Captain Tsubasa: Rise of New Champions – Poradnik do trofeów i osiągnięć

 

Platynowanie Captain Tsubasa: Rise of New Champions obnaża ‘japońskość’ tej gry. Do bardzo przyjemnej zabawy w piłkę nożną dochodzi zbieranie kart, rozwijanie znajomości z innymi zawodnikami a la dating sim oraz przechodzenie tych samych trybów gry wiele razy w celu odblokowania wszystkiego, co tylko się da. Mimo powtarzalności nie jest jednak nudno a nagrody często są warte grindu.

 

Jak oceniasz trudność platyny w Captain Tsubasa: Rise of New Champions?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 • Stopień trudności wbicia platyny: 5/10
 • Czas do zdobycia platyny: 30-50 godzin
 • Liczba trofeów: platynax1zlotox2 x11 x36
 • Minimalna liczba przejść: 3
 • Trofea możliwe do przeoczenia: srebro Tyrant of the Field, srebro Soccer Cyborg, braz Scouted by Germany, braz Scouted by America, braz Scouted by Brazil, braz Back to Roberto & Tsubasa, zloto New Ace
 • Zglitchowane trofea: BRAK

 

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

KROK 1. Przejdź Prolog i Episode: Tsubasa

Sekcja fabularna w Rise of New Champions składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym z nich wcielamy się w rolę Tsubasy, którego zadaniem jest doprowadzenie Nankatsu do trzeciego z rzędu mistrzostwa Japonii. Jest to swego rodzaju rozdział wprowadzający, który ma za zadanie nauczyć podstawowych mechanik gry. Przeciwnicy nie są bardzo wymagający, a w każdej drużynie znajduje się co najwyżej kilku graczy, wyposażonych w super umiejętności, na których trzeba uważać. Wygranie wszystkich spotkań nie powinno stanowić szczególnego problemu, a jeśli tak jest to pamiętaj, dalej będzie tylko gorzej.

Dwa trofea związane z ostatnim meczem z Toho Academy wykluczają się nawzajem, dlatego trzeba go rozegrać dwa razy. Jeśli wygrasz, odblokujesz srebro Tiger Tenacity, natomiast aby zdobyć pucharek srebro 3 Team Championships! musisz ostatni mecz zremisować. Na szczęście w tym trybie możesz dowolnie wybierać z którym przeciwnikiem chcesz się zmierzyć, więc ne ma problemu aby szybko odblokować oba trofea.

Po zakończeniu mistrzostw na Twoim koncie na pewno pojawią się następujące trofea:

 • braz Huge Goal
 • braz Otomo Quartet
 • braz Sharp Razor
 • braz Aerial Soccer
 • braz Soft & Hard Combination Play
 • braz Player No. 10
 • srebro Tiger Tenacity
 • srebro 3 Team Championships!

 

KROK 2. Stwórz własną drużynę.

W menu Ultimate Edit – Dream Team Edit – Custom Team wybierz jeden z pięciu slotów i pozmieniaj w nim coś. Odblokujesz dzieki temu trofeum braz New Team a drużyna przyda się w kolejnym kroku. Możesz też przy okazji zmienić coś w dowolnym zawodniku, aby odblokować puchar braz Unique Player.

 

KROK 3. Przejdź Episode: New Hero minimum trzy razy.

Prawdziwa gra zaczyna się tak naprawdę teraz. W Episode: New Hero tworzysz swojego własnego piłkarza, który dołącza do jednej z trzech japońskich drużyn szkolnych. W pierwszej kolejności musisz przejść mistrzostwa krajowe i zakwalifikować się do reprezentacji. Potem czeka Cię drugi turniej, którego celem jest zdobycie tytułu mistrza świata juniorów. Oprócz wygrania wszystkich meczów musisz też skupić się na celach indywidualnych, aby odblokować trofea za zwrócenie uwagi Niemiec, Brazylii, USA i Roberto, o czym w szczegółach powiem później. Aby zdobyć wszystkie trofea w tym trybie musisz go przejść przynajmniej trzy razy. Opowiem krótko o kilku dodatkowych elementach rozgrywki, istotnych dla tego trybu.

