4/10
25-30H
x1
x3
x12
x28
43
1
1
4
1
43
1
1
4
1

 

WRC 8 ma przyzwoity zestaw pucharków i zdobycie platyny nie powinno stanowić problemu nawet dla osób nie żyjących najlepiej z grami wyścigowymi. Nie jest to też szczęśliwie tak mocno czasochłonne przedsięwzięcie jak w dwóch poprzednich częściach. Nic tylko zgarniać platynowy dzbanek.

 

Krok po kroku:

W wersji gry (1.04) zdobycie platyny jest zależne od szczęścia. Da się, ale część pucharków nadal jest zglitchowana i może nie wpadać. Zaleca się granie na wersji zaktualizowanej.

Na wstępie polecam dostosować sobie poziom trudności w opcjach. Wedle uznania możemy włączyć sobie asysty w postaci ABS, TCS oraz wspomaganie startu. Niski poziom trudności pomoże nam szybciej ogarnąć wszystkie pucharki. Dodatkowo jeśli nie chcemy zaprzątać sobie głowy uszkodzeniami samochodu, możemy ustawić efekty na tylko wizualne.

KROK I – Kariera

Tryb Kariery jest głównym i praktycznie jedynym konkretnym trybem zabawy w WRC. Po stworzeniu naszego kierowcy, mamy możliwość doboru poziomu trudności oraz efektów uszkodzeń. Radzę się zastanowić nad tym, bo później już na tym slocie kariery nie będziemy mogli tego zmienić. Jest też opcja PermaCrash, którą odradzam, jeśli nie chcemy wydłużyć sobie drogi do platyny.

Nastąpi wybór punktu rozpoczęcia kariery – wybieramy Junior WRC. Możemy wybrać od razu WRC 2, lecz nie jestem pewien, czy otrzymamy w ów czas pucharek srebro Rajdowiec WRC 2. Jeśli nie, to lepiej się cofnąć i zacząć od juniorów. Dodatkowo zaczęcie od WRC 2 ogranicza nam liczbę dostępnych prób, co utrudnia drogę do platyny.

W tej części, aby awansować na kolejne szczeble kariery, nie wystarczy już tylko wygrywać rajdów. Musimy też zawiązać lepsze stosunki z innymi zespołami. Aby tego dokonać, wybierajmy w kalendarzu Próby konstruktora, jak tylko pojawi się taka możliwość. Wtedy pod koniec sezonu, albo nawet szybciej, możemy dostać kontrakt na wyższym szczeblu. Naszym głównym zadaniem jest dostać się do najlepszej grupy – WRC.

Gdy już zaczniemy kontrakt w najmocniejszej grupie WRC, radzę od razu skupić się na pucharku srebro Perfekcjonista. Wymaga on osiągnięcia aż 15 celów zespołowych. Trzeba je stale monitorować, aby któregoś nie zepsuć. W razie jakby trafiło się jakieś głupie, możemy je podmienić. Tylko w tej klasie możemy też zdobyć pucharek srebro Niestrudzony oraz przy okazji postarać się ogarnąć trofea braz Pokazówka i zloto Kolekcjoner.

KROK II – Online

W tej części zaliczenie jedynego pucharka online – braz Uczestnik jest banalnie proste. Wystarczy bowiem wygrać dowolny wyścig online. Nie ma znaczenia na jakiej trasie czy z iloma graczami. Trwa to chwilę, więc w razie czego nawet znalezienie kogoś do pomocy nie powinno być kłopotem. 

KROK III – Pozostałe trofea

Jeśli zostały nam jeszcze jakieś poszczególne pucharki, to teraz jest czas, by zdobyć i zgarnąć upragnioną platynkę.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: WRC 2019</span> / <span>WRC 2019

WRC 2019 / WRC 2019

Zdobądź wszystkie trofea w grze / Earn every trophy in the game

Kolejny rok, kolejna możliwa do zdobycia platyna w WRC.

Ikona osiągnięcia: Nowo przybyły</span> / <span>Newcomer
15

Nowo przybyły / Newcomer

Rozpocznij nową karierę w WRC 8 / Start a new career in WRC8

Pierwszy pucharek z trybu kariery. Wystarczy, że stworzymy swojego kierowcę i podpiszemy nasz pierwszy kontrakt, aby otrzymać to trofeum.

