1 października 2020
2
3/10
20-30H
x1
x3
x12
x28
43
1
0
1
1
43
1
0
1
1

WRC 9

 

WRC 9 to kolejna odsłona rajdowej gry opartej na licencji. W przypadku trofeów, podobnie jak przy samej grze, zestaw pucharków jest bardzo podobny. Tym razem jednak wygląda na łatwiejszy niż poprzednio, więc platyna nie powinna przysporzyć większych problemów.

 

Krok po kroku:

WRC 9 posiada bardzo podobny zestaw trofeów do tego, który pojawił się w poprzedniej odsłonie. Jest jednak o tyle łatwiejszy, że pewne trofea zostały zamienione na przyjemniejsze wersje. Nie musimy się bowiem już na przykład martwić zaliczaniem dużej ilości celów w rajdzie. W wersji premierowej jednak trofeum za wygranie w trybie realistycznym jest zabugowane i niestety nie wpada jak powinno.

 

KROK I – Tryb Kariery

Na początek polecam standardowo zabrać się za karierę. Tutaj zdobędziemy większość trofeów. Czeka nas kolejne przechodzenie sezonu w Junior WRC, WRC 3, WRC 2 i ostatecznie WRC. Jeśli jednak chcemy przyspieszyć cały proces to powinniśmy z losowych wydarzeń brać udział w próbach i wyzwaniach producenta. Dzięki nim możemy przejść do następnej kategorii jeszcze przed zakończeniem danego sezonu. A przy okazji wpadnie nam też trofeum za 3 zmiany zespołu. W ostatniej najwyższej klasie musimy wygrać we wszystkich rajdach, by zaliczyć cel sezonowy. Na chwilę obecną wystarczy wygrać pierwszy i już trofeum wpada, niemniej może to zostać załatane. Jedyny pucharek poza tymi związanymi z wygrywaniem na jakim musimy się skupić to zloto Kolekcjoner. Nie stanowi większego problemu, ale wymaga, by co wydarzenie sprawdzać możliwości zatrudnienia legendarnych członków ekipy.

 

KROK II – Pozostałe trofea

Po ukończeniu kariery zostanie nam kilka prostych pucharków związanych z innymi trybami i przejechanie jednego odcinka specjalnego online. Z trofeów kumulacyjnych będzie nam zapewne trochę brakować do dystansu 1000 km, ale nie za wiele. Ja osobiście po wbiciu wszystkiego miałem ponad 900 km, więc wiele grindu nie zostało.

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: WRC 2020</span> / <span>WRC 2020

WRC 2020 / WRC 2020

Zdobądź wszystkie trofea w grze / Earn every trophy in the game

Platynowy pucharek za ogarniecie rajdów 2020 roku.

Ikona osiągnięcia: Nowo przybyły</span> / <span>Newcomer
15

Nowo przybyły / Newcomer

Rozpocznij nową karierę w WRC 9 / Start a new career in WRC9

Pierwsze trofeum jakie możemy zdobyć. Wystarczy, że odpalimy tryb kariery, stworzymy kierowcę i podpiszemy swój pierwszy kontrakt.

Ikona osiągnięcia: Karierowicz</span> / <span>Upstart
15

Karierowicz / Upstart

Wygraj 25 odcinków / Win 25 Stages

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków. Wpadnie po wygraniu ich w liczbie 25. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery.

Ikona osiągnięcia: Urodzony kierowca</span> / <span>Natural
20

Urodzony kierowca / Natural

Wygraj 50 odcinków / Win 50 Stages

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków. Wpadnie po wygraniu ich w liczbie 50. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery.

Ikona osiągnięcia: Narwaniec</span> / <span>Hotshot
30

Narwaniec / Hotshot

Wygraj 100 odcinków / Win 100 Stages

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków. Wpadnie po wygraniu ich w liczbie 100. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery. Na najwyższej kategorii rajdowej będziemy kończyć aż 6 odcinków w każdym z 13 rajdów.