 

Play Points

Za osiąganie różnych celów w grze zdobywasz walutę – Play Points – którą możesz wymieniać w sklepie (Ultimate Edit – PP Shop) na różne przedmioty kosmetyczne (Parts store), które możesz użyć przy tworzeniu swojego zawodnika, oraz na paczki z kartami (Card pack store). Uwaga pierwsza: nie wydawaj ani jednego punktu na kosmetykę – są one na wagę złota do trofeum srebro Perfect Partner. W paczkach znajdziesz karty z zawodnikami z gry oraz przedmiotami pomocniczymi.

 

Karty zawodników

Zbierając karty zawodników wpływasz na to jak szybko nawiązujesz z nimi więzi w Episode: New Hero i jakich ruchów możesz się od nich nauczyć, wykonując specjalne misje. Karty dostaje się losowo, chociaż można podejrzeć listy poszczególnych kategorii kart. Oczywiście im mocniejszych zawodników możesz znaleźć tym więcej za daną paczkę musisz zapłacić. Aby ułatwić sobie zdobywanie trofeów w trybie Episode: New Hero warto pozbierać trochę kart zawodników tak, aby ci najbardziej potrzebni byli na poziomie C lub B. Gracze, o których mowa to: Tsubasa, Ishizaki, Karl Heinz Schneider, Ryan Ortiz, Carlos Bara i Alberto. Na stan patcha 1.02 liczba punktów, jakie możesz zdobyć w trakcie normalnej rozgrywki jest dość ograniczona, więc trzeba rozważnie je wydawać. Problemem jest wspomniane wcześniej trofeum srebro Perfect Partner, które wymaga wymaksowania przynajmniej jednej karty zawodnika. W zależności od szczęścia może to być bardzo kosztowna zabawa, której trzeba będzie pomóc wysyłanie stanu gry do chmury albo na USB. W tym momencie pamiętaj, aby nie wydawać za dużo punktów i mieć ich w pewnym momencie na koncie 20000-30000.

 

Przedmioty pomocnicze

Je też możesz znaleźć w paczkach z kartami. Część z nich jednorazowo podnosi statystyki stworzonego gracza, a część pomaga w rozwoju długoterminowym, w tym również w nawiązywaniu przyjaźni z innymi zawodnikami. Kupując karty, aby podbić poziom zawodników, na pewno wzbogacisz się też o sporo przedmiotów pomocniczych. Musisz użyć przynajmniej jednego z nich do trofeum braz Even More Potential. Pozostałych możesz używać w zależności od tego jak pewnie lub niepewnie czujesz się w rozgrywce. Ja polecam stosowanie przedmiotów pomagających w znajomościach, gdyż ma to wpływ na cztery główne trofea, w które celujemy w Episode: New Hero.

 

Przyjaźnie z innymi graczami

Na początku każdego turnieju musisz wybrać pięciu graczy, na których chcesz skupić się podczas rozgrywki. Oprócz nich, do puli dostępnych piłkarzy dorzuceni zostaną pozostali gracze z pozycji wybranej przez Ciebie na początku kampanii. Następnie, przed każdym meczem wybierasz jedną z kilku grup zawodników, z którymi chcesz się bardziej zaprzyjaźnić. Im lepiej spiszesz się w spotkaniu tym bardziej posuniesz do przodu pasek postępu konkretnej przyjaźni. Dzięki zdobywaniu kolejnych poziomów przyjaźni możesz uczyć się nowych zagrań, więc jest to gra warta świeczki.

Jak już wiesz jak działają podstawowe mechaniki pozameczowe, pora naświetlić plan na zdobywanie najżmudniejszych trofeów w grze – braz Scouted by Germany, braz Scouted by America, braz Scouted by Brazil i braz Back to Roberto & Tsubasa.

