WRC 9 – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

WRC 9 to kolejna odsłona rajdowej gry opartej na licencji. W przypadku trofeów, podobnie jak przy samej grze, zestaw pucharków jest bardzo podobny. Tym razem jednak wygląda na łatwiejszy niż poprzednio, więc platyna nie powinna przysporzyć większych problemów.

 

Jak oceniasz trudność platyny w WRC 9?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 3/10
 • Czas do zdobycia platyny: 30-40 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox3 x12 x28
 • Liczba trofeów offline: 42
 • Liczba trofeów online: 2 (braz Uczestnik oraz platyna)
 • Minimalna liczba przejść: Tryb kariery plus parę innych rajdów
 • Trofea możliwe do przeoczenia: BRAK
 • Zglitchowane trofea: zloto Mistrz wyścigów

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

WRC 9 posiada bardzo podobny zestaw trofeów do tego, który pojawił się w poprzedniej odsłonie. Jest jednak o tyle łatwiejszy, że pewne trofea zostały ułatwione. Nie musimy się bowiem już na przykład martwić zaliczaniem dużej ilości celów w rajdzie. Pytaniem pozostaje w wersji premierowej wygranie w trybie realistycznym, gdyż na dany moment pucharek jest zglitchowany i nie wpada.

 

KROK I – Tryb Kariery

Na początek polecam standardowo zabrać się za karierę. Tutaj zdobędziemy większość trofeów. Czeka nas kolejne przechodzenie sezonu w Junior WRC, WRC 3, WRC 2 i ostatecznie WRC. Jeśli jednak chcemy przyspieszyć cały proces to powinniśmy z losowych wydarzeń brać udział w próbach i wyzwaniach producenta. Dzięki nim możemy przejść do następnej kategorii jeszcze przed zakończeniem danego sezonu. A przy okazji wpadnie nam też trofeum za 3 zmiany zespołu. W ostatniej najwyższej klasie musimy wygrać we wszystkich rajdach, by zaliczyć cel sezonowy. Na chwilę obecną wystarczy wygrać pierwszy i już trofeum wpada, niemniej może to zostać załatane. Jedyny pucharek poza tymi związanymi z wygrywaniem na jakim musimy się skupić to zloto Kolekcjoner. Nie stanowi większego problemu, ale wymaga, by co wydarzenie sprawdzać możliwości zatrudnienia legendarnych członków ekipy.

 

KROK II – Pozostałe trofea

Po ukończeniu kariery zostanie nam kilka prostych pucharków związanych z innymi trybami i przejechanie jednego odcinka specjalnego online. Z trofeów kumulacyjnych będzie nam zapewne trochę brakować do dystansu 1000 km, ale nie za wiele. Ja osobiście po wbiciu wszystkiego miałem ponad 900 km, więc wiele grindu nie zostało.

 

Poradnik:

platyna WRC 2020 / WRC 2020
Zdobądź wszystkie trofea w grze / Earn every trophy in the game

Platynowy pucharek za ogarniecie rajdów 2020 roku.

 

braz Nowo przybyły / Newcomer 15
Rozpocznij nową karierę w WRC 9 / Start a new career in WRC9

Pierwsze trofeum jakie możemy zdobyć. Wystarczy, że odpalimy tryb kariery, stworzymy kierowcę i podpiszemy swój pierwszy kontrakt.

 

braz Karierowicz / Upstart 15
Wygraj 25 odcinków / Win 25 Stages

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków. Wpadnie po wygraniu ich w liczbie 25. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery.

 

braz Urodzony kierowca / Natural 20
Wygraj 50 odcinków / Win 50 Stages

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków. Wpadnie po wygraniu ich w liczbie 50. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery.

 

srebro Narwaniec / Hotshot 30
Wygraj 100 odcinków / Win 100 Stages

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków. Wpadnie po wygraniu ich w liczbie 100. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery. Na najwyższej kategorii rajdowej będziemy kończyć aż 6 odcinków w każdym z 13 rajdów.

 

srebro Nocny marek / Night owl 30
Wygraj 5 odcinków w nocy / Win 5 Stages at night

Trofeum kumulacyjne związane z wygrywaniem odcinków w nocy. Nie musimy się tym przejmować, bo wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery. Będziemy mieli okazje przejechać się po ciemku znacznie większą liczbę razy.