Ikona osiągnięcia: Nocny marek</span> / <span>Night owl
30

Nocny marek / Night owl

Wygraj 5 odcinków w nocy / Win 5 Stages at night

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków w nocy. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery. Będziemy mieli okazje przejechać się po ciemku znacznie większą liczbę razy.

Ikona osiągnięcia: Niestrudzony</span> / <span>Hard worker
30

Niestrudzony / Hard worker

Osiągnij cel sezonowy / Complete a season objective

Cel sezonowy mamy dostępny dopiero w najwyższej klasie WRC w trybie kariery. Zazwyczaj wiąże się z zajęciem konkretnego miejsca, a najczęściej pierwszego we wszystkich głównych rajdach. W wersji 1.03 występuje błąd i trofeum wpada już po wygraniu pierwszego rajdu w karierze, ale zapewne z czasem zostanie to załatane.

Cel sezonowy mamy dostępny tylko w najwyższej kategorii WRC.
Ikona osiągnięcia: Perfekcjonista</span> / <span>Perfectionist
30

Perfekcjonista / Perfectionist

Osiągnij 5 celów dowolnego typu podczas jednego sezonu / Complete 5 objectives of any type during the same season

Cele są dodatkowymi zadaniami, jakie możemy wykonywać dla naszego zespołu podczas kariery. Nagrodą za ich wykonanie są pieniądze, a w przypadku porażki morale naszej ekipy zaliczą nieznaczny spadek. Te 5 celów nie stanowi większego problemu i z pewnością zaliczymy je samoistnie. W razie czego zawsze możemy sprawdzić aktualne zadania w zakładce „Cele”, widocznej na screenie w pucharku powyżej.

Ikona osiągnięcia: Mistrz wyścigów</span> / <span>Race master
50

Mistrz wyścigów / Race master

Wygraj odcinek na poziomie trudności 150% / Win a Stage with the difficulty set to 150%

Zglitchowane

W wersji 1.03 pucharek jest zglitchowany i nie wpada.

Grając w sposób normalny może być ciężko wygrać odcinek na wymaganym poziomie. Przeciwnicy się tu z nami nie pieszczą i ostro dają gazu. Jest jednak sposób na ten pucharek. Odpalamy dowolny odcinek na najniższym poziomie trudności. Ja osobiście wybrałem ostatnią trasę z rajdu Szwecji. Jedziemy najlepiej jak umiemy, by wygrać, ale tuż przed metą wciskamy pauzę i w opcjach zmieniamy poziom trudności na 150% jak na poniższym screenie. W ten sposób gra nam zaliczy zwycięstwo.

Ustawiamy poziom trudności na 150%.
Ikona osiągnięcia: Rajdowiec WRC 2</span> / <span>WRC 2 driver
35

Rajdowiec WRC 2 / WRC 2 driver

Dołącz do mistrzostw WRC 2 / Join the WRC 2 Championship

Pucharek zdobędziemy w trybie kariery. Po ukończeniu kontraktu dla Junior WRC otrzymamy ofertę WRC 3 i dopiero po nim pojawi się wymagane WRC 2. Trofeum wpada po podpisaniu kontraktu z dowolnym zespołem w tej kategorii.

Ikona osiągnięcia: Mistrzostwo WRC</span> / <span>WRC Champion
50

Mistrzostwo WRC / WRC Champion

Zostań mistrzem świata WRC / Become WRC World Champion

Trofeum związane z wygraniem mistrzostw w ostatniej, najwyższej klasie WRC. Aby przyspieszyć dostanie się do tej klasy możemy podczas kariery zaliczać na kalendarzu próby i wyzwania producentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostać lepszy kontrakt jeszcze przed zakończeniem obecnie rozgrywanego sezonu. Gdy już podpiszemy kontrakt musimy osiągnąć najwyższy wynik punktowy z całej stawki kierowców. Nie trzeba koniecznie wygrywać każdego odcinka, ale dobrze jest zgarniać pierwsze miejsca.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Monte Carlo</span> / <span>Winner in Monte Carlo
15