W trakcie jednego przechodzenia Episode: New Hero możesz na siebie zwrócić uwagę tylko jednego z krajów, dlatego tryb ten musisz powtórzyć przynajmniej trzy razy. Niestety gra nie podpowiada dokładnie co trzeba zrobić, aby osiągnąć ten cel ale dzięki pomocy innych graczy, udało się znaleźć sposób który daje na to duże szanse. Istotne jest, aby rozwijać przyjaźnie z konkretnymi zawodnikami i odblokować odpowiednią ścieżkę fabularną podczas trwania mistrzostw. Domyślnie, Japonia zmierzy się w finale z Niemcami, lecz dzięki odpowiednim przyjaźniom możemy zmienić tego przeciwnika na Amerykę lub Brazylię. Dodatkowo, zawodnik stworzony przez gracza musi pokazać się z jak najlepszej strony – zdobywać jak najwyższe noty za grę i najlepiej zdobywać dużo bramek. Gra ocenia wyczyny zarówno ofensywne jak i defensywne ale nie miałem cierpliwości próbować przechodzić całą fabułą obrońcą, aby sprawdzić czy w ten sposób też uda mi się zwrócić uwagę skautów. Dlatego polecam granie napastnikiem. Ostatnim istotnym punktem są bonusy przyznawane za dobrą postawę całej drużyny. W zależności od tego, którą ścieżką podążasz (Toho, Furano czy Musashi) musisz spełnić różne warunki, aby zdobyć bonus. Dla mnie najłatwiej było to zrobić w ścieżce Furano, gdzie wymaganiem bonusu jest osiągnięcie odpowiednio wysokiej oceny gry całego zespołu. Jest to łatwiejsze niż zdobywanie dużej przewagi bramkowej (Toho) lub osiąganie wysokiej oceny w konkretnej kategorii indywidualnej (Musashi). Aby odblokować wszystkie trofea musisz przejść mistrzostwa krajowe każdą z tych ścieżek, dlatego liczba przejść całego tego trybu może się zwiększyć.

Zwróć też uwagę na statystyki swojego zawodnika i ruchy specjalne, jakich się uczy. Twoim celem jest zakończenie mistrzostw z całkowitym kosztem 150 lub więcej (zloto New Ace). Jeśli odblokujesz super strzał podczas misji specjalnych w finale – nie powinno to być dużym problemem. Po zakończeniu mistrzostw przypisz przynajmniej jednego ze stworzonych zawodników do drużyny, zmienianej w kroku 2 (braz Chasing Our Dreams Together).

Po szczegóły rozgrywania Episode: New Hero w kontekście zwracania na siebie uwagi skautów zapraszam do opisu trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa. Po ukończeniu minimum trzech batalii na Twoim koncie zagoszczą następujące pucharki:

 • braz First Step to the Top
 • braz Invincible Toho Academy
 • braz Furano’s Bond
 • braz Equal Aces
 • braz Japan Representative!
 • braz Catenaccio Vaporized
 • braz Surpassing Admiration
 • braz What’s Important in Soccer
 • braz Prodigy vs Prodigy
 • braz Pride of the Fatherland
 • srebro The Young Emperor and Sprite
 • srebro Tyrant of the Field
 • srebro Soccer Cyborg
 • braz Scouted by Germany
 • braz Scouted by America
 • braz Scouted by Brazil
 • braz Back to Roberto & Tsubasa
 • braz For What Lies Ahead
 • braz Chasing Our Dreams Together
 • braz Even More Potential
 • braz Not Alone
 • srebro True Bond
 • zloto New Ace

 

KROK 4. Odblokuj wszystkie filmiki.

W menu Collection możesz znaleźć kategorię MOVIE, w której systematycznie będziesz odblokowywać filmiki, związane z jednej strony z historią Tsubasy, a z drugiej strony ze specyficznymi wydarzeniami z meczów mistrzostw Japonii. O ile ta pierwsza grupa filmików odblokowuje się po prostu przez rozgrywanie kolejnych spotkań, tak o tą drugą trzeba trochę powalczyć. Przy każdym filmiki napisane jest, jakie warunki trzeba spełnić, aby go odblokować. Zazwyczaj chodzi o to, aby konkretny zawodnik wykonał jakieś zagranie w określonym momencie meczu. Odegra to w trakcie spotkania przerywnik filmowy, który następnie będzie dostępny w tym menu. Zadanie nie wydaje się bardzo skomplikowane, lecz staje się problematyczne w momencie, gdy musimy zmusić przeciwnika do wykonania swoich akcji specjalnych.

