatni pucharek z trybu kariery. By zdobyć tytuł mistrza świata musimy znajdować się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej najwyższej klasy WRC.

 

braz Zwycięzca w Monte Carlo / Winner in Monte Carlo 15 
Osiągnij podium w Rallye Monte Carlo w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rallye Monte Carlo in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Monte Carlo. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Szwecji / Winner in Sweden 15 
Osiągnij podium Rally Sweden w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rally Sweden in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Szwecji. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Kenii / Winner in Kenya 15 
Osiągnij podium w Safari Rally Kenya w trybie kariery / Secure a podium finish at the Safari Rally Kenya in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Kenii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Chorwacji / Winner in Croatia 15 
Osiągnij podium w Croatia Rally w trybie kariery / Secure a podium finish at the Croatia Rally in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Chorwacji. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Portugalii / Winner in Portugal 15 
Osiągnij podium w Vodafone Rally de Portugal w trybie kariery / Secure a podium finish at the Vodafone Rally de Portugal in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Portugalii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca na Sardynii / Winner in Sardinia 15 
Osiągnij podium w Rally Italia Sardegna w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rally Italia Sardegna in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Sardynii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Estonii / Winner in Estonia 15 
Osiągnij podium w Rally Estonia w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rally Estonia in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Estonii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Finlandii / Winner in Finland 15 
Osiągnij podium w Rally Finland w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rally Finland in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Finlandii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Hiszpanii / Winner in Spain 15 
Osiągnij podium w Rally RACC Catalunya – Rally de España w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rally RACC Catalunya – Rally de España in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Hiszpanii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

braz Zwycięzca w Japonii / Winner in Japan 15 
Osiągnij podium w Rally Japan w trybie kariery / Secure a podium finish at the Rally Japan in Career mode

Pucharek związany z wygraniem konkretnego rajdu w trybie kariery. Wpadnie nam po zajęciu podium w rajdzie Japonii. Polecam jednak nie tyle zająć miejsce na podium, ale wygrać rajd, gdyż jest to konieczne do trofeum srebro Ważny krok.

 

srebro Ważny krok / Stepping Up 30 
Wygraj wszystkie rajdy w trybie kariery / Win all rallies in Career mode

Trofeum związane z wygraniem każdego rajdu w trybie kariery. Część rajdów przejedziemy w trybie Junior WRC oraz WRC 2, ale dopiero w klasie WRC pojawią się wszystkie dostępne w grze.

Należy wygrać w rajdach:

 • Rallye Monte Carlo
 • Rally Sweden
 • Safari Rally Kenya
 • Croatia Rally
 • Vodafone Rally de Portugal
 • Rally Italia Sardegna
 • Rally Estonia
 • Rally Finland
 • Rally RACC Catalunya – Rally de España
 • Rally Japan

 

braz Nowe doświadczenia / Gaining Experience 10 
Osiągnij poziom 10 w trybie kariery / Reach level 10 in Career mode

Trofeum związane ze zdobywaniem poziomów w trybie kariery. Wpadnie po zdobyciu 10 poziomu. Zobacz opis pucharka: srebro Nowe szczyty.

 

braz Kolejny szczebel kariery / Moving On Up 15 
Osiągnij poziom 20 w trybie kariery / Reach level 20 in Career mode

Trofeum związane ze zdobywaniem poziomów w trybie kariery. Wpadnie po zdobyciu 20 poziomu. Zobacz opis pucharka: srebro Nowe szczyty.

 

braz Szybka nauka / Fast Learner 25 
Osiągnij poziom 50 w trybie kariery / Reach level 50 in Career mode

Trofeum związane ze zdobywaniem poziomów w trybie kariery. Wpadnie po zdobyciu 50 poziomu. Zobacz opis pucharka: srebro Nowe szczyty.

 

srebro Nowe szczyty / Reaching New Heights 50 
Osiągnij poziom 80 w trybie kariery / Reach level 80 in Career mode

Trofeum związane ze zdobywaniem poziomów w trybie kariery. Wpadnie po zdobyciu maksymalnego 80 poziomu. Z początku wydaje się to dość odległe, ale naprawdę szybko można sobie poradzić z wbiciem wymaganego poziomu. Punkty doświadczenia przyznawane są za wszelkie rajdy i część pobocznych aktywności. Kluczowe w szybkim zdobywaniu poziomów jest zainwestowanie punktów w ścieżkę inżyniera w drzewku umiejętności z zakresu Ekipa. Ostatnia wymagająca pięciu punktów umiejętność Główny Inżynier podwaja zdobywane punkty doświadczenia. Jeśli połączymy to z zatrudnieniem wysokiej klasy inżyniera poziom będzie nam co rajd leciał jak szalony.

