Call of the Wild: The Angler

18 maja 2024
0
2/10
120H
x1
x5
x13
x12
31
0
0
0
1
Cover Art:Call of the Wild: The Angler – Poradnik do trofeów
31
0
0
0
1

W Call of the Wild: The Angler wędkujesz tam, gdzie chcesz, w wyjątkowym i przyjaznym symulatorze wędkarstwa z otwartym światem. Wyrusz na łono natury w pojedynkę lub ze znajomymi i złów swój życiowy okaz.

Wyrusz na łono natury
Zrelaksuj się nad wodą i rozkoszuj się wędkowaniem w rozległym, otwartym świecie, w którym możesz łowić solo lub nawet z 11 znajomymi w internetowym trybie wieloosobowym. Wypróbuj różne techniki wędkarskie i oderwij się od szarej codzienności, przemierzając bezkresne zbiorniki wodne i dziewicze dzikie ostępy.

Złów swój życiowy okaz
Czekają na ciebie różne gatunki ryb, od małych sztuk po legendarne okazy. Każdy gatunek ma swoje własne zachowania i cechy oraz występuje w określonych środowiskach – twoim zadaniem jest je odnaleźć. Eksperymentuj z różnymi przynętami i poczuj dreszczyk emocji przy holowaniu rzadkiej ryby.

Zostań mistrzem wędkarstwa
Pogłębiaj swoją wędkarską wiedzę, poznając różne nowe techniki i narzędzia. Stwórz własną postać wędkarza i spersonalizuj jej wygląd według własnego gustu. Wykonuj misje z wyzwaniami, aby zdobywać nagrody, i odkrywaj otwarty świat poprzez misje fabularne.

Dołącz do społeczności
Zespół twórców nieustannie dodaje nowe funkcje, treści i aktualizacje, które bezpośrednio uwzględniają opinie graczy. Wracaj do gry regularnie po kolejną dawkę niezapomnianych wędkarskich wrażeń!

źródło: playstation sklep

 


KROK PO KROKU


Platyna w grze nie jest szczególnie wymagająca, ale zajmie Wam dość sporo czasu. Na samym początku otrzymamy podstawowy zestaw do łowienia ryb.

 • Pierwszą rzeczą, którą musicie zrobić, to zapoznać się z grą i technikami wędkarstwa. W pierwszej lokacji, w której wylądujemy – Diamond’s Peak, znajdziemy tablicę informacyjną. Zaczynamy podstawowy kurs wędkarstwa, potem zaawansowany, a na koniec możemy zaliczyć wędkarstwo gruntowe. Te nauki pozwolą Wam później w zaliczeniu wszystkich wyzwań związanych z łowieniem.
 • Teraz możemy zapoznać się z samym terenem gry. Kolejny raz podchodzimy do tablicy informacyjnej i bierzemy wycieczkę po okolicy. To pozwoli nam na odblokowanie sporej liczby punktów na mapie. Będzie też możliwość łatwego przemieszczania się między nimi. Niektóre miejsca będziecie musieli odwiedzić na pieszo. W grze są dostępne pojazdy, więc spokojnie.
 • W tym punkcie polecam zająć się zrobieniem przysług dla strażnika – zagadajcie z nim na posterunku Diamond’s Peak, jak i wszystkich znajdziek. Jest tego sporo do zaliczenia i zebrania, ale za to otrzymacie punkty doświadczenia, jak i kasę na lepszy sprzęt, aby ogarnąć wyzwania.
 • To już prawie ostatnia prosta przed końcem. Zaliczamy wszystkie wyzwania z tablic informacyjny z czterech miejscówek w grze, to te żółte domki. Nie ma ich jakoś przesadnie dużo, ale tu znowu będzie to czasochłonne.
 • No i jak już wszystko będziecie mieli to zaliczone, trzeba będzie napić punkty PD, jak i kasę. I to będzie najbardziej czasochłonne ogólnie z wszystkich tych punktów.