Podczas swojej przygody z grą niektóre spotkania musiałem rozgrywać kilkakrotnie, aby doprosić się o odblokowanie filmiku. Szczególny problem miałem w meczu z Hanawa, gdzie bracia Tachibana muszą wykonać kilka nieudanych podwójnych strzałów z woleja. Masao i Kazuo po prostu nie chcieli strzelać w ten sposób. Aby trochę ich do tego zachęcić starałem się trzymać piłkę przy linii bocznej boiska mniej więcej w jego środku i tam ją stracić na rzecz któregoś z pomocników. Od tego momentu musiałem liczyć, aby AI przełączyło strategię na ‘Combo Formation’ i aby pomocnik dośrodkowywał piłkę do bliźniaków. Udało mi się to za czwartym lub piątym podejściem, więc nie martwcie się jak nie będą chcieli współpracować – w końcu to zrobią. Pozostałe filmiki nie były tak problematyczne, a naprawdę fajnie wpisują się w historię meczów, szczególnie w ostatniej potyczce z Toho.

Trofeum odblokowane po tym kroku:

 • zloto Memory of a Fierce Battle

 

KROK 5. Odblokuj trofea za wygrane mecze i za ruchy specjalne (czyszczenie).

Niektóre z tych trofeów powinno udać Ci się odblokować w trakcie poprzednich kroków, chociaż może to zależeć od stylu gry. Jeśli perfekcyjnie przejdziesz wszystkie mistrzostwa bez powtarzania żadnego trybu zostanie Ci jeszcze kilkadziesiąt meczów do rozegrania i wygrania do pucharów srebro 100 Match Veteran i srebro Path to Victory. Wykorzystaj je do wykonywania super obron czy podwójnych super strzałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to grając jako Niemcy przeciwko jednej ze słabych drużyn japońskich. Po ukończeniu tego kroku na Twoim koncie zawitają następujące puchary:

 • srebro 100 Match Veteran
 • srebro Path to Victory
 • srebro No Equals
 • braz Do or Die!
 • braz Hat Trick!
 • braz Bonding Goal
 • braz Man’s Honor
 • braz Almighty Knockout Shot
 • braz Soulful Save
 • braz Golden Duo
 • braz Goal Route
 • braz Knockout Shot Denied!
 • braz Courageous Performance!

 

KROK 6. Zabawa z kartami

Dochodzimy do kroku, który zostawia niesmak w walce z platyną w tej grze. Odblokowanie trofeum srebro Perfect Partner wymaga trafienia w paczkach kart na tego samego zawodnika kilkadziesiąt razy, aby dobić go do poziomu 6. Przy ilości waluty, którą zdobywa się podczas normalnej rozgrywki, zrobienie tego w sposób losowy jest mało prawdopodobny. Dlatego polecam wykonanie zapisu gry na USB, gdy posiadasz na koncie 20-30 tysięcy punktów. Następnie otwórz jedną z paczek (skup się na zawodnikach, których masz już najwięcej) i zobacz, czy udało Ci się trafić kolejną kartę z poszukiwanym zawodnikiem. Jeśli tak, zapisz grę i skopiuj na nośnik lub do chmury. Jeśli nie, wczytaj grę i spróbuj ponownie. Brzmi okropnie i takie jest. Polecam włączenie sobie do tego jakiegoś filmu albo podcastu. Przy okazji otwierania paczek najprawdopodobniej odblokujesz też trofeum srebro Rival Lineup. Jeśli nie, powtarzaj opisane tu czynności, zbierając wszystkie karty. W planach na ten rok twórcy gry przewidują dodanie trybów, które pozwolą na zdobywanie większej liczby punktów-waluty, więc jest szansa, że ten krok będzie ostatecznie mniej żmudny.

Ostatnie trofea to:

 • srebro Perfect Partner
 • srebro Rival Lineup
 • platyna Soccer Prodigy

 

Poradnik:

platyna Soccer Prodigy
Acquired all trophies.

Nie licząc trofeów związanych z kartami, platyna dość wymagająca, ale przyjemna w zdobyciu.

 

braz Huge Goal
Scored a goal against Germany in the prologue match.

Trofeum związane z fabułą. Zdobędziesz je na początku gry w pierwszym meczu.

 

braz Otomo Quartet
Beat Otomo MS in the National MS Soccer Tournament.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po wygraniu pierwszego meczu w trybie Episode: Tsubasa.