 

srebro Niestrudzony / Hard worker 30
Osiągnij cel sezonowy / Complete a season objective

Cel sezonowy mamy dostępny dopiero w najwyższej klasie WRC w trybie kariery. Zazwyczaj wiąże się z zajęciem konkretnego miejsca, a najczęściej pierwszego we wszystkich głównych rajdach. W wersji 1.03 występuje błąd i trofeum wpada już po wygraniu pierwszego rajdu w karierze, ale zapewne z czasem zostanie to załatane.

Cel sezonowy mamy dostępny tylko w najwyższej kategorii WRC.

 

srebro Perfekcjonista / Perfectionist 30
Osiągnij 5 celów dowolnego typu podczas jednego sezonu / Complete 5 objectives of any type during the same season

Cele są dodatkowymi zadaniami, jakie możemy wykonywać dla naszego zespołu podczas kariery. Nagrodą za ich wykonanie są pieniądze, a w przypadku porażki morale naszej ekipy zaliczą nieznaczny spadek. Te 5 celów nie stanowi większego problemu i z pewnością zaliczymy je samoistnie. W razie czego zawsze możemy sprawdzić aktualne zadania w zakładce “Cele”, widocznej na screenie w pucharku powyżej.

 

zloto Mistrz wyścigów / Race master 50
Wygraj odcinek na poziomie realistycznym / Win a Stage on Authentic difficulty

W wersji 1.03 pucharek jest zglitchowany i nie wpada.

Grając w sposób normalny może być ciężko wygrać odcinek na wymaganym poziomie. Przeciwnicy się tu z nami nie pieszczą i ostro dają gazu. Jest jednak sposób na ten pucharek. Odpalamy dowolny odcinek na najniższym poziomie trudności. Ja osobiście wybrałem ostatnią trasę z rajdu Szwecji. Jedziemy najlepiej jak umiemy, by wygrać, ale tuż przed metą wciskamy pauzę i w opcjach zmieniamy poziom trudności na 150% jak na poniższym screenie. W ten sposób gra nam zaliczy zwycięstwo.

Ustawiamy poziom trudności na 150%.

 

srebro Rajdowiec WRC 2 / WRC 2 driver 35
Dołącz do mistrzostw WRC 2 / Join the WRC 2 Championship

Pucharek zdobędziemy w trybie kariery. Po ukończeniu kontraktu dla Junior WRC otrzymamy ofertę WRC 3 i dopiero po nim pojawi się wymagane WRC 2. Trofeum wpada po podpisaniu kontraktu z dowolnym zespołem w tej kategorii.

 

zloto Mistrzostwo WRC / WRC Champion 50
Zostań mistrzem świata WRC / Become WRC World Champion

Trofeum związane z wygraniem mistrzostw w ostatniej, najwyższej klasie WRC. Aby przyspieszyć dostanie się do tej klasy możemy podczas kariery zaliczać na kalendarzu próby i wyzwania producentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostać lepszy kontrakt jeszcze przed zakończeniem obecnie rozgrywanego sezonu. Gdy już podpiszemy kontrakt musimy osiągnąć najwyższy wynik punktowy z całej stawki kierowców. Nie trzeba koniecznie wygrywać każdego odcinka, ale dobrze jest zgarniać pierwsze miejsca.

 

braz Zwycięzca w Monte Carlo / Winner in Monte Carlo 15
Osiągnij podium Rallye Monte Carlo w trybie kariery / Reach the podium in the Rallye Monte Carlo in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Monte Carlo.

 

braz Zwycięzca w Szwecji / Winner in Sweden 15
Osiągnij podium Rally Sweden w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Sweden in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Szwecji.

 

braz Zwycięzca w Kenii / Winner in Kenya 15
Osiągnij podium Safari Rally Kenya w trybie kariery / Reach the podium in the Safari Rally Kenya in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Kenii.

 

braz Zwycięzca w Meksyku / Winner in Mexico 15
Osiągnij podium Rally Guanajuato México w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Guanajuato México in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Meksyku.

 

braz Zwycięzca w Argentynie / Winner in Argentina 15
Osiągnij podium XION Rally Argentina w trybie kariery / Reach the podium in the XION Rally Argentina in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Argentynie.

 

braz Zwycięzca w Nowej Zelandii / Winner in New Zealand 15
Osiągnij podium Rally New Zealand w trybie kariery / Reach the podium in the Rally New Zealand in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Nowej Zelandii.

 

braz Zwycięzca w Portugalii / Winner in Portugal 15
Osiągnij podium Vodafone Rally de Portugal w trybie kariery / Reach the podium in the Vodafone Rally de Portugal in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Portugalii.

 

braz Zwycięzca w Sardynii / Winner in Sardinia 15
Osiągnij podium Rally Italia Sardegna w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Italia Sardegna in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Sardynii.