 

Tutaj jeszcze parę rzeczy w ramach informacji:

 • haczyki skalują się od najwyższej liczby do najniższej, czyli 10 to jest najmniejszy haczyk, a 4/0 to największy haczyk,
 • zależnie od tego, jaką klasę i gatunek ryby łowicie, dobierzcie odpowiedni rozmiar haczyka, załóżmy że na 9 złowicie brąz, to na 7 będzie srebro i tak dalej.
 • im wyższa klasa ryby, tym trudniej ją złapać i więcej czasu na to poświęcicie,
 • w poradniku w wyzwaniach macie podane jaki haczyk do jakiej ryby i jakie przynęty,
 • każdy gatunek ma diamentową klasę, ale musicie sprawdzić na necie gorące miejsca dla każdej ryby, znajdziecie je na youtube, to tylko jak chcecie takową złapać
 • od 35 poziomu (to takie minimum) możecie szykować się na złapanie pali jeziornej, która będzie Wam potrzebna do pucharka za rybę ponad 20kg,
 • pory dnia mają też wpływ na to, jaka ryba jest aktywna, ostatnio została dodana możliwość zmiany pory dnia przed wejściem do gry w menu głównym, co znacznie ułatwi wyzwania jak i czas spędzony z grą,
 • gdy będziecie się zbliżać lub być w pobliżu czegoś do zebrania, usłyszycie specyficzny dźwięk.

 

Mam nadzieję, że miło spędzicie czas na wędkowaniu, udanych łowów!

Disclaimer
Poradnik napisany w całości na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Grę udostępnił wydawca
Ikona osiągnięcia: Co na haku, to w plecaku</span> / <span>Any Fin Is Possible

Co na haku, to w plecaku / Any Fin Is Possible

Zdobądź wszystkie pozostałe trofea. / Earned all other Trophies

Gratulacje!

Ikona osiągnięcia: Pierwsze ryby za płoty</span> / <span>Fish Just Got Reel

Pierwsze ryby za płoty / Fish Just Got Reel

Złów rybę. / Catch a fish.

Pierwszą rybę powinniście złowić podczas tutorialu, który możecie rozpocząć podchodząc do tablicy informacyjnej. Na środkowej części macie podstawowy samouczek, który przeprowadzi Was przez podstawy wędkarstwa.

Ikona osiągnięcia: Co żyłka na haczyk przyniesie</span> / <span>Can You Smell What the Rod Is Hooking

Co żyłka na haczyk przyniesie / Can You Smell What the Rod Is Hooking

Złów 3 ryby klasy brązowej. / Catch 3 bronze ranked fish.

Pucharek wpadnie Wam naturalnie podczas tutorialu, który możecie rozpocząć podchodząc do tablicy informacyjnej w Diamond’s Peak. Na środkowej jej części znajdziecie samouczek dla początkujących wędkarzy. To podczas jego trwania go otrzymacie. A jeśli nie, to w kolejnych zadaniach będziecie musieli łowić ryby klasy brązowej, więc nie ma się co martwić.

Ikona osiągnięcia: Wędka na drogę</span> / <span>Hey Good Hookin

Wędka na drogę / Hey Good Hookin

Ukończ samouczek Rezerwatu Golden Ridge. / Complete the Golden Ridge Reserve tutorial.

Na posterunku Diamond’s Peak, na tablicy informacyjnej z jej prawej strony, znajdziecie zadanie do zebrania. Będzie to wycieczka po najciekawszych miejscach w rezerwacie. Musicie ją po prostu ukończyć. Jest to dobre na początek gry, bo poznacie nie tylko fajne miejsca, ale też odkryjecie punkty szybkiej podróży, co ułatwi Wam później życie.

Ikona osiągnięcia: Sprzęt spakowany</span> / <span>Ready to Rod and Roll

Sprzęt spakowany / Ready to Rod and Roll

Użyj warsztatu wędkarskiego, aby złożyć zestaw. / Use the Rod Assembler to put together a tackle.

Ten pucharek możemy zaliczyć zaraz z samym początku gry, powinniśmy mieć podstawowe rzeczy do zestawienia swojego pierwszego zestawu. Wchodzimy do menu i wybieramy wędki. Tu możemy wybrać jaki zestaw chcemy złożyć.

Wybieramy pole na wędkę i styl łowienia, następnie dodajemy do naszego zestawu elementy, takie jak:

 • wędka
 • zwijanie
 • żyłka
 • spławik
 • haczyk
 • przynęta

Oczywiście tu zależy jaki styl wybierzemy, zestawienie będzie się różnić. Polecam zapoznać się z tutorialem, który znajdziecie w Diamond’s Peak, przeprowadzi Was przez wszystkie elementy łowiectwa.