Ikona osiągnięcia: Karierowicz</span> / <span>Upstart
15

Karierowicz / Upstart

Wygraj 25 odcinków / Win 25 Stages

Pucharek kumulacyjny niezależnie od tego w jakim trybie gry śmigamy. Wystarczy wygrać 25 dowolnych odcinków. Wpadnie nam spokojnie w drodze do platyny.

Ikona osiągnięcia: Urodzony kierowca</span> / <span>Natural
20

Urodzony kierowca / Natural

Wygraj 50 odcinków / Win 50 Stages

Pucharek kumulacyjny niezależnie od tego w jakim trybie gry śmigamy. Wystarczy wygrać 50 dowolnych odcinków. Wpadnie nam spokojnie w drodze do platyny.

Ikona osiągnięcia: Narwaniec</span> / <span>Hotshot
35

Narwaniec / Hotshot

Wygraj 100 odcinków / Win 100 Stages

Pucharek kumulacyjny niezależnie od tego w jakim trybie gry śmigamy. Wystarczy wygrać 100 dowolnych odcinków. Wpadnie nam spokojnie w drodze do platyny.

Ikona osiągnięcia: Nocny marek</span> / <span>Night owl
30

Nocny marek / Night owl

Wygraj 10 odcinków w nocy / Win 10 Stages at night

Pucharek kumulacyjny niezależnie od tego w jakim trybie gry śmigamy. Wystarczy wygrać 10 odcinków jadąc nocą. Spokojnie ogarniemy kończąc tryb kariery. A nawet jeśli jakimś cudem się nie uda możemy w szybkiej grze skonfigurować sobie jakąś trasę nocną porą.

Ikona osiągnięcia: Niestrudzony</span> / <span>Hard worker
35

Niestrudzony / Hard worker

Osiągnij cel sezonowy / Complete a season objective

Cel sezonowy jest dostępny wyłącznie w trybie kariery, w najwyższej klasie WRC. Zależnie od tego do jakiego zespołu się dostaniemy, otrzymamy inny cel. Ale generalnie różnią się one tylko tym, że dany team ma inne wymogi dotyczące ostatecznej pozycji w każdym kolejnym rajdzie. Co ciekawe, mi trofeum wpadło już po pierwszym rajdzie, po znalezieniu się na wymaganej w celu pozycji. Potem w kolejnych rajdach dalej miałem ten cel i jego spełnianie dawało kolejny zastrzyk gotówki.

Ikona osiągnięcia: Perfekcjonista</span> / <span>Perfectionist
35

Perfekcjonista / Perfectionist

Osiągnij 15 celów dowolnego typu podczas jednego sezonu / Complete 15 objectives of any type during the same season

Zglitchowane
Możliwe do przeoczenia

Trofeum zabugowane! (wersja 1.04 i starsza) – może nam nie wpaść bez powodu. Nie ma na to żadnej rady. Trzeba grać na nowszej wersji.

Ten pucharek, podobnie jak cel sezonowy, możemy zdobyć tylko w najwyższej klasie WRC w trybie kariery. Tylko tam mamy na tyle długi sezon, aby udało nam się ukończyć aż 15 celów. Liczą się zarówno cele krótkoterminowe jak i średnioterminowe. Problemem jest to, że cele łatwo można zepsuć. Niestety czasami gra sama nas ustawi w takim położeniu, że nie będzie szans na zaliczenie np. utrzymania samochodu w dobrym stanie, gdy w kalendarzu nie pojawią się nam wydarzenia reperacji. Dodatkowo trafiają się sytuacje, że wyzwanie nie zostaje zaliczone, mimo iż zrobiliśmy wszystko o co nas proszono. Zepsute jest na przykład to wymagające wzięcia udziału w iluś treningach. Mi zaliczyło je dopiero jak wziąłem udział w wymaganej liczbie odpoczynków, a nie treningów, więc może jest to kwestia jakiegoś błędnego komunikatu.