 

srebro Na gałęzi / Branching Out 20 
Ukończ gałąź drzewa umiejętności w trybie Zespół fabryczny / Complete a Skill Tree branch in Manufacturer Team mode

Trofeum związane z konkretnym ulepszaniem drzewka umiejętności. By je zdobyć musimy maksymalnie rozwinąć wszelkie umiejętności z zakresu Zespół. Będzie to wymagało zgromadzenia 18 punktów. W razie, gdyby część z tych umiejętności nie była nam potrzebna zawsze za 25 000$ możemy zresetować całe drzewko po zdobyciu trofeum i inaczej wszystko przypisać.

Musimy wykupić wszystkie 18 umiejętności z tej kategorii.

 

srebro Kolekcjoner / Collector 25 
Posiadaj 4 legendarne karty w aktywnej ekipie / Have 4 legendary cards in an active crew

Znane już od ósmej części serii trofeum związane z kartami naszej ekipy. W tej odsłonie jednak legendarne karty są bardzo ładnie i zauważalnie oznaczone charakterystycznymi trzema gwiazdkami. By zdobyć pucharek musimy do naszej aktywnej ekipy przenieść przynajmniej czterech takich pracowników. Nie liczą się osoby trzymane w rezerwie, więc potrzebne nam będą cztery karty różnego typu członków ekipy. Podczas gry trzeba co jakiś czas zaglądać w sekcję zarządzania ekipą i sprawdzać, czy może pojawił się do rekrutacji dobry pracownik.

Musimy zebrać cztery karty oznaczone trzema gwiazdkami.

 

braz Niezdecydowanie / Indecisive 10 
Zmień 3 razy zespół / Change team 3 times

Pucharek możliwy do zdobycia w trybie kariery. Zespół możemy zmienić po zakończeniu sezonu lub też po ukończeniu wyzwania konstruktora. Jeśli zaczynamy od klasy Junior WRC spokojnie będziemy mieli okazję przejść do innych drużyn w ramach kończenia trybu kariery.

 

braz Groza / Spooked 10 
Utwórz ducha w trybie Szybka gra / Create a Ghost in Quick Play

Pucharek związany z trybem Szybkie Zawody. By utworzyć ducha wystarczy ukończyć dowolny odcinek. Gdy jakiś przejedziemy duch naszego przejazdu pojawi się automatycznie przy wybranej trasie. Warto to połączyć z braz Duch walki.

 

braz Walka z najlepszymi / Challenging the Best 10 
Pobierz ducha online w trybie Szybka gra / Download an online Ghost in Quick Play

Trofeum online.

W trybie Szybkich Zawodów po wybraniu trasy, pogody, pojazdu załaduje się nam wybrany odcinek. Nim go rozpoczniemy musimy z zakładki po lewej stronie wybrać opcje rankingi. Tam pojawią się najlepsze czasy innych graczy. Wystarczy wybrać dowolny z nich i pobrać danego ducha.

 

braz Siła żywiołów / Force of nature 10 
Ukończ 3 odcinki specjalne z dynamiczną pogodą w trybie Szybka gra / Complete 3 Special Stages with dynamic weather in Quick Play

W trybie Szybkich Zawodów po wybraniu pory dnia w zakładce pogoda wciskając możemy zmienić pogodę na wersję dynamiczną. Musimy ukończyć trzy dowolne odcinki z tak ustawioną pogodą.

Możemy wybrać dowolny rodzaj dynamicznej pogody.

 

braz Duch walki / Fighting Spirit 15 
Pokonaj ducha / Beat a Ghost

Ten pucharek najlepiej wykonać przy okazji wbijania braz Groza. Po ustanowieniu ducha wystarczy tylko pobić swój własny czas. To dużo łatwiejsze niż próba pobijania czasów ustanowionych przez innych graczy, które możemy sobie pobrać.

 

braz Nostalgia / Nostalgic 10 
Wygraj wydarzenie w trybie Rocznica / Win an Anniversary event

W trybie kariery od czasu do czasu trafiają się historyczne wydarzenia, które możemy rozegrać. Pucharek otrzymamy za ukończenie pojedynczego z nich. Niestety jednak nie liczą się one do trofeum srebro Nie do zapomnienia.

Co jakiś czas w trybie kariery natrafimy na rajd rocznicowy.

 

 

braz Turysta / Tourist 10 
Przejedź ponad 200 km w dowolnym trybie / Drive over 200km in any mode

Kumulacyjne trofeum związane z nabijaniem przejechanego dystansu. Wpadnie po łącznym pokonaniu 200 km. Nie ma się co tym przejmować. Wpadnie przy okazji zbierania pozostałych trofeów.