Ikona osiągnięcia: Co powie ryba?</span> / <span>Fish Out of Water

Co powie ryba? / Fish Out of Water

Złów rybę w jeziorze, rzece i stawie w Rezerwacie Golden Ridge. / Catch a fish in a Lake, River, and Pond in Golden Ridge Reserve.

Pucharek wpadnie Wam naturalnie. Podczas tutorialu, jak i późniejszych zadań z tablic informacyjnych, będziecie łowić w różnych zbiornikach wodnych, jak i rzece.

Ikona osiągnięcia: Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem</span> / <span>I’m on a Boat!

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem / I’m on a Boat!

Wsiądź do łodzi po raz pierwszy. / Get in a boat for the first time.

Na mapie znajdziecie miejsca, gdzie możecie wynająć łódź. Udajcie się do doków i skierujcie się na tablicę. Gdy wejdziecie w nią w interakcję, otworzy się menu wyboru łodzi. Wybierzcie jedną z nich, a ona się pojawi koło pomostu. Skierujcie się do niej i do niej wejdźcie, a pucharek wpadnie.

 

Ikona osiągnięcia: Rybka lubi pływać</span> / <span>More Fish in the Sea

Rybka lubi pływać / More Fish in the Sea

Złów 3 różne gatunki ryb w Rezerwacie Golden Ridge. / Catch 3 unique fish species in Golden Ridge Reserve.

Pucharek wpadnie po tym, jak złowicie trzy różne gatunki ryb. Zapewne stanie się to naturalnie.

Ikona osiągnięcia: Po płetwie do przodu</span> / <span>Scaling Up

Po płetwie do przodu / Scaling Up

Złów rybę klasy srebrnej. / Catch a silver ranked fish.

Pucharek wpadnie Wam po tym, jak złowicie swoją pierwszą rybę klasy srebrnej. Powinniście złowić ją podczas tutorialu dla początkujących, możecie go zapoczątkować w posterunku Diamond’s Peak. Znajduje się on na tablicy ogłoszeń.

Ikona osiągnięcia: Widziałam ryby cień</span> / <span>Things That Go Splash in the Night

Widziałam ryby cień / Things That Go Splash in the Night

Złów rybę w nocy. / Catch a fish at night.

Wpadnie Wam jak tylko złowicie jakąkolwiek rybę w nocy. Będziecie musieli wykonywać zadania z tablicy ogłoszeń, są takie do wykonania w dzień, jak i w nocy, więc wpadnie Wam to naturalnie.

Ikona osiągnięcia: Licencja na zarybianie</span> / <span>License to Gill

Licencja na zarybianie / License to Gill

Osiągnij poziom 10. / Reach level 10.

Raczej nie trzeba tu dużo pisać, powinno Wam wpaść naturalnie.

Ikona osiągnięcia: Coś więcej niż turysta</span> / <span>More Than a Tourist

Coś więcej niż turysta / More Than a Tourist

Ukończ wycieczkę po Rezerwacie Golden Ridge. / Complete the Golden Ridge Reserve Self Guided Tour.

Wycieczkę po rezerwacie możecie rozpocząć w posterunku Diamond’s Peak. Zadanie jest na tablicy ogłoszeń. Będziecie mieli listę wszystkich miejsc, które musicie odwiedzić. Wszystkie miejscówki będą zaznaczone na mapie.  Gdy tylko ukończycie całą wycieczkę, pucharek wpadnie.

Ikona osiągnięcia: Tak jest, kapitanie!</span> / <span>I’m the Captain Now

Tak jest, kapitanie! / I’m the Captain Now

Kup łódź. / Purchase a boat.

Jak już będziecie chwilkę grać i wpłynie Wam trochę kasy na konto, udajcie się do posterunku Diamond’s Peak (startowa pozycja w grze). Znajduje się tam sklep – udajcie się do niego i porozmawiajcie z ekspedientką. Jak już będziecie mieli menu sklepu, wybierzcie odpowiednią opcję i kupcie swoją pierwszą łódź.

Ikona osiągnięcia: Zestaw gotowy do akcji</span> / <span>Hook, Line and Sinker

Zestaw gotowy do akcji / Hook, Line and Sinker

Ustaw 4 różne przynęty do wykorzystania w szybkim menu. / Set up 4 unique fishing tackles to use from the Quick Menu

Szybkie menu w grze macie pod przyciskiem . Aby mieć możliwość szybkiego wyboru różnych zestawów, trzeba je złożyć w warsztacie. Otwieramy menu i wybieramy zakładkę „Wędki”, tu możemy złożyć cztery różne rodzaje zestawów do łowienia ryb.