 

braz Zwycięzca w Finlandii / Winner in Finland 15
Osiągnij podium Neste Rally Finland w trybie kariery / Reach the podium in the Neste Rally Finland in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Finlandii.

 

braz Zwycięzca w Niemczech / Winner in Germany 15
Osiągnij podium ADAC Rallye Deutschland w trybie kariery / Reach the podium in the ADAC Rallye Deutschland in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Niemczech.

 

braz Zwycięzca w Turcji / Winner in Turkey 15
Osiągnij podium Rally Turkey w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Turkey in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Turcji.

 

braz Zwycięzca w Japonii / Winner in Japan 15
Osiągnij podium Rally Japan w trybie kariery / Reach the podium in the Rally Japan in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Japonii.

 

braz Zwycięzca w Walii / Winner in Wales 15
Osiągnij podium Dayinsure Wales Rally GB w trybie kariery / Reach the podium in the Dayinsure Wales Rally GB in Career mode

Pucharek związany z zajmowaniem dobrej pozycji podczas rajdu w danym kraju w trybie kariery. Aby go zdobyć musimy stanąć na podium w Walii.

 

braz To dopiero początek / It’s only the beginning 15
Osiągnij poziom 10 / Reach level 10

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 10 poziomu.

 

srebro Bohater / Hero 35
Osiągnij podium we wszystkich rajdach w trybie kariery / Reach the podium in all rallies in Career mode

Kumulacyjne trofeum związane z zajmowaniem podium we wszystkich krajach dostępnych w grze. Wpadnie nam podczas kończenia trybu kariery w ostatniej klasie WRC.

Lista rajdów:

 1. Rallye Monte Carlo
 2. Rally Sweden
 3. Safari Rally Kenya
 4. Rally Guanajuato México
 5. XION Rally Argentina
 6. Rally New Zealand
 7. Vodafone Rally de Portugal
 8. Rally Italia Sardegna
 9. Neste Rally Finland
 10. ADAC Rallye Deutschland
 11. Rally Turkey
 12. Rally Japan
 13. Dayinsure Wales Rally GB

 

braz Pojętny uczeń / Fast learner 20
Osiągnij poziom 20 / Reach level 20

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 20 poziomu.

 

braz Wschodząca gwiazda / Rising star 20
Osiągnij poziom 30 / Reach level 30

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 30 poziomu.

 

srebro Pokazówka / Show-off 35
Osiągnij poziom 50 / Reach level 50

Trofeum związane z zdobywaniem doświadczenia przez naszego kierowcę w trybie kariery. Nie ma się co przejmować tym trofeum, bo spokojnie osiągniemy maksymalny poziom przed ukończeniem gry. Aby przyspieszyć proces możemy zainwestować punkty w drzewku ekipy odnośnie inżyniera i zatrudnić dobrego do zespołu. Pucharek wpada po osiągnięciu 50 poziomu.

 

zloto Kolekcjoner / Collector 50
Posiadaj 4 legendarne karty w aktywnej ekipie / Have 4 legendary cards in an active crew

Pucharek związany z naszą ekipą w trybie kariery. Podczas gry do naszego zespołu wraz ze zdobywaniem doświadczenia i odblokowywaniem drzewka ekipy będziemy mogli zatrudniać nowych pracowników. Są to: Mechanik, Agent, Inżynier, Meteorolog, Fizjoterapeuta oraz Doradca finansowy. Nowi specjaliści pojawiają się wraz z wygranymi rajdami, ale możemy także dokonywać rekrutacji co wydarzenie w kalendarzu. Za trofeum to możemy zabrać się przy zdobywaniu mistrzostwa świata w ostatniej klasie WRC. Wtedy są największe szanse na trafienie legendarnych pracowników.

Na szczęście nie musimy mieć całej załogi i wystarczy tylko 4 na 6 legendarnych. Jak ich jednak odróżnić od innych? Karta każdego członka ekipy ma w prawym dolnym rogu niewielki trójkącik określonego koloru. Karty legendarne mają go w kolorze pomarańczowym. Polecam po prostu po każdym kolejnym wydarzeniu na kalendarzu zaglądać w zakładkę Zarządzanie ekipą i sprawdzać, czy nie pojawił się legendarny specjalista do zatrudnienia. Musimy mieć 4 różnych specjalistów, czyli czterech legendarnych mechaników nam nic nie da. W momencie zatrudnienia wymaganej liczby, wystarczy przenieść ich do aktywnej ekipy. Wtedy otrzymamy trofeum.