 

srebro Obieżyświat / Globetrotter 20 
Przejedź ponad 500 km w dowolnym trybie / Drive over 500km in any mode

Kumulacyjne trofeum związane z nabijaniem przejechanego dystansu. Wpadnie po łącznym pokonaniu 500 km. Nie ma się co tym przejmować. Wpadnie przy okazji zbierania pozostałych trofeów.

 

braz Kaskader / Stuntman 15 
Wykonaj skok na odległość ponad 30 m / Perform a jump longer than 30m

Tradycyjny pucharek dotyczący skoku samochodem. Okazji do wykonania tego jest naprawdę wiele i najpewniej wpadnie nam samoistnie podczas gry. W razie czego można to łatwo wbić samochodem klasy WRC w rajdzie Szwecji na torze Karlstad. Mamy tam ładną hopkę idealną do skoku.

 

braz Praca zespołowa / Team Work 10 
Ukończ wyścig w trybie pilota jako kierowca / Complete a race in Co-driver mode as the driver

Trofeum online.

W zakładce gier wieloosobowych wybieramy tryb Pilot. W rozgrywce możemy zdefiniować, czy chcemy być kierowcą, czy też pilotem. Do tego pucharka musimy zdecydować się na kierowcę. Potrzebujemy przynajmniej jednego innego gracza, który przejmie przeciwną rolę. Wystarczy dojechać do końca odcinka i otrzymamy trofeum.

 

braz Ten drugi / Taking One for the Team 10 
Ukończ wyścig w trybie pilota jako pilot / Complete a race in Co-driver mode as the co-driver

Trofeum online.

W zakładce gier wieloosobowych wybieramy tryb Pilot. W rozgrywce możemy zdefiniować, czy chcemy być kierowcą, czy też pilotem. Do tego pucharka musimy zdecydować się na pilota. Potrzebujemy przynajmniej jednego innego gracza, który przejmie przeciwną rolę. Wystarczy dojechać do końca odcinka i otrzymamy trofeum.

 

braz Sprytne posunięcie / Smart Move 20 
Załóż różne rodzaje opon w trybie kariery pomiędzy 2 odcinkami specjalnymi / Cross-mount tyres in Career mode between 2 Special Stages

Trofeum możemy zdobyć w trybie kariery. Ustalona długość rajdów nie ma znaczenia. Musi być to jednak rajd, w którym do wyboru będziemy mieli co najmniej dwa typy opon. Po dołączeniu do rajdu dobierzmy je tak, by mieć pół na pół. Następnie startujemy w pierwszym odcinku. Po jego ukończeniu w sekcji serwisowej możemy dokonać zmiany opon. Musimy ustawić je według poniższego schematu.

Lewa przednia:
Opona typ 1 (np. Twarde szutrowe)
Prawa przednia:
Opona typ 2 (np. Miękkie szutrowe)
Lewa tylna:
Opona typ 2 (np. Miękkie szutrowe)
Prawa tylna:
Opona typ 1 (np. Twarde szutrowe)

 

srebro Szybki jak błyskawica / Lightning-fast 35 
Ukończ rajd z przewagą co najmniej 30 s / Finish a rally with at least a 30s lead

To trofeum warto połączyć z zloto Prawdziwy boss. W klasie Junior WRC na najniższym poziomie trudności spokojnie na przestrzeni pojedynczego rajdu igramy wymaganą przewagę 30 sekund. Tym bardziej jeśli jedziemy w trybie realistycznej długości. Im więcej odcinków tym większą przewagę możemy osiągnąć.

 

braz Przywódca klanu / Clan Leader 15 
Utwórz klub / Create a Club

Trofeum online.

Pucharek związany z nowym trybem gry. W zakładce gry wieloosobowej znajdziemy tryb Kluby. Musimy stworzyć tam nasz własny klub. Nie jest to skomplikowane i wymaga raptem wybrania kilku opcji.

 

braz Liczy się udział / It’s the Taking Part That Counts 20 
Weź udział w 20 grach klubowych / Participate in 20 Club games

Trofeum online.

Pucharek związany z nowym trybem gry. W zakładce gry wieloosobowej znajdziemy tryb Kluby. Możemy tam stworzyć nasz własny klub oraz dołączyć do trzech stworzonych przez innych graczy. Wzięcie udziału w 20 wydarzeniach zajmie nam jednak trochę czasu, gdyż w każdym klubie jego właściciel może zorganizować maksymalnie jedne zawody na 24 godziny czasu rzeczywistego. Dlatego zaleca się dołączenie do innych klubów. Wtedy jednego dnia możemy zaliczyć 4 gry klubowe. Mankament jest jednak taki, że jeśli dołączymy do klubu, którego właściciel już nie odwiedza nie będzie możliwe tam dalsze rozgrywanie wyścigów. Jeśli mamy na konsoli aktywne jakieś zapasowe konto PSN polecam je wykorzystać do stworzenia klubu i organizowania zawodów pod nasze główne konto.