Do dyspozycji mamy cztery style:

 • zestaw spławikowy
 • zestaw przynętowy
 • zestaw spinningowy z główką jigową
 • zestaw gruntowy

Musimy ustawić sobie cztery różne zestawy, aby pucharek nam wpadł.

Ikona osiągnięcia: Złota rybka?</span> / <span>Goldfish?

Złota rybka? / Goldfish?

Złów rybę klasy złotej. / Catch a gold ranked fish.

Pucharek wpadnie Wam po tym, jak złowicie swoją pierwszą rybę klasy złotej. Rybę klasy złotej powinniście złowić podczas wykonywania zadań z tablicy ogłoszeń. Te zadania mają różne stopnie i możliwość łowienia w dzień, jak i w nocy. Początkowo będziecie łowić ryby klasy brązowej, potem srebrnej, a na końcu złotej. Poza tym wykonywanie tych zadań podnosi Waszą reputację, która jest Wam potrzebna do innego pucharka, jak i do możliwości zakupu specjalnych przedmiotów w sklepie.

Ikona osiągnięcia: Złoto albo nic</span> / <span>Going for Gold

Złoto albo nic / Going for Gold

Złów rybę klasy złotej w czasie poniżej 1 minuty. / Catch a gold ranked fish in under 1 minute.

Tak jak jest napisane w opisie – musicie złowić rybę klasy złotej poniżej 1 min. Zerknijcie na opis pucharka powyżej, a ja jeszcze dodam, że wpadnie Wam to naturalnie. Mniejsze gatunki ryb są stosunkowo łatwe do złapania poniżej określonego czasu.

Ikona osiągnięcia: Pełen komplet</span> / <span>School’s Out for Summer

Pełen komplet / School’s Out for Summer

Złów 12 różnych gatunków ryb w Rezerwacie Golden Ridge. / Catch any 12 unique fish species in Golden Ridge Reserve.

O ten pucharek nie musicie się specjalnie martwić, wpadnie Wam naturalnie. Na samym początku możemy rozpocząć naukę wędkarstwa i tu już kilka złapiemy.

Do osiągnięcia najwyższego poziomu reputacji, będziecie musieli wykonywać zadania z tablic informacyjnych, mamy takie cztery. Podczas zadań, będziemy łowić różnego rodzaju, więc nie pozostaje nic, jak tylko je wykonywać, a z czasem pucharek wpadnie.

Na poniższym zrzucie możecie zobaczyć co jest do złowienia w rezerwacie.

Ikona osiągnięcia: Mierz wysoko</span> / <span>Head for Heights

Mierz wysoko / Head for Heights

Zdobądź najwyższy szczyt Rezerwatu Golden Ridge. / Reach the highest peak in Golden Ridge Reserve.

Poniżej na zrzucie macie zaznaczoną dokładną pozycję, gdzie w rezerwacie znajduje się najwyższy szczyt. Możecie do niego podjechać samochodem, ale resztę drogi musicie pokonać na pieszo.

Osobiście udałem się na południe i tam po grzbiecie dotarłem na miejsce. Możecie spróbować też od północy, jest to krótsza droga. Powinno dać radę wejść też od strony posterunku Diamond’s Peak, tylko musicie dojechać pod górę samochodem, tam gdzie jest jezioro z czerwonym znacznikiem u podnóża góry.

 

Ikona osiągnięcia: Kornik jaki jest, każdy widzi</span> / <span>The Beetles

Kornik jaki jest, każdy widzi / The Beetles

Ukończ misje Strażnika „Zaraza kornika” w Rezerwacie Golden Ridge. / Complete the "Beetle infestation" Warden Missions in Golden Ridge Reserve

Pucharek jest związany z zadaniami, które otrzymamy od strażnika, pogadajcie z nim. Samych zadań jest 15, ale my musimy do tego pucharka zgłosić 24 zainfekowane drzewa. Mamy tu 3 x 8 w każdej misji. Samych drzew mamy dużo więcej niż jest nam potrzebne do zgłoszenia. Charakteryzują się brązową barwą liści, wyróżniają się na tle innych drzew, przez co jest je łatwo rozpoznać. Gdy znajdziecie 8 drzew jednego gatunku, już więcej nie będziecie mogli zebrać, interakcja z nimi wygaśnie. Polecam zgłaszać jakiekolwiek, które zauważycie, a jak Wam zabraknie zerknijcie na mapę, którą znajdziecie w opisie pucharka „Buckaroo”.