Warto korzystać z opcji „Zmień cel” widocznej na poniższym screenie. Jeśli trafi nam się coś głupiego, albo bardzo rozłożonego w czasie w przypadku celów średnioterminowych, możemy je wymienić na inne. Spadnie nam reputacja w zespole, ale łatwo możemy ją potem odrobić, zajmując dobrą pozycję w rajdzie. Zmienić można dany cel jednak raz na każdy nowy. Ten pojawiający się po zmianie musi być już zrealizowany. Dlatego też w razie problemów z tym pucharkiem przed zmianą celu możemy sobie wgrać zapis na pendrive. Wtedy uchronimy się przed pojawieniem jeszcze gorszego celu niż poprzedni.

Jeśli trafi nam się wyjątkowo nieciekawy cel warto skorzystać z opcji zamiany.
Ikona osiągnięcia: Mistrz wyścigów</span> / <span>Race master
50

Mistrz wyścigów / Race master

Wygraj odcinek w trybie realistycznym / Win a Stage in Authentic difficulty

Zglitchowane

Trofeum zabugowane! (wersja 1.04 i starsza)

Tryb realistyczny to najwyższy dostępny poziom trudności. Musimy wygrać pojedynczy odcinek po ustawieniu tego poziomu w opcjach. Można zdobyć to normalnie, ale czasy są naprawdę konkretnie wyśrubowane.

Inną opcją, jest skorzystanie z pomocy znajomego online. Postępujemy zgodnie z następującymi krokami:

 1. W menu głównym wchodzimy w ustawienia i zmieniamy Poziom trudności na Realistyczny.
 2. Nasz znajomy tworzy publiczną sesję wybierając trasę Luceram w Monte Carlo i wysyła nam zaproszenie. Grę powinien zakładać ktoś inny, nie my.
 3. Wygrywamy odcinek i czekamy, aż znajomy dojedzie do mety na drugim miejscu albo otrzyma DNF. Wybieramy opcje kontynuuj i wracamy do sesji online.
 4. Wychodzimy do menu głównego.
 5. Wchodzimy w ustawienia i zmieniamy Poziom trudności na Niski.
 6. Wybieramy z menu tryb Szybka gra, następnie Meksyk i trasę Media Luna.
 7. Po wygraniu odcinka otrzymamy trofeum. Musimy go jednak wygrać. Nie martwmy się jak z jakiegoś powodu nie wygramy. Możemy pojechać ponownie i jeśli wygramy tak czy siak zgarniemy pucharek.
Ikona osiągnięcia: Rajdowiec WRC 2</span> / <span>WRC 2 driver
35

Rajdowiec WRC 2 / WRC 2 driver

Dołącz do mistrzostw WRC 2 / Join the WRC 2 Championship

Pucharek możliwy do zdobycia w trybie kariery lub sezonu. Wpadnie po tym jak uda nam się dołączyć do grupy WRC 2 lub WRC 2 Pro. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie po drodze.

W tej części, aby awansować na kolejne szczeble kariery, nie wystarczy już tylko wygrywać rajdów. Musimy też zawiązać lepsze stosunki z innymi zespołami. Aby tego dokonać, wybierajmy w kalendarzu Próby konstruktora, jak tylko pojawi się taka możliwość. Wtedy pod koniec sezonu, albo nawet szybciej, możemy dostać kontrakt na wyższym szczeblu. Naszym głównym zadaniem jest dostać się do najlepszej grupy – WRC.

Ikona osiągnięcia: Mistrzostwo WRC</span> / <span>WRC Champion
50

Mistrzostwo WRC / WRC Champion

Zostań mistrzem świata WRC / Become WRC World Champion

Zglitchowane

Trofeum zabugowane! (wersja 1.04 i starsza) – w trybie kariery niemożliwe do zdobycia. Da się jednak to ogarnąć w trybie sezonu. W najnowszej wersji gry wpada jak należy.