Trofeum wpada po umieszczeniu 4 legendarnych specjalistów w aktywnej ekipie.

 

srebro Niezdecydowanie / Indecisive 30
Zmień 3 razy zespół / Change team 3 times

Proste trofeum, którym nie musimy się przejmować. Wystarczy, że podczas kariery podpiszemy kontrakt z trzema różnymi zespołami. Jest to nieuniknione z uwagi na konieczność przechodzenia do wyższych kategorii WRC.

 

srebro Siła natury / Force of nature 35
Wygraj 3 odcinki z dynamiczną pogodą w trybie Szybka gra / Win 3 Stages with dynamic weather in Quick Play mode

Trofeum związane z trybem Szybkiej gry. W menu głównym gry wybieramy zakładkę JAZDA i tam SZYBKIE ZAWODY. Następnie możemy dowolnie wybrać sobie trasę jaka nam najbardziej pasuje. Przed zatwierdzeniem wyboru musimy jednak wcisnąć i w odpalonym menu ustawić opcję “Dynamiczna pogoda” na włączoną. Potem zatwierdzamy wybór, wybieramy dowolną trasę oraz samochód i musimy wygrać odcinek. Powtarzamy trzy razy i pucharek jest nasz.

Przed rozpoczęciem gry musimy ustawić dynamiczną pogodę.

 

srebro Konkurent / Competitor 35
Weź udział w 25 wydarzeniach w kalendarzu / Take part in 25 events in the calendar

Trofeum wpadnie podczas gry w trybie kariery. Nie da się uniknąć wzięcia udziału w 25 wydarzeniach, gdyż siłą rzeczy na kalendarzu pomiędzy rajdami zmuszeni jesteśmy wybrać jakąś opcję. Choćby odpoczynek załogi się do tego zalicza.

 

braz Pełna pula! / Jackpot ! 20
Wygraj wydarzenie unikalne / Win a rare event

Wydarzenia unikalne pojawiają się losowo na kalendarzu w trybie kariery. Na pewno nam się jakieś trafi. Niemniej możemy zwiększyć szansę ich pojawienia się zatrudniając Agenta oraz rozwijając jego drzewko w kategorii ekipy. Unikalne wydarzenia charakteryzują się tym, że mają oznaczenie pięciu gwiazdek jak na widocznym poniżej screenie. Wystarczy, że wygramy jedno takie wydarzenie i trofeum jest nasze.

Przykładowe wydarzenie unikalne w kalendarzu.

 

braz Nostalgia / Nostalgic 20
Wygraj wyścig historyczny / Win a Historic Race event

Kolejny pucharek związany z wydarzeniami na kalendarzu w trybie kariery. Podczas gry niejednokrotnie natrafimy na możliwość wzięcia udziału w wyścigu historycznym. Są oznaczone ikonką identyczną jak przy pucharku. Siadamy wtedy za sterami klasycznego wozu rajdowego i staramy się wykręcić jak najlepszy czas. Wystarczy wygrać pojedynczy taki wyścig.

 

braz Zagrożenie publiczne / Public threat 15
Zniszcz całkowicie samochód w dowolnym trybie / Total a car in any mode

By zdobyć ten pucharek wymagane będą odpowiednie ustawienia poziomu trudności. W menu głównym wybieramy zakładkę OPCJE i USTAWIENIA ROZGRYWKI. Tam musimy zmienić Efekty uszkodzeń na Realistyczne. Teraz wystarczy odpalić dowolną grę w szybkich zawodach i zniszczyć samochód. W tej części przychodzi to łatwiej bo gra nie każe nam jechać ledwie zipiącym pojazdem i jeśli jest naprawdę poważnie uszkodzony to jazda się kończy. Ja osobiście rozwaliłem samochód w rajdzie Japonii. Tam jest sporo obiektów w które można uderzyć.

 

braz Licencjonowany kierowca / Certified driver 20
Pojedź z wykorzystaniem wszystkich typów kamery w grze / Drive using all cameras in the game

Trofeum związane z różnymi kamerami dostępnymi w grze. Jest ich aż 6 do wyboru. Podczas jazdy możemy je przełączać wciskając oraz . Aby pucharek wpadł musimy kawałek przejechać z użyciem każdej z kamer. Natychmiastowe przełączenie nie odblokuje pucharka, ale wystarczy przejechać kilka sekund.

 

braz Turysta / Tourist 15
Przejedź ponad 200 km w dowolnym trybie / Drive over 200km in any mode

Trofeum związane z dystansem we wszystkich trybach gry. Aktualny stan możemy sprawdzić w menu głównym w zakładce GŁÓWNA i DRIVECARD w Statystykach. Trofeum wpadnie po przejechaniu 200 km.