Zadanie możecie śledzić w menu, w dzienniku i otwieramy przysługi, ikonka żołędzia.

Ikona osiągnięcia: Leniwe rejsu godziny</span> / <span>Lake Me up Before You Go Go

Leniwe rejsu godziny / Lake Me up Before You Go Go

Przepłyń 100 km łodzią. / Travel 62.2 miles (100km) by boat.

Ten pucharek niestety, ale trzeba będzie nabijać. Sporo gram/grałem i muszę napisać, że łodzią sporadycznie się poruszałem. Najlepiej jest znaleźć duży zbiornik wodny, ustawić gałkami przy pomocy gumki recepturki łódź tak, aby krążyła po okręgu. Czekać aż pucharek wpadnie. Możecie w menu konsoli, w trofeach zobaczyć jak idzie postęp. W grze w menu profil pod eksploracją można zobaczyć, ile się już ma przebyte w łodzi.

Ikona osiągnięcia: Maraton</span> / <span>Marathon

Maraton / Marathon

Przejdź pieszo dystans maratonu. / Travel the distance of a marathon on foot.

Wpadnie naturalnie.

Ikona osiągnięcia: Czy to jeszcze hobby?</span> / <span>I’m Hooked!

Czy to jeszcze hobby? / I’m Hooked!

Złów 100 ryb. / Catch 100 Fish.

Wpadnie naturalnie.

Ikona osiągnięcia: Nieoszlifowany diament</span> / <span>Diamond in the Rough

Nieoszlifowany diament / Diamond in the Rough

Złów rybę klasy diamentowej. / Catch a diamond ranked fish.

Ryba klasy diamentowej to najwyższa klasa ryby, którą możecie złowić bez potrzeby łączenia się z internetem. Każdy gatunek ma swoją diamentową klasę, wystarczy cierpliwość i zastosowanie odpowiedniej wielkości haczyka, jak i specyficznej przynęty dla danego gatunku. Informacje o każdej rybie, jej występowanie (ogólnikowo) i co lubi, znajdziecie w menu w zakładce „Podręcznik”.

Zobacz też pucharek  Potrzebna większa łajba po dodatkowe informacje.

Ikona osiągnięcia: Ryba w kieszeni</span> / <span>No Fin Left to Give

Ryba w kieszeni / No Fin Left to Give

Wydaj 100 000 kredytów. / Spend 100,000 credits.

Grajcie, a kasa przyjdzie z czasem. Każda czynność gwarantuje Wam jakieś pieniądze. Wystarczającą ilość do tego pucharka będziecie mieli koło poziomu 40. Oprócz czynności, możecie kasę też otrzymać za sprzedawanie Wam już niepotrzebnych rzeczy w sklepiku. Nie ma tu jakiejś fantastycznej metody na zarobienie dużej kasy, trzeba łowić ryby.

Ikona osiągnięcia: Nie samą rybą człowiek żyje</span> / <span>Have Fish, Will Travel

Nie samą rybą człowiek żyje / Have Fish, Will Travel

Znajdź wszystkie interesujące miejsca w Rezerwacie Golden Ridge. / Find every Point of Interest in the Golden Ridge Reserve.

Wszystkich miejsc w grze mamy 97 i wszystkie musimy odkryć. Polecam zrobić tutorial dla początkujących, potem zaliczcie sobie wycieczkę po rezerwacie, którą znajdziecie na tablicy informacyjnej. Dużo miejsc odwiedzicie też podczas zadań z tablic informacyjnych, które będziecie robić dla dwóch pucharków. A jak już to ogarniecie i pucharek Wam nie wpadnie, zajrzyjcie poniżej na zrzut z mapy w grze, gdzie wszystkie punkty macie odkryte.

Ikona osiągnięcia: S jak Sprzedawczyni, T jak Taylor</span> / <span>Taylor Made

S jak Sprzedawczyni, T jak Taylor / Taylor Made

Ukończ 10 misji każdego rodzaju od Sprzedawczyni w Rezerwacie Golden Ridge. / Complete ten of each Shopkeeper mission type in Golden Ridge Reserve.