W zasadzie jest to klasyczne trofeum w serii. Musimy zdobyć mistrzowski tytuł w klasie WRC. Wiąże się to z kolejnym wygrywaniem rajdów i utrzymywaniem się na pierwszym miejscu w ogólnej klasyfikacji kierowców do końca sezonu.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Monte Carlo</span> / <span>Winner in Monte Carlo
15

Zwycięzca w Monte Carlo / Winner in Monte Carlo

Znajdź się na podium Rallye Monte Carlo w trybie kariery / Reach the podium in the Rallye Monte Carlo in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Monte Carlo.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Szwecji</span> / <span>Winner in Sweden
15

Zwycięzca w Szwecji / Winner in Sweden

Udało ci się znaleźć na podium Rally Sweden w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Sweden in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Szwecji.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca na Korsyce</span> / <span>Winner in Corsica
15

Zwycięzca na Korsyce / Winner in Corsica

Znajdź się na podium Corsica Linea - Tour de Corse w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Corsica Linea - Tour de Corse in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Korsyce.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Meksyku</span> / <span>Winner in Mexico
15

Zwycięzca w Meksyku / Winner in Mexico

Znajdź się na podium Rally Guanajuato México w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Guanajuato México in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Meksyku.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Argentynie</span> / <span>Winner in Argentina
15

Zwycięzca w Argentynie / Winner in Argentina

Znajdź się na podium XION Rally Argentina w trybie kariery / Reach the podium in the XION Rally Argentina in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Argentynie.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Chile</span> / <span>Winner in Chile
15

Zwycięzca w Chile / Winner in Chile

Znajdź się na podium COPEC Rally Chile w trybie kariery / Reach the podium in the COPEC Rally Chile in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Chile.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Portugalii</span> / <span>Winner in Portugal
15

Zwycięzca w Portugalii / Winner in Portugal

Znajdź się na podium Vodafone Rally de Portugal w trybie kariery / Reach the podium in the Vodafone Rally de Portugal in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Portugalii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Sardynii</span> / <span>Winner in Sardinia
15

Zwycięzca w Sardynii / Winner in Sardinia

Znajdź się na podium Rally Italia Sardegna w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Italia Sardegna in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Sardynii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Finlandii</span> / <span>Winner in Finland
15

Zwycięzca w Finlandii / Winner in Finland

Znajdź się na podium Neste Rally Finland w trybie kariery / Reach the podium in the Neste Rally Finland in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Finlandii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Niemczech</span> / <span>Winner in Germany
15

Zwycięzca w Niemczech / Winner in Germany

Znajdź się na podium ADAC Rallye Deutschland w trybie kariery / Reach the podium in the ADAC Rallye Deutschland in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Niemczech.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Turcji</span> / <span>Winner in Turkey
15

Zwycięzca w Turcji / Winner in Turkey

Znajdź się na podium Rally Turkey w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Turkey in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Turcji.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Hiszpanii</span> / <span>Winner in Spain
15

Zwycięzca w Hiszpanii / Winner in Spain

Znajdź się na podium RallyRACC CATALUNYA-COSTA DAURADA w trybie kariery / Reach the podium in the RallyRACC CATALUNYA-COSTA DAURADA in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Hiszpanii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Walii</span> / <span>Winner in Wales
15

Zwycięzca w Walii / Winner in Wales

Znajdź się na podium Dayinsure Wales Rally GB w trybie kariery / Reach the podium in the Dayinsure Wales Rally GB in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Walii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Australii</span> / <span>Winner in Australia
15

Zwycięzca w Australii / Winner in Australia

Znajdź się na podium Kennards Hire Rally Australia w trybie kariery / Reach the podium in the Kennards Hire Rally Australia in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć, musimy stanąć na podium w Australii.

Ikona osiągnięcia: Bohater</span> / <span>Hero
30

Bohater / Hero

Znajdź się na podium we wszystkich rajdach w trybie kariery / Reach the podium in all rallies in Career mode

Zglitchowane

Trofeum zabugowane! (wersja 1.04 i starsza) – może nam nie wpaść bez powodu. W najnowszej wersji wpada jak należy.

Kumulacyjne trofeum związane z powyższymi. Musimy zając miejsce na podium w każdym z rajdów.