Zwycięzca w Monte Carlo / Winner in Monte Carlo

Osiągnij podium Rallye Monte Carlo w trybie kariery / Reach the podium in the Rallye Monte Carlo in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Monte Carlo.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Szwecji</span> / <span>Winner in Sweden
15

Zwycięzca w Szwecji / Winner in Sweden

Osiągnij podium Rally Sweden w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Sweden in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Szwecji.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Kenii</span> / <span>Winner in Kenya
15

Zwycięzca w Kenii / Winner in Kenya

Osiągnij podium Safari Rally Kenya w trybie kariery / Reach the podium in the Safari Rally Kenya in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Kenii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Meksyku</span> / <span>Winner in Mexico
15

Zwycięzca w Meksyku / Winner in Mexico

Osiągnij podium Rally Guanajuato México w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Guanajuato México in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Meksyku.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Argentynie</span> / <span>Winner in Argentina
15

Zwycięzca w Argentynie / Winner in Argentina

Osiągnij podium XION Rally Argentina w trybie kariery / Reach the podium in the XION Rally Argentina in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Argentynie.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Nowej Zelandii</span> / <span>Winner in New Zealand
15

Zwycięzca w Nowej Zelandii / Winner in New Zealand

Osiągnij podium Rally New Zealand w trybie kariery / Reach the podium in the Rally New Zealand in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Nowej Zelandii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Portugalii</span> / <span>Winner in Portugal
15

Zwycięzca w Portugalii / Winner in Portugal

Osiągnij podium Vodafone Rally de Portugal w trybie kariery / Reach the podium in the Vodafone Rally de Portugal in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Portugalii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Sardynii</span> / <span>Winner in Sardinia
15

Zwycięzca w Sardynii / Winner in Sardinia

Osiągnij podium Rally Italia Sardegna w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Italia Sardegna in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Sardynii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Finlandii</span> / <span>Winner in Finland
15

Zwycięzca w Finlandii / Winner in Finland

Osiągnij podium Neste Rally Finland w trybie kariery / Reach the podium in the Neste Rally Finland in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Finlandii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Niemczech</span> / <span>Winner in Germany
15

Zwycięzca w Niemczech / Winner in Germany

Osiągnij podium ADAC Rallye Deutschland w trybie kariery / Reach the podium in the ADAC Rallye Deutschland in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Niemczech.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Turcji</span> / <span>Winner in Turkey
15

Zwycięzca w Turcji / Winner in Turkey

Osiągnij podium Rally Turkey w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Turkey in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Turcji.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Japonii</span> / <span>Winner in Japan
15

Zwycięzca w Japonii / Winner in Japan

Osiągnij podium Rally Japan w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Japan in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Japonii.

Ikona osiągnięcia: Zwycięzca w Walii</span> / <span>Winner in Wales
15

Zwycięzca w Walii / Winner in Wales

Osiągnij podium Dayinsure Wales Rally GB w trybie kariery / Reach the podium in the Dayinsure Wales Rally GB in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Walii.

Ikona osiągnięcia: To dopiero początek</span> / <span>It's only the beginning
15

To dopiero początek / It's only the beginning

Osiągnij poziom 10 / Reach level 10

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 10 poziomu.

Ikona osiągnięcia: Bohater</span> / <span>Hero
35

Bohater / Hero

Osiągnij podium we wszystkich rajdach w trybie kariery / Reach the podium in all rallies in Career mode

Kumulacyjne trofeum związane z zajmowaniem podium we wszystkich krajach dostępnych w grze. Wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery w ostatniej klasie WRC.

Lista rajdów:

 1. Rallye Monte Carlo
 2. Rally Sweden
 3. Safari Rally Kenya
 4. Rally Guanajuato México
 5. XION Rally Argentina
 6. Rally New Zealand
 7. Vodafone Rally de Portugal
 8. Rally Italia Sardegna
 9. Neste Rally Finland
 10. ADAC Rallye Deutschland
 11. Rally Turkey
 12. Rally Japan
 13. Dayinsure Wales Rally GB
Ikona osiągnięcia: Pojętny uczeń</span> / <span>Fast learner
20

Pojętny uczeń / Fast learner

Osiągnij poziom 20 / Reach level 20

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 20 poziomu.