 

braz Sharp Razor
Beat Azumaichi MS in the National MS Soccer Tournament.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po wygraniu drugiego meczu w trybie Episode: Tsubasa.

 

braz Aerial Soccer
Beat Hanawa MS in the National MS Soccer Tournament.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po wygraniu trzeciego meczu w trybie Episode: Tsubasa.

 

braz Soft & Hard Combination Play
Beat Hirado MS in the National MS Soccer Tournament.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po wygraniu czwartego meczu w trybie Episode: Tsubasa.

 

braz Player No. 10
Beat Furano MS in the National MS Soccer Tournament.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po wygraniu piątego meczu w trybie Episode: Tsubasa.

 

srebro Tiger Tenacity
Beat Toho Academy in the National MS Soccer Tournament.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po wygraniu szóśtego meczu w trybie Episode: Tsubasa.

 

srebro 3 Team Championships!
Became champions of the National MS Soccer Tournament at the same time as Toho Academy.

Aby odblokować to trofeum, rozegraj ponownie mecz z Toho Academy w finale turnieju krajowego w trybie Episode: Tsubasa i zakończ spotkanie remisem.

 

braz First Step to the Top
Created a custom player.

Trofeum związane z fabułą. Będzie Twoje jak tylko stworzysz pierwszego zawodnika w trybie Episode: New Hero.

 

braz Invincible Toho Academy
Won the Junior Hero League as a Toho Academy player.

Aby zdobyć ten puchar przejdź pierwszą część Episode: New Hero jako zawodnik Toho Academy.

 

braz Furano’s Bond
Won the Junior Hero League as a Furano MS player.

Aby zdobyć ten puchar przejdź pierwszą część Episode: New Hero jako zawodnik Furano MS.

 

braz Equal Aces
Won the Junior Hero League as a Musashi MS player.

Aby zdobyć ten puchar przejdź pierwszą część Episode: New Hero jako zawodnik Musashi MS.

 

braz Japan Representative!
The custom player was referred by Katagiri to represent Japan.

Trofeum związane z fabuła. Wydaje mi się, że tego trofeum nie da się pominąć, o ile wygrasz ze swoim zespołem turniej krajowy w trybie Episode: New Hero. Jeśli Twój zawodnik nie zostanie wybrany do reprezentacji musisz grać lepiej.

 

braz Catenaccio Vaporized
Beat Italy in the Junior Youth World Challenge.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po pokonaniu Włoch podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 

braz Surpassing Admiration
Beat the Netherlands in the Junior Youth World Challenge.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po pokonaniu Holandii podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 

braz What’s Important in Soccer
Beat Senegal in the Junior Youth World Challenge.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po pokonaniu Senegalu podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 

braz Prodigy vs Prodigy
Beat Argentina in the Junior Youth World Challenge.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po pokonaniu Argentyny podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 

braz Pride of the Fatherland
Beat France in the Junior Youth World Challenge.

Trofeum związane z fabułą. Odblokujesz je po pokonaniu Francji podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 

srebro The Young Emperor and Sprite
Beat Germany in the Junior Youth World Challenge.

TROFEUM MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!

Patrz opis trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa.

 

srebro Tyrant of the Field
Beat America in the Junior Youth World Challenge.

TROFEUM MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!

Patrz opis trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa.

 

srebro Soccer Cyborg
Beat Brazil in the Junior Youth World Challenge.

TROFEUM MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!

Patrz opis trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa.

 

braz Scouted by Germany
The custom player was scouted by Germany.

TROFEUM MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!

Patrz opis trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa.

 

braz Scouted by America
The custom player was scouted by America.

TROFEUM MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!

Patrz opis trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa.

 

braz Scouted by Brazil
The custom player was scouted by Brazil.

TROFEUM MOŻLIWE DO PRZEOCZENIA!

Patrz opis trofeum braz Back to Roberto & Tsubasa.

 

braz Back to Roberto & Tsubasa
The custom player was scouted by Roberto.

Rozgrywki o Mistrzostwo Świata Juniorów możesz poprowadzić trzema ścieżkami. Każda z nich kończy się meczem finałowym z innym zespołem i pozwala odblokować inne zestawy trofeów.