 1. Monte Carlo
 2. Szwecja
 3. Korsyka
 4. Meksyk
 5. Argentyna
 6. Chile
 7. Portugalia
 8. Sardynia
 9. Finlandia
 10. Niemcy
 11. Turcja
 12. Hiszpania
 13. Walia
 14. Australia
Ikona osiągnięcia: Pojętny uczeń</span> / <span>Fast learner
20

Pojętny uczeń / Fast learner

Osiągnij poziom 20 / Reach level 20

Poziom kierowcy możemy zdobywać za wygrywanie rajdów, realizacje celów i kończenie wydarzeń w trybie kariery. Nie musimy przejmować się tym trofeum, bo doświadczenie leci szybko.

Ikona osiągnięcia: Wschodząca gwiazda</span> / <span>Rising star
30

Wschodząca gwiazda / Rising star

Osiągnij poziom 40 / Reach level 40

Kolejne trofeum za poziom. Spokojnie nim ogarniemy pozostałe trofea wpadnie nam nie tylko ten pucharek, ale i maksymalny 50 poziom.

Ikona osiągnięcia: Pokazówka</span> / <span>Show-off
20

Pokazówka / Show-off

Użyj 15 atutów / Use 15 perks

Atuty możemy zdobywać wyłącznie w trybie kariery. Są to specjalne karty generujące nam różne bonusy podczas rajdów. Zaczniemy je losowo zdobywać w późniejszej fazie kariery po zakończeniu rajdów. Dobry inżynier zwiększa szansę ich zdobycia. Dodatkowo rozwinięcie drzewka umiejętności z zakresu „Ekipa”, dotyczące inżyniera, dodatkowo jeszcze daje możliwość trafienia atutu. Ja się nimi zainteresowałem dopiero na ostatnim szczeblu WRC. Przeglądać wszystkie zdobyte i przypisywać je można w zakładce zarządzanie ekipą. Aby zdobyć trofeum, musimy użyć 15 różnych atutów. Na pojedynczy rajd możemy wykorzystać jednocześnie dwa.

Ważne jest jednak odpowiednie dobranie ekipy. Aby zaliczyć użycie atutu, musimy tak dobrać team, by posiadał wszystkie symbole widoczne na dole karty pod napisem Kombo, jak pokazałem na poniższym screenie. Tylko wtedy możemy zdobyć pucharek.

Aby zaliczyło nam użycie atutu musimy tak dobrać ekipę by posiadać wszystkie symbole.
Ikona osiągnięcia: Kolekcjoner</span> / <span>Collector
50

Kolekcjoner / Collector

Posiadaj 4 legendarne karty w aktywnej ekipie / Have 4 legendary cards in an active crew

Legendarne karty możemy zdobyć dopiero w późniejszej fazie gry w klasie WRC w trybie kariery. Chodzi o członków ekipy. Zdobywamy ich losowo po wygrywaniu rajdów oraz możemy rekrutować w zakładce zarządzania ekipą. Rozwinięcie drzewka umiejętności z zakresu „Zespół” zwiększa szansę znalezienia wyjątkowo dobrej jakości członków ekipy.

Sam fakt, czy karta jest legendarna, czy nie, jest dość niejasny. Będziemy musieli próbować wybierać różne konfiguracje naszych ludzi. Generalnie jednak karta legendarna spełnia dwa warunki: posiada złoty prawy dolny róg oraz zapewnia duże statystyki. Zaznaczyłem to dokładnie na poniższym screenie. Pucharek wpada automatycznie po wybraniu 4 takich kart do aktywnej ekipy.

Legendarna karta musi mieć złoty prawy dolny róg oraz wysokie statystyki członka ekipy.
Ikona osiągnięcia: Niezdecydowanie</span> / <span>Indecisive
30

Niezdecydowanie / Indecisive

Zmień 5 razy zespół / Change team 5 times

To w zasadzie dość prosty, choć czasochłonny pucharek. Podczas naszej kariery musimy podpisać 5 umów z różnymi zespołami. Po prostu pamiętajmy, aby drugi raz nie podpisywać umowy z tym samym zespołem. Powinno nam to wpaść spokojnie do końca przygody z grą.