Ikona osiągnięcia: Wschodząca gwiazda</span> / <span>Rising star
20

Wschodząca gwiazda / Rising star

Osiągnij poziom 30 / Reach level 30

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 30 poziomu.

Ikona osiągnięcia: Pokazówka</span> / <span>Show-off
35

Pokazówka / Show-off

Osiągnij poziom 50 / Reach level 50

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 50 poziomu.

Ikona osiągnięcia: Kolekcjoner</span> / <span>Collector
50

Kolekcjoner / Collector

Posiadaj 4 legendarne karty w aktywnej ekipie / Have 4 legendary cards in an active crew

Pucharek związany z naszą ekipą w trybie kariery. Podczas gry do naszego zespołu wraz ze zdobywaniem doświadczenia i odblokowywaniem drzewka ekipy będziemy mogli zatrudniać nowych pracowników. Są to: Mechanik, Agent, Inżynier, Meteorolog, Fizjoterapeuta oraz Doradca finansowy. Nowi specjaliści pojawiają się wraz z wygranymi rajdami, ale możemy także dokonywać rekrutacji co wydarzenie w kalendarzu. Za trofeum to możemy zabrać się przy zdobywaniu mistrzostwa świata w ostatniej klasie WRC. Wtedy są największe szanse na trafienie legendarnych pracowników.

Na szczęście nie musimy mieć całej załogi i wystarczy tylko 4 na 6 legendarnych. Jak ich jednak odróżnić od innych? Karta każdego członka ekipy ma w prawym dolnym rogu niewielki trójkącik określonego koloru. Karty legendarne mają go w kolorze pomarańczowym. Polecam po prostu po każdym kolejnym wydarzeniu na kalendarzu zaglądać w zakładkę Zarządzanie ekipą i sprawdzać, czy nie pojawił się legendarny specjalista do zatrudnienia. Musimy mieć 4 różnych specjalistów, czyli czterech legendarnych mechaników nam nic nie da. W momencie zatrudnienia wymaganej liczby, wystarczy przenieść ich do aktywnej ekipy. Wtedy otrzymamy trofeum.

Trofeum wpada po umieszczeniu 4 legendarnych specjalistów w aktywnej ekipie.
Ikona osiągnięcia: Niezdecydowanie</span> / <span>Indecisive
30

Niezdecydowanie / Indecisive

Zmień 3 razy zespół / Change team 3 times

Proste trofeum, którym nie musimy się przejmować. Wystarczy, że podczas kariery podpiszemy kontrakt z trzema różnymi zespołami. Jest to nieuniknione z uwagi na konieczność przechodzenia do wyższych kategorii WRC.

Ikona osiągnięcia: Siła natury</span> / <span>Force of nature
35

Siła natury / Force of nature

Wygraj 3 odcinki z dynamiczną pogodą w trybie Szybka gra / Win 3 Stages with dynamic weather in Quick Play mode

Trofeum związane z trybem Szybkiej gry. W menu głównym gry wybieramy zakładkę JAZDA i tam SZYBKIE ZAWODY. Następnie możemy dowolnie wybrać sobie trasę jaka nam najbardziej pasuje. Przed zatwierdzeniem wyboru musimy jednak wcisnąć  i w odpalonym menu ustawić opcję „Dynamiczna pogoda” na włączoną. Potem zatwierdzamy wybór, wybieramy dowolną trasę oraz samochód i musimy wygrać odcinek. Powtarzamy trzy razy i pucharek jest nasz.

Przed rozpoczęciem gry musimy ustawić dynamiczną pogodę.
Ikona osiągnięcia: Konkurent</span> / <span>Competitor
35

Konkurent / Competitor

Weź udział w 25 wydarzeniach w kalendarzu / Take part in 25 events in the calendar

Trofeum wpadnie podczas gry w trybie kariery. Nie da się uniknąć wzięcia udziału w 25 wydarzeniach, gdyż siłą rzeczy na kalendarzu pomiędzy rajdami zmuszeni jesteśmy wybrać jakąś opcję. Choćby odpoczynek załogi się do tego zalicza.