Misje, które musicie wykonywać do tego pucharka, znajdziecie na tablicy informacyjnej w każdym z czterech posterunków. Ogólnie rzecz biorąc musimy wykonać je wszystkie. Nie tylko są nam potrzebne do tego pucharka, ale też do pucharka związanego z osiągnięciem najwyższego poziomu reputacji. Tak naprawdę wpadnie nam to po drodze, naturalnie. Więcej informacji znajdziecie w pucharku „Strażnik Golden Ridge”.

Ikona osiągnięcia: Z małej kałuży duża ryba</span> / <span>Big Fish Small Pond

Z małej kałuży duża ryba / Big Fish Small Pond

Osiągnij poziom 50. / Reach level 50

Długa i męcząca będzie droga do osiągnięcia 50 poziomu doświadczenia. W grze mamy 74 zadania, za które otrzymamy punkty, otrzymamy też je oczywiście za złowioną rybę zależnie od jej klasy i gatunku. Punkty doświadczenia otrzymamy też za odkrywanie terenu i wszystkie znajdźki. Jednak to nie wystarczy nam na to, żeby wbić ten poziom.

Jest kilka rzeczy, które możemy robić, aby zdobywać punkty po tym, jak już wszystko o czym pisałem wyżej zostało wykorzystane:

 • Łowienie ryb, co jest strasznie monotonne, trzeba też znaleźć odpowiedni gatunek i miejsce do jego połowu, za który otrzymamy w miarę sensowne punktu. Niestety, tu będzie wszystko zależało od klasy, a im lepsza klasa ryby, tym dłużej będziemy czekać na jej złapanie.
 • Dodatkowo do łowienia możemy robić codzienne, jak i tygodniowe wyzwania, co doda nam punkty do całości, ale znowu wszystko jest zależne od czasu. Zadania codzienne, jak i tygodniowe możemy mieć aktywne tylko trzy.
 • Ostatnia szansa na trochę szybsze zaliczenie odpowiedniego poziomu, jest zakup wszystkich DLC i czyszczenie ich co wniesie znaczącą liczbę punktów do naszego progresu.
 • Wspomnę tu jeszcze, że jak jesteśmy online to możemy też złowić legendarną rybę, jako takie doładowanie punkowe. Problem jest taki, że albo musimy ją sami znaleźć, co jest prawie niemożliwe, albo możemy zerknąć na tik toka lub youtube i zobaczyć czy ktoś, aby nie pochwalił się miejscówką takiej ryby.  Jeżeli mamy wszystkie DLC (są 4), to możemy wszystkie 4 złowić jednego dnia i tym samym lekko się doładować o punktu.

Tak czy inaczej, będzie to długa droga.

Ikona osiągnięcia: Rzeczy zanurzone</span> / <span>Lost and Flounder

Rzeczy zanurzone / Lost and Flounder

Znajdź wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w Rezerwacie Golden Ridge. / Find all collectibles in Golden Ridge Reserve

Wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich w grze mamy 74. Musicie zebrać wszystkie do tego pucharka.

Znajdźki dzielą się na:

 • Monety – 20
 • Figurki – 18
 • Zagubione rzeczy – 7
 • Notatki – 29

Ikona osiągnięcia: Strażnik Golden Ridge</span> / <span>Golden Ridge Ranger

Strażnik Golden Ridge / Golden Ridge Ranger

Zdobądź najwyższy poziom reputacji w Rezerwacie Golden Ridge. / Max your reputation score in Golden Ridge Reserve

Aby osiągnąć najwyższy poziom reputacji w rezerwacie, czyli 1000 punktów, musicie wykonywać zadania z tablic informacyjnych. Tablice znajdziecie na posterunkach rozsianych po rezerwacie, jest ich razem cztery.

Na każdej tablicy mamy 3 różne zadania:

 • zadanie fotograficzne – 1 x brąz 1 x srebro 1 x złoto
 • zadanie w terenie – 1 x brąz 1 x srebro 1 x złoto
 • zadanie wędkarskie – 2 x brąz 2 x srebro 2 x złoto

Każde z tych zadań, oprócz punktów XP i kasy, da Wam też punkty reputacji. Każde zadanie da Wam inną ilość tej reputacji. Musicie je wszystkie ukończyć, aby zdobyć najwyższą reputację i tym samym pucharek.