Kluby możemy opuszczać i zmieniać, ale opuszczenie klubu wiąże się automatycznie z anulowaniem w statystykach rozegranych tam zawodów nim do tego klubu nie powrócimy. Dlatego nie jest możliwe wzięcie udziału w jednym wyścigu w 20 różnych klubach. Możemy to rozłożyć na maksymalnie cztery w których w danym momencie jesteśmy zapisani.

W sekcji ukończone wydarzenia z zakładki online możemy sprawdzić ile zawodów w trybie klubów skończyliśmy.

 

braz Brązowy medal / Bronze Idol 30 
Zdobądź brąz w co najmniej 10 wyzwaniach / Win Bronze in at least 10 challenges

Pucharek związany z trybem Wyzwań. Znajdziemy go w zakładce Rozwój umiejętności w menu gry. Dostępnych jest tam 50 różnych wyzwań do rozegrania. By zdobyć pucharek w 10 z nich musimy zdobyć brązowy medal. Zobacz opis trofeum: zloto Złoty medal.

 

zloto Złoty medal / Gold Medallist 60 
Zdobądź złoto w co najmniej 10 wyzwaniach / Win Gold in at least 10 challenges

Pucharek związany z trybem Wyzwań. Znajdziemy go w zakładce Rozwój umiejętności w menu gry. Tryb ten zawiera 50 różnych wyzwań. Kolejne odblokowują się po zdobywaniu medali w poprzednich. Do trofeum musimy zdobyć złote medale w 10 różnych wyzwaniach. Nie jest to specjalnie wymagające. Owszem czasami może być konieczne powtórzenie, ale zaliczenie wymaganej dziesiątki nie powinno zająć nam wiele czasu. Osobiście zaliczyłem pierwsze 11 wyzwań, bo jedynie z 7 miałem pewien kłopot z osiągnieciem złota.

Wydarzeń mamy sporo do ugrania tych 10 złotych medali.

 

srebro Nie do zapomnienia / Unforgettable 35 
Ukończ 12 wydarzeń trybu rocznicowego / Complete 12 Anniversary mode events

UWAGA! Zalecam aktualizację gry przed przystąpieniem do tego trofeum. W wersji gry 1.002.000 czasy wymagane do zaliczenia tego trybu zostały zbalansowane i są dużo przystępniejsze do ugrania. W starszej wersji zaliczenie czasówek może stanowić problem dla mniej doświadczonych graczy.

Mieliśmy tu najtrudniejsze trofeum dostępne nie tylko w grze, ale w całej dotychczasowej serii. Nie było niesamowicie trudne, ale dla mniej zaawansowanych graczy bez wątpienia stanowiło problem. W grze dostępny jest nowy tryb 50-lecia. I w nim musimy ukończyć 12 różnych wydarzeń. Choć część graczy pisała, że pucharek wpadł im po ukończeniu raptem 10. Pewne jest jednak to, że powtarzanie pojedynczego wielokrotnie się nie liczy. Sam to testowałem. Istotna jest też informacja, że wydarzenia historyczne ukończone w trybie kariery się nie wliczają do tego trofeum.

Niedogodnością jest tu konstrukcja tego trybu. Bowiem by przystąpić do kolejnego wydarzenia musimy ukończyć poprzednie. A jako trzeci z kolei pojawia nam się Rajd Monte Carlo 1984, który był zdecydowanie trudniejszy niż większość kolejnych. Prowadziło to do sytuacji, w których mniej doświadczeni gracze nie byli w stanie odblokować dalszych wydarzeń i zdobyć tego trofeum, a także odblokować fajnego bonusu za ukończenie całego trybu. Na szczęście zostało to już załatane w najnowszej aktualizacji.

 

braz Cztery pory roku / Four Seasons 30 
Ukończ pełny sezon w trybie sezonu / Complete a full season in Season mode

Pucharek związany z trybem Sezonu. Znajdziemy go w zakładce gry Solowej w menu. Jest to nic innego jak kończenie kolejnych rajdów z wykluczeniem innych wydarzeń oraz elementów zarządzania ekipą z trybu kariery. Nie ma zaczernia jaką wybierzemy długość rajdów. W związku z tym, że nie musimy też wygrać, a tylko ukończyć istnieje możliwość pominięcia kolejno wszystkich rajdów. I tak dostaniemy w ów czas pucharek.

 

Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Grę udostępnił wydawca.