Ikona osiągnięcia: Pełna pula!</span> / <span>Jackpot !
20

Pełna pula! / Jackpot !

Wygraj wydarzenie unikalne / Win a rare event

Wydarzenia unikalne pojawiają się losowo na kalendarzu w trybie kariery. Na pewno nam się jakieś trafi. Niemniej możemy zwiększyć szansę ich pojawienia się zatrudniając Agenta oraz rozwijając jego drzewko w kategorii ekipy. Unikalne wydarzenia charakteryzują się tym, że mają oznaczenie pięciu gwiazdek jak na widocznym poniżej screenie. Wystarczy, że wygramy jedno takie wydarzenie i trofeum jest nasze.

Przykładowe wydarzenie unikalne w kalendarzu.
Ikona osiągnięcia: Nostalgia</span> / <span>Nostalgic
20

Nostalgia / Nostalgic

Wygraj wyścig historyczny / Win a Historic Race event

Kolejny pucharek związany z wydarzeniami na kalendarzu w trybie kariery. Podczas gry niejednokrotnie natrafimy na możliwość wzięcia udziału w wyścigu historycznym. Są oznaczone ikonką identyczną jak przy pucharku. Siadamy wtedy za sterami klasycznego wozu rajdowego i staramy się wykręcić jak najlepszy czas. Wystarczy wygrać pojedynczy taki wyścig.

Ikona osiągnięcia: Zagrożenie publiczne</span> / <span>Public threat
15

Zagrożenie publiczne / Public threat

Zniszcz całkowicie samochód w dowolnym trybie / Total a car in any mode

By zdobyć ten pucharek wymagane będą odpowiednie ustawienia poziomu trudności. W menu głównym wybieramy zakładkę OPCJE i USTAWIENIA ROZGRYWKI. Tam musimy zmienić Efekty uszkodzeń na Realistyczne. Teraz wystarczy odpalić dowolną grę w szybkich zawodach i zniszczyć samochód. W tej części przychodzi to łatwiej bo gra nie każe nam jechać ledwie zipiącym pojazdem i jeśli jest naprawdę poważnie uszkodzony to jazda się kończy. Ja osobiście rozwaliłem samochód w rajdzie Japonii. Tam jest sporo obiektów w które można uderzyć.

Ikona osiągnięcia: Licencjonowany kierowca</span> / <span>Certified driver
20

Licencjonowany kierowca / Certified driver

Pojedź z wykorzystaniem wszystkich typów kamery w grze / Drive using all cameras in the game

Trofeum związane z różnymi kamerami dostępnymi w grze. Jest ich aż 6 do wyboru. Podczas jazdy możemy je przełączać wciskając oraz . Aby pucharek wpadł musimy kawałek przejechać z użyciem każdej z kamer. Natychmiastowe przełączenie nie odblokuje pucharka, ale wystarczy przejechać kilka sekund.

Ikona osiągnięcia: Turysta</span> / <span>Tourist
15

Turysta / Tourist

Przejedź ponad 200 km w dowolnym trybie / Drive over 200km in any mode

Trofeum związane z dystansem we wszystkich trybach gry. Aktualny stan możemy sprawdzić w menu głównym w zakładce GŁÓWNA i DRIVECARD w Statystykach. Trofeum wpadnie po przejechaniu 200 km.

Ikona osiągnięcia: Obieżyświat</span> / <span>Globetrotter
15

Obieżyświat / Globetrotter

Przejedź ponad 500 km w dowolnym trybie / Drive over 500km in any mode

Trofeum związane z dystansem we wszystkich trybach gry. Aktualny stan możemy sprawdzić w menu głównym w zakładce GŁÓWNA i DRIVECARD w Statystykach. Trofeum wpadnie po przejechaniu 500 km.