 

DIAMOND PEAK

Wyzwanie fotograficzne Diamond Peak
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów jesiotra klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 2

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów szczupaka pospolitego klasy srebrnej

Haczyk: Numer 3

Przynęta: Swimbait

Wyzwanie 3

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów miętusa klasy złotej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Wątróbka

 

Wyzwanie lokalizacyjne Diamond Peak
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa małogębowego klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 2

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów suma kanałowego klasy srebrnej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Ser

Wyzwanie 3

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa wielkogębowego klasy złotej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Popper

 

Wyzwanie wędkarskie Diamond Peak
Wyzwanie 1 brązowe

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów crappie klasy brązowej

Haczyk: Numer 9

Przynęta: Żywiec

Wyzwanie 2 brązowe

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa małogębowego klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 1 srebrne

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów jesiotra klasy srebrnej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Ochotka

Wyzwanie 2 srebrne

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów miętusa klasy srebrnej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Wątróbka

Wyzwanie 1 złote

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów suma kanałowego klasy złotej

Haczyk: Numer 2

Przynęta: Ser

Wyzwanie 2 złote

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów sandacza amerykańskiego klasy złotej

Haczyk: Numer 3

Przynęta: Pijawka

 

SILVER STRAND

Wyzwanie fotograficzne Silver Strand
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa zielonego klasy brązowej

Haczyk: Numer 9

Przynęta: Ochotka (Czerwona)

Wyzwanie 2

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów łososia Clarka klasy srebrnej

Haczyk: Numer 6

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 3

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów pstrąga tęczowego klasy złotej

Haczyk: Numer 2

Przynęta: Spinner

 

Wyzwanie lokalizacyjne Silver Strand
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów letnicę klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 2

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów jesiotra klasy srebrnej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Ochotka (Czerwona)

Wyzwanie 3

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów salmo letnicę klasy złotej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Ochotka (Czerwona)

 

Wyzwanie wędkarskie Silver Strand
Wyzwanie 1 brązowe

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów sieję górską klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 2 brązowe

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów pstrąga tęczowego klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Spinner

Wyzwanie 1 srebrne

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów palię jeziorną klasy srebrnej

Haczyk: Numer 2

Przynęta: Błystka

Wyzwanie 2 srebrne

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów łososia Clarka klasy srebrnej

Haczyk: Numer 6

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 1 złote

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów pstrąga źródlanego klasy złotej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Błystka

Wyzwanie 2 złote

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów salmo letnicę klasy złotej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Spinner

 

PŁASKOWYŻ EMERALD

Wyzwanie fotograficzne Płaskowyż Emerald
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów okonia żółtego klasy brązowej

Haczyk: Numer 9

Przynęta: Ochotka (Czerwona)

Wyzwanie 2

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów pstrąga kalifornijskiego klasy srebrnej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ser

Wyzwanie 3

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów pstrąga źródlanego klasy złotej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Błystka

 

Wyzwanie lokalizacyjne Płaskowyż Emerald
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów łososia czerwonego klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Spinner

Wyzwanie 2

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów sieję górską klasy srebrnej

Haczyk: Numer 7

Przynęta: Ikra

Wyzwanie 3

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów łososia Clarka klasy złotej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Błystka

 

Wyzwanie wędkarskie Płaskowyż Emerald
Wyzwanie 1 brązowe

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów łososia czerwonego klasy brązowej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Spinner

Wyzwanie 2 brązowe

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów pstrąga kalifornijskiego klasy brązowej

Haczyk: Numer 9

Przynęta: Pianki

Wyzwanie 1 srebrne

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów palię jeziorową klasy srebrnej

Haczyk: Numer 2

Przynęta: Błystka

Wyzwanie 2 srebrne

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów pstrąga tęczowego klasy srebrnej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Spinner

Wyzwanie 1 złote

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów pstrąga kalifornijskiego klasy złotej

Haczyk: Numer 4

Przynęta: Ser

Wyzwanie 2 złote

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów łososia czerwonego klasy złotej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Spinner

 

RUBY RIVER

Wyzwanie fotograficzne Ruby River
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów szczupaka muskie klasy brązowej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Swimbait