Ikona osiągnięcia: Siła natury</span> / <span>Force of nature
35

Siła natury / Force of nature

Wygraj 15 odcinków z dynamiczną pogodą w trybie Szybka gra / Win 15 Stages with dynamic weather in Quick Play mode

Tu jest jakiś błąd w opisie lub grze, bo mi ten pucharek wpadł także w trybie Kariery. Jeśli zostanie to załatane, będziemy musieli udać się do trybu Szybka gra, wybrać dowolną trasę i ustawić tam w parametrach, aby aktywowana była opcja dynamicznej pogody. I tak będzie trzeba wygrać 15 odcinków. W zasadzie nic trudnego, tylko kwestia czasu.

Ikona osiągnięcia: Konkurent</span> / <span>Competitor
35

Konkurent / Competitor

Weź udział w 50 wydarzeniach w kalendarzu / Take part in 50 events in the calendar

Trofeum możliwe do zdobycia w trybie kariery. Wpadnie nam spokojnie w trakcie drogi do platyny. Siłą rzeczy będziemy musieli brać udział w kolejnych kalendarzowych wydarzeniach.

Ikona osiągnięcia: Pełna pula!</span> / <span>Jackpot !
20

Pełna pula! / Jackpot !

Wygraj wydarzenie unikalne / Win a rare event

Trofeum możliwe do zdobycia w trybie kariery. Pośród wydarzeń w kalendarzu czasem trafiają się unikalne. Często nawet się nie zorientujemy, bo nie są jakoś specjalnie oznaczane. Im wyższy mamy poziom i bardziej rozwinięta ekipę, tym większe prawdopodobieństwo trafienia unikalnego wydarzenia. Niemożliwe, abyśmy to przeoczyli w drodze do platyny.

Ikona osiągnięcia: Nostalgia</span> / <span>Nostalgic
20

Nostalgia / Nostalgic

Wygraj wyścig historyczny / Win a Historic Race event

Trofeum możliwe do zdobycia w trybie kariery. W kalendarzu między kolejnymi rajdami czasem trafi nam się możliwość wzięcia udziału w wyścigu historycznym. Jest to okazja do solidnego zarobku. Do pucharka wystarczy wygrać pojedyncze takie wydarzenie.

Ikona osiągnięcia: Zagrożenie publiczne</span> / <span>Public threat
15

Zagrożenie publiczne / Public threat

Uzyskaj status DNF w dowolnym trybie / Get a DNF state in any mode

Jeśli podczas naszej kariery wybraliśmy opcję uszkodzeń wyłącznie wizualnych, będziemy musieli rozpocząć nową specjalnie pod ten pucharek. Najlepiej w trybie sezon i wtedy szybko się z tym uwiniemy. Tworzymy kierowcę, a następnie pojawi się opcja wybrania poziomu trudności – poziom przeciwników nie ma znaczenia. Efekty uszkodzeń zaś polecam zaznaczyć jako realistyczne. Wybieramy dowolny zespół i zaczynamy grę. W pierwszym rajdzie rozpędzamy się gdzieś i rozwalamy samochód. Nie powinno być z tym problemu, bo wystarczy w zasadzie jedna solidna czołówka z twardą przeszkodą.

Ikona osiągnięcia: Licencjonowany kierowca</span> / <span>Certified driver
20

Licencjonowany kierowca / Certified driver

Wygraj rajd po otrzymaniu kary czasowej za nieregulaminową naprawę / Win a rally with a repair time penalty

Na ten pucharek trzeba się nieco postarać. Polecam specjalnie stworzyć nową karierę w trybie sezonu. Wybierzmy poziom trudności przeciwników na niski, a efekty uszkodzeń na średnie. To, od jakiego rajdu zaczniemy, jest losowe, wiec jeśli trafi nam się jakiś, którego wyjątkowo nie lubimy, polecam skasować kierowcę i stworzyć nowego jeszcze raz. To dość ważne, bo musimy dobrze ogarnąć rajd. Ten będzie się składał z czterech odcinków. Po dwa oddzielone przerwą serwisową. Pierwszą trasę jedziemy najlepiej jak się da. W przypadku zdobycia kary czasowej radzę powtórzyć, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Podczas drugiego odcinka starajmy się trochę obić samochód, aby mieć co potem naprawiać. Dalej jednak starajmy się jechać dobrze. Podczas przerwy w połowie rajdu będziemy mogli się zabrać za naprawdę. Teraz regulaminowo mamy 45 minut do przeznaczenia. Musimy jak najmniej przekroczyć ten próg. Im mniej, tym lepiej! Ale ważne, by naliczyło nam karę. Dostaniemy minutę w plecy plus ten nadmierny czas. W następnych dwóch odcinkach musimy tak jechać, aby mimo tej kary czasowej znaleźć się w ostatecznej kwalifikacji na pierwszym miejscu.