Ikona osiągnięcia: Koczownik</span> / <span>Nomad
15

Koczownik / Nomad

Przejedź ponad 1000 km w dowolnym trybie / Drive over 1,000km in any mode

Trofeum związane z dystansem we wszystkich trybach gry. Aktualny stan możemy sprawdzić w menu głównym w zakładce GŁÓWNA i DRIVECARD w Statystykach. Trofeum wpadnie po przejechaniu 1000 km. Ten tysiak nie jest wielkim problemem, bo po zdobyciu pozostałych trofeów będziemy blisko tego wyniku. Ja osobiście miałem nabite 983,85 km. Wbijać resztę możemy na każdej trasie, ale najszybszą wydaje się Great Orme w rajdzie Walii. W poprzednich odsłonach była to najlepsza trasa do grindowania.

Ikona osiągnięcia: Chlapacz</span> / <span>Splasher
15

Chlapacz / Splasher

Przejedź przez 200 kałuż wody / Cross 200 water puddles

Kolejne kumulacyjne trofeum. Nie musimy się jednak nim przejmować, bo w trakcie ogarniania reszty trofeów spokojnie przejedziemy przez 200 kałuż. Jazda w deszczu trafia się na tyle często, że obecnie w statystkach mam pokazane, że przejechałem aż 2609 kałuż.

Ikona osiągnięcia: Kaskader</span> / <span>Stuntman
15

Kaskader / Stuntman

Wykonaj skok o długości powyżej 30 metrów / Perform a jump longer than 30m

Pucharek związany ze skakaniem samochodem. W zasadzie nie ma z nim żadnych problemów. Wpadło mi samo podczas pierwszego rajdu w Szwecji. Najpewniej nie pominiemy tego podczas zdobywania platyny, bo okazji do skoków jest sporo. W razie czego polecam odcinek specjalny Karlstead w rajdzie Szwecji. Tam mamy górkę z której można ładnie wyskoczyć.

Ikona osiągnięcia: Roztrzepany</span> / <span>Scatterbrain
35

Roztrzepany / Scatterbrain

Wygraj odcinek bez napraw samochodu (gdy naprawy są dostępne, a samochód został uszkodzony) / Win a Stage with a car that hasn't been repaired (when repairs are available and the car is damaged)

Trofeum możliwe do zdobycia w trybie kariery. Podczas dowolnego rajdu po dwóch odcinkach między kolejnymi dniami otrzymujemy przerwę na naprawę pojazdu. Jest bardzo wątpliwe, abyśmy nie uszkodzili samochodu. Nawet jeśli mamy ustawiony poziom trudności uszkodzeń na wyłącznie wizualny, to i tak karoseria zawsze się gdzieś trochę pogniecie. By zdobyć trofeum musimy podczas przerwy serwisowej nic nie naprawiać i od razu wystartować w kolejnym odcinku, a następnie go wygrać.

Ikona osiągnięcia: Uczestnik</span> / <span>Challenger
20

Uczestnik / Challenger

Ukończ pierwszy odcinek specjalny w trybie gry wieloosobowej online / Complete a first Stage in online Multiplayer mode

Trofeum Online

Jedyne trofeum online w grze. Jest bardzo proste do zdobycia. W menu głównym wybieramy zakładkę RYWALIZACJA i GRA WIELOOSOBOWA ONLINE. Z dostępnością lobby bywa różnie, więc łatwiej jest stworzyć własne i zaprosić znajomego lub poczekać, aż ktoś dołączy. Z jakiegoś jednak powodu nie wszystkie odcinki specjalne liczy do pucharka, gdyż u mnie po przejechaniu kilku trofeum się nie odblokowało. Dlatego polecam wybrać takie opcje przy tworzeniu lobby:

 • Widoczność Lobby: Gra publiczna
 • Efekty uszkodzenia: Tylko wizualne
 • Kategoria: Dowolnie
 • Odcinki specjalne: Tylko SOS
 • Rajdy: Neste Rally Finland

Z takim ustawieniem zgarnąłem pucharek. Nie musimy wygrywać wyścigu. Należy tylko pamiętać, by dojechać do końca trasy nim skończy się odliczanie. Mało prawdopodobne byśmy na tej trasie nie zdążyli nawet jeśli przyjdzie nam się ścigać z weteranem WRC.