Wyzwanie 2

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa niebieskiego klasy srebrnej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Ochotka (Dżdżownica)

Wyzwanie 3

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów okonia żółtego klasy złotej

Haczyk: Numer 7

Przynęta: Ochotka (Dżdżownica)

 

Wyzwanie lokalizacyjne Ruby River
Wyzwanie 1

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa niebieskiego klasy brązowej

Haczyk: Numer 9

Przynęta: Ochotka (Dżdżownica)

Wyzwanie 2

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa wielkogębowego klasy srebrnej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Popper

Wyzwanie 3

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów sandacza kanadyjskiego klasy złotej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Ochotka (Czerwona)

 

Wyzwanie wędkarskie Ruby River
Wyzwanie 1 brązowe

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów sandacza amerykańskiego klasy brązowej

Haczyk: Numer 7

Przynęta: Pijawka

Wyzwanie 2 brązowe

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów szczupaka pospolitego klasy brązowej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Swimbait

Wyzwanie 1 srebrne

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów szczupaka muskie klasy srebrnej

Haczyk: Numer 3

Przynęta: Swimbait

Wyzwanie 2 srebrne

Pora dnia: Dzień/Noc

Wyzwanie: Złów crappie klasy srebrnej

Haczyk: Numer 8

Przynęta: Żywiec

Wyzwanie 1 złote

Pora dnia: Dzień

Wyzwanie: Złów bassa zielonego klasy złotej

Haczyk: Numer 7

Przynęta: Żywiec

Wyzwanie 2 złote

Pora dnia: Noc

Wyzwanie: Złów sandacza kanadyjskiego klasy złotej

Haczyk: Numer 5

Przynęta: Ochotka

 

Mapa z wyzwaniami fotograficznymi dla wszystkich 4 posterunków.

Legenda:

 • Diamond Peak – Wyzwanie 1,2,3
 • Ruby River – Wyzwanie 7, 8, 9
 • Silver Strand – Wyzwanie 4, 5, 6
 • Płaskowyż Emerald – Wyzwanie 10, 11, 12
Ikona osiągnięcia: Buckaroo</span> / <span>Buckaroo

Buckaroo / Buckaroo

Ukończ wszystkie misje Strażnika w Rezerwacie Golden Ridge. / Complete all Warden missions in Golden Ridge Reserve

Na początku gry pogadajcie ze strażnikiem w Diamond’s Peak (początkowa lokacja). Poprosi Was o przysługę – zwracajcie uwagę na rzeczy w rezerwacie. Chodzi głównie o chore drzewa, rośliny inwazyjne, stacje GPS czy meteorologiczne.

Razem zadań jest 15, na każde zadanie przypada 8 „rzeczy” do znalezienia. Możecie je śledzić w menu, zakładka dziennik i zmieniamy na pozycję przysługi. Możecie też zadanie ustawić jako aktywne, to na głównym ekranie będziecie widzieć dokładnie ile macie zebrane/znalezione. Rzeczy jest więcej na mapie niż będzie Wam potrzebne.

Poniżej na mapie macie zaznaczone te, które ja znalazłem, ale jak napotkacie na swojej drodze coś do zebrania, to nie wahajcie się tego zebrać.

 

Ikona osiągnięcia: Potrzebna większa łajba</span> / <span>Gonna Need a Bigger Boat

Potrzebna większa łajba / Gonna Need a Bigger Boat

Złów rybę ważącą 20 kg lub więcej. / Catch a fish of 44lbs (20kg) or more.

Żeby podejść do tego pucharka musimy być na poziomie 35. Teraz możemy kupić sobie odpowiedni sprzęt, aby na grubą rybę zapolować. Tu przyda Wam się wcześniejsze doświadczenie, które zdobyliście podczas tutorialu, wyzwań i własnego doświadczenia. Jedno musze napisać – sprzęt, który tę rybę uciągnął, mógł się rozlecieć, ale można dać radę. Odpowiednie manipulowanie wędką i hamulcem zrobi robotę. Niestety, ale najsłabszym ogniwem całego procesu i zestawu jest kołowrotek. Trzeba będzie dać rybie trochę luzu i ciągnąć ją, jak się zmęczy. Doświadczenie zrobi tu robotę, więc się nie stresujcie. Miejscówkę i sprzęt znajdziecie poniżej.

 

MIEJSCÓWKA

USTAWIENIE WĘDKI