Niezależnie od tego, jaką ścieżkę wybierzesz, podczas turnieju krajowego musisz rozwinąć przyjaźń Tsubasy i Ishizakiego do maksymalnego poziomu (C). W finałowym meczu musisz też dostać od Tsubasy misję specjalną i ją wykonać, dzięki czemu nauczysz się ruchu South American Dribble. Następnie, podczas turnieju głównego, staraj się aby Twój zawodnik kończył każdy mecz z oceną S lub wyżej i zdobywał jak najwięcej bramek (co często idzie w parze). Mi zdarzyło się spaść do poziomu A w jednym z meczów a trofea i tak się odblokowały, więc nie stresuj się tak bardzo jak nie pójdzie Ci najlepiej w jakimś spotkaniu.

Ścieżka braz Back to Roberto & Tsubasa

Jeśli nie chcesz przechodzić całego turnieju po raz czwarty, w jego trakcie rozwiń też maksymalnie przyjaźń z Tsubasą.
Przed dowolnym finałowym meczem dostaniesz wtedy do wyboru też wyzwanie od Tsubasy, aby osiągnąć ocenę S wykorzystując strzał ‘Drive Shot’.
Wykonaj zapis do chmury lub na USB, po czym wykonaj to zadanie.
Po odblokowaniu trofeum, wczytaj stan gry i wykonaj drugie zadanie, związane z konkretnym finałem opisanym poniżej.

 

Ścieżka braz Scouted by Germany + srebro The Young Emperor and Sprite

Finał z Niemcami jest domyślnym finałem, więc trofeum za wygranie z nimi możesz zdobyć niezależnie od trofeum za zwrócenie uwagi skautów, lecz warto zrobić dwie rzeczy na raz.
Maksymalnie rozwiń przyjaźń z Karlem Heinzem Schneiderem.
Przed finałowym meczem z Niemcami przyjmij jego wyzwanie i osiągnij ocenę S wykorzystując do tego strzał ‘Fire Shot’.

 

Ścieżka braz Scouted by America + srebro Tyrant of the Field

Maksymalnie rozwiń przyjaźń z Ryanem Ortizem
Podczas jednego z przerywników filmowych wybierz opcję dialogową, która zmieni ścieżkę na ‘amerykańską’ – jest to dość bezpośrednio komunikowane w grze.
Przed finałowym meczem z USA przyjmij wyzwanie Ryana i osiągnij ocenę S wykorzystując do tego strzał ‘Analyze Shot’.

 

Ścieżka braz Scouted by Brazil + srebro Soccer Cyborg

Maksymalnie rozwiń przyjaźń z Carlosem Bara i Alberto.
Podczas jednego z przerywników filmowych wybierz opcję dialogową, która zmieni ścieżkę na ‘brazylijską’ – jest to dość bezpośrednio komunikowane w grze.
Przed finałowym meczem z Brazylią przyjmij wyzwanie Carlosa i osiągnij ocenę S wykorzystując do tego strzał ‘Sacred Shot’.

 

zloto Memory of a Fierce Battle
All MOVIE became accessible.

Aby odblokować to trofeum musisz odblokować wszystkie filmiki w kolekcji MOVIE. Większość z nich odblokujesz po prostu przechodząc grę, lecz niektóre z nich wymagają stworzenia szczególnych sytuacji w konkretnych meczach, które nie są oczywiste. Przy każdym filmiku możesz podejrzeć wskazówkę, jak go odblokować. Więcej informacji znajdziesz w opisie kroku 4. wyżej w poradniku.

 

srebro 100 Match Veteran
Played 100 matches total.

Trofeum zdobędziesz po rozegraniu 100 meczów w dowolnych trybach (w tym online).

 

srebro Path to Victory
Won 100 matches total.

Trofeum zdobędziesz po wygraniu 100 meczów w dowolnych trybach (w tym online).

 

srebro No Equals
Beat the CPU on the hardest difficulty in a Single Match.

Aby zdobyć to trofeum musisz wygrać z przeciwnikiem AI na najwyższym poziomie trudności w pojedynczym meczu. Polecam zabrać się za to trofeum po odblokowaniu silnych drużyn, na przykład Niemiec. Następnie możesz jedną ze słabych drużyn japońskich i bez problemu ją ograć super strzałami.