Postarajmy się minimalnie przekroczyć ten próg 45 minut na naprawę.
Ikona osiągnięcia: Turysta</span> / <span>Tourist
15

Turysta / Tourist

Przejedź ponad 500 km w dowolnym trybie / Drive over 500km in any mode

Trofeum kumulacyjne ze wszystkich trybów gry. Spokojnie zaliczymy wymagany dystans 500km w drodze do platyny.

Ikona osiągnięcia: Obieżyświat</span> / <span>Globetrotter
20

Obieżyświat / Globetrotter

Przejedź ponad 1000 km w dowolnym trybie / Drive over 1,000km in any mode

Kolejne trofeum kumulacyjne ze wszystkich trybów gry. Spokojnie zaliczymy wymagany dystans 1,000km w drodze do platyny.

Ikona osiągnięcia: Koczownik</span> / <span>Nomad
30

Koczownik / Nomad

Przejedź ponad 2000 km w dowolnym trybie / Drive over 2,000km in any mode

I ostatnie trofeum kumulacyjne ze wszystkich trybów gry. Powinniśmy akurat ogarnąć zbliżoną wartość dystansu po zdobyciu pozostałych pucharków. W razie czego już wystarczy dobrać sobie dowolny tryb i po prostu jeździć. Cały przebyty dystans możemy sprawdzić w menu gry w zakładce DriverCard, a następnie w statystykach.

Ikona osiągnięcia: Chlapacz</span> / <span>Splasher
15

Chlapacz / Splasher

Przejedź przez 200 kałuż wody / Go through 200 water puddles

Gra zlicza nam wszystkie przejechane kałuże podczas każdego trybu gry. Często przyjdzie nam jechać podczas deszczu, więc nie będzie z tym problemu. Prawdopodobnie wpadnie nam jeszcze podczas pierwszego kontraktu w karierze.

Ikona osiągnięcia: Kaskader</span> / <span>Stuntman
15

Kaskader / Stuntman

Dachuj samochodem w dowolnym trybie gry / Roll a car over in any mode

Z tym nie będzie najmniejszego problemu z uwagi na fatalną fizykę ciężaru pojazdu. Nieraz wystarczy najechać na kamyczek aby zaliczyć beczkę w powietrzu albo konkretnego fikoła. Mi osobiście po 5 kontraktach w karierze statystki pokazują dokładnie 47 dachowań.

Ikona osiągnięcia: Roztrzepany</span> / <span>Scatterbrain
30

Roztrzepany / Scatterbrain

Wygraj odcinek specjalny bez dokonywania napraw samochodu (gdy naprawy są dostępne, a samochód był uszkodzony) / Win a Stage with a car that has not been repaired (when repairs are available and the car has been damaged)

Bardzo proste trofeum. Możemy je zdobyć nawet jeśli wybraliśmy tylko wizualne uszkodzenia pojazdu. Wystarczy, że podczas jednego z odcinków rajdu w karierze lub sezonie pokiereszujemy samochód. Następnie podczas przerwy serwisowej nie dokonamy żadnych napraw. Kontynuujemy rajd podniszczonym samochodem i pucharek będzie nasz.

Ikona osiągnięcia: Uczestnik</span> / <span>Challenger
20

Uczestnik / Challenger

Wygraj swój pierwszy odcinek w grze wieloosobowej online / Win a first Stage in online Multiplayer mode

Trofeum Online

Proste i szybkie trofeum online. Wystarczy wygrać dowolny odcinek. Z uwagi na to, że jest to tylko chwilka roboty, nie powinno być nawet problemu w znalezieniu kogoś do pomocy, gdyby serwery świeciły pustkami.