 

braz Obieżyświat / Globetrotter 15
Przejedź ponad 500 km w dowolnym trybie / Drive over 500km in any mode

Trofeum związane z dystansem we wszystkich trybach gry. Aktualny stan możemy sprawdzić w menu głównym w zakładce GŁÓWNA i DRIVECARD w Statystykach. Trofeum wpadnie po przejechaniu 500 km.

 

srebro Koczownik / Nomad 15
Przejedź ponad 1000 km w dowolnym trybie / Drive over 1,000km in any mode

Trofeum związane z dystansem we wszystkich trybach gry. Aktualny stan możemy sprawdzić w menu głównym w zakładce GŁÓWNA i DRIVECARD w Statystykach. Trofeum wpadnie po przejechaniu 1000 km. Ten tysiak nie jest wielkim problemem, bo po zdobyciu pozostałych trofeów będziemy blisko tego wyniku. Ja osobiście miałem nabite 983,85 km. Wbijać resztę możemy na każdej trasie, ale najszybszą wydaje się Great Orme w rajdzie Walii. W poprzednich odsłonach była to najlepsza trasa do grindowania.

 

braz Chlapacz / Splasher 15
Przejedź przez 200 kałuż wody / Cross 200 water puddles

Kolejne kumulacyjne trofeum. Nie musimy się jednak nim przejmować, bo w trakcie ogarniania reszty trofeów spokojnie przejedziemy przez 200 kałuż. Jazda w deszczu trafia się na tyle często, że obecnie w statystkach mam pokazane, że przejechałem aż 2609 kałuż.

 

braz Kaskader / Stuntman 15
Wykonaj skok o długości powyżej 30 metrów / Perform a jump longer than 30m

Pucharek związany ze skakaniem samochodem. W zasadzie nie ma z nim żadnych problemów. Wpadło mi samo podczas pierwszego rajdu w Szwecji. Najpewniej nie pominiemy tego podczas zdobywania platyny, bo okazji do skoków jest sporo. W razie czego polecam odcinek specjalny Karlstead w rajdzie Szwecji. Tam mamy górkę z której można ładnie wyskoczyć.

 

srebro Roztrzepany / Scatterbrain 35
Wygraj odcinek bez napraw samochodu (gdy naprawy są dostępne, a samochód został uszkodzony) / Win a Stage with a car that hasn’t been repaired (when repairs are available and the car is damaged)

Trofeum możliwe do zdobycia w trybie kariery. Podczas dowolnego rajdu po dwóch odcinkach między kolejnymi dniami otrzymujemy przerwę na naprawę pojazdu. Jest bardzo wątpliwe, abyśmy nie uszkodzili samochodu. Nawet jeśli mamy ustawiony poziom trudności uszkodzeń na wyłącznie wizualny, to i tak karoseria zawsze się gdzieś trochę pogniecie. By zdobyć trofeum musimy podczas przerwy serwisowej nic nie naprawiać i od razu wystartować w kolejnym odcinku, a następnie go wygrać.

 

braz Uczestnik / Challenger 20
Ukończ pierwszy odcinek specjalny w trybie gry wieloosobowej online / Complete a first Stage in online Multiplayer mode

Jedyne trofeum online w grze. Jest bardzo proste do zdobycia. W menu głównym wybieramy zakładkę RYWALIZACJA i GRA WIELOOSOBOWA ONLINE. Z dostępnością lobby bywa różnie, więc łatwiej jest stworzyć własne i zaprosić znajomego lub poczekać, aż ktoś dołączy. Z jakiegoś jednak powodu nie wszystkie odcinki specjalne liczy do pucharka, gdyż u mnie po przejechaniu kilku trofeum się nie odblokowało. Dlatego polecam wybrać takie opcje przy tworzeniu lobby:

 • Widoczność Lobby: Gra publiczna
 • Efekty uszkodzenia: Tylko wizualne
 • Kategoria: Dowolnie
 • Odcinki specjalne: Tylko SOS
 • Rajdy: Neste Rally Finland

Z takim ustawieniem zgarnąłem pucharek. Nie musimy wygrywać wyścigu. Należy tylko pamiętać, by dojechać do końca trasy nim skończy się odliczanie. Mało prawdopodobne byśmy na tej trasie nie zdążyli nawet jeśli przyjdzie nam się ścigać z weteranem WRC.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Grę udostępnił wydawca.