 

braz Do or Die!
Won a penalty kickoff.

Jeśli nie uda Ci się odblokować tego trofeum podczas rozgrywek fabularnych, możesz wybrać rzuty karne (penalty shootout) z menu Versus.

 

braz Hat Trick!
Scored three goals with the same player in a single match.

Ten puchar powinno udać Ci się zdobyć podczas kampanii – stworzony przez Ciebie zawodnik powinien strzelać dużo bramek.

 

braz Bonding Goal
Scored a goal with V-Zones activated.

Po napełnieniu paska V-Zone możesz uruchomić bonus przyciskiem , gdy posiadasz piłkę. Podniesie to statystki drużyny i ułatwi zdobycie gola, za co gra nagrodzi Cię pucharkiem.

 

braz Man’s Honor
Won 10 Duels.

To trofeum też powinno wpaść naturalnie. Pojedynki dzieją się, gdy dwaj zawodnicy zbliżają się do piłki ze sprintem lub z aktywnym na maksa paskiem siły strzału. Podczas pojedynku wciskaj jak najszybciej wszystkie przyciski z prawej strony kontrolera, a z łatwością go wygrasz.

 

braz Almighty Knockout Shot
Score 10 goals with Super Shooting Moves.

Super strzały odblokujesz dopiero po przejściu Episode: New Hero i odblokowaniu najsilniejszych zespołów. Super strzał wymaga podwójnego załadowania paska strzału, lecz nie jest to bardzo trudne, szczególnie po aktywowaniu V-Zone, lub grając ze słabszymi przeciwnikami. Można spokojnie nabić sporo bramek tego typu w trybie pojedynczego meczu.

 

braz Soulful Save
Stopped 10 super move shots.

Wydaje mi się, że opis tego trofeum jest błędny. Aby odblokować ten puchar należy wykonać 10 super obron. Niektórzy bramkarze posiadają taki ruch i można go aktywować, wciskając podczas strzału przeciwnika, gdy nasza drużyna ma w pełni napełniony pasek V-Zone. Pasek zjedzie do zera, ale bramkarz na 100% obroni strzał.

 

braz Golden Duo
Activated 10 combo moves with 2 or more players.

Aby zdobyć ten puchar należy aktywować 10 podań lub strzałów, w których bierze udział dwóch zawodników. Wykonanie takiego ruchu wymaga piłkarzy, którzy potrafią to zrobić (na przykład bracia Tachibana albo Tsubasa i Kojiro). Przy podaniu należy przytrzymać , a przy strzale strzał, z drugim zawodnikiem odpowiednio blisko. Informacja o specjalnej akcji pokaże się nad ładującym się paskiem uderzenia.

 

braz Goal Route
Activated 10 zones by connecting successful dribbles.

Wciskając zawodnicy potrafią wykonać zwód, omijający atak przeciwnika. Wykonanie dwóch takich ruchów z rzędu aktywuje lokalną ‘strefę’ na zawodniku, tymczasowo zwiększając jego statystyki. Zrób to 10 razy, a trofeum będzie Twoje.

 

braz Knockout Shot Denied!
Stopped the opposing offense with Critical Defense 10 times.

Aby wykonać krytyczną obronę musisz zaatakować przeciwnika w momencie, gdy ładuje pasek strzału lub podania. Nie ma znaczenia czy po prostu w niego wbiegniesz czy zaatakujesz wślizgiem. Podczas przygotowania strzału lub podania gracze są podatni na wszystkie ataki. Wykonaj taki manewr 10 razy, aby odblokować to trofeum.

 

braz Courageous Performance!
Activated 10 block moves.

Blokowanie strzałów wymaga trochę szczęścia. Przede wszystkim musisz znaleźć zawodnika, który zna taki ruch (np. Ishizaki), a następnie ustawić się na linii strzału przeciwnika. Przy odpowiednim pozycjonowaniu Twój piłkarz wykona ten ruch, znacznie zwalniając siłę strzału. Trofeum będzie Twoje po 10 blokach.

 

braz Unique Player
Edited a character for the first time.

Aby odblokować ten puchar wystarczy, że dokonasz zmiany w dowolnym zawodniku w sekcji Ultimate Edit. Może to być już istniejący gracz lub jeden ze stworzonych przez Ciebie w Episode: New Hero.

 

braz New Team
Edited a Dream Team for the first time.

To trofeum będzie Twoje po dokonaniu zmiany w jednym z pięciu slotów na dodatkowe drużyny w sekcji Ultimate Edit. Wystarczy zmienić choćby nazwę lub logo.

 

braz For What Lies Ahead
Purchased a Card Pack from the Shop for the first time.

Patrz opis trofeum srebro Perfect Partner.

 

braz Chasing Our Dreams Together
Registered a Custom Player to Custom Team.

Po ukończeniu Episode: New Hero, możesz dodać stworzonego zawodnika do jednej z drużyn. Zrób to dla zespołu, wykorzystanego do odblokowania trofeum braz New Team, a ten puchar też będzie Twój.

 

braz Even More Potential
Used a Training Item in EPISODE: NEW HERO.

Aby odblokować to trofeum przed dowolnym meczem w Episode: New Hero, zapełnij przynajmniej jeden slot jednym z przedmiotów wylosowanych przy zakupie kart.

 

braz Not Alone
Raised Friendship Rank for the first time.

Patrz opis trofeum srebro True Bond.

 

srebro True Bond
Maxed out Friendship Rank for the first time.

Podczas rozgrywek w Episode: New Hero musisz wybierać zawodników, z którymi chcesz rozwijać przyjaźń. To trofeum odblokujesz, gdy poziom przyjaźni osiągnie najwyższy ranking S. Musisz to zrobić, aby aktywować niektóre puchary fabularne, więc raczej nie pominiesz tego kroku.

 

srebro Perfect Partner
Maxed out a Friend Card Level.

To trofeum wymaga dużo cierpliwości i punktów PP. O ile kolejne patche tego nie zmienią, liczba punktów, za które można kupić karty, jest mocno ograniczona. Wymaksowanie karty jednego z zawodników będzie najprawdopodobniej wymagać manualnych zapisów w chmurze lub na nośniku USB i restartowania gry po otwarciu słabej paczki kart. Szczegóły tego procesu opisałem w kroku 6. powyżej w poradniku.

 

srebro Rival Lineup
Acquired all Friend Cards.

Ten puchar powinien odblokować się przy okazji grindowania srebro Perfect Partner. Oprócz karty zawodnika, którego będziesz tam maksować, będziesz znajdować też inne karty. Oczywiście musisz korzystać z różnych kategorii paczek, aby odblokować piłkarzy ze wszystkich pozycji i drużyn, ale znalezienie po jednej karcie każdego gracza nie jest tak problematyczne jak wcześniejsze trofeum. Jeśli jednak Ci się to nie uda w prosty sposób, możesz również korzystać z tricku manualnych zapisów i restartowania gry.

 

zloto New Ace
Registered a custom player with at least 150 cost.

Zdobycie umiejętności o koszcie powyżej 150 nie powinno stanowić większego problemu podczas drugiego lub kolejnego przechodzenia ścieżki Episode: New Hero. South American Dribble Tsubasy jest wart 10, a super strzał, który odblokujesz za wykonanie misji w finale, dołoży drugie tyle. Dobry jest też Blake Tackle (Blake z USA), który wart jest, 10 a możesz go przypisać w dwa sloty (Tackle 1 i Tackle 2).

Kluczowe jest maksowanie znajomości z wieloma zawodnikami, szczególnie kapitanami drużyn, oraz wykonywanie misji pobocznych (appeal missions), które odblokowują dodatkowe umiejętności i ruchy. Im wyższy poziom kart, tym łatwiej jest szybko rozwijać znajomości z większą liczbą piłkarzy, lecz i bez tego, przy dobrej grze, powinno iść gładko.

Pamiętaj, że wszystkie umiejętności możesz potem edytować w Ultimate Edit, lecz aby trofeum zostało odblokowane, w momencie ‘rejestracji’ zawodnika na koniec Episode: New Hero, jego koszt musi wynosić 150 lub więcej.

Tak wyglądał jeden z moich zawodników na koniec mistrzostw:

Grę udostępnił wydawca.